Donderdag *0 November 1903. 47ste Jaargang^No. 3892. TWEEDE BLAD. Binnenlandse!} Nieuws, 1 He'h<"108' a-" Gemengd Nieuws. SCHAGË 0UBANT. —Vergadering van de Afdeeling Noord-Holland vanHot NederlandschPaarden- stemboek, op Maandag 23 November 1903, des middags ten 1 ure, in het café Krasna- polsky te Amsterdam. De Voorzitter, de heer J. Bretbaart Kz., jopent de vergadering, waarna de secretaris, (de heer W. Teengs, de notulen leest, die on- 'veranderd worden goedgekeurd. Aan de orde worden gesteld de punten van beschrijving voor de Algeme ne Vergadering der Vereeniging: a. Heeft het longeeren van Ihengsten, zooals dit thans geschiedt, bezwaar, vooral met het oog op .de krachten van jonge hengsten, of kan de wijze van longeeren, zooals die thans plaats vindt, algemeen in stemming vinden De heer 't Hooft protesteert tegen de wijze, waarop het longeeren nu geschiedt. Spr. is voor het longeeren, maar rechtuit, daar bij het longeeren in een manége de eene long niet vrij is. De heer Bultman Sr. is 't geheel met den heer 't Hooft eens. Spr. zegt, dat in Hoofd dorp gelukkig niemand gevonden wordt, die zich voor het beulswerk van longeeren leenen wildie menschen moeten van buiten worden ingevoerd. Longeeren acht spr. niet noodig om den adem te probeeren. Inspannen of voor den ploeg, zijn middelen ervoor. Paarden, die niet aan dat rondloopen gewoon zijn, valt dat zwaar, en spr. acht het noodig dat do keurmeesters rekening houden met de omstandigheden, waaronder zoo'n dier ver keert. De manier, waarop het longeeren nu ge schiedt, acht spr. in strijd met de wet op de dierenbescherming, en wannéér het longeeren in Hoofddorp geschiedt, zendt spr. de veld wachters van de longeerplaats weg, anders zouden die mannen verplicht zijn, proces-ver baal op te maken tegen de commissie, voor de wijze waarop er geranseld en gebeuld wordt. Spr. haalt een voorbeeld aan, waarbij een dier niet in 6taat was de achterpooten mee te sleepen, en tóch werd er maar door- geranseld. Moet er dan gelongeerd worden, goed, maar dan moet 't geschieden op gelijkma tiger manier en niet zoo hardhandsch en willekeurig als nu. De heer Zijlmans zegt, dat de mishandeling dit jaar in Hoofddorp niet zoo ernstig is ge- ,weest en Spr. acht het longeeren in een cirkel ook niet zoo vermoeiend, daar elk 'goed hengstenhouder het zijn hengst wel reeds thuis zal leeren. Voorz. zegt, dat dit puut op het convocatie Tijdens d» aanbieding van dergelijke brie- is gebracht door de Afd. Zuidhollaud, en of ven ten postkantore werd hij betrapt, in de practijk met de bepaling de hand wordt gelicht, weet spr. niet, maar de wet eischt hel toch, on dat dient, volgens spr., veranderd. De heer Zijlmans meent, dat, als een hengst in Noordholland goedgekeurd is op cornage en hij dus als 't ware het radicaal bezit, het dier dat moet bezitten voor geheel Nederland en niet de kans moet beloopen elders te worden afgekeurd. Algemeen is men van dat gevoelen, zoodat men zal aandringen op verandering van art. 1, zoover als dat de keuring op cornage be treft. Wat de keuring op exterieur betreft, is dat iets anders daarvoor dient de hengst in elke provincie opnieuw te worden gekeurd. c. Es het niet gewenscht, dat eens ge primeerde en later afgekeurde hengaten vrij gesteld worden van de verplichting bij bekroning opgelegd, om een volgend jaar als hengst ta worden voorgebracht? Voorz. licht toe, dat men verplicht is, een hengst, die een Rijks-premie heeft gekregen en die wordt afgekeurd later, van 't najaar tot het voorjaar aan te houden, en hem op de keuring te brengen en te toonon, om de premie te krijgen. De hengst wordt afgekeurd, verliest alle waarde als hengst, mag niet