Donderdag 19 November i(J03. J 47ste Jaargang No. 3890. per week Woensdag- en Dit blad verschijnt tweemaal 0 Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. BureauSCHAOM, Laan, D 4. Uitgever i P. TRAPMAN. MedewerkerW I X K E L, per post f 8.60. Prijs per jaar f 3.Franco Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Najaar spaardenmarkt. Donderdag den 26 November a s. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. I U i !i i fl' 3. WORDT VERVOLGD. COURANT. llHlUlltlt- k Ülttllf AM Bij dii nummer behoort een bijvoegsel. Oemeente tsScLagen. BEKENDMAKINGEN. —o—o Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gewone naiaarspaardenmaikt (veulecmarkt) zal gehouden worden op Schagen, 13 November 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN, 1. S. - WIERINGEN. Vergadering van da IJsclub Vieringen, gehouden op Z iterdag 14 Nov. 1903, des avonds 7 uur, in 't lokaal van den heer H. C. Engel. Aanwezig 32 leden. Na opening door den Voorz., den heer W. de Jong Cz., weiden door den Secretaris, den heer C. M. Koorn, de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording, gedaan door den Penningmeester, den heer C. Rutsen, sloot in ontvangst tot een bedrag van f 151.B45, in uitgaaf op f 139.alzoo met een batig saldo ad f 12.645. Een Commissie, be staande uit de heeren T. Visser en J. Jong kind, onderzocht deze rekening en rap porteerde, dat alles in orde was, zoodat tot goedkeuring werd besloten. Hierna was aan de ordede verkoop van het hooi- en rietgewas van het land, dat de ijsc'ub in huur heeft, genaamd „de Haukes". Koopers werdenvan het hooi de heer J. Maars voor f 22.—, en van het riet de heer P. Keijzer, voor f 24.— aan beiden gegund. Is aan de ordeverkiezing Secretaris. De heer C. M. Koorn, die als zoodanig aftrad, werd herkozen en nam de benoeming weder aan. Tot keurmeesters voor de in dezen winter te honden wedstrijden werden benoemd de. heeren P. Keijzer, T. Visser, J. Jongkind, P. Lont, N. J. Poel en J. J. Wigbout, en als plaatsvervangers de heeren S. P. de Vries en P. Kaan. Verder werd besloten, ijs en weder dienende, een hardrijderij te houden voor mannen boven de 18 jaar, om prijs en premiën in contanten, waarvan de bedragen door het bestuur nader zullen worden gere geld. Verder niets meer te behandelen zijado, slnit de Voorz. de vergadering. Door heeren Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. gemeente te OUDKARSPEL is besloten, de Kerk, welke tot heden niet werd verwarmd, van een vul-regulateurkachel te voorzien. De leverantie van dit verwarmingstoestel is opgedragen aan den heer G. Stout, Hofleverancier te Tiel. K o n ij n e n. Dat in de BOMMELERWAARD veel aan konijnenfokkerij wordt gedaan, moge blijken uit het feit, dat alleen door P. J. van Drill te Bruchem bij Zaltbommel wekelijks voor ongeveer 1200 gulden aan konijnen wordt omgezet. Twee personen hebben geregeld werk met slachten. De meeste beestjes wor den verzonden naar België. Uit de STREEK. Het besluit, in de algemeene vergadering dei Hollandsche Maatschappij van Landbouw Roman van ID A-B O Y - E D. 00000 33. Na het eten liepen zij naar buiten en zonder terughouding vertelde Wigu8, hoe de breuk met Siddy gekomen was. Hij had niet meer de behoefte, haar of zichzelf te verschoonen. Veelmeer was hy nu in staat, zyn toenmaligen hartstocht aan critiek te onderwerpen. Hij wilde ook van Carolyne hooren, of hij te hard voor zijn verloofde was geweest, te snel gehandeld had. Carolyne gaf hem volkomen gelijk, vooral omdat Siddy met haar daad bewezen had, gebrek te hebben aan takt; ja, bewijzen had geleverd, dat ze het ware onderschei dingsvermogen van gepast of ongepast miste. Deugd, die slechts uit een oogpunt "van verstand bewaard werd, had geen waarde. Het heimelijk aannemen van de gunsten van dien beschermer bleef beslis send, ook