l u i si 11 r s. Donderdag 12 November 1903 47ste Jaargang No. 3888. Isureau ICHAGERT, Laan, 81 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. I X K E L. Oemeente Scliogen. BEKENDMAKINGEN. Dinsdag den 17 November 1903, Binnenlandscli Nieuws. FEUILLETON. Zacht sprak hij WORDT VERVOLGD. SCHAGSR Alitiiti flluiis- COURANT. Alfcricitie- k Luiliiiliit Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADV ERTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 8.60. Afzonderliike nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer öct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. —o—o 10 00000 De Bargemeester der gemeente Sehagen, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het voorbereidend militair onderricht in deze gemeente zal gehouden worden in het lokaal „Cérè9", des Dinsdags en des Zaterdag 8, en zal aanvangen op te 7 nur namiddags. Sehagen, den 9 November 1903. JDe Burgemeester voornoemd, H. J. POT. —000— ROTTEWAALL. BARTHOLOMEUS WILLEM, wordt in zijn belang aangemaand, zich ten spoedigste ter secretarie dezer gemeente aan te melden. Raadsvergadering te ZIJPE, Maandag j.1., voorm. half elf. Afwezig de heer Mann. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den heer G. C. Hnlst, leest de Secretaris, de heer M. Bossen, de notulen, die daarna onveranderd worden vastgesteld, met dankbetuiging voor de juiste stelling. Ingekomen is een adres van een tiental ingezetenen, tevens gebruikers van rijtuigen, waarin verzocht wordt, de verordening op het rijden met licht te wijzigen in dien zin, dat het niet noodig is met licht te rijden als de maan schijnt. Adressanten meenen, dat het niet alleen een mal figuur maakt, bij hel deren maneschijn met licht te rijden, maar tevens gevaarlijk is. De heer De Moor moet ook zeggen, dat het wel een gek figuur maakt, bij volle maan met licht te rijden, maar hij gelooft toch, dat het voor eene goede handhaving der veror dening noodzakelijk is, zo niet te wijzigen, 't Is uiterst moeilijk te zeggen, wanneer dan wel en wanneer niet met licht gereden moet worden, 't Geeft moeilijkheden en last voor de politie, èn voor de rijders. Voorz. zegt, dat B. en W. van dezelfde meening waren. De verordening is nieuw en pas in werkingze geeft goede resultaten. Verandering zal moeilijkheden opleveren, want het gevolg zal zijn, dat het aan de meening van het publiek is overgelaten, wanneer zij met licht znllen rijden. De heer De Moor noemt nog een moeilijk heid In Sehagen (en ook andere plaatsen) is eene zelfde verordening als hier; wat dan hier toegestaan is, geldt weer niet voor Scha- gen. De Voorzitter noemt het juist zoo uitste kend, dat alle gemeenten eene unanieme ver ordening op dit punt hebben. In eene verga dering van Burgemeesters en Secretarissen is de wenschelijkheid daarvan uitgesproken en toen is een schema van eene verordening aan de verschillende gemeentebesturen ge zonden. Met algemeene stemmen wordi, het adres van de hand gewezen. Bij de nu volgende rondvraag informeert de heer Francis, of het onderzoek naar de school te Burgerbrug al heeft plaats gehad. Voorz. antwoordt van niet. De volgende week zal het plaats hebben. Hierna sluiting. De Raad gaat in comité, ter behandeling van het suppletoir Kohier Hoofdelijken Omslag. Roman van IDA BOY-ED. 00000 31. Wigus trok het papiertje. Het was het langste. „Gewonnen Olga overhandigde hem plechtig het kruikje chartreuse. Wigus was blijde met het kleine sierlijke ding. Hij bekeek het met welgevallen en knikte de geefster vrien delijk toe. Daar ontmoette hij Olga's blik. Haar donkere oogen tintelden van vroolijkheid en geluk. Haar mond lachte. Hy zag hethij begreep hetja, deze mond lachte teeder. Deze stralende oogen lichtten liefdevol. Hem hem Alle