Boerenmeid, Werkman. een Werkman, Boerenknecht, geen Zwanen fcipi-lnar. Glazen wagen de Boerderij een Geweer, BroodbaliMiieclii, L a.s. gen zeldzaam mahe U, TE MJÜfi, kjj «krijn»! Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Marktberichte n. ADVERTENTIËN. Geboren Asfje $8 aria, dochter van J. W. BOS en A. BOS-Govers, Zandvoort, 13 December 1903. Heden overleed, na een lang durig en smartelijk, doch geduldig lijden, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echt genoot en Pleegvader, de Heer Gerardus Wilhelmus, in den ouderdom van 57 jaar. H. D. WILHELMUS-Mathót, C. WILHELMUS-Schaoen. Schagen, 14 December 1903. Heden overleed, zacht en kalm, na een ongesteldheid van eenige dagen, ons innig geliefd Zoontje JAN, in den jeugdigen leeftijd van één jaar en vier maanden. De diepbedroefde Ouders, JACOB BRUIN en Echtgenoote. Tolke, gem. Schagen, 11 Dec. 1903 Voor de vele blijken van belang stelling, zoowel van hier als van elders ondervonden bij gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. VISSER. M. VISSER-Van 't Hof. Kolhorn, 15 December 1903. Handaris ginsragh, Hoofdgracht 28, Den Helder, is iederen Donderdag des morgens van half 9 tot half 12 uren te spreken Lagezijde, Schagen, adres firma Wed. J. Heddes. Operatlën pijnloos. Gevraagd met vr|Je Hamer, den prijs van f 30.niet te boven gaande. Adres Bureau v. d. blad Een JoiigmenNeti, R -K van goede huize, uit den Boerenstand knap uiterlijk en vrij van sterken drank, tusschen de 20 en 25 jaar, wenscht in kennis te komen met een yan ongeveer denzelfden leeftijd en uit denzelfden stand. Br. fr., liefst met portret, onder lett. P, aan het bureau van dit blad Terstond gevraagd, wegens ziekte van den tegenwoordigen, een bekwaam bij G. DE JONG te Spanbroek te koop gevraagd, door J. KAMP Az. te Winkel. Gevraagd om met Kerstmis in dienst te treden, bij de Wed C. VADER, Koegras, gem. Helder. Gevraagd: een Werkman, om met 1 Maart in dienst te treden, tegen flink loon en-vrije woning met tuin Zich in persoon aan te melden bij J. B. WILKËN, in „de Boome" te Nieuwe Niedorp Gevraagd kunnende ploegen en met do bouwerij bekend, P.G., tegen goed loon, met 1 Februari of later, bij WIEBE VAN SLOOTEN te Heer Hugowaard Gevraagdeen leeftijd tusschen 14 en 16 jaar, bij K. KOS, aan de Langereis, gem Hoogwoud. De ondergeteekenden, allen landgebruikers in den Niedorperpolder on der de gemeenten Oude en Nieuwe Niedorp, ver klaren hij deze, vanaf 1 Januari 1904 meer op hunne landerijen te dulden. P. SCHAAP. J. BLOKKER. J. PLUISTER. K. LIEFHEBBER. J. L STR1JBIS. A. WONDER Pz. A. STRIJBIS Az. C. OVER Kz. P. BOS Klz. H KRILLER. J. 8TAMMES. P. SA AL P. BLOKKER. De Motorboot laria Anna vertrekt des morgens om tlCO lllir van WIERINGEN. P. Kaan Cz. Wieringen, 17 December 1903. ZMïZAADMNDEL te Spanbroek. Onderget. geeft door deze kennis aan zijne geachte Cliëntèle, dat hij geenszins het Agentuur beeft over gedaan en dat de verbeterde 1 oederbïeten- Zaden even als de vorige jaren, doch tegen lageren prijs, bij hem verkrijgbaar zijn. Aanbevelend, P, DRUIF. TB KOOP 81/, jaar. Jb. KuiperNes, Schagen. TE KOOP" Wegens afschaffing TE KOOP een met zijportieren en zakkend voorraam, opColl.