efti rast töBettaim, een uast tÉJerliMn, een Smidsknecht en een Smiösli een KNECHT, Voorloopig bericht. een rrnt üHfriiman, feit cast tÜ^rfiman, een 2de KNECHT, een Dienstbode. lenstl Een vast Werkman, een flinke Dienstbode, KAASBAK, ffn 3§ttisltüttdstcr, Stierkalf, §ehan|j5ielppifi\ BRMIBASMI, S. BREGMAN, Attentie, Dames! 7 wagens Hooi, PLOEGPRAMEN Beijneveld, Winkel. Trapman Co., Gemengd Nieuws. Uit en voor de pers. Burgerlijke Stand. WordC &evr.magd Gevraagd Terstond gevraagd Er biedt zich aan Wordt gevraagd: Advertentiën. Gevraagd, voor vast, Te koop Te fkoop 30 beste BIGGEN, Te koop Biggen, moè Schrammen en drachtige ZEUGEN. Liederen en Voordrachten, zoo mede Versierrozen, Guirlandes, Pijpenkransen, Roosjes voor Glaas jes en Kommetjes, en verschillende aardigheden met lied, zooals Mut sen, Neuzen, Worsten, Beschuitjes, Eieren* Chocolaadjes, enz., enz. Aanbevelend, C. BURGER, het maken van ijzeren en stalen Vaartuigen en het plaatsen van motoren in bestaande Schepen. P. DB WIT C">. M. L A N S E R, Kassier en Makelaar, te Alkmaar, slechts 75 ets per jaar. Laan D 4, Schagen. bleef een kamer in de woning van den heer C. wat lang gesloten. De heer C., die ge waarschuwd werd, ging naar binnen en vond 7,yn vrouw, die in het kraambed lag, met de baker en het kind in bewnsteloozen toestand. De vrouw en de baker werden door den inmiddels geroepen geneesheer bijgebracht het kindje was overleden. Kolendamp, ontstaan doordat de pflp niet vast genoeg aan de kachel had gezeten, was de oorzaak van dit ongeval. Landverhuizers. Uit Friesland zijn het vorige jaar niet minder dan 1038 personen als landverhuizers vertrokken, meest naar Amerika, tegen 729 in 1905. En .nog pas zijn de twee eerste maanden van het nieuwe jaar achter den rug, of reeds nu weer is het aantal derge nen, die uit deze provincie den Oceaan over trokken, vrij aanzienlijk te noemen, terwijl nog meerderen zich gereed maken om te vertrekken. De trek naar het Verre Westen wordt in weerwil van de beter wordende levensvoorwaarden hier telken jare grooter, hetgeen een gestadige afneming der bevol king in onderscheidene plattelandsgemeenten van dit gewest ten gevolge heeft. Automobiel-ongeluk. Men meldt uit Delft Zondagmiddag te half drie heeft op den Haagweg nabü Delft een ernstig ongeval plaats gehad. De automobiel van den heer v. d. L. uit Rotterdam, waarin ook dames en kinderen, die uit de richting Rotterdam kwam, botste met een andere auto, komende uit tegenovergestelde richting, en waarin twee hoeren gezeten waren, van wien een de chauffeur. De schok was zoo ontzettend hevig, dat de auto's totaal vernield en de inzittenden over den weg geslingerd werden. De passa giers, van wie er enkele bewusteloos waren, werden liefderijk opgenomen in Villa Johanna en daar door de inmiddels ontboden doctoren Van Hees en Van Krimpen, uit Delft, voor zooveel noodig, verbonden. Ernstig verwond was alleen de chauffeur, wiens borstbeen ingedrukt was. Men vermoedt, dat de botsing ontstond, doordien den bestuurders het uitzicht over den weg benomen werd door den losgelaten stoom van de stoomtram, die juist passeerde. Een sluwe straatventer. De Utrechtsche correspondent van L. en V. schrijft: Op 't Steenweg, drukste straat bijna van Utrecht, reikt een in beige demi-saison ge hulde jongeman een voorbijganger een strooi biljet over. Voor een persman om van te watertanden, je weet nooit wat er in staat. Direct na het in ontvangst nemen, kijkt de argelooze