Attentie, Dames! Trapman Co., Dankbetuiging. R E C L A M E S. Burgerlijke Stand. Marktberichte^, Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. slechts 75 ets per jaar. Laan D 4, Schagen. Predikbeurten. Zondag 27 Januari 1906. Schagen is dankbaar. ADVERTENTIE^^ Meijert Tijsen Jz. Pietertje Tijsen i Klaas Brugman Maart je van der Sluijs Eenigenburg, gem. Dankbetuiging. zand en kiezelsteenen van den bodem mee losrukkende en meenemende. Op onze groote rivieren is het een bekend verschijnsel, dat men, terwijl nog geen ijs is te zien, toch de schippers reeds de vluchthavens ziet opzoeken. Voor hen is n.1. een waar schuwing, dat wanneer het grondijs nagenoeg den geheelen bodem bedekt, hun ankers niet meer „houden" in den bodem. Zy weten dan, dat het grondijs zich in groote hoeveelheid heeft gevormd en weldra zal kunnen losraken en dan bijna plotseling de geheele rivier met drjjfijs vullen. Het bestaan van grondijs werd wetenschap pelijk het eerst ter sprake gebracht door Plot in 1705 en is later uitvoerig bestudeerd door Hales in 1731, Hugi in 182J, Strehlke in 1832 en Arago in 1833. Een kind zoek Er komen bedenkelijke berichten over het te Breda welbekende klooster van Mariaveld zoo schrijft de Bred. Ct. Dit klooster, dicht bij onze grenzen in België gevestigd, is be woond door broeders en zusters, die samen natuurlijke kinderen opvoeden, die door de ouders daar gebracht worden. Vroeger werden er ook zeer jonge kinderen aangenomen, zui gelingen zelfs, doch hiervan stierven er zoo miraculeus veel, dat de overheid verbood om kinderen beneden het jaar op te nemen. Dit verbod had ten gevolge dat verscheidene kloosterlingen hun inrichting verlietenvan de 200 bleven er slechts 60 over. Vrijdag j.1. gebeurde iets opzienbarends. Het parket van Turnhout, vergezeld van gen darmen en politie, deed een inval in het klooster. Het hoofd, Bodewig geheeten, werd afgezonderd en het geheele klooster door zocht. 't Schijnt, dat een Duitsche familie een aanklacht heeft ingediend wegens verdon- keremaning van haar kind. Zij kwam dit knaapje een jongen van 13 jaar, bezoeken, maar 't was er niet. De overste zei, dat het kind juist vertrokken was naar Duitsch- land, over het station Baarle-Duc, maar 't bleek, dat dit niet zoo was: Het kind was zoek en nu doet 't gerecht onderzoek. Ned. Tooneelvereenigiiig en Vrije Tooneel. Zoowel de heer Heijermans als de heer gin gemaakt met het verwijderen der ijskorst, welke zich had gevormd op hout- en touw werk. Op verscheiden plaatsen was die ijs korst meer dan 16 Eng. duim dik. Een zelfde ervaring werd opgedaan dooi de Campania, die, bij aankomst te New-York, den indruk maakte van regelrecht uit de Poolzee te zijn gekomen. Een telegram uit Petersburg meldt De directeur van het observatorium heeft aan het Russische telegraafagentschap mede gedeeld, dat de oorzaak van de hevige koude is, dat op 18 Januari in de Noordelijke IJszee een sterke anticycloon is voorgekomen, die in heel Rusland helder vriezend weer ten gevolge had. Iets dergelijks is in 1893 waar genomen. Den 21sten dezer steeg de barometer te Petersburg tot over 798 m.M. wat sedert Verkiezing Duitsche Rijksdag. De verkiezing is een verpletterende neder laag voor de socialisten, die 16 zetels ver loren. Vooral in Saksen en in Breslau. Het centrum bleef nagenoeg onverzwakt. Spahn en Roeren zijn herkozen. De winst is vooral aan de zijde der vrijzinnigen en liberalen. Vele herstemmingen moeten plaats hebben tusschen socialisten en vrijzinnigen. Dat is ongetwijfeld een voorloopig succes voor de regeering. Te laat. Een jong Zweedsch edelman, graaf C., wien zijn vader niets nagelaten had dan zijn titel, was jaren geleden naar N.