-Patentassen en in uilmuntenden staat. Te zien en te bevragen bij P KLERK Az te St. Maartensbrug. voor tijdvakken van 5 jaren, van den heer EECEN, aan den Don- kerenweg en Middenweg te lieer H'lgowaanl, groot 80 morgen, t.w. 17 m. wei-, 8 m. bouw- en 5 m. boschgrond. Billetten in te leveren vóór of op den 8 Januari 1904 aan H. EECEN te Oudkarspel. Te koop: caliber 12, Centraal, geschikt voor wit, rauw kruit. Te bevragen bureau Schager Courant. instaan, dat alles zoo zal zijn als op dien staat is aangegeven. De heer Menrs vindt daarin aanleiding te beweren, dat een contract waarin komt te staan „in hoofdzaak jnist," geen contract is. Die uitdrukking is spr. veel te rekbaar. In hoofdzaak juist; als dus juist i6 en '/s niet, is het toch in hoofdzaak jnist, en dat zon spr. te gevaarlijk worden. Men maakt een contract om geschillen te voorkomen, maar met een dergelijke bepaling bereikt men niets. Spr. gelooft volkomen aan de goede trouw van den heer Van Rosseru, maar deze schijnt zelf te twijfelen aan den 6taat aangaande meters en buisleiding; waarom zou de gemeente er dan maar zoo op ingaan Laten wij het contract ten opzichte van dit punt laten zooals het is, maar laten we den heer Van Itossem de verzekering geven, dat op kleine afwijkingen niet zal worden geattendeerd. Da heer Van Rossem verkoopt iets aan de gemeente, en is dus verplicht te leveren wat lig verkoopt, en het gaat nu maar niet aan te zeggen v/at ik verkoop, zal ik in hoofdzaak leveren. Een kleine afwijking kan voorkomen, i.;aar dan moet het aan de gemeente worden overgelaten om te beoordeelen, of die afwij king niet te groot is. Te dien opzichte moet de heer Van Ros6em de gemeente vertrouwen. De heer Vader zegtde heer Van Rossem heeft indertijd het buizennet van den heer Klaassen overgenomen en weet dus ook niet precies, wat er ligt. De heer MenrsEen reden te meer voor mijn bezwaar. De heer Van Rossem weet niet zeker, wat hij heeft en kan dus door den vorigen concessionnaris schade geleden hebben, maar dat is nog geen reden voor do gemeente, om dat den heerVan Rossem terug te betalen. Onze adviseur, de heer Klaassen, heeft uitgerekend, hoeveel de buizen en meters waard zijn, en kwam precies tot het bedrag van den heer Van Rossem. Wat we dus nn minder ontvangen dan ons werd verkocht, hebben we dat te dnnr. En als wij nu zeggen: kleine afwijkingen komen niet in rekening, welnu, zegt spr., dan kan de heer Van Rossem dubbel en dwars tevreden zijn. Met algemeene stemmen wordt besloten, zooals door dën heer Menrs wordt voorgesteld. Punt 6machtiging verpachting markt- gelden en grasgewas. Die machtiging wordt met algemeene stemmen verleend. Voorz. zegt, dat die verpachting kan plaats hebben ondere nadere goedkeuring, omdat de verordening op de heffing van marktgelden nog niet goedgekeurd is terugontvangen. Verder is men van de plaats van de boter en eierenmarkt door den aanstaanden verkoop van „Céiès" niet zeker, zoodat die markt zal worden gehouden op een door B. en W. nader aan te wijzen plaats. Onder het gras gewas is alleen begrepen het gras op Noord, Loet en Hoep. De rest wordt door aan plantingen van boomen en heesters, daar buiten gehouden. Op den raadhuiszolder bevinden zich een tafel, stoel, 2 stoven, spiegeltje en weerhaan van den toren, voorstellende Magnus Die eerste voorwerpen behooren hoogst waarschijnlijk aan den Polder Schagen. Nu heeft dat college, voor zoover