meer dekken, men wil het dier castreeren, verkoopen, of wat ook, dat mag niet. Men moet het dier eenige maanden op eigen kosten aanhouden, voor niemands nut, om de premie niet mis te loopen. Algemeen is men er voor, ook hier aan te dringen op verandering. De rekening en verantwoording en de be grooting werden zonder discussie goedgevon den. Bij de rondvraag stelt de heer K. Bree- baart Jz. voor, het volgende punt nog te plaatsen op den beschrijvingsbrief voor de Al- gemeene vergaderinghet niet verplichtend te stellen een 2'/j-jarigen hengst op de herfst- keuring te brengen. Maar het aan den fokker over te laten, of hij het dier wil brengen op de najaars- of op de voorjaarskeuring. Spr. stelt dit daarom voor, omdat nu de fokker ver plicht is, op de najaarskeuring te komen met het jonge dierdan is het beest nog niet voldoende ontwikkeld en de commissie zegtkom jij van 't voorjaar nog maar eens terug. Laat dat aan den fokker over, die kan dan zelf oordeelen. Een heelen stapel ingekomen stukken las de Secretaris voor, die men slechts voor ken- Reeds eeuigen tijd doet zich r_ iuou wciiuio voor »en- te AMSTERDAM een nijpend gebrek gevoe- Bij zijn aanhouding werden brieven op hem nisgeving aannam alleen een uitvoerig schtij- len aan 2'/j-cent88tukken, die hoe langer hoe bevonden, die hij reeds eenige dagen van zijn ven van de afd. Velsen gaf aanleiding tot mei D5troon ter lin^nrorin-- kii V>-9 JlM Dit voorstel vindt algemeeae toejuiching. De heer 't Hooft acht 't verkeerd, dat na den termijn van aangifte voor de keuringen, later toch nog liefhebbers worden aangenomen. Het verkeerde daarvan is. dat den len dag, dat er keuring was te Hoofddorp, men al gemeen wistmorgen komen er die on die jonge paarden. Dat waren er niet veel, dus dé concurrentie was klein. Den volgenden dag eUB Lil UIO Zittil JLÜÜICAi. 1 O o De heer B. Biesheuvel protesteert tegen I -™®11 eon l®g10 mededingers opzetten, het longeeren zooals nu geschiedt. Spr. acht vei keerd. do manier ongeschikt en zou liever gelon- stua^ - - 1 m6n Va° o0 ^e- geerd hebben in de manege te Haarlem. Laat elke hengst daar komen. De heer Colijn wil niet langer gekeurd hebben op cornage, dan tot driejarigen leef tijd. De heer Haas meent, dat het keuren op cornard-zijn wel anders kon als nudat kan ook wel op stal. in deze streng de hand moet houden aan den datum van aangifte. Als men één jaar heeft ondervonden, tot eigen schade, dat men niet mag mededingen, dan zal men in 't vervolg wel opletten. Als plaats voor de volgende vergadering wordt Alkmaar gekozen. Hierna sloot Voorzitter de vergadering, die patroon ter bezorging bij zich had. De zaak is in handen der justitie gesteld. Door den trein overreden. Door een tot dusverre nog onbekende oorzaak werden Zaterdagavond te UITGEEST te ongeveer 6 uur den conducteur Heijing van de H. IJ. S. M door een trein beide beenen afgesneden en een gedeelte van het hoofd weggenomen. De ongelukkige was terstond dood. Hij was eerst onlangs gehuwd. Weldoen. Uit WESTERNIELAND(Gr.) schrijft men aan de „N. R Ct." Eene eigenaardige landverhuring werd hier Zaterdag gebonden. Ook op het platteland in een landbouwstreek is er dikwerf voor tal van lieden gebrek aan een hoekje grond voor den verbouw van voedingsmiddelen. Wordt er nu land te huur aangeboden, dan schrikt de huurprijs menigeen af. Een menschlievend dorpsgenoot liet Zater dag ruim anderhalf hectare best bouwland in 42 perceelen verhuren. De huurprijs werd vastgesteld op dertig cent per oude roede, dat is voor omstreeks de helft van den prijs, bij publieke verhuringen bedongen. De belanghebbenden hadden niets anders te doen, dan een nummer te trekken, waardoor werd