-Amerika verhuisd, waar alles hem tegenliep en hy ten slotte moest bedelen. Eenigen tijd ge leden stierf een verre neef van hem, wiens eenige erfgenaam hij was. Daar de nalaten- 1 COOlOWUlg IVH U»Ü1 liiy Jii.ru. II Itu oouvi u -0- v 1836 niet meer het geval geweest. De ge- schap millioenen bedroeg, werd ijverig naar wone verschijnselen die met zulk een anti- den erfgenaam gezocht, doch iang tever- cycloon gepaard gaan, zy'n als oostelijke stormen op de Zwarte Zee en de Zee van Azof en als sneeuwstormen langs de Zuider spoorwegen uiterst hevig opgetreden. Een dooie. Te Eimbsbüttel, by Hamburg, kreeg dezer dagen, naar de Hann. Cour. meldt, een als zeer weldadig bekend staande dame bezoek van een armoedig gekleede vrouw, die haar schreiende vertelde, dat haar man gestorven was, en zij en haar kinderen nu in bitteren nood verkeerden. De dame be loofde hulp en ging een poosje later met een vriendin naar de woning der vrouw. In een kist lag daar de doode met blauw gelaat. Vier kinderen stonden ontdaan er naast. De vrouw kreeg 150 mark voor de begrafenis en 50 mark om te voorzien in de eerste behoeften; voorts werd haar toe dat er verder voor haar gezorgd zou worden. Twee uur later miste de wel dadige dame haar handtaschje, dat zy in de armoedige woning had laten liggen. Zy ging er heen, trad zachtjes de woning bin nen en kon toen aanvankelijk haar eigen oogen haast niet gelooven. Het was daar een en al vreugde. De „doode", nog met blauwe gelaatskleur, zat vroolyk aan de tafelhy had, zooals nu in het licht geefs. Hy had zyn graventitel in Amerika nooit gebruikt. De Zweedsche regeering zond ten slotte een ambtenaar uit, wien het gelukte den graaf op te sporen in een stadje van Ohio. En wel in het armenhuis, waar de riike erfgenaam juist was overleden Een scheepsramp. Konstantinopel, 24 Jan. Het zeilschip „Galata", van de Fransche sleepdienst-maat schappij, dat van Kozlof naar Heraclea over de Zwarte Zee was gesleept, is gezonken met 60 man aan boord; men weet niet, of er personen gered zijn. Nieuwe aardbeving op Jamaica. Kingston, 23 Januari.- Hedenmiddag werden, weder twee aard schokken gevoeld, de hevigste sedert 14 dezer. Verschillende gebouwen stortten ineen. De schokken veroorzaakten groote ontsteltenis, maar persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 18—25 Januari 1907. Geboren, ondertrouwd en getrouwd geene. OverledenJan Gysberthus Blom, 22 dagen, z.v. Pieter Blom en Hendrika Cornelissen. gevoeld Er was Donderdag nagenoeg geen vraag naar dit artikel. Land en water verkoe ren ook m geen toestand om inkoopen te doen. Vetto varkens liepen iets vooruit. Ook was de handel iets vlugger. Slachtkonijnen zyn, by een groot vervoer naar het buitenland, duur. Eigenaardig was het, dat kipeieren, by de strenge vorst en by kleiner aan voer in prijs daalden. Ra ra, hoe kan dat? Aanbesteding verbouw Landbouwschool. Heden, Zaterdag, had ter Gemeente Secre tarie bovengenoemde aanbesteding plaats. Er waren 22 inschrijvers, H. Balder, Helder S. Overtoom Schagen J. v. Zalingen, Oudkarspel Joh. Overtoom, Sz., Schagen J. Blaauboer Jz., Egm. a. Zee KI. Bennemeer Kz., Twisk J. Koster, Alkmaar J. Joon Gz., Alkmaar C. Bol, Alkmaar D. Bays Jz., IJmuiden H. J. Kony'n, Egm. a. Zee •T. Smit Sr., Nd.-Scharwoude Gebrs. v. Pelt, Helder D. Kay Jn. Keizer,Lutjewinkel- 12500 P. Mey'er, Alkmaar ioq«7 Jn. Dorregeest, Alkmaar Jb. Bregman, Alkmaar Jh. Melkers, Amsterdam, C. Koster, Schagen F. H. Ringers Zn., Alkmaar J. Vlaming, Schagen Eén biljet was van onwaarde. De gunning wordt aangehouden. als volgt: f 9941 - 9950 10330 10380 10749 10800 10985 10995 11010 11700 11700 11770 11884 12500 12987 13113.13* 13200 13279 13589 14500 16000 Schagen, 24 Januari 1907. 