t. m .-f, BIJ VI11 IR. Haverstroo etn tast tÜöRrkman, verlossen vu Vee Ochtendvoeder. Een Cito-ofGazelle- RIJWIEI Letterraadsel. Voer biet en, Onderwijs. Bekendmaking Wognum's te St. Maartensbrug, J. Folkersma Di'iikkjj k 11 Dragteu(!r,) ontvangt men GRATIS. Zondag 3 Maart 1907. 5le Jaargang. No. 4235. DERDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIÊN. Mars, Pluto, Meteor, Eenhoorn en Titania - - RIJWIELEN. - - worden tot de laagste prijzen ver kocht bi] Jn. Smit Tas», Rijwielhandel en -Hersteller, K.?eüi» Barsingerhorn. Tevens ruime voorraad ONDER- DSELEN en BANDEN. CONCURRENTIE RIJWIELEN a f 37.50. Met garantie te kooi-1», bij Q DE BOER, Belk- merweg, Zuid-Zijpe. Wordt gevraag, dadelijk of met 1 Mei met klein gezin, tegen hoog loon, bij C. a. WaIBOER. Wieringerwaard De ONDERGETEEKENDE beveelt zich, evenals vorige jaren, aan voor het C. PEETOOM, Slager, Winkel. Wenscht gij in het lokaal van den Heer W. Swarthof, door het Gemengde Koor ..E TT 3? ZEE O IN" I van Schagerbrug, Directeur de Heer G. L. Kroonenburg, op Zondag 10 Maart '07, des avonds half acht. Entrée f 0.50. Besproken plaatsen 10 Ct. extra. Na afloop Bal. voorzien van Gazelle-banden Wie uit bovenstaand woord de meeste Holl. woorden maakt van niet meer dan 5 letters, b.v. later, ster, as, enz. en deze vóór Dinsdag 12 Maart inzendt met 25 ct. p. postw. of aaD postzegels, ontv. een rijwiel of 50 Gul den naar keuze, 2de een grond horlogre en 50 volgenden ieder een nikkel horloge. Inzenders vóór Woensdag as, die meer dan 40 woorden inzenden, krijgen bovendien allen een cadeau. Ieder inzender ontvangt den uitslag Zaterdag 28 Maart franco a«n hnis. a ffi &o en een partij puike a f 2.SO per 70 K Gbij 50 H L. gelijk f 0.10 minder, bij C D. REZEL- MAN, Zwinwegj Anna Paulowna. welke men brandt met Amerikaansche carbid en men kan per Rijwiel de geheele Provincie doorrijden, zonder defecten,en zonder vermoeid te worden Onderricht Vraag Catalogus en Handelaarsprijs. Beleefd aanbevelend, L. GROENEWOUD, Bonds-Rijwielhersteller, Winkel. Ondergeteekende, onderwijzer met hoofdakte, wegens gezondheidsredenen gepensionneerd ais le Onde-wijzer (plaate- verv. hoofd), goed muzikaal ontwikkeld (Piano, Orgel en Viool), biedt zich aan tot hot geven van Huisonderwijs. Ziet zich ook gaarne belast met ad ministratieve werkzaam heden Aanbevelend, C. H. N. TATES, Schagen, Laan D 2. ingevolge art. 38 van het Wet boek van Koophandel. Bij akte den 26sten Januari 1907 ver leden voor den te Schagen gevestigden Notaris C. L. VAN DEN BERGH, op het ontwerp waarvan de Koninklijke Bewilliging is verleend bij Besluit van 19 Januari 1907 No. 17, is wijziging gebracht in de akte van oprichting der Naamlooze Vennootschap „Schager Kaas handel", gevestigd te Schagen. De akte in haar geheel, met de Ko ninklijke Bewilliging, is opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant, van 26 Februari 1907 No. 48. die als boerenknecht in Hollands Noorder kwartier is gaan dienen, aan zijn broer Klaas, die in de Zaan streek gebleven is. XXII. Wjj hadden op de, thee Laast onzen Dominé, Een oude, brave man, Die aardig preeken kan En op veel dingen let; Hij houdt ook yan de pret En van gezelligheid Is wars van haat en nijd. Als hij zoo bij ons is, Dan houdt hij, dat is wis, Zoo'n soort van communiqué Van Kerk of Politiek En soms van allebei, (Och! 