Alldifi Nltiis- AIwibiiis- LaidbiiTllaf. ATTENTIE! vlij: TRAPMAN Co., Zondag 14 April 1907. 51ste Jaargang No. 4247 Inttc. Teiepbojn Ir. 20. Uitpevers TRAPMAk Co. EERSTE BLAD. Binnen!andsch Nieuws. Vanat Maandag 15 April a.s. kunnen ook aan het nieuwe adres van P. TRAPMANLaag- zijde, B. 71, te Schagen, boodschappen en or ders voor de Firma TRAPMAN Co. worden bezorgd en opgegeven. Aanbevelend SCHAGEN SCHAGER COURANT. Pit blad verschijnt tweemaal per weok Woensdag- <u Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure. woroer ADV ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger 8£ur?aa: ifillöKN, Laan, 8> I. Dit imamer bestaat uit vier bladen GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen. ONDERWIJS. Toelating nieuwe leerlingen. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van de ingezetenen I. dat het toelaten van nieuwe leerlingen op de openbare lagere school zal geschieden op den eersten Mei a.s. en alsdan kunnen worden toegelaten de kinderen, geboren in het jaar 1901 II. dat de ouders der betalende scholie ren, welke deze wenschen toegelaten te zien, daarvan aan het Hoofd der School, den heer W. C. Deenik, kennis moeten geven vóór den 22sten April a.s., ook voor leer lingen, die onderwijs wenschen te ontvangen in de Fransche, Duitsche en Bngelsche talen; III. dat de verzoeken om kosteloos onder wijs voor de nieuwe leerlingen alleen moeten worden gedaan ter Gemeente-Secretarie, vóór den 22 April a.s. De geboorte- en vaccine-bewijzen der nieuwe leerlingen moeten by de toelating tot de school worden medegebracht. Schagen, den B April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. 0— Verzoekschriften ter bckoining van Jacht- en Vischakten. Burgemeester en Wethouders der ge meente Schagen maken bekend, dat ter Gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco-verzoekschriften ter bekoming van j jicht- en vischakten en van koste- looze vergunningen tot uitoefening der visschery met één vischtuig, voor het nieuwe seizoen, aanvangende 1 Juli aan- staando en eindigde 30 Juni van het vol gende jaar, en noodigen belanghebbenden uit hunne aanvragen ter bekoining dier akten en vergunningen, zooveel mogelijk, vóór den 30 April e.k. ter Secretarie in te dienen, teneinde vóór den lsten Juli in het bezit daarvan te kunnen geraken. De bepaling, dat hij, die de visschery met meer dan één vischtuig wil uitoefenen van eene groote vischakte moet zijn voor zien, is ingetrokken, zoodat voortaan aan een en denzelfden persoon meerdere kleine vischakten kunnen worden verstrekt. Schagen, den 3 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. 0— D R A N K W E T. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Schagen, brengen ter openbare kennis, dat op 12 April 1907 by hen is ingekomen een verzoekschrift van KLAAS DE BOER, van beroep schilder, wonende te Schagen, om verlof voor den verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit„de gelagkamer" van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Schagen, Sectie C, No. 660, plaatselijk ge merkt wijk C no. 56, en gelegen aan de Hoep aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren by Burgemeester en Wethouders inbrengen. Schagen, den 12 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester: H. J. POT. De Secretaris: ROGGEVEEN. achterstand op te ruimen en te zorgen dat er vlugger werd gewerkt, nl. uitbreiding van personeel, behoeft dus evenmin te worden toegepast. Integendeel, men zou eens oen poosje kunnen wachten met het aanstellen van ambtenaren." Goed ding, die order, als er maar de hand aan wordtgehouden!,merktde„Avp."op. Snelheden. De meeste zaken op deze wereld zijn be trekkelijk; en voor niets geldt dat in zoo hooge mate als voor het begrip „snelheid." G. schrijft over dit onderwerp in Vragen van den Dag het volgende: Waarschijnlijk