,P' I Rusland en Japan. Groentenmarkten. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENT1ËN. Cornelis Mars, Antje Bakker, Brechje Grootes, gewonden meer dan 1000 is. De begrafenis der dooden had nachts plaat, onder bescherming van militairen. Vele menschen, die niet aan de beweging deelnamen, zijn °°Eeue deel der socialisten meent> dat f1®1 donderen der winkels geschiedde door He len, die daartoe door de politie waren op geinfcean oproep tot de arbeiders wordt ge zegd „Waakt er voor, dat de regeering hier uit niet profijt zal trekken om onze revolu- tionnaire vlag te onteereo Voornamelijk de Russische winkels wer den geplunderd, en dan in het bijzonder die der Russische Joden. De onlusten in Polen breiden zich voort durend uit en hebben de Pruisische grenzen bereikt. De spoorwegbrug bij Sosnowice is door Pruisische gendarmen bezet en atge- 1,1 Geen wonder is het, dat zulk teugelloos optreden sommigen menschen naar t hooia slaat. Een droevig voorbeeld daarvan was een vrouw, die in razerny met een revolver van het balkon van haar huis er op los schoot, gelukkig zonder iemand te treflen. Maar een gendarm vond het niettemin noodig, haar onschadelijk te maken hij legde aan en schoot de vrouw dood. Daarop viel het volk hem aan en sloeg hem neer, zoodat hy niet meer opstond. Dit voorval, op zich zelf hoe tragisch ook, onbeteekenend, geelt een denkbeeld van het zieden der hartstoch ten. De politie geeft trouwens zelf het voor beeld van toomeloos optreden eergisteren werden op straat een dokter en een advocaat zoo maar pardoes neergeschoten. Het was 41 te mooi, om waar te kunnen zijn, wat hierboven over den Czaar en den minister van landbouw wordt verteld. Naar het Petersburgsche Telegraaf-agen- tuur mededeelt zijn de in het buitenland verspreide geruchten over een verandering van het kabinet in een kabinet met een eerste-minister tot voorzitter, ongegrond. Evenzeer is van allen grond ontbloot het bericht van de buitenlandsche bladen over de bijeenroeping van een volksvertegen woordiging. De regeering heeft dit vraag stuk nog volstrekt niet overwogen. Deze ont enning wil er gaarne bij ons in, voornamelijk ook, omdat Minister Mirsky, die is afgetreden, is opgevolgd door Alcxander Grigorjewitsch, een zeer conservatief man. In Polen wordt het, zeggen de laatste berichten, rustiger. la Over den slag by Sandepoe, waarover men merkwaardigerwijs zoo goed als niets hoort, vertelt de Daily Telegraph, dat Koeropatkine's omtrekkende beweging heeft geleld tot een overweldigende nederlaag. Zijn hoofdpositie wordt hier als zoo geschokt geacht, dat een algemeene terugtocht tot voorbij Moekden niet onmogelijk is. Als onmiddellijk gevolg van den opmarsch is Eoeropatkine genoodzaakt geworden, alle posities binnen negen mijlen in den omtrek van Heikontai te ontruimen. Tengevolge van de strenge koude is de grond zoo hard bevroren, dat het aanleg gen van nieuwe loopgraven en het bouwen van schuilplaatsen feitelijk onmogelijk is geworden De verliezen der Russen in de gevechten van 26 tot 29 Januari worden geschat op 36 tot 42 duizend man. De Japanners verloren ongeveer 7000 man. De Russen lieten 10.000 dooden op het slag veld achter. De Daily Telegraph verneemt uit Tokio, dat gedurende de jongste gevechten in de Sha-ho-districten, de Japanners 1600 Russen gevapgen namen en veel buit maakten. In militaire kringen te Tokio is men van meening, dat de jongste offensieve beweging der Russen bij de Shaho-rivier het gevolg was van Koeropatkine's poging, om den linker vleugel van het Japansche leger te „ver rassen", voordat het door de troepen uit Port Aithnr, die