ster, PI, ECLAMES. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Per Telegraaf. Ad ver ten Mevrouw S. J. LOOS, Het onderwerp van aUe gesprek ken te Alkmaar. Predikbeurten. Dankbetuiging. Dankbetuiging;. Een apart woord van hulde voor de twee achterschermen, den slottuin en den achter muur, die een heel mooi effect maakten. Dat het stuk de aanwezigen goed vol deed, bewees het langdurig applaus na elk bedrijf. Dat de Vereeniging, na Zondag, voor een flink bezette zaal zoo we hopen, nog eens Prinsesje opgevoerd te hebben, meermalen voor 't voetlicht trede, zal zeker wel een wensch van velen zijn. Langeiulijk en Omstreken. De Naamlooze Landbouw- en Handelsver- eeniging „Langendyk en Omstreken" heeft deze week te Koedijk hare jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den Heer A. Nobel, te St.-Pancras. Al had zeide de voorzitter de Ver eeniging door het uittreden der afdeeling „Noord-Scharwoude" onlangs een vleugel verloren, toch is zfl niet vleugellam geslagen, en hij hoopte dat deze dag zou toonen, dat de „Naamlooze" nog was de oude vereeni ging, waaruit voor de akkerbouwers een krachtig streven ten bate voortkomt. De Directeur-Generaal van den Landbouw, de Heer Lövink, was tot zijn leedwezen verhinderd de vergadering bij te wonen. Het geheele Hoofdbestuur was aanwezig, benevens vertegenwoordigers van alle afdee- lingen. De burgemeesters der gemeenten, waar afdeelingen gevestigd zijn, waren zonder kennisgeving afwezig. De Heer Swan, uit Warmenhuizen, had als lid van het Hoofdbestuur bedankt; in zijne plaats was door de afdeeling verkozen, de Heer P. Frans Pz. In het jaarverslag over 1906 werden o.a. de Duitsche onderzoekingsreizen besproken, het bezoek aan de koolstreek door den Di recteur-Generaal en later dat van den Heer Löhnis, inspecteur van den Landbouw, ver meld. De voorzitter dankte den aftredenden secretaris, den Heer De Geus, namens de vergadering voor dit verslag en voor al hetgeen hij als secretaris voor de vereeni ging is geweest. Daarna begroette hjj den nieuwen secretaris en den nieuwen penning meester, de heeren S. Zeeman en Jb. Kee- man. Blijkens de rekening en verantwoording bedroegen de ontvangsten f 3933.88J en de uitgaven f 8750.87, alzoo een voordeelig saldo van f 183.01i. De secretaris der commissie van beheer over de markt te Broek-op-Langendijk gaf een uitgebreid verslag, hetwelk echter eerst kan worden publiek gemaakt, wanneer het in de andere belanghebbende vereenigingen is behandeld. Tot leden der Commissie van Toezicht op de betaalkantoren voor de onderhands ver kochte producten werden bij acclamatie herbenoemd de heeren A. Nobel en S. Zee man, voorzitter en secretaris der ver eeniging. Tot leden der commissie van beheer over de markt te Broek op Langendjjk worden voor 1907 opnieuw benoemd de heeren S. Zeeman en Jb. Keeman. Daarna kwamen de verschillende voor stellen van het hoofdbestuur en de afdee lingen in behandeling. Een voorstel van het hoofdbestunr, dat de vereening, die reeds by den „Tuinbouwbond" is aangesloten bij de groep groententeelt, zich ook zal aansluiten by de groep handels belangen, was reeds goedgekeurd op de algemeene bestuursvergadering, waar de proefnemingen tegen de koolziekten werden behandeld, omdat het mogelijk was dat vóór deze vergadering een vergadering van den Nederlandschen Tuinbouwbond zou kunnen gehouden worden. Voor de vergaderingen van den Tuinbouwbond zijn als afgevaardig den benoemd de heeren A. Nobel, S. Zeeman en Jb. Keeman. Het hoofdbestuur werd by acclamatie gemachtigd f25 beschikbaar te stellen voor de tentoonstellings-commissie