Half fflBrij fiirwari 114 L. HARDDRAVERIJ eo VUURWERK GROOT BAL Hariraverij&fnnrwert BaoketbakkersleerliDg Slagersleerling, 27 Sept. a.s. Harddraverij op Dinsdag 29 Sept. 1903. P. Kaan Cz. Tweede Kamer. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. a T J e H. Marktbericht e n. Predikbeurten. Hervormde Gemeente SCHAGEN. 27 Sept., v.m. 10 uur, Ds. v. Kluijve. Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. 27 Sept., v.m. 9^ uur, 8chagerbrug. Hervormde Gemeente K O L H O R N. 27 Sept., v.m. 9ya uur, Ds. Briedé. Doopsgezinde Gemeente ZIJPE. 27 Sept., v.m. 91/» uur, Oudesluis. Hervormde Gemeente HARINGCARSPEL. 27 Sept., v.m. 9ya uur, Kerkebuurt. Hervormde Gemeente WINKEL, 27 Sept., Ds. Onnekes. Hervormde Gemeente CALLANTSOOG. 27 Sept., n.m. Ds. Tinholt. Hervormde Gemeente HIPPOLYTUSHOEF c. a. 27 Sept., v.m. 10 uur, Hipp. Ds. H. Bax, Hervormde Gemeente SINT MAARTEN O. a. 27 Sept., Geen dienst. Hervormde Gemeente ANNA PAULOWNA. 27 Sept., v.m. 91/i uur, Ds. v. Krevelen. Doopsgezinde Gemeente BARSINGERHORN. 27 Sept., Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 373ste Staatsloterij. Getrokken Prijzen. 11 MimitijfrnMrt!, Zondag 27 Sept. 1903. Prijs f 80.le premie f25.2e premie f 10. Zie biljetten. Aanvang 1 nar precies. le ^etafleit, jjfoor dholl. Koffisïniis, 10 ct. entrée. Dans vrij. Muziek van de Familie Polak van Den Helder. 1 Tevens wordt men attent gemaakt op de uitstekende gelegenheid tot Restau ratie. J. Vader Az. Advertentiën Ondertrouwd: MEEUWIS BERKHOUT Harddraverij en Vuurwerk te Schagen, op Dinsdag 29 Sept. 1903. en DIEUWERTJE VAN DER VIS. hTlder*' j 22 SePtember 1908- Heden overleed onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Pietertje Ott, Weduwe van Pieter Kossen, eerder Weduwe van Pieter Tuijn, in den ouderdom van ruim 77 jaar. K. BEEK. P. TUIJN. Barsingerhorn, 20 Sept. 1903. in het lokaal „Cérès." Entree 10 ceel Dans Vrfl. Restauratie Bovenzaal. Aanbevelend, R. C. Kaan. op Dinsdag 29 Sept. 1903. in het lokaal Aanbevelend, G. PLEVIER. Heden overleed, na een onge steldheid van dertien weken, onze Grootvader Hermanus Kleen, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Namens zijne Kleinkinderen, AAGJE KLEE\T Gd. HERMANUS KLEEN Pz. Lutjewinkel, 19 Sept. 1903. Op den 4en Oct. a.s. hopen jl onze geliefde Ouders [1 }l Dirk Jongebloed jl ïn [1 Antje Dekker hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Pieter DEKKER. 1 Marie DEKKER- j Van Bakergem. Frans JONGEBLOED. I Dieuwertje JONGEBLOED. Reinouwtje JONGEBLOED. I' Dirk JONGEBLOED. [1 Aaltje JONGE BLOED-Klut. j| Agatha JONGEBLOED. j Zaandam, Sept. 1903. Den 28sten September 1908 1» 1> hopen onze geliefde Ouders en [1 ]1 Behuwdouders I' C. BOOITJE8 11 en I ll ML KOOR I |1 ll hunne 25-jarige Echtvereeniging ]1 ll te herdenken. jl ;1 Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. j] Valkoog, Sept. 1908. ri Dinsdag 29 Sept. 1903, Entrée 15 cent, doorloopend geldig voor dag en nacht. Dans vrij. G. MOOIJ, Schagen, Marktplaats. Mej. G. ZON, Costuum naaister, Koningstraat 94 Den Helder. gevraagd, bij J. W. BOS, Passage 25, Zandvoort, zoo spoedig mogelijk Gevraagd, een bij W. Kooij, Stationsweg, Schagen. «KfBAtttS), zoo spoedig mogelijk, een gevorderd bij D. BRUIN te Berkhout. I. De Motorboot Maria Anna vertrekt des nam. 1 uur van WIERINGEN. Wieringen, 24 Sept. 1903. Schut is des middags te Nieuwe Schans aangehouden. [„Prov. Gron. Ct. [Zitting van Dinsdag]. Aan de orde is het Adres van Antwoord op de Troonrede. Over de algemeene strekking van het adres wordt geen debat gevoerd. Bij par. 2 (dank voor de mededeelingen over de Koloniën), meende de heer Van Kol, dat er geen reden is tot dank, waar