een Dienstbode flinke Dienstbode, CONCERT ,,(|aerilia" te Barsii een §flmnkff!«, Een vast Werkman, Leerlingen CONCERTEN I, Een vast Werkman Wei- en Bouwland, Attentie, Dames! American Verslaggever een Winkelhuis op Vrijdag 1 en Zondag Maart Heeren Visschers. Trapman Co., OELIKER, INGEZONDEN. Plaatselijk Nieuws. ADVERTENTIEN. Wordt «•evrt&tó^d Word! jrevra&g?dl tegen half April ol eerder, bij Jb. SCHRIKKEN, Anna Paulowna. der ZangvereeniftiBig Word! ifevraag'd een tegen Mei a s tegen hoog loon, bij W. BLAAUBOER, Broodbakker te 8t. Maarten Word! vevraaüd om Mei in dienst te treden, bij W. KQOIJMAN te Haringhuizen. Aan hetzelfde adres Ie koop tegen billijken prijs. Kr Ried! zicli aan goed kunnende melken en ook met paarden omgaan, en tevens de vrouw ook goed kunnende melken. Brieven franco letter Z, STAPEL's Boekh. Winkel. Ter drukkerij van deze Courant kunnëh geplaatst worden, ter op leiding in het vak. Baker, Dircteur de heer JOH. Dtó GROOT met medewerking van den heer mevrouw SLUIS-Slikkkk, op Zondag 3 Maart a.s., in 't lokaal van den heer N. Dg JONG. Entree SO C«*ö! voor de geheele localitoit. Aanvang half acht. Plaatsbespreking a 10 cent. B a 1 n a. door het Harmoniegezeischap „DE EENDRAOHT", le Kolhorn; in de zaal van den Heer P. KEMPT, met medewerking van Gebr. MAR- TRON, beroemde Humoristen te Am sterdam. Op frOdag voor Kunstlievende leden, niet-Sedef! tegen Entree Op Zoxtdag Entree 5*9* Cts, Na afloop vrij Bal. Aanvang* half stcht Te koop met of zonder kap zeer geschikt voor vrachtvrijder, bij ADR, DUINKER te Oude Niedorp. Kr biedt zich aan tegen flink loon. Brieven franco hulppostkantoor te Koedijk. Direct of 1 Mei ffevraagd bij C. WINKEL, Brood-, Koek- en Banketbakker, Noord-Scharwoude. Duitschland. H. EL SCHILDERS Adres: J. KRaiMj, Schagen. Kolhorn, Hoornopknapper. gevraagd, goed kunnende melken, tegen 1 Mei, bij A. HOOIJ te Oude- sluis 10 Bunders best 1 Te koop20 groote en kleine Fuiken, mauw, tevens ROTGANS Te koop: met ruime Berging, op den besten stand in een groot dorp. Br. letter W aan het Bureau dezer Courant slechts 75 ets pee jaap, Laan D 4, Schagen. •overbrachten. De Westlandsche stoomtram vervoerde ook een buitengewoon getal reizi gers met tal van extratrams. Om de geredden, die Zondag door den Engelschen gezant bezocht worden, tegen onbescheidenheid te beschermen, waren stren- - ge maatregelen genomen. En dit was noo- dig. Er moest een soldaat en een veld wachter voor de trap worden geposteerd, om de schipbreukelingen te beschermen. De toestand der verpleegden is over 't al gemeen bevredigend. Met mevrouw Wennberg, die Zaterdag zeer zorgwekkend was, gaat het aanmerke lijk beter. De zwaar getroffen vrouw leed onder de wanhopende gedachte, dat zij zon der verwanten was overgebleven, nu haar man en haar lief dochtertje zijn omgekomen. Doch hare beide zwagers kwamen haar moed inspreken. Zij heeft een paar kleedingstuk- jes, o. a. de pantoffeltjes van het arme kind op haar bed en streelt die nu en dan diep 1 bewogen. Mej. Pheile lijdt nog hevige pijnen in de voeten. Degenen die Zondag naar het wrak wan- j delden, vonden nog verscheidene hutten droog. In een ervan stond nog een doos mei manchetten droog op tafel. De schipbreuke lingen konden deze verblijven echter niet bereiken. De loods, de heer Bronder, die met den kapitein der Berlin van de brug werd