2 GeldeKoeienimagerejf 150.4- 10 Vette Koeien 180.— 2 Kalfkoeien 190.— Vaarzen Graskalveren 10 Nuchtere Kalveren Rammen Schapen (vette) 150 Overhouders Bokken en Geiten 35 Varkens(vette) p.K.G. 15 Idem (magere) 40 Biggen 75 Konynen 75 Kippen 40 Eenden 600 Kilogr. Boter 200 Kaas 1000 Kipeieren Alkmaar, 26 Januari 1907. 7.— 22.- Een nieuw MODET1JD- - SCHRIFT is de Paarden Koeien 34 Magere Schapen 19 Nuchtere Kalveren 31 Magere Varkens 98 Biggen Kipeieren per 100 Kop Boter Alkmaar, 25 Januari. Haver Tarwe Gerst chov. Grauwe Erwten Paardeboonen Bruine Boonen Citroen Witte Karwyzaad Rood mosterdzaad f 100.- a 200.- a 16— a 8— a 15— a 8— a 5.50 a 0.65 a Aangev. f 3.60 6.3( 9.5 Van der Horst toonde ter terechtzitting spijt, wel te zien was, zyn gezicht blauw geverfd, dat een steenbikker, een glazenwasscher en Er stonden eenige flesschen roode en witte i wijn op tafel, verder was er warm vleesch, j een groote hoeveelheid fijne ingelegde een stucadoor moesten terechtstaan wegens schending van het auteursrecht. Zy hebben van hun medelijden met deze menschen thans blyk gegeven door hun te vergunnen, éénmaal „Op Hoop van Zegen" dat als „Spel van de Zee" reeds was aangekondigd op te voeren, hoezeer zij overigens tegen dergelijke opvoeringen zyn. Aan deze ver gunning is de wel merkwaardige bepaling verbonden, dat het Vrije Tooneel f10 moet schenken aan de stakers te Rijssen. Men schrijft uit de Streek De strenge vorst, welke zoo geheel onver wacht intrad, heeft aan vele landbouwers belangrijke schade berokkend. Groote par tyen poot-aardappelen zijn totaal bevroren, vruchten, enz., en elk kind had een wijn glas voor zich. De dame eische verontwaardigd haar geld terug; het grootste deel er van kon de „doode" haar teruggeven. Tegen bet lawaai. Een Amsterdammer, die zyn huis of kan toor op een drukken stand heeft, klaagt al over het onafgebroken leven op straat, dat hem in zyn slaap en zyn gedachten stoort. Doch als wy het vergelijken met de berich ten die wij daarover uit New-York lezen, dan mogen wy nog tevreden zijn met ons kalm Holland. Het is daar werkelijk zóó bar, dat eu dus ongeschikt om in 't komende voorjaar een rjj^e yatne; Mevrouw Rice, een veldtocht te worden uitgezet. Dorp Noord-Schar wonde. 26 Jan. 1907. Roode kool f 4— a 6—; witte kool f4— a f 6.50gele kool f 4— a f 5—uien f 0.70 aff 1—, Ook 'n aanbeveling. Bekend confiseur en patissier in een onzer groote steden plaatst op z'n verpakkingen Bekroond hier, lid van de jury daar, enz enz. enz. De laatste aanbeveling van zyn bak-kun- stige kennis luidt: „Lid van de Kommissie tot Wering van Schoolverzuim alhier (Bode). De koude. Een Berlynsch blad zegt, dat het sedert 15 December 1899 te Berlijn niet zoo koud is geweest als Dinsdagochtend, .toen de thermo meter daar 16 graden vorst Celsius aanwees. Overigens is 22 Januari in de weergesehie- denis van Berlijn een merkwaardige datum. Op dien dag viel in 1850 de koudste dag, die te Berlijn sedert het begin van de officieele waarnemingen is voorgekomen. Toen was de gemiddelde temperatuur van den dag te Berlijn min 19.1 graad Celsius en de laagste zelfs min 25 graden Celsius. In West-Duitschland heeft de vorst groote vertraging in het spoorwegverkeer veroor zaakt. De treinen van den Boven-Ryn, die te Keulen aankwamen, hadden een paar uren vertraging. Bij Daun is een handwerks gezel doodgevroren. Men