lCoE: j'pri. 1907 Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Lokaal BETHEL, Hoep, Schagen, in en ten bate der Ned. Ilerv. Kerk, Vrijdag, 12 April, 's av 7V2 uur> Bij bellezing en verklaring van het ge ezene. Zondag 14 April, v.m. 10 uur, de heer H. Meijering, Evang.-Godsdienstonderw. RECLAMES. Iets wat iedereen betreft en speciaal Uzelf. Een inwoner van Hoogwoud geeft het onderstaande bericht ten nutte van anderen. Wij beschouwen de inwoners van deze plaats als onze buren en dit getuigschrift, gegeven door een aldaar wonend persoon, zal dus voor ons van belang zijn. Mej. J. Koopman, wonende Zuideinde te Hoogwoud, meldt onsRuim zes maanden ben ik aangedaan geweest met een hevige pijn onder in den rug, onop houdelijk had ik hier veel last van en '8 nachts had ik veelal snijdende steken in de zij. Mijn slaap was onrustig en 's morgens was ik nog n eer vermoeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ook werd ik erg gekweld door duizelingen en flauwten en zonder aan leiding moest ik transpireeren, wat dade lijk door koude rillingen gevolgd werd. Da urine zag er onnatuurlijk rood uit en sedert geruimen tijd had ik mijn eet lust verloren. Ook had ik steeds veel last van hoofdpijn en ik gevoelde mij zeer neerslachtig en lusteloos. Een mijner kennissen vestigde mijn aandacht op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen en of schoon ik er in het begin niet veel van verwachtte, liet ik toch dadelijk een doosje komen. Het resultaat hiervan was boven alle verwachting reeds den twee den dag gevoelde ik de goede werking hiervan en na zeven dagen was ik ge heel en al van mijn bedroevende ziekte bevrijd. Waar ik kan, wil ik dan ook gaarne dit probate geneesmiddel récom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wjjze, die U Soeddunkt. De kritieke periode. Dit tijdperk in het leven eener vrouw brengt immer on aangename en dikwijls gecompliceerde omstandigheden met zich mede. De na tuurlijke krachten verminderen en de af scheiding geschiedt niet zoo goed als voorheen, daar een gedeelte der af te voeren stoffen thans in het lichaam blijft. Het is dkn, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een bijzonder genezende waarde hebben en dat zij de natuur be hulpzaam zijn om de doorgangen schoon te houden terwijl zij het gestel verlich ten van de onreinheden, welke zich daarin opgehoopt hadden. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Kooijman gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. Advertentië n. Geboren. Anna Alberta, Dochter van J. 8MIT en K. SMIT-Kos Anna Pauiowna, 5 April 1907. Hiermede vervul ik den droevigen plicht, kennis te geven van het overlijden van mijn geliefden Vader, den heer Simon van den Bergh, in den ouderdom van 87 jaren. Z. VAN DEN BERGH. Amsterdam, 8 April 1907. Geboren Nicolaa* Jan Galije, Zoon van A J T. GEERT3EMA. en G. GEERT8EMA Dijkhuis. Kolhorn, 6 April 1907. Predikbeurten. Zondag 14 April 1907. NED. HERV. GEMEENTE te Schagen v.m. 10 uur, Ds. Herman. Barsingerhorn, geen dienst St. Maartensbrug, v.m. 9% u., Ds. v.Loon. Noord-Zij pe, Ds. H Snel van Polsbroek. Kolhorn, Ds. Engelkes, Veenhuizen, n.m, 1uur, Ds. Scholte van Heer-Hugowaard. Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. De Boer. Anna Pauiowna, v.m 10 u., Dr. Toxopeiis. Harenkarspel, v.m. 91/2 uur, Ds. Damsté Dirkshorn. Wieringerwaard, v.m.97j u ,Ds.Reinders. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Nieuwe Niedorp, Ds. Soholte van Heer Hugowaard. Barsingerhorn c. a., Ds. Kooiman, Kreil. Noord- en Zuid-Zij pe, v.m. 10 uur, Ds. Oorn. ViB Jzn., Oudesluis. Wieringen, geen dienst. Getrouwd: Jb KUIJPER en A, WI«SEKERKE, C. WIS8EKERKE en N. MUL, die hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Getrouwd: J. J. CREUTZBERG, Evangelist te Breezand, en F. N VAN 8TBIN CAXLENFELS, die h a r t e 1 ij k dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstel- ling, bij hun huwelijk ondervonden, Heerde, 10 April 1907. Heden overleed na een korte, doch hevige ongesteldheid, onze waarde v'ader, Behuwd-, Groot— en Over grootvader in den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam 8. WIT. W ieringerwaard, 9 April 1907. Den 16en April e k. hopen onze geliefde Ouders C. Meurs I en i I T. Mol te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, JANNET/E MEURS K MRUR8. Winkel, April 1907 I Den 18en April as. hopen onze geliefde Ouders Arie Kos Aaltje Glas 4 hunne 85-jarige Echtvereeniging f te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Be- huwd- ea Kleinkinderen Valkoog, April 1907. Den Hen April hopen onze ge- ïp liefde Ouders J. Rutsen A. Schenk te Nieuwe Niedorp hunne 35-jarige w Echtvereeniging in stilte te her- denken. Hunne dankbare Kinderen, i C. RUTSEN, N -Amerika. 4 rd M. RUTSEN-Stam, Amsterdam. <d F. RUTSEN, Nieuwe Niedorp. J Dankbetuiging. Door deze betuigt ondergeteekende zijn welgemeenden dank aan Familie, Buren en Vrienden hier en elders, en ook aan de W.E. Heeren Ds. KNIPHUIJ8EN en Th A. VAN PELT (Arts), voor de hartelijke deelneming en betoonde hulp tijdens de ziekte* en bij het overlijden zijner geliefde Eehtgenoote ondervonden. D. VAN ESSEN. Schoorl, April 1907. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Buren, voor de vele blijken van belangstelling, betoond bij onze 25-jarigeEchtvereeniging. Jb. SCHOORL en Eehtgenoote. Zijpe, Ruigeweg, 7 April 1907. Hiermede betuigen wij onzen harte- 1 ij ken dank aan Dr. MULDER en in zonderheid aan den Heer J. SLOT en aan Mej. de Wed. Jb. DOEKES, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden, bij het lijden van onzen dierbaren Echt genoot en Vader. G. SLIKKER-Prospke en Kinderen. Dirkshorn, April 1907. De vele en treffende blijken van belangstelling, 1 April j.1. ont vangen, ter gelegenheid van mijn 50- jarigen gedenkdag als Onderwijzer, nopen mij, ook namens mijne Familie, mijn hartelijken dank te betuigen K BROUWER. Nieuwe Niedorp, April 1907. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die zoovele blijken van belangstelling hebben getoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Eehtgenoote en Moeder, BRECHTJE TENTIJ in het bijzonder aan de Buren en aan den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. BAX te Wieringerwaard, die zoovele pogingen beeft aangewend om haar lijden zooveel mogelijk te ver zachten, en tevens aan Ds. GROENE- VELD, voor de troostvolle woorden tot ons gesproken. Uit aller naam, R. BUISMAN en Kinderen. Keinsmerbrug, April 1907. Ondergeteekende maakt door deze aan zijn geachte cliëntèle bekend, dat hij des Zaterdags geen gelegenheid kan geven voor Haarsnijden. A. HOVENIER. 