wandelaar er in, terwijl op het zelfde oogenblik de „verspreider" zich tot hem wendt, salueerend het rechteroog be dekkend „Menieer, woordtsie, asjeblief!" Meneer bly'ft even staan, loopt vervolgens door, maar wórdt amicaal aan den arm vastge houden. „'t Is een bietsie polletiek, ziet uw, maar dit biljetsie zijne hun gedichten, 't Kos drie cinten, voor uw, ziet u Inderdaad was het een velletje groezelig papier met 2 „gedichten". „Hier hebt ge het ding terug, ik ben niet voornemens iets te betalen." „Zóóoo voor mijn cinten de versies lezen, daar mot je menéér voor zijn 1" De onontbeerlijke omstanders genieten, terwijl meneer onder het te voorschijn halen van drie centen snauwt „'t Is voor de herrie, maar anders ver- d ik je te betalen voor die afzetterij Een zonderlinge familie. J. M., te Ter Apel, woonde, naar men meende, in vrede met zijn huisvrouw en hunne vijf kinderen, doch plotseling kwam daarin verandering. De oudste zoon, een jongeling, de kinderschoenen ontwassen hij is militair geweest had zich de ge woonte eigen gemaakt om 's avonds thuis te komen, wanneer de familie reeds te bed was. Dat begon papa te vervelen en Jan werd aangemaand op tijd thuis te zijn. Dat hielpniet. Hem werd gedreigd, dat hy er niet weer na tienen binnen kwam. Hy was er niet en nu liet de uitvoering niet op zich wachten. Moeder had echter medelijden en vertelde vader onder de noodige bewegingen dat: Jan er uit, zy er ook uit. En daar gingen ze, moeder en zoon. Den volgenden dag zond de vader zyn 14- jarigen tweeden zoon eens uit om te „vis- schen" waar moeder en broer waren, maar Willem vond ze niet, doch wilde er nog eens weer op de flets op uit, of hy ze niet kon vinden. Vader moest naar de schuur, de dieren verzorgen, en nu ging Willem bij het kabinet en zocht ongeveer 650 gulden bijeen en ging toen met de fiets naar „moetje". Nu waren ze geborgen en papa was nu zijn vrouw en twee zoons kwijt, benevens zyn kapitaal. Waar de drie zich ophouden, is onbekend. Het laatst zyn ze gezien by het station Noordooster te Stadskanaal en zyn ze gereisd naar Assen. Men zegt, dat ze biljetten genomen hebben naar het Verre Westen, Amerika. (U. V. Ct.) Verbeterd bericht. De firma Joh. F. Morra te Alkmaar ver zoekt ons mee te deelen, als verbetering van reeds opgenomen bericht, dat haar van de groentevereeniging Waarland de levering is opgedragen van 35000 K.G. Superphos- phaat 14% in baaltjes van 50 K.G. a f 3.28} per 100 K.G. De redders gehuldigd. Prins Hendrik heeft Maandagmorgen aan den Hoek van Holland eigenhandig de vol gende onderscheidingen uitgereikt De gouden eere-medaille der orde van Oranje-Nassau aan den kapitein van de loodsstoomboot „Hellevoetsluis" J. Berkhout, aan kapitein G. Jansen, van de stoomred- dingsboot „President van Heel" en aan schipper M. Sperling, van de blazerschuit „Van der Tak", en de zilveren medaille van Oranje-Nassau aan allen die deel uitmaakten van de bemanning der genoemde reddings boot en alle loodsleerlingen van den afhaal- kotter aan den Hoek van Holland en van de stoomloodsboot „Hellevoetsluis, die aan het reddingswerk op 22 Februari deelnamen Zondag zijn schippor M. Sperling en zijne neven L. en O. Sparling te Dordrecht ten raadhuize door den burgemeester ontvangen en toegesproken. Elk hunner ontving namens de ingezetenen van Dordrecht een gouden horloge met inscriptie. Een eigenaardige hulde heeft het bestuur van den Nederlandschen Hotelhoudersbond gebracht aan Mina