't is ook eenerlei.) De baas zegt, ja of neen, De preekheer praat alleen. Zoo sprak hij dezen keer ,,'t Is hier, mijn waarde heer, „Al klagen en verdriet! „Maar man! dat hoeft toch niet! „De boeren klagen nog, „Hun zaak gaat heerlijk toch, „Zij maken goeden sier „En wordenrentenier „De smid zegt, dat de tram „Hem al het brood ontnam, „Hij moet geen paard beslaan, ,,'t Is straks met hem gedaan; „Maar zie eensna een jaar „Dan is ons smidje klaar, „Want in zijn smederij „Moet nog een knecht er bij „De werkman doet ook mee „En mompelt: ach! en wee! „Want zegt hij„menschen, zie „Al die machinerie. „Weldra is 't werk gebeurd." De werkman die zoo treurt, „Zingt straks, door hooger loon „Wat is het leven schoon „De schrijver van 't kantoor „Die krabt zich achter 't oor, „De schrijfmachine toch „Doet langer alles; och! „Maar 't is zijn groot geluk, „De zaken gaan zoo druk, „Hij zegt nu tot zijn wijf: „Ik blijf nog en ik schrijf!" „Daar schreeuwt een kastelein „O, menschhoe zal het zijn „Als'elk onthouder wordt? „Dat is een ramp, verdord „De man is radeloos, „Maar maakt te vroeg zich boos, „Want: nu verkoopt hij vast „Een regenbak vol kwast." „Een slager roept verwoed „Nu gaat de zaak niet goed „Het vegetariaat „Maakt mij nog disperaat, „Zij eten vleesch noch visch." De slager heeft het mis „Want, telkens zegt een aar „Geef mij zijn portie maar 1" „De bakker trekt ook al „Gezichten, bijgeval: ,,'k Verkoop geen roggebrood „En raak zoo in den nood, „Dan„Coöperatief" „Dat is ook nog mijn grief Hij redt zich, want het meel „Dat kost hem niet zooveel." - „En onze dokter zegt: „Mijn zaken gaan ook slecht, „Want, 't is een razernij „Met die kwakzalverij Het zal wel met hem gaan, „De man blijft wel bestaan, „Want, weldra vindt de guit „Een nieuwe ziekte uit. „De onderwijzer is „Ook mopp'rig, naar ik gis, „Want, zie! door Malthus' leer „Krijgt hij geen kind'ren meer „Óp school, maar 't wordt gezond, „Want: d' anti-Malthusbond „Brengt straks, dat spreekt vanzelf, 't Gezin op tien of elf." „Alleen de Dominé „Mag roepen achen wee „Zijn ambt, daar kunt g' op aan, „Gaat langzaam naar de maan. „Geen volk meer bij de preek. ('t Wordt minder elke week,) 't Geheim is mij onthuld: „jpiet is onz' eigen schuld „Wij kleeden Jezus aan „En laten Hem zoo gaan „In 't pak van socialist „Of van een anarchist, Of als een wrekend Heer. Het volk kent Hem niet meer, „En werkman, burger, boer. „Zegt: dominé, bonjour!' En dominé ging heen. De baas zei ja, noch neen! Maar even tot de vrouw „Wijf, kijkdaar heb je 't nou „De dominé klaagt mee, „Maar, dat is mijn idéé: „Hij raakt niet op de schop, „Doch vindt er wel wat op." JAAP. Alkmaar, 28 Februari 1907. De Voorzitter moest heden wegens onge steldheid de leiding van de tegen één uur uitgeschreven raadsvergadering overgeven aan den oudsten wethouder, den heer De Wit. Niet aanwezig waren met kennisgeving de heeren De Groot en Mr. Dorbeck, zoodat, waar nog een vacature onvervuld is, veer tien leden present waren. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den heer A. H. van Vreeningen, om wegens zijne benoeming bij het onder wijs in N. O.-Indië eervol ontslag uit zijne i betrekkingen van onderwijzer met acte i Fransch aan de Burgerschool en bij het herhalingsonderwijs aan jongens. Ingaande 15 April e.k., werd het ontslag eervol ver- leend. Mede was ingekomen een verzoek I van den heer J. Hoek, om hem ontslag te 1 willen verleenen uit zijn betrekking van bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter, er aan herinnerende hoe de heer Hoek zich door zijne hulpvaardig- i heid, voorkomendheid en ijver vele vrienden heeft gemaakt, stélde voor, het ontslag, in- I gaande 1 Mei a.s., op de meest eervolle I wjjze te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem gedurende een lange reeks van jaren aan de gemeente bewezen en onder toe kenning van pensioen, waarvan het bedrag nader door B. en W. zal worden bepaald. Onder algemeen applaus der vergadering werd conform besloten. Wèl mocht de Voorzitter getuigen van de vele diensten Immers 1 Juni a.s. zal het 54 jaar geleden zijn, dat de heer Hoek bij de gemeente in dient trad; al dien tijd was hij commies ter secretarie, sinds 1904 tevens ambtenaar i van den burgerlijken stand. Git beide be- trekkingen is hem thans tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleendB. en W. verleenden het hem op zjjn verzoek bereids uit eerst genoemde functie. Dank zij den onlangs vastgestelden pensioenverordeningen, zal de heer Hoek de eerste zjjn, aan wienkrachtens die verordeningen pensioen zal worden toe gekend. Waar de heer Hoek zjjn levens jaren met eere draagt, zich in vele opzichten nog krachtig en jong gevoelt en een opge wekt humeur bezit, is het te hopen dat hem nog vele genotvolle jaren van welver diende rust zullen wachten. Daarna werd overgegaan tot de benoeming i van een hoofd van de derde Gemeenteschool (vacature-D. Tjalsma). Bij eerste stemming wordt benoemd de heer P. Schipper, eerste onderwijzer aan die school, met 11 stemmen. De heer P. Stadt, hoofd der school te Wie- I ringerwaard kreeg twee stemmen, de heer J. van den Esch, onderwijzer te Amsterdam, één stem. Tot leden der Commissie van bijstand in het beheer van het pensioenfonds voor de gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen, benoemde de Raad de heeren Glinderman, De Lange en Van Buijsen. Vastgesteld werd het verslag aangaande de I wijze, waarop de subsidie ad f 300, verleend s aan de vereeniging „Kinderkleeding en Kin dervoeding" met het doel, omschreven in art. 35 der Leerplichtwet, is besteed. Uit het door B. en W. opgemaakte ontwerp, 't welk onveranderd werd vastgesteld, bleek, dat 485 kinderen, behoorende tot 197 gezin- j nen, over 1906 zijn ondersteund, over de I verschillende scholen verdeeld als volgt le Gemeenteschool 98 kinderen, 2e Ge meenteschool 92 kinderen, 5e Gemeenteschool 82 kinderen, R. K. Jongensschool 78 kinderen, R. K. Meisjesschool 77 kinderen en Christe lijke school 13 kinderen. Van deze 197 gezinnen werden 23 één maal opgeroepen. Aan één kind werden hoogstens verstrekt1 hemd, 1 broek, 1 borstrok, 1 paar kousen en 2 paar klompen. Met inbegrip der subsidie ontving de Ver eeniging in 1906 f961.75, waaronder f516 aan contributies en f 121.75 aan giften. Uit gegeven werd 830.03, waarvan f553.83} aan kleeding en f243.57} aan klompen. (Voeding werd niet verstrekt). Zoodat er een kassaldo was van f 131.72. I De bestrating van keien in de omgeving van het Gymnasium zal worden veranderd 1 in eene van klinkers. B. en W. kregen machtiging om die veranderingen aan te brengen, welke noodig zullen zjjn om het geraas in de leerlokalen, veroorzaakt door het rjjden met voertuigen, te doen ophouden. Een suppletoir kohier der straatbelasting over 1906 werd vastgesteld met een belast baar inkomen van f 201.70, terwijl ten slotte behoudens eene kleine wijziging goedkeuring i werd geschonken aan een door den heer A. G. den Boeskerd ingezonden plan van bebou- l wing van een terrein, gelegen tusschen den Kennemersingel en den Westerweg, en zich bereid verklaarde tot kostelooze overneming 1 in eigendom en onderhoud bjj de gemeente van de in dat plan ontworpen straten met rioleering en andere kunstwerken, wanneer aan al de door den Raad gestelde voorwaar den omtrent ophooging, beharding, rioleering, verlichting, beschoeiing en watervoorziening zal zijn voldaan op kosten van den onder nemer. De heer Vonk drong aan op het vernemen van het resultaat van het in 1904 door B. en "W. toegezegde onderzoek naar den toestand van de Heilooërbrug en 'naar de vervanging van de rustieke voetbrug over de Singelgracht, toegang gevende naar de bouwterreinen der bouwmaatschappij Rjj- necom, door een rij'brug. De Voorz. hoopte spoedig plannen aan de I vergadering te kunnen overleggen. Daarna 1 ging de Raad in comité-generaal en werd de openbare zitting gesloten. EnkhnizenStavoren. Met de veerstoomponten tusschen Stavoren en Enkhuizen van de H. IJ. S. M. werden in het afgeloopen jaar ruim 21.000 wagens met goederen en vee overgebracht, en met de stoombooten ruim 140.000 reizigers, welke beide cijfers