te Mannheim. Aan het Hoofdbestuur werd toestemming verleend om, wegens het uitbreiden der afdeeling Noord-Scharwoude, de markt al daar, welke in beheer is by de „Naamlooze", weer over te dragen aan het gemeente bestuur aldaar. Naar aanleiding van het voorstel van de afdeeling Harenkarspel, om oen onderzoek in te stellen van wege de vereeniging naar den omvang van den koolbouw, werd, op voorstel van het hoofdbestuur, besloten dit wederom aan de Regeering over te laten, waarbij dan de afdeelingen weer haren steun zullen verleenen en tevens zal getracht worden dat deze verslagen eerder zullen verschijnen, zoomogelyk reeds in September. De afdeeling Koedijk had voorgesteld in plaats van voor elke tien leden, voor elke twintig leden der afdeelingen een afgevaar digde naar de algemeene vergadering te zenden. Wyl aan iederen afgevaardigde een presentie-geld van fl.50 wordt uitge keerd, bedoelde dit voorstel een bezuining, waaronder de belangen der vereeniging niet zouden worden geschaad. De afdeeling St.-Pancras was van oordeel, dat het op ten minste één van elke tien moest blijven, wyl het goed is, dat zooveel mogelyk leden de algemeene vergaderingen bijwonen. Ook anderen waren het daar mee eens, mits de geldmiddelen van de vereeniging het toelaten. By stemming bleek, dat 377 waren voor een afgevaardigde op elke tien leden en 313 zich voor één op elke twintig. Het voorstel-Koedyk was dus verworpen. Zeer langdurig werd gesproken over het voorstel der afdeeling St.-Pancras, hetwelk ten doel had dat alle onderhands ver kochte producten, uitsluitend volgens een in te voeren bonstelsel zullen worden ver kocht en de leden geen ontvangst van hunne producten aan de betaalkantoren kunnen vorderen dan op vertoon van een bon, behelzende de verkoop-overeenkomst. Door den heer A. Nobel werd persoon lijke ondervinding, met den handelaar R. Slot uit Broek op Langendyk dienaan gaande opgedaan, weergegeven. Er werd by mondelinge overeenkomst een party kool verkocht op levering op een bepaal den datumondanks deze afspraak liet de handelaar de laatste ruim 600 stuks, 4 weken en 3 dagen over den bepaalden leveringstyd liggen, allen arbeid en risico gedurende dien tyd overlatende aan den verkooper. Met toestemming van de afdeeling St.-Pan cras werd besloten dit voorstel te verbinden aan dat van de afdeeling Zuid-Scharwoude, om het hoofdbestuur te machtigen met belanghebbende vereenigingen in te voeren het bonstelsel, volgens het voorstel St.-Pan cras. Dit bijeengevoegde voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur zal daarbij ook uitnoodigen de vereeniging „De Koophandel" aan den Langendyk. Indien onverhoopt de belang hebbende vereenigingen niet willen mede werken, zal het hoofdbestuur opnieuw een algemeene bestuursvergadering met de yerschillende afdeelingen beleggen, waar dan de „Naamlooze" het voorstel opnieuw zal bespreken. Een ander voorstel van de afdeeling St. Pancras bepalende, dat door de leden der vereeniging uitsluitend op dag zal wor den verkocht, d.w.z. dat verkoop en levering binnen twee dagen moeten afloopen werd ingetrokken. Omtrent het voorstel van de afdeeling Zuid-Scharwoude, om by de daarbij betrok ken besturen te adviseeren het water weder, als het vorig jaar. op zomerpeil te houden, was het oordeel der vergadering vry alge meen, dat elke afdeeling voor zich dit maar naar goedvinden moet behandelen, wyl de verschillende belangen in deze vaak tegen elkaar indruischen. In dien geest werd dan ook besloten. Dezelfde afdeeling stelde voor den coöpe ratieven aankoop van hulpmeststoflen door de vereeniging. Besloten werd daarmede aan te vangen met het komende najaar. In elke afdeeling zal daartoe een comrnipsie-lid worden benoemd, doch ieder zal vrjj blijven om aan dezen gezamenlyken aankoop al of niet deel te nemen. De afdeeling St.