ongekunsteldheid was verdwenen. Het kleine spel, voor Carolyne bedacht, had aan de opgewektheid een einde gemaakt. „Wat mankeert hem nu zoo plotseling?" dacht Olga bezorgd, daar ze hem zag verbleoken. „Natuurlijk heett hij zich over werkt. Of denkt hy aan haar „Haar", dat was de verloofde van Wigus Hennegall, met wier persoon Olga zich zeer veel bezighield. Het word haar steeds onmogelijker, de vurige woorden, waarmede hij eeDS zijn keus en gevoel verdedigd had, met zijn zwijgen over haar van nu, te ryrnen. Olga geloofdewanneer men bemint, denkt en spreekt men over niets dan over Van particuliere z ij de zendt men ons uit WIERINGERWAARD De Vereeniging „Vrije Liefdadigheid" heeft Zondag een feestavond gegeven. Een mooi program is afgewerkt, mede door de hulp van verschillende gezelschappen. In zijn openingsrede bracht de heer Visscher, Voorzitter van „Liefdadigheid", zijn dank aan allen, die geholpen en geijverd hadden I om deze soiree te organiseeren, maar vooral een woord van grooten dank en waardeering aan dr. Bax, die het allermeest gedaan had en die de kas van „Liefdadigheid" met een som van f 200 heeft verrijkt. Vierhonderd-vijftig kaarten had dr. Bax geplaatst en heeft zich de moeite gegeven alle werk zelf te verrichten. Het muziekgezelschap van den heer Fel- kers heeft getoond, dat het nog wat kan als het wil en als men eendrachtig is. We wil len hopen, dat Excelsior voortgaat zich te oefenen. Den directeur een woord van dank voor zijn ijver en moeite, waardoor hij in korten tijd nog aardige nummers kon doen insludeeren. De zangvereeniging „Apollo", wel bekend, heeft eveneens mooie nummers ten gehoore gegeven. Vooral het quartet was heel zuiver. Of 't kwam, doordat het programma te veel be vatte, zoodat men naar het einde, in casu het traditioneele bal verlangde, of omdat een deel van 't publiek niet behoorlijk een zang nummer waardeeren kon, maar op 't laatst was er een onbeleefd rumoer in de zaal. Men zou goed doen de beleefdheid in acht te nemen tegenover het ander, wèl waardeerend gedeelte van 't publiek, en vooral tegenover de zangers. Niet vergeten mag worden, de Gymnastiek- vereeniging „Olympia" dank te brengen voor hare medewerking. Er is goed gewerkt. Het publiek was zeer tevreden. Enkele dames en heeren verrasten de aan wezigen met een paar uitstekend gespeelde tooneelstukjes, die verbazend veel lachsucces hadden. Drie dames gaven een stukje, dat in zijn soort heel aardig was, maar er waren er in de zaal, die meenden, dat de dames zich toch op dit genre niet moeten toeleggen: het was misschien wel een weinig te coquet. Gezegd moet anders worden, dat het bijzonder goed gespeeld werd. De grootste verrassing waren de „Levende Beelden." Er waren er zes. Indien een jury had moeten uitmaken, welke van de zes de best geslaagde was, dan zouden de leden waarschijnlijk niet spoedig tot eenstemmig heid gekomen zijn. Misschien was „Woud sprookje" wel het mooist. Te bewonderen waren de toiletten, door de dames zelf gemaakt. Het slot was prachtig. Het publiek zal eene duidelijke voorstelling van Amerikaansche toestanden hebben gekregen en indien niet, dan ligt de schuld niet bij den heer De Boer, die uitstekend voordroeg. Het was een heerlijk spectakel stuk. De heer Visscher sprak het slotwoord, dat hij heel kort wenschte te maken. Het was een woord van hartelijken dank aan allen, zeker welverdiend. De muziek speelde daarna nog enkele nummers. We kunnen zeggen, dat de soiree uitstekend geslaagd is. In de Staatscourant zijn op genomen de gewijzigde statuten van de afdeeling WIERINGEN vaD de Noordhol- landsche Vereeniging Het Witte Kruis te Wieringen. zijn liefde. Zwijgend zat Wigus tegenover de dames en dacht na. Dit schitterende wezen, in haar groote zekerheid