aangewezen welk perceel hun ten deel viel. De verhuring geschiedde voor zes jaren, Dezelfde menschenvriend laat thans een huis bouwen, bestaande uit vier woningen, welke bij voorkeur aan behoeftige weduwen zullen verhuurd worden. Men meldt uit SANTPOORT De vorige week liet eon tuinder alhier een kies trekken en, omdat de nabloeding wat lang duurde, nam hij een pruim tabak in den mond. Het gevolg was bloedvergiftiging, waaraan de man na vreesëlijk lijden over leden is. EEN SCHIP VERGAAN. Men schrijft uit DEN HAAG aan het Hbld. De Pierwacht op het Wandelhoofd Koningin Wilhelmina verkende in den vroe gen ochtend van Zondag een schip in ge vaar nabjj de kust, uit de richting van Kat wijk, dat ongetwijfeld óf op 't strand zou worden geworpen, óf te pletter zou gaan. Hij waarschuwde de directie, welke de politie en de afdeeling Scheveningen van de Noord- en Zuidhollandsehe Reddingmaatschappij van het gevaar op de hoogte stelde Het was onge veer 61/» nur en spoedig was de reddings boot op het strand. Het schip lag ter Noord zijde op ruim 60 M. afstand van de Pier, bij de z. g. gevaarlijke Moerbank, en werd zóó sterk geteisterd, dat men 't elk oogenblik naar de diepte meende te zien gaan. Men zag de bemanning, bij elkaar geschuild, wanhopige pogingen aanwenden om op dek te blijven en niet weggeslagen te worden. Inmiddels was de reddingsboot zeewaarts maar de boot De 'heer Van Tuijl zou hier de vraag wel j d°0r 0ng6Veer 30 Iederl werd bijgewoond. Tot hoogheemraad van de Hondsbossche en Duinen tot Potten is gekozen jhr. mr. H. Gevers te Heemskerk. In het N. v. Almelo leest men: In bet plaatsje OLST kon men dezer dagen getuige zijn van een ergerlijk schouwspel. De begrafenis had plaats van eon export slagersknecht, die op treurige wijze om het leven gekomen was. Het lijk werd vervoerd op een boerenwagen beantwoord willen zien, of de hengstenhou- ders genegen zijn, allen met hun hengsten naar Haarlem te komen. Wegens de onkosten en den last, die aan zulk een reis zjjn verbonden, had men drie longeerplaatsen genomen. De heer Van Zij verden wil de drie longeer plaatsen behouden, maar wil die zoo veel mogelijk verbeteren. Spr. heeft ook niets tegen het longeerenof dat Noodig is om te hooren of een paard cornard is, laat hij gaarne aan de vakmannen over't is het systeem dat Spr. beslist veroordeeltgeen mishandeling is daar z. i bij noodig. De heer Zijlmans oordeelt, dat er een groot verschil is tut-schen het onderzooken of een paard cornard is, of dat er gezocht wordt naar cornage. Het éérste weet men in den handel alleen we) te vinden door een paard te laten draven, het dier even achteruit te duwen en in de keel te knijpenvoor het andere is misschien de tegenwoordige behan deling noodig. Spr. zou dat niet zoo krap willen, want als men aan een hengst tvij- felt, laat men hem dan maar goedkeuren in één jaar bederft het dier het heele paarden ras nog niet. De heer Bultman Sr. is vóór het behoud van drie longeerplaatsen, maar wenscht die dan zooveel mogelijk verbeterd te zien. Spr. oordeelt het noodig, dat de hengsten gekeurd worden, in de omgeving van hun klanten als 't ware, die ze komen zien. De hr.K.BreebaartJz.verklaartzich ook beslist tegen één longeerplaats Al lehengston naarHaar- lem, gaat volgens spr. niet op. Niet alleen, dat het kosten en ongemak meebrengt, maar men heeft alle kans den hengst ziek of beschadigd thuis te krijgen. Laat men drie longeerplaatsen houden en die zoo goed maken als mogelijk is. En brengt dat te veel kosten met zich, welnu, laat dan voor eiken hengst, die ge longeerd wordt, f5 door den hengstenhouder i verVwèn'en waren betaald worden. Dat zal men gaarne doeD, I