Zondag 31 Maart. '07. 51e Jaargang. No. 4243. VIERDE BLAD. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. 384ste Staatsloterij. Sclaier Courant. Een bli/.znrd in Xew-Fouiidland. Een blizzard, zooals er in twintigjaar geen is voorgekomen, heeft New-Foundland Zon dag en Maandag geteisterd, 48 uur achtereen. De kust was geblokkeerd door ijsvelden en de spoorwegen lagen onder de sneeuw. De orkaan ging gepaard met zware dondersla gen, felle bliksemstralen en hevige vorst. Men vreest voor de robbenvloot, die 11 Maart vertrokken is en sinds onafgebroken noodweer heeft gehad. Ongeluk op liet <«ardnincer. De stoomboot „G-aina" is bij Tromosine op een rots gestooten en lek geworden. Er ont stond groote verwarring aan boord en velen geraakten te water, van wie zeven verdron ken visschers redden de overigen. ('armen Sylva en de weldadigheid. De koningin van Roemenië is bekend om haar werkzaamheid op het gebied der liefdadigheid en in het bijzonder stelt zy be lang in het Tehuis voor Blinden te Boeka rest. Om nu aan de noodige fondsen te komen voor de door haar begunstigde in stelling, heeft zjj iets nieuws bedacht, een onschuldige speculatie op veler manie tot verzameling van handteekeningen. Aan eiken inteekenaar voor een zeker bedrag zendt zij een prentbriefkaart met haar portret en handteekening in 't origineel en donateurs van groote bedragen krijgen een eigenhandig geschreven brief van dankbe tuiging. De waterdruppel die een student bekeerde. Wie, op een uitstapje naar Den Haag, tus- schen een wandeling door het Bosch en een toertje naar Scheveningen in, tot onderwij zing en stichting of alleen om te leeren griezelen, het gebruikelijke bezoek bracht aan de Gevangenpoort, heeft onder de werktui gen uit de dagen der lijfstraffelijke rechts pleging, niet opgemerkt den uitgeholden steen, het overtuigend bewijs van de kracht van den gestadig neervallenden waterdrup pel En allicht is er een ongeloovige geweest onder de vele op griezelen belusten, die aan zoo'n krachtige uitwerking van een onschul dig waterdruppeltje niet geloofde. In Parijs was ook zoo'n ongeloovige, een student in de medicijnen, die lachte, toen de professor vertelde, hoe in China misdadigors vaak ter dood werden gebracht door middel van een gestadig op hun hoofd neervallenden druppel water. Zoo'n betweterigen Thomas kon de professor niet dulden en hij stelde hem, ter bekeering en overtuiging, een proef neming aan den lijve voor. Daar ging de muzenzoon op in en als proefvoorwerp werd voorzichtigheidshalve zijn hand gekozen. Van een geringe hoogte daalden de druppels ge stadig neer. Bi) den tweehonderdsten drup pel nauwkeurig telden de professor en de studenten-getuigen werd de student reeds bedenkelijk kalmbij den driehonderdsten zag hy' doodsbleek en begon zijn hand te be ven; by den vierhonderdsten namen de pijnen toe; spoedig sprong de huid open en bij den vierhonderd-vijf-en-twintigsten druppel was uit Saulus een Paulus geworden, maar een kermende Paulus. Een onverwachte gedaanteverwisseling. In Granada woonde sedert eenige jaren een dame, die haar brood met Engelsche lessen verdiende en by de families, waar ze aan huis kwam, hoog stond aangeschre ven. Een dag of wat geleden kwam ze aan het filiaal der Spaansche Bank om een chèque in te wisselen. De kassier weigerde het verlangde geld uit te keeren, omdat het papier een mannelijke voornaam behelsde. De dame verdween; en eenige uron later verscheen een elegant gekleed heer met denzelfden