gesla gen vóór het schip op de pier liep, laat een weduwe met acht kinderen na. De overige Rotterdamsche loodsen, van wie men vreesde dat zij als passagiers met de Berlin mee uit Engeland terug waren gekomen, zijn allen sedert per andere gelegenheid gear riveerd. Drie slachtoffers zijn nog steeds niet her kend en telkens worden nog lijken aan gebracht. Een kleiil zonnestraaltje tusschen al het leed is het volgende De familie van de jonge dame Buttel was overgekomen om het lijk te herkennen, toen de moeder en de zuster hoorden, dat ze ge red was en leefde. Men kan zich .voorstel len, wat zich na zoo'n ommekeer afspeelde. Gillend van vreugde en geluk vlogen ze naar het Hotel Amerika, waar ze de geredde terugvonden. Daar zyn moeder en dochter toen aan het bed van miss Buttel neerge knield, om den Almachtige te danken voor dit weerzien. De buitenlandsche pers is vol lof over de heldendaden der redders. Zij noemden het de dapperste daden in dejgeschiedenis van de redding bij scheepsrampen. Yan alle kanten wordt er geld bijeenge bracht voor de redders. De gezamenlijke lijsten aan de Amsterdamsche Beurs bedroe gen ongeveer f20.000. Het blad Het Vaderland wenscht een na tionale inschrijving voor hen. Voor zijn kordaat optreden bij de redding is aan Prins Hendrik Zaterdagavond door een enthousiaste menigte een serenade gebracht. Mijnheer de Redacteur! Gelieve den „onbevoegden criticus" der muziekvereeniging „Harmonie" een klein plaatsje te geven in uw veelgelezen blad. Het spijt mij dit te moeten vragen, aangezien nu de goeden het met de kwaden moeten ontgelden. De sop is eigenlijk de kool niet waard en het kijven over bagatellen is min der prettig voor de lezers van uw blad, die, wat de niet-eilandbewoners betreft, wel ver wonderd geweest zullen zijn over dat koddige stukje van het bestuur der „Harmonie", waarin ik persoonlijk werd aangevallen. Want koddig was het, niet alleen omdat het tot ons kwam met de nachtschuit, maar ook omdat daaruit zoo duidelijk sprak het klein bedoelen der groote „Harmonie". Genoemd stukje tegen my is te persoonlijk, dan dat ik dien aanval stilzwijgend kan voorbijgaan. Ik ben incorrect, waar eigen incorrectheid wordt ingezienbeschuldig uw buurman nooit van hoogmoed, wanneer ge zelf over tuigd zjjt hoogmoedig te zijn. Geringe mu- ziekkennis wordt mij verweten, bij erkenning van eigen gebrek aan muzikale ontwikke ling. Domme „Harmonie"; de pot verwijt den ketel, dat hij zwart ziet. Wanneer ik sprak over het zeer correct uitvoeren der muzieknummers, dan nam ik myn maatstaf niet naar concours-eischen, maar naar den eisch, dien wy stellen; en dit weten wij allen die behoeft niet hoog te zijn, met het oog op aanmoedigings- en derde prijsjes. Dus de „Harmonie" heeft dien avond correct gespeeld, zooals altijd. Wy gewone self-made-muzikanten kunnen slecht anders oordeelen. Over het achter elkaar spoedig afroffelen der muzieknummers ten koste van het te geven tooneelstuk, wordt anders door vele, zeer vele der contribuëerende leden geklaagd, maar dat doen bevoegde critici. Onbevoegd criticus ben ik in de oogen der „Harmonie", die met verwondering las, dat de door haar gegeven nummers correct waren uitgevoerd. Welk een bewonderens waardig gevoel van eigenwaarde!" Wat het tooneelstuk betreftmet den- directeur-complimenteerende bezoekers heb ik niets te maken. Ik