Plaatselijk Nieuws" 383ste Staatsloterij. R E O L A 3W8 E S» Een merkwaardig geval te Alkmaar. P o st e r ij e n. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Heer-llugowaard. Zoodra in vroegere jaren de veldarbeid tengevolge van den vorst moest gestaakt wor den. begaven tal van werklieden zichnaar den boschbajis mot het verzoek, de stompen en wortels der boomen te mogen uitrooien. Den eigenaar der bosschen kostte dit werk niets. Thans, nu de landpryzen hoogzyn,en de bosschen weinig voordeel opleveren, wor den deze in bouwland veranderd. De arbeiders ontvangen nu behalve liet hout nog een vergoeding van f 6.- a t o.ou per snees. Zn die de kunst van rooien vei staan, kunnen dus een goed loon verdienen. Heer Hugowaard. Dinsdagavond half tien werden we weder opgeschrikt door het geroep van brand. Al spoedig bleek, dat de koolboet van den land bouwer J. Snelten, wonende in de Kil, in brand stond. Aan blusschen viel niet te denken. Gelukkig bleef het in de onmiddel lijke nabijheid staande woonhuis behouden, tiaar wjj vernemen was alles verzekerd. Heer llugowaard. BÜ andere winters vergeleken, gaat? het met de kool slecht. De prijzen zijn belangrijk lager dan voor- h°Hadden velen nog gehoopt, dat de Duitsche toltarieven de prijzen niet te veel zouden drukken, thans weet men wel beter. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan school no. 4 te Heer Hugowanrd, hebben zich aangemeld 4 sollicitanten. Tegen Dinsdag 19 Maart a.s. zijn voor volledige oefening te Nieuwe Niedorp opge roepen de miliciens (lichting 1907): J. Wit, L. Vel, D. Bakker en C. Kamper. En voor de lichting 1906 is voor een anderen in 't vorige^ jaar afgekeurden loteling ingevallenJ. Kromhout. De Naamlooze Landbouw- en Handels- vereeniging „Lttiigedflk en O nistreken is als lid van den Nederlandschen „Tuinbouw- Bond" aangesloten bij de groep groenten- teelt, doch het Hoofdbestuur stelt nu voor, dat op de komende algemeene vergadering zal worden aangenomen, dat ook de ver- eeniging zich zal aansluiten bij de groep Handelsbelangen. Uitslag der verkooping te Barsinger- horn op 13 Februari, ten overstaan van notaris Mr. A. P. H. de Lange. Huis en erf aan den Heimersweg, groot 4.3 aren, kooper de heer A. Bakker aldaar voor f 430. Op Woensdag 20 Febr., des voormid- digs 10 ure, zal bij den heer A. Kist te Zuid-Scharwonde eene algemeene bestuur- vergadering worden gehouden van de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereem- ging „Langedijk en Omstreken", benevens de besturen van de vereenigingen „Groenten Cultuur" te Broek op Langendijk en „De Eendracht" te Oudkarspel. Op deze bijeen komst zullen worden behandeld de jaarlijk- sche proefnemingen tegen de koolziekten. Ten eerste zal verslag worden uitgebracht over de rekening 1906, daarna verslag der proefnemingen over 1906, door prof. Ritzema- Bos of zijn assistent Dr. Quanjer. \ervol- gens vaststelling der plannen van proefne ming voor 1907 en vaststelling der begroo ting voor 1907; ten slotte benoeming van uitvoerders der proefnemingen. Vergadering van de Afdeeling Nieuwe Niedorp van de Noord-Hollandsche Vereeni- ging Het Witte Kruis", gehouden op Vrijdag 15 Februari 1907, 's avonds 7 uur, ten lokale van den heer C. Kooiman aldaar. Een dozijn leden zijn bij opening door den Voorzitter denhrJ. v. d. Stok, aanwezig. De heer P. Haringhuizen Jr., Secretaris- Penningmeester, leest de notulen, die worden goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorz. deelt mee, dat de yskelder, die al zoo goed als leeg was heel goed gevuld is geworden met mooi ijs. 4 Lig-tentjes bezit de afdeeling thans waarvan 1 in gebruik. Wordt goedgevonden, de verzekering