vroeger nog nooit werden be reikt. Dat de exploitatie der booten en ponten aan goede handen is toevertrouwd, kan wel hieruit blijken, dat, behoudens den ijstoestand op 30-31 Dec., in het vorige jaar geen enkele vaart werd verzuimd. Ook waren de aansluitingen op de sneltreinen gedurende j hel geheele jaar verzekerd. In verband met deze groote ontwikkeling van het verkeer zullen, naar wij vernemen, i de spoorweg-inrichtingen aan het station Stavoren binnenkort belangrijk worden uit gebreid. Een trainongeluk bij Beetsterzwaag. Bij Beetsterzwaag is een locomotief ont spoord der N. T. M., waardoor 5 werklieden, bij de Maatschappij in dienst, een ernstig ongeluk is overkomen. De toestand van vier hunner is zeer ernstig. Allen zijn gehuwd. Met hun vijven stonden ze op de machine, toen deze ontspoorde en omsloeg. De veiligheidsklep brak en stoom en heet water liepen over de mannen, die aan weerszijden van den ketel gevallen waren. De werkmeester Noorda, die de machine reed, kwam terecht voor den ketel. De machinist Neienga was de eerste die uit de benarde positie wist te komen en begon dadelijk den anderen hulp te bieden. De stoom vooral maakte dit moeilijk. Noorda werd door hem door een gebroken ruit ge haald, dat vooraf door hem was ingetrapt. De schilder Comello lag aan de zijde van den ketel, eveneens de schilders v. d. Meer en Wesseling. Allen kregen vreeselijke brandwonden. Direct werd om medische hulp gevraagd uit Gorredijk en Beetsterzwaag, die dra verscheen. In de woning van den tolgaarder werd hel voorloopig verband gelegdonder geleide van twee pleegzusters werd toen per tram de reis naar Heerenveen aanvaard, waarde drie aanwezige geneesheeren inmiddels gewaarschuwd waren. De toestand van Comello en v. d. Meer is zoo, dat de geneesheeren het niet raadzaam achten de patiënten te laten vervoerenhun toestand is zeer ernstig. In de serre van de woning van dr. S. zullen zij voorloopig blij ven. De werkmeester Noorda kon per tram naar zijne woning vervoerd worden. Wesseling werd per vaartuig naar zijn huis gebracht. Volgens het oordeel der medici is ook hun toestand ernstig. De aanleiding of oorzaak van het ongeluk is niet bekendde rechter commissaris vertrok Donderdag met bet O. M. per auto naar do plaats van het ongeval, tot onderzoek in loco. Een pokkengeval. Te Westzaan werd een geval van pokken geconstateerd. De ziekte had tot heden een gunstig verloop, wat de pokken betreft. Door een bijkomende ziekte is de toestand der patiënte nog verre van gunstig, ofschoon geen onmiddellijk gevaar bestaat. Tn over leg met den geneesheer en inspecteur der volksgezondheid heeft de burgemeester de meest doeltreffende maatregelen genomen, waaraan het dan ook zeer zeker te danken is dat geen nieuwe gevallen zijn voorgeko men. De lijder wordt in de barak verpleegd, terwijl het gezin in de woning in observatie I wordt gehouden. Een politiepost staat voor de woning. De Noorderschool is voorloopig gesloten, daar twee onderwijzers, die op kamers woonden in het huis van den Hjder, in observatie worden gehouden. Van de gelegenheid tot inenten wordt zeer druk gebruik gemaakt. 1 Benoemd als kaasmaker aan de kaas- fabriek te Lutjewinkel, de heer K. Broers te Midwoud. Bjj de Gereformeerde Kerk te Dirkshorn, gem. Harenkarspel, is beroepen ds. A. J. de Boer te Grijpskerk. Bloedvergiftiging. Men meldt uit Soest Het 5-jarig zoontje van W. Klejjn, wonende op Hees onder deze gemeente, had in de vorige week het ongeluk een greep op zijn voet te laten vallen, waardoor een klein wondje ontstond. Hoewel het kind den eersten dag over pijn klaagde, was deze den volgenden dag weer verdwenen, doch den daaropvolgenden dag deed de pijn zich weder gevoelen. De inmiddels ter hulp ge- j roepen geneesheer constateerde bloedvergif tiging in zulk een graad, dat zijne hulp niet meer mocht baten. Des avonds was het kind bewusteloos, bleef een paar dagen i i n dien toestand en stierf daarna. Wegens vertrek van den heer E. Wind, ontvanger der Gemeente Winkel, werd als zoodaning benoemd de heer G. Nobel te Lutjewinkel. Bij Kon. Besluit benoemd tot rechter in de arr-rechtbank te Amsterdam, mr. W. A. van Woudenberg Hamstra, thans rechter in de arr.