verkeert niets in de hemel ruimte in absolute rust; alles beweegt zich. Ook als men op aarde rustig op zijn kamer zit, deelt men in de beweging met deaardo door de hemelruimte. Als, op een toren staande, de aarde plotseling onder de voeten verdween uit hot heelal, zouden wij met een snelheid van 30 duizend meter in de seconde voortijlen door de ruimte. Hoewel alles in beweging is, zijn de snel heden toch zeer verschillend. Een slak be weegt zich gemiddeld 0.00015 M. in de seconde, een vlieg 7 M., een fietsrijder pl.m. 9,7 M., een snel stoomschip 11—15 M., een goed schaatsenrijder 11 M., een sneltrein 16.7 M. in de seconde. Het practisch maxi mum van een olectrischen trein wordt op 55 M. gesteld. Een postduif legt 27—39 M. f. Het geluid heeft een snelheid in de lucht van 340 M. in de seconde, de vloedgolf in den oceaan van 800 M. Doch sneller dan deze verschijnselen is de beweging der hemellichamen op hun banen. De snelheid der planeten van ons zonne stelsel gaat van 5 tot 60 K.M. in de seconde; Neptunus, de planeet die het verst van de zon staat, heeft slechts een beweging van 5 K.M. per seconde, en Mercurius, als zy zich het dichtst by de zon bevindt, ongeveer 60 K.M. Enkele kometen, die in lang uitgerekte banen om de zon wentelen, kunnen diebt by de zon snelheden van eenige honderden K.M. verkrijgen. Het licht heeft een snelheid van 300 K.M. in de seconde. De maan be weegt zich in een maand om de aarde mot een snelheid van 1 K.M. in de seconde. Ook de zoogenaamde vaste sterren bewe gen zich langs den hemel, zooals in den laatsten tijd meer en meer is waargenomen, en wel op verschillende wijze. Zoo heeft men opgemerkt, dat in de verre hemel ruimte vaste sterren, d.i. zonnen werden gevonden, welke sedert IJ eeuw op zyn minst in dezelfde richting zonder merkbaar storende invloeden met gelijkmatige snelheid van eenige honderden kilometer in de seconde zyn voortgegaan. En verder is ontdekt, dat wy met de aarde en het geheele zonnestelsel met een snelheid van 20 K.M. in de seconde in de richting van het sterrenbeeld Hercules voortijlen. Eiiklmizen, 11 April. De heer R. J. D. Hartkamp, burgemeester van Enkhuizen, is aan een beroerte overleden. De overledene, die in zyn gemeente algemeen geacht was, was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en gedurende vele jaren lid der Prov. Staten van Noord-Holland. Gedurende zyn burgemeesterschap kwamen belangrijke verbeteringen tot stand, vooral in do bestrating, verlichting en de haven werken der gemeente. Prijs par jaar f 3 Franco per post f 8.60 fzonderlijke nummers 5 Cent AOV BRTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0 25 tedere regel meeröct. Groote letters wordeD naar plaatsruimte berekend. der Yereeniging W. Teengs te n.1., dat de guldens, in 1904, 1905 en 1906 geslagen, alle die „100 ct." missen. Benoemd tot correspondent van de Directie van den landbouw by het minis terie van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer P. Gootjes te Ilareakarspel. Broek op Langendijk, Vrijdag werd besteed voor roode kooi f2 a f 11.50, gele f 1.50 a f 8.50, witte f 1 a f 3 per 100. Uien f 0.50 a f 0.70 por 50 K.G. Van alles maakt men worst! Men herinnert zich misschien, dat eenigen Secretaris Alkmaar. Het melken zal te Hoorn geschieden. Aan do deelnemers wordt een boekje over het melken gezonden. i By de op Donderdag j.l. gehouden examens voor Onderwijzers en Onderwijze ressen te Haarlem slaagde o.a. mej. G. Plaatsman, te ilarenkarspcl. Hoe zal liet rundvee in Noord-IIolIand worden genoemd De strijd, welke nu al langer dan een half jaar duurt over den naam van het Noord- Hollandsch rundvee zal spoedig geëindigd yïyesch te 's-Gravenhage in een perceel aan zyn. Binnen een week 2 of 3 zal het nieuwe ,je Hoefkade een aanzienlijke party bedorven bestuur van het Nedorlandsch Rundvee- vleesch