geef myn meening over het stuk, doch dit wil ik even zeggen die meening werd gedeeld door allen, die in myn omgeving waren en naar ik later hoorde, ook door deskundigen, die naar myn bescheiden oordeel, beter kunnen oordeelen over de degelijkheidvan een tooneelstuk dan ik en ook dan menig would-be tooneel- directeur. Dat het stuk veel te lang was en er veel passages in voorkwamen, welke het aan- hooren niet waard waren, is onwaar, schrijft men, want de stilte en aandacht tijdens de beide uitvoeringen lieten geen oogenblik te wenschen over. Wel heeren, hoe durft gy dit vermelden want by 't opvoeren der leelykste muziek- en tooneelstukken is er dezelfde stilte en volgt meestal ook dezelfde aandacht, als die er nu geheerscht heeft, want by het minste geritsel of lawaai-makery maakt men spoedig kans als contribueerend lid geroyeerd te worden, waaraan men zich niet graag bloot- stelt. Jongelui, die hier reeds kennis mee gemaakt hebben, moet men maar eens vragen En waar ik nu het gevoelen weergeef van zeer velen onzer, ben ik daar pedant? Ik op myn beurt vraag: wie is pedant Het zich aanstellend bestuur der „Harmo nie", of ik Ben ik pedant, als ik zeg dat de heeren correct spelen, terwijl zy zelf erkennen: „ons spel was incorrect?" Men moge my van „niet op de hoogte zijnde" of te goedgeefsch beschuldigen, maar pedant, neen, dat niet. Ben ik pedpnt als correspon dent, wanneer ik mijn raededeeling gesteund zie door tal en tal van personen, en onder' hen door verscheidene deskundigen, die een wetenschappelijke opvoeding genoten hebben, hetgeen van ons self-made-muzikanten niet gezegd worden kan? Ben ik pedant, indien ik de waarheid schrijf? Neen, pedant ls hij, die in eigen oog meent iets te zyn en toch erkennen moetwij kennen weinigdie een toon aanslaat alsof er buiten hem geen non plus ultra is van blinkend smeer; die verwondering veinst, waar hem reeds meer malen op zyn gebreken is gewezen. Eén raad wil ik der „Harmonie" gevenonthoud 't aloude woordUw bescheidenheid xy allen menschen bekendWees nederig van hart. U, mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, eindig ik met het vierregelig versje van den grooten dichter Nic. Beets, luidende: Dat 'k my bedroeve, of my verbaze, Daar laat gij my de keus slechts van Want, wat gy schrijft, geleerde man Is uit den booze, of uit den dwaze. Wieringen, 25 Febr. '07. Uw Corr. M. Jb. MOSTERT. Wieringen, 25 Febr. 1907. Zaterdagavond hield de heer Mr. Marchant lid der Tweede Kamer voor het district Deventer en voorzitter van den Vryzinnig-Domocratischen Bond, een poli tieke lezing in Cérés. Deze lezing uitgeschreven door de Afdeeling Schagen van den bovengenoemden Bond, werd geopend door den heer Jb. de Vries vice-voorzitter. De heer Marchant begon met, evenals de vice-voorzitter, zijn leedwezen uit te spreken over de ongesteldheid van den voorzitter der afdeeling, den heer H. Feisser, en den wensch te uiten, dat deze spoedig weer geheel her steld in ons midden mocht zyn. Als men, zoo vervolgde spr., in dezen tyd een politieke lezing houdt, dan ligt het voor de hand, dat men dan spreekt over datgene, waarover ieder spreekt, nl. over de crisis. Als ik dit niet doe, is het niet omdat ik er geen belang in stel, maar omdat ik bij mij zelf heb overwogen dat, als voor een sterke afdeeling als Schagen eens één- of tweemaal in een jaar