Pripler, de moedige dienst bode van mevrouw Wennberg. Als hulde voor 15 jaren eerlyke en trouwe plichts betrachting verleent deze bond aan dienst personeel van leden een gouden medaille ter waarde van f 50, geslagen op den stem pel van den bond, en voor het vrouwelijk dienstperoneel wordt zoo'n medaille da11 opgemaakt in den vorm van een broche. Een dergelijke gouden broche nu heeft het bestuur van den Hotelhoudersbond ter beschikking gesteld van Mina Pripler, doch ter herinnering aan haar touw en aanhan kelijkheid is daarop gegraveerd„Mina Pripler, voor moed en touwe plichtsbetrach ting 21 tot 23 Februari 1907." Men meldt van den Hoek van Holland Naar wy vernemen, komt er van de reis naar Londen door de schippers Berkhout, Jansen en Sperling niets. Alcmaria-cacao. Door onzen landgenoot, den heer J. C. Baan te Alkmaar, fabrikant der bekende Alcmaria-cacao, is de 24e bekroning behaald en wel op het te Nice gehouden concours ter gelegenheid van de Int. Tentoonst. van voedings- en genotmiddelen. Van de 8 mede dingers werd by acclamatie van al de jury leden, aan den heer Baan de hoogste bokro- ning, de Grand-Prix, toegekend. Bekedd. Voor de politie te 's-Hertogenbosch heeft de verdachte van den moord op den veld wachter van Mill, den heer Maas, in den avond van 28 Jan. j.1. gepleegd, de sedert dien tyd voorloopig gehechte 53-jarige land bouwer Petrus Verbruggen aldaar, na ge durende eene maand hardnekkig zijne on schuld te hebben volgehouden, thans eene volledige schuldbekentenis afgelegd. Bakers gebrek. Men schrijft uit Friesland In Friesland heerscht tegenwoordig ten plattenlande niet alleen gebrek aan gewoon dienstpersoneel (meiden en knechten), maar ook aan.... bakers. Verscheidene menschen brengt dit in niet geringe ongelegenheid. Men moet zich in deze thans vaak behelpen op vroeger ongekende wijze en zich menig maal tevreden stellen met de hulp van wei nig of niet geoefenden. Een koeien maag. In de maag van eene dezer dagen te Nieuwer-Amstel geslachte koe vond men 17 spijkers, 2 rechte stukken yzerdraad, eene groote bakerspeld, een medaille, een stuk caoutchouc, 7 centen en 5 halve centen. Het dier was gevoerd met aardappelschillen en-groentenafval, uit Amsterdam afkomstig. Een advertentie. In de advertentierubriek van een der Noord- brabantsche bladen lezen wy Er wordt gevraagd een R. K. bakkers knecht, die zelfstandig een colbertcostuum kan maken. Tweede Kamer. Men meldt uit Den Haag: De Tweede Kamer der Staten-Generaal is tegen Woensdag ter vergadering opgeroepen hoofdzakelijk tot onderzoek in de afdeelingen en daarna afdoening van de Credietwet voor Oorlog en enkele spoedeischende ont werpen van hoogst eenvoudigen aard, waarmede zy nog deze week denkt gereed te komen. echtg. van Antje Bakker, eerder weduwn. van Aagje Halfschepel, vroeger van Maai je Bijpost. Jansje Bos, oud 60 jr., echtg. van Willem Jonker. Een Oudje. Te Pary's is in de vorige week mevr. Robi- neau overleden op den buitengewoon hoogen leeftijd van byna 107 jaren. Zij was op 9 Juni 1800 te Chateauneuf-sur-Loire geboren, kwam als kind reeds naar Parijs, waar zij sedert geleefd heeft en dus een geheele eeuw had meegemaakt. Daar zy tot byna het eind van haar langdurig leven bijzonder flink was gebleven, trok zy steeds zeer de aan dacht van artsen en biologen, met name van dr. Metsohnikof, die zich o. a aan de bestrijding van de ouderdomsafbraak gewijd heeft en de oude dame vaak bezocht. Sedert twee jaren ging zy