van de voorwerpen der afdeeling tot een bedrag van f1000 te verhoogen en het Ijshuisje, verzekerd in de hoogste kiasse, in de laagste klasse te brengen tot een bedrag van f 800. Volgt het jaarverslag van den secretaris, over 1906 waaruit we het volgende vermelden De afdeeling telt 300 leden en 5 donateurs, plus 1 eerelid. Het bestuur bestaat thans uit de heeren J. v. d. Stok, voorz., K. Wit Cz., C. Hille,H. Schiebroek, P. Saai, W.C. Visser, K. de Moor, H. Huizenga en dr. P. Maats als advisee- rend lid. De brancard is éénmaal gebruikt geworden dit jaar. Van de kleinere materialen hadden 78 maal afgiften plaats aan 44 personen te zamen 92 stuks werd afgegeven. De materialen zijn, waar dit noodig vyas aangevuld en vernieuwd. In het geheel telt de verzameling thans 125 stuks, groot en klein ter waarde van omstreeks f1100. De ijsvoórraad heeft zich weer uitstekend ge houden. Er is heel wat ijs verstrekt. Buiten de afdeeling zijn 25 emmers ijs ver kocht, terwijl binnen den kring werden af gegeven 24 emmers en 18 kisten ijs. 9 Broodjes zoetwaterijs werden verstrekt. 27 Kruiken creolin zijn verkocht, terwijl een kruik creolin benoodigd was bij ziekte. Serum werd op tijd verruild en 2 maal aan gewend met goed gevolg. Behalve diphthe- ritis kwamen nog eenige gevallen van roodvonk voor. In 1906 werd 3 maal by particulieren ontsmet met het toestel Trillat. De jaarlijksche desinfectie der 3 binnen den kring der afdeeling gelegen scholen werd weder voor rekening der afdeeling uitgevoerd en daarenboven is op kosten der gemeente de Moerbeeker school wegens het voorkomen van roodvonk nog éénmaal, in 't najaar, ontsmet. Voorts zijn 8 maal de goederen ter ontsmetting gestuurd naar Alkmaar. Volgt onder dank aan den samensteller vasistelling van het jaarverslag. Aan de orde wordt gesteld vaststelling dei- rekening over 1906. Een tweetal leden der commissie tot nazien dier rekening de heeren Ds. D. Haars en J. Strybis zijn present en eerstgenoemde rapporteert, dat alles puik in orde is. Ontvangsten f538.05, uitgaven f 528.58$, batig saldo f9.51}. Daarna aanbieding der begrooting voor 1907. Ontvangsten en uitgaven f496.51}. Ds. Haars vraagt, of de afdeeling het idéé om de Gezinsverpleging te steunen, steunt. De Gezinsverpleging toch strekt wel tot ontlas ting voor 't Witte Kruis. En die verpleging be hoeft nog flnanc'ieelen steun, dat bewijzen allerlei middelen die men in 't werk stelt tot 't verkrijgen van geld, o. a. het geven van uitvoeringen. Algemeen erkent men de waarheid dezer beweringen, maar de kas laat geen steun toe. De begrooting wordt alzoo goedgekeurd. De heer D. Kuilman, vraagt in hoeverre er over is gedacht om te Zijdewind ontsmetting te doen in gezinnen, waar hevig de typhus heerscht. a Wil men die bewerkstelligen, dan zouöpr. overleg met 't gemeentebestuur van Oude Niedorp dienstig achten, 't Antwoord luidt trouwens, dat dit ook 't denkbeeld is. In N.-Niedorp is bij de Wed. Kamper en by .Tan de Wever beiden typhus. Yoorz. zou naar aanleiding van 's heeren Kuilman's opmerking den Secr. willen op dragen den Oude-Niedorper raad op den toe stand te wijzen, opdat men zich te gelegener tijd gereed houde. Goedgevonden. Het idóe van de vergadering is, om ontsmettings- kosten geheel voor rekening der gemeente Oude Niedorp te doen zijn. De heer W. C. Visser doet het idee aan de hand over dag te vergaderen met het oog op betere opkomst. Algemeen wordt hier weinig nut ingezien. De heer S. Prins, vraagt, of er nog meer dreggen bij de afdeeling zijn. Bevestigend antwoord. Spreker vindt dan wenschelyk bü den hr. Schild of den hr. J. Goed nog een dreg aan te brengen. Aldus zal geschieden. Na nog