onder generaal Nogi aan rukken, zou versterkt zijn. Deze poging ls uitgeioopen op een schrik kelijk échec De Japansche linkervleugel was inmiddels genoegzaam versterkt. Koero patkine's aanval kon bijtijds worden ge- areerd. Natuurlijk brengt de jongste neder- aag van Eoeropatkine in Russische kringen temeer verslagenheid, omdat men juist nè van eene zege der Russische tioepen eene gunstige uitwerking op Rusland's binnen- landschen toestand had gehoopt. De Mikado betuigde schriftelijk zyn dank aan Oyama's leger voor het verslaan van den mRchtigeren vijand in het jongste gevecht. Maarschalk Oyama zei in zijn antwoord, dat de troepen wanhopig gevochten hadden dag en nacht. De Petersburgsche correspondent van den „Petit Parisien" zegt, dat het weinige nieuws, dat in de laatste dagen van het oorlogsterrein werd ontvangen, ongunstig is. Vooral wijst hy op den geest van ont moediging, die blijkbaar bij de Russische troepen heerscht. De Japanners doen wat zy kunnen, om deze stemming te verergerendagelijks laat men brieven aan de Russen toekomen, waar in uitvoerig gemeld wordt over de troebelen thuis. Uit Tokio wordt gemeld De slag bij Heikontai was ernstiger en wanhopiger, dan aanvankelijk werd aange geven. Vier dagen lang bleef de uitslag on beslist. De Japanners bevonden zich in een moeilijke positie, en stonden tegenover een sterkeren vijand Maarschalk Oyama gelastte toen nachtaanvallen door alle colonnes. Den 28 Januari waren de Russen niet langer in staat hun stellingen te behouden en begonnen zij den terugtocht. De Japan ners liepen storm op Heikontai, dat zij in den morgen van den 29 Januari bezetten. De Russisohe correspondenten verhalen van de verschrikkelijke koude tijdens de jongste krijgsverrichtingen in Mantsjoerije. De ther mometer daalde tot —7° Fahrenheit. De veldtocht was onder deze omstandigheden te vergelijken by die van 1812 en 1878. De ge wonden waren er vreeselyk aan toehun bloed stolde zoodra het uit de wond gevloeid was, en zy stierven veelal doodvrlezend tenzij er zeer spoedig hulp kwam. Dienten gevolge waren de verliezen zoo groot, dat het Nowoje Wremja nu al spreekt van 10.000 dooden aan den Russischen kant. Te St. Petereburg loopt het gerucht, dat Grippenberg, bevelhebber over het tweede Mandsjoerije-leger, naar Rusland terugkeert. Generaal Koeropatkln beschuldigt hem, bij Sandepoe een overmacht te hebben aange vallen en 10.000 man te hebben opgeofferd door niet op hooger bevel te zijn terugge trokken. Het Petersburgsche Telegraaf-agentuur be richt Generaal Grippenberg heeft om ge zondheidsredenen het opperbevel over het tweede Mandsjoerysche legercorps overge dragen aan generaal Myloff. NOORD-SCHARWOUDE, 8 Febr. 1906. Roode kool le soort 22 a 26.—2e s.18. a 21. gele le s. 14.- a 16.-. 2e s. 12. a 18.—, Deensche witte le s. 26 a 2e s. 28 a 26.—, uien 7.60 a 8.—. BROEK OP LANGENDIJK, 8 F e b r., De marktwaarde der producten ^draagt hedenwortelen 130 a 1.60 per 60 K.G roode kool 11— a 26 -, gele 10.- a 19 witte 18 a 29.-, koolrapen 8.26 a 8 60 per 100, uien 7.50 a 8.— per 60 K.G-, bieten 11. a 18.per 1000. HEER HUGOWAARD. De pry.en welke voor de winterproducten worden besteed, kunnen worden gebracht onder de volgende i noteeringn. Roode kool le en 2e s. 20.— a 24.—, 3e en 4e s. 14 - a 18.-, kleinere 6.- a 10.—, gele le en 2e s. 16.- a 18 -, 8e en 4a s. 10 a 14.—, klelüere 4.— a 8.—, Deeneche witte le en 2e s 24 - a 30.-, 8e en 4e s. 14.— a 20.—, rapen 8.— a 350 per 100, uien 7.— a 8.—, wortelen 160 a 1.60 per 60 K.G., bieten 10.