Rusland en Japan. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Groentemarkten. RECLAMES. Ten voordeele van Schagen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. HEER HIJ GO W AARD. Verg. van de afd. der Holl. Maatsch. van Landbouw, op Donderdag 24 Aug. Na opening der vergadering d oorden Voor zitter, den heer D. de Boer en lering der notulen, welke werden goedgekeurd, volgde de voorlezing van een reeks ingekomen stukken, waarvan da meeste voor kennisgeving werden aangenomen. Wat de instelling betreft van kaascontröle-stations, sommige leden achtten deze nuttig, andere tamelyk doelkx» Ingevolge een schrijven van „Nieuw Leven als antwoord op de uitnoodiglng der afd. tot collectieve inzending op de landbouwtentoon stelling te Alkmaar, besluit de vergadering hiermede liever te wachten tot de groote tentoonstelling te Schagen of Beverwyk. Men vermoedt, dat ook „Ons Belang deze ge legenheid beter zal achten. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algemeens vergadering te Vianen geeft weinig stof tot discussie. Voor de verkiezing van een lid van het H B. verklaart do vergadering zich voor den heer Jb. Zijp te Wieringerwaard. Voor de overige verkiezingen bekomt de afgevaardigde vrij mandaat. Omtrent de plaats voor be, honden der algem. vergadering in 1906 spreekt de vergadering zich uit voor achagen. Terwijl voorts vrij mandaat wordt verleend. Tot afgevaardigden worden gekozen de heeren Jo. de Gets en Wb. van Slooten, terwijl tot plaatsvervangers worden aange wezen de heeren J. Pool en M. Gelder. Tot bestuursleden in de plaats van de heeren D. de Boer en J. Pool, worden gekozen de heeren M Gelder en K Ploeger. Naar aan leiding van het rapport der Commissie van onderzoek naar de mogelijkheid van het honden eener keuring van wolvee, wordt besloten vanwege de afd. zulk een keuring uit te schrijven op 2 Oot. 1906. Voor inzending komen In aanmerking leden der tfd. en in woners der gemeente Heer Hugowaard Het iu te zenden vee moet door den inzender zijn aat gefokt, óf minstens 4 weken zijn eigendom ^Bü de kenring staat op den voorgrond byzondere gesohiktheid tot veredeling of verbetering van het ras. De kenring strekt zioh uit over 4 afd.A. Pokrammen geboren in 1904, B. Ramlam- meren, geboren vóór of In 1906, C. Oon- sohupen (4 stuks), D. Ooilammeren, geboren in 1906 (minstens 4 stuks.) Voor elke afd. worden uitgeloofd 2 pryzen, n.1. van f 6 en f 2.60, benevens een eervolle vermelding. De keuringscommissie zal bestaan uit de heeren M. Gelder, H. Hemke en A. Langereis. Vleeschvergiftiging. In een gezin van den heer G. v- H. te SLOTERDIJK hebbeD zich gevallen van vleeschvergiftiging voorgedaan, naar het oordeel van den geneeskundige H. Jongkind veroorzaakt door het eten van gehakt. De vronw des halzes en het dochtertje, die zeer weinig van dat gehakt gebruikt hadden, zijn weer hersteld, doch de zwager des heeren v. H. en de dienstbode zijn thans nog onder behandeling van voormelden arts. De heer v. H. was Donderdag van huis geweest en liep daardoor vry. Het restant van het mid dageten wordt op last van den geneesheer scheikundig onderzocht. WINKEL. Het Bestuur der Coöperatieve broodbakkery en verbrulksvereenlglng „De Tydgeest" te WINKEL heeft dezer dagen per circulaire bekend gemaakt, dat de bakkerij een uitbrei ding heeft ondergaan. Op Zondag 27 Augus tus des namiddags van 2 tot 6 uur, zal de inrichting voor belangstellenden ter bezich tiging worden gesteld De circulaire vertelt verder, dat de bakkery het eigendom is van ruim 80 aandeelhouders. De aandeelen zyu f 6.en kunnen desver- langd in kleine termijnen worden afbetaald. Een uitziohttoren te VALKEN BURG. Uit Valkenburg schryft men aan de „Limb. Koer." Op 31 Augustus a.s., op