achterzijde der longeerd en van drie dieren waren de ijzers totaal afgerukt. De bodem is veel te slap. Men moet een vasten onderbodem maken. Den grond uitgraven, met sintels aanstampen en daarop zand, maar niet zoo'n slappe specie waar de dieren in wegzakken. Voorz. is ook sterk voor drie longeerplaat sen en die zooveel mogelijk te verbeteren. Na nog een lange discussie wordt op voor stel van den heer Bultman Sr. besloten, aan te dringen op een meer gelijkmatige en min der barbaarsche manier van longeeren. b. Is het gewenscht aan te dringen op wijziging van art. 1 der wet, zoodanig dat een hengst bij keuring op adem in ééne provincie goedgekeurd, even daarna in een andere pro vincie ter keuring aangeboden, niet opnieuw op adem gekeurd behoeft te worden Thans keurt de commissie van veeartsen in kort tijdsverloop de hengsten zoovele malen op adem, als deze in verschillende provinciën worden aangeboden. De heer Bultman Jr. betwijfelt, of die euring op cornage veel meer dan eenmaal geschiedt. Spr. eenige discussie. Velsen vorige Algem. Verg. commissie tot herziening der Statuten, be treffende de bijdrage.der afdeelingen aan de Alg. kas, toen niet begrepen en daarom ver worpen is. Die afd. legt nu de zaak nog eens uit en hoopt daardoor de overtuiging te vestigen, dat men verkeerd heeft gedaan met dat voorstel te verwerpen. Bericht zal aan Velsen worden gezonden, dat Harenkarspel 't in beginsel met haar eens is. Eenigszins in verband hiermede wijst de heer Reuvers op een fout in de gewijzigde Statuten. Als afgevaardigde was door hem in de Mei-vergadering voorgesteld, het in art. 6 onder sub 2 genoemde te doen ver vallen, wat door de vergadering werd aan genomen. In 't verslag staat ten onrechte dat het voorstel verworpen werd en in de Statuten komt nu in art. 6 sub 2 wel voor, terwijl art. 34 daarmede nu niet in overeen stemming is. Besloten wordt, het H.B. hierop te wijzen. De beschrijvingsbrief is vlug afgehandeld. De heeien Dr. Barnouw, J. G. van Eden en G. A. Swart ontvangen de stemmen der af deeling als leden voor 't H.B.voor alle andere punten wordt den afgevaardigden vrij man daat gegeven. Afgevaardigden zijn de heeren E Meijer Drees en A. Kistemaker. Door 't bestuur der afdeeling zijn 20 stuks snelverbanden aangeschaft, om op verschil lende punten in de gemeente gedeponeerd te worden. Het bestuursvoorstel bot verlenging van den duur der vereeniging met 29 jaren en tot opname hiervan in de Statuten, wordt unaniem aangenomen. Een voorstel om aan de leden der afdeeling een lijstje te doen toekomen van de in 't magazijn aanwezige voorwerpen, vindt niet veel bijval. Daar niemand iets uit het maga zijn kan krijgen zonder schriftelijk bewijs van een geneesheer, heeft het voor de leden geen waarde, meent men. 't Voorstel wordt dan ook niet gehandhaafd. Wel echter wordt besloten, tot de geneesheeren in de omgeving van Haringcarspel een schrijven te richten, om hen in kennis te stellen met enkele be palingen in het reglement, betrekking heb bende op de afgifte van voorwerpen uit het magazijn. Vergadering van den Raad dor gemeente BARSINGERHORN, gehouden op Dinsdag 24 November 1903, des middags ten 2'/i ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., burge meester. Na opening der vergadering leest de Secre taris, de heer P. Bronder, de notulen, die onveranderd, onder dankzegging, worden goedgekeurd. W-V5m, Van Ged. Staten waren goedgekeurd terug had verschrikkelijk met de j ontvangen begrooting 1904 en besluit betaling branding te kampen en 't zou haar niet ge- uit den post voor onvoorziene uitgaven. Inkt v.