niet alleen in Oost-Indië, maar ook in West-Indië honger en ellende heerschen. Van herhaal delijk steun van Regeeringswege, waarvan in de Troonrede gesproken wordt, is tot nu toe nimmer sprake geweest. Nederland heeft nog geen cent gegeven tot leniging van den nood in de Koloniën, en de steun, dien men nu gaat verleenen, is belachelijk. Ten slotte vroeg spreker, wat de houding der Keg. zal zijn tegenover Panglima Polem, nu deze zich overgegeven heeft en hij sprak den wensch uit, dat het optreden der Reg. tegenover dezen onderworpene, zal getuigen van wijs beleid. De Minister van Binnen). Zaken verdedigde de bestreden par. van de Troonrede. Inder daad is in de acute ellende, die een vorig jaar geconstateerd moest worden, verbetering ge komen. Wel is die ellende onder de bevolking niet geheel weggenomen, maar ze is getem perd. Wat de houding van de Keg. tegen over Panglima aangaat, de voorstellen van generaal Van Heutz, zullen door de Reg. worden afgewacht. Het ridderlijk hart van generaal Van Heutz, dat de heer Van Kol zelf prees, is een waar borg, dat tegenover dit gevallen hoofd niet zal worden opgetreden met onedelmoedigheid en hardheid. Na repliek van den heer Van Kol en van den Minister, die aan de hand van ontvangen ambtelijke berichten weerspreekt de bewering van den heer Van Kol, dat er honger wordt geleden op Java, wordt par. 2 van het adres zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Namens zijn partijgenooten verklaarde de heer Troelstra, dat zij tegen het geheele adres zullen Btemmen. In 't bijzonder kwam hjj op tegen de para graaf der Troonrede, waarin sprake is van een „misdadige woeling", die tegelijk het openbaar gezag en de maatschappelijke levensbeweging bedreigde, waarin hij als trouwens in de geheele Troonrede een aanval op zijn partij zag. Spreker constateerde, dat noch de Com missie van Redactie der Eerste Kamer, noch die van deze Kamer, blijkens de Adressen van Antwoord, die woorden voor haar re kening hebben willen nemen. Niet alleen bij spreker's party, maar ook in verschillende bladen der liberale partij heeft de bedoelde uitdrukking ontstemming en afkeuring gewekt. Ten slotte vroeg spre ker, waarop de qualificatie misdadig steunt en welk karakter moet worden gegeven aan de woorden in de Troonrede. Slaan de woorden op de stremming in het publieke leven, dan blijft spreker ontkennen, dat die beweging misdadig was. De schuld was bij de Regeeiing en haar optreden was misdadig, wijl zij geen zelfbeperking heeft getoond bij het nemen van haar maatregelen. Die woorden „misdadige woeling" waren geen Koninklijke woorden. Niet de Koningin heeft gesproken, anders ware het eenKonlnklijk woord geweest, breed, edel, ruim, genereus en ridderlijk. Die woorden waren geen woorden van een vrouw geen woorden, die uit het hart kwa men. Neen, die woorden zijn van dr. Kuyper, die er alleen voor verantwoordelijk is, Die woorden in de Troonrede zijn klein, onridder lijk, weerzinwekkend en kunnen alleen zijn opgekomen in het hoofd van een Minister, door partijzucht verstompt, in het brein van den Minister, die, door telkens van misdadi gers te spreken, zijn tegenstanders wil ver nietigen. Naar sprekers meening wil dr, Kuyper het vuurtje aanhouden tot 1906. De sociaal democraten moeten maar aldoor misdadigers worden genoemd. Spreker en zijn vrienden aanvaarden dien naam van misdadiger als een eerenaam. De sociaal-democratische partij kan door dr. Kuyper's bestrijding, zooals hij die voert, slechts groeien, en zal niet vernietigd worden ook al worden haar leden door den Minister eerst geplaatst buiten de Christelijke en poli tieke gemeenschap. Ten slotte achtte Troelstra het goed, dat