een politieke lezing wordt ge houden, dan wel een meer algemeen onder werp mag worden behandeld; een onder werp, waarin meer de beginselen van onze Party naar voren komen. Gaat het u als mij, zegt spr., dan zal er by- u ook de gewaarwording ontstaan by dat politiek gehaspel, dat die politiek iets kleins heeft. Die vliegenafvangery van politieke perso nen en partyen geeft geen hoog aanzien aan de politiek en brengt er velen toe, niet gaarne met politiek te doen te willen hebben en geeft groote moeilijkheid in het kiezen van party. Daarom is het noodig en nuttig, de taak wat ruimer op te vatten, een wat ruimer tydperk ter behandeling te nemen, opdat wy ons rekenschap kunnen geven, wat wij doen, en wat wy verplicht zyn te doen, als burgers van den Staat. Spr. wil niet behandelen, wat in 4 jaar op politiek gebied is geschied, of welke hervor mingen kunnen worden verwacht, ook niet, wat de laatste 25 jaar is gebeurd, neen, wat in den loop der eeuwen op staatkundig ge bied is veranderd en tot stand is gekomen.1 Op den weg der ontwikkeling vindt men van die mijlpalen, die de trap van ont wikkeling, die de maatschappij heeft doorge maakt aangeven. By het gadeslaan daarvan ziet men, dat de maatschappelijke ontwikke ling niet gedwongen wordt door de wet geving, maar dat die maatschappij zich zelf ontwikkelt en de wetgeving zóó gemaakt moet worden om die ontwikkeling by te houden en te leiden. De le mijlpaal noemt spr. het verkrijgen van de persoonlijke vrijheid, de afschaffing van lijfeigenschap en hoorigheid. De 2e mijlpaal, de afschaffing der gilden, dus de vrijheid van bedrijf. Vroeger werd de nij verheid uitgeoefend als in één familie, toen was er voor het groot bedrijf geen plaats. Men was meester of gezel, en dat alles was wettelijk geregeld. Voor de meesten was er geen vrijheid van bedrijf. Het monopolie werd afgeschaft, die onvrijheid werd niet langer gehandhaafd. Het was een êlk ge oorloofd, een bedrijf uit te oefenen. De 3e mijlpaal was de vrijmaking van den arbeider. Aanvankelijk was deze niet vry' voor de wet, om zich te vereenigen. De toestanden veranderden en het werd dus noodig, dat de arbeiders zich vereenigden tegen de macht van het kapitaal. Een reeks van jaren is het geweest, dat zoo iets aan den arbeider niet geoorloofd was. Maar nu dat wel mocht, kwamen de arbeidersorgani saties en de steeds scherper en scherper wordende conflicten tusschen arbeider en werkgever. Met die verandering in de omstandigheden kreeg men ook de splitsing in de politieke partijen in verschillende richtingen en het belang van de ontwikkeling van den arbei der trad op den voorgrond. De ontwikkeling der maatschappij loopt niet over enkele jaren, maar over eeuwen. Zoo zien wy op verschillende oogenblikken, aan den wetgever, door de ontwikkeling der maatschappij, eischen gesteld, die ons weer een stap verder brengen op den weg van vooruitgang. Naarmate de maatschappelijke verhoudingen tusschen de menschen anders worden, worden er ook andere ^eischen aan den wetgever gesteld. De leer der Sociaal-Democraten is, dat men als politieke party de macht in handen moet zien te krijgen, om dan de maatschappij te fatsoeneeren in hun geest. Die sociaal democratische theorie is gebouwd op den klassestryd. Men verdeelt de menschen in twee kampen, de arbeiders en het kapitaal. Maar spr. kan zich niet