al had die beschermer niet an ders dan edele bedoelingen. Dan wilde Carolyne ook weten, of hy wist wie die beschermer was. „Neen," zeide Wigus. „Maar dat heeft voor mij ook geen waarde. Als hij niet wist, dat Siddy mijn verloofde was, dan heb ik hem niets te verwjjten. Wist hij hetja, dAn stond ik tegenover een schurk, die mij, den armen drommel, met opzet bestelen wilde. Wat kon ik dan anders doen, dan zwijgend hem veraohten te Naaldwijk genomen, om in het jaar 1904 do jaarvergadering te Enkhuizen te honden, heeft in die streek heel wat bedrijvigheid teweeg gebracht. Door de besturen van de afdeelingen te Enkhnizen en Omstreken van Land- en Tuinbouw is reeds een tentoonstellings-comité gevormd en zijn verschillende commissiën be noemd voor het maken van een programma, regeling, reclame etc., en, wat misschien het zwaarst weegt, eene voor het bijeenbrengen van een reservefonds. Deze laatste commissie klopt bij particulieren en corporatiën aan om steun en ook zullen zeer zeker de zusterafdeelingen worden aangesproken om eene bijdrage te offeren voor deze belangrijke zaak. Vol moed zijn de voorloopige werkzaam heden aangevangen en met krachtigen steun en medewerking van velen, die bij land- en en tuinbouw belang hebben, zal ongetwijfeld de tentoonstelling in 1904 getuigen, dat de afdeeling te Enkhuizea waardig als gastvronw kan optreden. Men schrijft aan de P. D. C. Herhaaldelijk hoort men in Drente nog van snijpartyen niet alleen op jaarmarkten en feestelijke gelegenheden, maar ook dikwijls op gewone Zondagen. Natuurlijk speelt koning Alcohol hierin vaak zijn rol. Aloude gebruiken (en hoevelen bestaan er nog niet in de oude landschap die noodig dienden te worden afgeschaft, staan hiermee gewoonlijk in nanw verband. In de eerste plaats bedoelen we het „an- en ofscheid geven". In vele dorpen, en voor namelijk gehuchten, geeft een nieuwe knecht aan „de jeugd" (zijne toekomstige kameraden) 1 liter jenever, en bij vertrek de helft van genoemde hoeveelheid. Hoe meer nieuwe knechten dus, hoe meer liters 1 By zijn huwelyk geefc een boerenzoon een rijksdaalder in 't gelag aan ,,'t jongvolk" een knecht kan in zoo'n geval met een daalder volstaan. Jongens en meisjes, die aan 't feest deelnamen, offeren nog een dubbeltje, en als zij in een andere plaats woonachtig zijn, een kwartje. Het groote glas [bierglas] gaat mi rond, de hoofden worden verhit en de onaan gename gevolgen, als ruzie en vechtpartijen, blijven gewoonlijk niet uit. Werd hieraan een einde gemaakt, dan zou een groote schrede in de goede richting zijn gedaan. WIERINGEN. De heer Ds. H. Bax alhier, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar Callantsoog bedankt. Verkiezing Prov. Staten. De uitslag der verkieziDg voor een lid der Prov. Staten van Noórd-Holland, district Purmerend, is als volgt Uitgebracht werden op de heeren C. de Goede Hz., (lib.), 917 stemmen, K. Kaas- kooper, (lib.) 659, F. P. B. Middelhoff Bz., (Kath.,1 654. Herstemming tusschen de heeren De Goede en Kaaskooper. Uit DOETINCHEM meldt men: De vleeschprijzen zijn hier in de laatste 14 dagen aanmerkelijk gedaald betaalde men tot toen 40 A 50'ct. per '/i K.G., bij bekken slag werd onlangs bekend gemaakt, dat pnik- best rnndvleesch te verkrijgen was voor 28 ct., varkensvleesch voor 25 cent per V2 K.G. Sedert eenige dagen is de prijs slechts 22Vï ct. voor rund- en 21 voor varkensvleesch. MEDEMBLIK, 16 November. Een aantal burgemeesters uit den omtrek richtten tot den minister van justitie het verzoek, om zooveel mogelijk verdere ont snapping van krankzinnigen nit het rijksge sticht te Medemblik, zooals In de laatste jaren herhaaldelijk voorkwam, te voorkomen. Carolyne zweeg. Zij sidderde zoo angstig voor het beeld, dat zich nu weer aan haar oog ontplooide Voor haar venster lag de tuin, waarin de maandrozen zoo