niet meer uit, omdat zij wegens een ongelukkigen val moeilijk zich bewegen kon, maar zy bleef nog ijverig bozig met het vervaardigen van kleeding- stukken voor arme kinderen. In den laat- sten tyd had zy vaak nerveuse toevallen, die echter spoedig overgingen; zelf verlangde zy ten slotte naar haar einde, om voorgoed rust te hebben en niemand meer tot last te zyn. 1000 Pond dynamiet ontploft. Aan do westeïjjke monding van de Pennsylvania-tünnél, in Homestead (New- Yersey) ontploften WO pond dynamiet, waardoor vijftig woonhuizen verwoest wer den. De eerste berichten zeggen, dat 15 menschen gedood zyn. Te Nevv York trilden de huizen op hun grondvesten, zoo sterk was de schok. Heel New-York, zoo vertelt de „New-York Herald", was in den nacht van Zaterdag op Zondag in rep en roer toen omstreeks kwart over twaalf de dynamietbergplaats aan den ingang van de tunnel in de lucht vloog. De schok werd tot in Greenwich gevoeld. Ieder een had allereerst het gevoel, of hy zelf in de lucht vloog en de onmiddellijk daarop volgende gedachte was, dat de ontploffing om den hoek van de eerstvolgende straat plaats had gehad. De arme New-Yorkenaars vlogen uit hun bed en iedereen stak angstig zyn hoofd uit het raam, om te zien wat er te doen was. In de overvolle café's brak een ware paniek uit. Een correspondent zegt, dat de twee snel op elkander volgende schokken zulk een uitwerking op het publiek hadden, dat menig vroolyk Zaterdagavond- .mensch alle café-lust verging en stil naar i huis trokvelen zullen misschien aan een aardbeving onder New-York gedacht hebben, De „New-York Hérald" meldt verder nog. dat niemand werd gewond by de ontplof fing, waarvan het eenige resulaat een diep gat in den grond was. De oorzaak van het ongeval is nog onbe kend. Hij had gelijk. Een dame hield eens tegenover lord Chester field vol, dat de Franschen beleefder zyn dan de Engelschen. De lord meende dit te moeten tegen spreken. „De Engelschen zeiven geven het toe!" merkte de dame aan. „Juist een bewys, dat zy hoffelijker zyn dan de Franschen,". antwoordde Chesterfield met een fyn lachje. Scheepsramp. Op de Californischekust is dezer dagen een scheepsramp voorgevallen, welke zekere overeenkomst toont met het gebeurde aan den Hoek van Holland. Gelukkig echter, vielen by de schipbreuk op Amerika's "West kust geen menschenlevens te betreuren. Het s.s. Corona, het fraaiste en beste vaar tuig der vloot van de'Pacific Coast Steam- ship Company, liep m een hevigon storm by Eureka op de noofderpier van de bank voor Humboldtbaai. Er bliezen ijskoude winden, het stormde fel en er stond hevige branding op de kust. Toch gingen de reddingsbooten er op uit, om de bemanning en de meer dan 100 passagiers van de Corona te halen. Na tal van mislukte pogingen slaagden de moedige redders er ten slotte in allen behouden aan land te brengen. Ervaren athlcet. De stad Düren schijnt een dorado De crisis. Onder het hoofd„Met welk recht schrijft „De Nederlander" Wy hebben met opzet ons onthouden van het geven van advies in zake de oplossing der crisis, voor 't geval het Kabinet-De Meester by zyn besluit tot aftreden vol hardt. Er waren, dachten wy, reeds advi seurs genoeg. Andere bladen dachten daar anders over. Wy denken er niet aan, hun het recht daartoe te betwisten. Wanneer evenwel een blad als „De Stan daard" niet alleen haar adviezen geeft, of zich nu en dan over de middelen ter oplos sing van de crisis uitlaat, maar ook zeer beslist meedeelt