de Kamer in haar Antwoord, de felle, over bodige en hartstochtenprikkelende woorden, in de Troonrede gebezigd, heeft vermeden en hij hoopte dat de Regeering zou inzien dat zedeljjke kracht meer vermag dan grof geweld van het gezag. Minister Kuyper protesteerde tegen de voor stelling van den heer Troelstra, dat de Eerste Kamer door haar antwoord op de Troonrede desaveu aan de Regeering heeft willen geven. Het woord „misdadig" werd gebruikt in zedelijken zin. Met herinnering aan de feiten, beantwoordt de Minister bevestigend de vraag, dat het gebeurde inderdaad een „misdadige woeling" was. Voor die uitdrukking was in de Troonrede plaats. Bij den bijzonderen dank aan de vloot en het leger, mocht de aanduiding waarom hun oproeping en onttrekking aan gezinnen noodzakelijk was, niet ontbreken. Waar het gold een aanslag op Staat, Maat schappij en Gezag, mochten er door de Regee ring aan het Hoofd van den Staat woorden in den mond gelegd worden, die dat bedrijf afkeurden. De woeling was misdadig, immers het gebeurde was een toeleg en poging om in onze groote steden alle licht bij donker te blusschen allen watertoevoer af te snijden en de dorstende bevolking bedorven water te doen drinkenhet bakken en den aanvoer van meel tegen te gaan hongersnood te doen ontstaan en door het stijgen der prijzen de bevolking prijs te geven aan een ellende, erger dan op Java is geleden, Het was een poging om den dokters te beletten de zieken te bezoeken, alle organen, behalve de socia listische, te beletten te verschijnen, de mili tairen te verhinderen op te komen, post- en telegraafverbindingen en alle communicatie, allen handel met het buitenland af te snijden, internationale moeilijkheden te doen ontstaan door het afsnijden der postverbindingen. Waarom nu die woorden in de Troonrede geplaatst? De Regeering gevoelde, dat voor de buitengewone inspanning, door de vloot en het leger betoond, een woord van bjjzon- deren dank noodig was, waarin dan tevens noodzakelijk diende aangegeven het object van dien dank. Men had nu kunnen spreken van een revolntionnaire of een gevaarlijke woeling. Doch dit is niet geschied. Men Meest ter rechtvaardiging tegenover den 'ester, dat de lichtingen noodeloos waren opgeroepen, het object zoodanig aanduiden, dat daarin de rechtvaardiging van die op roeping was gelegen. Had men te doen gehad met een opstootje, oen kleine plaatselijke beroering, dan zou voor een qualificatie daarvan geen plaats ijjn geweest, doch waar het hier was een aanslag op den Staat en de Maatschappij, daar gold het een aanslag op het bij de gratie Gods ingesteld gezag en daar mocht aan het hoofd van den Staat een afkeuring van dit bedrijf op de lippen worden gelegd. Dat dit bij velen in den lande ontstem ming zou wekken, is voorzien, ook in de Troonrede, blijkens haar vervolg. De Troon rede zou onwaar zijn geweest, als dit punt, dat aller gemoederen in het afgeloopen jaar in beweging bracht, er niet in was vermeld. De Minister eindigt met de verklaring, dat geheel het Kabinet de volle verantwoorde lijkheid draagt voor de bedoelde uitdrukking en haar blijft handhaven. De heer Lohman, lid van de commissie van redactie van het adres van antwoord, zegt dat de gewraakte clausule daarin niet is opgenomen, omdat de commissie meende dat de Kamer zich hierover niet behoefde uit te spreken, 't Is niet nagelaten, omdat men de staking niet misdadig achtte, ook niet om de regeering een terechtwijzing te geven. De heer Borgesius verklaarde, dat velen met hem van de linkerzijde niet vóór de betrokken zinsnede van het adres van ant woord zouden hebben kunnen stemmen, als dat „misdadige woeling" er in had gestaan- Het adres van antwoord