8ohagen. f Bijna verbrand. B;j een grooten bosch- en heidebrand welko in de afgeloopen week in Zuid-Lim burg woedde, hadden twee knapen van 10 jaar een flesch jenever weten machtig te worden, en zich aan den inhoud daarvan te goed gedaan. Door den drank bedwelmd had een der jongens zich op het veld te slapen gelegd en zou daar zeker door hef vuur achterhaald zijn geworden, had niet een der brandweermannen hem tijdig ont dekt en in veiligheid gebracht. De andere knaap werd eerst laat in den avond terug gevonden. Doodslag. Men meldt uit Hoorn aan „De Alkm.Ct." In oen onbewaakt oogonblik kregen Zon dagmiddag tusschen 1 en 2 uur, twee ver pleegden in de Rijkswerkinrichting alhier, een geschil, waarbij de één zoo driftig werd, dat hij den ander dood sloeg. Een groot gevaar voor de kaasmarkten. Over de circulaire door den Bond vooi kaasfabrieken in Noord-Holland aan heeren kaashandelaren verzonden, over het verkoo- pen van kaas op monster, schrijft de bericht gever van het Handelsblad uit Hoorn Behalve dat voor dezen bezwaren zullen zijn verbonden aan het koopen op monster, zal de invoering van den voorgestelden maatregel grooteschade berokkenen aan dier gemeenten, bekend om hun groote kaas markten, zooals Hoorn, Alkmaar en Purme- rend. Kaasdragers, kaaszetters, schippers, winkeliers en koffiehuizen zullen de nadeelige gevolgen ervan ondervinden. Ook de gemeen ten zelf zullen de schade gevoelen, doordat de kaas dan niet meer aan de waag zal worden gewogen (wik- en weegloonen). Ongetwijfeld zullen pogingen worden aan gewend om te trachten het onheil af te wenden. Wellicht dat 't op den weg van de Kamers van Koophandel zal liggen, maat regelen in deze te nemen. Maandag 8 April vergaderde de Afd. Zijpe der Holl. Mij. van Landbouw. Aanwezig waren slechts 13 leden van de 118. De Voorzitter, de heer Hulst, opende Trijntje Ooyevaar, 2 de vergadering en verzocht den Secretaris echtg van Lijsbeth de Jong, eerder wedn. van de notulen te lezen die werden goedgekeurd. Elisabeth Chattillon, 61 jaar. waardeloos is. De prijzen zijn als volgt: roode kool le soort f 11.a f12.—2e soort f10. - a f 10.50; kleinere f4.— a f9.— gele kool le soort f8.50 a f9.50; 2e soort f7.50 a f8.— kleinere f3.— a f7.— Deensche witte kool fl.— a f3.— per 100 stuks. Uien f0.50 a f0.70 per 50 K.GL Taaie gele kool wordt thans ook van de akkers gesneden en geleverd. Deze is meestal per snees verkocht. De afd. Geestiner Ambacht van de Ned. Heidemaatschappij heeft besloten in de wateren bjj Warmenhuizen 4000 karpers en 1000 zeelten uit te poten. In de vaarten langs den Langedyk wordt dit uitpoten minder wenscheljjk geacht, omdat bij het uitscheppen van slib vele diertjos om het leven komen. Met alle soorten visch zal de afdeel ing deelnemen aan de tentoon- '8® y stelling der Hollandsere Maatschappij, dezen h zomer te 's-G-ravenhage te houden. Gemeente lieer Hugowaaril. Ingeschreven gedurende de maand Maart. GeborenGeertruda, d. v. Pieter Buter en Aaltje de Jong. Nicolaas, z. v. Nicolaas Duin en Haartje Huiberts. Johanna Maria Adriana, d. v. Christiaan Swinkels en Trijntje Komen. Simon, z. v. Jan Boots en Maartje Hoogland. Cornelis Jacobus, z. v. Cornelis Bes en Cornelia Wester. Dieuwertje, d. v. Jacob Kerkmeer en Cornelia Petronella Koeman. Willem, z. v. Willem Joon en Appolonia Hillegonda Ootjers. Antonie, z. v. Manhes Oosterbroek en Aaltje Wijtman. Johanna Margaretha, d. v. Adam Beets en Meinuwtje Kriller. Leentje, d. v. Pieter Boots en Neeltje van Duin. Anna en Pieter, d. en z. v. Jan Pancras en Gerritje Bleeker. OndertrouwdCornelis van der Busse, wedr. van Maartje Peereboom en Sara Groot, wed. van Pieter