en onbevangenheid, was op hem toegestormd met de gansche aantrekkelijkheid van haar persoon. Onge merkt, vrooljjk alsof het niet anders kon. Misschien wel, omdat Olga hem nog aan die andere gebonden geloofde. Hij herinnerde zich, dat een zeer ccquette dame eens bij de Walhaven's had gezegdeen verloofde man is voor ons vrouwen geen man meer, maar slechts een neutraal wezen. Zouden hare oogen hem zóó hebben toe- geschitterd, als zij had geweten dat hy vrij was Was zy er zich wel van bewust, hoe ze hem tegemoet kwam 01 keken haar oogen ook andere mannen zoo aan Verkeerde zy zoo vertrouwelijk ook met anderen Was hij slechts het neutrale wezen, waarvoor men alleen algemeen menschelijke gevoelens koestert, omdat men hem zoo hard zijn best zag doen om te slsgen Wat had hij er nu een spijt van, het Carolyne niet geschreven te hebben, dat zyn engagement met Siddy verbroken was. Toen dadelijk had hy het Carolyne moeten schrijven. Hier was nog geen enkel oogen- blik geweest, dat hy het geschikt had kunnen vertellen. Voor zulko mededeelingen moet men in de stemming zyn. Had hij maar dadelijk gesproken. Dan wist hij nu.... Maarwat had hij aan zulk een we tenschap Of Olga hem lief had of niet.... voor zijn leven was het van geen beteekenis. Wanneer werkelijk haar geloof dat hij niet vrij was, haar vervoerd had om niet vol doende op zichzelve te letten, wat was er - WIERINGEN. De lessen van het herhalingsonderwijs zijn aan de o. 1. school te Hippolytushoef begon- nen met 3 meisjes en 7 jongens, aan die te Oosterland met 4 jongens, terwijl zich aan de school te Westerland geen voldoend aantal leerlingen heeft aangegeven. - WIERINGEN. Te 7'/i nnr werd jl. Viijdagavond ten lokale van den heer Lont een lezing gehouden door Ds. Van Krevelen van Anna Paulowna. De j opkomst was echter niet groot, slechts 46 personen hadden aan den oproep gehoor gegeven. De heer Ds. Haars heette Je aan wezigen welkom, en betreurde het dat zoo weinigen waren opgekomen, om van de lezing te profiteeren. Hierna nam Ds. Van Krevelen hot woord. Op zeer duidelijke wijze werd door spreker het doel, het nut en de werking van den Bond voor Staats- pensionneering uiteengezet. Van de gelegen heid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Hierna circuleerden briefjes door de zaal, waarop degenen die genegen waren een afdee ling van den Bond te helpen stichten, hunne namen konden plaatsen, met daarachter te voegen het bedrag als contributie. Het bleek, dat zlcb 6 buitengewone en 21 gewone leden hadden opgegeven, zoodat eene afdeeling van den Bond werd opgericht met 27 loden. Verder werd besloten, dat de voorloopige commissie, bestaaude uit de heeren Ds. Haars, Ds. Bax, C. L. Dalobout, P. L. Asjes en Jb. Landman, in overleg met de leden een roglement in ordo zou maken om dan later een definitief bestuur te benoe men, zoodat de afdeeling met 1 Januari 1904 in werking kan treden. Na afloop dankte de loco-voorzitter den heer Ds. Van Krevelen voor zijn mooie lezing en de aanwezigen voor bun opkomst en toetreden als lid, waarna de vergadering werd gesloten. - WIERINGEN. De zangvereeniging „Excelsior" van Ooster land beeft hare eerste winteruitvoeringen voor hare gehuwde en ongehuwde kunstlie vende leden weder gegeven. De opkomst was vrij goed. Zang, muziek en tooneel werden heel aardig weergegeven. Vooral het tooneol- spel De rijzweep of 20 jaar later, in 3 bedrij ven, van J. Hubertus Jansen, vond veel bijval. Wij bewonderen bepaald de spelers, hoe zij zich op zulk een klein tooneel [waarvan de kleedkamer op zolder is] kunnen behelpen, doch bij gebrek aan bier drinkt men water. Veel kon echter door de belanghebbende kasteleins hier worden verbeterd, wat toch in hun eigen voordeel is, want werkelijk zijn de