den verjaardag onzer Koningin, zal de uitzichttoren gereed komen Dag en nacht wordt daaraan gewerkt De toren wordt 80 M. hoog en zal geheel uit yzer geconstrueerd zyn. Onder den toren komt een Weener café. Prachtig zal het gezicht zyn, daar men op de verschillende plateaux over 13000 M. lengte het prachtig Geuldal-panorama ziet. Vanaf 1 Febrnari 1906 is men aan beide zyden, Koepelgrot en Geulemerweggroeve, begonnen den tunnel te breken, welke beide groeven vereenigen zal. Dit was een zeer moeilyk werk, doch het is gelukt met nauw keurige waterpassing en hoekmeting, beide tunnels, welke een gezamenlyke lengte van ruim 400 meter hebben, op een jnist punt te vereenigen. Op het oogenbllk is men al zoover gevor derd, dat de arbeiders, welke dag en nacht met 4 ploegen werken, elkander hooren flui ten, dns deze week hopen zy elkander de hand te drukken. Zeer vele moellykheden waren by dezen tunnel te overwinnen, daar men gedurig op harde steen en aardpypen stuitte. Interessant is het in dezen tunnel te zien,1 hoeveel rykdom de Zuid-Llmburgsche bodem aan delfstoffen bevat Op Koningln's verjaardag, 81 Augustus, zal de uitzichttoren met honderden verschil lende kleuren van llohten geïllumineerd zyn en zullen groote feeeten plaats vinden. WADWAY. Uit Wadway wordt aan de Enkh. Ct. ge schreven Niet alle plaatsen kunnen er op bogen, dat hare mannen eenmaal de republiek uitriepen en aldus hun geboortegrond een eereplaats verschaften In de onde historiebladen. Verbazing wekt het daarom, dat in den tegenwoordigen tyd nog menschen gevonden worden, die niet weten, dat Wadway gelegen is op 62° 42 'N. B. en O 0 6"/,, 'O. L. van Amsterdam. Wy kunnen ons best de verontwaardiging voorstellen van zeker deel der bevolking, toen het dezer dagen bleek dat een brief uit de stede Grootebroek naar de republiek Wadway, verzonden eerst een deel van de reis om de wereld maakte om vervolgens over „Urk" naar de plaats van sün bestemming te geraken. Dinsdag ontstond ten huize van den smidsknecht J. Zandstra, wonende In de Houtstraat te A88EN, tussohen eeuige familieleden oneenlgheid naar aanleiding van het weghalen door de onders van een kind van Zandstra's zwager Th. M., welk kind een tydlang by Zandstra in huls was geweest. In den laten avond van dien dag is M. by Zandstra's huis gekomen en heeft daartegen de deur getrapt, onder het uiten der woorden „doe open of ik tTap den boel stuk." Zandstra die reeds te bed was, stond op, eveneens zyne vrouw. De deur werd opengedaan. M moet daarop Zandstra een gedachten slag op 't hoofd hebben gegeven,waardoor Zandstra op den grond viel en later over hevige hoofd pyn klaagde. Langzamerhand verergerde de toestand Zandstra verloor reeds spoedig het heeft Don- brand gewoed bewustzyn en verkeert, naar het oordeel van den geneeskundige, den heer Bolt, wiens hulp eerst gisteravond werd ingeroepen, in levensg vaar. Te DEN HELDER derdagnacht een hevige op de scheepstimmerwerf De Lastdrager aan het Ankerpark. Omstreeks 8 uur werd de brand ontdekt in een der werkloodsen. Eer hulp kon worden ontboden, stond het gebouw in lichte laaie. Het vuur deelde z.ch °n®,d" deliyk aan de belendende werk- en beigp aatsen mede en weldra stonden deze over een opper vlakte van 1000 M'. In brand. Vele spuiten van gemeente enmarine gaven water en waren het vuur om halfzes meester. Verbrand ziin twee groote werkloodsen, twee berg- loodsen en een overdekkingskap met grooten voorraad hout, kleine vaartuigen "n «ere^A schappen. Verzekering dekt de «chade. De arbeid aan de werf kan doorgaan. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met zekar- hsid bekend. WIERINGEN. Door de Commissie tot bevordering van getronw schoolbezoek is besloten, om met de kinderen der laagste klasse der O. L Scholen van Hippolytushoef en Oosterland, feest te vieren op Donderdag 81 Augustus, den ver jaardag van onze Koningin, WIERINGEN. j Door het bestuur der kaasfabriek „de Een dracht" werd in 't eerste halfjaar 1906 voor de aangebrachte melk uitbetaald f 4.07 per 100 K.G. De gemiddelde opbrengst der kaas bedroeg f 26.50 per 60 K.G. en deze werd ver kocht te Alkmaar. SINT MAARTEN. Den 28 Augustus jl. werd de gewone jaarvergadering van het Begrafenisfonds, opgericht te Eenigenburg, gehouden in café Rust en Lust. Tot commissaris werd herbenoemd de heer Jb. Bieeboer. De rekening dienst 1904 in ontvang f 1114.66®, nitgaaf f 780.71, batig saldo f S83.965, en die van het fonds van toe lage in ontvang f 218.95Vj, uitgaaf t 62.18, batig saldo f 166 77Vj, werden onveranderd goedgekeurd. Voor 9 leden werd wegens overiyden uitgekeerd f 620. Het fonds heeft aan gelden uitstaan ruim f 5000. HEEE HUGOWAARD. Donderdag 24 Ang. vergaderde de marktvereeniging „Ons Belang," welke vergadering .werd geleid door den heer O. Gelder. Punt 2 der agenda, „vast stelling veiling" eischte weinig lijd. Nadat het bestnur zich had overtnigd, dat op een genoegzamen aanvoer kon worden gerekend voor de opening der inarkt, werd voorgesteld deze uit te schrijven op Woensdag 80 Aug., te half elf, en verder om den anderen dag te veilen. Dit voorstel werd aangenomen. Niet zoo voorspoedig ging het met de behandeling van pnnt 3 Bespreking voorstel-De Gens om f 2 50 per 1000 kooien (tot derde soort) één maand aan de aanvoerders nit te keeren. De heeren Zuurbier en De Gens lichtten dit voorstel toe. Het bestuur hoopte door dit premiestelsel de veiling te doen opleven en in-stand-honden. Al spoedig gaan in de vergadering stemmen op, dat veiling aan 't station Hngowaard wel mogeljjk is, mits tegemoet gekomen wordt aan den wensch der handelaars, om de verkochte kool zoo noodig te leveren aan de laadplaats te Broek op Langendijk. Een zeer warme en langdurige, zoo af en toe zelfs zeer verwarde discussie ontstaat over deze zaak. In hoofdzaak openbaren zich twee stroomingen. Allen wenschen de veiling aan B.-oekhorn in stand te honden het bestuur echter, met slechts enkele leden acht dit mogelijk, wanneer de producten op het veilingsterrein worden gelost, terwijl blijkbaar de groote meerderheid der vergadering van oordeel is, dat de veiling alleen in stand is te honden, wanneer de aanvoerders ten aanzien van de levering vrybeid krijgen. De handelaar wil dit, meent men dezerzijds, en met het al of niet toegeven aan dien eisch staat of valt de veiling van „Ons Belaug," oordeelt de meerderheid. Een paar kolommen zouden zeker noodig zijn, om het debat over dit pnnt weer te geven. We wagen er ons maar niet aan, aangezien we dan den lezer zonden onthalen op uitdrukkingen, die een verslag nn jnist niet tot aangename lectnnr zouden maken. We willen volstaan met de vermelding van het resnltaat dezer discnssie, waaraan tenslotte een einde werd gemaakt door de stemming over het voorstel, in punt 8 vervat. Met groote meerderheid, (met het Bestnnr stemden slechts enkele personen véér), werd het voorstel verworpen. Een gewijzigd voorstel, reeds eerder ter tafel gebracht, meende het bestnnr niet in stemming te moeten brengen, terwyl het eveneens afzag van verdere behandeling der agenda, doch en bloc zyn ontslag indiende. Verschillende stemmen uit de vergadering kwamen hiertegen op en de vergadering verliep voor een poos ten tweeden male in een Poolschen Landdag. Het bestnur bleef bij zyn beslnit, zoodat tenslotte niet anders over bleef, dan 't kiezen van een voorloopig Voorz. en Secr ter afdoening der agenda en voor het nttschryven eener spoedeitchende vergadering. De uitslag der stemming was, dat