Visser. Ondertrouwd en Getrouwd Arie Duijves en Antje de Wit. OverledenSimon, z. v. Jan Volkers en maanden. Dirk Ott, Lichtgas. Ben gasverlichting kan alleen dan goed werken, als het gas eon goede lichtsterkte en warmtewaardo heeft en geen verontrei nigingen meevoert, de druk in de straatlei ding tot aan de gasmeters 30 m.M. bedraagt en de leidingen een wijdte hebben in ver houding tot 't aantal branders, dat daarop staat. De verbruiker moet zorgen, dat de gloeilichtbranders goed gesteld zijn om 't vereischte mengsel Van lucht en gas te krij gen en dat zij, evenals de gloeikousen, stof vrij blijven. Hoort mon dan toch klachten over een gebrekkige gasverlichting, die zich eigen aardig 't meest in 't late voorjaar voordoen, dan moet 't jaargetijde daarin een rol spelen en dat is ook werkelijk 't geval. In 't koudere worden bij de verandering in gas ondergaat, op zijn weg van de fabriek naar de verbruikplaats, de in 't gas aanwezige waterdampen neer geslagen in de leidingen of vormen oen regenachtigen aanslag; door die daling in de temperatuur wordt ook de naphtaline afge scheiden. Daarvoor is 't volstrekt niet noo- dig, dat de temperatuur van de lucht zoo laag is als in den winter; de afscheiding heeft, eveneens plaats als bijv. de buitentem peratuur, zooals in den herfst voorkomt, 's nachts 10 graden daalt; 't is dus de afwis seling tusschen warm en koud, die de onaan gename verschijnselen veroorzaakt. Derhalve moeten de leidingen, waar zij blootgesteld zijn aan plotselinge temperatuursveranderin gen, door bekleeding beschermd worden of moet men op een andere manier deze inwer king trachten te voorkomen. Als dus de gasverlichting niet altijd precies werkt, zoo als men wel zou wenschen, dan moet men niet zonder nader onderzoek, de schuld op de gasfabriek gooien; volgens 't bovenstaande toch kunnen nog een aantal andere zaken storend werken. („De Gas- en Waterfitter"). Aan de orde isrekening en verantwoording van den Penningmeester. De rekeningen worden onderzocht door de heeren Jn. Louwe en A. H. Vogelzang, die tot goedkeuring adviseeren. De rekening sloot met een batig saldo van f 180.82, terwijl nog f 40.00 te ontvangen is van de gem. Zijpe, dus te zamen f220.82. De rekening wordt met al- gemeene stemmen goedgekeurd. De Voorz. verzoekt nu de co mm. tot oprichting eener lynzaadkoekenfabriek, rapport uit te brengen van de werkzaamheden en de vorderingen in deze gemaakt. De Secretaris der comm., de heer Jb. de Moor, brengt een uitvoerig rapport daarover uit. In dit rapport wordt medegedeeld, hoe de commissie heeft ge werkt om de noodige gegevens te krijgen, met wat moeilijkheden de commissie daar toe had te kampen; wat zy had gedaan om aandeelen geplaatst te krijgen en op hoe groote teleurstelling alles voor de commissie was uitgeloopen. Uit het rapport bleek, dat de pogingen tot heden mislukt waren. De commissie zegt in het rapport, met de ver gadering deze gewichtige zaak te willen be spreken, hoe verder te handelen. Zij is van oordeel, dat, wil men verder gaan, het nood zakelijk zal zijn omvergaderingen te be leggen op verschillende plaatsen, vergade ringen te bezoeken op landbouwgebied, sub-commissies te benoemen in verschillende gemeenten, enz. De Voorz. meent, dat het nog wel het beste zal zijn om het nog eens teprobeeren; ofschoon er tot heden al bizonder weinig bewijs geleverd is, dat men iets voelt voor deze toch zoo belangrijke zaak. Als, zegt de