wisselbrief. De beambte herkende onmiddellijk de Engelsche leerares, en daar hij oplichterij veronderstelde, liet hij haar arresteeren. Op 't politie-bureau verklaarde de dame, dat ze een man was, die alle mogelijke moeite gedaan had, zjjn kost te verdienen, wat hem evenwel niet gelukte. Jaren geleden besloot hy, vrouwenkleeren te gaan dragen, omdat hij inzag dat in onze hedendaagsche maatschappij dames veel ge makkelijker een baantje vinden dan heeren. De mooie positie, die hy zich inderdaad wist te verwerven, pleit voor de waarheid zyner veronderstelling. Minnesmart van een reus. Voor den politierechter in Marlborough Street te Londen is verschenen de heer Clive Darril, de Australische reus, die een vrouw komt zoeken in Europa en meent die in de Tiroolsche reuzin Früulein Mariedl gevonden te hebben. De reus wenschte een dagvaarding te verkrijgen tegen den direc teur van het Hippodröme, wegens dadelijk heden tegenover hem, den reus en zy'n secretaris. De laatste deed 't woord en ver telde, dat hy en den heer Darril Vrijdag met toegangsbewijzen, die hun twee pond ster ling gekost hadden, in de stalles van het Hippodröme wilden plaats nemen, maar daarin verhinderd en zelfs aangegrepen wer den, waarna zij op straat gezet werden. Eenige reden voor zoo'n onvriendelijke be handeling was er volgens des reuzen spraak- zamen secretaris niet, maar hy vertelde toch iets van Darril's verliefdheid en trouwplan nen ten aanzien van de reuzin, waartegen de directeur zich met hand en tand verzet, wel wetend dat een Fraulein Mariedl zich laat kijken, een mevrouw Clive Darril niet. Misschien, zoide de politie-rechter, oordeelt men des heeren Darril's verliefde betoogin gen rustverstorend en ordebedreigend, maar dit ontkende de secretaris met beslistheid en nadruk. De rechter vroeg nog, of de reus ter plaatse was voor zijn eigen pleizier of by wijze van vertooning, maar de secretaris ging op die toespeling op des reuzen onbe holpenheid en stilzwijgendheid niet m en vertelde al maar door van de ongastvrye behandeling van hem en zy'n massieven lastgever, die den directeur, als hy gewild had, een meter of wat had kunnen wegtrap pen, maar kalm bleef als de ware verliefde. De directeur, die van des reuzen liefde voor de reuzin niet weten wil, krijgt een dag vaarding. Wal vissclien melk. Wie het denkbeeld verzon deze zoogdieren by het melkvee in dienst der menschheid in te lijven? Slechts Amerikaansche hersenen zyn in staat aan een dergelijke gedachte het aanzien te geven. Helaas wordt de naam ons onthouden van den vernufteling die er in slaagde, ergens in Amerika, een baai, door een kanaal met de zee in verbinding staande, met walvis- schen te vullen en hun door oen stevige ijzurconstructie den terugweg te versporren, i Ma een maand had hy ze zoo gewend, dat ze zyn stem begonnen te kennen en geregeld op een bepaalde plek hun voedsel kwamen halen. I Nu kon de proef, die de slimme dieren- i temmer zich in het hoofd had gezet, beginnen, i Hy zette niet minder dan 60 man aan het werk om de melk van het nieuwe vee te winnen, en er boter en kaas van te maken 1 Deze zuivelproducten zyn natuurlijk uitste- j kendook de melk is van uitmuntende samenstelling. De walvischmelkboeren hebben een goed bestaan. Wie probeert 't r.u eens met de rhinoce- rossen Alles niesde. I In een van de boeken van Captain Marryat staat het verhaal van een jongen die een heelen schouwburg aan het niezen bracht i door van don engelenbak, waar hy zat, een zak snuif (of was 