— a 18 per 1000. Door de firma Koster en Wiglama alhier werd deze week In den ge meentetoren te Petten een nieuw uurwerk, aanwijzende uur en minuut met constante kracht, geplaatst. Tevens leverden zij een nieuwe torenklok er bij. Een en ander ziet er hoogst keurig uit en droeg dan ook de volle tevredenheid van het Gemeentebestuur weg. —O m departement van Het Nut vergaderde Vrijdag, om over een tweeden avond als in den trant van 22 Nov. te spreken. Algemeen was men het eens, dat de eerste gezellige by eenkomst uitmuntend geslaagd was. Er was dan ook niemand ter vergadering, die zich tegen het plan verzette. Gelukkig behoefde men over de samenstel ling van het progrsm niet lang te praten. Verschillende toezeggingen voor medewerking werden gedaan. Vocale en instrumentale muziek zullen elkander in rijke verscheiden heid afwisselen. Ook bestaat er kans, dat een aardig tooneelstukje in 2 bedrijven zal l worden opgevoerd. Mocht dit evenwel niet doorgaan, dan zal het muzikale programma met enkele voordrachten worden aangevuld. In allen gevalle is er een genoeglijk avondje in 't versohiet. Als datum van uitvoering Is 22 Maart gesteld. De meeste veehouders kun- nen den weg naar de veebascule zoo het schijnt nog niet vinden. Gedurende de 3 maanden, dat ze voor het marktvee alhier beschikbaar is geweest, zijn er nog slechts 10 koelen op gewogen. Het goede doel had zeker meer waardeering verdiend. Het is bekend, dat veehou ders, die aan tuberculose lijdende koeien heb ben, na onderzoek en taxatie, bij onteigening, vergoeding van het Rijk krijgen- In onze gemeente heeft het eerste onderzoek op tuberculose Vrijdag bij den heer v. d. M. plaats gehad. Omtrent de uitkomsten kunnen wij nog niets mededeelen. Zeiden wij, dat de vetmarkt van 26 Januari zich onderscheidde door een grooten aanvoer en weinig koopers, die van Donderdag j.1. onderscheidde zich door juist het tegendeel. En zoo kwam het, dat de markt vlug en de prijzen zeer vast waren. Verder was er op de markt volop ruimte, en de bezoekers dun gezaaid. De tijd van vette schapen is voorbij, de aanvoer van wolvee bepaalde zich dan ook bij wat hokken over- houders en een hok mengelmoes. Handel en prijzen waren stug. Bij de kalfkoeien was dit eveneens zoo. Om den laatsten rijks daalder werden heel wat woorden verwisseld Vette varkens gingen iets vooruit. De boter wordt bij de toenemende schaarschte van melk weer bij de week duurder. Eieren bleven prijshoudend. Roomse h-K atholieke actie. Zooals gemeld reeds in het vorig nummer, trad Vrijdagavond Mr. v. d Aa uit Amster dam op in Cérès. Deze vergadering, uitge schreven door de Roomsch-Katholieke klesvereeniglng alhier, was alleen opengesteld voor katholieken. Daarom moeten wij er ons toe bepalen, te melden, dat ongeveer een 200-tal belangstellenden, zoowel van hier als uit den omtrek, waren opgekomen om te luisteren naar wat Mr. Van der Aa noemde de pliohten en verplichtingen van den kiezer. Uitslag der grasverpachtin gen, behoorende aan den polder en de banne Sohsgen, op 4 Februari 1905, in 87 perceelan: Opbrengst f 451.76, tegen f 667.60 in 1904 Een brug ingestort. Te Petersburg is de Egyptische hang brug over het Fontanhakanaal ingestort op het oogenbllk, toen daarover de dragonders reden. Vijftig ruiters vielen met hun paarden in het water. Van die vijftig dragonders wordt er één vermist. De overigen zyn op het ijs gevallen en gered. Blauwbaard wedergeboren? De New-Yorksche politie heeft dezer dagen de hand gelegd op een zonderling individu, zekeren Johann Hoch. De man staat onder verdenking, achtereenvolgens in den echt te zijn getreden met vijf-en-twintig vrouwen. Na zich de spaarduitjes van zijn slachtoffers te hebben