-rechtbank te Alkmaar. Die vuule kijiuler Men schrijft aan „De Gelderlander" Ten plattenlande, waar sinds de nieuwe schoolwetgeving het onderwijs geen ruïne meer is, betracht men de zuinigheid thans op een nieuwe manier. Eén keer per week, zegge één keer komt in zeker dorp, dat ik niet noemen zal, de bezem van den veldwachter de poort der wetenschap in, om het stof, door de kinde ren binnengebracht, denkt ge, de deur uit te jagenMis, rvierkant mis hebt ge het dan! Want den kinderen wordt behoorlijk geleerd, hun klompen en schoenen te rei nigen, waar dat behoort. Neen, de plattelandsschool is tegenwoordig de uitgelezen vergaderbak van de wegwerp- selen en de overblijfselen van tabakrookende en kanasterpruimende, aan sociale actie mee- kalefaterende boeren en burgersze is tevens de tempel der godinnen van muziek en tooneel. In één school werden in één week drie boerenbondsvergaderingen, één sociale lezing, één vergadering der leenbank, twee fanfare repetities, twee zangkoorrepetities en één goochelaarsséance gegeven Toen de bezem kwam, zei de sjampieter: „Wa moaken de kjjnder 'ttoch vuul!" Diefstal van een postzak. Men schrijft uit Ede: Aan het station van de S. S. alhier heeft een zeer brutale postdiefstal plaats gehad. Toen Zaterdagavond als naar gewoonte de post boden uit Ede, Wageningen en Lunteren zich naar den posttrein van 7 uur begaven, heeft een dief van de gelegenheid gebruik gemaakt om het sorteerlokaaltje binnen te gaan en den postzak van Lunteren, bestemd voor Ede, medegenomen. Gewoonlijk wordt er met deze gelegenheid ook een belangrijke hoeveelheid contanten vervoerd, doch dit was dezen keer zeer toevallig niet het geval. De brieven zijn later verscheurd, de post- quitanties in gaven toestand gevonden op den weg tusschen Ede en Bennekom. De zak zelf is nog niet terecht. Niettegen staande onmiddellijk een ernstig onderzoek door de politie is ingesteld, heeft men tot dusver geen spoor van den dader kunnen ontdekken. De Crisis. In tegenspraak met de op zeer beslisten toon verspreide berichten, als 'zou thans spoedig de beëindiging der crisis te wachten zijn, kan het Haagsch Correspondentie-bureau op deugdelijke gronden mededeelen dat zulks niet het geval is. De Koningin heeft de besprekingen met Staatslieden hervat door het raadplegen andermaal van den voorzit ter der Eerste Kamer, nadat zü Dinsdag minister De Meester, tijdelijk voorzitter van den ministerraad, had ontvangen. Een jubileum. Wy vernemen, dat de heer Aris Smit, de bekende vrachtrijder van De Kreil (gem. Barsingerhorn) op Schagen, dezen dienst medio Maart a.s 40 jaar zal hebben uitge oefend, en steeds dezelfde route ongeveer. Weggewaaid. Dezer dagen vertoefde de heer R. K. v. d. B. uit Hilversum, te Naarden. Op straat iets uit zijne portefeuille willende nemen, woei door een plotselinge windvlaag een papier uit zijn portefeuille. De heer v .d. B. wilde het nog grijpen, doch tevergeefs. Het papier dwarrelde al hooger en hooger, totdat het terecht kwam op het dak der Groote Kerk. De heer B., die niet wist wat voor een papier het was en de onmogelijkheid in ziende om het papier terug te krijgen, deed daartoe geen verdere moeite. Hoe groot was nu zijn verrassing, toe hij van den directeur der brandassurantie-maatschappij, bij welke zijn woonhuis verzekerd is, een brief ont ving, inhoudende de polis, ten name van den heer v. d. B. Uit een begeleidend schrijven bleek, dat deze polis het wegge waaide papier