het daarop eigendomsrecht heeft, de voorwerpen afge staan aan het Rijksmuseum te Amsterdam en nn stellen B. en W. voor, eenzelfde besluit te nemen. De aanleiding hiertoe is geweest het bezoek van den Rijks-archivaris, die, deze voorwerpen ziende, ze gaarne voor het Rijks museum wilde hebben. Met algemeene stem men wordt aldus besloten. Tot leden van het Rietbosch worden her kozen de heerenAsjes, Smit en Bijpost. Door de Schoolcommissie was ingezonden een alphabetische voordracht van 3 personen voor een lid dier Commissie, vacature-Hoog- schagen [die bedankt had.] Deze voordracht luidde Mr. Van Petersom Ramring, C. Rogge veen Cz. en J. Roggeveen WDz. Met 6 stemmen wordt gekozen de heer Van Petersom Ramringde heer C. Roggeveen Cz had 2 stemmen. Van de Commissie tot Wering van School verzuim moeten aftreden de heerenJb. Schoor], C. W. Deenik, C. Veltman, W. F. L. Oudenhoven, G. ten Bruggencate, K. Blaau- boer en J. B. Keet, die allen met algemeene stemmen worden herbenoemd. Bij de r ondvraag zegt dehr. P. BuisJz., dat op de j.1 Donderdag gehouden vergadering van de Paaschtentoonstelling is gebleken, dat kaas, aangevoerd op de markt op den tentoon- stellingsdag, bekroond zal kunnen worden. De Vereeniging zelf kon daarvoor geen geld uittrekken, maar zal deze zaak bekostigd moeten worden uit particuliere bijdragen. Omdat deze kaasmarkt nog zoo jong is, zegt spr en allen steun behoeft, zon ik er wel voor zijn, van den kant der gemeente een klein bedrag als steun toe te zeggen. Die markt is op denzelfden dag als de ten toonstelling, dat is eigenaardig. Er komen dan nogal wat menschen, die dan onze kaas markt zien. Wil men die bekroningen wat volledig doen, dan zal men prijzen moeten uitloven voor kleine kaas, middelbare kaas en commissie kaas, en zal er dus wel eenig geld noodig zijn. Laten we dns als bewijs van belangstelling een bedrag van f 60. toe staan. De heer Bijpost wil een bijdrage geven, als de particuliere bijdragen blijken niet voldoende te zijn en dan zooveel als men tekort komt, met een zeker bedrag als maximum De beer Meurs is daar beslist tegen geef, of geef niet, maar niet onder een zekere voorwaarde. Spr. is zeer vóór het idéé van den heer Buis. Laten we 8 prijzen uitloven van f 15.voor elke rubriek één. Na een korte discussie wordt algemeen goedgevonden, een bedrag van f 50.— te geven en aan het bestuur der Paaschten- toonstelling vrij te laten, hoe dat bedrag te verdeelen. Hierna gaat de Raad in comité ter behan deling suppletoii kohier Hoofdelijken Omslag, dienst 1903. Vanwege de Vereeniging „De Vergunning" zal alhier hedenavond in het lokaal van den heer W Roggeveen Cz. eene vergadering gehouden worden met het doel alhier eene afdeeling op te richten. De voor gestelde drankwet, die zoo vele kasteleinsbe- langen bedreigt, doet de kasteleins in den laatsten tijd inniger samenwerken dan ooit vroeger het geval is geweest. De heer G. Zijlstra, eerste onderwijzer aan de O. L. School, staat No. 2 op de voordracht als hoofd der school te Blokzijl. De heer Jn. Denijs K z. alhier heeft zich na afgelegd examen het Diploma voor boekhouden verworven van den Natio- nalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden te AMSTERDAM. De beer P. Hoogschageu, thans in AMSTERDAM, heeft in Den Haag met No 3. het post-radicaal