thans bestaande localiteiten voor de uitvoe ringen van „Excelsior" veel te klein en zou men bijna genoodzaakt zijn, om die uitvoerin gen te Hippolytushoef te geven. - Men schrijft: De 6e Prov. Grom verloting te WIN SCHOTEN heeft vandaag onder kalme om standigheden zonder publiek, ten huize van den ondernemer Hoegnum plaats gehad. Morrende personen vervoegden zich bij den officier vaD justitie. De politie schijnt mach teloos te zijn. Het publiek wantrouwt de zaak. Wordt het geen tijd dat aan dergelijke zwendelarij een einde komt zoo vraagt men. - Den 7den November verga derde de IJsclub KOLHORN. In verband met de aansluiting bij den Ijsbond „Holl. Noorderkwartier" waren door het Bestuur statuten ontworpen, die door de vergadering werden goedgekeurd en waarop de Koninklijke goedkeuring zal worden aange- dan voor hem voor goeds aan verbonden? Niets immers Voor haar, die in het geluk, in de vrij heid haar levenspad wandelde, was dit alles slechts als een droom, als een kleine afwisseling Waarom zou zij zich niet de luxe gun nen van hem een weinig lief te hebben Ook Siddy had hem bepaald een weinig liefgehad. Dat was wel te vereenigen met andere, voordeeliger toekomstplannen. Voor dit oogenblik was er voor Olga geen ander onderhoud, dan met hem. Wanoeer dan op een goeden dag de rijke, voorname man kwam, die volgens rang en stand by haar behoorde, dan was het afge- loopen. „Ik zou wel eens willen weten, aan welke afschuwelijke zaken ge denkt", zeide Olga. „Ge trekt een gezicht Bezinkselgedachten. „Dat zijn meestal vorkeerde gedachten." „Gelooft ge?" „Ik geloof het niet alleen mijn ver stand zegt het mij. Elke drank scheidt een bezinksel af. Er zijn er misschiet), die het niet doen, maar daar houd ik niet van. Dan zou Let leven een zoete limonade zijn. Men moet ook eens wat bitters en prikke lends te verduwen hel ben." I „Als theorie klinkt dat heel dapper, vooral in üv mond." Dat klonk bijna hoonend. Zij keek hem verwonderd en treurig aan. „O,u gelooft niet in mij." „Toch wei", mompelde hij„toch welen kuste haar de hand. Wat moest hij antwoorden Wanneer zy nu eenmaal in den waan was, het harde van vraagd. De jaarrekening sloot met een batig saldo van f 50.Er was f 136.in kas. De heer A. Droog werd als secretaris-pen ningmeester herkozen. In plaats van den Voorzitter, den heer J. Helder, die niet her kiesbaar was, werd de heer K. Broebaart gekozen. Het aantal leden bedraagt 69, wat ontegenzeggelijk veel te gering is voor Kol- horn, waar de IJsclub zoo nuttig werkt. Dit cijfer is zeer voor uitbreiding vatbaar, daar de jaarlijkscbe bijdrage per lid slechts 1 gld. bedraagt en het besluur die gelden hoog J noodig heeft voor werkverschaffing tijdens den winter. Bovendien weet een ieder dat het Bestuur steeds^ tracht het den schaatsen rijder zoo gezellig mogelijk te maken, waar om er vooral bij de jongeren op aange drongen wordt, zich als lid aan te melden. De j.1. gehouden vergadering met dames van het Dep. KOLHORN der J M. t. N. v. 't Alg. was flink bezocht, en 1 verschafte een avondje, rijk aan afwisseling. Een zevental heeron leverden bijdragen in I ernst en luim. De dames en er waren er heel wat droegen door gezang etc. het hare bij, kortom met elkander gaf het een avond van onvermengd genot, een avond zooals het Dep. er in jaren geen gekend had. Met het vaste voornemen, de eerstvolgende bijeenkomst even flink te doen slagen, ging men op een gevorderd uur huiswaarts. Hoewel het penonrooien in do omliggende polders onder zeer bezwa rende omstandigheden plaats heeft, vordert men toch zoodanig, dat schip op schip de Kolhorner haven kan verlaten. De polder wegen moeten het echter ontgelden. Deze waren tijdens het natte weer hier en daar totaal onbegaanbaar. 