't peper?) uit te strooien. Een dergelijke grappenmaker isMaandagavond i op een vergadering van het onderwysbestuur in de gemeente Oost-Ham bezig geweest. De vergadering moest geschorst worden, omdat j alle leden onbedaarlijk aan het niezon waren. Als ik wist wie het gedaan had, zei een achtbaar schepen, dan zou ik er hem een op zyn neus geven. Een „sneeuwbal"-gebéd. Een merkwaardige uiting van iets dat wy niet anders dan godsdienstwaanzin kun nen noemen, zendt een onzer lezers ons. Hy ontving een brief, waarin een Engelsch ge bed. In een Engelsch bijschrift wordt mede gedeeld dat dit gebed op verzoek van den Bisschop Lawrence van Maine aan negen personen moest gezonden worden. Hen, die dan op hun beurt weigeren het aan negen menschen te zenden, zal een groot ongeluk treffen. Hen, die het aan negen anderen verzenden, zal daarentegen een groot geluk te beurt vallen en zullen zij tevens van elk onheil bevrijd worden. Welk nut men met dezo plagery van bygeloovigen doen kan, zien wy niet in. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op 27 Maart 1907, voorm. 10J uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Bur gemeester-Secretaris. Allen present. Opening, waarna lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding daarvan deelt de heer Xoorn mede, dat de boomen, te Aartswoud op het kerkhof staande, waarvan er volgens den heer Vel één aan het graf van den heer Tates schade had gedaan, toch aan de Ned. ITerv. Kerk te Aartswoud behooren. Voorz. meldt, dat de vereischte goedkeu ring van Ged. Staten is ingekomen op het Raadsbesluit betreffende de af- en over schrijvingen, in de vorige vergadering ge nomen. Doch nu blijkt, dat een postje (betreffende den lijkwagen) nog is vergeten. Daarvoor zal opnieuw een besluit ter goed keuring worden opgezonden. Van de scholieren in de Weere is een schryven ingekomen, van de hand van jongejuffouw Ida Berkhout, waarin ze na mens al hare medeleerlingen den Raad har telijk dank zegt voor de M. A. de Ruyter- gedenkplaten, waarmede zjj door den Raad zoo zeer zy'n verblijd geworden. De Raad vindt het aardig, zulk een blijk van waar deering, en 't wordt voor kennisgeving aan genomen. By de jongste kasverificatie bleek de stand van zaken te zyn als volgt: ontvang sten f 23234.63}, uitgaven f 22815.44}, saldo in kas f 419.19. Voor kennisgeving aangeno men. In de vorige vergadering was bepaald, dat Voorz. zich naar Haarlem zou begeven om met de bevoegde autoriteiten te spre ken over de bepaling van 't maximnm aantal vergunningen in enkele wijken der gemeente, gemaakt om te voorkomen dat in enkele wijken veel vergunningen zouden komen en andere daarentegen ver stoken zouden zy'n van een vergunning. Voorz. was ingevolge die opdracht naar Haar lem geweest en had het gewenschte onder houd gehad. De uitwerking daarvan is, dat verordend wordt, dat in vier wyken (Kerkelaan, Noord- eind, Zuideind en Kerkebuurt) één vergun ning moet zy'n. Dit raadsbesluit zal ter goedkeuring wor den ingezonden aan Ged. Staten. Met te meer vertrouwen kan dit geschieden, wijl uit Haarlem een geruststellend schrijven aangaande deze zaak was ontvangen. Voorz. heeft te Haarlem meteen de her stellingen, te doen aan het Raadhuis, ter sprake gebracht en de Griffier oordeelde, op 's Burgemeesters vraag antwoordende, dat B. en W. (onder goedkeuring van den Raad natuurlijk) wel het recht hebben om aan de ambachtslieden in de gemeente, als de Raad de aanneemsom goedkeurt, de inschrij ving over te laten, zonder