verworven. - De G y m n a s t i e k v e r e e n i g i n g „Lycnrgns" zal op Zondag 7 Februari a.s. een openbare uitvoering geven. De kikkervangst schijnt van Zeeuwsch-Vlaanderen naar onze omgeving overgeslagen te zijn. In fuiken en netten worden de dieren gevangen en tegen 75 cent per 100 naar de Zaan verzonden. Een onzer plaatsgenooten leverde de beide laatste Zater dagen ruim 850 stuks af. Van de Bewaarschool zijn de mazelen op de Openbare School overgegaan. Meer dan 40 leerlingen lijden er aan. Het getal absenten steeg daardoor in de jongst verloopen week tot 63. Zaterdag overleden aan mazelen twee kinderen. Zoo geheel on schuldig zijn ze dns nog niet. Het huisje met bouwterrein in de Hoep alhier, Dinsdag door den Notaris v. d. Bergh ten verkoop gepresenteerd, is opgehouden op 1000 gld. KAASMARKT Op de kaasmarkt van heden waren aan gevoerd 31 stapels kaas, waaronder 27 stapels kleine kaas hoogste prijs f 27.—, 2 stapels commissie f 26.2 stapels middelbare f 28. Aan gewicht 10287 K.G. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 1215 Dec. 1903. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd geene. Overleden: Jan Bruin, 1 jaar, z. v. Jacob Bruin en van Maartje Bakker. Hermanus Reinierns Schouten, 1 jaar, z. v. Jacobus Schouten en van Antje Boersen. Gerrit Wilhelmus, 67 jaar, echtgenoot van Hendrika Dorothea Mathot. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 4 11 December 1903. Geboren Geene Ondertrouwd: Jan Asjes, j. m. schipper 29 Magnns j te ZilPe> onlangs te Schagen en Duuwke hoogst- Carpentier j.d. zonder beroep, 21 j. te Zijpe. i GetrouwdGeene Overleden Jan Stipkes, 19 jongehuwd, z. v. Jan Stipkes en Antje Schrijver. Trijntje Stekelbos, 69 j., echtgenoote van Pieter Marees. i Binnenlandsch Nieuws. De Harmoniekapel gaf Zon- dagavond, in het lokaal van den heer J. Vader, haar eerste Winterconcert. 't Wordt telkens WIK- en WEEGLOONEN. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsont werpen betreffende afwijking der Gemeente wet ten behoeve1°. van de gemeenten Alkmaar en Purmerend en 2°. van de ge meente Hoorn, de heeren Van Foreest, Sluis, Van Gijn, Baymakers en Van Wichon. In de Zaterdag gehouden vergadering van het bestuur der Niedorper Kogge Strijkmolens werd tot Heemraad herko zen dehr. J. Butter te WINKEL. De geloofs brieven van de herkozen Hoofdingelanden, de heeren Stammes en Kuilboer, werden onder zocht en in orde bevonden. Tot molenmeester van den Kaagpolder werd herkozen de heer C. Schoorl en tot molenmeester van den Hooglandspolder de heer D. Raat, beiden te BARSINGERHORN. De Banne Barsingerhorn herkoos tot Hoofd ingeland den heer G. Smit, torwjjl als lid van het dagelijksch bestunr herkozen werd de heer C. Spaans. -Uit VLAARDINGEN meldtmen: Maandagavond circa half negen deelde een man, zittende op een der bankjes nabij het stationsemplacemeDt aan den Parallelweg, aan twee voorbijgangers mede, dat hij op zijn meisje, dat in de onmiddellijke nabijheid was, een revolverschot had gelost. Een op het stationsemplacement surveilleereud politie agent, hiervan in kennis gesteld, vond de 20-jarige A. B. van hier bewusteloos. Naar het ziekenhuis alhier vervoerd, bleek dat haar een schotwond aan de linkerzijde van het hoofd was toegebracht. De dader, de 28-jarige J. J. J. v. d. W., een