eenige meer huishoudelijke discussie over het onderwerp ijskelders, wordt de vergadering eindelijk met een hartelijk woord door den Voorz. gesloten. Weer de inktgooier. Men meldt uit Amsterdam Donderdagavond, bij het uitgaan van het Concertgebouw, deed zich weer een geval voor van het bekladden van een lichten dames-avondmantel met een vloeistof, bestaande uit een mengsel van wagensmeer en inkt. Dit keer was de kleur van den inkt rood. De z.g. „inktgooier" schijnt dus van variatie te houden. Dirkshorn, 15 Febr. Het zangkoor „Excelsior" gaf hedenavond in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. een openbare uitvoering. Het aantal belangstellen den was niet groot, maar de aanwezigen hebben genoten. Bij alles wat gegeven werd No. 1. Troostlied werd niet altijd even klankrijk gezongen en blijkbaar waren de stemmen nog niet geacclimatiseerd. Beter voldeed no. 2 waar vooral t duo „Spreid uit uw vlerken" en 't kwartet uit stekend werden gegeven, Was no. 3 ook eenigszins boven de krach ten' de accentuatie liet daar te wenschen over. Doch laat ons niet zoeken naar foutjes, niet vitten, maar dankbaar vermelden 't schoon gezongen „Vreugde en Vrede', „In Bosch" kwartet, vol gevoel en zuiver ge zongen. Indruk maakte„Gjj o Heer, schenkt vrede. Prettig deed aan Lentemorgen, en opgewekt, frisch klonk „Wandellied". Bü „Zomeravondliedje" was t zonnelicht (regel 1) niet recht helder, doch 't herstelde zich spoedig, hoewel dit nummer niet den aangenaamsten indruk maakte. Lag dat ook aan de tenoren, wier geluid een weinig te hard was? Kwartet „Naar U, o Heer" was een der beste nummers, waarin vooral de tenor een goeden indruk maakte. Wat het koor vermag, toonde het in „Hoe lieflijk zijn op de bergen", dat zeker vrjj hooge eischen stelt. Dit nummer werd uit stekend gezongen. De totaal indruk? Eenschoone avond, dank zij den ijver van den dir. den hr. E. Meijer Drees en de dames IJ. en W., die beiden over een lief geluid beschikken. De dames-stemmen klonken beschaafd, beschaafder dan die der mannen. De organist, de heer Bijpost gaf een 4 tal orgelnummers, waarvan 'tmeest ons trof fen Der Dichter spricht" door de eigenaardige registratie, en 't heerlijk Pilgerchor. Allen die meewerkten een hartelijk dank en tot ziens. Esde. Broek op Langendijk, 14 Febr. Heden werd besteed voor Roode kool f 2.- a f 7.-, gele f 1.- a f 5.50, witte f 1.- a f 6.50 p. 100 st.uien f 0.70 a f 0.90 p. 50 K.G. Station Noord-Scliarwoude, 13 Febr. Roode kool le s. f 6.25 a f 7, 2e s. f 5.25 a f 6, kleinere f 3.50 a f 5, gele le s. f 5 a f 5.50, 2e s. f4.25 a f4.75 kleinere f 2 af 4, Deensche witte f 2.50 a f 7 per 100. Uien f 0.70 a f 0.80 per 50 K.G. 14 Februari. Roode kool le s. f 6.50 a f 7, 2e s. f 5.50 a f 6.25, kleinere f 3.50 a f 5, gele 1 s. f 5.2o a f 5.50, 2e s. f 4.50 af5,kleineref2.50af4, Deensche witte f 3 a f 7.25 per 100. Uien f 0.75 a f 0.90 per 50 K.G. 15 Februari. Roode kool, le s. f 6.50 a f l25, 2e s. f 5.50 a f 6.25, kleinere, f 3 a f 5, gele le s. f 5 a 5.50, 2e s. f 4.50 a 4.75, kleinere, f2 a f 4. Deensche witte f 3 a f 7 p. 100. Uien f 0.75 a f 0.90 p. 50 K.G. Bloedvergiftiging. De bejaarde boerenarbeider A. M., te Warns, had een onbeteekenend wondje aan de hand. Hij molk de koeien en bemerkte nu, dat de hand opzwol. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, maar een herhaalde operatie mocht niet meer baten, de oude man bezweek aan bloedvergiftiging. (Lw. Crt.) Door eigen schuld zakten Donderdag middag te St. Maartensbrug vier personen door het ijs. Allen wisten zich zelf te redden nen kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Verdronken. Men schrijft uit Edam Donderdagavond verspreidde zich hier het gerucht, dat een kind was verdronken in de Zuiderzee. Met 7 speelmakkertjes (onder wie ook haar oudste zusje) was het U-jarige meisje op het zee-ijs gegaan. Toen zij met de andereu terug wilde keeren, kwam zy op een gedeelte dat zeer broos was en by elke schrede afbrokkelde. Zij poogde bij de kust te komen, met het treurig gevo g dat zij in de diepte verdween. Haar lyk is ondanks alle daartoe gedane pogingen, nog niet gevonden. Een kranige daad. Woensdagavond miste men den knecht Sch. van de gasfabriek te Hoorn. Daar hy een emmer water moest scheppen en men dezen onbeheerd bij de modderbakken zag staan, vreesde men, dat hij onder het ys was geschoten. De directeur der fabriek, de heer L. L. van Rhijn, bezon zich niet lang. Hy sprong te water, begaf zich onder het ijs, om te trachten den vermiste nog boven te brengen. Niet spoedig gelukte dit. Maar den moed niet opgevende en het ijs met het hoofd stuk brekend, wist hy, na een tot 3 maal herhaald duiken toe, den drenkeling te grijpen en aan den wal te brengen. Het bleek, dat de levensgeesten nog niet waren geweken. Onmiddellijk werd hy ter verpleging naar het gasthuis vervoerd. Crisis. H.M. de Koningin heeft sinds Woensdag conferenties gehad met de heeren Mr. Tyde- man, Kolkman en naar men wil, ook met Burgemeester Van Leeuwen van Amsterdam. II. F. Bultman Naar men meldt, is de toestand van den heer Bultman zorgelijk. Het einde kan ieder oogenblik worden verwacht. i Ambachtsschool. In eene gisteravond gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging Ambachts school voor Helder en omstreken werd be sloten tot de stichting eener ambachtsschool over te gaan. Een terrein aan de Laan, thans bloemisterij, werd er voor aangewezen. Het bestuur werd gemachtigd al het noodige voor den bouw voor te bereiden. Flcsselieiitrokkery en boe baar ie ontloopeii. In „Mutua Coniidentia", wekelyksche mede- deelingen van het Handelsinformatiebureau Wys Muller Co., noemt een schrijver als de oorzaken van de ook in ons land op groote schaal gepleegd wordende tlesschentrekkery, o.a. het verderfelijke kredietstelsel, de gebrek kige organisatie onder den winkel- en han delsstand en de onvoldoende bepalingen in ons strafwetboek. In afwachting, dat in een en ander verbetering moge komen, geeft de schrijver eenige practische wenken, die be langhebbenden op hun hoede kunnen doen zyn tegen flesschentrekkers Iemand die over een voorwerp, hetwelk niet zyn eigendom is, doch dat wel onder hem berust, eigenmachtig beschikt, maakt zich schuldig aan verduistering. Zoolang dus een verkochte zaak niet rechtskrachtig is feleverd, mag de kooper haar niet verder ver- oopen, of, zonder twijfel is hij strafbaar. Wanneer dus een verkooper het gekochte voorwerp wel aan den kooper overdoet, doch hy vermijdt de formaliteiten, waarmede anders het leveren gepaard gaatovergifte van een factuur of rekening, schriftelijke bevestiging van den koop, reserveert hij daardoor zyn recht op krachtige wijze. Ja, zelfs kan men nog beter doen, en op kennelijke wijze het voorbehoud van recht uitdrukken. Byv. door een gedrukte ver klaring af te geven, waarin vermeld wordt, dat de levering eerst zal geacht worden plaats te grijpen na de betaling; of door zulks uitdrukkelijk mondeling, tegenover den kooper, in tegenwoordigheid van ge tuigen, te stipuleeren. Ook een brief, waar van men copie houdt, en die in zakelijke termen vermeldt, dat de betaling eerst na zekeren termijn behoeft te geschieden, doch dat ook eerst op dat tydstip de zaak eigen dom van den kooper zal worden, kan in dit geval voorzien. Men behoeft toch niet te vreezen, hierdoor de koopers, de