is weer bang voor ijsgang op den Rijn. Uit Hamburg wordt gemeld dat de scheep vaart op de Elbe stil ligt. Yan de Boven- Elbe komt bericht, van dryfys. De vrachten zyn met 5 pf. gestegen. Het Berl. Tageblatt meldt dat te Berly'n drie menschen dood zyn gevroren. Het plaveisel in de hoofdstad heeft van de felle vorst geleden. Het houten plaveisel is op vele plaatsen gescheurd en ook het asfalt is hier en daar gesprongen. Zwaar rust de druk van den wintertijd vooral op zuidelijk Rusland. Sedert Maandag heeft er een hevige sneeuwstorm over het heele Zuiden gewoedop verscheiden plaat sen ligt de sneeuw huizenhoog. De koude is zoo groot, dat de thermometer te Odessa tot 40 gr. vorst aangewezen heeft. Overal zyn telegraafdraden geknapt; het spoorweg verkeer gaat uiterst gebrekkig. Men vreest, dat honderden menschen zijn omgekomen, doodgevroren. Deze felle kou beperkt zich echter niet tot zuidelijk Rusland 't is overal zoo en te Jaroslaf werd zelfs 56 gr. vorst opgeteekend. In het naburige Donaurijk, althans in Galicië, zyn, zooals men reeds weet, de men schen er niet veel beter aan toe. Volgens een telegram uit Lemberg viel daar Maandag de vorst in, vergezeld van een harden y'zigen wind. De thermometer wees 46 gr. vorst. Versohillende personen kregen bevroren ledematen. De „Eerste hulp bij ongelukken" behandelde 115 gevallen't grootste deel schoolkinderen. De treinen ondervinden groote vertraging door het bevriezen van de olie in de smeerpotten der wagens. Daarbij doet zich gebrek aan kolen gevoelen. Ver scheiden menschen zoeken met hun kinderen een toevlucht in koffiehuizen en logementen. Huurkoetsiers willen niet meer ry'dende straten zijn verlaten. Te Weenen vroor het 18 gr. Celsius; men voorspelt in Oostenrijk daarbij aanhoudende vorst. De transatlantische booten, die de laatste dagen te New-York zijn binnengeloopen, hebben op zee een zeer felle koude te trot- seeren gehad. Kapitein Mills van de Phila- delphia, welk schip j.1. Maandag te New-York aankwam, verhaalde, dat de overtocht aller merkwaardigst was geweest. Vooral Woens dag en Donderdag was het weer zeer slecht geweesten het schip had moeten worstelen tegen felle sneeuwstormen. Toen het weer Vrijdag iets beter was geworden, liet de ge zagvoerder vaart minderen en werd een be tegen deze plaag op touw heeft gezet, die ergens anders misschien niet veel kans op slagen zou hebben, maar in Amerika daar is alles mogelijk. Het allerergste was het voor de bewoners van huizen, die aan de haven gelegen zyn. Onbeschrijfelijk moet het lawaai wezen, dat daar door alle booten die binnenkomen, weggaan, of stilliggen, wordt gemaakt, alleen voor het genoegen van het levenmaken. Mevrouw Rice heeft weten te verkrijgen dat door de havenauto riteiten het overbodige toeteren en blazen is verboden. Daarna heeft zy, op echt Ameri- kaansche manier, een maatschappij opgericht, die zich ten doel stelt eerst het rumoer in den omtrek der gasthuizen te verminderen een dokter heeft verklaard dat binnen één jaar in zijn ziekenhuis twee menschen door het lawaai krankzinnig zijn geworden. Mevrouw Rice hoeft nu de politie verzocht een verbod uit vaardigen tegen het bellen van trams in de nabijheid van ziekenhuizen; te bevelen dat by ieder hospitaal een agent zal staan, die orgeldraaiers, straatmuzikan ten en straatzangers wegjagen moet. Gelukt haar dat, dan begint haar stryd tegen de melk wagens die lastige werktuigen komen in alle vroegte de stad binnen en maken op het slechte plaveisel zulk een leven, dat niemand kan slapen. Mevrouw Rice wil dat zy met gummibanden zullen voorzien