voorstellen, d$t er ooit eenige wet kan worden gemaakt, of maatregel kan worden genomen, die goed is voor alle arbeiders en slecht voor eiken kapitalist. Men spreekt by de sociaal democraten maar steeds van arbeiders, maar men heeft dezen met absoluut géén kapitaal, doch ook met eenig kapitaal. Verder zyn volgens hen kapitalisten, gelijk aan leeg- lpopers, die niet werken, maar met hun kapitaal de proletariërs onderdrukken. Volgens de sociaal-democraten ontwikkelt de maatschappij zich zóó, dat het aantal prole tariërs steeds grooter wordt, de arbeider er dus steeds slechter aan toe komt, armer wordt. Niet armer in dien zin, dat men dag aan dag minder bezit, maar zóó, dat de arbeider minder snel vooruitgaat in zyn klasse dan de kapitalist in de zyne, zoodat het verschil tusschen kapitalist en arbeider steeds groo ter wordt. De eindstrijd, die tusschen deze j beiden komen moet, zal, doordat de arbeider steeds grooter in aantal wordt, de kapitalist kleiner in aantal, in het voordeel van den arbeider uitloopen. Dan zal de maatschappij worden gesocialiseerd en is de toekomststaat aangebroken,. Het hoofddoel der sociaal-democraten is- dan ook de staatkundige macht in handen te kry'gen, als zy die hebben veroverd,-dan..1 is, zoo zeggen zy, het kapitaal er onder en 1 de baas. dergelijke 'voorstelling de waan wordt ge wekt, dat, als de arbeiders de staatkundige macht hebben, zjj met. ons allen doen, wat zy willen. Zy verliezen daarbij uit t oog, dat de maatschappij zich niet laat inrichten en vervormen door de eene of andere poli tieke party. De maatschappij ontwikkelt en vervormt zichzelf. Als men de politieke macht heeft, is het eenige wat men doen kan, de wetgeving in overeenstemming te brengen met de ortwikkeling der maat schappij, en te maken, dat zy niet ten ach- töron d&cLrby is. Spr. wijst op het eigenaardige, dat men in de Soc.-dem. party steeds critiek hoort op eikaars daden en meeningen, en hoe in de praktijk (spr. noemt Zwitserland) Soc.-dem. regeeringspersonen practisch moeten doen, wat als theorie in de party wordt veroordeeld. Allemaal bewijzen, dat de maatschappij zich niet laat dwingen door een politieke party. Als politieke party de macht te hebben, is van belang, maar meer om kwaad te keeren, dan om de maatschappelijke ontwik keling te dwingen. Het is een feit, zegt spr., dat, als men een I vooruitgang heeft veroverd, men weer voor nieuwe moeilijkheden staat, en die moet over- winnen. Doordat' er nu werkplaatsen komen j met vele arbeiders, wordt het verschil tus- schen het belang van arbeiders en patroons steeds scherper. Zoo byv. te Ryssen, waar patroon en arbeiders vierkant tegenover elkaar staan. Wat kunt gy, zoo zeggen de Soc.-Dem., nu spreken van het temperen van de klasse stryd? die wordt eiken dag scherper. Ja, de klassestryd zooals de Soc.-Dem. zich dien denken. Maar wij zien niet één scherpe scheidingslijn, tusschen arbeiders en patroons. De lyn loopt zig-zag daar tusschen door, vandaag het belang van deze, morgen dat van gene rakend. Elk op zyn beurt zal eens het een of ander strijdig achten met zijn persoon lijk belang. Maar toen men heeft gekregen de vryheid van den arbeider, is er ook gekomen de overmacht van het groote kapitaal. Die vrijheid der arbeiders Wórd schromelijk mis bruikt. Een mensch, die het wel meent met zy'ne ïandgenooten, zal toch