Eea Dienstbode m rast Werkman, air term. Boerenmeid, Melkzaak. Timmerlieden 8 wagens best pon HOOI. Smidsleerling. een Z A A K, een ZAAK. Bloedseug il Stalhouderij koffiehuis Veulmerrie N II11II, Winkel en Melkslijterij Donderdag 31 Maart f904 Binnen la ti dsch Nieuws. Advertentiën. gevraagd. Door ziekte omstandigheden om direct in dienst te tieden gevraagd een net Burgermeisje, die de wasch kan doen, in een klein gezin, P.G. Loon f2 per week. Fr. br. onder lett. L, aan het Hulp postkantoor te Noord-5charwoude. Wordt gevraagd, een 1 Mei a.s. gevraagd die best kan melken. Flinke woning en tuin beschikbaar. K. KAAN Kz., WiariDgerwaard. Te Ik OOPeen flinke Melk zaak, dagelijksche omzet 240 Liter. Te bevragen bij A. M. VAN TOL, Amsteldijk 93, Amsterdam. gevraagd, bij J. de Graaf te Anna Paulowna Te koop Te bezichtigen bij A. C. KAAN, Wieringerwaard. Wordt srewraflird, tegen 1 Mei, een gevorderd Smidsleerling, bij'D. KAIJ. Gediplomeerd Hoefsmid te Rustenburg Uit de hand te koop, waarin sedert 30jaar met succes is uitgeoefend, mot gelegenheid tot het houden van 6 koeien annex twee Perceelen, welke verhuurd wordeu. Alles voor uitbreiding vatbaar. Te bevragen met fr br. onder lett. X Y Z, bureau Schager Courant te Behagen Uit de hand te koop, Te koop: jonge Bloedzeug, Te koop aangeboden, met Rouwkoets, annex een net met den geheelen inventaris. Koopsom 14 Mil. Te bevragen bij den heer P. BERK HOUWER, Makelaar te Behagen. Beste awarte te koop, welke tegen Mei moet veulen. Te bevragen bij K, DE BOER, Langereis, geni. Nieuwe Niedorp. Gevraagd om 2 a 3 koeien te houden, met een stukje bouwLnd, of een melkzaakje of iets dergelijks. Fr. br. met opg. van huur- of koop som onder No. 75, aan het Bureau van dit Blad 433 9 Jiirgang. No. 3927. Openbare Raadsvergadering te HARINGKARSPEL, 28 Maart 1904. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering, waarna de Secretaris de notulen leest der vorige bijeenkomst, die onveranderd worden vast gesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de mededeelingeu des Voorzitters a. dat bij de laatstgehouden verificatie der kas van den Ontvanger dezer gemeente aan wezig is bevonden, overeenkomstig de boeken, een bedrag van f977.88; b. dat het kohier van Hoofdei. Omslag voor 1904 door Ged. Staten is goedgekeurd. Ingekomen zijn van de hoofden van scholen in de gemeente de verslagen betref fende het in den afgeloopen winter gegeven herhalings onderwijs aan jongens. Het H. d. S. te Korkebuurt deelt in zijn verslag mede, dat 20 leerlingen het onderwijs hebben gevolgd; 10 hadden reeds den vorigen cursus medegemaakt, tengevolge waarvan de leerlingen in twee klasBen verdeeld waren. Het school verzuim was zeer groot, tengevolge van ziekte. Blijkens het verslag van het H. d. S. te Dirksharn hadden aldaar 16 leerlingen den cursus gevolgd. De verslaggever betreurt het, dat in de verordening op het herhalings- ondsrwijs geen leeftijdsgrens is aangegeven voor hen, die daaraan wenschen deel te n9men. Tengevolge daarvan maken leerlingen van zeer uiteenloopenden leeftijd en van ver schillende vorderingen er gebruik van, wat niet anders dan nadeelig kan zijn voor den geregelden gang van het onderwijs. Wen- schelijk zou hij het daarom achten, wanneer de Raad kon besluiten, de verordening te wijzigen in dien zin, dat alleen zij tot het heih.