was. Zij was niet op het dak blijven liggen, doch na eenigen tijd weer er afgewaaid en gevonden door een voorbijgan ger,die ze naai- de betreffende assurantiemaat schappij zond, met verzoek de polis aan den rechthebbende ter hand te stellen. De kuiisf van dirigeeren. Het(volgende verhaal komt van een Zwit- sersche stad tot ons. Er bestond daar een vacature voor diri gent aan het stedelijk schouwburg-orkest. Volgens voorwaarde zouden de candidaten beurt om beurt een opera-voorstelling leiden. De jury zat in de zaal. De beurt was aan oen Duitscli dirigent, die den „Tannhauser" zou dirigeeren. In het rumoerigst gedeelte van de ouverture, bij het krachtigst fortissimo, tikte hij af, wendde zich naar de tweede hobo-partijen, zei: „U blies 1 a in plaats van sol". De hoboïst mopperde en erkende de opmerking voor juist. De jury was ten zeerste verrast door deze muzikale scherpzinnigheid, en er ontstond een sterke meerderheid voor den candidaat. Maar een van de minderheids-juryleden vertrouwde het wonderstukje niet, toog in het orkest op onderzoek uit, en belandde aan den lessenaar van den la-voor-sol-bla- zenden hoboïst. Zonder aarzelen legde deze de volgende verklaring af: „Meneer, sedert twintig jaar blaas ik de tweede hobo in dit orkest en zoolang ik me herinneren kan, heb ik in de bewuste maat een sol geblazen. Maar als u goed kijkt, zult u zien, dat de sol met potlood is vervangen door een la. Dus heb ik la gebla zen. En aangezien we de muziek uit de handen van den dirigent ontvangen, heb ik onder het blazen gedacht, dat de verandering van hem kwam". Zoo dacht het jurylid eveneens. En aangezien de meerderheid, die eerst door zoo'n scherp dirigentenoor was getrof fen, van eenzelfde gedachte bleek, is deze over-intelligente dirigent niet benoemd. Lawines. Elk jaar komen in Noorwegen lawines voor, maar zelden eischen deze zooveel slacht offers als dit jaar. Tweemaal achter elkan der in een kort tijdsbestek kwamen zware lawines naar beneden, de eerste maal te Geiranger, dicht bij Aalesund, waar 15 per sonen om het leven kwamen, en de tweede maal op 23 Februari aan de om ziin natuur schoon bekende Noordfjord, aan welke, voor zoover men weet, acht menschen ten offer vielen. Te Geiranger ging het al zeer on gelukkig. De menschen hadden als schuil plaats een huis uitgezocht, dat naar hunne berekening volkomen veilig was en juist dat huis werd verpletterd. De regeering beraamt plannen tot bescher ming der bevolking tegen soortgelijke ram pen, ze stuit daarbij echter, uit den aard der zaak, op zeer groote moeilijkheden. Ju weelendiefstal. Twee diamanthandelaren uit Parijs waren voor zaken te Nice en hadden een grooten voorraad geslepen diamanten, juweelen en andere kostbaarheden bij zich. Ongeveer te een uur 's middags gingen beide heeren dejeuneeren in een van de café's op de avenue de la Gare. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben, begaf de heer Glattoner zich naar een klant, terwijl de andere, Schiff, zich naar de Crédit Lyonnais begaf, om een telegram te schrijven. Hij legde daartoe een zak, bevattende voor 1} millioen francs aan diamanten, tusschen de voeten op den grond. Schrijvende, voelde hij dat de zak bewoog en het volgend oogenblik was hij verdwenen. De diefstal werd dus met een ongeloof lijke vaardigheid uitgevoerd. Een dame, die vlak bij Schiff aan een tafel had gezeten, had niets gezien. Schiff herinnert zich alleen, dat hij door een ver dacht persoon werd nageloopen, nadat hij een bezoek bfj een juwelier had gebracht. 6B beslist een zuiver le klasse OCHTEND- VOEDER, neemt dan proef met PRIJZEN Voor V.P.N. leden: Voor niet-leden: 5 K.G. f 0.70. f 0.75. 10 1.35. 1.40. 25 3.25. 3.50. 50 6.25. 6.50. 100 12.25. 12.75. Vanaf 50 K.t». franco station. Onbekenden rembours. ZaïfiitTicriii

Schager Courant | 1907 | | pagina 9