ün koof A„r.1 i!iWas verder ingekomen een adres van meer gebruikt worden voor de muntgasmeters, meent, dat in de perronkaartjes ea diverse automaten. Eens een voorstel van de zelfs zagen we in de Lazarussteeg, waar een Q*—1 klachten- en bestelkantoor der gasfabriek gevestigd is, een groote file van menschen staan, queue makend voor het inwisselen van 2'/t-cent8-8tukken. Van gemeentewege wordt thans in dit gebrek voorzien. Iedere conducteur, die des morgens zijn bepaald aantal 2I/i-cents-stuk- ken ontvangt als wisselgeld, krijgt dat tegen woordig uitbetaald in nieuwe muntstukken, zoodat bet in omloop zijnde aantal dagelijks vergroot wordt. De munten zijn van dit jaar. Onder leiding van den heer Van 't Veer, hoofd der school, is te VALKOOG een Gemengde Zaugvereeniging opgericht. Een aantal dames en heeren hebben zich als leden aangemeld en de eerste oefening is gehouden. Wij wenschen deze jonge vereeni ging alles goeds, en hopen dat de gelederen door eenige leden nog mogen worden ver sterkt. lukt zijn, haar doel te bereiken, zoo niet met haar samengewerkt werd van het wan delhoofd, van waaruit men tot tweemalen toe de boot met lijnen verbond, waarvan één brak, maar de tweede heel bleef, door middel van welke 't gelukte, de reddingsboot op zijde van het in hoogen nood verkeereud Alb. Pool, met verzoek om een overpad over het stuk land, dat toegang geeft tot het kerkhof. Adressant wil het grasgewas van dat pad en het recht van overgang huren voor f 6 per jaar. De politie, meent adressant, kan toezien, of hij het net gebruikt. Adressant wil schip te krijgen. Intusschon was de wagen dit overpad gaarne, omdat hij anders niet od mot. vnnrrni tnoRtol «n non 1i1y n r - D~—" met vuurpijltoestellen van de Reddingmaat schappij met paaiden en al de Pier opgereden en konden van het uiterste punt van het rotonde-terras pijlen op 't schip worden gericht. Enkelen gingen er over heen, terwijl 't zeer veel moeite kostte de bemanning aan het verstand te brengen, dat zij de touwen een lijkwagen heeft men er niet, daar- 1 moest grijpen, terwjjl de menschen, die reeds i zijn bouwt je kan komen, óf hij moet een von der leggen over de sloot, maar schept dan tevens een gemakkelijken toegang voor de jeugd en dan zijn zijn wortelen en rapen niet veilig. Ook is het voor zijn vrouw en kin deren moeilijk, steeds over die gladde plank te loopen. achter een boerenkleedwagen, en dan volgde de stoet, bestaande in exportslagers knechts, allen geleed in hun werkpakken blauwe, bebloede kleoderen, klomp on en pet. Had dit laatste oen bi/.ondere boteekenis Was het een of ander oud gebruik, een tra ditie, gelijk men die op kleine plaatsen meer ontmoet? Was het misschien „de laatste wil van den overledene Niets van dat alles Op ons vragen daar naar kregen wij ten antwoord ,,'t Is druk i aan den winkel en de baas kon z'n personeel geen tijd geven voor verkleeden 1" Dieven! 1 Zondagavond was de familie V. aan het i Kasper6pad te DORDRECHT uit geweest. Daar het al wat' laat was goworden toen I men thuiskwam, werden een horloge met ketting, een ring en andere lijfsieraden, als mede de portemonnaies, op tafel gelegd, en I gingen de echtelieden naar bed. 's Nachts, toen de vrouw wakker werd om een kindje te helpen, meende zij bij het schemerlicht van oen nachtlampje een manspersoon in de keuken te zien. In plaats van haar man te wekken, verschool de beangste vrouw zich met haar kindje onder de dekens en viel weer in slaap. Bij het ontwaken kwam men tot de ont dekking, dat alle kostbaarheden van de tafel dat twee dagen uitgeput en gezwalkt óp waren. Voorz. zegt, er niet voor te zijn, het gras- hadden, bovendien gewas aan Pool te verhuren; dat is in han- Eindelijk, na een den van den opzichter der begraafplaats eu vijfde