zyn en dat de paarden overschoenen zullen dragen. Om dat te bereiken heeft zy een probaat middel gevonden 10,000 vaders van gezinnen hebben al een brief onderteekend, waarbij ZÜ verklaren geen melk meer te nemen van melkhandelaars die dit weigeren. Nog een prachtig strijd middel heeft de Amerikaansche ontdekteen phonograaf heeft twee weken lang op de druk ste punten het leven op straat opgevangen en zal by lezingen over het onderwerp als be wijsstuk dienst doen Dat was inis. Dat tegen een zuigeling een bevel tot in beslagneming uitgevaardigd wordt en hy ten slotte nog den eed moet afleggen, is niet alledaagsch, maar het geval heeft zich, vol gens de „Kölnische Zeitung", te Keulen voorgedaan, op de volgende wijze. De deurwaarder, die een biljet moest in vullen, vergiste zich, en zette Karl G., in plaats van Hermann G. Nu was Karl de pasgeboren zoon van Hermann, en deze laatste (de schuldenaar) vond by het ont vangen van het exploot, dat het niet op zijn weg lag, de vergissing op te helderen; ook de held, aan wien het stuk beteekend werd, antwoordde op de vraag van den ambte- De Afdeeling Schagen van de Vereeniging „Hel Witte Kruis" zal eene vergadering houden op Dinsdag 29 Januari 1907, des avonds acht uur, in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening 1906. 3. Bespreking uitbreiding badplaats. 4. Be grooting 1907. 5. Jaarverslag 1906. 6. Re kening Armenzorg 1906. 7. Jaarverslag Armenzorg 1906. 8. Verslag afgevaardigden ter Algemeene Vergadering. Het Sehager Vee-verzeker ingsfoiids zal zyne algemeene vergadering houden op Donderdag 31 Januari 1907, des morgensten 11 ure, in het Koffiehuis „De Beurs" van den Heer W. Roggeveen Cz., te Schagen. Werkzaamheden Notulen. Ingekomen Stukken. Jaarver slag over 1906. Rekening en Verantwoor ding over het jaar 1906. (Rapport van de Commissie van Toezicht.) Voorstel van het Bestuur, om, in verband met art. 19 van het reglement, de restitutiè te bepalen op 251 cents voor elk door' de' leden in 1906 ver-' zekerd rund. Vaststelling bedrag van het inleggeld der nieuwe leden. Verkiezing van een bestuurslidperiodiek aftredend lid de heer W. Roggeveen Cz. De aftredende leden zyn herkiesbaar. Rondvraag. Ook de heer De Gier heeft bedankt voor zyne benoeming tot bestuurslid van Algemeen Belang. Waarschijnlijk zal er nu een nieuwe vergadering worden uitgeschre ven voor de verkiezing van 2 bestuursleden. Seliager IJsclub. Reeds met het krieken van den dag heeft de Schager IJsclub heden zooveel mogelijk werkvolk aangesteld, om banen en verbin dingswegen van de sneeuw te ontdoen. Onze plaatsgenoot,-de heer R. Welling, onderwijzer aan de O. L. S. alhier, is tegen den 28sten opgeroepen om proefles te geven aan school 99 te Amsterdam Naar men ons mededeelt is door den heer W. Vader, onder nadere goedkeuring van post-autoriteiten aangekocht [het perceel grond tusschen postkantoor en dokters woning. Aldaar zal, zoo^ls men beweert, een villaatje verrijzen. Vrijdag hield het „Seliager Leesgezel schap" bij den heer W. Roggeveen zijne jaarvergadering. Uit de mededeelingen bleek, dat het getal aanvragen voor het lidmaat schap, het aantal open plaatsen geregeld met 2 of 3 overtreft. De ontvangsten bedroegen f 121.32, de uit gaven f 126.85, alzoo ëen tekort van f 5.53. American Modegids" verschijnt in 32 pagina's, in omslag met knippatroon, 1 maal per maand en kost Aanbevelend, AT LEVERT ALLE BESTAANDE MODEBLADEN. NED. HERV. GEMEENTE te Winkel, v.m., Ds.v.Meurs van Oudkarspel. Noord-Zijpe, n.m 2 u., Dr. Toxopeüs van Anna Paulowna, Ondesluis. Lokaal BETHEL, Hoep, Schagen, in en