schippersknecht uit Scherpenisse, met zijne schuit tijdelijk liggende te Rotterdam, in hechtenis genomen, verklaarde, dat hij na een schot zijn meisje te hebben toegebracht, twee schoten op zichzelf had gelost, zonder zich evenwel te raken. Bij het in beslag nemen bleek de revolver nog twee scherpe patronen te bevatten. De oorzaak van de daad is, dat het meisje ver klaarde, de intieme houding, welke tnsschen haar en v.d. W.bestaan had, te zullen verbreken. Het slachtoffer verkeert in hoogst zorgwek- kenden toestand. Nieuw Leven. Station NOORD- SCHARWOUDE. 12 Dec. aangevoerd 8000 stuks kool. Roode f 3 a 3.50, kleinere f 1.10 a 2.80, gele f 1.20 a 2, koolrapen f 1.26 per 100. 14 Dec. aangevoerd 7000 stuks kool. Roode f 0.40 a 2.90, gele f 0 80 a 2.75 per 100. 16 Dec aangevoerd ruim 5000 stuks kool. Roode f0.60 a 2.40, gele f 8 26 a 4 75, kleinere f 0.60 a 3 per 100. Bij den onderhandschen handel wordt voor 2e en le soort roode en gele kool f 4 60 a f 6 moeilijker om met andere woorden steeds besteed, voor kleinere soorten f 0.60 a f 3.50 hetzelfde te moeten zeggen, want voor de per 100. Er is iets meer leven in den handel zooveolste maal gaf dit concert weer blijk, dat de leden van Harmonie ernstig stndeeren en dat de leiding van den heer L. A. Schou ten uitnemend is. Verschillende mooie nummers sierden het programma, maar apart willen we noemen de groote fantasie uit de opera Macbeth van Verdi. Dat is een heel mooi nummer, dat door de warme en kleurige uitvoering een succes voor de Kapel was. Hoewel van heel ander genre, had Ond en Nieuw, potpourri van den heer Schouten, ook zeer veel bijval. De heer Schouten heeft er bijzonder tact van, verschillende wijsjes en melodieën aan elkaar te rijgen, zóó, dat zoo'n nummer steeds be hoort tot die, wolke men gaarne op het pro gramma ziet. Het bezoek was zeer bevredigend. De heer J. C. Bemer, vroe- ger alhier, is geslaagd als no. 2 voor het examen van surnumerair bij de Registratie en Domeinen. dan op het einde der vorige week, Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 12 Dec. 500 bloemkoolen f 1.80 a 3 76, 24000 roode f 8 a 6, 5600 gele f 2 a 6, 4500 witte f 1.80 a 4.50 per 100, nien f 1.60 per 50 K.G. 14 Dec. 160 bloemkoolen f2.30,12500 roode f2.50 a 6.60, 3000 gele f 8 a 6.50,1000 witte f 1.80 a 4 76 per 100. 15 Dec. 400 bloemkoolen f 2.10 a 4, 33000 roode f 2.60 a 6, 7000 gele f 2.50 a 6, 3500 witte f 2 a 5 per 100, 130 balen nlen f 1.40 a 1.66 per 50 K.G. ZIJDEWIND. Door de Afdeeling Zjjdewind van den Boerenbond is een Raf- feisenbank opgericht. Veemarkt. Wegens den Nieuwjaarsdag zal de Vrjj- dagsche veemarkt te HOORN niet op Vrijdag 1, maar op Zaterdag 2 Januari gehouden worden. Parlementaire stilzwijgeud- heid. Onder dit opschrift geeft het Han delsblad de volgende mededeelingeii Doch zoo juist vinden wij een statistiekje, zorgvuldig bijgehouden, uit Duitsche parle- mentakringen. Ook in het Duitsche Parle ment wordt véél gesproken, en ook véél ge zwegen, en beide groepen strekken den Dnitschen Rijksdag tot eer. Bij de jongste verkiezingen was er een candidaat, die zijn tegenstander een hak trachtte te zetten, door onder de kiezers te verspreiden een afdruk van de redevoeringen, die de aftredende, maar herkiesbare afge vaardigde in den afgeloopen zittingstermijn