gekozen werden de heeren Wb. van Slooten tot Voorz. en Jo. Zuurbier (afgetr. bestuurslid) tot Secr. Beiden verklaarden voor deze vergadering de functie te willen aanvaarden. Met „volle kracht" stoomde men daarna weer voorwaarts. Pnnt 4, „Bespreking nitbetaling der kooppenningen" gaf den Betaalmeester aanleiding de redenen te ontvouwen, waarom in ket afgeloopen marktseizoen de uitbetaling niet steeds op tijd kon geschieden. Eenige welwillendheid, van velen tronwens genoten, mocht met recht worden ingeroepen. Omtrent pnnt 5 der agenda werd beslotenvan leden wordt 1% marktgeld geheven, van niet-leden 2%. By de rondvraag werd de vraag gesteld, onder welke voorwaarden nn moest worden geveild. De heer Van Slooten wenschte die vraag nn niet te behandelen, doch stelde voor, tegen Maandag a.s. een spoedeischende vergadering nit te schreven, waarin dan tevens een nienw bestnur kon worden gekozen En tamelyk laat viel des Voorz. hamer tot slniting dezer rumoerige vergadering. Nog geen vrede, tenminste niet op het moment, dat wy dit overzichtje schryven. Het nieuws, dat er is, bepaalt zich tot het volgende: Japan heeft voorgesteld dat Rus land het eiland 8aohalin zou terugkoopen voor twaalfhonderd millloen Yen. Witte noemde dit voorstel een oud voor stel in nieuwen vorm. Rusland wil geen oorlogsvergoeding betalen, in welken vorm o°*. Witte heeft wel toegestemd in een ge- deeltelyke oorlogsvergoeding, in den vorm van „terugbetaling der onkosten voor de ver pleging van de Russische krygsgevangenen, voor de verzorging der zieken en gewonden." Maar dit is slechts een deel van de Japansche onkosten. Roosevelt stelt nn voor, dat Rus land, op het punt betreffende den afstand van Saohalin, zal toegeven, en dns het eiland ge heel of gedeeltelik van Japan zal terugkoopen. Daarmede is Japan echter nog niet op zyn kosten gekomenen nn Is het derde voor stel, dat China een zeker bedrag betalen zal voor de teruggave van Mantsjoerije en voor den Oosterapoorweg, het gedeelte van den I rans8iberischen spoorweg dat door Mand- sjoerye loopt. Deze drie bedragen te zamen zouden dan ongeveer zoo groot zyn, als de °?M -uap*n Keëisehte schadeloosstelling. Blykens sommige berichten uit Portsmouth schijnen toch die denkbeelden in goede aarde *sn. Revallen. Japan zou dan de eischen tot uitlevering van de geïnterneerde oorlogs schepen en tot vermindering van de Russische zeemacht in Oost-Azië laten vallen. De President der Vereenigde Staten, die zich na de mededeeling van Witte, dat geen 1h^h7T u Tworden toef?®l»ten en dat de stryd tusschen Japan en Rusland moet wor den uitgemaakt, niet openlyk als de auteur wil voordoen, heeft zich vergewist, dat de beide partyen zijn denkbeelden goedkeuren. En hy heeft toen aan de Japansche gedele geerden de gelegenheid gegeven die denk beelden als Japansche voorstellen ter tafel te brengen. Bijna alle leden der En88,gch® ^.'f gatie zyn voor de aanneming van dit bemtd deliDgs-voorstel, omdat het den weg opent voor een eer vollen vrede. Men kan dus nu, als er geen nieuwe kiDk in den kabel» komt, de aanneming ervan verwachten. - Maar het klinkt eenlgszins zonderling, dat de betaling van het derde deel dor oorlogs schatting door het Hemelsche Ryk, door Rusland en Japan zal worden uitgemaakt, zonder de medewerking van China, dat geen gelegenheid heeft zioh over de bepaling omtrent den terugkoop van Mandsjoerye en van den Oosterspoorweg nit te spreken. De Czaar schynt ook niet genegen om op de laatste voorstellen van Japan in te gaan. Toch is alle hoop op een compromis nog niet verloren. Naar men meeat Ring Japan echter In op het denkbeeld van Roosevelt, waarin gezegd wordtdat Rusland de overeenkomst zou aannemen, als het bepalen van dien terng- koopsprijs