werd tenslotte aangenomen met 78 tegen 8 stemmen, die van de socialisten. Schagen, 28 September 1908. Dinsdag 18 October zal mevrouw Schook-Haver van Amsterdam alhier optre den met het onderwerp Staatspensionneering. Onze harddraver ij op Dins dag a.s. mag zich reeds in zeer belangrijke aangiften verheugen. Schriftelijk en monde ling kan zij al op 11 paarden, waaronder David A, Egbertin, Sador, Sador H, Hun- tresB, Dawnlight, Fanny en Johanna ELI, rekenen. Liefhebbers kunnen dus hun hart weer eens ophalen. KAASMARKT. Op de kaasmarkt van heden waren aan gevoerd 49 stapels kaas, waaronder 46 stapels kleine kaas hoogste prijs f 27.4 stapels commissie f 24.Aan gewicht 16997 K.G. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 1922 Sept. 1908 Geboren en Ondertrouwd Geene. Getrouwd Johannes Franciscus Wilders en Helena Maria de Pater. Overleden Geene Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 1118 September 1908. Geboren Trijntje, d. v. Hendrik Rezelman en Sijtje Grootes. Jannetje Cornelia, d. v. Jacob Ochquee en Henderica Klomp. Jannetje, d. v. Jacob Zwaan en Neeltje Kuiper. Janne tje Dieuwertje .d. v. Pieter van Djjk en Ma- rijtje Kool. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Antje Kater, 22 jr., echtgen. van Jacob Wjjn. De correspondent van de Tel. te Kotta- Radja seint Als direct gevolg van de onderwerping van Panglima Polem meldden zich Toekoe Ben Pira Keureutoe, Toekoe Aji Geudong, diens jongere fanatieke broeder Toekoe Radja Meungkoeta, al hunne familieleden met ruim 800 mannelijke volgelingen en voorts Keud- jroeën Mbang ter onderwerping aan. OOSTENRIJK—HONGARIJE. De opgewondenheid ontstaan door keizer Franz Joseph's legerbevel [zie vorig no.] neemt met den dag toe. Alle bladen, zelfs zjj die tot nu toe een gereserveerde houding aangenomen hadden, zfjn thans scherp in hun afbrekende critiek. Gewaarschuwd wordt voor straatbeweging, daar een pasBieve tegen stand veel betere uitwerking heeft. En in het gebruik van dit verdedigingswapen heeft de stad Felegyahaza reeds een voorbeeld gegeven. Zjj besloot, geen belastingen meer te doen innen, of zelfs belastinggelden aan te nemen. Onder de leden van het Budapester gemeentebestuur is een beweging, om een soortgelijk besluit te nemen. De ambtenaren der hoofdstad vroegen den burgemeester, de verschuldigde belastinggelden niet af te trekken van hun salaris, wat gewoonte is. In Budapest ziet men overal menschen loopen met een zwarten band om den arm waarop staat„Chloppij, September 1908," plaats en datum van het uitvaardigen der legerorder. Tal van officieren van het Hon- gaarsche leger en van de reserve hebben hun ontslagaanvrage ingediend. Om de stijgende ontevredenheid te Boeda pest en elders in Hongarije te doen bedaren, heeft de Hongaarsche regeering door een officieus persagentschap een nota doen publi- ceeren, waarin gepoogd wordt, den slechten indruk, dien de legerorder heeft gemaakt, weg te nemen. In deze nota wordt betoogd, dat de legerorder geen staatsrechterlijk karak ter heeft en dat zij zich niet reeds bij voor baat uitspreekt tegen het toestaan der door de liberale party in Hongarije noodzakelijk geachte concessies. Wel verre achter van de opwinding der Hongaren te doen bedaren, heeft de nota van het Kabinet Khuen slechts nieuwe verbitte ring gewekt. Men verwachtte n.1. van den Keizer zelf een soort verontschuldiging, die natuurlijk is uitgebleven. Groote brand te Marsellle. Hen geweldige brand, die zich sne] uitbreidde, heeft de uitgestrekte oliefabriek-Gaunelle, op den Boulevard National, in de asch gelegd- De belendende panden werden door het vuur aangetast en twee huizen waren welhaast een prooi der