in beslag namen, bestemd om er Stamboek vergaderen, en dan zal beslist worst van te maken. Gisteren had zich worden of het Noord-Hollandsch vee zal deswege voor den Haagschon kantonrechter zokere Smeenk te verantwoorden, j De keurmeester, de heer Robertson, deed een boekje open van die „worstfabriek". Het aangetroffen vleesch was door en door be- schimmeld, hetgeen tot vergiftiging kan lei- j den; zelfs als voedsel voor dieren zou het nog ongeschikt zyn. De schimmel lag er niet j alleen op, maar was door het geheele par- tytje vleesch zichtbaar. Het „rookvleesch" was van zeer slecht gehalte; het was zwart tyd geleden de keurmeesters van vee en I VlrtfiSCh t.ö 'a.Clra TTDriborro -in nnn *-.« 1 O Ontsnap van syn vervolgers, of 'n soldaat, of 'n edituur van 'n socialistise blad, of 'n oneerlike pro cureur of 'n kapitalist? In elk geval, kom, ons gaan sien," „Needie vent is 'n rapporteur van 'n nuwsblad." „O, is by 'n rapporteur? Nou, in die geval, kom laat ons maar eers onse tee klaar drink". Dezer dagen werd de laatste les ge houden van den landbouwcursus te Koegras, in tegenwoordigheid van den Rykslandbouw- leeraar en verdere autoriteiten. Aan de vol- cran/In Iaa»-!''*"—- 1 heeten Friesch-Hollandsch of zwartbont Hollandsch. De eerste benaming wordt aan bevolen door den hoofdinspecteur, de tweede wordt gewenscht door de veehouders en vooral door de veehandelaars. In verband met het bovenstaande is 't wel van belang mede te deelen, dat de voorzitter van het Nedorlandsch Rundvee-Stamboek in de jongste vergadering heeft medegedeeld, dat hy, kennende de persoonlijke meening der verschillende commissarissen gerust ü,aS fVan Z6-er h<l gehalte; het was zwart durft verklaren, dat de Noord-Hoiïandsche i "iSt"öpe5' wat in don regel aanduidt dat durft verklaren, dat de Noord-Hoilandsche veehouders hun zin zullen krijgen. De naam zal dus wel worden Zwartbont Hollandsch vee. („N. v. d. D.") Harmonie- en Fanfarecorpsen. Op 9 en ltf Juni zullen, zooals uit achter staande advertentie blijkt, de uitvoeringen plaats hebben van den Provincialen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in N.-H., op het buitenverblijf „Spaarnberg" van den heer J. R. Wüste te Santpoort. Aanvang telkens 12 uur. Het terrein is per spoor en tram ge makkelijk te bereiken. Aan het concours zyn ook avondfeesten verbonden. Drukte op de ministeries. De „Avp." schrijft, dat er nog nooit zoo hard gewerkt is op de verschillende minis teries, als in de laatste dagen. „De oorzaak van deze buitengewone be drijvigheid en werklust is te vinden in een order van de ministers (of ze die allen hebben uitgevaardigd weten we niet zeker, maar van eenige is 't ons bekend), dat hun geregeld lijsten moeten worden over gelegd van de stukken, welke nog niet zyn afgedaan. Eerstdaags nu moet dat voor de eerste maal gebeuren en de ambtenaren, die natuurlijk niets gesteld z'jn op een uitbrander van allerhöchste Stelle, wanneer ze zich niet voldoende kunnen ver ntwoor- den over het niet afzijn van hu 1 werk, zetten er nu een vaart achter, zoo.ils nog nooit is g6zien. „Er wordt gemompeld, dat deze order verband houdt met de kwestie van de vermeerdering der bureau-uren tot 8. „Doch, werd ons verzekerd, blijft 't zoo doorgaan met hot werken, dan zal niet alleen blykon, dat die langere arbeidstijd onnoodig is, doch tevens, dat het ambte narenkorps eigenlijk te groot is. Het andere redmiddel, aan de hand gedaan om den Over aardappelen, toovcnarij cu bacteriën. Een abonné v. d. Tel. schrijft In uw tweede blad van Donderdag 4 April 1.1. las ik, dat de „Pr. Gr. Crt." vertelt van aardappelentoovenary en bacteriën. Al het in uwe courant daarover geschrevene is waar, doch niet het laatste, dat er in de i eerste kast lichtgevende bacteriën waren, die het wonder van gloeiende aardappelen be werkten. Want waren