Donderdag 9 Januari 1902. 46ste Jaargang No. 3695. Bureau: 8CE1 AGEiY, Laan, O 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W I X R E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. A DVERTKMTEN van 1 tot 6 regels f 0.26 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Het A B C VAN HET LEVEN. Aliiitti Uitlij- ARIT. AJnriEilis- k Laiilnvl d Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADV ERTENTIEN in het eerstuitkomeud nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. AfzonderliiVe nummers 5 Cent. Gemeente Sclinsren. BEKENDMAKINGEN. o POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een vermisten overhoud er. O Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders vin Sc h* yen noodigen bij deze belanghebbenden, die orer 1901 van de gemeente iets te vorderen hebben, nit, hunne rekenin gen vóór of op den len Februari a.s. ter plaatselijke Secretarie in ie leveren. Schagen 23 December 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J POT. De Secretaris, Denijs. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouder» van SCHAGEN gelet op art. 265 der GeuieeDtewet, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het door Heeren Gedeputeerde Staten op den 27en December 1901 goedgekeurde suppletoir kohier vs» den hoofdelijken omslag dezer gemeente, en dat voor de belasting op dc honden, dienst 1901, gedurende vy( maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zyn nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen binnen 3 maanden na den dag der uitreiking van het aanslagbiljet, bij den Raad, op ongezegeld papier, worden ingebracht. SCHAGEN, den 3 Januari 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J POT. De Secretaris, DENIJS. Zeemilitie. Burgemeester en Wethouders van Schagen Brengen naar aanleiding van Art. 133 de.- Militie- wet, ter kentis van belanghebbenden, dat ry die genegen Eyn bij de zeemilitie te dienen, zich d taptoe moeten aanmelden ter Secretarie alhier vóór den 1 Februari a.s. Alleen die lotelingsn komen in aanmerking, welke een der navolgende beroe;»en uitoefenen Stuurlieden, stuurmansleerlingen en verdero zee varenden op koopvaardijschepen van de groote en kleine vaart Stuurlieden, schippers en verdere opvarenden van ftynacbepen, aken, tjalken en kleinere vaaituigeD; Stnorliedeu en verdere opvarenden van passagiers- en aleepbooteu. loodsvaartuigen en tonuenleggers Diepzee' en Noordzeekustviaschers ZuiderzeevissLher», visschers op de Zeeuwsche wa teren en op de G.oote Rivieren, mossel- en oestervis- scberi Schuiten voerders en veerlieden, vletterlieden Machinisten, machinist-leerlingen en stokers op sche pen en vaartuigen, bij spoor- of tramwegen en op fa brieken of andere inrichtingen, Machinedry vers Tremmera, Smeden, Bankwerkers, Werktuigmaker», Ketelraakera, Voorslagen, Scbeepsbegieters,. Scheeps timmerlieden (scheepmakers) Brood-, Koek- en Ba-..- ketbikkera, Koks, Koffiehuis- en Hotelbedienden, Zie ken verplegers. Apothekersbedienden, Barbiers Personeel yan 's Rijks Marinewerven. SCHAGEN, 7 Jaouati 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (gelH. J. POT. De Secretaris, DENIJS, VERGADERING van denRaad der gemeente ZIJPE, gehouden op Dinsdag 7 Januari 1902, des morgens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer G. C. Hulst. Voorzitter opent met een gelukwensch voor 't nieuwe jaar de vergaderingdaarna volgt lezing en goedkeuring der notulen. Het eenige punt ter behandeling is de 5-jaar- lijksche herziening der politie-verordening. Op voorstel van den heer Schuijt wordt voorgesteld, in de verordening op te nemen, dat rieten daken, nieuwe of vernieuwde, boven de uitgangen der boerderijen met ijzer- draad moeten zijn gebonden dat wordt goed geoordeeld met het oog op brand, daardoor kunnen menschen en vee veiliger worden gered, omdat het riet niet kan neervallen. De heer De Moor zou den maatregel gaarne