toegeëigend, verdween Hoch dan weer, om elders zijn slag te slaan. Niet al tijd vergenoegde Hoch er zich mee, zich uit de voeten te maken in vele gevallen stierven de vrouwen onder verdachte omstandigheden. De lijkopening, bij een der slachtoffers verricht, bracht de aanwezigheid aan het lioht van vergift in de spijsverteringsorganen. Voorloopig zal Hoch worden vervolgd we gens bigamie en oplichting. In dien tusschen- tijd hoopt de politie er in te kunnen slagen, andere ernstige bewijzen tegen hem bijeen te brengen. De man houdt zich groot en be weert zich om hulp te zullen wenden tot de Duitsche regeering E en se n s a t i on e el e in-hechtenis- neming. Te Bazel is een Duitsche hoofd conducteur in hechtenis genomen, welke arrestatie vermoedelijk verband houdt met een moord te München. In het vorige voorjaar huurde een oude rijke rentenier uit Hamburg, Kran heeten, kamers bi) het echtpaar Schelhaas, te München. In de maand Augustus Is deze man spoorloos verdwenen, en de politie kwam spoedig tot de overtuiging, dat hij was vermoord gewor den. Er werd vastgesteld, dat de oude rente nier in het bezit was geweest van effecten ter waarde van minstens 100.000 mark. Ook van deze papleren was geen spoor te ontdek ken. De verdenking viel op het echtpaar Schelhaas, dat in hechtenis werd genomen, maar tot heden hardnekkig is blijven ontken nen, iets af te weten van de verdwijning van den heer Kran en van zijn effecten. De pa pieren ter waarde van 80.000 mark, In het bezit waarvan zy werden gevonden, beweerden zij op rechtmatige wijze te hebben verkregen. In dat stadium bevond zich nog steeds deze zaak, tot er dezer dagen uit Zwitserland meer licht is gekomen. Een paar weken geleden verzocht een hotelhouder uit St. Gallen aan een kastelein te Zürich, voor hem eenige Ame- rikaansche en Griekache effecten, ter waarde van ongevoer 20.000 mark, te willen verzil veren. De Zürichsche kastelein vond het optie den van den hotelhouder eenlgszins vreemd in dien geest liet hij zich ook nit aan de depositobank, waar hy zich vervoegde met de effecten. De bank vond het toen geraden, in het buitenland inlichtingen in te winneD, en al gauw kwam uit Parijs het bericht, dat er onder de aangeboden effecten eenige waren, die in Augustus te München werden ver mist. Daarop werd de hotelhouder uit St. Gallen ondervraagd, die na allerlei uitvluch ten ten slotte bekende, dat hy van een fami lielid uit Bazel, den Duitschen hoofdconduc teur Marter, effecten had gekregen, om ze voor hem te verkoopen. Hij had er al voor 10.000 mark verkocht, er lagen ook nog eenige bij hem thuis en er waren ter waarde van ongeveer 20.000 mark bi] andere banken gedeponeerd. De hotelhouder werd in hechtenis genomen. De Zürloher politie slaagde er vervolgens in, te Frankfort, Parys en andere steden nog voor een waarde van ongeveer 40.000 mark van de vermiste effecten op te sporen, terwijl zij tevens te weten kwam, dat de genoemde hoofdconducteur een familielid is van het echtpaar Schelhaas te München en zelf in Augustus van het vorige jaar ook te München is geweest Er werd getelefoneerd naar de politie te Bazel, die toen dadelijk den hoofd- conducteur Marter in hechtenis heeft geno men. Volgens de Bazeler Zeitung schijnen er bij hem aan huls ook nog effeoten ter waar- I de van 48000 mark gevonden te zijn. Inmiddels is de hotelhouder uit St. Gallen voorloopig weer op vrije voeten gestelder schijnen in 't geheel geen aanwijzingen te zijn, dat hij zou hebben geweten, dat de effecten, welke hij voor Marter zou verkoopen, gestolen waren. In de westelijke staten van Noord-Amerika heerscht buitengewone koude; j