er in die kast, zonder aardappelen, zulke bacteriën, dan zoude men die al eerder gezien hebben of nog zien. Wat van dit lichtgeven nu juist de oorzaak is, weet ik niet, maar wel weet ik, en heb met myne huisgenooten, ook kennis sen, gezien, dat, let wel, meel ige aardappelen, die men in een kast tot verdere consumptie bewaart, dit met phosphorlicht overeenko mende al spoedig hebben. Biefstuk of ander vleesch heeft dit spoedig op zyn doorsnede, als men die in eene donkere plaats bergt. Ja, ik kan zoggen, door het gezien te hebben, byna alle eetwaren, die gekookt, gebraden, overryp zyn of zich in rottenden toestand bevinden. Hiervan zyn uitgezonderd die, welke zonder by voeging van vocht- of vet- deelen niet sappig zyn, meel en dergelijke. Het is voor daarmede onbekenden, om het geheimzinnige en de verrassing daarin ge legen, wel waard daarop te letten. Verongelukt. Men meldt uit Monnikendam De botter UK 8, van de gebroeders Teer huis, die met een aaderon botter aan hot haringsleepen was, werd door het ryks-op- leidingsschip Pollux voor de matrozen, over zeild, met zulk een kracht dat de botter onmiddellijk zonk. Een der broeders, die in de roef lag te slapen, kwam niet meer bovon en is verdronken. De andere, Jaap Teerhuis, klemde zich nog aan den mast vast en kon zich oenigon tyd boven water houden, waar door de andere botter gelegonheid kreeg om hem te redden. De Vereeniging tot ontwikkeling van don Landbouw in Hollands Noorderkwartier stelt de gelegenheid wederom open een diploma tc verwerven voor bekwaamheid in het melken. Jongens en meisjes van 15 tot 20 jaar kunnen zich vóór 20 April schriftelijk aan melden, onder opgave van leeftyd, by den LAAN D 4, het van hun natuurlijken dood gestorven dieren afkomstig is. Beklaagde deed het voorkomen alsof hy het vleesch niet voor den verkoop voorhan den had, n.1. niet in den winkel, maar in de werkplaats, en dat het bestemd was om tot vet te worden versmolten. De hammetjes o.a. waren niet bedorven, alleen 'n beetje oud; hot waren hammen die in boorzuuren aluin uit Amerika waren gekomen; en het vleesch stond in de pekel Wat, pekel? zeido de keurmeester. Het stond in „stinkende drab" en de werkplaats stonk door en doorl Het Openbaar Ministerie vorderde f25 boete. Dc moord tc Andijk. Naar de Alkmaarder verneemt, zyn in de moordzaak tegen Ente Zwan de navolgende getuigen godagvaard Vrouwtje Dekker (de vrouw van den verslagene,) jDirk Meester, Jan Meester Kz., Ant. Verbeek, Wardenaar Meester, Jan Meester Dz., Evert Comman deur; de veldwachters: Adrianus Griffioen, de gem. velw. van Andyk; Arien Gorter, rijksveldwachter thans gestationneerd op Wieringen, Evert Veldmeyer, brigad. Com mandant te Medemblik, Pieter Ruyter, onbez. rijksveldwachter te Andyk. Als getuige- deskundige zyn voorts opgeroepen Dr. Joh. Valkenburg, officier vati gezondheid lsto klas by de C. S. te Alkmaar. Dr. Jan Pes- man, arts te Hoorn. Tegen Vrouwtje Dek ker, die daarna moet terechtstaan wegens misdr. art. 189 treden als getuigen op Ente Zwan en de veldwachter van Andyk Griffioen. By den heer G. L. te Oude Niedorp is een geval van rotkreupel geconstateerd. Oók een uitleg. Een onderwijzer, die na lang solliciteeren indeliik tot havenmeester en een klein Hnrn Een zeldzaam incident. Men meldt uit Veenendaal aan de N. Arnh. Ct. By de alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad heeft zich een zeldzaam incident voorgedaan. Een kiezer wierp, voor het stembureau komende, zyn oproepingsbiljet op de tafel en antwoordde ontkennend op de vraag van den voorzitter van het stembureau, of hy het hem niet ter hand kon stellen. Op dit antwoord zeidede voorz. (Burgem). tot den kiezer, dat hy hem dan ook niet het stembiljet kon uitreiken en hem dus ditmaal van de stemming uitsloot. Als strijdende tegen den beleefdheidsvorm is de houding