vlammen. Bjj het afzenden van het telegram, waarin van dezen brand melding wordt gemaakt, had men twintig woningen, die ernstig bedreigd werden door de vuurzee, doen ontruimen. De schade be draagt zeker meer dan een millioen francs. Een weêrsverklaring. Volgens de „Voss. Ztg." schrijft prof. Ben- seler te Göttingen het onbestendige weder j en den lagen luchtdruk, waarover dit jaar zoo algemeen geklaagd wordt, toe aan de sterke werking der vulkanen, die sedert de i uitbarsting op Martinique, ook in Europa zich heeft vertoond. De heete lucht die voor durend uit deze bergen opstijgt, trekt oost waarts en heeft, als zjj afkoelt, zwakkeren luchtdruk ten gevolge. De vulkanen op IJs land werken aldus in Noord-Europa, de Ve- suvius en de Etna in het Zuiden. Zoolang de vulkanen niet rustiger worden, zal het weer onbestendig blijven. 167 KM. in het uur. Een electrische trein tusschen Marienfelde en Zossen heeft Zaterdag bij een proeftocht 1 167 K.M. in het uur afgelegd. Wanneer we in herinnering brengen, dat een der snelste wielrenners, Tommy Hall, in het uur 84 K.M. 104 M. aflegde, en dat de grootste gemiddelde snelheid van motoren op de baan 101 tot 104 K.M. per uur bedraagt, dan kan men zich eenigszins een begrip vormen van de «nelheid waarmee de passagiers van dezen trein zich hebben voortbewogen. Wonderlyk bewaard. Een ongehoord avontuur is een landbouwer van Deuil, Seine en Oise, overkomen, die tusschen Enghien les Bains en Epinay aan de Seine met zijn karretje de spoorbaan overreed, toen de expres-trein naar Amiens aankwam. De locomotief nam het karretje op haar voor buffers, door den schok sloeg het paard ongedeerd los en toen, na een vierhonderd meter voortgereden te zijn, de machinist stil hield, werd ook de man op zijn groente geheel zonder letsel gevonden, schoon half dood van schrik. Ontploffing te Mozambique Mozambique, 21 September. Een hevige ontploffing had heden plaats in de bewaar plaatsen van buskruit en granaten in het fort San Sebastiao. Er zijn vele dooden en i gewonden. Gelukkig bleef de ramp beperkt tot het fort. Het gevaar voor een herhaling der ontplof fing is nog niet geheel weggenomen. D e politie in Ne w-Y ork heeft een luchtbrigade gekregen. In de rijkste wijk, de vijfde avenue, zitten agenten op de daken, die, gewapend met een verrekijker, zonder gezien te worden alles zien wat er in de straat gebeurt. Tuchtigingsmachines. Deze machines, een Amerikaansche uitvin- J ding, welke vroeger reeds werd aangekon digd, zijn nu op scholen in de Vereenigde Staten ingevoerd, o. a. op de „Statetraining- school", te Redwing, Minnesota. De machines voldoen, naar men verzekert, zeer goedzij kunnen gemakkelijk worden geregeld en de kinderen vreezen veel meer voor een machinaal pak slaag, dan voor een met de hand toegebrachte tuchtiging. In de machine te worden gezet, beschouwen de kinderen als een groote vernedering en de schoolautoriteiten hebben groote verwachting [sic] van het nieuwe werktuig voor het hand haven van de tucht. De wereldberoemde badplaats Gastein is door een overstrooming getroffen, welke een ramp blijkt te zijn. De reusachtige Gasteinerhof is voor een gedeelte ingezakt, vele kleinere hotels zijn ingestort, de elec trische centrale is door het water vernield, en tien bruggen zjjn weggeslagen. In één woord, Gastein is door een onheil bezocht. De stad is bovendien door het water van het verkeer afgesloten. Telegrammen en brieven kunnen slechts per bode naar het zes uur ver verwijderde station Lend gezonden worden. De burgemeester heeft aan de militaire over heid om hulp geseind. HOORN, 19 Sept. 1903. Aangevoerd H.L. Gerst f 4.50 a 5.— Haver 8.25 a 3.75 Tarwe 7.50 a 8.50 Vale Erwten 13.