poging, gelukte het, met behulp ook dat dient zoo te blijven. Ook wenscht hij geen van de reddingsboot, een boei met lijn aan pad te verhuren, maar wèl adressant in zoo- boord te krijgen en met do boot gemeenschap te maken. Nu was reddingswerk 't met uitnemend resultaat bekroond. Man voor man konden langs de lijn in de red- verre van dienst te zijn, dat hem oogluikend er alle kans, dat het wordt toegestaan, langs de kanten een voetpad zou slagen en gelakkig werd te hebben naar zijn bouwtje, maar dit alleen - - te gebruiken als vrouw of kinderen groenten moeten halen niet voor het overrijden van hooi of iets dergelijks. De gemeente houdt dan het recht, als bjjv. het pad niet netjes wordt gebruikt of om een andere reden, het j overpad dadelijk te verbieden. De heer C. Spaans heelt Pool gesproken i en deze heeft beloofd, zijn hooi De Ijsbon d-t entoonstelling. Uit de bekroningen van de IJsbond-ten- tooDstelling te ALKMAAR vermelden we het volgende: Afd. I. Werktuigen ten dienste van verrichtingen op het ijs of bij de sneeuw, V. S. Ohmstede J. Czn., Alkmaar, zilv. medaille. Afd II. Schaatsen, prik-, hand- en arresle- den, arretuigen, winter-hoefbeslag, IJsschui- ten, zilv. medaille, J. Pronk en Heman, Warmenhuizen voor drie priksleden. Bronzen medaille, Koster en Wiglama te Schagen, (Schaatsen) en J. Kamper Hz. te Warmenhuizen dito. Eerv. vermelding, Jac. v. d. Busse, Oudcarpel, snelloopende en eigengemaakte prikken of schaatsen. Afd. III. Verguld zilveren medaille voor een reddingsladder, dreglijnen enz. Jac. van der Busse te Oudkarspel. Zilveren medaille C. Bogtman te OudkarspeP voor de reddings- ijsslede „Frans Naerebout", die over 1 cM. dik ijs nog dienst doet. Dr. J. C. O verduin te Alkmaar voor een reddingsharmonica (eigen vinding), een bronzen medalje. - WIERINGERWAARD. Zonder persoonlijke ongel ukken te veroorzaken,heeft de de storm van Zaterdag toch geducht huis gehouden. Omstreeks half 6 in den middag kwam er een wervelwind, die in een oogen blik tal van schoorsteenen deed sneuvelen rijtuigen werden als veertjes omgegooid strooschelven ondergingen 't zelfde lot, 't regende dakpannen. Jonge popels bogen hun kruin tot aan den giond en rezen ongedeerd overeind. - WIERINGERWAARD. De muziekvereeniging „Excelsior" geeft op Zondag 6 Dec. a.s. haar eerste concert, afge wisseld door voordrachten. -Te C ALL ANTSOO G heef t de storm van Zaterdag en Zondag jl. weer in vrij hevige mate zijn invloed doen gelden op de duinen, en niet minder op het nog altijd vastzittende schip „Constance". Het aldaar geplaatste wachthutje heeft men in allerijl hooger op moeten brengen, wijl het anders door de zee zou zijn wegge spoeld. Zij, die zich de plaats kunnen herinneren, waar dat hutje stond, kunnen zich een denk beeld vormen, hoe hoog de zee wel heeft gestaan. Het schip is door de woedende en alles vernielende kracht der golven zoodanig ge beukt en geteisterd, dat men thans in het geheel verwrongen en als 't ware in elkaar gekreukte vaartaig, het voorheen zoo hoog gebouwde en naar het scheen zoo ijzersterke driemastschip niet meer zou herkennen. dingsboot worden opgenomen, 't Was hoog tijd, want enkele minuten later ware alles tevergeefs geweest, daar het schip in drie deelen uit elkaar sloeg. De gedelegeerd-commissaris van het zee bad, de heer J. D. Ruys Th.Azn., bood de gastvrijheid van het Kurhans aan ter opne ming van de schipbreukelingen, en eenige minuten later lagen de kapitein, genaamd Giovanni Widoliek, met 11 man op bedden en warm in dekens gebakerd, in de ruime Kurzaal. De goedkoope japon. Bij Worth, den Parijzer couturier, kwam op zekeren dag een Amerikaansche, wie de rekening voor haar nieuwe