ten bate der Ned. Herv. Kerk, 's avonds 8 uur, Volksvergadering. Hoe kunnen wij anders dan dankbaar j zyn voor de openhartige verklaring gelijk de onderstaande, door personen ait onze omgeving gegeven voor ons welzijn Want dit woord uit Urk zal een hulp zyn voor velen onzer te Schagen. De heer R. Oost, Scheepstimmerman te Urk, meldt onsSedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een ver moeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van benauwdheden en zweetin gen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik ï)e verkooping' van boeken, mede op dezen pÜn we*k geheel meeten neerleggen en j J- - ik begon my ernstig ongerust te maken 6.- a 8.60 a a 14.— a -a a a Gerst a Kanariezaad a'— Kaas. Aangevoerd 124 Stapels, wegend) 70568 K.G. Kleine f32.50, Commissie f 32.51 Middelbare f 82.50. Hoorn, 24 Januari. Aangevoerd 4 stapels kaas, wegende 19262 K.G. Klein f 31.50, Commissie f 32.—, Middelb. f jM Geboren RE NS CORNELIS ZOON van C. R. BLAAUBOER en C. J. C. BLAAUBOER-Vos. Wieringerwaard, 23 Jan. Ondertrouwd PIETER TERMAAT en TRIJNTJE OVER Cd. Alkmaar, 24 Januari 1907. Prins Hendrikstraat 8. Huwelijksvoltrekking 6 Februari 1901 Op Dinsdag, den 29sten Januari hopen onze geliefde Ouders en Be- huwdouders en den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den Echt werden verbonden. Hunne dankbare Kinderen, JAN TIJSEN. WIJNTJE TIJSEN-KOORN. GEERTJE TIJSEN. CORNELIS TIJSEN. Wieringen, 24 Jan. 1907. avond gehouden, bracht f 14.85 op waardoor het tekort ruim wordt gedekt. De heer P. Dekker ontving voor zijne welwillende en accurate controle op de verzeudingder tijdschriften, den dank der vergadering. Sedert eenige jaren hebben verschillende jongelui, ook uit orize gemeente, eene betrekking - gevonden bèjrule H. IJ. s. Jammer, dat de examens op zeer ongeregelde tyden plaats hebben, zoodat men in dat opzicht soms maanden in het onzekere ver keert. Voor hen, die thans hoopten, weldra over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot waren mijn vreugde en verwondering, toen ik reeds na vier dagen nemen toe heb vroegere pyn - »v f V»W I een groote verlichting waar kon ondervonden bij ïen. Met den dag nam mijn beterschap teraardebestelling en thans weet ik niet, hoe ik het vader, behuwd- e want ik kan niets meer van de KOS U"1"" bemerken. Ik gevoel mij naar ^of^Kari G. hier woonde", leukweg eene oproeping te zullen ontvangen, hebben veel sterker en opgeruimder en zou wel bevestigend, en men wachtede ontwikkeling wy een zeer onaangenaam nieuws. Van -i-J— J-- der dingen af. Zoo geschiedde het, dat toen de ambte naar verscheen om „het boeltje op te schry- ven," hem door Karl G.'s vader aan het verstand gebracht werd, dat „de jeugdige schuldenaar" geen eigendommen bezat, be halve misschien zyn zuigflesch. De ambte naar nam de mystificatie als een grap op, en vulde op de gewone wyze zyn stuk in, er echter niet bijvoegende, dat de niets bezit tende schuldenaar nog in de wieg lag. De schuldeischer was evenwel met dezen loop der zaak ganschelyk niet tevreden, dacht aan onrechtmatig verzwygen van bezit, en verzocht zyn schuldenaar den eed te laten afleggen, tenzy deze de voorkeur gaf aan de gevangenis. By dit aangename vooruit zicht meende de vader eindely'k tusschen- beide te moeten komen en hy schreef aan het gerecht den volgenden briefMjjn zoon Karei, die 6 maanden oud is, is den (zooveel- sten) opgeroepen, den eed te komen afleggen. Daar nu echter zyn lichamelijke en geeste lijke krachten hy kan tot dusver loopen noch spreken, enkel schreeuwen hem nog niet in staat stellen, zulk een