buitenwonenden in de zaak te mengen. De heer Vijn zou toch wel eens willen weten, of een timmerman meteen by in schrijving het recht heeft om maar metsel werk en schilderwerk óók aan te nemen. Voorz. zou in deze het schilderen liefst apart willen houden; de heer Kooy ook. Men stapt even over op het verzoek van den heer Vlaming (bouw-en-woningverordening- deskundige), om zyn salaris van f 50 op f 150 te brengen; hy' vindt zulks alleszins billy'k en twijfelt niet aan 'n gunstig ont haal. Zooals we weten, staakten hierover op de vorige vergadering de stemmen. Eén lid (de hr. Kooy) was er niet; de heeren Schilder, Koorn en Van Diepen waren vóór, de heeren Vyn, Hartog en Vel tegen het verleenen van de verhooging. De heer Kooy is nu present en lucht in deze den hoeren nogal ter harte gaande zaak op echt Hollandsche en tevens zeer duide lijke wyze openhartig zijne verontwaardiging. Spreker toch vindt het vlakweg onbeschoft dat er nu zoo, of 't maar een kleinigheidje is wel f 100 verhooging wordt gevraagd. Nee hoor dat had hy van Vlaming nooit 'docht! Die had dit wel dadelijk zien kennen aankommen als 't zooveul te kort was, die 50 guldens. Hy, als vakman, kon welzien, hoeveul werk er zoowat an dat baantje zat. Voorz. overweegt, dat de timmerlieden in doorslag meer tegen- dan meewerken te dezen opzichte, wat de werkzaamheden van Vlaming zeker niet vergemakkelijkt. Er moeten heusch nogal wat aanmerkingen worden gemaakt op de inzendingen der be stekken, enz. De heer Vyn vindt, wanneer er geen dos- kundige was, wel dan zou er ook beduidend minder werk zyn. Vlaming toch maakt er zooveel werk van als maar immer mogelijk is en waarlijk, overdrijving is toch niet goed. Bovendien heeft hy het lang niet het heele jaar door druk als deskundige, vindt spreker. De heer Kooy' is dit uit volle borst met hem eens. Voorz. vindt, dat er toch wél veel werk aan is en zal blijven. De heer Vyn werpt hier tegeh op het feit, dat te Sybecarspel, Hauwert, Spanbroek, Twisk en Oostwoud geen deskundige is aangesteld. En waarom hier dan zoo hoog op? Dat f50 tekort is, willen de heeren toch overigens wel erkennen; maar 't zyn by stemming, zooals te verwachten was, al leen de twee wethouders en de heer Schil der, die voor de verhooging zyn. De drie andere heeren houden hun „tegen" van de vorige vergadering kranig staandede hoer Kooy blyft de aanvrage om f 100 meer onbe schoft vinden en stemt ook tegen, zoodat het verzoek jammerlijk het leven laat, Ge lukkiger is een voorstel des heeren Hartog, n.1. om f 50 verhooging toe te kennen. De heer Vyn, hoewel in principe tegen verhooging, wil hieraan zijn stem toch niet onthouden; alle andere heeren zy'n er óók voor te vinden, dus wordt het salaris van f 50 op f 100 gebracht. Van den heer 0. Pijper Jr. aan de Gouw is een verzoek ingekomen, betreffende het bewerken van een dam, om ten behoeve daarvan van de kaai grond af te mogen steken. Daar men niet zeker is, of bedoelde kaai wel gemeente-eigendom is en men eerder ver moedt dat het Bannegrond is, wordt de zaak in handen van B. en W. gesteld. Dat college zal dan de Banne met de zaak in kennis stellen. Daarna verschijnt de gestalte des bouw en woningverordeninguitvoerders aan de deur en op zijne komst wordt de vergadering ge sloten om in comité te bespreken de bijzón derheden omtrent de voorgenomen restauratie van 't gebouw, waarin men op 't oogenblik zoo rustig by elkaar zit. By heropening hoo- ren we eenige cijfers noemen. De heele ge schiedenis