japon te hoog voorkwam. De stof, beweerde zij, zou met 600 francs en de garneering met 100 francs goed be taald zijn; rekent u dan nog 100 francs voor arbeidsloon daarbij, dan is dat samen 700 francs. Gij echter stuurt mij een rekening zijn hooi op het van 2600 francs voor de japon, bouwtje te plaatsen zoo ver mogelijk van Beste mevrouw, antwoordde met onna- het kerkhof af en dat langs een vonder daar vojgt,are waardigheid de koning der coutu- te brengen. Dat de hooiklamp ver van het rier8) tga een8 naar Meissonnier en zeg hem kerkhof komt, acht Spr. zeer gewenscht. „Hier, mijnheer, is een stuk linnen on een De heer Breebaart zou geen bezwaar er in 4_w wu cuu j U0'vv"01 "f. *n aantal tuben met verf, wat samen misschien zien, Pool een voetpad te verleenen; de politie fraDC8 ko8t> 8chiider voor mij nu een Liefderijk werden ze daar verder verpleegd kan toezien, oi alles netjes wordt gehouden. um1 - 1 - - en dat was noodig, want de mannen waren He heer Blaauboer is sterk tegen het geheel wegéén had een been gebroken, een geven van een voetpad. De jongens van Pool ander was vrij zwaar verwond aan 't hoofd maken den boel vuil, bjjv. de leuning die en twee anderen, o. a. de kapitein, hadden daar gezet is, en men rijdt er alles maar over. been of arm gekneusd, en door do wonder- Laatst heeft men den mest er zoo maar over baarlijke en geregelde redding kon alles goed geworpen, misschien ligt die er nog wel, en in zijn werk gaan, zoodat de toegesnelde ge- het laatste hooi is eveneens zonder vragen neesheeren met succosde geneeskundige hulp er maar overheen gereden. Spr. heeft er Pool konden verleenen om de menschen bij te reeds genoeg en dat een raam aan de brengen en de gekwetsten te verbinden, met niemendal, woning met geweld geopend dit gevolg, dat na enkele uron het grootste De heer man werd in de gevaar voorbjj was en de Italianen, enkele a's de op gewezen, maar 't geeft 26 francs aost, scnnaer voor schilderij als arbeidsloon zal ik u dan nog 100 francs geven." Wat zou de kunstenaar antwoordenHij zou lachen en zeggen „Mevrouw, gij zijt een Amerikaansche, daar om vergeef ik u uw voorstel, maar zoo be taalt men kunstenaars van mjjn rang niet." Ik echter ga nog verder en zeg „Mevrouw, de kunst laat niet afdingen Schijnen u mijn prijzen te hoog, neem dan liever de japonnen voor niets." uui vwei oij v>oo ou uo ALHiianen, GUkclo gang naast de woning teruggevonden; blijk- Oostenrijkere en Zweden, waaruit de beman- -o-o ms»' baar had de dief dat niet durven meenemen, ning bestond, blijmoedig op hun geïmprovi- opoffering voor de gemeente is zoo gering, omdat de naam van den eigenaar erin stond seerde Wer&tcdo v.r,r. 1 Mijn allervriendelijkste dank, mijnheer De Zeeuw wil het toch probeeren ^orth, antwoordde dadelijk de Amerikaan man niet aan de bepalingen voldoet, 8Ciiei verscheurde de rekening en ging de kan de vergunning worden ingetrokken. De ,i„u. PC1 gegrift. Dadelijk werd mededoeling gedaan aan van het gebeurde de politie, die een seerde legerstede rooken. kun sigarette lagen te Daar een vonder leggen, gaat niet best, om dat de vrouw en kinderen van Pool meestal uv.vu »ou j_ uui meestal Van het schip zelf, de „Henriëtte" genaamd de groenten halen en de kracht missen, dien onderzoek instelde, dat echter tot dusver geen en komende van Triëst, geladen met hout, vonder binnen te halen, resultaat heeft opgeleverd. Zijn wjj goed in- is niets overgebleven. nflf' aenic» <iia<.no Na nog eenige discussie wordt de vergun- gelicht, dan had V. Zaterdagavond te voren; Op het wrak zag men later, nadat het n,DK verleend alleen de heer Blaauboer tegen, een vrij aanzlenlök bedrag in geld ontvangen, reddingswerk