werke lijk serieuze koopers, af te schrikken. Im mers de woorden zyn gemakkelijk zoo te kiezen, dat geen mensch er aanstoot aan kan nemen. Byv. „levering eerst na be taling." Verkoopt nu de kooper de zaak ten eigen bate aleer hy. betaald heeft, dan maakt hy zich schuldig aan het verduisteren van een hem toevertrouwde zaak. En de flesschen trekkers, die slim genoeg zullen zyn om het fijne van de zaak te begrijpen, zullen meer op hun tellen passen, hetgeen steeds slechts ten voordeele van dén koopman kan uitko men. Deze moet dan echter ook zorgen, nauwkeurig de puntjes op de i's te zetten. Hij wake er byv. tegen, niet aan den eenen kant te zeggen: „deze zaak zal slechts in uw eigendom overgaan, indien gij betaalt", en aan den anderen kant reeds by de overdracht een factuur af te geven, welk document immers een levering doet vooronderstellen. Een der gelijke handelwijze geeft den flesschentrekker, justitieel vervolgd, een krachtig verweer, gely'k blijkens courantenberichten onlangs een Amsterdamsch winkelier in een door hem aanhangig gemaakte strafzaak moest ervaren. Talryk zyn echter ook de gpvallen, waarin de verkooper ontwijfelbaar succes had van zijn voorzichtigheid. Een koopman, die ver kocht onder uitdrukkelijk beding van con tante betaling en den verkooper de goederen alleen liet opladen in de verwachting vóór de wegvoering betaling te krijgen, zag dien koo per veroordeelen toen deze desondanks de waren had weggevoerd (Hof Amsterdam, 7 Januari 1890). Een verkooper van een koe, die op de vee markt te Leiden handslag wisselde met den kooper, kon den kooper, die zich zonder beta ling met de koe-had verwijderd, eveneens veroordeeld krijgen (Rechtbank's-Gravenhage, 10 .Juli 1901). Immers werd aangenomen, dat den kooper bekend kon zijn te hebben gekocht op de conditie„levering eerst na betaling." Een winkelier, die aan de toonbank post zegels had verkocht, waarmede de kooper zich vervolgens door een slinkschen streek zonder betaling verwijderde, mocht het ge noegen smaken dien kooper eveneens te zien veroordeelen op grond van „beschikking over nog niet geleverde waren". (Hof Den Haag, 23 Juni 1893.) Omgekeerd werd indertijd door de recht bank van Alkmaar een persoon buiten ver volging gesteld, die zonder te betalen goe deren had medegenomen, welke hem als gekocht waren overhandigd, zonder eenig voorbehoud. Deze voorbeelden zyn duidelijk genoeg. Of de koop a contant of op crediet geschièdt, doet minder terzake, mits slechts de ver kooper zorge, zyn woorden wel te kiezen, en een voorbehoud voor den eigendomsover gang maakt. Wy erkennen gaarne, dat door het opvol gen van deze wenken niet in alle gevallen baat kan worden getrokken, en dat zy niet altijd kunnen worden toegepast. Doch vaak zullen zy van nut "kunnen zyn. Levend begraven. De 45-jarige arbeider W. Mennink te Rhe- den, was Donderdagmiddag bezig op de steen fabriek de Muggewaard van de firma Artz en Van de Loo met het afgraven van grond toen plotseling een groote massa bevroren aarde naar beneden stortte en M. er geheel onder bedolven werd. Dadelijk werd alles in het werk gesteld om den ongelukkige uit zyn hachelijke positie te verlossen en vrij spoedig was de aarde verwijderd, doch de man ver keerde toch in bewusteloozen toestand. Naar zyn woning vervoerd, werd onmiddellijk een geneesheer geroepen, die constateerde dat de beide beenen geheel verlamd waren en de man waarschijnlijk voor altijd het gebruik ervan zal moeten missen. Hy heeft een be hoeftig gezin- met drie kinderen. („Arnb. Ct.") Dorp Noordscliarwoude. 