-Maarten wilde de contri butie met f 0.25 verlagen. Wyl de vergade ring van oordeel was, dat dit wegens den stand der kas niet wenschelyk was, trok de afdeeling het voorstel in. Nadat herinnerd was, dat in eene vorige vergadering beslist is, dat zal deelgenomen worden aan de aanstaande tentoonstelling in Den Haag, werd ook nog besloten, dat het hoofdbestuur samenwerking zal zoeken met andere vereenigingen over punten, welke de algemeene belangen raken. By de rondvraag bracht de heer S. Wa genaar, uit Broek op Langendyk, hulde aan de goede samenwerking der vereeniging. Na dagen van strijd komt op vele punten meer en meer overeenstemming. De vergadering, welke des morgens om 10 uur geopend was, werd des namiddags half zes gesloten. „N. v. d. D." Broek op Langendyk. Heden werd besteed voor: Roode kool f 3.50 a f 13.— per 100 stuks. Gele - 3.a - 10. Witte - 1.— a - 5.50 Uien - 0.90 a - 1.10 50 K.G. Station Noordscliarwoude. Uien en witte kool dalen nog steeds in prijs; voor uien wordt ternauwernood f 1.— per baal besteed. Deensche witte kool geldt f 2.— tot f 5.— per 100. Voor roode kool worden de volgende prijzen besteed le soort f 12 a f 12.50; 2e soort f 10.50 a f 11.50; kleinere f4 a f 10. Voor gele kool le soort f9 a f 102e soort f 8 a f 8.75 kleinere f3 a f7 per 100. Bij Koninklijk besluit van 19 Maart 1907, is voor Sint Pancias tot Correspondent benoemd van de Directie van den Landbouw, afdeeling tuinbouw, tot 31 December 1909 de heer A. Nobel. De afdeeling Ziiidscharwoude van de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging aan dén Langendyk en Omstreken besloot in hare laatstgehouden vergadering den ge meenteraad te verzoeken eene politiever ordening in het leven te roepen, waarbij de eendenhouders verplicht worden, hunne een den van Maart tot November opgesloten te houden. Dit verzoek is nog niet behandeld. Doch daar de bouwers overtuigd zijn, dat door de eenden heel wat schade kan worden aangericht, maakt het bestuur van genoemde afdeeling bekend, dat de leden niet zullen dulden, dat er oenden op hunne landerijen komen. De eendenhouders voldoen tot nu toe niet aan dat verzoek en laten de dieren vry rondzwemmen. Men verwacht en hoopt nu, dat door gemeentelijke politieverordening het loslaten der eenden zal worden belet. lieer Hugowaard. Het Prot. Ondersteuningsfonds by ziekte hi6ld Donderdag j.1. opnieuw eene algemeene vergadering. Ter tafel werd gebracht een voorstel om de toetreding tot het fonds ook open te stellen voor jongelieden beneden den 20-jarigen leeftijd. Algemeen werd dit wenschelyk geachteenig verschil van gevoe len bestond er by de aanwezigen omtrent het vaststellen van den leeftijd, welke voor toetreding als eiseh zou worden gesteld. Na eenig debat werd aangenomen, dezen te stel len op 16 jaar. Nog werd besloten, dat leden, die hun militieplicht vervullen, gedu rende dien tyd zullen worden beschouwd als buiten het fonds te staan. Staande de vergadering werden 8 nieuwe leden voorge steld. Winkel. Aan de navolgende oud-leerlingen van den Land- en Tuinbouwcursus alhier, zyn eind diploma's toegekend, nml.: IJ. Brouwer, P. Brugman, P. Dekker Dz., C. Kaay Kz., PI. Koorn, B. de Leeuw, G. Schoorl Pz. en H. Schoorl. Met Mei zal de treinenloop voor reizi gers op de zylyn Alkmaar—Broek op Lan- gendijk geopend worden- Er zullen volgens het contract met de gemeenten