wat, op zeker punt, het ge voelen is van alle leden der rechterzijde, en hoe de verschillende clubs in de Kamer op dat punt oordeelen, dan veroorloven wy ons, met eenigen aandrang te vragen, met welk recht dat blad aldus spreekt en verklaringen aflegt. Niet, dat wij de mogelijkheid be twisten, dat allen, Kamerleden en clubs, er evenzoo over denken als „De Standaard". Maar welke zekerheid heeft' het blad, dat dit zoo is Het meent toch niet, dat zulk een besliste uitspraak dienst moet doen als aan- schouwburg-directies te,.zijn. Voor anderhalve voor wyzmg van den door „de rechterzijde" te volgen weg De „rechterzijde", men vergete dit niet, heeft geen eigen orgaan, en even min aan eenig blad opgedragen om namens haar op te treden. Gemeente Sc ha gen. Ingeschr. van 2 5 Maart '07. Geboren: Willem, z. v. Pieter Pool en Anna Coinelia Bruin. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. Gemeente Barsiiigerhorn. Ingeschr. van 1 28 Febr. '07. GeborenGeene. Ondertrouwd en GetrouwdKlaas Visser en Gerbreg Wagemaker. Overleden: Trijntje Keizer, oud 21 jaren, ongehuwd. Marcus van der Klooster, oud 72 jaren, echtgenoot van Adriaantje Liefhebber. Neeltje Hoekstra, oud 52 jaren, echtgenoote van Machiel Visser. Gemeente üjjpe. Ingeschr. van 22 Febr. 1 Maart '07. Geboren en OndertrouwdGeene. GetrouwdPieter Kossen, arbeider, 23 jr., en Cornelia Quak, zonder beroep, 21 jr., beiden te Zype. OverledenCornelis Smak, 79 jr. weduw naar van Trijntje Bruineman, eerder van Maartje van de Ryt. Pieter Wagen, 69 jr., weduwnaar van Antje Over. Maria Marees, 24 dagen, d. v. Cornelis Marees en Anna Tuin. I Gemeente llarcnkarspel. Ingeschr. van 1—28 Febr. '07. GeborenCornelia, d. v. Pieter Schouten en Trijntje van Zoonen. JoannesWilhelmus, z. v. Cornelis Limmen en Johanna Borst. Theodorus, z. v. Pieter Boekei en Anna Gieling. Petronella, d. v. Bartholomeus van Duin en Trijntje Boots. Jacob, z. v. Gerrit Doekes en Maartje Stolp. Cornelis, z. v. Cor nelis Tesselaar en Trijntje Kruyer. Jan Ni- colaas, z. v. Klaas Kossen en Tuutje Filmer. Ondertrouwd Cornelis de Vries en Neeltje van der Oord. Ondertrouwd en gehuwd Arie Kossen en Maartje Bakker. OverledenKlaas Smit, oud 29 jr., echtg. van Anna Dellemarre. Anna Dellemarre, oud 28 jr., wed. van Klaas Smit. Adrianus Groen, oud 3 mnd. Jan Spaans, oud 78 jr., echtg. van Antje Korver, eerder weduwnaar van Neeltje Oudeman. Joannes Wilhelmus Kees- om, oud 11 mnd. Jacob Komen, oud 85 jr. maand werd er een schouwburg geopend, waar een Akensche .troep optreedt. De schouwburg heeft 700 plaatsen, de stad 30.000 inwoners en de lust er heen te gaan is zoo groot, dat de -menschen die niet geabonneerd zyn en een plaats willen koo- pen, meestal teleurgesteld worden. Thans brengt de Dürener Volksztg. een advertentie, waarin een goed denkbeeld wordt gegeven van de moeilijkheden, die moeten overwonnen. Daar staat: Ervaren athleet gevraagd, om een kaart, voor de voorstelling van a.s. Dinsdag in den schouwburg te nemen. Brieven onder enz. Een lachbui. Amerikaansche bladen maken melding van een zonderlinge geschiedenis. Een jong meisje te Florence, in den Staat New Jersey, werd overvallen doori een zenuw-lachbui, gepaard met de hik, wMke acht uur aanhield en tenslotte slechts eindigde door de totale uitputting van het slacptoffer. Het zenuwtoeval hoéft het kind echter zoodanig aangepakt, dat men voor haar be houd vreest. Het meisje bevond zich by den tandarts, om zich een kies te laten