uitbreiden; hij zou binnen 5 a 6 jaar allo huizen met rieten daken op een dusdanige wijze willen zien ingericht. Wanneer het alleen blijft bij nieuwe of vernieuwde daken, dan zal dat, volgens Spr., ontzettend lang duren. Dan zou Spr. ook niet alleen het riet zoodanig willen bevestigd zien boven de uit gangen, maar over het gcheele dak. Daardoor zou zeer zeker het brandgevaar voor om liggende perceelen verminderen, doordat het riet veel minder zoi stuiven. Voor*, wijst op de kosten, die voor velen een dergelijke maatregel na zich zou sleepen, en meent tevens, dat de Raad niet zoo ver gaan kan, met iemand te verplichten derge lijke veranderingen aan zijn huis aan te brengen. De heer Erancis meent, dat, als al het riet met ijzerdraad wordt vastgemaakt, het brand gevaar niet zal verminderen. Het riet blijft langer op de huizen, dus zal ook langer stuiven. Als het spoedig tegen den grond ligt, stuift het in 't geheel niet meer. De heer De Moor meent, dat de hr. Francis ten deele gelijk kan hebben't stuift langer als 't met draad is bevestigd, maar 't stuift lang zoo fel niet als dat het los ligt. Spr. noemt een voorbeeld, waarbij hij dit heeft opgemerkt. Spr. vindt verder de kosten tegen over het verminderde gevaar zoo gering, dat hij gelooft, dat velen die gaarne willen dragen. De heer Mann noemt het een krassen maat regel, om voor elk huis te bepalen, dat het riet met ijzerdraad moet worden gebonden, maar zou het liever aan de bewoners zelf overlaten, die het bepaald wel zullen doen als hun dat noodig blijkt. Die redeneering, zegt de heer De Moor, zon wel opgaan, als het allen eigenaars waren, die de huizen zelf bewoonden, maar velen huren hun perceelen en het zou dus heel lang duren als het aan die nit- wonende eigenaren werd overgelaten dezen maatregel uit te voeren. De beide voorstellen van den heer De Moor het geheele rieten dak met ijzerdraad, en na 6 of 6 jaar verplichtend stellon, worden verworpen. Het voorstel van den heer Schuijt wordt daarna aangenomen. Verder wordt bepaald, dat van begin Ang. tot einde April de rij- en voertuigen van helderbrandende lantaarns moeten zijn voorzien, vanaf 1 uur na Zonsondergang tot 1 uur voor Zonsopgang. Op aandringen van de heeren Nieuwland, De Moor en Mann werd er bepaald 1 uur voor Zonsopgang in plaats van 2 uur, zoo als B. en W. voorstelden. Deze laatsten hadden met het oog op de melkwagens 2 uur voor Zonsopgang genomen, om zoo doende die voertuigen vrij te stellen, wat juist aan bovengenoemde heeren aanleiding gaf 1 unr te prefereeren, opdat ook de melkwa gens met licht zouden moeten rijden. De heeren Francis, De Wit, Schuijt en v. Beusekom verklaarden zich voor 2 uur voor Zons opgang. De politie-verordening zal verder de bepa lingen bevatten, dat het verboden is, het ijs te breken zoodra de veerdienst is geschorst senrijdersbaan te arren als er een arbaan is; geen werkzaamheden op het ijs mogen ver richt worden, dan door een orkende ijsclub. Honden die niet aangespannen zijn, zullen 's nachts niet mogen losloopen, en overdag alleen als zij een halsband om hebben, waarop de naam van den eigenaar. De politie zal het recht hebben, honden te dooden, die aan deze bepaling niet voldoen. Aangespannen honden mogen niet zonder geleide op den weg zijn tnsschen zonsonder- en -opgang. Honden mogen niet op een andermans veld komen, tenzij met vergunning van den eigenaar van dat land. De landeigenaar zal het recht hebben, een dergelijken hond te dooden. Met algemeeue stemmen worden deze be palingen goedgekeurd. De Raad gaat hierna in comité ter behande ling van een reclame tegen den Hoofd. Omslag. - VERGADERING van de IJs club „Eendracht maakt macht" te ANNA PAULOWNA, op Zaterdag 4 Januari. Tegenwoordig 13 leden. De voorzitter, de heer Jelles, opent de vergadering, waarna de notulen der vorige door den secretaris, den heer Van Wijk, worden gelezen en goedge keurd. Het