Alkmaar, Broek op Langendyk en Zuid-Scharwoude iedere richting 5 treinen ry'den. Maar. deze treinen zullen rijden tusschen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds. En nu wenschte men, dat de dienst zoo gere geld zou zyn, dat 's avonds omstreeks 10 uur te Broek op Langendyk nog een trein zou arriveeren. Daarvan wil evenwel de H. IJ. S. M. niet weten. Om nu eenigszins aan dit bezwaar te gemoet te komen, werd de wensch uitgesproken, dat de kaartjes, die te Broek op Langendyk genomen worden, ook geldig zouden zyn, als men met de laatste twee treinen te Heer Hugowaard uitstapt. In het contract is daarvan niets bepaald, noch by de regeling van het tarief voor personenvervoer. Men meent dan ook dat het beter is, daar over in onderhandeling met de Directie te treden. Daar het voor personen die van Broek op Langendyk naar Alkmaar reizen een bedrag van 25 cent meer zou bedragen, als de kaartjes ook niet geldig zyn voor Heer Hugowaard, vreest men dat velen nog naar dit laatste station zullen gaan en de zaak dus niet rendeeren zal. Waar Broek op Langendyk f 5000, Alkmaar f 8500 en Zuid- Scharwoude f 1500 geeft in het garantie kapitaal, wil men ook zeker zyn, dat de zaak zal marcheeren. Ken goed geslaagde Aprilgrap. Donderdagavond te acht uur begon de klok van het Stadhuis te Hoorn te luiden als waarschuwing aan politie-agenten, brand weermannen, Gemeenteraadsleden en andere autoriteiten, dat in die gemeente een uit slaande brand was uitgebroken. En zeer kort daarna dreunden de zware slagen van de alarmklok der Groote Kerk, met welk ge- bim-bam zich weldra het luiden der klokken van Hoofdtoren, Noorderkerk en Oosterkerk vereenigden. Heel Hoorn spoedde zich naar de plaats des onheils. Waar is de brand? hoorde men echter vragen aan menschen die men inhaalde, en die op hun beurt weer informeerden waar toch die vreeselyke brand was uitgebroken. Van het Kleine Oost naar de Kaasmarkten van de Kaasmarkt naar de Vischmarkt, holde in dichte drommen hot publiek, waar zelfs geen rookwolkje, veel minder vlammen opstegen in de heldere avondlucht. Op de Vischmarkt stond een brandspuit, daar was dus de brand, en op een vraag aan den brandmeester, waar toch eigenlyk de brand was waarvoor alle klokken geluid werden, antwoordde deze: ik weet het niet, ik denk dat de klokken in de war zyn en het brandsein bestemd was voor 1 Apx-il. Lachende gingen de menschen naar huis. Op het politiebureau was de geheele brandraad in de vestibule in druk gesprek over de vraagwie heeft ons die mop gele verd Hoe het kwam, dat heel Hoorn in bewe- giug kwam, dat de spuiten uitrukten, dat de klokken luidden, hoewel er geen brand was? zegt de „Alkm. Ct." Een gemeente-ambtenaar is hiervan de oorzaak geweest. Een fel lichtend schijnsel, veroorzaakt door de gasfabriek, vergezeld van een dichten rook, opstijgende van de stadsbelt, had hy gezien, zegt men, en dat alles gecombineerd tot een uitslaanden brand. Het telephoon-toestel werd in werking gesteld en de gevolgen kent men. En nog lacht men er in Hoorn om dat men zich zóó heeft laten verschalken Gemeente Zjjpe. Ingeschreven van 22- 27 Maart* 1907. I GeborenAaltje, d. v. Jan Buik en Antje van der Oord. Arie Comelis, z. v. Pieter Rens en Antje van Buuren. Johanna Maria, d. v. Gerrit Boekei en Dieuwertje Frayman. Ondertrouwd: Klaas Kerkmeer, j.m., boekdrukker, 25 jaar, te Schagen, en Neeltje Nieman, j.d., zonder beroep, 20 jaar, teZype. GetrouwdJan Comelis Vlottes, j.m., letterzetter, 24 jaar, en Jannetje Krabman, j.d., zonder beroep, 23 jaar, beiden te Zype. Overleden: Geene. Gemeente Anna