heerlijk bloeiden. Voor het hek stond een mooi, blond meisje over het gelaat van haar man toog een haastige blos. Maar neen dat was. toch onzin een onmogelyk iets haar man had ge weten, dat deze kleine Siddy de levenszin was van zijn jongen beschermeling. het eenige goed van Wigus Hennegall. Wie berooft, als men het weet, een jongeling, die in het land der nooden en behoeften wooEt en die met hamerende vuisten op do poort van hot rijke leven klopt, van zyn eeDigen zonneschijn? Een strijder is als het ware heiligwie mag het wagen, hem op den weg van lijden en smart te stooten? Voort, weg met deze gedachten Zich niet door ijverzucht tot verkeerde gedachten laten vervoeren, en zich aan hem bezon digen, die spoedig zal komen, waarschijn lijk, neen zeker met goede voornemens in het hart. „Menigmaal denk ik," zeide Wigus, „dat dio onbekende mij een dienst heeft bewezen. Door dit lyden kwam ik tot de vrijheid. Een huwelijk mot Siddy had mij bepaald naar beneden getrokken, dat vóel ik nu; die veeljarige verloving heeft mij reeds in het voorwaarts-gaan gehinderd. En vrij ben ik voor altyd van het gevaar, nog een maal hèt speeltuig van een vrouwenhart te worden. Ik heb geleerd té'ziep.scherp te zien „Ach, myn beste Wigus," zoide Carolyne lachend, „in deze dingen wordt men nooit verstandig. En het was ook erg, als men HOOGWOUD, 16 Nov. 'C3. De heer Verweij te Hoogwoud heeft zich om gezond heidsredenen genoodzaakt gezien, het Partij bestuur van de Sociaal-democratische Arbei derspartij ontheffing te vragen van zijn functie van Piovinciaal Vertegenwoordiger dier partij. In den loop van December zullen nn de af deelingen in Noord-Holland een nieuwen functionnaris hebben te kiezen uit de candi- daten, die vóór 10 December a.s. door die afdeelingen gesteld zullen zijn. De beste turf zat onder in het schip. Men schrijft uit TILBURG Aan het grensstation Baarle-Nassau is een wagon, van België komende en bestemd voor Tilburg, aangehouden. De lading was aangegeven als bestaande uit aardappelen, maar bij onderzoek bleek, dat slechts de bovenste laag hieruit bestondonderaan lagen 100 zakken suiker, elk van 60 K.G., die klaar blijkelijk frauduleus zouden zijn ingevoerd. Men meldt nit DEN HAAG: Aan de Badhuiskade te Scheveningea heeft Zondagavond bij een twist tusschen polder jongens de een den ander met een mes zulke ernstige verwondingen aan buik en rug toe gebracht, dat de verwonde weinige oogen- blikken later is overleden. Aan de misdaad is slechts een korte, onbe duidende twist voorafgegaan. Omstreeks 7 uur Zondagavond bevond zich op de Badhuiskade te Scheveningen een troepje polderjongens, die in den loop van den middag hier en daar nogal eens hadden aangelegd en dan Ook allen min of meer onder den invloed van bet gedronkene ver keerden. Plotseling werd de vroolijke stem ming onder het clubje verbroken door een woordenwisseling tusschen twee der polder jongens, over het bezit van een, uit een bier huis weggenomen tijdschriftje. Van de woor denwisseling kwam het tot een handgemeen. De 22 jarige Jan Kristen, een jongman van een herculesgestalte, greep den 19-jarigen i Willem Baks aan en wierp hem tegen den grond. Toen deze weder opstond, werd hij andermaal door K. beetgepakt. Hierop trok B. zijn mes en bracht zijn tegenstander daar mede de doodelijke verwondingen toe. Dade lijk hierop vluchtto hij weg. De zwaarge wonde zeeg neer en werd door zijn makkers eerst in een nabijzijnde apotheek en daarna in een stal van den heer Van Weert bin nengedragen. De arts Vrijland, wiens hulp inmiddels was ingeroepen, stond, toen hij bij den ver wonde kwam, voor een zoo goed als hopeloos geval. Kristen, die onder meer een zeer diepen messteek in de rechter nierstreek had bekomen, tengevolge waarvan een hoofd slagader was doorgesneden, had reeds een te ontzettend