het verkeer wordt er door belemmerd. In Montana heeft men 46 graden onder nul waargenomen, in Noord-Dakota 42, In Iowa en Minnesota 24, in Illinois en Missouri 19 gra den onder nul. U i t s 1 a g herstemming BRIELLE. De uitslag der Vrijdag gehouden her stemming; voor de Tweede Kamer in het district Brielle is als volgt Aantal kiezers 6066 Aantal uitgebrachte geldige stemmen 6865. Gekozen de heer A. Roodhuijzen (lib.) met 2915 stemmen. De heer H. Ch. Vegtel (antir.) had 2440 stemmen. Bij de eerste stemming op Woensdag 26 Januari werden uitgebracht 6062 geldige stemmen, waarvan 2618 op den heer A. Roodhuijzen (lib.), 2264 op den heer H. Ch. Vegtel (antir.) en 290 op den heer L. M Hermans (soc.-dem.) De uitslag der herstemming was dus, gelijk te verwachten was, gunstig voor den liberalen cacdidaat. De zwerm predikanten, die in de laatste dagen zich over het district verspreidde, heeft den heer VegteJ niet kunnen redden. De heer Roodhuijzen is met een flinke meer derheid gekozen bij een opkomst van een kleine 800 kiezers meer dan by de eerste stemming. Uit Den Haag heeft zich te ALKMAAR gevestigd de heer G. W. Melchers, lid der Tweede Kamer. Te HUISWAARD bij Alkmaar is Woensdagavond een treurig ongeluk gebeurd. Een 7Vi"jarig dochtertje van B. is door slecht gezicht en door de duisternis te water geraakt en verdronken. Eerst Donderdagmiddag 1 uur heeft men na veel dreggen het lijk ontdekt. Door Ds. A. Verwaal te VIij- men is het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente te ALKMAAR (vacature-Ds. Krull) aangenomen. De tramlijn Groote Ker k Vi8rstaten te ALKMAAR schynt nu toch tot stand te zullen komen, Deze week is men met het leggen der rails begonnen en door het uitgebreide personeel, dat daarmede i bezig is, vordert het werk vlug. Merk uw brievenl Het hoofdbestuur der Posteryen heeft on langs bij do brievenbussen strooken doen aan plakken met het opschrift„Verzoeke uw naam en adres op de achterzijde van uwe brieven te vermelden". Dat deze maatregel niet overbo dig is, blijkt duidelijk uit het groote aantal brieven en briefkaarten, welke om een of andere reden niet kunnen worden besteld en, na eenigen tijd bewaard te zijn, vernietigd worden, omdat zy, bij gebrek aan de noodfge aanwijzing, niet aan de afzenders kunnen worden terugbezorgd. Zoo werden dezer dagen 18038 brieven en 16048 briefkaarten, dus ruim aoht-en-twintig duizend stuks, vernietigd, alle ter post bezorgd in een zelfde tijdvak van niet meer dan 3 maanden. Wie er prijs op stelt, zijne brieven terug te bekomen als zij door onjuiste adressen als anderszins niet kunnen worden besteld, doet dus wel met dezen wenk van 't hoofdbestuur d6r Posterijen ter harte te nemen. Ongelukken te en nabij HET ZAND. Vrijdagmiddag geraakte het zoontje van G. B. in de egalementsloot. Het drie jarig kereltje dreef onder de brug door het kanaal in, waar het den heer IJkelsteln nog juist gelukte, met een wieder het ventje op het uiterste einde van de remming te grijpen. Even later en de kleine ware voor de oogen van de moeder verdronken. Doordat het paard schrikte, raakte de heer P. N. Donderdagmorgen nabij zijn huis met paard en kar bij den dijk neer. Het ongeluk liep goed af, de dienstbode bezeerde zich aan het hoofd, en de kap van de kar beliep veel averij. Donderdagmiddag had C. M., toen hij van Schagen was thuisgekomen, het paard uit gespannen en op stal gezet. Door den wind was de kar aan het rollen geraakt, de open staande poort uit, den kanaal weg over, tot midden in het kanaal De drenkeling werd met hulp van anderen weer op het droge gebracht. Het Volk schrijft: Dappere