l'aulownn. Ingeschreven van 22—29 Maart. Geboren: Dirkje, d. v. J. Keppel en A. Zwierts. Jacoba Anna, d. v. J. de Boer en A. Blom. Pieternella Maria, d. v. C. den Engelse en A. van Rozelaar. Gedurende het eerste kwartaal van 1907 werden op onze kaasmarkt 126 stapels aangevoerd, met een totaal gewicht van 56990 K.G. Marktbericht. De aanvoer van kalfkoeien neemt thai.s weder geregeld toe. Met den handel is het echter vry treurig gesteld, 't Was Donderdag een klacht al klacht. Wjj kunnen zelfs onze onkosten niet goed maken, beweerden ons bekende kooplui. In aanmerking geno men, dat de meeste slagers hunne inkoopen voor de markt reeds gedaan hebben,was de handel in vette koeien vrij vlug. De prijzen liepen van 34 tot 37$ cent per pond. Buiten dezen prys stond een extra best beest van den heer C. S. te Barsingerhorn, waarvoor 450 gld. werd gemaakt. Nuchtere kalveren I waren vlug. Veel vraag voor Engeland maakt steeds een willige markt. Overhou- ders waren matig vlug. De goede kwali teiten vonden goede koopers, mindere soor ten waren stug. Over 't geheel overtreft de aanvoer, ook op andere markten, de vraag. De heer A. Z. alhier maakte de hoogste markt. Vette varkens waren vlug. Londen- scho biggen vooral gingen vlug van de hand. Onze eierenhandelaars krijgen concurrentie van de Amsterdamsche veekoopers. Ver scheidene namen een mandje van 100 a 150 mee. Heel openhartig zei een tegen ons „die zyn goed voor de spoorkosten." Je moet je maar weten te redden. Aardig bedacht. Velon zullen zich zeker nog herinneren het bezoek voor eênige jaren aan onze gemeente gebracht door een twintigtal Transvaalsche boeren. In don tuin van den heer Broersma woonden ze toen een con cert van onze harmoniekapel by, terwijl burgemeester Berman hen hartelijk toesprak. Als eene herinnering aan die vriendelijke ontvangst komen nu den tweeden Paasch- dag met den morgensneltrein een tiental hunner uit Amsterdam even naar onze ge meente ten oinde aan den middenboom in den tuin van het hotel „Vredelust" oen gedenkplaat met inscriptie te bevestigen. Een luitenant-generaal van het nieuw gevormde Transvaalsche leger zal de heeren by die plechtigheid vergezellen en assis- teeren. Hy is de oudste zoon van den zoo bekenden oud-generaal, thans minister Botha. Ongeluk een jaclilparffl. Bij Glenariffe in Ierland waren v ij f jagers op 't pad by een dichten mist, waardoor zy verdwaalden in 't gebergte. Een der jagers kon door vermoeidheid niet verder en stierf onderweg en twee der anderen verdronken in een bergstroom. De rijkste weduwe op aarde, zoo heet het, is sedert een paar dagen mevr. James j llenry Smith. Haar man ging een half jaar geleden to New York door voor den rykbten vrygezel op aarde (de Angel-Saksen houden van den overtreffende)) trap). James Henry Smith, die al een aardigen duit bezat, erfde indertijd van een oom een zestig millioen gulden, en was van stonde aan eun zeer ge zocht man in de groote wereld van New- York. Een half jaar geleden trouwde hy met de weduwe van William Rhinelander Stewart, die ook zeer ryk was. Het paar heeft sedert in het Oosten gereisd, in ge zelschap van den hertog en hertogin van Manchester over zee voerde hem een eigen jacht en nu is Smith plotseling te Kioto overleden. De oom, van wien Smith zyn groote for tuin erfde, was een zonderling. Hy heette ook Smith, George van zyn voornaam en Chicago Smith van zyn by'naam. Hy was Schot en ging op 26-jarigen leeftijd naar Amerika om fortuin te maken. Ryk terug te komen, een paleis te bouwen en daar lekkertjes te leven, dat was zyn ideaal, zeide hy. Het fortuin won hy te Chicago en