'Thans is de toestand in zooverre weer gunstig te noemen, dat do looppaden na behoorlijk te gebruiken zijn. I Zondagmorgen te ongeveer 11 nnr geraakte de heer C. Kant niet ver van de STOLPEN met paard en kar aan de hol en in minder dan geen tijd met allo inzittenden, vrouw en twee kinderen, te j water. Het jongste kindje geraakto onder de kar, maar werd spoedig daaronder weg gehaald en blijkbaar zonder letsel op bet droge gebrachtdo andere kleine minkeerde ook niets, man en vrouw haddon zich aan het hoofd bij het oog bezeerd. Men meldt ons uit DIRKSIIORN van particuliere zijde De circulaire, waurvan onlangs in uw blad melding werd gemaakt, om een nieuwe wijze van verhuring der Kerkelanden in 't leven (e roepen, heeft de Hervormde Gemeente van Haringcarspel in i rep en roer gebracht. Het Kerkbestuur schijnt zich tegen een andere wijze van ver huring te hebben verklaard en nu is bet „vóór of tegen" de leuze, waaronder het Vrijdag 13 Nov. bij de stembus warm zal toegaan, als wanneer eenige leden in het Kerkbestuur moeten worden gekozen. Ongeval in een gasfabriek. Zaterdagavond kwart vóór zovenenhad aan de gasfabriek te HEUSDEN een ongeluk plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Ia de fabriek, die geheel vernieuwd is, wareu nieuwe retorton aangebracht, waarvan er een met een hevigen knal open vloog. Het gebouw stond opeens als in lichte laaie vlam. Door het fl nk optreden van het werkvolk mocht men er gelukkig in slagen grooter ODheil te voorkomen. De werkman N. v. Ooijen kreeg brandwonden in het aangezicht, eveneens do lantaarnaanstoker A. v. Baardwijk. Door het afsluiten der hoofdkraan heerschte in do stad eenige oogenblikken volslagen duisternis. het leven óók te kunnen verdragen' Een vrouw kan men 't niet zeggen, dat men haar daartoe niet in staat gelooft. Eindelijk kwam men thuis en de vrouwen gingen naar boven om haar toilet te maken, terwyl Wigus in den tuin van de door de dames gehuurde villa rond wandelde. Wigus stond voor een steenen balustrade en genoot van het heerlijke natuurtafereel, dat zich aan zyn oogen ontplooide. Carolyne en Olga waren zwygend komen aanwandelen, in aandachtige bewon dering van alles rondom haar. Nu stonden ze naast den man. Olga's witte band steunde op de balustrade. Plot seling voelde de maq zich in zijn aandacht gestoord door deze blanke hand, waaraan de diamanten schitterden. Carolyne zuchtte diep. Olga was stil, evenals Wigus. Hij trachte met geweld zijn aandacht weer te ver zamelen. Olga dacht die eene gedachte, welke haar zoo dikwijls b9zigh:eld. En ditmaal kon zij haar niet, zooals tot dusverre, binnenhouden. Haar temperament zegevierde. Haar brandende begeerte om te weten,triomfeerde. „Beklaagt ge uzelf niet, dat uw verloofde i niet mèt u genieten kan Een pauze volgde. Een zonderlinge pauze vol spanniDg. Toen was hij zichzelf in zooverre meester, j dat by kon antwoorden. Uit do schaamte, 1 een bekentenis te moeten e (leggen, verhief zich zoo iels als 6en gevoel van bevrijding en dankbaarheid van eindelijk w&ar te kunnen zyn. Middeleeuwsche toestanden. Men schrijft nit NIJKERK De vorige week is de zoon van N. de Gooijer uit Nijkerkerveen, onder de gemeente Nijkerk, nadat hij aan de halte Slichtenhorst was uitgestapt, onverhoeds op het lijf ge vallen. Met een mes werd hij aan het hoofd ernstig gewond en zeker zou het hierbij niet gebleven zijn, was op het hulpgeroep niet de vader van den aangevallene, die eveneens aan de halte was uitgestapt, toegesneld tot ontzet. De dad3r is herkend en zal met den rech ter kennis maken. De nachtelijke aanrander is beschuldigde in een zaakje, waarbij de zoon van N. d. G. als getuige k charge zou optreden. Nu is echter het toppunt van ruw geweld bereikt in een daad, die het geheele Nijker