van den kiezer algemeen afge keurd doch de vraag is gerezen, of men hem daarom het stemrecht kan onthouden. Art. 75 der Kieswet zegt woordelijk: „De kiezer overhandigt aan het stombureau de kaart, vermeld in art. 55," terwyl art. 76 evoneens woordelijk zegt„De kiezer ont vangt daarop uit handen van den voorz. enz." Art 76 bepaalt dus uitdrukkelijk, dat de voorzitter persoonlijk het biljet aan den kiezer moot overhandigen, terwyl art. 75 meer algemeen zegt, dat de kiezer zyn oproepingsbiljet moet overhandigen aan het stembureau. Heeft nu de kiezer daaraan voldaan, door 't biljet op tafel te werpen Do zaak is hier in drukke bespreking en in onderzoek. Niet vaisch. Te Enschedé deponeerde iemand op het politiebureau een paar nieuwe guldens van 1906; ze leken hem vaisch, niettegenstaande de klank zeor zuiver was. Maar er ontbrak onder het wapen „100 c.", dat men op al de oudere guldens aantreft. Spoedig na het bekend worden van die ontdekking waren er anderen, die ook van deze stukken in bezit hadden en men dacht natuurlijk aan eindelyk tot bovenmeester op een klein dorp aan wa[ was benoemd, tolegrafeerde in opwinding aan 1 m0Crp|jjk een collega: Benoemd met één miilioen verkocht stemmen. vei Kocht. De collega sloeg zyn aardrijkskundeboek los en vondBr. ruim tweeduizend in- wonors. Ra, ra, hoe kon dat? Toen hy 's avonds den gelukkige van don tiein haalde, volgde do oplossing van het raadsel. De gemeenteraad bestond uit 7 leden, de burgemeester en 6 boeren raadsleden. De burgemeester was 1, de zes boeren raadsleden 6 nullen; 1 met zes nullen is miilioen. (N. A. Ct.) Tragische humor van het toeval. Op den Velperweg te Arnhem schrijdt, angstig behoedzaam een blinde langs de tuinhekken, tastend, al maar vooruit tastend mot zyn stok Van den tegenovergetelden kant komt een lydensgenoot uit het ryk der eeuwige duisternis aan, ook voetje voor voetje, en geeft tikjes togen de spijlen der hekken en tast en tast, al maar door. De twee blinden, mekaar tegemoet, beiden langs denzelfden kant! Welnu, voordat de kansrekening haar uitspraak doetstopde stumpords loopen tegen mekaar. „Kun je niet zien waar je loopt „Nee, dat zie je wel, da'k niet zien kan, ik ben blind." „Nee, dat zie 'k niet, want ik ben 'took." Het is de laatste bladzyde van eon roman. Ze hebben elkaar gevonden en bly ven staan spreken. (N. A. Ct.) De verslaggever. „Ons Land", het Kaapsche blad, vertelt het volgende „Twee vrinde sit op 'n middag aan 'n tafel in 'n kafé tee te drink. Plotseling was daar 'n geraas in di straat buite. Di twee hoor toe 'n hartbrekende ge kreun, verschrikkelike laster taal en 'n storm van boosagtige en kwaadaardige gelag. Hul slaan iemand", sê toe di een, wyl deur di venster ky'k. 'n Misdadiger? 'n Moordenaar!" vra toen ander: „wat hy ook mag wees, durf ons di onwettige uitdeling van straf toelaat Laat ons man syn party gaan neem." „Mar dit is ni 'n moordenaar ni, die hul daar sleg behandel." „Ni 'n moordenaar ni? Is hy dan 'ndief? Dit maak geen onderskoid ni, laat ons di 77 bÜ di ni ni. en valsche munten. Ontnuchterend klonk de xviLi maan uiiudioauiu m, xaao una ui officieele i«ededeeling, dat destukken „echt" man van di losbandige klomp gaan weghaal." zyn. Guldens, zoo pas van de Muntontvan-„Hy is ook ni 'n dief ni." gen, misten evoneens de „100 c." Hetblykt „Is hy dan miskien 'n bankklerk, die wil leerlingen kon een diploma worden uitgereikt: C. Klaver, J. Biersteker, P. Slykerman, P. Klaver, G. Jimmink Mz., Th. Noot, J. Zander, J. Noot, P. v. d. Oord, J. Slykerman. Het hoofd van den cursus werden fraaie cadeaux voreerd. Naar we vernemen zal het bestuur van de afdeeling der Holl. Maatschappij van Landbouw pogingen in het werk stellen om a.s. herfst weer een nieuwen cursus te kun nen aanvangen. Gevaarlijke vliegenvangers. De aandacht wordt gevestigd op gevaarlijke