Voorz., ik naga, dat onze afdeeling 118 leden telt en al die leden een convocatiebiljet hebben ontvangen, waarop staat: rapport Lijnkoekcommissie, dan is het toch een treurig verschijnsel, dat hier maar 13 leden tegenwoordig zijn en dunkt mij dit voor de commissie zeer ontmoedigend. Het is toch een bewijs, dat ook hier in onze gemeente weinig voor de zaak gevoeld wordt. Na eenige besprekingen is de vergadering van oordeel, dat de commissie haar mandaat niet neerlegge, maar nogmaals zal pogen tot het doel te komen. Komt nu in behandelingvaststelling programma tentoonstelling. Dit wordt met eenige wijzigingen vastgesteld. Door vertrek van den heer J. Th. de Wit uit onze gemeente, wordt in diens plaats benoemd tot lid der tentoonstellings-com- missie de heer Jn. Marees te Schagerbrug. Komt in behandeling een circulaire van den heer-C. Nobel, waarop 15 verschillende pïoefnemingen voorkomen. Wenscht men daaruit een of meer te kiezen, om die proeven te nemen, dan ftioet daarvan vóór Juli aan den heer Nobel worden kennis gegeven. Door de vergade ring worden twee nummers uitgekozen, nl. het nemen van proeven met verschillende kunstmeststoffen en het nemen van een proef met diep-ploegen. Door den heer Jn. Louwe wordt een uitvoerig rapport gelezen als afgevaardigde naar de alge- meene vergadering der Holl. Mij. v. Land bouw te Beverwijk. Verder niets meer aan de orde, sluit de Voorzitter de vergadering. Barsingerhorn. Het muziekkorps „T. 0. N. I. D. 0." te Barsingerhorn ontving dezer dagen de ver blijdende tijding, dat het aangeboden be schermheerschap aan den Edelachtb. Heer J. Spaans Dz., Burgemeester der Gemeente, door hem werd aanvaard. In de bijeenkomst van dit muziekkorps op Maandag 8 dezer werd de heer N. Dubbel man tot lid van verdienste benoemd. De werkzaamheden op de groentevelden aan den Langedyk zyn in vollen gang. Het prachtige weer der vorige weken hebben de bouwers niet onbenut laten voorbijgaan. De vroege aardappelen zijn zoo goed als geplant, terwyl de uien en de vroege wortelen reeds aan den akker zijn toevertrouwd. Verder wordt nog op verschillende velden gespit en geploegd, terwijl het slikken zoo stilletjes aan tot het verleden behoort. De koolplanten in de bakken houden zich uitstekend en zullen spoedig in staat zijn te worden uit- geplant. Voorde koolteelt is in deze streken weer zeer veel kunstmest aangevoerd. lieer Ilugowaard. In de vergadering van het polderbestuur, den 9en April gehouden, is de heer P. Won der Az. 'als Secretaris en de heer K. Blom als Heemraad herkozen. Aan den heer A. Selleman,op verzoek eervol ontslagen als machinist, is een pensioen van f200 'sjaars toegekend. Hcèr Hugowaard. De verzending van winterproducten gaat nog geregeld haar gang. De prijzen worden er echter juist niet beter op en er wordt niet vlug gekocht. Tengevolge van het prachtige'weer der vorige week is er zeer yeel' kool gebarsten, welke dan vrijwel Klaas Tauber, wedr. vanJantje Waal, 81 jaar. Arie, z. v. Simon van Schagen en Teresia Laken, 2 maanden. Wonderlijke kostwinning. Voor den politierechter te Stratford ver scheen Zaterdag een man, die een wonder lijke kostwinning had. Hij leefde van de ongevallenwet. Hij had de gewoonte, zoo bleek het, om op straat of waar 't pas gaf, zich te laten vallen, b.v. door over een touw te struikelen of op stijfsel uit te glijden. Hij bleef dan liggen en klaagde over een ge kneusde knie (die werkelijk niet