zal f2085 kosten. Zoo langzamer hand kom je tot dat bagatelletje; zie maar: raadkamerf 405 vestibule en kamertje - 278 secretarie- 532 nieuwe lijsten, gevel en betimmering - 468 achterkamer- 25 aanbrengen deuren, enz. - 45 hardsteen en trap - 200 voorgevel, enz- 132 I f 2085 B. en W. stellen voor, het geheele werk te doen. Het vorige dienstjaar sluit met een i vermoedelijk batig saldo van f 1271. Werd j daar f 1000 van genomen, dan was men met de f 1100, die er voor 't Raadhuis op de begrooting staat, net klaar. En dan was i er toch altyd nog f 271 (ongeveer) beschik baar. De heer Vijn vindt 't toch te kras en zou willen, dat de f 1100 der begrooting werd verwerkt en daarmee voor van 't jaar uit. Komt er dan nog eens een honderd gulden bij nou enfin 1 De heer Hartog zou de hardsteenen trap en den voorgevel en wat daarbij behoort willen laten wachten; dan was 't met een f 1700 a f 1800 dit jaar te redden. Bij stemming zyn de heeren Kooy en Vyn tegen, de 5 andere heeren vóór herstelling ad. f 2085. Bestek etc. zal gereed worden gemaakt; om eene verspreiding daarvan zoo ruim als noodig is, te kunnen laten plaats vinden, zal men het zaakje in druk laten verschijnen. Voorz. brengt nog ter sprake het boetje achter de veldwachterswoning, 't Dage- lyksch Bestuur acht afbreking gewenscht, om er een bergplaatsje voor den veldwach ter voor in de plaats te stellen. De zoon van de wed. C. Kuin biedt er f 25 voor. Besloten wordt, en wel met algemeen goed vinden, om hem 't boetje voor dien prys te verkoopen. 't Verdere zullen B. en W. in deze wel bedisselen. Rondvraag: De heer Kooy heeft iets op het gemoed omtrent de keuze van vergade- ringsdagen. Zéér ongaarne bleef hy de vorige maal' weg, doch 't kon toen niets anders. Op marktdagen zag spreker in 't vervolg de zitting liefst niet gesteld. Voorz. vindt 't wel eens moeilijk, te kie zen, maar er zal toch op gelet worden. De heer Vyn zegt dat 't poortje op den post over de Dieringersloot herstelling be hoeft. Jozef de Haan is de dichtst erby wonende timmerman; aan hem zal, op 's Voorz. ver zoek, de heer Vyn de reparatie opdragen. Hierna sluiting. Die nam de gelegenheid te baat. Men schrijft uit Breda aan de „Rsb." „Ons raadslid, de heer J., die dezer dagen wegens dronkenschap werd ingerekend, is iemand, die nogal niet gauw uit 't veld ge slagen is. Toen hy in den amigo z'n roes had uitge slapen en de agent hem zou uitlaten, herin nerde hy zich plotseling z'n kwaliteit en vol waardigheid sprak hy „Nu ik toch hier ben, wensch ik de arrestantenlokalen wel eens te bezichtigen." De verblufte agent diende Z.E.Achtbare tot gids. Men verwacht 'n interpellatie over het interieur der arrestanten kamers. De heer G. Schoorl te Eenigenhurg is gekozen tot Hoofdingeland van het Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland. Voor Heemraad van het Ambacht van Westfriesland genaamd Geestinerambarht, is in de vergadering te Alkmaar op 28 Maart het volgende drietal opgemaakt: 1. D. Wagenaar, Broek op Langendy'k. 2. J. W. C. Kroon, Zuidscharwoude. 