li J b ij uitnemendheid, voor eiken leeftijd, Voor 't Jonge Volkje. De Kinderwereld" P. TRAPMAN, De heer De Mazure is niet voor het voor stel van rlen heer Van Mullemde man is hier pas. Maar de vraag is of de werkzaam heden Lijstra meevallen of tegen-, en dan geloof ik zeker te weten, zegt spr., dat die werk zaamheden Lijstra tegenvallen. De man is hier, dat weet hij, alleen veldwachter en geen bode, en wanneer hij dan d;>g en nacht iö het haam is, overdag boodschappen doet en dan 's nachts op surveillance, dan is dat te zwaar. Wanneer er werk van Speets in zijn handen overgaat, dan is dat verkeerd. Dat is zijn werk niet. Lijstra is hier alleen veld wachter en met boodschappen en andere Jaarw. opzichter of klokkenist dingen moet men den man niet lastig vallen. Onderhoud huizen en torens dat wel, dan Abonnem. Staatsbl., Prov. bl. etc. Zegels v. registers rekeningen etc. Advertenties Kosten commissie-vergaderingen invorder, plaatsel. belast. Teruggave belasting Uitkeering Rijk aandeel kwade posten Vergoeding aan het Rijk van 2Vi °/o van het onzuiver bedrag der grond- en personeele belasting Belooning schatters dranklokalen Doet men dat wel, dan moet men hem meer beloonen. De heer Van Mullem zegt, dat men niet moet denken, dat Lijstra bij hem is wezen klagenmen zou dat zoo ongeveer uit het geen de heer De Mazure zegt, kunnen opma ken, maar dat is beslist het geval niet. Ook Tiessen de Rijksveldwachter niet. Spr. heeft hier zijn denkbeelden ontvouwd en anders niet. Wordt die f 76.— gratificatie ingetrok ken, dan zal Tiessen misschien bij het spoor gaan wonen. Voorz. zegtTiessen zal niet gaan ver huizen, die woont in zijn eigen huis. Maar laat ons voet bij stuk honden. Mijnheer Van Mullem,maakt u er een voorstel van? De heer Van MullemMijnheer de Voorz., ik heb reeds gezegd van ja. Maar als ik zoo de heeren eens rond ga, geloof ik mijn voor stel wel te kunnen intrekken. 'tZal weinig kans van slagen hebben. De heer De Graaf zegt, dat we hier in Anna Paulowna leven in een streek, waar de meststoffen nog al wat waard zijn, en nu had het Spr.'s aandacht getrokken, dat van de faecaliën van de scholen geen profijt ge trokken werd voor de gemeentekas. Kan dat niet eens verpacht worden Zou daar niet eens iets uit te halen zijn Voorz. zegt, dat dat reeds is geprobeerd, maar dat het niets opbracht. De heer Volder meent, dat er niet genoeg openbaarheid aan is gegeven. Wordt dat wel gedaan, dan zal de opbrengst, oordeelt Spr., ook wel meêvallen. De heer Rezelman zegt, dat er wel aan biedingen kwamen om de faecaliën weg te halen, maar men moest geld toe hebben. Voorz. zegt, dat er beslist geen animo was, maar B. en W. zullen het in gedachten houden. De begrootirg wordt nu met algemeene stemmen vastgesteld als volgt ONTVANGSTEN. Batig saldo rekening dienst 1902 f 1576.7172 150.— 15- 14.— 1308.68 678.58 1606.7072 6500.- 300.— 18.- 320- 15.— 250.— 425.- 2- Huur van huizen Aandeel Mij. voor Gem.