Ni HM Almtsilis- Liiiliivl Donderdag 16 Januari 1902. 46ste Jaargang No. 3697. 5 Uit en voor de Pers. ministerie. Het A VAN HET B C LEVEN. Binnenlandsch Nieuws. GHA ROT. Dit blad verschijnt tweemaal per week: Woensdag- en Zaterdagavond. Rij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTKNTJËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN' één dag vroeger. Bureau: HfIS Ata3v\, E,aan, I) 4. Uitgeyer: P. TRAPMAN. fêedewerketJ. W I K E L. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. A DVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Gemeente Sehagen. BEKENDMAKINGEN. o IC er» n ÏMge v i a ar. Bnrgem'ïes'ef en Wethond-vs van Scha?>n noodigen bij deze belanghebbenden, die over 1801 Tan de gemeente iets te vorderen bebb'n, nit, hunne rekenin gen vóór ol op den len Febrnari a.s. ter plaatselijke Secretarie in te leveren. Schagen. 23 December 1901. Bargemeester eu Wethouders voornoemd, H. J POT. De Secetaria, DENIJS. Zeemilitie. Burgemeester en Wethouders van ScK gen Brengei naar aanleiding van Arr138 der Militie* wet, ter kenois van belanghebbenden, dat zij die genegen zijn bij de zeemilitie te dienen, zich daartoe moetea aanmelden ter Secretarie alhier vóór den 1 Februari els. Alleen die lotelingsn komen in aanmerking, welke een der navolgende beroepen uitoefenen Stuurlieden, stuurmansleerlingen en verdere zee varenden op koopvaardijschepen van de groote en kleine vaart Stnurlieden, schippers en verdere opvarenden van Bijnschepen, aken, tjalken en kleinere vaaituigen; Stuurlieden en verdere opvarenden van passagiers- en s'eepbooteu, loodsvaartnigen en tonnenleggers; Diepzee- en Noordzecknstvisschers Zuiderzeevisschers, visscher9 op de Zeeuwsche wa teren en op de Groote Rivieren, mossel- en oestervis- schers Schuitenvoerders eo veerlieden, vletterlieden Machinisten, machinist-leerlingen en Btokers op schel pen en vaartuigen, bjj spoor- of tramwegen en op fa brieken of andere inrichtingen, Machinedrg vers Tremaiers, Smeden, Bankwerkers, Werktuigmakers, Kete'makers, Voorslagevs, Scheepsbegieters, Scheeps- tiimuerlieden (scheepraakers) B ood-, Koek- en Ba'-- ketbikkers, Koks, Koffiehuis- en Hotelbedienden, Zie kenverplegers. Apothekersbedienden, Barbiers Personeel van 's llijks Marinewerven. SCHAGEN, 7 Januad 1902. Burgemeester en Wethouders voorno md» (gel.) H J. POT. De Secretaris, DENIJS. Dr. bronsveld overhet Dr. Bronsveld schrijft in de Kroniek in zijne „Stemmen voor waarheid en vrede" volgender wijs over het tegenwoordig ministerie Het ministerie, dat wij thans het onze noemen, belijdt een Christendom sui generis. Wanneer dit achttal bewindslieden aan de groene tafel is gezeten, en hnn voorzitter tot de volksvertegenwoordiging het woord voert, komt het op voor een christendom, dat door hen allen beleden wordt. Maar zoodra zij van hnn zetels zijn opgestaan, gaan zij uiteeu in verschillende groepen. De minister van binnenlandsche zaken spoedt zich naar een „gereformeerde" kerk, waar de mis genoemd wordt een vervloekte afgoderij drie van zijn collega's, die goed-katholiek zijn, laten geen Zondag voorbijgaan, waarin zij aan genoemde afgoderij geen deel nemende minister van buitenlandsche zaken en die van waterstaat enz., gaan naar een Nederlandsche Hervorm de kerk, en bewijzen goede diensten aan hun kerkgenootschap, dat hun voorzitter eens „driemaal van den Heere vervloekt" noemde. De minister van koloniën verdeelt zijn sym pathieën tusschen de „gereformeerden" en de Nederl. Hervormden, en de minister van marine houdt zich liever buiten kerkelijke zaken. Nu zouden wij wel eens willen weten FEUILLETON. Door IDA BOY-ED. 0-0-0 7. Deze nuchterheid, die zich over den kleinen kring had gelegd, vernietigde Sylvia. Nu wist ze hetalles was voorbij Eindelijk geeuwde Makarie stillekens achter haar hand, zoodat het wel tijd werd weder aan boord te gaan en zich te slapen te leggen. Toen stond