was afgeloopen, twee batten Algemeen wordt goedgevonden, een adres dat echter niet in de gestolen portemonnaie heen en weer loopen, trachtende de golven, richten aan H. M. do Koningin, om ont- oeuaive wooper, waren nog verscheidene was geborgen zoodat de dief, aangenomen welke er over heen spoelden, te ontkomen. De heffing te vragen van de verplichting om her- andere geneesheeren tegenwoordig bij de dat hij met eerstgenoemde omstandigheid be- arme beesten hielden zich taai, maar moesten halingsonderwijs aan meisjes te geven in de operatie, welke bijzonder goed gelukte. I kend was, bedrogen is uitgekomen. 't tegen 4 uur opgeven. Instinctmatig spron- dagnren, en dat gezamenlijk te mogen doen sche, verscheurde deur uit. De sprakelooze, verblufte koning der mode moet nooit weer zoo'n voorstel gedaan hebben, Een kostbare slaapmuts. De vermaarde Engelsche heelkundige sir Astley Cooper werd eens naar Amerika ont boden, om den millionnalr Hyat een opera tie te doen ondergaan. Behalve Cooper, waren nog verscheidene Gappen maar! In het postkantoor te ROTTERDAM is een 17-jarige kantoorbediende aangehouden, in dienst van een firma aan het Earingvliet aldaar, wegens het vervalschen van postzegels. Het jongmensch legde er zich op toe, post zegels te verzamelen, die slechts aan oen der hoeken waren afgestempeld. Deze postzegels knipte hij dan door en plakte de ongestem pelde gedeelten tegen elkaar op aangeteekende en andere brieven, die hjj moest gen zij toen van het wrak op een plank en m®t de jongens in.de avonduren, lieten zich naar den wal drijven, worstelende Indertijd, zegt Voorz., is door den heer De tegen de golfslagen, den boven, dan onder het voorstel in den Raad gedaan, een water inf f» w-i-bezoldigde vaste brandweer in t leven te water, tot ze te bereiken waren door eenige jongens en door dezen overgegeven werden aan eenige der geredde schipbreukelingen. Na wat eten en drinken genoten te hebben, knapten de dieren geheel op. - DIRKSHORN. Zaterdagavond vergaderde al- roepen. slaagd, waarin is en W. zjju er ten slotte in g*- gelukte. Toen de millionnair buiten gevaar was, gaf hij den dokters, die hem behandeld had den, ieder f 8600, en tot Cooper zeide hij Voor u, dokter, heb ik nog iets zeer bij zonders. Ziedaar, neem dat Met die woorden wierp hij den chirurg B. „„.„o een verordening samen te stellen, zijn slaapmuts toe. die zaak wordt geregeld. Voorzittei Mijnheer, antwoordde Cooper ironisch, is van oordeel, dat het 't best is, die veror- terwijl hij de slaapmuts in zijn jaszak stak, dening bij de leden te laten circuleeren, opdat ik zal den smaad, dien gij mij aandoet, in elk lid die kan bestudeeren, om dan later in letterlijken zin in miin vaW o behandeling te worden genomen. Algemeen 0 uo »i- u«5iAttuuoiiiig te woraen g ere Drieven, die hij ten postkantore 1 hier de afd. Harenkarspel van „Het Witte wordt dit idéé toegejuicht, bezorgen, nadat door hem de onge- i Kruis." Van de 240 leden, die de afdeeling op De rondvraag levert nl n en ongestempelde postzegels van 't oogenblik telt. woonden slerhto meent, dat de commissie «juou, uie ue aiaeeiing op De rondvraag levert niets op en de Raad mor cornage-keuring maar eenmaal keurt op schonden en ongestempelde postzegels van 't oogenblik telt, woonden slechts een twaalf- gaat in comité ter behandeling reclames •-ornard. die brieven waren verwijderd. tal de vergadering bjj. Hoofdeljjkeu Omslag. letterlijken zin in mjjn zak steken, om mijn landgenooten te laten zien, hoe ver de onbeschaamdheid der Amerikaansche geld- ploeften gaat. Doe dat maar, waarde vriend, antwoordde Hyat lachend en Cooper ging woedend de

Schager Courant | 1903 | | pagina 5