burgerplicht te vervullen, verzoek ik dat hem nog eeni gen tyd dispensatie gegeven worde. Ik neem daartegenover de verplichting op mij, steunende op de ryke ervaring die ik op dit gebied bezit, hem tot de uitoefening van deze burgerplichten op waardige wyze voor te bereiden." ieder nierlijder dit heilzame geneesmid- betrouwbare zijde toch vernamen wij, dat in wjuen aanbevelen. de eerste £wee Ik ondergeteekende verklaar, dat het leerling-klerk zyn te vpswaohten. bovenstaande waar is en machti* U het - Ons werd van bevoegde zyde medege- bovenstaande waar is en machtig U het .ij dat de verbouw van het station publiek te maken op elke wyze, die U alhier nog in dit voorjaar plaats zal hebben, goeddunkt. Het centraalpunt Schagen, dat zyn reizigers Hebt gy ooit getwijfeld dat Uw nieren uit eene bevolking van ongeveer 15 duizend ij 8 "L in trekt en dat als verkeerspunt metoorzaak Uwer ziekte waren f ««ne stad van 20 a 25 duizend personen I ge pyn in den rug, in het hoofd geïjk staat, krijgt dan eindelykzynjang j de leden? Den 3en Februari a. s. hopen onze P geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- ouders f en hunne 40-jarige Echvereeniging, doot P familie-omstandigheden in stilte, te berdenken. j}( Hunne dankbare Kinderen, rD Behuwd- en Kleinkinderen. Winkel, Jan. 1907. tg. Voor de vele bewijzen van deelnemin? het overlijden en van onzen gelieft® en grootvader PIET© j KOS, betuigen wij onzen innig6 dank aan familie, vrienden en bekende» doch ook nu wederom in 't bizonder dat ken wij den WelEerw. Heer Ds. W.B A. SC HOLTE voor de troostvolle w°01' den en de laatste eer aan den overlede»' bewezen. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkindei61 8t. Maarten, 23 Januari 19"' begeerde verbetering, Het station zal belang rijke verbeteringen ondergaan.: Naast wijzi gingen van algemeenen aard, zal het tegen woordig bureau tot goederenkantoor worden ingericht. De bestaande 2de klasse wacht kamer wordt bureau, de 3de klasse wordt gerestaureerd en in eene 2de klasse her schapen, terwijl aan de Noordzijde eene flinke 3de klasse wachtkamer zal worden bijgebouwd. Marktbericht. 'tWas een echt wintermarktje zoo een, als we in geen maanden gehad hebben. By den kleinen aanvoer kwam nog een trage han del. Eene enkele vette koe er buiten ge rekend. waarvoor circa 38 cent gemaakt werd, bedroeg de pry's gemiddeld 37 cent. Van overhouders zijn de Hollandsche markten overvoerd. Te Purmerend waren wagon ladingen uit Zuid-Holland, waarvan een groot deel onverkocht bleef. Die druk werd hier Hebt rug, in het hoofd of in Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart, of waterzucht P Is Uw urine-loozing te weinig of te veelvuldig, en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gy U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar P Denk er eens over na. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer OoBt gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma- ken koopers er op attent, dat op iedere doos Gevraagd de handteekening van James Foster voor- t L komt. Ze zyn te Schagen verkrijgbaar by T- Ij 0 T f' 11 it ït C den heer J. Rotgans. Toezending ge- j schiedt franco na ontvangst van post- die goed kan melken, om direct in u'6 wissel k f 1.75 voor één, of t 10.— te treden, by P. BRUIN IJ"-» ®'e voor zes doozen. nabij 8chagen. Bij deze betuigen hun h&rtelijken dank voor u' vele blijken van belangstelling, ter genbeid van hunne 40-jarige Echtv« eeniging ondervonden. Jb. van LEEUWEN en Echtgenoote- Anna Paulowna, Januari 1907.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2