Sylvia op. Zij wilde goeden- nacht zeggeD en zich terugtrekken. In de zaal zaten nog twee, drie andere groepjes. Eén tafel was dicht bezet met marine-officieren, die bijna schouder aan schouder met gebogen hoofden naast elkaar zaten en zich luid lachend en babbelend met elkaar onderhielden. Aan een andere tafel zaten een heer en een dame, met twee zee-ca detten een ouderpaar, die hun zoon en zijn besten makker een goeden avond bezorgden. Sylvia keek al deze menschen een voor een aan. Het verheugde gelaat van den vader van den cadet en het stralende gelaat van da moeder, die haar jongen nog een glas wijn inschonk, had zij nog na jaar en dag kunnen beschrijven. En de beide jonge lieden, die zich zoo Detjes gedroegen, omdat aan het tafeltje vlak bij het hunne de zee- 'tpitein on Hollern zat en de blauw- ac tige wolkjes van sigarenrook, die tusschen bruine wanden der zaal hingen en welk christendom vertegenwoordigt dit minis terie? De verschillende kerken, waartoe zijn leden behooren, verkeeren niet meer in een staat van onschuld. Men kan niet zeggen dut zij zich niet bewust zijn van de groote verschil len, van de principiëele tegenstellingen, welke tusschen haar bestaan. De tegenwoordige ministers zijn met die tegenstellingen bekend, ze zijn daarom oprechte en belangstellende leden, elk van zijn kerk. Ieder hunner zal haar belan gen voorstaan, en doet het maar als men in kabinetsraad vereenigd is, wijkt dat alles nit het oog en is men eenvoudig „christelijk." Wat volgt daaruit Dat ieder minister in zijn sfeer,op zijn gebied zal ijveren voor zijn kerk, en dat waar men gezamenlijk optreedt, men een tamelijk ver bleekt christendom zal vertoonen. Tegenover de sociaal-democratie het geloof aan God te verdedigen en tegenover natura listen te wijzen op het bestaan van 's menschen schuld voor God: zie. dat zijn van die alge meenheden, welke niet iets specifiek christe lijks bezitten. Maar wat mag men meerder verwachten van een coalitie als die, welke dit ministerie in het leven riep? Zoo zij nog iets meer positief christelijks vertoont, dan is dit roomsch. Reeds de omstandigheid, dat drie van de ministers roomsch-katholiek zijn, verzekert aan hun kerk een groote macht. Zij zullen niet gedoogen, dat hun collega's zich te buiten gaan aan gereformeerde stoutigheden. Zij zullen de doodstraf niet weer doen invoeren, het stemrecht niet doen uitbreiden, de koe pok-inenting niet doen afschaffen, i. e. w. zij zullen verhinderen, dat dr. Kuyper zijn vol gelingen op punten, die hun zeer ter harte gaan, terwille is. Daar is geen twijfel aan, of dit ministerie zal niet regeeren naar het hart van „ons christenvolk." Reeds nu deed het eenige illusies verdwijnen. Voor de Boereu wordt ook nu niets gedaan de doodstraf blijft afgeschaftde heer W. Hovy, die als een kruisvaarder tegen den Islam in onze Oost wil optrekken, moest ver nemen, dat de regeering godsdienstvrijheid verleent ook aan den Mohammedaan aan be vordering van Zondagsrust zal niet veel meer gedaan worden dan nu reeds geschiedt. En dan de gelijkstelling van de Vrije Universiteit met de Rijks-universiteiten? Twee ministers beproeven haar te verwerven door een achterdeur, door wijziging in een paar wetten, welke met de onderwijskwestie niets te maken hebben. Doch wij vertrouwen, dat de Kamer zich zal verzetten tegen dezen zeker niet ko ninklijken weg om zulk een gewichtige zaak te regelen. Over 't algemeen zijn de ministers buiten gewoon mild geweest in het beloven. 