had uitgesprokenhet was een blanco vel papier Maar het kwam faliekant uit, de zwijgende candidaat werd met "verpletterende meerder heid gekozen en de man kon zijn plaats her nemen te midden der parlementaire zwij genden. In den Rijksdag zit hij zeker niet alleen. Er zijn er 74, die van 1898 tot 1903 niet één enkel woord hebben gesproken, en bij de laatste verkiezingen toonden de kiezers hun ondubbelzinnige ingenomenheid over deze bescheidenheid door 42 te herkiezen, hun aldus feitelijk een stilzwijgend mandaat verleenend. Van deze 42 weet men natuurlijk weinig te vertellenwie niet aan den weg timmert) wordt gewoonlijk zwijgend voorbijgegaan. Maar van enkelen is niettemin deze kranig volgehouden stilzwijgendheid in den Duit- schen lande tot parlementaire aureool ge worden. Men wijst met zekeren eigenaardi- gen trots op het 42-tal, dat gezamenlijk een geweldig complex van ingehouden welspre kendheid vertegenwoordigthet vaderland beroemt zich voorts op enkelen, die reeds een vorig vijftal jaren van zwijgen door stonden. 14 zijn er nog uit de met 1893 slui tende Rijksdag-periode ze spraken gedurende een vijftien-jarig parlementair leven geen enkele syllabe. EeD is er, die hier nit die rijen van zwij genden vooruit mag treden, de afgevaardigde Lehemeier, lid der Centrum-partij, sedert tweemaal vijf jaar zwijgend als een zwijgende Mof. En het merkwaardigst van dit geval is zeker, dat juist deze zwijger meer te zeg gen zou kunnen hebben dan alle andere niet- zwijgers als hij wilde Hij is photograaf, horlogemaker en burge- meeeter hij heeft gereisd als Wanderbursche door Azië en Afrika, hij heeft gekiekt en uurwerken gemaakt in Florence, Weenen, Napels, Rome en Parijs. en niettemin, hij zegt niets, hij zwijgt, zwijgt reeds zijn tien jaren parlementair leven als een pot. De heer Lehemeier is een der populairste Rijksdagleden. Een hevige storm heeft Zaterdag op de Fransche kust gewoed. Vooral In Brest stond de zee zoo hol als men nog zelden gezien heeft. Talrijke visschersvaartuigen sloegen tegen de rotsen in stukken de opvarenden verdronken. Op verschillende plaatsen waren de telegrafische verbindingen verbroken. De pogingen om red dingssloepen uit te zenden mislukten geheel. Ook nit Cheibourg komen zeer verontrusten de berichten. Het visschersvaartuig Clemen tine Ernestina, dat Donderdag met twee andere barken uit Cheibourg in zee stak, om te gaan visschen asn de Engelsche kust, wordt als verloren beschouwd. Een zuinig heer. Ik geef in het café nooit een fooi, dan laten de kellners mij wachten toe zij alle andere gasten hebben bediendintusschen Les ik de krant en kan ik dikwijls weggaan zonder een cent verteerd te hebben. Een hoogo prijs. Dezer dagen werd in de Italiaansche bladen bericht, dat voor een der hoogste prijzen in een premieleening, 600.000 lire, nog altijd geen rechthebbende zich had aangemeld én de vordering binnen kort zal verjaard zijn. Het nummer werd er bij vermeld en nn is iemand opgekomen, bewerende eigenaar van het lot te zijn. Maar hij kan het niet vertoonen om een zeer merkwaardige reden. Hij is nu machinist op een Italiaansch oorlogsschip en herinnert zich dat hij vele jaren geleden als kind een mooi papier, dat zijn sedert over- j leden vader achter een schilderij geborgen had, daaruit had te voorschijn gehaald om het te plakken op een theatertje bij buurkin deren, met wie hij was gaan spelen. Toen hg dezer dagen het nummer zag van het lot, waarop de hooge prijs was gevallen, viel hem te binnen, dat op het mooie papiertje precies hetzelfde nnmmer stond. De buurman is later naar Parijs verhuisd en nn wordt alle moeite gedaan om op te sporen waar het theatertje en het papier is gebleven. Zes jaar onderweg. Een briefkaart, in October 1897 te New- Castle gepost, is 1.1. 