bloedverlies geleden. Het slachtoffer werd door de zorg der politie naar het Gemeente-ziekenhuis ver voerd, alwaar hij korten tijd na aankomst overleed. Den geheelen avond en ook in den afge- loopen nacht was de ScheveniDgsche politie in de weer om den dader op te sporen. Zij slaagde er in, hem den volgenden ochtend op zijn werk, bij de rioleering in de Neptuuus- straat, aan te houden. De politie was den dader op het spoor gekomen o. a. doordat deze zelf aan andere personen verteld had „dat hij gisteravond iemand aan riemen had gesneden." De dader trachtte eerst nog tegenover de politie zijn onschuld vol te honden, maar later legde hij eene volledige bekentenis af, en deed hij den commissaris van politie een omstandig verhaal van het gebeurde. Men schrijft van de Belgische grenzen: België heeft dit jaar in verschillende land bouwstreken een Hinken aardappeloogst, wat een schrille tegenstelling vormt met Enge land, dat wegens misgewas een groote be hoefte heeft en vanwaar thans veel vraag naar aardappelen komt. Daarvandaan, dat België thans een levendigen handel in aard appelen op Engeland drijft, terwijl ook onze grensdorpen een ruim bezoek krijgen van handelaars en commissionnairs. En wat steeds bij vlugge markt het geval isalles kan opgeruimd worden. Zelfs voederaardappe len en andere minwaardige soorten, die er gewoonlijk mede gelijk gesteld worden zooals bijvoorbeeld de in onze streken welbekende „rijkemakers", hebben goedeD aftrek en vaak de meeste vraag. Vooral de omstreken van Gent voeren belangrijke massa's aan, die naar de Eugelsche havens Cardiff, Newport, Bristol e. a. verscheept worden. Dit brengt op het kanaal van Terneuzen-Gent eene drukke bedrijvigheid, die voor vele arbeiders, vooral in dit seizoen, zeer welkom is. Daarbij maakt menig landbouwer zelfs bij een mid delmatig beschot nog een flinke opbrengst van zijn aardappelgewas. Klacht vaneen tapper onder de nieuwe Drankwet Zonder gordijn In den Zonneschijn. Voor ieder te kyk, In de heele wijk. Vlak aan de straat, Dat wordt kwaad. meldt nit ZEIST aan het Men Utr. Nbl. Een 20-jarig meisje, tehuis bij hare groot ouders alhier, verdween voor een maand ge leden plotseling nit de ouderlijke woning, zonder eenig spoor achter te laten. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat een jong- mensch, aan wien zij tegen den wil der grootouders kennis had, eveneens verdwenen was. Alle nasporingen bleven vruchteloos alleen kwam men te weten, dat 't paar zich in de bosschen alhier des daags ophield en des nachts in een hooiberg of schuur. De grootouders kregen zoo nu en dan eens bericht in den vorm van schuldvorderingen van dezen en genen winkelier, bij wie zij op bun naam goederen haalden, zoodat do groot vader, hoe zwaar het hem viel, genoodzaakt was, de politie met het geval in kennis te stellen. De politie, die dagen achtereen speurde, mocht het gelukken het paar 1.1. Donderdag in een stuk bosch aan den Dolderschen weg aan te treffen en te arresteeren. Tegen het meisje is door de politie proces-verbaal opge maakt, wegens oplichting, waarna zij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. Men meldt uit AMSTERDAM: Zaterdagavond half tien brak op d9tweede verdieping van do mout- en hoppakhnizen der stoombierbrouwerij„'t Haantje," aan de Achter gracht alhier, brand nit. Het vuur werd met behulp der brandweer snel gebluscht. Om streeks half twaalf verbreidde zich echter inden omtrek der fabriek het gerucht, dat ten tweeden male brand was uitgebroken, thans op i de derde verdieping, en de dikke rookwolken, d;e spoedig uit de ramen sloegen, bevestigden dit gerucht. De brandweer was wederom spoe- 1 dig ter plaatse en wierp met behulp van zes stoomspuiten en de Jan van der Heijden eene 1 groote watermassa op het smeulend mout en hop, maar kon niet verhinderen, dat het vuur