werd overgelaten aan een latere regeling. Die overtuiging is gegrond op een medo- deeling van zeer bevoegde zijdevan die zyde werd verklaard, dat bet Woensdag door Japan gedane voorstel het onveranderlyke minimam der Japansche eiBchen bevatte. Japan is niet voornemens een dreigende hou ding aan te nemen, want dat is niet de manier om vrede te sluiten. De Times verneemt nit Portsmouth, dat volgens de verklaring van gezaghebbende Ja pansche zyde de laatste voorstellen van Japan betreflende Sachalin en de oorlogsvergoeding als een ultimatum moeten worden beschouwd HET RESERVEFONDS DER TENTOONSTELLING. Het Bestuur der afdeeling „Schagen en Omstreken" der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft veel succes bij de inteekening voor het waarborgfonds, noodig geacht voor de voorgenomen tentoontoonstellisg in 1906. Den eersten dag, dat er voor gevraagd is, steeg het fonds ieeds boven de twee duizend gulden! De meeste aandeelen zijn genomen door belangstellende veehouders en landbouwers uit Schagen's omgeving, wat pleit voor de welwillende gezindheid onzer omliggende gemeenten. HetBestunr koestert den wensch,de volgende week het fonde volte-kend te krygen. Aan gezien de risico zeer gering is, hoopt men a.s. Donderdag weer vele nieuwe namen op de lysten geplaatst te zien. Belangstellende marktbezoekers kunnen thans geen krachtiger steun aan de grootsche onderneming schenken, dan door Inteekening in het fonds. Die lange reeksen van namen leggen eene welsprekende getnigenis sf van de krachtdadige medewerking waarop Schagen mag rekenen als de schoone bloesem van thans tot eene fraaie vrucht gaat rijpen omstreeks September 1906. Volksspelen Koninginnedag. De Commissie voor de Volksspelen verzoekt ons mede tedeelen, dat de spelen, op Vrijdag middag nit te voeren, zullen bestaan in Wortelenslaan voor mannen boven 23 jaar, driebeen-wedloop voor jongelui van 16 tot 28 jaar, en hard loepen met hindernissen voor jongens van 12 tot 16 jaar. Het eerste en derde nummer zijn voldoende bekend, maar nummer 2 vereischt misschien een kleine toelichting. De driebeen-wedloop wordt uitgevoerd als volgt. Van twee jongelui (vaa ongeveer go- lyke grootte] worden rechter- en linkerbeen stevig vastgebonden boven enkel en knie, de armen om eikaars hals geBlagen, en dan aan den loop. Zoo gaan er natuurlijk telkens twee „paren" tegen elkaar. Eenige oefeniDg vereischt dit drlebeenloo- pen bepaald, opdat de „tweelingen" aan el kaar gewend zyn, terwyl een flinke deelname mede noodig ie, om dezen wedstrijd te doen welslagen. De goede eigentchtppen van onze ijshnt komen elk jaar in hoogere mate voor den dag. Dit jaar voldoet zij zeker aan alle eischen, die men aan zulk eene inrichting kan stellen Het ys, in schotsen aangebracht, is tot een groot blok bevroren, dat zoo hard is, dat men slechts met groote krachtsinspanning met een bijl er stnkken van kan af hakken. Van smelting heeft het ijs zoo goed als niets geladen. De hut Is thans nog voor ongeveer drievierden gevuld. In Schagen is gearriveerd het groote circus van Paul Wilke, en brengt hier een gezellige drukte, vroolyk kermis- gedoe. De groote zeileDtent staat op het land van den heer W. Roggeveen Cz. op de Laan en daarachter een dito stal voor een dertig tal paarden. Het stuk land is daarmede geheel bezet. Het Paardenspel maakt hier opgang, 's Avonds is het een geloop van kyklnstlgen van belang. Van heinde en ver komt het publiek toestroomen. Vooral Don derdagavond, toen de eerste voorstelling werd gegeven, was de toeloop van bezoekers kolossaal, en dien avond was de geheele tent dan ook uitverkocht. Ook Vrydagavond dezelfde gezellige drukte van haastig loopende mensohen, bang van geen plaats meer te zullen krygen, en