20 November te Londen aan haar adres bezorgd. Zes jaar had deze kaart dus noodig gehad om van het Noorden naar het Zuiden van Engeland te komen. Nog sterker staaltje deelt de „Star" mede: Ruim 13 jaar geleden werd aan het station te Chester een briefkaart op de bus gedaan, welke dezer dagen aan haar adres te Chester werd afgegeven. I Praktisch. HijLieveling, ik wou je vragen „of je mijn vrouw wilt worden. Ik weet wel, dat ik je onwaardig ben, maar. Zij O, zeg niet meer 1 Ik wil je vrouw wor- I den. Je m oogt mijner onwaardig zijn, maar... Hij Maar wat, liefste ZijEen half ei is toch beter dan een leege dop. Adelina Patti. Dezer dagen zong Adelina Patti te New York voor een bijna balf ledige zaal. Do impresario, die slechts 10.000 fr. ontvangen had, moest aan de diva niettemin 25.000 fr. betalen. Hij kon zich troosten met het trotsche bewustzijn, dat elk minuut, die Patti zong, hem ongeveer 1000 fr. kostte. Dreyfus. Het gerucht, als zou ex-kapitein Dreyfus, onmiddellijk na afloop der revisie, door den minister van Oorlog worden benoemd tot chef van een regiment artillerie, schijnt ongegrond te zijn. In kringeD, die de familie Dreyfus na bestaan, is daarvan althans niets bekend. En men twijfelt er zelfs aan, of Dreyfus, na al het lijden en de beproevingen, die hij heeft doorstaan, zich wel ooit weer in p.ctieven dienst zal begeven. Wel mogelijk is het, dat hij zich bij de reserve zal laten indeelen, om ter beschikking to zijn van zijn land, voor het geval, dat Frankrijk zijn diensten mocht noodig hebben. ALKMAAR, 12 Dec. Aangevoerd 6 Paarden f 40.a 75. 4 Koeien en ossen „160.— a 180. 27 nucht. Kalveren 12.a 22. 6.- A 20.— 13.— a 15.— 5.— a 7.— 3.— a 6.— -.50 a —.60 6.— a 7.— 179 magere Schapen 50 magere Varkens 232 Biggen 18 Bokken 3698 pond Boter, p. pond Kipeieren per 100 ALKMAAR, 14 Dec. Aangevoerd 8 Koeien en ossen f 180.a f 250.—, 81 Vette kalveren f 40.a 110.per Kg. f .80 a .90, 29 nuchtere idem f 15.— f 22.720 vette schapen f 18.a 32. lammeren f a 488 vette varkens per Kg. f .34 a f .37, 18 magere idem, f 14.a f 16. PURMEREND, 15 Dec. Aangevoerd- 367 runderen, waaronder 320 vette, f0.54 a f 0.68 per K.g., 47 melke- en gelde koeien 1120 a f 230, beide prijsh, stug, 110 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. Kg. matig, 170 nucht. f'12.--a f24.vlug, 24 paarden, 2961 schapen f 20.a 131.prijshoudend matig, en 0 lammeren fa tgeen aanv., 463 vette varkens f .34 a f .37 per K.G., vlug, 60 magere id. f 10.a f 18.stug, 243 biggen f 3.a 7. stug, 13 stieren, 329 ganzen f2.75 a 3.25. 140 zwanen f 4.50 a f6.— 60 manden appelen 11.75 a f 4.8 manden peren f 3 50 a f 0.— per mand. Kleine kaas f 28.middelbare f Goudsche f aangevoerd 96 stapels, 758 kg. boter fl.20 a f 1.30, kipeieren f5.50 a f6.50. 15 kalkoenen f3 50 a f4.50.

Schager Courant | 1903 | | pagina 3