16 Feb. 1907. Roode kool, le en fe s. f 6 a f 7, 3e en 4e s. f 4 a f 5, gele, le en 2e s. f 5.50 a 6.50, 3e en 4e s. f 4 a f 5. Deensche witte, le en 2e s. f 6 a f 7, 8e en 4e* s. f 4,50 a f 5.50. Uien f 0.80 a f 1. Tot brnndmeester alhier werd benoemd de heer J. Merz. Bioscoop. In het Noordhollandsch Koffiehuis zullen op Zondag 24 en Maandag 25 Februari voor stellingen worden gegeven met the Imperial Electro American Bioscope. Het beloven zeer mooie voorstellingen te zullen worden. Vrijdag werd alhier begonnen met uit voering te geven aan het in der tijd door den raad genomen besluit om naambordjes aan de hoeken der straten te bevestigen. De blauw met witte letters geëmailloerde me talen bordjes zien er zeer net en solide uit. In de plaats van wijlen den heer Ph. de Heer is tot directeur van het alhier ge vestigde Begrafenisfonds ,,B»'d F Zeiven" opgetreden de heer C. Th. Pool van Groote broek, vroeger reeds door den heer De Heer daartoe aangewezen. - Ónze Nute-zangschool schijnt in geen half jaar, zegt men, bezocht te zyn door onderwijzer en kinderen. Weet het Nuts-bestuur iets van dien toe stand af? Is er in onze gemeente dan heelemaal geen lust meer den kinderen te laten leeren zingen? We gelooven het tegendeel, maar met radicale verandering van de wyze van „omspringen" met onze Nuts-zangschool. Den 14den vergaderde de afd. Schagen van bet N. O. G. De rekening en verant woording van den penningmeester, den heer M. Visser, werd nagezien en in orde bevon den door de heeren K. L. van Gorkom te Anna Paulowna en B. Sieswerda te N. Nie dorp. De ontvangsten hadden bedragen f 213.31}, de uitgaven f 158.09, batig saldo f 55.22}. De heer Jb. Bakker, hoofd dei- school te Groetpolder, deelde een en ander i mede over het gebruiken van zyne voor eenige jaren uitgegeven, zeer geprezen schrijf methode. Op de Maart-vergadering zal de heer M. Visser eene voordracht houden over Maria Latitia Ramolino. I)c Kuyterdng. Naar wy vernemen, zal waarschijnlijk ook in onze gemeente de De Ruyferdag voor de schoolkinderen niet onopgemerkt voorbijgaan. Uitslag der grasverpachting en die van het vischwater van den polder Burghorn. Het grasgewas werd gegund aan W. Bijpost te Valkoog voor 50 gld., het vischwater voor 4 jaar aan J. Wit, mede aldaar, voor 16} gulden. In de jongste vergadering van het Bestuur van de Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging alhier werd tot Vice-Voorz. gekozen de heer J. de Vries en zulks in de plaats van den heer P. Raat, die volgens reglement als bestuurslid niet terstond herkiesbaar was. De afd. Schagen en Omstreken van de Vereeniging Vergunning hield den löden hare jaarvergadering bij den heer H. Raven alhier. Uit het jaarverslag bleek, dat de toe stand der Afd. zeer gunstig is. Het ledental steeg in 1906 tot 60de ontvangsten bedroe gen f 69.01}, de uitgaven 46.13}, alzoo een saldo van 22.88 gld. De afgevaardigde naai de algemeene vergadering te Deventer, de heer J. Schermerhorn te St. Maarten, bracht over deze vergadering een uitstekend verslag uit dat met groote belangstelling door de aanwezigen werd gevolgd. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren W Roggeveen, voorz., .J. voorz J. Boon, 1ste secr J de Vries 2de 80nen te Schagen,'die aan dezelfde kwaal secr., H. Moerbeek on N. de Jong, commis- uezeuae Kwsai sarissen. In de plaats van den heer J. de Beurs,die als penningm. had bedankt, werd als zoodanig gekozen de heer H. Raven. Marktbericht. Onze markt voor kippen en konynen, mocht eigenlyk wel de markt van Allemansgading Ook de groenteboeren hebben het hard te vcrantwbofden en de huishoudsters onder vinden daarvan den terugslag. Dezer dagen vroeg men er eene een kwartje voor een bos selderyhet mensch kreeg byna een bezwijming. Voeg hierbij de rekeningen