-onderwije konden worden toegelaten, die den len Mei van het loopende en van 't vorige jaar de dagschool hebben verlaten. De V oorz. is het met den heer Meijer Drees eens, dat het onderwijs meer vruchtdragend zou zijn, wanneer de leerlingen van gelijken leeftijd waren. In het verslag van het herh.-onderw. te Waarland deelt het H. d. S. mede, dat 4 leerlingen den cursus getrouw hebben gevolgd en aan het slot spreekt Lij als zijne meening uit, dat hij als Hoofd daarvan, boven en behalve 60 ct. per lesuur als onder wijzer, recht heeft op eenig salaris. Vervolgens worden gelezen de verslagen der Commissiën totWering van Schoolverzuim, waaruit blijkt dat over ongeoorloofd verzuim, in 't algemeen genomen, niet valt te klagen. Slechts in enkele gevallen werden, op verzoek van den Arr.-Schoolopziener, per sonen opgeroepen, om voor de Commissie te verschijnen. De Commissie te Waarland deelt mede, dat het geregeld schoolgaan van enkele kinde ren bemoeilijkt wordt door gebrek aan schoeisel en spreekt de wenscheiijkheid uit, dat daarin van gemeentewege worde voor zien. Deze verslagen worden alle voor kennis geving aangenomen. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van drie leden der Comm. tot Wering van Schoolverz. Uit de door B. en W. aangebo den aanbeveling worden benoemd de aftre dende leden, de heeren A. Blad, A. Kistema- ker en D. Plaatsman. Hierna wordt door den Voorz. overgelegd eeD voordracht van drie personen, ter benoe ming van een onderwijzer aan de school te Waarland. Voorz. deelt mede, dat 6 sollici tanten zich hadden aangemeld, waarvan er 4 tot het houden van proefles waren opge roepen. Twee waren niet opgekomen, van den een was de oproeping door omstandig heden te laat aangekomen, terwijl de ander zich inmiddels bad teruggetrokken. Na voor lezing van het bericht van het betrokken Schoolhoofd en het advies van den Arr.- Schoolopz., wordt tot stemming overgegaan en met algemeene stemmen benoemd de heer D. de Vries, onderwijzer te Harkema-Opeinde, no. 1 van de voordracht. De gebrnikelfike rondvraag niets opleve rende, sluiting der openbare vergadering en gaat) de Raad.in.comité. De bond van Christelijke Democratische Prop. Clubs te AMSTERDAM heeft in een op 23 Maart gehouden vergade ring met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin hij zijne verontwaardi ging uitspreekt over het uitwerpen der kies- vereeniging „Nederland en Oranje" te Helder [sere-voorzitter bet Kamerlid Staalman] oit het Provinciaal Comité van anti-revolntion- naire kiesvereenigingen van N.-Holland. Weer een dienstweigeraar. De nieuw ingedeelde milicien bij het 7e regiment infanterie te AMSTERDAM, A. Ris, weigert de uniform aan te trekken. Die oordeelt zeker: beter laat dan nooit. Te EE (Fr.) is een 80 jarige grijsaard gedoopt en na afgelegde belijdenis als lidmaat der Hervormde Gemeente aangenomen. Daar zit „durf" in! Bij den 97-jarigen K Westhoeve te OUD DORP (Flakkee) bestaat het voornemen, zich eerstdaags naar Noord-Amerika te begeven. Dat was er wel een! In de Friesche gemeente Weststellingwerf is een woning verkocht voor f 260. liefst kunnende melken, om met 1 Mei of eerder in dienst te treden. Vóór Mei in de Moerbeek, na Mei te Oudcarspel. Adresli. de Mwr, Nieuwe Niedoip. Beste broodwinning. Vakkennis geen vereischte. Nadere informatiën bij den uitgever dezer courant; een Be dracht, 20 Mei biggen, en een bij P. HOOGLAND, Vennik, Barsingerhorn.

Schager Courant | 1904 | | pagina 5