zich al vorder invrat, en zich uitbreidde over de geheele verdieping. Men vermoedt dat de geheele wintervoor- het werd. Niets doet de menschen rijper worden, dan de dwaasheden in de liefde." „Ik had slechts dat ééne booze noodig," riep hy hoogdravend. „Ik ben vry geworden, geheel vry Men mag my nóg zoo stralend toelachen ik weet, van hoe weinig waarde dat is. Men mag mij met nóg zulke schit terende oogen aankijken ik weet dat die zelfde teederheid aanstonds een ander wordt geschonken, die meer is dan ik, of meer bezit dan ik." „Hij denkt aan Olga," dacht Carolyne. „Wat ge daar zegt, isvan weinig waarde", sprak ze ernstig. „En al uw vry- heid is slechts inbeelding. Uw onvrijheid is slechts van gedaante verwisseld. Eerst waart ge gevangen in de banden van een wezen, dat klein en laag dacht en voelde. Nu zijt ge in de macht van uw ongeloof." ,,'t Kan zyn", zeide hij hard, „het is, zoo als het schijnt, steeds mijn lot, uit de eene slavernij in eene andere te vervallen. Ik wil nog liever door mijn ongeluk lijden, dan door een ontgoocheling." Carolyne voelde, dat men een door het leven verbitterde niet door woorden over tuigen kan. Slechts het leven zelf heeft de welbespraaktheid, die vergeten doet wat eens is ondervonden. Na een poos zwijgens zeide zij„Je bent natuurlyk bereid, een visite te maken by de moeder van Olga? Overmorgen ont vangt ze." „Wanneer u het beveelt.Liever ging ik niet. Maar dat is een kwestie van vormoD. En daar ik een mensch ben zonder opvoe ding, moet ik in dergeljjke zaken uw raad wel volgen." „Ik ontzeg mijzelf het recht, Wigus Hennegall een mensch te noemen zonder opvoeding. Hij heeft zichzelf uitstekend opgevoed. En wanneer het hem gelukt, zijn bitterheid geheel te overwinnen, zal hij nog meer daarby winnen. Maar zeker humor en zachtheid, dat zijn eigenschappen van een overwinnaar." „En ik ben er nog geen? O, toch. Het komt mij tenminste zoo voor. Maar mis schien heeft men zelf geen goede taxatie van het eerste kleine succes. Dat brengt ons te veel in een roes. Mijn werk wordt gedruktik geel onderwijs aan hooge personagesik verdien geld. Ik ben bijna reeds een fatsoenlijk lid der gezel schapswereld en kan mij dus wel vertoo- nen in het salon van mevrouw Soniakow, zonder daar een gek figuur te maken." „Wigns I" „Mevrouw „Ik ben boos." „Ah", barstte hy los, „richt uw toorn tot dien man van eer, die my Siddy ont nam." „Hij heeft je jammer genoeg, niet alleen Siddy ontnomen... maar 0 God! nog veel meer Den volgenden dag werkte Wigus zoo hard, als hem maar mogelijk was. Hij moest eens nagaan, hoe hij zijn onderwijs van prins Bolko zou inrichten. Hij had zich daarom bij Caro'yne verontschuldigd en zijn eten in een gaarkeuken gebruikt. Ia den achtermiddag maakte hij, om zichzelf wat te verfrisschen, een kleine wandeling. Er was op het groote plein voor de in het park gelegen restaurants dien avond geen muziek, dus was het daar overal stil. Rondom op de banken zaten hier en daar raad der fabriek, ter waarde van f 60 AIO000, is aangetast, althans onbruikbaar geworden. De fabriek is op beorspolis verzekerd. De oorzaak van den brand moet waarschijnlijk gezocht worden in een defect aan de elec- trische geleiding, hoewel men toch vorzekerde, dat deze in het voorjaar nog door deskundi gen geheel werd nagezien. De brand woedde op de derde en vierde verdieping van het groote pakhuis aan de Achtergracht. Daar dit perceel echter door brandvrije muren van de aangrenzende pak huizen der brouwerij is gescheiden, werd verdere uitbreiding tegen gehouden. Ten aanhoore van een groot aantal belangstellenden sprak de heer Ds. Van Calcar Zondag j.1. zijn afscheidsrede nit, naar aanleiding van Jesaja 40:8, daarin eene toepassing makende op zijn 17-jarige werk zaamheid als predikant bij de Doopsgez. Gem. te ZIJPE. Na den kerkeraad, den orga