elders met land te koopen, waarop later steden verrozen zyn, en een bank. Toen hy genoeg had, ging hy naar Schotland terug en leefde er eenigen tijd in een paleis, met een nicht, die hy als dochter had aange nomen. Toen deze trouwde, liet hy haar het prach tige buiten en ging te Londen in een club op kamers wonen. Acht-en-dertig jaar heeft hy daar gewoond, voor f9 daags, en in zoo groote afzondering, dat niemand iets van hem merkte. Toen hy stierf, in 1899, ontving de Engelsche schatkist aan successierechten l f 10.800.000 (tien millioen achthonderd dui- zend gulden). Zyn vermogen bedroeg onge- j veer f 120.000.000. De aangenomen dochter,1 de echtgenoote van Sir George Alexander- Cooper, en neef Smith, die nu pas, 52 jaar oud, overleden is, kregen ieder de helft, mot aftrek van eenige legaten. Uit Den Haag seint men ons, dat minister* Staal de benoeming tot Lid der Eerste Kamer heeft aangenomen. Uit Den Haag wordt gemeld, dat men bezig is aan de reconstructie van het huidige Kabinet op den grondslag van de beginselen tot vermindering van het blyvend gedeelte. -Marktberichten. Schagen, 28 Maart 1907. Paarden Veulens Ossen Stieren a -.- a a 17 Gelde Koeien (mag.) 140.— a 225.— 20 Vette Koeien 180. a 295.— 70 K lfkoeien 170.— a 265.— 130 Nuchtere Kalveren 8.— a 28.— 490 Overhouders 20. - a 31.— 4 Bokken en Geiten 4.— a 8.— 25 Varkens(vettep.K.G.„ —.47 a —.50 20 Idem (magere) 14.— a 16. 60 Biggen 9.— a 14.— 50 Konynen —.75 a 1.75 50 Kippen —.75 a 1.50 500 Kilgr. Boter 1.— a 1.10 200 Kaas —.70 a —.80 10000 Kipeieren per 100 3.— a 3.50 500 Eendeieren 3.80 a Alkmaar, 30 Maart 1907. 6 Paarden f 80.— a 475. 31 Koeien 140.— a 210.— 309 Magere Schapen 16.— a 31.— 242 Nuchtere Kalveren 8.— a 22.— 87 Magere Varkens 18.— a 22.— 214 Biggen 9.— a 14.— Kipeieren per 100 3.25 a 3.75 Kop Boter 0.65 a 0.75 Alkmaar, 29 Maart Aangev. 636 m. Tarwe f 6.85 a 7.25 Haver 4.— a 4.50 Gerst chev. 5.75 a 6.50 Grauwe Erwten 12.— a 13.50 Groene 12.-5 a 13.— Vale 9.- a -.- Paardeboonen 5.75 a 6.50 Bruine Boonen 8.— a 8.25 Citroen 12.— a Witte 11.- a 12.- Duive 7.80 a Rogge 0.— a Kaas. Aangevoerd 146 Stapels, wegende 84506 K.G. Kleine f 31.—Commissie f31.50, Middelbare f 81.50 lloorn, 28 Maart. Aangevoerd 67 stapels kaas, wegende 42548 K.G. Kleine f 81.—, Commissie f 81.—, Middelb, f 80.—. Geboren: JACX>1IA A.f\IVA. dochter van J. DE BOER en A. DE BOER—g,^ Anna Paulowna, 27 Maart 1907. Ondertrouwd: CORNELIS DEKKER Jz. en GEERTJE HELDER Jd. Eenigenburg, 3() Maart 19Q Oudorp, Huwelijksvoltrekking 16 April d g., Ondertrouwd JACOB 8. VISSER e n MARIE 8IE8WERDA. Nieuwe Niedorp, 80 Maart 1907. Ondertrouwd K. JONGERT Pz. e n C. M. OOSTERMAN. 's-Gravenhage, 30 Mftftrt ,9()7 8chage*brug, Heden overleed onze lieve Moedej Wed. van den Heer C. PRIN8 Sz. Victoria Br. Columbia, 8. PRINS. Bloemendaal, E. J. PRINS. J. J. S. PRINS, 25 Maart 1907. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig, doch zeer geduldig lij den, onze innig geliefde Echtgenoote en zorgvolle Moeder, Mejufirouw Wij beschouwen de inwoners van Alkmaar zoo te zeggen als onze buren en wat voor hen belangrgk is, zal ons eveneens interesseeren. Het volgende wordt thans aldaar druk besproken. De heer W. van Koot, Compagnie- straat te Alkmaar deelt ons mede lk kan me het oogenblik niet her inneren, dat ik niet leed aan hevige pijn in den rag en de lendenen, waarschijnlijk het gevolg eener nierziekte, waarmede ik reeds zeven jaar opgescheept was. Tevens had ik al dien tijd zware hoofdpijn, ge paard met duizelingen Al het mogelijke was met mij geprobeerd, om mij te ge nezen van die ziekte, doch