van de apothekers wegens de heerschende griep en van de brandstollen mannen tengevolge van een infernaal stoken en dan begrijpt men, dat de Brusselaren den winter van 1906—07 niet spoedig zullen terugwenschen. houdt' en warmte. In de Italiaansche Kamer werdon de vorige week klachten van alle zijden geuit over de exploitatie aer Staatsspoorwegen, o. a. over de bittere kou die de reizigers tijdens de jongste vorst hadden geleden, door het ont breken van de noodige verwarmingsmiddelen. Een lid klaagde, dat hy, te Milaan in den trein gestapt, insliep, en ontwakende meende te Rome te zyn maar zich niet verder dan Genua-bevond en daar nog 8uur vertraging had ondervonden. De reis naar Rome duurde 3 dagen. De verklaringen van den onder-secretaris voor oponbare werken die het spoorwegpersoneel in bescherming nam, werden met protesten begroet. „De reizigers worden in Italië als honden behan deld en trekken naar Zwitserland", riep een lid uit. De Kamer was door dit alles zeer opgewonden, toen de minister-president Giolitti binnenkwam. Hy vroeg naar de reden van het rumoer en toen men hem op de hoogte had gesteld, zeide hy„Merk- waardig! Niets maakt zoo warm als de kou Een familieblad. In Duitschland, Zwitserland en de Ver- eenigde Staten komt het vaak voor, dat kerk- 1 gebouwen voor verschillende gezindten ge- bruikt wordenmaar tot nu toe kende men geen courant, die verschillende partyen ten dienste stond. j Toch bestaat er zoo één en wel het Wochen- blatt" te Grüningen, een plaatsje van 1200 j inwoners in het kanton Zürich. Dit blad dient tegelykertjjd voor de liberalen en desociaal- democratenpagina 1 en 2 behooren aan de j eersten, pagina 3 en 4 vormen het gebied der socialisten. Beide partijen staan zeer vijandig tegenover elkaar en slingeren elkaar i nogal eens beleedigingen naar het hoofd, zoodat de lezers van het „Wochenblatt" op i pag. 3 en 4 zien afbreken, wat op pag. 1 en 2 wordt goedgekeurd, en omgekeerd. Wat den directeur van het blad betreft, deze is boven de partyen verheven en wenscht' alleen het aantal abonné's te zien toenemen 6de klasse, 17de trekking. HOOGE PRIJZEN. Premie van f8000; 166. Prjjaen van f70. 7 2638 6850 8891 9958 18342 17906 18986 789 967 11271 14865 18488 20033 7386 987 12416 15486 722 66 8868 9044 620 16733 730 828 825 1886 2846 4782 6849 6140 Wij publiceeren het volgende geval, Schermerhorn, vice- omdat wij denken, dat het voor vele per eer.. J. de Vries 2de "«««- a~'Jï- heeten. Alles, waar koopers voor te vinden zyn, wat maar eenige marktwaarde bezit, kan je daar vinden. Daar werd Donderdag ge presenteerd haar van koeien en paarden, paardestaarten, koe- en kalvervellen, pelsen van katten en bunsings, trek- en kamer honden, kippen, eenden, ganzen, zwanen en rotganzen, en konynen in alle rassen en kleu ren. Denkt men daar nog omheen eenige vischkarretjes en stalletjes met gedroogde visch, koek, appelen en wat meer den gragen marktbezoeker welkom is, dan kan men den ken, dat het daar soms druk is. Een tweede groep vindt men op de kalverenmarkt. Het seizoen breekt daar weer aan.' Elke week neemt thans de aanvoer toe. In 't begin was Donderdag de handel vrij vlug, later daalden de prijzen. Vroeg gemarkt is voor den ver kooper het beste. Wanneer de groote aanvoer komt, ontstaat er vaak een ommekeer in den handel. Vette varkens vertoonen weder eene neiging naar hooger pryzen. Veel vraag voor Engeland zal hieraan niet vreemd zyn. Votte koeien waren stug. De heer J. de V. alhier boekte er een voor f 360. De handel in over- houders staat vry wel stil. Geen wonder dat de markt traag was. LIJST van de brieven en briefkaarten, aan het Postkantoor te Schagen en de