'De minister van koloniën heeft op zich genomen om zóó veel te overwegen, zóó veel voor te bereiden, en zóó veel nader te regelen, dat hij op minstens een dozijn jaren levens schijnt staat te maken. Wij zullen zien. Wat deze minister zeide over de toepassing van art. 133 van het Regeerings-reglement op de toelating van zendelingen stemt ons niet tot gerustheid. Wij vonden de bonding van den minister Cremer tegenover de zich indrin gende en binnensluipende roomschen veel krachtiger. Alles bijeengenomen, meenen wij te mogen zeggen, dat wij thans hebben een conserva tief ministerie onder roomsche overmacht. De „deputaten" zullen aan het einde van de ingetreden vier jaren geen rede hooren over „volharden bij het ideaal". Zij zullen zich verwonderen over het matte, kleurlooze „christendom", dat door dit bewind wordt vertegenwoordigd. Maar de roomsch-katho- lieken zullen tevreden zijn. Zij hebben dr. Kuyper in hun macht. Reeds nu vijlden zij de kellner met den vuist half in zijn vest zakje en zijn servet slap over den arm alles zag Sylvia. Alles zóó nauwkeurig, om het nooit weer te vergeten. Al heeft men ook een half uur op iets gewacht en het komt dan, dan begroet toch de wachtende het met„reeds". Zoo ook zeide Makarie „Wil je nu reeds gaan Tegelijk hadden zij en haar man het wel licht slechts onduidelijke gevoel, dat men zoo saai toch niet uit elkaar kon gaan. Met inspanning wist men aan de laatste minuten nog wat opgewektheid en vroolijk- heid te geven. „Dus je komt midden October naar Süderfood," zeide Makarie,.je kunt dan eens kijken, misschien kan je het een poosje bij ons uithouden. Is dat niet het geval, dan zeg je het open en eerlijk en kijkt naar een ander gat uit." „Waarom zou het haar bij ons niet be vallen Sylvia heeft oogen in haar hoofd en een hart in het lijf," meende Willy Mammiing. „Dat is een kwestie van smaak," besliste Makarie. „Maar wij nemen iemand niet gauw iets kwalijk. Ons leven is niet pasklaar voor een ieder." „Du3 ik kom op de voorwaarde zooals we dat hebben afgesproken," zeide Sylvia. „Je moet weten, dat ze absoluut kost geld wil b8taleD," verklaarde Makarie aan haar neef. „Dat kan ik begrijpen," zeide hij en knikte Sylvia ernstig toe. „Prosit, Sylvia! Op onze eerste eenden- jacht," riep Willy Mammiing, en hij klonk met haar. Sylvia was nog voor een oogenblikje op 's jnans democratische tanden stomp; zijn WIERINGEN. „gereformeerd" vaandel bleef bewaard in de Na afloop der vergadering van het Visschers- aula van het Gebouw der Vrije Universiteitfonds, werd alhier een Visscherij-vereeniging en van 't Program, dat meê als „oude plunje' opgericht, om de belangen der visscherij werd opgeborgen in het bureau van „de- te - behartigen, door b.v. te trachten Standaard", verschijnt weldra een gewijzigde den Minister te bewegen, wettelijke uitgave, voorzien van het pauselijk zegel. Wij willen onze wachtvuren niet uitdooven, maar blijven waarschuwen tegen dat onheilig spelen met geloof en christendom. Wij zullen blijven opwekken tot waakzaamheid tegen het onvermoeide, overal werkende en wroe tende Rome. Met de krachten ons verleend, willen wij het bedreigde protestantisme in ons dierbaar vaderland blijven verdedigen, en wij blijven verkondigen, ook op staatkun dig gebied, „de beginselen van het Evangelie onzes Heeren Jezus Christus". In het Bestuur der Kiesver- eeniging „Vrijheid" aan den LANGEDIJK (afd. Vrijz.-Dem. Bond) zijn in de plaats van de periodiek aftredende ledon de heeren L. v. d. Vijzel en K. Zeeman, gekozen de heeren C. Opperdoes te Noordscharwoude en G. Kempers te St. Pankras. Door de directie der Holland- sche IJzeren Spoorwegmaatschappij is aanbe steedHet uitbreiden van het station NOORD SCHARWOUDE op den spoorweg Helder— Amsterdam ltamiDg f 40.300. Ingekomen 28 biljetten. Minste inschrijver de heer K. Zee man, Helder, f 34.285. WIERINGEN. Naar wij vernemen zijn de uitvoeringen van de Zangvereeniging „Excelsior" bepaald i op 18 en 25 Januari a. s. op 18 Januari voor de gehuwde, en op 25 Januari voor de ongehuwde kunstlievende" leden. - WIERINGEN. J.L Zaterdagmiddag werd door schipper Jb. T. aan Den Oever «en lijk aangebracht, door hem uit zee opgevischt. Bij onderzoek vond men op het lijk twee Engelsche geld stukken. De persoon droeg veel kleederen, doch bewijzen of teekeuen