bestuur deelt mede, dat het in verband met een vroeger besluit, commissarissen van toezicht heeft benoemd voor de banen in ver schillende deelen der gemeente. Als zoodanig worden genoemd de heeren P. Slikker, H. Koster, Jb. Stammes, Van der Linden, T. Langedijk en R. Dekker. De heeren Stam mes en Dekker hebben deze functie reeds aan genomen; aan de overigen zal van hunne be noeming kennis worden gegeven. De heer Jb. Bakker legt daarna als pen ningmeester rekening en verantwoording af. De ontvangsten bedroegen f 456.57 en de uit gaven f342.34, zoodat er een voordeelig slot is van f 114.23. De rekening wordt in handen gesteld van, en nagezien door de heeren Brands en S. Speets. De heer Brands brengt daarna rapport uit en stelt voor, ze goed te keuren. Aldus besloten, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn beheer. Nu is aan de orde de benoeming van 3 be stuursleden, tengevolge van de periodieke af treding der heeren R. Dekker, Raap en Van Wijk. Allen worden herkozen en nemen deze betrekking weer op zich. De voorzitter verklaart, dat hij wegens drukke bezigheden, vooral in de maanden De cember en Januari, zijne betrekking wenscht neder te leggen, zoodat nog een bestuurslid, in plaats van den heer Jelles moet gekozen worden. Met groote meerderheid wordt hier voor benoemd de heer H. Jonker, niet ter vergadering aanwezig. Eindelijk doet de voorzitter, namens het bestuur, het voorstel, dat de vereeniging zich aansluite bij den Noord-Hollandschen Lisbond. De bezwaren, die hiervoor vroeger bestonden, zijn thans opgeheven. Met algemeene stem men wordt aldns besloten, en tevens, om in verband daarmede het reglement te herzien en de koninklijke goedkenriug op de statuten aan te vragen, hetgeen noodzakelijk is. De omvraag niets opleverende, wordt de vergadering gesloten. Vergadering van de Afd. ANNA PAULOWNA van „Het Witte Kruis," op 4 Januari 1902. Aanwezig 14 leden. De voorzitter, de heer D. Rezelman, opent de vergadering en I verzoekt den secretaris, den heer Oostra. de notulen te lezen. Ze worden goedgekeurd. Aan de orde is I. Rekening en verantwoording. Nadat post voor post is voorgelezen, blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen de som van f375 56 pn Jp nifcrnvpn de som van f367 365 D O O E loopplanken of loopbruggen te leggen, of gaten in het ijs te hakken anders dan voor ouul de gewone bijten, of met een ar op de schaat- f 375.56 en de uitgaven de som van f367.361, zoodat er een batig saldo is van f 8.191. De rekening zal verder in handen worden gesteld van de commissie, ten vorigen jare benoemd. II. Begrooting voor 1902. De secretaris deelt mede, dat het ledental, dat het vorig jaar 192 bedroeg, thans is gestegen tot 273, voornamelijk een gevolg van het rondzenden eener circulaire aan hen, die nog geen lid waren, en waartoe in de vorige vergadering besloten was. Volgens de begrooting, die nu behandeld wordt, zullen de ontvaugsten bedragen f 451.19S, waaronder f 150 aan subsidie. De uitgaven dezelfde som. De voorzitter vraagt, wie der leden het woord verlangt over de begrooting. De heer Van Gorkom vraagt, naar aan leiding daarvan, of gratis zwembroekjes znllen worden verschaft De voorzitter antwoordt, dat het voornemen is, om het gebruik van zulk een kleedingstnk ver plichtend te stellenze zullen te zijner tijd voor 10 ets. per stuk verkrijgbaar worden gesteld. De heer Jb. Bakker vraagt naar het onder hond van de had-inrichting, en de heer Raap eenige inlichtingen omtrent het bewaren van ijs. De heer Bakker ontvangt de gewenschte inlichtingen en de voorzitter zegt den heer Raap, het onderwerp van ijsbewaren straks te zullen bespreken. De begrooting wordt daarna unaniem goedgekeurd. III. Mededeelingen. Het bestuur geeft kennis, dat de H. S. M. afwijzend heeft beschikt op het adres tot het dempen van den spoorput, en zulks wegens de groote kos ten. De heer Dekker, die over dit punt met