3. D. Schuitemaker, Noord-Scharwoude. Het kan verkeeren. Vroeger werd Friesland overstroomd van Duitsche arbeiders vooral om in de veende rijen en daarna in de graslanden met maaien en hooien werkzaam te zyn. Het omge keerde heeft nu plaats. Nog nooit vertrok ken in 't voorjaar uit Friesland zooveel personen naar Duitschland als thans, omdat ze daar als mijnwerkers of melkknecht veel meer kunnen verdienen. Het gevolg hiervan is dat er in Friesland gebrek aan werk krachten komt op verschillend gebied en de loonen door meer vraag dan aanbod stijgen. In Duitschland wordt meer dan eens zooveel verdiend dan in Friesland. De gehuwde arbeiders sturen geregeld geld voor hunne vrouwen en kinderen over en komen boven dien in den laten herfst met een wel voor- zienen buidel by vrouw en kinderen terug, waardoor ze gedurende den winter niet bjj het armbestuur behoeven aan te kloppen. Strandingen aan den llock van Holland. Naar wy vernemen, is by het ministerie van waterstaat in overweging het instellen eener commissie tot het beramen van mid delen, welke in het vervolg bjj strandingen aan den Hoek van Holland, nadering van de landzijde en verbinding van daar met het gestrande vaartuig mogelijk zouden maken. iN. Ct.) Meningitis. Te Bergen-op Zoom heeft zich een geval voorgedaan van meningitis ceiebrospinales epidemica met doodelyken afloop by oen een jongen van 12 jaar. Ernstige voorzorgsmaatregelen, w.o. het sluiten der school, waar de jongen school ging en ontsmetting der woning, Ir d jn plaats gehad. liet 25ste kind. Te T'erneuzen heeft een vader aangifte gedaan van de geboorte van zyn 25ste kind. Ernstig ongeluk te Zaandam. By het neerlaten van een basculebrug in de Oostzijde te Zaandam door een daartoe niet bevoogde, brak de ketting, met het ge volg, dat het tegenwicht met kracht tegen een 8-tal personen sloeg, die allen bewuste loos op de straat vielen. Van dezen bleek een jongen van 10 jaar doodelyk getroffen. De anderen beliepen ernstige verwondingen. Hy het ingesteld onderzoek is gebleken, dat de kettingen niet zyn gebroken, doch door den grooten slag, waarmede de brag neerviel, uit de S zyn geraakt, waarmede ze aan de brug zyn bevestigd. Het ongeval heeft zich op de volgende wyze toegedragen. Even over twaalven bevonden zich een aantal personen, volwassenen en school kinderen vóór de ophaalbrug, die open stond omdat een schuit door de sluis ge schut werd. Zoodra dit geschied was, heeft een van de wachtenden, (wie dit geweest is, is nog onbekend), eigenmachtig de brug neergela ten, Door de snelle vaart, waarmede zjj toen dicht viel, welke snelheid waarschijn lijk, zooals veeityds plaats vindt, nog word bevorderd door ongeduldigen, die vóór ze geheel dicht is, de brug al betreden, is de evenaar van de balans vermoedelijk een weinig doorgeslagen, waardoor de kettin gen slap hingen en het uit de S springen verklaard kon worden. Toen de kettingen los waren, werd het evenwicht door niets meer tegengehouden zoodat het dek met een geweldigen slag tegen de stjjlen van de brug plofte, en zoo ook tegen de personen aansloeg die juist de brug wilden betreden. Een achttal perso nen werden getroffen, waarvan er een, een jongetje van 7 jaar van H, Kat, wonesde op het Molenpad, terstond werd gedood Hot jongetje, dat 's morgens niet ter school was geweest, bevond zich toevallig ter plaatse. Een ander, zekere Van Velen bekwam zulke ernstige verwondingen, dat hy per brancard moest worden vervoerd. Zyn toe stand is echter niet onbevredigend. Behalve dezen hebben nog een zestal min of meer ernstige verwondingen bekomen. Door den slag werden allen, dit bljjkl uit de hoofd wonden, op de straat geworpen. De verwarring op het oogenblik van het gebeurde was zeer groot. Op het hooren van den slag schoten terstond de omwo nenden toe, van wie er velen met angst hun kinderen zochten, die zy uit de school verwachtten. Tot Hoofdingeland van het Hoog