baas! Uit HELDER sohrijft men ons Naar wij vernemen spreekt Staalman Vrij dag- en Zaterdagavond op Wlerlngen. Het schjjnt, dat dit nog al geheimzinnig toe moet gaan, tenminste men stuurde ons een exemplaar van „Extra Tijding"van Wlerln gen, waarin een advertentie stond ter aan kondiging dier vergaderingen, terwfll de nommers, die te Helder verschijnen, niets daaromtrent vermeldden. Hetzelfde gebeurde in 1901 met eene vergadering op Breezand. Wel een teeken, hoe gaarne de heer Staal man debatteert met tegenstanders. Voor eenige jaren werd te DEUTICHEM de heer Reeling Brouwer vermoord, zonder dat men den dader in han den kreeg. De mogelijkheid bestaat thans, dat de justitie den dader opspoort, nu een te Dinksperloo wonende vrouw, vroeger by den vermoorde werkzaam, mededeellngen heeft verstrekt, die tot een hervatting van het onderzoek zullen kunnen leiden. [Vad.] Op de vergadering van sui- kerbieten-verbouwers in de provincie Noord- Holland, deze week gehouden, werden de Statuten goedgekeurd en besloten, daarop de Koninkl. Goedkeuring te vragen. De Vereenlging zal als zoodanig geen invloed trachten uit te oefenen op de prijzen van de suikerbieten In dit jaar, daar het daarvoor thans te laat wordt geacht, wel zullen pogingen worden gedaan om het bestaande verschil in prijs, welke de sulkerbietenverbouwers in het Noordelijk en Zuidelijk deel der Provincie kunnen bedingen, tot eene billijke oplossing te brengen. Ook zal dit jaar reeds getracht worden om het onderzoek der suikerbieten, dat alleen aan de fabrieken geschiedt, te controleeren, daar men, zonder het onderzoek te wantrouwen, deze controle toch wenschelijk acht. Men schrijft: Een Nederlandsch Hervormde gemeente in de provincie Utrecht, tijdelijk zonder eigen dominéé. Haar vroegere voorgangers, vooral de laatste, felle tegenstanders van de Evan gelische Gezangen. Gedurende de vacature, vervulling der predikbeurten door ring-domi- nées. Enkelen geven als in eigen gemeente ook een gezangvers te zingen. Ondankbaar werk het zingen vlot niet. Weer is het Zondag. Jonge dominee ver zoekt zijn gehoor niet één, doch twee verzen te zingen. Al te erg. Het orgel laat zich hooren, ook de voorganger, de dominee en nog een enkele. Verdere kerkgenooten hou den boek en mond dicht. Het eerste vers is teneinde en dominee tracht den organist te beduiden, niet door te gaan Deze begrijpt niet, speelt door. Aan het eind van 'torgel- spel verzoekt dominee toch te zingen eD nu Psalm 82, verzen 6 en 6. Zegevierende blik ken. En daar ruischt krachtig door het kerkgebouw „Wil toch niet stug gelijk een paard weer streven, Of als een muil, door domheid voortgedreven," en hetgeen verder volgt. Of dominee later weer een ruim gehoor zal hebben HEER HUGOWAARD. De afd. „Heer Hugowaard en Omstr." van den Bond van Nederl. Onderwijzers gaat voort met te ageeren tegen de voorstellen tot wij ziging der onderwijswet. De samenwerking, verkregen met verschillende corporaties dezer omgeving, deed de afd. besluiten, die ook elders te trachten te verkrijgen. Daartoe zal ze zich in contact stellen met de afd. „Hoog woud" van het Nederl. Onderw.