willen hebben, dat de arbeiders het loon ontvangen dat zij waardig zyn. Een arbeider moet het recht matig deel hebben van datgene, wat hy produceert. De arbeider kreeg de vrijheid elke overeenkomst aan te gaan, welke hy ook maar wilde, en die vryheid heeft geleid tot groote misbruiken en zoodoende moet die vryheid worden beperkt. Een beperking dus van die krachten in de maatschappij, welke overmachtig zyn, opdat de zwakkere krachten zich kunnen ontplooien tot eigen profijt. De verplichting van de politieke party der Vrijzinnig-Democraten om daaraan te helpen, besprak spr. na de pauze. Het was juist het verschil in meening hierover, dat de Vrijzinnig-Democraten dwong de Oud-Liberalen 'te bestrijden. Dezen toch willen, volgens spr., die besliste vrijheid van den arbeider gehandhaafd zien, en daardoor hebben, zy de Vryz.-Dem. ge- dwongen tot een eigen organisatie. Aan de oud-liberalen dankt ons volk zeer veel goeds, ook de verzekering van onze persoonlijke vryheid. Maar daarmede dacht men genoeg te hebben gedaan. Zoo ook op het gebied van de verbetering van ons volks onderwijs. Men had gelegenheid gegeven voor onderwijs aan iedereen; de dwang om van dat onderwijs gebruik te maken, was onnoodig. By de oud-liberalen is het consigne Staats onthouding, en zy' vergeten, dat de maat schappij niet stil is blijven staan by Thor- becke. De ontwikkeling van de maatschappij heeft dit geleerd, dat bij vrijheid contra de vrijheid, er van de sterkste zjjde misbruik van wordt gemaakt. Het beginsel der oud-liberalen vindt men in zijn zuiversten vorm terug in het voorloo- pig verslag van het Arbeidscontract door de le Kamer. Daar leest men het beginsel, dat men de patroons vrylaat den arbeiders voor te schrijven wat zij willen; de arbeiders zyn toch vry, aan te nemen of niet. Maar het gevolg is, dat van de arbeiders dan din gen worden geëischt, die in recht en billijk heid niet mogen worden gevergd. De feitelijke toestand is, dat by een arbeidsovereenkomst de arbeider de zwak kere, de patroon de sterkere is. Neen, zegt dat verslagEr zijn vele gevallen dat het juist andersom is. Volgens spr. is het eerste waar en dan is het ook niet meer dan billijk, dat een wetgever tusschenbeide komt en verbiedt bepaalde overeenkomsten te sluiten, die ongehoord zyn. Tegen dit standpunt der oud-liberalen moet dus beslist stelling worden gekozen en het is dus wel wat onnatuurlijk, dat de oud-liberalen met de Vrijzinnigen tegen de rechter-zijde front moeten maken. Maar even onnatuurlijk is het, dat de rechterzijde één regeeringsparty vormt. Het verschil daar over verschillende onderwerpen is nog veel grooter. De Vrijzinnigen doen hun best, dat de rechtsche coalitie niet aan het bewind komt, omdat die regeering schadelijk is voor de ontwikkeling van ons land. Als Dr. Kuyper regeert, merkt men eiken dag, dat men er anders aan toe is, dan wanneer de kerkelijke partyen niets te zeggen hebben. Maar niets zou, zoo nuttig zyn, om de onvruchtbaarheid van de politiek der C hristelijke partyen te bewijzen, dan dat zy nogmaals vier jaar aan het bewind kwamen.' De schoolwet is voor bij, dus zou' nu de sociale wetgeving door hen moeten worden tor hand genomen, ook de leger-vraagstukken zouden hun aandacht vragen. En het is van algemeene bekendheid dat Roomsch-Katholieken en Anti-Revolution- nairen daarover lang niet