dat reeds vóór zeven uur, terwyl om 8 uur de voorstelling pas een aanvang neemt. En al die bezoekers, wij twyfelen geen oogenbllk of zy hebben zich in 't circns Wilke nitBtekend geamuseerd. Van klokslag acht tot over half elf, met sleohts een kleine pauze is er onafgebroken iets te zien in de manége, 't is een programma van ryke ver scheidenheid. Paardendressnnr, kunatryden, kunstenmakers op 't paard, olowngrappen, acrobaten, gedresseerde beren, kunstfiotsrijden, enz. Interessante nummers zyn de proeven van vrijheidsdressuur, te zien gegeven door den heer Directeur Paul Wilke met zyn mooie paardjes, en niet minder afgericht is het viertal paarden van den heer H. Baner. Mooi was ook het kunstryden van Herr Otto Schumann een tweetal prachtige, vurige rossen werden door dezen heer bereden, waarby samen werkten een paar gedresseerde doggen. j.. 11 K,ed van P»ardendressuur geeft dit alles veel moois, waarby dan nog komt hetgeen eenige kunstenmakers te paard te zien geven. v Ook de gedresseerde beren van Fraulein Martha Bellverte wekten veel belangstelling. Dan is er een werkelyk ongeëvenaard sterke tand-athleet, bewondering dwingen af de gebroeders Terra als handacrobaten, terwijl een sensatie-nummer wel is de fletsvaart in den doodsring, Een griezelige naam, maar inderdaad is er niets angstwekkends aan dezen toer, maar moet men bewonderen de zekerheid en geoefendheid der fietsiyders. Meer in détails treden zullen wy niet dron^won^Kngs^elling 'djTbetoon» Wy verïemery'd^^atrdago^htenThet circus va2 hier weer vertrekt en denzelfden avond nog in Hoorn zal spelen. Eenige flinke regenbuien, die het land goed hebben gedrenkt en de groote aanvoer van vette koelen is stop gezet. Van ruim 70 in de beide voorgaande weken, daalde de aanvoer Donderdag tot 29 t Was ook jammer, dat er zooveel goed vee, halt oi driekwart vet, van de hand °?oeg' word®° gezet. Een schadepost aan belde zyden. De kleine aanvoer van Donderdag J.l. was spoe dig van de hand gezet. Daar ligt tevens in opgesloten, dat de pryzen goed wareD. Dok de vette schapen waren duur. Er waren er niet te veel en beste maar heel weinig. Een vreemd koopman uit het Zuiden keerde onverrichter zake huiswaarts. Ditmaal kreeg de heer T. Vethman van Wieringerwaard met f 27.60 de hoogste markt. Lammeren en magere schapen waren trekkend, doch vonden ten slotte toch allen hun koopei. In de pry zen van vette varkens kwam geen verandering. Ze blyven duur. Boter gaat nog steeds om hoog, terwijl kipeiereu Iets daalden. Op de klppenmarkt komt bij de week meer leven. Verscheideno manden met jonge kippen lok ten de liefhebbers van pluimvee tot eenlg oponthoud uit. Tegen een goeden prijs kon men een goede jonge kip van 8 i4 maanden van de hand doen Nu, als 't dan maar goed is, dan is alles goed. Gemeente SCHAGEN Ingeschreven van 28-26 Augustus 1906 Geboren: Pleter, z.v. Pieter Poekor van Maartje Peereboom. n Ondertrouwd, getrouwd en overledengeene Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 18 28 Aug. 1906 GeborenEllsabeth, d. v. Arle Dekkn- Anna Kos. Jan z. v. Albert Kaan en Maarlie Schenk. J Getrouwd: Klaas Kostelijk, m arbeider 22 jr. te Broek op Langendijk 8n G,eH« Molenaar, J d., zonder beroep, 19 )r., t„ OverledenGerrltje Boemsterboer 73 jr weduwe van Hendrik van Woeslk. - LUTJEWINKEL, 24 Ang. 1906. Groote muizen .96 a 1.blauwe aard appelen —.80 a —.95, pruimen —.20 a —.80, peren 1.40 a 1.60, slaboonen —.26. Voortaan zal éénmaal per week en wel des Dinsdags, worden gemarkt. - WINKEL, 23 Augustus 1906. Appelen —.60 a 1.60, peren 1.40 a 2.