-Genootschap in de hoop, om daar, met medewerking van nog andere corporaties, een vergadering te kunnen uitschrijven, waarin dan door een der meest bekende sprekers, liefst een kamerlid, de wetswijziging zal worden besproken. Tevens besloot de afd. tot de uitschrijving eener openbare afdeelings vergadering op 26 Februari In „De Hengstman," alhier waar over de onderwijswet-voorstellen en de openbare school zal worden gesproken door de heeren M. de Jong alhier, en K Dikstaal te Oud karspel. In haar stryd voor de openbare school mocht de afd. van particuliere zijde reeds zeer welkomen steun ontvangenmeerdere steun zal door de leden der afd. aan voor standers der openbare school worden gevraagd. Zonderlinge combinatie. Een ongewone combinatie van ambten heeft Mr. C. A. Elias te ZAANDAM. Hij is burge meester van die gemeente, en heeft zich nu blijkens advertentie in de plaatselijke bladen, daar ook gevestigd als advocaat. In die gedeelten van FRIES LAND, waar de mazelen erg heerscht en, komen nu gevallen van diphtheritls voor. Er zyn er verscheidene met doodelijken afloop. Het sterftecijfer van kinderen is In sommige ge meenten over de maand Januari hooger dan ooit. Op dit oogenblik is er in Friesland nog veel „ziek volk"de influenza grijpt weer om zich heen. Zondag 5 Februari. NED. IÏERV. GEMEENTE te Kolhorn, geen dienst Wieringerwaard, v.m. 91/J u Ds. v. Loon. SCHAGEN, 26 Jan. 1905. Aangevoerd: 5 Gelde Koeien „180.a 160. 25 Vette Koeien „170.a 810. 17 Kalfkoeien „140.a 200.— 22 Nuchtere Kalveren 10.a 22. 120 Overhouders 14.a 28. 7 Varkens (magere) 11.a 14. 66 Idem (vette) p.K.G. .40 a .44 80 Biggen 7.60 a 12. 200 Konynen .75 a 176 60 Sappen .60 a 1. 60 Eenden .80 a 1. 460 Kilogr. Boter 1.80 a 1.40 160 kilogram Kaas .80 a .86 800 Kipeieren 4.50 a 6. ALKMAAR, 4 Febr. Aangevoerd 6 Paarden f 70.a 825. 5 Koeien „140 a 170.— 38 Schapen 10.a 26. 60 nucht. Kalveren 10.a 20.— 75 magere Varkens 16.a 18. 119 Biggen 8.— a 12.— Kipeieren per 100 5.a 6.60 Boter, p. pond 0.65 a 0 72' ALKMAAR, 8 Febr. Tarwe f 8 a Haver, f 8.20 a 8 70. Citroenboonen 118.60 a 14. Groeneerwten f 7 60 a 18. Karwyzaad t a Vale Erwten 9 25 a 0.— Gerst 6 20 a 0. id, Chev. t 5 30 a 5.76. Rogge —.00 a 0. Paardeboonen 6 85 a 6 40, bruine id. 10.— all.— witte id. 17.— a 17.50, Grauwe f 14. a HOORN, 2 Febr. Kleine kaas f 81 oommissie f 80.— Middelb. f Aange voerd 28 stapels, wegende 8799 K G, ALKMAAR, 8 Febr. Kaas. Aange voerd 107 partyen, wegende 66 637 K.G. ft!®1!16,, 31;— Commissie f 29.50 Middelbare f8160 Handel goed. Gemeente 8CHAGEN. Ingeschreven van 1—3 Februari 1906 Geboren, Ondertrouwd, GetrouwdGeene OverledenAaltje Veltnm, weduwe van Willem Roggeveen, oud 85 jaren. Gemeente HARINGCARSPEL. Ingeschreven van 1—81 Januari 1906. GeborenJan, z.v. Reyer Klatemaker e0 Arlaantje Kruit. Matthfls, z.v. Gerrlt Stoop en Maartje Bleeker. Pieter, z.v. Simon Schoon en Grietje Schoon. Margaretha. d.v. Gerrlt Entes en Hilletje Vlaar. Theodora, d.v. An- tonlns Broersen en Maria Sweep. Lourenclus z v. Bartholomeus van Duin en Trijntje Boots. Maarten, z.v. Theunis IJff en M»rga. retha Johanna Roemer. Anna, d.v. Jacob Jansen en Jansje Tamis. Jacoba Catharina d.v. Arie Pankras en Catharina Glas. Ondertrouwd: Gerrlt Kuiper, 27j., te War- menhnizen, en Antjo de Vries, 24 jalhier. Ondertrouwd en gehuwd: Pieter KoId' wedn. v. Maartje Wit, 62 j., alhier en Theodora Margaretha Mulder, wed van Evert Bos 49 jte Noord-Schar wonde. Overleden Koosje T?roDk, ond 29 echtg van Cornelis Spaansen. Gemeente BARSINGERHORN. Ingeschreven van 1—81 Januari 1906. Geboren Dieuwertje, d.v. Eebert Dirkmaat en Antje Neefkes. Theodora Catharina, d v. Gerardus Hoedjes en Christina Vader. Anna Margaretha, d.v. Jacob Jongerling en Aafje van der Oort. Louris. z v. Gerrlt Mosk en Trijntje Liefhebber. Trijntje, d.v. Jeeat, Dekker en Trijntje Kerkmeer. OndertrouwdJacob van Dnin en Anna Schotvanger. Getrouwd: Geene. Overleden: Anna Binnenwijzen, ongeh., 28 jaar. Aaltje Bood, wed. van Louwrls da Graaf. 86 j Aaltje Zwakman, echtg. van Lonris Kaper. 