kerveen en de Nijkerkscho politie in beroering brengt. Terwijl alles zicb bij de familie De Gooijer ter ruste had bogeven, werd er op de ramen geklopt. Toen de vrouw des huizes op dat geklop wilde opstaan, vielen tegelijkertijd na olkander van zeer nabij twee schoten, waar door Diet ééne ruit in den voorgevel heel bleef. De dader, die wel gezien, maar niet herkend is, pakte zich ijlings weg. In de kamer vond men een zestigtal grove hagel korrels. Gelukkig werd niemand gekwetst, maar het spreekt, dat het gezin den nacht in de grootste onrust doorbracht. Het is zeer waarschijnlijk, dat beide wan daden met elkander in verband s! aan. In Nijkerkerveen toch doet men veel aan atrooperij en voor diefstal van kippen enz. schrikt men niet terug. Tot heden viel het voor de politie hoogst moeilijk, de daders te snappen. Vermoedelijke daders worden her haaldelijk voor den rechter gebracht, maar moeten vrijgelaten worden nit gebrek aan be wijs. Velen durven geen aangifte van dief stal te doen, nog minder te getuigen, uit vrees voor een wraakoefening. De zoon van De G. en zijne familie met hem zyn hiervan waarschijnlijk ook slachtoffer. Messteek. Op de sigarenfabriek van den beer Smit te ZWOLLE, heeft Zaterdagmiddag de ongeveer 16-jarige sigai en makersgezel Wevers zijn kameraad Jansen met een mes een rugwond toegebracht, zoodanig, dat de getroffene per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd moest worden. Reeds Zaterdag vóór het aangaan der fabriek hadden ze samen twist gehad, doeh terwijl Jansen in de fabriek rustig zat te werken, kwam W. onverhoeds met een mes te voorschijn en stak zijn tegenstander, zoodat het mes in de kleeren zitten bleef. Het drietal voor hoof d-k a a s- maker aan de Niederrheinische kaasfabrlek te Hönnepel, bij Calcar, bestaat uit de heeren D. Schroor, kaasmaker aan de stoomzuivelfabriek te G ie kerk (Fr.), C. Kuiper, kaasmaker aan de stoomzuivelfabriek te Binnenwijzend en G. Bol, kaasmaker aan de stoomzuivelfabriek in de ruimer gem. Edam. Een dwerg, Ia do school te Rolde (Dr.) zit in de aanvangsklasse, een meisje van 14 jaar, een dwergje, niet grooter dan een gewoon kind van 4 of 5 jaar, en toch niet gebrekkig. Natuurlijk valt het kind niet onder de Leerplichtwet, terwijl het den respectabelen leeftijd van 21 jaar zal bereikt hebben tegen dat het de klassen der lagere school heeft doorloopen. Benoemd tot lid van het bestuur van den Nieuwen Polder de heer K. Kroon KAz. te OUDKARSPEL. „Ik heb geen verloofde meer." „Geen.verlooide. meer vroeg Olga, de woorden herhalend, die haar van schrik deden beven, „Geen verloofde meer 1" zeide zy nog eenmaal klankloos. Zij stond onbeweeglijk. Niet in staat zich te beheerschen GevaDgcn, als verlamd door een onge kende verbazing „En dat hooren wij, hoor ik nu zoo psr abuis vroeg Carolyne Wallraven. „Vergeef me. Eerst deed het zoo'n pijn daarvan te spreken Ik wildedan was het oogenblik niet geschikt." Hij sprak haastig, werktuiglijk. Zyn ziel was van het brandend verlangen vervuld, te weten wat er in Olga omging. Van den wensch haar aan te zien, en van de vrees dat niet te mogen wagen. Zijn blik ging aan haar voorby. Maar hij zag het toch: zij wasbleek.... zeer bleek, En haar houding trotech of vijandig Carolyne Wallraven greep zijn arm „Kom, ik wil meer hooren. Ik heb bet recht daartoe. Maar op zulk een recht msg men niet pochen. Spreek slechts, wanneer ge kunt." Zij trok hem mede. Het was, als wüdi zij hem brengen buiten het gehoor van Olga. Langs een smal kiezelpad, dicht begroeid, liepen zij op het huis toe, Olga volgde langzaam. „Mag ik vandaag nog zwijgen Elk ar.der uur wil ik spreken.Diets verhelen. „Gij hebt geledoD," mompelde Carolyne, „ook gy,cok daar."

Schager Courant | 1903 | | pagina 1