ik kwam niet veel verder met alle voorgeschreven medicijnen. Ik was immer zeer vermoeid en lusteloos en wist werkelijk niet, wat ik moest gaan aanvangen, daar al de aan mij bestede goede zorgen tevergeefs bleken. Ik was juist erg ziek toen men mij aanraadde de zoo gunstig bekende Foster's Rugpijn Nieren Pillen te pro- beeren en dit was mijn redding, want na vier dagen bemerkte ik een groote ver lichting; ik ging geregeld verder met Uw pillen en ik ben zeer gelukkig U te kunnen melden, dat ik twee weken later volkomen hersteld was, en niets meer van de vroegere symptomen mijner ziekte kon bemerken. Ik voel mij tegenover andere lijders verplicht, publiciteit te geven aan mijn genezing, want daardoor zullen de oogen van veel personen opengaan". Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is, dat men meestal geen no'itie neemt van ver schijnselen der nierziekte, of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zioh meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U, dat men U de èohte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Van Koot gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.—voor zes doozen. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, 2en Paaschdag, geen dienst. Lokaal BETHEL, Hoep, Behagen, in en ten bate der Ned. Herv. Kerk, len Paaschdag, v.m. 10 uur, Dr. Van Leeuwen, Predikant te Alkmaar. 2«n Paaschdag, geen dienst. in den onderdom van 43 jaar en 7 maanden, Uit aller naam, R. BUISMAN en Kinderen. KeinBmerbrng, 28 Maart 1907 Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden na het overigden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betui gen wij onzen hartelijken dank, Wed. J. NANNI8 en Kinderen. Oudesluis, 31 Maart 1907. De Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelgken dank aan de Buren en verder aan allen voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, be toond bij de ziekte en het overlijden van hunne geliefde Moeder. In 't bijzonder geldt die dank den WelEdel Zeergeleerden Heer J. C. Peters, arts te 't Zand, voor de liefderijke hulp haar verleend. Gebr. ROOS. Callantsoog, 29 Maart 1907. Aan allen onzen weigemeenden dank voor de hulp en bijstand tijdens het lijden onzer Moeder, inzonderheid aan den WelEw. Zeergel. Heer Dr. Bax te Wieringerwaard, voor de vele moeite en pogingen, om het voor ons zoo dier baar leven te behouden, hetwelk helaas niet mocht zijn. Uit aller naam, K. DIKSTAAL. Kolhorn. Ondergeteekende betuigt, mede namens zijne Echtgenoote, zijnen hartelgken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. D. Bax, voor al zijne moeite en liefderijke behandeling, aan zijn vrouw en zoon bewezen. Ook hartelijk dank aan de Vereeniging: Vrge Liefdadigheid en aan 't Bestuur der Gemeente; voor hunne zeer gewaardeerde hulp en bijstand. Verder nog een woord van weige meenden dank aan den WelEd. Hoer J. L. T. Groneman en verdere buren, voor al 't goede, dat zjjn vrouw zoo'n geruimen tijd mocht ontvangen. F. MOL. Wieringerwaard, Maart 1907. Een hartelijk afscheid wordt aan alle vrienden en bekenden toe geroepen bij ons vertrek naar Noord» Amerika. Namens allen, C. VISSER. St. Maartensvlotbrug, 29 Maart 1907. De vrienden en bekenden wenschsn op hun beurt aan de vertrekkenden naar Noord-Amerika een gunstige rei' en behouden aankomst aldaar. Namens allen, J. WIT en Echtgenoote. St. Maartensvlotbrug, 29 Maart 1907. Gevraagd: zoo spoedig mogelijk, wegen» huwelijk der tegeuwoordige, liefst middelbare leeftijd, (klein huis, één persoon), bij J. GROEN te Aartswoud.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2