heemraadschap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten en van Geestmer ambacht is gekozen de heer J. Byman te Ouddorp. Uitspraken van de ARRONDISSE- MENTSRECHTBANK te ALKMAAR van Donderdag 28 Maart. KI. U. en Corn. U., Zjjpe, Kinderwetten- zaak,nader onderzoek gelast op de terechtzit ting van 9 April a.s. Daniël D Enkhuizen, bedelary, 8 d»gen hechtenis en 1 jaar opzending naar een Ry ks werkinrichting De andere uitspraken van de zaken die behandeld zjjn Dinsdag j.1., zjjn uitgesteld tot 9 April. Men sohrjjft uit FRIESLAND In Friesland zullen, althans in den eer sten tjjd, vermoedelyk niet veel kievitseie ren gevonden worden wjjl de lagere landen, waar de kievit gewoon is zjjn eieren te leggen, meerendeeis onder water staan. De heer J. SMIT, brievenbesteller alhier, heeft met goed gevolg examen af gelegd voor toelating tot den Cursus voor conducteur der brievenmalen, en wordt met ingang van 16 Mei overgeplaatst naar Utrecht. Aan het op 28 Maart 1.1. gehouden eindexamen van de Rjjkslandbouwwinter- sehool te SC HAGEN werd deelgenomen door 20 leerlingen en hebben de volgende leerlingen, in alphabetische volgorde ge rangschikt, een getuigschrift ontvangen J. Bierman, Ondendjjk; Jm. Blaauboer, Scha- genJ. P. Blaauboer, Wieringerwaard C. Boekei Kz., WinkelC. Donker, Twisk; J. C. Djjksen, HoutrakpolderI. Gootjes, SchagerwaardE. Haitsma—Muiier, Haar lem M. C. Kaan Jz., A P. PolderD. A. Kaan, Bolsward; A. Kaan Kz A. P. Polder; G Reinders, AvenhornR. Rizelman, N. Niedorp C. Rentenaar, ZjjpeA. J. Schil der, 't Zand A. Stapel, HoogcarspelTh. Terra, HelderJn. Thjjssen, HelderJn. van Twuiver, WieringerwaardP. Visser, Wieringerwaard, Van de eerste tot de tweede klasse zjjn bevorderd zonder overgangs-examen, de leer lingen D. A Blom Dz., St. MaartenJb. Broersma, ScbagenA de Graaf, A. P. PolderD. Jongejans, UitgeestH. Kok, Binnenwjjzend J, Kejjsor, TesselP. Kiste- maker, KolhornJ A. Mjjts, N Niedorp D. Pjjper, HoogwoudC. Raap, Schager waard J, Schenk, Schagen J. Sjjp, Bobel- djjkP. A. Schram de Jong. Tiel; D. Timmerman, Schagen J. Verfaille, Helder; R Waiboer, A. P. PolderJ, A. de Wit, Zjjpeterwjjl aan twee leerlingen in Sep tember a s. een overgangs-examen zal wor den afgenomen, Bjj bet examen waren tegenwoordig de Inspecteur van het landbouwonderwjjs, de heer P vaa Hoek, die met een toepasseljjk woord de diploma's uitreikte, en de heeren J. L T. Groceman, Voorzitter van de Com missie van toezicht, H. J. Pot, P. BaisJz., J, Th, de Wit, B Koolhaas, D. Brander, leden dier Commissie. Ook ware; een paar ouders van leerlingen tegenwoordig. De leerling Jm. Blaauboer van Schagen dankte namens de anderen de heeren leeraren voor het genoten onderwjje. Aan elk hunner werd door hem een totografie van de 2e klasse aangeboden. Bjj de GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN in Juni a s. zullen in onze gemeente en in de gemeenten uit den omtrek, aftreden Schagen, C. Bypost Rz., P. Meurs. Abbekerk, A. Zy'p Cz., P. Koorn. Alkmaar, Mr. K. A Cohen Stuart, Mr. B. van der Feen de Lille, D. A. Luiting, C. Bosman, M. Uiten- boscb, O, Van Boysen. Anna Paulowna, D. Rezelman, G fl. Geer- ligs, G. van Mullem, A. de Graaf. Barsingerhorn, P. de Zeeuw, C. Spaans. Broek op Langendjjk, R Slot. A. Slot. Callantsoog, J. Rademakar, C Hoogschagen. Harenkarspel, J. B. Boekei, W. Keesom. Heerhugowaard, W. van Slooten, J. Plevier, P. van Rjjn. Helder, W. J. Van Neck, L, A. Hartsinok, L. F Over de Linden, J. Zander, H. van Wingerden, C. S. Jaring, A. Breet