— per mand, slaboonen —.20 a 86, snyboonen 1.20 per 1000, pruimen —.06 a -.80, komkommers —.60 a 1— per 100, uien 1.60 per baal, blauw aardappelen 1.groote muizen .95 per 86 K.G aalbessen —.06 per pond. 25 Augustus. Appelen 1.25 a 1.86, peren 1.46 a 2.20 per mand, slaboonen —,26 a —.32®, snyboonen 1.60 per 1000, pruimen —.14 a .85, komkommers 26 a .60 per 100, nien 130 a 140 per baal, blauwe aardappelen .85 a 1.— per 86 K G. - BROEK OP LANGENDIJK, 25 Aug. Heden werd besteed voor aardappelen graafjes .90 a 1.muizen .60 a .70 per 17'/j K.G., wortelen 116 a 1.60 per 100 bos, bloemkool le soort 8.a 14.idem 2e soort 2.— a 7.76, roode kool 8.— a 6.50, gele 4.— a 7 witte 4 a 6 25 per 100, nep 1.80 a 1.45, uien 130 a 1.40 per 60 K.G. - Nieuw Leven, station NOORD- SCHARWOUDE, 28 Aug. 1905. Aanvoer 8250 stnks kool, 60 baal nep, 16000 slaboonen, roode kool 8.— a 6.—, gele 4,50 a 660, witte 6.per 100, zilvernepS. gele nep 1.10 a 1.20, groote uien 1.86 per 60 K.G., slaboonen —.26 per 1000. 24 Augustus, aanvoer byca 9000 stnks kool roode 2.a 4.50, gele 2.60 a 4.60 per 100, zilvernep 2 60, gele nep 1.30 per 50 K.G. 25 Augustus, aanvoer bijna 11000 stuks kool, roode 8.— a 460. gele 2.60 a 6.—, witte 2.60 a 4.50, blauwe aardappelen 1.— a 1.06 per 85 K.G. - Dorp NOORD-SCHARWOUDE. 24 Aug. Bloemkool le s. 8.a 14 60, 2e s. 2.a 8.Roode kool 4.a 4 76, Witte 6- a 7.-, Gele 6 - a 6.75 Nep 1.25 a 1.35. 25 Aug. Bloemkool le s. 6.50 a 9.60, 2e s. 1,60 a 2.Roode kool 3.76 a 4.50, Witte 6.- a 7.-, Gele 4.50 a 6.60. Nep 180 a 1.50. 26 Aug. Bloemkool le s. 9.— a 13.76. 2e s. 1.60 a 2 50. Roode kool 8.75 a 4.26, Witte 6.26 a 6Gele 6.a 6.Nep 186 al 50 Dit zijn geen woorden van 'n inwoner van Engeland of Duitschland, doch die van een buurman. De Heer J. Vader, wonende Artille riestraat 2 te Den Helder, meldt ons AaD Uw voortreffelijke Foster's Rugpjjn Nieren Pillen heb ik het te danken dat ik een zeer groote verlichting bekwam in mijn nierziekte, waaraan ik reeds lange jaren lijdende ben geweest. Ik had veel pyn in den rug en zijden, die zich soms tot in de borst uitstrekten. Het uri- neeren ging zeer moeilijk en veroor zaakte mij veel pijn; het water zag er vuil, troebel uit en wanneer ik 't eenigen tijd liet staan, was er veel bezinksel in. Bij het minste werk dat ik deed, moest ik hevig transpireeren, ik gevoelde mij immer zeer vermoeid, loom en lusteloos en ik wist niet wat ik moest gaan be ginnen, want het leven viel mij werkelijk zwaar. Men wees mij toen op de gene zingen door Uw pillen teweeggebracht, en ik wenschte hier ook onmiddellijk een proef mede te nemen. Na een paar dagen werd mijn pijn minder en mijn geheele gestel knapte op, en ik was zeer ver wonderd en gelukkig toen ik twee weken later bijna niets meer van mijn ziekte kon bespeuren. Ik zal dan ook'met ver trouwen dit uitstekend geneesmiddel aan diegenen aanbevelen, die mochten lijden als ikzelf voorheen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt." Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt Rugpijn is 't eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de pijn in den rug, terwfjl ze de nieren in orde brengen, die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft dezelfde die de heer Vader gehad heeft' Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat od iedere doos de handteekening van James .toster voorkomt. Zln te Schagen verkrijgbaar bij den francn RotSan8- Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i W ,<K" Gemeente ANNA PAULOWNA. Ingeschreven van 18—26 Aue. innn Geboren: Geene. Ondertrouwd: Jan Visser en Geertje Br«»f Willem Quast en Tryntje Buy. Overleden Jan Coenraad, oud 1 ^aar Cornelis Geerligs en Guurtje Blaauboer.' SCHAGEN, 24 Aug. 1906. Aangevoerd: 6 Paarden f 70.— a 180.— 16 Stieren 80.— a 170— 17 Gelde Koeien „120.a 170— 29 Vette Koeien »176.a 295,— 60 Kalikoeien „140.a 260.— Graskalveren a 80 Nuchtere Kalveren 8.a 22.