-Crediet Grasverpachtingen Opcenten gebouwde eigendommen ongeb. eigend. Personeel Hoofdelijke omslag Hondenbelasting Belasting tooneelvertoon. etc. V ergunningsrecht Leges Secretarie Begrafenisrechten Schoolgelden Boeten plaatsel. belasting Teruggave van het Rijk voorge schoten gelden inzake Nat. Mil. Vergoeding Rijk kosten Onderw. Ontvangsten, voortspruitende uit gemeenschappel. zaken of werken Uitkeering Rijk volgens art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 Idem volgens art. 10 Bijdrage Rijk herhalingsonderw. Bijdr. Prov. Ligger o. d. wegen wegen en voetpaden begraafplaats en kos ten van begraving Aanleg van houtbeschutting bij de scholen Grondlasten wegens de woning naast het Raadhuis, de dood- gravers- en dokterswoning Polderlasten Restitutie grondbel. brandspuith. Jaarw. agent van politie Hooistekers Gratificatiën brandspuitlieden Kleeding agent van politie Onderhoud brandspuiten, brand ladders etc. Kosten van verlichting voorkoming besm. ziekten uitvoering Gezondheidswet Woningwet Jaarwedden Onderwijzers Kosten herhalingsondorwijs onderhoud schoollokalen en onder wjjzerswoningen Kosten aanschaff. en onderhoud schoolmeubelen Idem leermiddelen Kosten verlichting, verwarming en schoonhouden schoollokalen Kosten schoolbibliotheken belooningen en eereblijken Salaris Secret. Comm. tot Wering van Schoolverzuim Presentiegeld leden idem Belooning dokter en vroedvrouw Kosten arme en zieke doortrek kende reizigers Kosten krankzinnigen Onderstand aan behoeftigen Presentiegeld leden armbestuur Salaris Secretaris idem Begrafeniskosten behoeftigen Renten van geldleeningcn Aflossing idem Kosten Loting Nationale Militie begeleiding Militieplichtigen IJk en Herijk uitsteken vlaggen brandverzekering gebouwen Jaarwedde besteller Keurm. op het geslacht Kosten Ligger der Wegen Onvoorziene uitgaven 25- 70- 60.- 25.- 10.- 20.- 100.- 90.- 25.- 75.- 270.- 5- 135.- 10.- 85.— 27.- 2.- 300.— 5.- 125.— 75.- 75.- 125.- 25.- 113.20 26.- ,8050.- 230.40 1050 336.80 450.— 650.- 50 10 40.— 40.— 882.50 10.— 549.15 3500.— 60.— 60 20.— 300.— 655.10 5.— 15.— 10.— 10.— 110.- 85.— 26 1800.- 660.1572 2.60 3385.— 90.— 7204.9272 325 11520 650.- Totaal f 23946 3072 UITGAVEN. Jaarwedde Burgemeester f 650. Wethouders 100.— Secretaris 650. Ontvanger 330.— Presentiegelden Raadsleden 76. Jaarw. conciërge en bode 300. Schrijfloonen 100.— Reiskosten 50. Kosten licht en brandstoffen 80. Schrijf- en bureaubehoeften etc. 400. Kosten onderh. en schoonh. Raadh. 100. Onderh. en aank. meub. Raadh. 70. Aanleggen en bijhouden Registers Burgerlijken Stand 135.— Idem v. d. dubbelen der leggers en plan Kadaster 10. Idem Bevolkingsregisters 60.— Kosten Kiesverrichtingen 40.— Totaal f 23946.3072 Met algemeene stemmen worden nu een paar wijzigingen vastgesteld in de verorde ning op het herhalings-onderwijs. Daarbij wordt ook medegedeeld, dat nu den geheelen Woensdag school zal worden gehouden en Zaterdags de kinderen den ganschen dag vrijaf krijgen. Voorz. zegt, dat dit is geschied met het oog op de groote afstanden voor de kinderen. De heer Van Mullem zegt, dat B. en W. blijk gegeven hebben bij deze verandering in één opzicht van overleg, maar in het andere weer niet. Ik geloof, zegt spr., dat heel wat ouders het ongewenscht zullen vinden, de kinderen een geheelen Zaterdag thuis te heb ben. Zaterdag is voor alle moeders een drukke dag en dan loopen de kinderen