in orde is), en sprak dan de persoon of zaak, die van 't ongeval verantwoordelijk kon gehouden wor den, wegens schadevergoeding aan. Hij ging daarby onder verschillende namen door. Merkte hij, dat hij bjj een verzekering-maat schappij terecht kwam, die hem al kende, dan gaf hy zijn eisch prijs. Zoo ver was na te gaan had hy al een 200 pd. st. op die manier binnen gekregen. Laatstelijk eischte hy scha devergoeding van een maatschappij, die bil jetten laat aanplakken. Dat was 't geval, toen de man beweerde uitgegleden te zijn op stijf sel, dat de aanplakker op den grond had laten vallen. Hy verdiende ongeveer f 70 in de week, zeide hy, en verlangde dus een duchtigen onderstand. Hy wilde wel met f 480 genoegen nemenf 144, die men hem aanbood, vond hy te weinig. Toen opeens liet hy de zaak varen. Blijkbaar vreesde hy in den kijker te loopen. De zaak kwam Zaterdag niet tot een einde. Een aardige inval. Carnegie heeft een aardigen, oorspronke lijken inval gehad. In zyn weelderig inge richt paleis aan de „Fifth Avenue" te New York heeft hy een middagmaal aangeboden aan 100 patroons en 100 arbeiders uit ver schillende vakken. Hy heeft toen het gesprek op de stakingen, vakbeweging en klassenstrijd gebracht, en getracht zyn gasten te over tuigen, dat zy geen vijanden zyn, maar elkaar aanvullende werkers; dat hun belan gen meer dezelfde dan strydig zyn, en dat beiden evenzeer lijden door hun voortduren- den oorlog. De berichten melden niet, wat de uitwerking was van deze poging tot verzoening. Wel leuk. Voor eenigen tyd, zoo wil een anecdote, zat keizer Wilhelm hoinbre te spelen met twee heeren van het hof. Een hunner, de graaf Von B. en de Keizer, werden het niet eens over een spelregelquaestie. De Keizer wenschte gelijk te hebben, de ander geen ongelijk. Toen deed de Keizer een beroep op de hem omringende hovelingen, maar zij antwoordden niet terstond. De Keizer zag den hertog Von H. op het groepje toekomen en stelde voor dat deze beslissen zou. Uw Majesteit heeft ongelijk, zei terstond de hertog, zonder nog te weten waarom de strijd ging. Maar hoe kunt u dat weten? Gelooft Uwe Majesteit niet, dat indien er twy'fel mogelijk was, deze heeren U tor- stond gelyk zouden hebben gegeven? Wilhelm lachte en gaf toe. liet grootste hotel ter wereld. We zyn er reeds lang aan gewend ge raakt, alles wat afwijkt van 't gewone, in Amerika te zoeken, en dus zal het ons ook niet verwonderen, dat in San Francisco op Schagen's mannen-zangvereeniging „Euterpe" geeft den 28sten haar laatste winterconcert in het N.-H. Koffiehuis alhier. Onderwijzers-cursus. Voor den cursus in Land-en Tuinbouw kunde, die op 13 April te Hoorn geopend wordt, hebben zich 30 leerlingen aange geven. Aan den cursus zijn onder meer als leeraren verbonden, de heeren: C. Nobel, directeur van en C. A. J. M. de Gier, leeraar aan de Rykslandbouwwinterschool alhier. Op de j.1. Zaterdag gehouden Interna tionale liondeiiteiitoonstelling te Breda ver kreeg de heer Schmalz te Schagen met zyn St. Bernhard Leba (teef) oud 15 maanden, den 2den prijs en diploma in de afdeelingen Jeugd- en Nieuwelingsklasse. Ons departement van de My. t. N. v. h. Algemeen had Dinsdag j.1. zyne gezellige bijeenkomst. Wanneer wy spreken van „ons Departement", dan leide men daarifit niet af, dat nu eens alle leden tegenwoordig waren. Ook nu weer schitterden velen door afwezigheid. Jammer voor hen, want het programma was heel aardig