Hoogwoud, W. Vijn, P. Kooy, O. Schilder. Koedjjk W, Kooiman, P. de Geus Jz. St, Maarten, K. Slot Jr., G. Schoorl. Nieuwe Niedorp, J Wjja, P. Koopman. Noord-Scharwoude, P. Pranger, C. Slote- maker. Opmeer, D. Pjjper, N. Laan. Oude Niedorp, J. v. d. Oord, H Kriller. Oudcarspel, J. Butter Cz., A, Kroon. St. Pancras, S. Duif, M Kalis, Petten, J. Timmerman Dz., J. van Lente. Schoorl, R. Ba3, J. Bos. Spanbroek, H, J. K, van den Steen. A. Stam. Warmenhuizen, C. Barsingerhorn, A. Kraak man. Wieringen, J. Hermans, P. Tjjsen, Wieringerwaard, D. Koojj Jbz J. Zjjp Hz. Winkel, J. Breebaart Kz., J. Koomen Hz, Wognum, J. Commandeur Pz., K Klaver, Zuidscharwoude, J. Kroon, D. Jongerling. Zjjpe, H G. Th. Man, G. de Wit Pz G. C. Hulst, J. Kater. late KLASSE. 2de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f6000; 20957. riOOO: 927. f400 5148, 13771, 17619. f200; 14142, 19124. f100; 3410, 17174. PRIJZEN van f20. 86 2741 6890 7952 10876 13605 16964 18488 112 849 391 999 888 654 16078 518 146 867 402 8022 922 672 298 682 256 924 467 27 961 694 328 598 287 3028 484 82 966 616 411 698 291 67 494 123 998 686 420 71/ 454 32 567 149 11008 654 462 793 474 142 568 170 10 696 676 804 616 153 692 216 51 778 678 878 607 166 708 294 162 797 588 944 608 184 777 305 176 849 680 968 682 247 846 441 178 14076 708 19046 698 281 925 462 198 84 766 104 780 832 988 465 872 96 820 180 840 485 6029 561 884 104 912 142 877 490 109 565 400 167 944 184 878 496 186 672 440 174 967 239 910 504 201 610 465 864 968 297 922 646 814 644 600 849 992 306 942 684 367 667 601 468 17011 412 954 694 411 710 700 588 38 488 1049 766 486 767 730 644 63 447 63 784 681 760 740 567 76 476 111 811 586 799 771 666 124 639 206 819 664 817 787 681 128 669 222 884 674 918 818 642 141 628 290 891 722 9106 908 687 144 633 296 910 782 226 929 706 196 689 836 981 874 293 933 708 251 704 436 919 878 326 996 818 269 765 488 966 960 882 12148 828 314 779 448 4001 7083 458 177 870 818 818 473 119 84 668 216 899 828 983 476 140 42 688 250 917 886 964 478 182 78 674 279 980 338 989 648 380 167 686 887 985 364 20066 677 348 180 743 892 16016 418 93 684 866 181 766 405 21 499 100 693 398 184 876 442 45 563 188 700 544 213 921 452 51 689 200 707 614 808 972 612 97 697 857 776 678 317 985 664 130 666 3 8 788 723 838 10002 578 181 692 862 840 747 859 67 626 144 706 489 853 761 877 212 671 150 728 538 880 766 390 816 697 276 762 657 898 860 449 886 739 309 769 572 910 873 487 338 759 837 788 684 2000 911 568 370 766 347 981 685 4 922 598 388 786 410 949 637 68 929 660 500 842 548 988 656 74 998 656 527 910 562 18086 669 94 6000 668 629 985 670 39 716 148 56 690 665 939 683 77 785 209 77 700 598 18104 676 100 767 572 120 710 734 126 746 137 876 678 194 716 769 227 756 214 879 604 222 789 786 898 781 264 686 246 824 807 484 784 870 653 285 826 850 440 786 881 668 810 886 871 467 814 418 694 351 871 87» 602 946 478 lste KLA8SE. 4de TREKKING. HOOGE PRIJZEN, f 20000 6682. f2000: 5791. fiooo: 14313, 16646. f400: 19681. f200: 12876. fioo: 16800. PRIJZEN van f20. 38 2629 6481 8929 10988 18408 16704 19122 237 717 991 971 11221 764 16044 160 266 997 6611 973 262 828 177 207 293 3203 845 982 680 829 17«07 398 460 488 966 9094 798 14020 18186 688 918 666 7090 861 12013 518 154 722 1191 921 747 438 84 845 419 744 562 935 8204 10005 103 922 476 20106 809 4789 326 81 227 15478 678 626 916 6200 874 892 617 639 998 764 2047 226 608 709 12320 576 19116 789 629 821 772 756 826

Schager Courant | 1907 | | pagina 13