geducht in den weg. Ik, zegt. spr., oordeel uit eigen onder vinding. De kinderen loopen en spelen toch, dus die wandeling naar school is niet zoo heel erg. Bjj slecht weer is het onaangenaam, maar zomers hindert het niets. De kinders zijn van den vloer, ze halen een les, en de moeders zijn ze kwijt. De kinders, ja, die zullen met dien dag vacantie zeer in hun schik zijn, maar de ouders niet. De wetgever heeft de bedoeling nooit kunnen hebben, den ouders onaangenaamheden op te leggen en moeiten touveroorzhken. Zoo'n heele Zaterdag de kinderen thuis, 't is voor de moeders ver schrikkelijk. De grooten mogen wat helpen in het huishouden, de kleintjes loopen geducht voor de beenen. Voorz.: Deze zaak is bij B. en W. thuis en niet b(j den Raad. De heer De GraafMag ik even vragen, mijnheer de Voorz., of u gedacht heeft aan het indertijd door den heer Stammes gedane voorstel, om godragboekjes aan de kinderen af te geven Voorz. zegt van neen, maar het nu beslist te zullen doen. Van Ged. Staten zijn met afwijzende be schikking terugontvangen do reclames tegen den Hoofdelijken Omslag van G. Kuiken en H. de Jong. Bij de rondvraag informeert de heer Bakker, of er reeds onderzoek naar is gedaan, ia welk tijdstip van het jaar de bliksem afleiders het goedkoopst kunnen worden ge plaatst. Spr. is gezegd, door een persoon dien hij voor dit werk het knapst oordeelt, dat hij dit in den winter het goedkoopst kon doen. Voorz. zal hiermede rekening houden. Tot onderwijzers voor het herhalingsonder- wijs worden benoemdSchool I, de heer Van Gorkom en mej. RommertsSchool Oostpolder, de heer Raap en mej. Vac Eerden. Hierna sluiting. onder redactie van LOUWEE9E. De Nieuwe Jaargang is begonnen van Prijs geheele jaargang f 4.40. Algemeen bekend en gunstig bekend» Bestaat reeds 30 jaar. Verschijnt maan delijks een dikke aflevering met een schat van illustraties. Biedt bij het vele inspannende werk van onze jeugd, voor de aankomende, joDge volwassen menschen niet alleen eene nuttige, maar ook eene aangename verpoozing, door geschied kundige en andere verhalen in proza of op rijm, mededeelingen op het gebied van land- en volkenkunde, natuurlijke historie, ambachten, bedrijven, stichtingen van vroeger en uit onzen tijd, gedichten, anecdoten, enz. Wedstrijden in stellen, teekenen, schoonschrijven, etc., etc. om vele fraaie prijzen. Bovendien ontvangen alle inteekenaren een exemplaar van DE SCHEEPSJONGEN. Een geschiedkundig verhaal uit den tijd der Nederl. W -I. Compagnie bewerkt door H. J. C. VAN DEVENTER. Van dit boeiende verhaal, door vier mooie illustraties versierd, zal bij elke aflevering een vel druks worden gevoegd, zoodat het aan het einde van den jaargaDg een op zichzelf compleet boek vormt; 5? Geïllustreerd Maandelijkscji Tijdschrift voor Jongens en Meisjes van 8 tot 11 h 12 jaar. Prijs f 0.30 per maand. Goede lectuur met mooie illustraties, passend voor genoemden leeftijd, zoo recht kinderlijk van toon, zonder ooit in 't kinderachtige te vervallen. Wedstrijd om fraaie hoofdprijzen en premiën. ABONNEMENTEN worden gaarne geleverd door S c h a g e n. Stoomdrukkerij van P.Trapman, Sohagen.

Schager Courant | 1903 | | pagina 14