den heer Van Hasselt, Lid der Administratie, geconfereerd heeft, bevestigt de hooge kosten, welke n.1. op meer dan f 20000 begroot worden. De H. S. M. die omtrent deze zaak em grondig onderzoek had doen instellen, b 5weerde bovendien nog, dat het niet bewezen was, dat de ongunstige gezondheidstoestand in de nabijheid van dit water verleden jaar, daaraan geweten moest worden. Was zulks inderdaad het geval, dan zon zij tegen nog veel grooter onkosten niet opzien. Vervolgens wordt medegedeeld, dat het gemeentebestuur van Wieringerwaard afwij zend heeft beschikt op het verzoek om ver laging van den ijsprijs. Daarna komt in discussie de maatregel, die thans genomen zal worden om vanwege onze afdeeling zelf een ijsbewaarplaats in gereedheid te brengen, waartoe ook in de vorige vergadering besloten was, en waarvoor eene som van f 60 is gevoteerd. De heer Dekker geeft hierover uitvoerige inlichtingen en betoogt de wenschelijkheid om, nadat de bewaarplaats met ijs gevuld is, die den eerst- volgenden zomer geheel gesloten te houden om met grond te kunnen constateeren, of zij proefhoudend is. Na deliberatie wordt hiertoe besloten. Daar de omvraag niets oplevert, sluit de Voorzitter de vergadering die vermoedelijk ten gevolge van het slechte weer zoo schaarsch bezocht was. - ANNA PAULOWNA, 6 Jan. 1902. Zaterdagmorgen heeft de eerste vergadering van het Polderbestuur plaats gehad in het Polderhuis „Anna Panlowna", welke vergade ringen vroeger steeds werden gehouden in het Raadhuis en te voren in Veerburg. De Dijkgraaf, de heer C. Prins, herdacht daarbij in eene toespraak het verleden, schetste het heden, en uitte de beste wenschen voor de toekomst. De vergadering was vol tallig. - ANNA PAULOWNA, 6 Jan. 1902. Onze plaatsgenoot de heer M. D. van den BergJr. is benoemd tot Inspecteur van de Verzekering-Maatschappij Hamburg te Arn- sterdam. DIRKSHORN. 't Was feest Zondag, feest voor een zeven tigtal leerlingen van de Zondagsschool. In de kerk der Herv. Gem. was een groote Kerstboom opgericht, waaromheen de kinde ren plaats namen. En al was 't voor de meesten hunner niet de eerste maal, dat zij om dien boom geschaard waren, met stralende blikken beschouwden zij hem ook nu weer, behangen als hij was met tal van fraaiigheden, die alle om 't zeerst zonden schitteren als straks de menigte kaarsjes zonden opgestoken zijn, die nn even zooveel ijskegels 6chenen, tusschen 't groen scherp afstekend. Bij afwisseling zingende,etende en drinkende, bleven de kleinen zoo een paar uur bijeen, tot eindelijk de boom, „zoo vol geladen", van een gedeelte zijner aanlokkelijkheden beroofd werd, in de handen en zakken der feestvie renden verdwijnende. Maar met nog meer verlangen werd het oogenblik verbeid, dat de tombola elk zijn prijs of prijsje zon geven, en mocht ook al een enkele teleurgesteld zijn, waar het lot hem niet gunstig was geweest, de blijde juichtonen van hen, die gelukkiger geweest waren, overstemden zeer de enkele nitingen van mindere ingenomenheid met het ver worvene. De lichtjes aan den boom doofden lang zamerhand, 't feest liep ten einde. Aan elk der leerlingen werd nog een lees- of prenten boekje uitgereikt en ten slotte ontvingen twaalf leerlingen, die op twaalfjarigen leef tijd de Zondagsschool zouden verlaten, met een toespraak uit handen van den predikant nog een herinnering aan den tijd, dien zij nn achter den rug hadden. Hiermede was dit blijde kinderfeest afge- loopen. Den 16 Jannari a. s. zal de heer Perio van Arnhem, redacteur van „de Nederl. Pensioenpartij", te KOLHORN in een openbare vergadering optreden. Onderwerp „Nog wreeder dan Engeland Overal waar de heer Perio optrad, bleek de belangstelling groot en de zaal te klein men wenscht zulks ook hier. De Kolhorner afdeeling telt thans al 63 leden. Door de malaise. Door de malaise aan de Pruisische fabrieken hebben het de klompenmakers te DINKSPER- LOO erg druk