hetzelfde denken. Ook de kiesrechtregeling zou alle aandacht vragen en de eenige oplossing van deze kwestie noemt spr. algemeen kiesrecht. Met verschillende voorb. maakt spr. duidelijk hoe in verschillende districten byna algemeen kiesrecht is, terwijl in andere districten dit er nog zeer ver af is. De Katholieken heb ben over den Moerdijk bijna algemeen kiesrecht, zoo ook in het district Enkhuizén. En waar om nu in het district Enkhuizen wel en niet in Alkmaar? Zoo ook niet in de groote steden. Waarom niet? Alleen omdat men daarvan vreesteen toeneming van de Sociaal- Democratische stemmen. Maar als men vraagt alleen naar recht, dan is algemeen kiesrecht de eenige oplossing. Spr. wijst nu nog op het beginsel verschil by de behandeling der oorlogsbegrooting, voor namelijk by het blijvend gedeelte, om daarna nogmaals het standpunt der Sociaal-Demo craten aan critiek te onderwerpen, vooral van Mr. Mendels, die het meenemen der ge weren door de huiswaartskeerende miliciens een mooie gelegenheid noemt, om die gewe ren te gebruiken om de kapitaliston mee dood te schieten. Met dergelijke redeneerin gen brengen de leiders der Soc.-Dem. de ■gretig gebruik worden gemaakt. Men moet strijden voor de vrijmaking van den arbeider tegenover het kapitaal, leder- een, onverschillig, of het eon kapitalist is of niet, moet dezelfde gelegenheid hebben, om zijn natuurlijke gaven tot ontwikkeling te brengen. Dat is het ideaal der Vrijzinnig- Democraten. Een arme proletariër moet het in de wereld even ver kunnen brengen als elk ander. De arbeider moot krijgen het rechtmatig deel van zyn arbeid van wat hy ten behoeve der maatschappij produceert, dat is ons ideaal, zegt spr., en daarvoor te strijden, daartoe wekt hy alien op. (Applaus). Daar niemand zich opgeeft voor debat, of het stellen van vragen, sluit voorzitter de vergadering, gevraajftl, om 1 Mei in dienst te treden. Zich te vervoegen bij H. v. d. SLUIS te St.-Maartensvlotbrug, of bij W. KOOIJMAN te Haringhuizen. bij A. GRIN Pz., Koegras, Heider. en Ondergeteekende bericht, dat zij, na met goed gevolg te Alkmaar een cursus gevolgd te hebben en na een diploma verkregen te hebben vanwege den Neder- landschen Bond voor Ziekenverpleging, zich hier gevestigd heeft als en beveelt zich daarvoor beleefd aan. ANTJE TIJSEN, Verlengde 8toomweg, Anna Paulowna. GEVRAAGD: een voor vast en één voor de Zomer maanden, loon 9 Mark per week, bij J. SMIT, Molkerei Huisberden bij Cleve. «Gfevr&a^d Uit de Hand te koop: JEen nieuw MODJBTiJD- SCHRIFT is de gelegen aan den Stoomweg te Anna Paulowna. Te bevragen bij M. HEI LIGENBERG en Notaris BACKX te Wieringerwaard. zy ae Daas. arbeiders achteruit, want van hn"n' mnL™ De groote fout is, volgens spr., dat by een; zal door de tegenstanders derarbeiders Schagen, De „American fWLodogids»» verschijnt in 32 pagina's, in omslag met knippatroon, 1 maal per maand en kost Eike maandeiijksche aflevering bevat A. Een aantal keurige Mode-Platen. B. Een groot knippatronen-bijvoegsel. C. Een aantal bandwerkjes. D. Huishoud- en Keukenrecepten. E. Verhaaltjes. P. Goede vormen en manieren. G. Vragenbus voor jonge meisjes. H. Een stukje Piano-Muziek. I. Een pagina met Engelsche anecdoten en vele andere dingen, waarin een besohaafde dame belang stelt. Aanbevelend, LEVERT ALLE BESTAANDE MODEBLADEN.

Schager Courant | 1907 | | pagina 6