daaronder lijden, van belang kan zijn. Mej. J. Wietsj, wonende Poppelmane- aan F 13 te Alkmaar, meldt ons Ruim twintig jaar he'o ik geleden aan sen nierkwaal Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en lendenen en iok in den buik, doch menigmaal trok ie pijn door het geheele lichaam. Ik sukkelde veel met hoofdpijn en duize lingen in het hoofd, ik was zeer zwak en immer vermoeid. Het kostte mij zeer 7eel moeite, mijn dagelijksch werk te verrichtenmijn eetlust was slecht en 's nachts werd ik gekweld door nerveuze Iroomen, terwijl mijn slaap zeer onrustig was. Bij het minste dat ik deed moest ik transpireeren en ik twijfelde hard, van mijn ziekte ooit te worden genezen, daar alle aan mij bestede goede zorgen tever geefs waren gebleken. Tenslotte liet ik op aanraden van een mijner kennissen oen doosje Foster's Rugpijn Nieren Pillen komen, ik nam ze geregeld in en was '.eer verwonderd, dat ik reeds na eenige lagen beterschap kon bemerken. Twee veken later kon ik tot mijn groot ge noegen verklaren, dat ik geheel en al hersteld was. Voor alle zekerheid ga ik ochter nog eenige dagen door met Uw pillen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het IVflnofoonil« w >v4amatj UOV IltJt behoorêndë hulpkantoren ter post"bezórgd, 'bovenstaande waar is en machtig U hot welke wegens onbekendheid van de geadres- publiek te maken op elke wijze, die IJ seerden niet zyn kunnen worden uitgereikt, joeddunkt. le helft der maand Februari 190Een kort woord gericht aan vrouwen. NAMEN. I WOONPLAATS WOONPLAATS. P. Bakker. Schagorbrug. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te ver melden, opdat deze by onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Doordat in ^laïteTdagen In Belgis, ^ingebeelde lornamoliik in T 0 uwu f lUUWtHli Velen onder U schijnen voortdurend on gesteld misschien lijdt gij aan hevige ■lijn in den rug, aan een kwaal die ge ijkt op afmatting, aan migraine, of over- panning der zenuwen. Wees niet te vlug in 't vellen van een oordeel on -net te zeggen, dat gij lijdt aan een der ziekten, waaraan vrouwen lijden. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 8—15 Febr. 1907. GeborenAafje, d. v. Hendrik van Teu- lingen en Maartje Maakal. Ondertrouwd Dirk Gorter en Maartje Braaf. Getrouwd en Overleden: Geene. voornamelijk in de provincie Limburg, eenige gevallen voorgekomen zyn, waarin runderen stierven na het gebruik van Java- boonen, is door den Belgischen Minister van landbouw een omzendbrief gezonden naar alle staatslandbouwkundigen, waarin dezen gelast wordt door voordraohten en artikelen in de landbouwbladen de aandacht der land bouwers te vestigen op de gevaren verbonden aan het voederen van vee met kratokboonen. De Koude. Tengevolge van de koude zyn te Brussel vele levensmiddelen peperduur geworden. Versche zeevisch kost schatten. De vorige week verkocht men tarbot tegen 10 frs. K.G.een mand schol werd betaald. De schaarschte aan visch schrijven sommi gen toe aan den yzigen wind op zee. berekent, dat de Een .vrouwen- ou denk ngebeelde Uw nieren, Verzeker per met 225 frs. Men winter aan de Belgische visschersvloot meer dan 100.000 frs. schade heeft berokkend. dekten" zijn niets anders dan aandoo- oingen der nieren. Verlies niet den moed niet langer meer aan eea kwaal, het zijn misschien welke in het spel zyn. U, dat men U de èchie Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Wietsj gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en m»' ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge' cohiedt franco na ontvangst van po8*" vissel k f 1.7B voor één, of f 10.— "oor zes doozen.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2