gekregen. In plaats van schoeisel behelpen zich de werklooze arbeiders met klompen. Groote partijen worden naar Pruisen gevoerd, waar men voor de klompen een hoogeren prijs geeft dan in Holland. Een treurige ramp. Uit WARMOND wordt geschreven: Op Nieuwjaarsdag in den ochtend te half zeven uur werd de zwaar geladen motorpakschuit uit Rotterdam, bestemd naar Haarlem, op de hoogte van den Laakerpolder bij het Norze- meer door een zware bui overvallen en om geworpen, terwijl zij met nog drie andere schuiten werd gesleept. De schipper en zijn knecht geraakten in het water, de laatste kon zich zwemmende redden; maar de schip per verdronk, eene jonge vrouw met twee kinderen en een derde op komst nalatende. Na voortdurend dreggen weid eerst Vrijdag rijn lijk opgehaald en te Warmond gebracht om daarna naar Haarlem, de woonplaats van i het gezin te worden gevoerd. De lading, uit 600 kisten sinaasappelen, vaten spiritualiën en verhuisgoederen be staande, ter waarde van f 5000, was niet ver zekerd. IDA B0Y-ED. o-o-o 6. HOOFDSTUK H. Een geheel andere stemming was er op eenmaal over allen aan boord gekomen. Ieder keek met levendigen blik en met een vergenoegd gelaat vooruit. Bij den door wolken bedekten hemel had de zee haar doorzichtig, pralend blauw verloren. De golven wiegden zich ook niet meer spelend en schijnbaar 'steeds als op dezelfde plaatsde wind gaf ze richting en kracht. Opbruisend, hooger en breeder wordend, sprongen ze het schip vooruit, dat ze toch steeds weer inhaalde. Voor aan den boegspriet bruvschte het water steeds sterker en de schuimvlokken spatten op het rr\,. nWmd' die nu de vele zeilen bol blies, noot en zong. De golven kregen baschuimde kammen en vóóruit was de donkere vloed met witte strepen door trokken. Wüly Mammling zat voorovergebogen en hield met ijzeren vuist het roer om klemd. Oog en oor waren in gespannen opmerkzaamheid. t Gaat fameus zeide Makarie een paar maal in verrukking. Anders zwegen ze, zooals ze den geheelen middag reeds gezwegen hadden. Hollern keek met groote aandacht naar de manoeuvres, die Willy met het jacht ondernam, maar hij zeide geen woord. Naar zijne meening was het beter geweest, den koers meer Zuid-West te nemen. De wind kwam uit het Noord-Oosten en draaide beslist naar het Oost-Noord-Oosten. Wan neer Willy dezen koers volgen bleef, gingen ze beslist de Kieler haven voorbij. De zeekapitein had evenwel reeds den eersten dag bemerkt, dat Mammling op dit punt zeer eigenzinnig was. „Hij moet bet wetendacht hij. Sylvia dacht er in 't geheel niet aan, zich bang te maken. Dat de donder reeds in de verte bromde, dat hoorde ze niet. De steeds krachtiger wordende wind en het klotsen van de golven maakten z o o 'n geweld, dat ze geen andere geluiden waarnam. Eenmaal had Makarie haar neef aange keken toen de donder rolde, maar deze had het hoofd geschud. Hij geloofde niet, dat ze wat van de bui zouden krijgen. Dat deed Makarie genoegen voor Sylvia. Alleen Sylvia dacht aan geen gevaar. Bij haar had een eigenaardige wisseling van stemming plaats gehad. De grootste troosteloosheid had plaats gemaakt voor Irisschen, opgewekten moed. Het leven moest nog mooi, nog heerlijk worden. En hoe genotvol was het, daar zoo heen te snellen Met kracht en moed en volharding had reeds menigeen het nood lot bedwongen. Koninklijk, ja bepaald koninklijk, zoo de zee te doorklieven, met die witte engelenvleugels voorwaarts, door lucht en over golven te vliegen, als waren deze vleugelen een deel, een orgaan van jezelf. Wanneer de hoop ons verlaat, verlaat ons alles. Nóg was de dag niet ten einde. Nóg kon het beslissende woord worden gesproken. Dat ééne zoo vurig be geerde Wat was die wind frisch en rein en krachtigMen smaakte hem op de lippen, op de tong. Men ademde hem in zoodat hij tot diep in het lichaam drong. Men kreeg een gevoel van innerlijke rein heid en zuiverheid, dat merkwaardig aan deed en