trekken. Toen de operatie achter den rug was zuchtte zy „Wat zou het een zegen zyn, als de mensch zonder 1 anden en kiezen geboren werd". „Juffrouw" antwoordde deftig de den tist „ik kan u verzekeren, dat dit by alle menschen het geval is". Het meisje begon onbedaarlijk te giohelen en toen zy zoo een uurtje had gelachen, scheen niets meer b(j machte haar tot bedaren te bren gen. Gevraagd, met 1 Mei a s., voor de boerderij //Schoonoord", die goed kan melken, met zindelijke vrouw, genegen dagelijks het melk- gereedschap te reinigen. Zich in per soon te vervoegen bij Jb. STAMMES, Anna Paulowna. Gevraagd bij Jb. JONKER Anna Paulowna. 5 Hz-, Kleine Sluis, fdevrföügd, tegen 1 Mei, goed kunnende melken, bij A. GROO- TES, Nes Schagen. Gevraagd om met Mei of eerder in dienst te tre den, bij W. KREIJGER, Oudesluis. Oevraaijfd, met half Maart: jn de Kaasfabriek, te Burgerbrug. Gevraagd, met 1 Mei a s., woning en tuin disponibel, bij Jb KRAMER, 8t, Maartensvlotbrug (hoek Ruigeweg best melken vereischte, tegen Mei a.s. Adres; J. RADEMAKER, Callantsoog. in Bendracht", de Kaasfabriek //de Koegras, gem. Helder. AdresA. HOOG8CHAGEN, Koe gras, gem. Helder. .-n Wordt gevraagd, dienst te treden om terstond goed kunnende melken, bij Jb. HOMAN te Lutjewinkel. goed kunnende melken en ook met paarden omgaan, en tevens de vrouw ook goed kunnende melken. Brieven franco letter Z., STAPEL's Boekh. Winkel. tegen half April of eerder, bij 8CHRIEKEN, Anna Paulowna. Jb. l5 P. G boven de 16 jaar. Vakkennis geen vereischte. Te vervoegen bij K. BROUWER, Kaasfabriek te Hem; Er biedt zich aan een m besten staat zich bevindende inhoudsmaat 1600 Liter. Gegadigden zich te vervoegen a. d. Kaasfabriek ode Eendracht" te Zuid-Schermer. bij JOH. NUIJ, Stoomweg, Anna Paulowna. te zien en te bevragen bij L. DOORN, St. Maartensbrug. lett. A, Hulppost- in klein gezin. Br. kantoor, Oudesluis. Te koop: een zeldzaam zwaar, mooi blauw-bont van bekroonde ouders. Ook Adres8. KOSSEN, Barsingerhorn. o— Wanneer men dra ter Bruiloft moet Naar Jong- of Zilverpaar, Koper, Goud, als 't wezen moet, Geen leege handen daar. jj Groote sorteering: BOEKHANDEL, BINDERIJ EN DRUKKERIJ, 8CHAGEN. Gelegenheid tot Te koop een Vracht-motorschuit, een Pleizier-motorboot m een Passagiers-motorboot. te koop of te kuur. Broek op Langendijk. Ontvangen de nieuwste stalen vanaf 15 ct. tot 60 ct. en hooger. Beleefd aanbevelend, 8t Maarten. Handel in uitsluitend lste soort f- onder O. K. C. van het Proefstation te Wageningen. C. P. HUIBERT8, Kneesweg, Anna Paulowna. ooli zonder veer. belast zich met het bezorgen van gelden onder hypotheek, het verleenen van crediet op korten termijn, neemt gelden in deposito, duit vertederingen op het leven en tegen brandschade, en verder met alles wat tot het Kassiers- Si- Makelaarsvak behoort. Kantoor: Nieiiwealooit 4&, taganover hat Postkantoor. Een nieuw MODET1JD- SCHRIFT is de De American Modegids" verschijnt in 32 pagina's, in omslag met knippatroon, 1 maal por maand en kost Elko maandelijksche aflevering bevat A. Een aantal keurige Mode-Platen. B. Een groot knippatronen-bijvoegsel. C. Een aantal handwerkjes. D. Huishoud- en Kenkenrecepten. E. Verhaaltjes. F. Goede vormen en manieren. G. Vragenbus voor jonge meisjes. H. Een stokje Piano-Muziek. I. Een pagina met Engelsche anecdoten en vele andere dingen, waarin een beschaafde dame belang stelt. Aanbevelend, 3WLEVERT ALLE BESTAANDE MODEBLADEN.

Schager Courant | 1907 | | pagina 6