van herkomst werden niet gevonden. Vermoedelijk was de verongelukte een Engelsclinian. - WIERINGEN. J.l. Zondag, 's n.m. ten 2'/j uur, vergaderde op de bovenzaal derHerv. Kerk het Visschers- foDds. De voorzitter, de heer J. Numeijer, opende de vergadering, terwijl hij hierna den secretaris verzocht de notulen der vorige vergadering te willen lezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Hierna deed de penningmeester rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroegen f 375.30'/i, de uit gaven f 14.batig saldo f 361.30'/t, waar van f 350.op de Rijkspostspaarbank is ge plaatst. De rekening werd nagezien door de heeren C. M. Kocrn en Jb. N. Tijsen dezen rapporteerden, dat alles in orde was bevonden, zoodat de rekening met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Tot penning meester en commissaris werden herkozen de heeren M. Kaptein en D. Koorn, die beiden hunne benoeming weder aanvaardden. Het voorstel van den heer Poereboom, om aan het bestuur nog 2 commissarissen toe te voegen, werd aangenomen. Hiervoor werden gekozen de heeren A. Annes en J. Tijsen, die hunne benoeming aannamen. Tot eere-lid van het fonds werd benoemd de heer Peereboom. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. de punt van haar stoel gaan zitten. „Prosit!" zeide zij. „Maar schieten leer ik toch niet." Makarie vond dat om zich ziek te lachen. Iets niet doen, wanneer Willy wilde dat het geschieden zoudit bestond niet 1 Zij profeteerde Sylvia eindelooze lessen in het schieten, en beloofde Robert een brief daarover natr Oost-Azië. „U gaat morgen naar uwe moeder vroeg Sylvia, en zij keek Hollern aan. „Ja, voor ongeveer tien dagen." „Ik zou tante Hollern gaarne eeEs gadeslaan als ze met haar grooten jongen bezig is. Ik geloof, dat ze haar kapitein het liefst in watten wikkelde. En weet je nog wel, Robbert, toen ik drie dagen bij jelui ben geweest, dat de oude vrouw steeds ja'.oersch was als je eens meer tot mij zeide dan tot haar?" „Och, onzin zeide hij. Een mooi, innig lachje ging er over zijn gelaat. Hij dacht gaarne aan de teederheid zijner moeder. Sylvia voelde, hoe haar hart door jaloezie bewogen werd. „Tenslotte is het qog zijne moeder," dacht ze„er zijn moeders, die haar zoons steeds trachten te verhinderen te trouwen." Voor de tweede maai stond ze op. „Je lijkt door moeheid wel niet vast meer op je beenen te staan, Sylvia?" zeide Mammiing. „Goeden nacht," sprak Sylvia. „Tot weer ziens in October. En veel, veel dank voor al die heerlijke dagen." Makarie omhelsde haar en gaf haar kussen op beide waDgen. „Brieven schrijven is geen werk. Dat weet je. Schrijf dus alleen wanneer je komt, en amuseer je intusschen." I bepalingen te maken op het doodvisschen van oesters, mosselen, enz. Het bestuur van het Visschersfonds werd oitgenoodigd een ontwerp-reglement te willen maken en om dit in een volgende vergadering vast te stellen, wat door dat bestuur werd aangenomen. WIERINGEN. Met ingang van 20 Januari a.s. zal het hulpkantoor der posterijen te Hippolytushoef alhier op werkdagen geopend zijn als volgt: 8.30 tot 10 unr 'svoormiddags; van 12 nur 's middags tot 1 nnr 's namiddags,en van 4 nnr 's avonds tot 6.30 unr 's avonds. Op Zon- en Feestdagen van 12.30 n.m. tot 1.30 n.m. Greenwichtijd. Door een ongewoon voorval- letjeindebuurtis dezer dagen hetPOOLLAND, onder de Gem. Barsingerhorn, in opspraak 1 gekomen. Daar is namelijk in den nacht tus schen Zondag en Maandag j.l. ten huize van den heer D. Schenk inbraak en diefstal ge pleegd, terwijl de bewoners in rust waren. De kist van den knecht is opengebroken endaar- uit zijn kleedingstukken en minder belangrijke zaken weggenomen. De ongewensclite bezoe ker schijnt iemand geweest te zijn, die de inrichting van het huis kende. De politie doet onderzoek. ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen, zal de Rederijkerskamer „T-ron moet Blijcken" alhier op Zondag 19 Jan. een openbare uitvoering geven, waarop o.a. ten tooneele zal gevoerd worden„De Kiesvereeni- ging van Stellendijk." ANNA PAULOWNA, 10 Jan. Op de heden gehouden vergadering van de Tuinbouwvereeniging is van het beschik baar zijnde koolzaad onder de leden onderling verkocht: 53 pond roodekoolzaad, a f2.per pond. ALKMAAR, 11 Jan. B. en W. hebben aan den gemeenteraad het voorstel gedaan, om den grond, in Oc tober 1900 in den Stadshout aangekocht, tot een gezamenlijke grootte van 2 Heet. 28 cA., te bestemmen tot een hertenkamp. B. en W. hebben daartoe ingewonnen inlichtingen uit Haarlem, Dordrecht en Assen, en daaruit ont waard, dat de grootte ruimschoots voldoende is om 20 herten te houden. Het wil B. on W. voorkomen, dat door het aanleggen van een hertenkamp op den aangekochten grond de aantrekkelijkheid vau den Alkmaarder hout zeer zal winnen, terwijl de kosten van aan leg en onderhoud waarschijnlijk lager zijn dan wanneer daar ter plaatse wederom een park wordt gemaakt. Overigens kan bij de plan nen van aanleg gebruik worden gemaakt van de teekeningen.door de vereeniging „Alcmaria" aan het gemeentebestuur toegezonden. Op grond daarvan stellen B. en W. den Raad voor: Hen nit te noodigen een plan te doen opmaken en aan den Raad over te leggen, van een hertenkamp, en daarvoor een crediet toe te staan van hoogstens f 150. Het gemeentebestuur van OPMEER kreeg de verordening, regelende de jaarwedden der onderwijzers, van Ged. St. terug, met de bemerking, dat dezen bezwaar maakten ze goed te keuren, omdat de aan- vaugsjaarwedde van het hoofd der school niet, die van den onderwijzeres) w e 1 50 gld. boven het wettelijk minimum was vast gesteld. De gemeenteraad heeft nu ook 't salaris van het hoofd met 50 gld. verhoogd. Zaterdagavond den llden Jan. werd in het lokaal van den heer P. Lek, te OUDKARSPE L een biljartwedstrijd gehouden; de prijzen bestouden nit drie rijwielen. De le prijs werd behaald door den heer D. Blom te Noord-Scharwoude met 721 pnntende 2e prijs door den heer C. Sluis te De Rijp met 688 punten, en de 3e prijs door den heer H. Schuit van Ondkarspel met 676 punten. Een werkman aan de nieuwe lijn te BROEK OP LANGENDIJK, had Za terdag het ongeluk met zijn hand tusschen de rails bekneld te raken, waardoor twee vingertoppen hem werden afgeknepen. Er liepen de vorige week vage geruchten over den gezondheidstoestand van de Koningin. Zijdelings zijn deze tegenge sproken door het berichten in de dagbladen, dat H. M. Dinsdagmiddag Haar gewonen wandelrit heeft gemaakt, maar, door den tuin van 't Paleis uitgereden, niet was opgemerkt door de talrijke belangstellenden, die, onge veer den ganschen dag, steeds vóór het Paleis staan om de lieve Vorstin te zien en te begroeten. Intusschen is het een feit zegt de Haag- sche kroniekschrijver der N. Gr. Ct. dat H. M. zich in de laatste dagen minder dan gewoonlijk heeft vertoond, maar mij is een geheel andere reden dan Haar gezondheid daarover ter oore gekomen, en ik stel er prijs op daarvan melding te maken. Door de onge steldheid, die H. M. op 't Loo had, is in de afdoening der staatsaangelegenheden een weinig achterstand gekomen, en de Koningin wilde, nu Haar krachten het toelieten, door het werk heenkomen. H. M. moet dan ook de laatste dagen schier onafgebroken zich aan Haar arbeid voor 's lands zaken hebben gewijd en om zich door den berg van stukken heen te werken, had H. M. de Koningin-Moe der aangeboden, Haar een handje te helpen de eerste paar dagen der week waren Moeder en Dochter dan ook schier den ganschen dag in het werksalon der Koningin bezig, en om geen tijd te verliezen bleef de Koningin- Moeder ten Paleize dineeren. Deze feiten wer pen een zoo eigenaardig en verblijdend licht op de^ ernstige opvatting van Haar taak door de Koningin, en tevens op de innig-lieve verhouding met de Koningin-Moeder, dat ik mij er een genoegen