— a 18.50 Witte 20.— a 22.— Grauwe 20.— a 22.— BruineBoonen 15.- 17.— Karwyzaad 11.— a Mosterdzaad 19.75 a 20 Paarden 60.a 150.— 25 Koeien „170.— a 210.— 226 Schapen 20.— a 26.— 3 Kalveren 15.- a 17.— 16 Varkens 16.a 200 Biggen 4.— a 8.— Kipeieren per 100 4.60 a 4.75 2300 kop Boter .60 a —.65 Handel stug. ALKMAAR, 19 Sept. Aangevoerd f 60.— a 200.— „180.— a 260, 12.— 10.— 15.— 6.— 4.— —.60 4.— 24- 25.— 17.— 8.25 8.— —.65 4.50 19 Paarden 49 Koeien en ossen 19 nucht. Kalveren 175 magere Schapen 92 magere Varkens 161 Biggen 12 Bokken 5032 pond Boter, p. pond Kipeieren per 100 ALKMAAR, 20 Sept. 1903. Aangevoerd: 27 Koeien en ossen f180.a f270. 152 Vette kalveren f 40.a 108.per Kg. f .80 a .90, 20 nuchtere idem f 12.— f 22.1235 vette schapen f 18.a 29. lammeren f a 181 vette varkens per Kg. f .40 a f .45, 43 magere idem, f 16.a f 18. PURMEREND, 22 Sept. Aangevoerd: 836 runderen, waaronder 625 vette id. f 0,58 a f 0.76 per K.G., en 184 melke en gelde f130 a 260 p. st. beiden lager stug, 213 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. Kg. stug, 132 nucht. f 12.a f 36.vlug, 37 paarden, 2962 schapen f 20.a f 28. en 360 lammeren f 13.— a 119.—, beide lager stug, 344 vette varkens f .38 a f .42 per K.G., matig, 87 magere id. f 13.a f 17.stug, 307 biggen f 5.a 8. matig, 22 stieren. 210 manden appelen 11.50 a f 3.50; 116 manden peren f 2 f 9 per mand. Kleine kaas f27.50 middelbare f Goudsche f aangevoerd 205 stapels, 11075kg. boter fl.26 a f 1.35, kipeieren f 4.a f 6. Trekking van Maandag 21 September 1908. 6e klasse, late lijst. No. 2864 6468 6469 en 11242 elk i 1000. No. 10584 f 400. No. 1788 2460 3076 en 18697 elk f 200. No. 427 2713 16019 18786 en 20266 elk f 100. Prijzen van f 70. 52 8400 6089 8165 10601 12635 17211 19489 67 87 6101 8332 872 830 271 557 180 3616 97 61 883 860 648 564 211 29 6220 8458 918 973 612 674 18 4133 63 8082 949 13036 864 726 480 4479 78 9271 11115 136 18071 806 508 4807 6682 84 185 268 099 867 608 39 6774 9416 193 466 106 886 701 74 76 74 380 522 134 20309 66 4916 6988 75 404 749 143 344 90 49 7246 9659 417 776 263 889 897 93 7407 9685 434 14304 276 465 1292 6027 09 9724 447 349 286 474 1729 5113 34 93 466 509 345 528 2067 5242 7600 9867 720 626 397 685 2339 5334 40 88 894 566 400 766 80 5480 7824 919 982 624 673 962 96 5647 30 10005 12026 16392 898 986 2616 55 7942 019 150 16125 19061 24 6701 8046 268 178 239 068 2600 5889 8107 293 308 385 126 2775 5982 11 409 847 642 276 2921 6080 31 481 497 997 486 Trekking van Dinsdag 22 September 1908. 6de klasse. 2de lyst. No. 16788 f 16000. No. 13607 en 13826 elk f 1000. No. 51 16227 en 20001 elk f 400. No. 7064 16328 en 17711 elk f 200. No. 2509 7306 11469 13398 14828 en 18820 elk i 100. Pryzen van f 70. 30 2413 5724 8094 10675 12408 16596 18472 323 31 66 8883 776 714 626 497 410 78 5818 8497 11264 779 666 19038 62 2524 66 8777 801 796 719 288 86 2604 6093 8996 807 860 16093 363 633 2895 6116 9028 329 966 216 437 86 2984 6420 28 366 979 526 445 794 3048 6517 38 634 18239 549 699 818 3310 96 46 619 451 963 609 38 3586 6715 9107 657 758 17035 958 1109 8940 48 30 761 824 089 20199 1299 4073 7072 70 833 946 236 378 1321 4166 96 84 887 14134 380 426 1422 68 7171 9746 853 649 364 622 1681 4443 76 9881 861 968 600 679 1805 89 7281 10230 909 15062 629 746 1917 6198 7456 242 937 281 662 840 2083 5248 7567 364 12063 419 866 2202 6381 7679 661 081 461 18047 2401 96 8063 698 219 507 068 07 6728 80 664 878 676 220 op Namens het Bestuur C. A. WAIBOER. Aanbevelend Huwelijksvoltrekking 8 October 1903. DANSMUZIEK „DEN BURG." ll Hunne dankbare Kinderenjl g) 'Kvac, tkvag. Kb na. Kb^«a»'.<yao,o

Schager Courant | 1903 | | pagina 3