nist en den koster der kerk in welgekozen woorden te hebben toegesproken, eindigde de spreker met een wensch voor het welzijn der Gemeente. Daarna nam de zood van den vertrekkenden predikant, de heer J. v. Calcar, pred. te Warns, het woord, om zijn vader ook namens de Gemeenteleden eenige harte lijke woorden van dank toe te voegen, voor hetgeen men hem verplicht was. Na afloop der plechtigheid zong de ge meente den scheidenden leeraar het 7e vers van Ps. 89 toe. Als Een inwoner van Nederlandach Overslag (eene grensgemeente in Zeenwsch-Vlaander ren) staat voor een geval van bijzonderen aard. By de laatste loting voor de Nationale Militie te AXEL trok zijn zoon een dienst plichtig nummer en moest dus het volgend jaar onder de wapenen komen. De man heeft echter tot voor eenige jaren op Belgisch Overslag gewoond, zoodat toen zijn kinderen in België dienstplichtig waren, waar nog een ander zijner zoons onder de wapens is. Aan staand jaar dient alzoo een zoon hier te lande en een in België. Als er nu een oor log kwam Zaterdagochtend omstreeks lO'/j uur waren twee kinderen van den werk man K., een jongen van 3 jaar en eeD meisje van 8 maanden, alleen thuis gebleven in de ouder lijke woniDg in de Lange Lijnstraat te ROT TERDAM, terwijl de moeder de deur uit was. Terwijl het meisje van 8 maanden op een bed in de achterkamer van het bovenhuisje lag, speelde het drie-jarig knaapje met luci fers, hetgeen tengevolge had, dat het bedde- goed, waarop het kleine kind lag, vlam vatte. Zoo vond de moedor den toestand, toen zij terugkeerde. Met behulp van een bewoner werden de kinderen buiten gebracht, doch daarbij bleek, dat het jongste zulke gevaar lijke brandwonden had bekomen, dat er weinig hoop op behoud van het leven bestaat. Het kind is dadelijk naar het ziekenhnis gebracht. Do brand had zich intusschen over bijna het geheele achtervertrek en de zoldertrap verspreid, maar werd weldra gebluscht. ANNA PAULOWNA. De 71-jarige werkman J. R., in den Oost polder is zoodanig met een hakselmachine in aanraking gekomen, dat hij drie hoofdwonden beliep en de onderste helft van zijn lichaam geheel verlamd is geraakt. De getroffene is inmiddels aan de gevolgen overleden. HAARLEM, 16 November. Gede puteerde Staten van Noord-Holland hebben in beginsel besloten concessie te ver- leenen aan den heer J. A. L. van den Bosch te Baain, tot vervening van den polder De Nes, onder Ilpendam. menschen, helder door het licht der gaslan taarns beschenen. Op de veranda van het groote restaurant was het licht als bij dag. Toen Wigus dwars het plein overstapte, zag hij op deze veranda degene, aan wie hij niet denken wilde en aan wie hij ook niet wilde herinnerd worden. Vjjt personen zaten daar aan tatel de dames Soniakow, Carolyne, prins Boiko en mynheer Von Mandock. Wigus sloeg het eerste hot beste pad in en achter de bosschages langs, naderde hij de veranda van de zijde, waar de tafel met het vijftal stond. Van heel dichtby, maar zelt in het donker der boomen, kon hy het gezelschap gade slaan. Hoe mooi was OlgaEen weinig bleek misschien. Maar dat kon ook wel aan bet licht liggen. Wat stond die witte hoed met veeren haar heerlijk. Naast haar zat prins Bolko, die ook, scheen het, slechts oogen had voor haar. Die trotsche, grijze dame, met dien Maria Stuart-hoed, dat was natuurlyk Olga's moeder. Mijnheer Von Mandock scheen zich te vervelen en in 't geheel niet spraakzaam. Het was er anders zeer vroolyk, er werd gelachen en gebabbeld dat het een aard had. Zelfs Carolyne lachte vroolijk. I Hy, die daar in het donker stond, voelde zich door dezen kring uitgestooten. Hij had het duidelijke gevoel, dat dat daar een andere wereld was, waar hij niet thuis behoorde. Hij wilde zich daar ook niet binnen dringen, hy wilde trotsch en eenzaam zyn weg gaan.

Schager Courant | 1903 | | pagina 1