samengesteld. Ook nu weer gaven de dames en heeren dilettanten-rederijkers een stukje ten beste; „Papa gaf permissie", zoo was de titel, viel blijkbaar in den geest der aanwezigen. Ook ons beviel het spel, hoewel wat meer rol vastheid te wenschen ware geweest. De op vatting was zeer goed, de aankleeding niet minder. Zeker zal het Vrijdag op de volks voordrachten in den smaak van het publiek vallen. Voor en na dat blyspel trad de jeugdige symphonie-vereeniging met eenige nummers op. Samengesteld uit le, 2e en 3e viool, cello, orgel en piano, gaf dit orchest reeds heel aardige kamermuziek. De 2 maanden van zyn bestaan zyn goed'besteed daar kunnen de leden en de directeur, de heer C. Tates, tevreden over zyn. Wy houden ons voor eene verdere en nadere kennismaking aan bevolen. Heilager kaasmarkt. Op de kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 23 stapels kaas, waarvan 23 sta pels kleine kaas, hoogste prijs f27.00, 0 sta pels commissie, f 0 stapels middelbare f Aan gewicht 7953 K.G. Alkmaar, 8 April 1907. 5 Koeien en ossen f 220.— a 270.—, 81 vette kalveren f 40.— a 125.—, per Ned. P. f 0.90 a 1.—, 131 nuchtere idem f 8.— a 20.—, 1 mager schaap f 25. a 328 vette varkens f 0.38 a 0.48 por P., 58 magere idem f 16.— a f 19.—, 3 kleine bokjes f —.40 a —.50. Purmerend, 9 April. Aangevoerd 523 runderen, waaronder 149 vette, 62 a 73 cent per kilo, 1. pr. stug, 374 melke-en gelde-f 140 a 270 per stuk, prh. st. 6 stieren, 159 vette kalveren 75 a 95 ct. per kilo, handel stug, 790 nuchtere id. f 8.— a 22.— per stuk, handel matig, 16 paarden, 2897 schapen f 22.— a 31.— overhouders f a beiden prysh. stug, 259 vette varkens 45 a 49 cent per kilo, handel vlug, 104 magere dito f 18.— a 30.— per stuk handel stug, 265 biggen f 7.— a 12.— per stuk, stug, ganzen f a zwanen f 0.— a 0.—, 0 i manden appelen f 0 a 0.—, 0 mand peren i f 0.— a 0.—, beiden per mand. Kleine f 30.—, 0 middelb. f iigu „uuuoigii, uni m uou i.' icuiuuw v,/ j KaaS. 97 - t oogenblik een hotel gebouwd wordt, dat 0 commissie, f a aangev. 97 - 1671 K.G. boter f 1.- eenig in zyn soort zal blyken te zyn. 't Krygt niet minder dan 900 kamers. Naast ieder vertrek bevindt zich een badgelegen heid. Wanneer men flink aanstapt, en zich in iedere kamer niet langer dan een minuut ophoudt, kan men in 15 uur 't gebouw bezichtigd hebben. Hierby is dan niet gerekend de groote wandelgalerij, die de respectabele lengte van twee kilometer heeft. Zeventig artisten, allen oud-leerlingen van de kunst-academie te Rome, werken aan de versieringen der kamers, en wanneer alles op orde is, zal er ongeveer 2000 man per soneel noodig zyn. De kamers voor den gérant worden op vorstelijke wjjze ingericht. 't Wonderbaarlijkste van alles is evenwel een reusachtige automaat, die ieder kwartier de bedorven lucht opzuigt, om haar door versche, gefiltreerde en gesteriliseerde lucht te vervangen, die men op iedere gewenschte temperatuur kan brengen. 't Ontbreekt er nog maar aan, dat ons op eon goeden dag per telegram wordt mede gedeeld, dat deze wondermachine vergat voor niouwen toevoer te zorgen en in de luchtledige ruimte een paar duizend men- schen deed stikken. In 't land der onbegrensde mogelijkheden zou een dergelijke ramp ons absoluut niet mogen verbazen. stapels, handel vlug. a 1.10, kipeieren f 3. eieren f3.75 per 100. a 3.40 eend- gerrit wit, tt hunne 25-jarige Echtvereenigiug 4) en

Schager Courant | 1907 | | pagina 2