de huid deed gloeien, als na een verkwikkend bad. En hoe opgewekt en fier zag haar geliefde er uit 1 Hij keek zoo tevreden voor zich heen, hier, in zijn ele ment, op zijn zee Syivia fantaseerde zoo maar voortzij zag hem op de commando-brug. Huizen hoog stortte het schuim zich, als een wit doodslaken, over het schip. De orkaan bralde kreunend en krakend kampte het schip tegen de golvenbergen. De hoogste nood was daarMaar h ij, de heerscher, de commandant, stond in ijzeren ernst op zijn post. De stortende wateren liepen weg in groene, glazige stroomen. Zij hadden hèm niet van zijn post weten te rukken. Hij stond daar, een held, een man, en de hoop en het vertrouwen van ieder hart dat aan boord klopte. Zulk een man lief te hebbenhoogste gelukOm zijnentwille te lijdeneen hooge genade En door extase aangegrepen en met tranen in de oogeD, riep Sylvia „Hoe mooi hoe mooi 1" Wat zij eigenlijk meende, zou zij zelve niet geweten hebben. „Ja niet bevestigde Makarie. Robert von Hollern zag Sylvia vriende lijk aanbij was er wel een weinig be vreesd voor geweest, dat zij scènes zou maken uit angst voor het ruwe weer. En steeds sneller en met immer grooter geweld de golven splijtend, vloog het jacht voort. Sylvia gevoelde zich gelukkig, zóó ge lukkig dat haar het harte bijna brak. De wind blies steeds meer uit het Oost- n oord-oosten. Robert floot een deuntje, om zichzelf tot zwijgen te dwingen. Plotseling schreeuwde Willy een com mando Dadelijk daarop maakte het schip een zwenking. Een seconde lang klapper den de zeilen. Maar daar floot de wind reeds weer recht in de zeilen en het schip legde zich weer op bakboordzijde. Makarie keek haar neef triomfeerend aan. Hij begreep het. Het was een plagerij van Willy geweest, om zool&Dg den koers te noor delijk te houden en dan deze korte ma noeuvre te maken. „Uitstekend I" zeide hij, en Willy Mamm- ling's gelaat kreeg een vroolijken glans en een lachje plooide zijn smalle lippen. Dit allesdeze eigenaardige, koene en krachtige stemming, die haar plotseling zoo opgewekt bad gemaaktdeze jongens achtige tevredenheid van Willy over zijne manoeuvre, dat kwam Sylvia veel later in de gedachten terug en werd voor haar van beteekenis. „Nu eten we bepaald nog in den tuin van Folkers," zeide Makarie. „In Kiel zal het wel regenen." „Nu, dan maar in het hötel van Holst." „Bepaald." Na dit korte gesprek tusschen Makarie en Hollern zwegen zij weder. Het donkere grauw van den hemel was meer majestueus dan dreigend. Hoog schoven de jagende wolken op elkaar, ze schenen te worden opgejaagd naar hoogere ruimten, en elk oogenblik was de vorm van de grijze luchtgevaarten anders. Hoe ver, hoe groot was de horizontEn daar, ver, heel ver, een schip, een stoomboot. Het was als bleef het op zijn plaats lig gen en de bewegingen maakte van een hobbelpaard, steeds op en neer. En de rookvormen warrelden weg. Robert floot halfluid een deuntje. Sylvia luisterde onwillekeurig. Hij floot de Waahington-post; dan brak hij plots af. Ea spoedig daarop floot hij weer iets anders, 't Ging even werktuigelijk als die aardige Washington-post. Over Sylvia's gelaat vloog een donker rood. Toevallig had ook Makarie het gehoord. Hair kwam het ook bekend voor. „Wat floot je daar Hollern was z o o in gedachten verdiept, dat hij zich eerst moest bezinnen. „Het Stuurmanslied uit Tristan," zeide Sylvia ving. „Zoo zeide Makarie onverschillig. „Ik dacht dat de Stuurman in „de Vlie gende Hollander" voorkwam „Ookbevestigde Hollern. „Maar Makarie weet ge dat niet meer Zoo iets moet men toch wetenriep Sylvia. „Waarom vroeg Makarie. Wat daarop te antwoorden Op dit oogenblik was Sylvia daarvoor niet in de stemming. Zij was te zeer met zichzelf bezig. En deze vraag te beantwoorden, lokte haar niet aan hare gedachten waren bij geheel andere, voor haar meer belasgrïjko dingen. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1905 | | pagina 1