— Rammen a 40 Schapen (magere) 18.a 22. 260 Idem (Vette) 22.— a 28.— 270 Lammeren 12.a 19.— 29 Varkens(vetto)p.K.G.„ .47 a —.50 8 Idem (magere) 16.a 45 Biggen 8.— a 11,— 50 Konjjnen .25 a 1 100 Kippen .40 a 1.25 25 Eenden —.40 a —.60 750 Kilogr. Boter 1.80 a 1.40 250 kilogram Kaas —.80 a —.85 18000 Kipeieren 8.50 a 4 160 Eend-Eieren 4,a ALKMAAR, 26 Aug, Aangevoerd 6 Paarden f 50.a 225. - 70 Koeien „180.— a 280.— 64 Schapen 12.— a 22.50 84 nacht. Kalveren 8,— a 20. 70 magere Varkens 15.— a 20.— 202 Biggen 8.— a 11.— Kipeieren per 100 4.a 4 50 Kop Boter 0.60 a 070 ALKMAAR, 25 Aug. Kaas. Aange voerd 870 partyen, wegende 145000 K.G. Kleine f 29.Commissie f 28.75. Middelbare f 29 50 Handel goed. ALKMAAR, 25 Aug. Aangevoerd 8191 m. Tarwe 6 26 a 7.62, Rogge f 6,26 a f 5,85, Gerst Chev. f 6.80, a f 6,75, Haver f 8.— n. f 8 65, Karwyzaad a f 14.75 Groene erwten f 7,26 a 15.60, Vale idem f 8.— a f 12.50, Grauwe id, f 18.25 a f 16.Rood Mosterdzaad f 19.50 a t 21.—. Paardeboonen f 6.60 a 0. bruins id. 8.50 a 0.citroen id. f 0.a f 0.-, duif. id. t 7.70 a f 8.—. HOORN, 24 Aug. Kleiue Graskaas f 29.— oommissie f 28.50 Middelb. f 27 60. Aange voerd 283 stapels, wegende 65174 K.G. Naar de Daily Telegraph uit Tokio verneemt, is het Japansche transportschip Kinjo Maroe, dat met troepen van het froat terugkeerde, en den 28en uit Modzji vertrokken was, dienzelfden avond in botsing gekomen met het Engelsche stoomschip Barajong. Drie minuten later was de Kingo Maroe gezonkenmajoor Kobori met 126 soldaten zyn verdronken, 19 man werden door het Engelsche stoom schip Goldsmouts opgevischt en naar Modzji gebracht. Nu 't in de politiek stil is in Engeland de jacht op de grouse is ook aan den gang wyden de Engelsche bladen kolommen druks aan de pogingen, die ettelyke mannen en ook een vrouw wagen om het Kanaal over te zwemmen. Hun zwempak wordt bsschreven, hun manier van oefenen, het voedsel dat zy onderweg gebruiken, enz. Nadat het onstuimige weer de zwemmers eenige dagen aan wal had gehouden, zyn er Woensdag drie in zee gestoken: Burgess, die al herhaaldelijk de Fransche kust heelt trachten te bereiken, Mew en Miss Kellerman, een Australische. Deze laatste stak het flinkst van wal en was Mew gemakkelyk de baas. Burgess dreef door den stroom een heel eind af. Het eind is geweest, dat alle drie het vry spoedig opgaven. Het water werd te on stuimig verder opMiss Kellerman werd er zeeziek van. Burgess hield 't nog 't langst vol. Maar hy kwam toch lang z°° ver niet als den vorigen keer. Bet is nu juist dertig jaar geleden, dat kapitein "Webb het Kanaal overzwom. Zy doen 't hem nog niet na. De correspondent van de N. R. Ct. te Boedapest schrijft dd. 22 dezor Iq de naburige stad Szolnok ie gisteren een der grootste stoommeelmolens des lands, eigendom der Ungarische AUgemeine Creditbank, totaal afgebrand. De zes ver diepingen hooge molen, die voor eene dagelijksche produotie van 80.000 k. g. meel ingericht was, het aangrenzenc 0 mooi magazijn met een voorraad van 34.000 zakken meel, de graansilo s met 81 000 k-g. tarwe en de arbeiderskolonie, bestaande uit 45 huizen, werden door het vuur vernietigd, waardoor een schade van 3 millioen kronen wordt. Daar de brandweer van Szolnok niet in staat was het vuur te blusschen eD er groot gevaar voor de stad bestol 1 vertrok van hier per extra-trein e°n compagnie infanterie om bulp te verleeneD. Bij het blusschen hebben drie werklied®" der fabriek het leven verloren, terwijl het aantal gewonden zeer groot is. De verslaggevers der Boedapester dag bladen, die nog met den nachttrein naar Szolnok vertrokken, kunnen niet genoeg vertellen van het verschrikkelijke schouw spel, dat deze brand opleverde, daar een

Schager Courant | 1905 | | pagina 2