uit maak, het verder te vertellen, zooals 't me uit zeer betrouwbare bron is meegedeeld. De talrijke besluiten enz., in de laatste dagen verschenen en nog aan houdend vermeerderend, doen overigens zien, dat er nn weer flink gang in de zaken is gekomen. Wat den Prins-Gemaal aangaat, ook Hij heeft zich sedert Zijn komst in Den Haag nog niet veel vertoond en men verzekert mij, dat, behalve de zncht om de genoegens van het stille, huiselijk leven te smaken, ook bijzondere studiën, in verband met Zijn lid maatschap van den Raad van State, den Prins aan Zijn studeervertrek binden. Mislukte list. In de ouderlijke woning aan den Croos- wijkschen weg te ROTTERDAM heeft de politie aangehouden een soldaat van de kolo niale reserve, die uit zijn garnizoen te Nij megen was gedeserteerd. De deserteur zocht, toen de politie kwam, een schuilplaats in den schoorsteen. Zijn beenen verrieden hem en toen hij er uit te voorschijn kwam, beproefde hij, door zich voor schoorsteenveger nit te geven, den dans te ontspringen. Dit gelukte hem niet; hij is ter beschikking van de mili taire autoriteiten gesteld. Sylvia gaf Makarie do kussen terug. Haar oogen zochten den geliefde. Hij* wachtte naast Willy MammliDg tot dat de beurt van aischeidneinen aan hem kwam. Maar hij vermeed Sylvia's blik. „Kijk me toch eens aan vleide, smeekte elke polsslag, elke zenuw in haar. „Ga zóó niet van mij wegHet is voor eeuwig 1 Zeg me tenminste met een blik, dat het je pijn doet óók pijn wel niet zóóveel als mij zoo'n doodelijke pijn Maar haar vurig, stom, vertwijfeld smeeken bleef zonder antwoord. „Dus, juffrouw Sylvia, het blijft er bij, wij gaan samon op de eendenjacht. En wij zullen goede kameraden zijn. Niet En Willy's rood, baardeloos gelaat lachte in alle vouwen en de witte tanden glinsterden. „Tot weerziens, Willy. En ook jou harte lijk dank voor de heerlijke dagen," sprak Sylvia, zeer langzaam en zeer duidelijk, en schudde Mammiing de hand. Het was Sylvia, als kon zij zich slechts mot angstige voorzichtigheid bewegen. Daar naast haar gaapte een afgrondeen te heftige beweging en er volgde een val, diep, oneindig diep in de duisternis en en in het onzekere Eeu val in de ellende, en nog belachelijk bovendien Want is het niet belachelijk, als een vrouw haar liefde aanbiedt en geen ant woord wordt er tot haar gericht geen notitie wordt er van haar genomen ja, dat is belachelijk! Sylvia raapte al haar krachten bijeen. „Niet meer wteien," dacht ze. „Slechts niet meer weenen." „Vaarwel!" zeide ze tot Hollern, ook zoo langzaam en duidelijk als ze tot Willy had gesproken, „ik wensch u een gelukkige reis." Zij gaf hem de hand. Zij keek hem aan. Een oogenblik ontmoetten hun oogen elkaar Wat stond er in de zijne Verwijt Klacht? Bede? Er was geen tijd, dat te doorgronden. „Vaarwel," sprak hij, zeer zachteen banale handdruk voor de oogen van wel twee dozijn getuigen in de bedor ven atmosfeer van een restaurant Dat was het eind het eind Sylvia ging de zaal uit. Rechtop, en met een ODgewoon stijven, afgemeten tred. Bijna als een beschonkene, die slechts zoo stijf en op de lijn afloopt opdat niemand van hem zal kunnen zeggen je hebt geslingerd. De kellner rukte voor haar de deur open. Robert von Hollern stond nog en keek voor zich neer. „Laat ons nu ook gaan," zeide Makarie. „Natuurlijk," zeide haar man. Robert vergezelde het echtpaar nog tot de Jenssenbrug. Mammiing zette hem uiteen, dat ze met de Lubina misschien nog naar Helgoland gingen, om dan naar Cuxhaven en later naar de Friesche Eilanden te zeilen. Robert had nog geen woord gesproken. En zóó was het Makarie onmogelijk het uit te houden. Alle haar berouwvolle en bezorgde gedachten waren op eenmaal weder in haar wakker geworden, toen zij deze beide menschen zoo met een koelen handdruk en verbleekte wangen van elkaar heen zag gaan. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1905 | | pagina 1