vliegenvangers, welke thans in België wor den verkocht en waarvan men toezending en verkoop in Nederland vreest en voorkomon wil. In België worden onder den naam „Mort aux mouches" borden verkocht van ongelymd papier; een afbeelding op de borden stelt voor twee dwergen, van welke er een op het punt staat een groot insect dood te slaan, terwyl de ander met een gezwollen gezicht, voorstellende het gevolg van een insecten- steek, vlucht. Deze borden moeten worden vochtig ge maakt met water en daarna met suiker bestrooid. Deze borden zyn uiterst gevaarlijk; kinde ren toch, zulk een met suiker bestrooid bord vindende, kunnen, door de suiker aangelokt, allicht daarvan snoepen en zich daardoor blootstellen aan een bedenkelijke vergiftiging. Het bordpapier is n.1. bedeeld met kalium- arseniaat. Dr. Dulière kon uit zulk een bord een hoeveelheid arseensulfide afzonderen, overeenkomende met 0.160 gram kalium- arseniaat. Wanneer men nagaat dat deze hoeveelheid het vyftigvoudige bedraagt van de grootste gift kalium-arseniaat, die aan een kind van 10 jaar mag worden toegediend, is het dui delijk, dat in het gebruik van deze borden groot gevaar schuilt. (Tydschr. v. Soc. Hyg.) Bezoek aan de bloembollenvelden. H. M. de Koningin-Moeder begaf zich Donderdagmiddag te 12.12 met Haar Zustor, de Hortogin van Albany, per Holl. Spoor naar Hillegom tot het brengen van een bezoek aan de bloombollenvelden. Gestrand. Dondordagnacht strandde voor Nes op Ameland een Wiernmer visscherspink, mast en tuig verloren hebbende. In den morgen is het volk (4 man) door de red dingboot van Nes afgehaald en behouden aan wal gebracht. Ook de inhoud is zooveel geborgen, een deel dor visch Hot schip zakt reeds weg in 't zand. Dinsdag a.s., den 16en April, zal de heer Jb. Westcrinan, 25 jaar brievengaarder te Barsiiigerhorn zijn geweest. Hebben in de laatste kwarteeuw de werkzaamheden van verschillende ambtenaren gestadig een grooteren omvang gekregen, de postambte naren aan de hulpkantoren hebben daarin ruimschoots gedeeld; zoo ook de aanstaande jubilaris. In elke betrekking van publiekon dienst staat men gedurig bloot aan een afkeurend oordeel, omdat het publiek nu eenmaal veel- eischend is: te veeleischend vaak. Dit in aanmeiking genomen, moet wel erkend worden, dat Barsingerhorn in zyn brieven gaarder een man hoeft, die steeds met bereidwilligheid het publiek ten dienste staat en in wiens jubileum op aanstaanden Dinsdag men dan ook gaarne belang zal stellen. Met ingang van 1 Mei a.s. zal mej. G. Kuilman van X. Xiedorp worden aangesteld als volontair-verpleegster in 't Nederl. Isra ëlitisch ziekenhuis te Amsterdam. Station Noord-Schar wonde. Veroorzaak te het mooie weer der vorige week langzame daling in de koolpryzen en stugheid in den handel, het koudere weer der laatste dagen deed don handel nog weer een weinig op flikkeren, hoewel de pryzen er niet beter worden. Roode kooi geldt van f 3 tot f 10, gele van f 2 tot f 8, Deensche witte van f 1 tot f 3. Uien worden geladen voor f 0.50 a f 0.60 per baal. De koolopleggors, die zich niet tevreden konden stel Ion met de toch niet slechte voorjaarspryzen, loopen gevaar een tikje te krligen. Indien hot weer omslaat, dan zal de verzending naar het buitenland spoedig een eind nemen. Dc nieuwe richting. De „N. Arnh. Ct." schryft Gisteravond kreeg een onzer stadgenootcn 't te kwaad met zyn dienstbode; 't meisje was wederspannig, ze moest maar vertrek ken, want ze was onhandelbaar. Eindelyk na lang praten kwam men overeen dat 't meisje loon, kostgeld enz. zou hebben, be nevens nachtverblijf in een logement..'t Was echter reeds laat geworden, en 't meisje, niet genegen zynde naar haar hotol te loopen, noodigde haar oude patrones uit oen rijtuig te laten voorkomen, waarmode zy den af tocht blies.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1