66 j. Neeltje Mostert, echtg, van Meijert Maars, 66 j. Natje Boonacker, 'chtg. van Pieter Langedijk, 57 j. Dirk Boontjes, echtg. van Maartje Steen, 88 J. Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven van 131 Jan. 1906. GeborenJanna, d.v. Jacob Bakker en Helena Verhagen. Retnouwtje. d.v Pieter Jbcs. Kloosterboer en Klaasje Bak. Neeltje, d v. Jaos. Johs. Geluk en Trijntje Blokker, Pieter, z.v Dirk Paarlberg eu Grietje Bier steker Aagje, d.v. Jacob Smit en Antje Speets. Ondertrouwd en GehuwdGeene. Overleden Pieter Diepsmeer, 21 j. Nies/e de Boer Cd., 16 weken. Gemeente OUDE NIEDORP. Ingeschreven van 181 Januari 1905. Geboren; Jan, z.v. Maarten Kind en van Corne- lia van de Werken. Ondertrouwd; Pieter Bnrgmeijer en Trijntje Dekker. Getrouwd; H. J. Teerink weduwnaar van P. H. Schuit en Klaasje van Leijen weduwe van Pieter Steen. Pieter Burgmeijer j.m. en Trijntje Dekker j.d. Overleden; Aaltje Krnl echtgenoote van C. A. Krap, 47 jaren. Jannetje Huiberts echtgenoote van Jan Scheltna, 91 jaren. Jan Dekker, echtgenoot van Gnnrtje Bleeker, 71 jaren. Reindert, loon vsn P. Groen en A. Waterdrinker, één maani (overleden te Leiden.) Neeltje Entes, echtgenoote van Pieter Sinnige, 68 jaren. Gemeente HEER HUGOWAARD. Ingeschreven van 181 Jannari 1905. GeborenMargaretha, d.v. Petrna Bartholomeus Weel en Margaretha Groot. Rohlf Behrendi, z.v. Frederik Panl Mammen en Trijntje Kuileman. Wil helmus Laurentiue, z.v. Dirk Schilder en Eva Eeken Jantje, d.v. Jan Maijer en Geertje Vader Csrharina Johanna, d v. Simon Klaver en Aafje van Bualev. Bertha, d.v. Klaas Olij en Bertha van Til. Johst- ces. z v Pieter Dooveman en Aaltje Bonman. Mtt- garetha Johanna, d.v. Adam Beets en Meinouwtje Kriller. Mattheus, z.v. Cornelis Borst en Eiieabeth Smit, Cornelis. z.v. Jan Appelman en Niesje Dekker. Klaas, z.v. Dirk de Wit en Trijntje Kat. Simon, z.v. Pieter Bakker en Aalbertje Bom. Ondertrouwd en Getrouwd Dirk Brink en Nico» laasje Mal. Getrouwd Albert van Veen en Catharina Cornelisse. Klaas Liefhebber en Aaije Mantel. Overleden: Jacobus Blom, echtgenoot van Grietje Speelman, 71 j. Gerrit Mettes, wedr. van Antje Koi, 77 j., overleden te Znid-8charwondeJohannes z.v. Jan Appelman en Catharina Wajj 4 mnd. Gerardui Stoop, echtgenoot van Catharina Tool 31 j. Jacob Stam 18 j. Levenloos aangegeven kind van Cornelii Bleeker en Aagje Groen. Kryntje Meijer echtgenoote van Jan Meijer 80 j. Tryntje Boa echtgenoote vat Pieter Does 62 j. Gemeente ANNA PAULOWNA. Ingeschreven van 26 Jan.5 Febr. 1905. Geboren: Cornelis, z.v. Leendert Kooy en Maria Catharina Kort. Cornelia Margaretha, d.v. Jacobui Zasburg en Jannetje Spigt. Catharina Maria, d.v. Johannes Nuy en Geertrnida Maria Rnitenbnrg. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. OverledenCornelia Dekker, 2 j-, z v. Gerrit Dekker en Tryntje Keuris. Wilhelmina Acqnée. 62 j., eohtgenoote van Johannes Ligtendag. Tryntje Wittebol, 72 jaren, echtgenoote van Pieter Jongejan. Tot onze diepe droefheid over leed heden, plotseling, onze geliefde Zoon en Broeder in den jeugdigen leeftijd van 18 jaar en 10 maanden. Uit aller naam. Wed C. MARQ-Koo»v- St Maarten, 1 Febr. 1905. Heden overleed, na een lang durig en smartelijk lijden, onze geliefds Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed P. Groet, in den ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam, P. WIT Sint Maarten, on T innR St Maartensbrug, n' j Heden overleed, na een lang zaam verval van krachten, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- Overgrootmoeder, Wed. lamis Schenk, in den ouderdom van 85 jaren en 4 maanden. Uit aller naam, C SCHENK Tz. 8chagen, 8 Februari 1905.

Schager Courant | 1905 | | pagina 2