Zonnestofjes. eerste blad. feuilleton. Donderdag 25 April 1907. 51ste Jaargang No. 4250 INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. SCHA Alraisitn- i al Dit nummer bestaat uit twee bladen gemeente sciiagen. Bekendmakingen. Aangifte van Verhuizing binnen de Gemeente. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aangifte te Secretarie by verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in her innering het bepaalde by art. 5 van de politie-verordening dezer gemeente, luidende als volgt „Ingeval van verhuizing binnen de ge meente, zal daarvan binnen acht dagen be lmoren te worden kennis gegeven ter Secre tarie der gemeente, te weten Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin; Voor afzonderlek levende personen door hen zelf; Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te zamen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen." Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, den 23 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Mynheer de Redacteur 1 Aangaande de mededeeling in uw num mer van 18 April 1907 over den prijs der Ansjovis, kan gezegd worden dat u verkeerd is ingelicht. De meerderheid der aangeslo ten visschers te Kolhorn heeft besloten voortaan niet per duizend, doch per gewicht af te leveren, omdat zij zich daardoor mer kelijk zien bevoordeeld. Verder heeft de coöperatieve vereeniging „Eensgezindheid" zich dit jaar verplicht de bij haar aange voerde hoeveelheid Ansjovis franco Amster dam te leverenop voorwaarde dat verdere verzending, opslag of bewaring aldaar komt voor rekening der koopers. Met dezen heeft men gecontracteerd voor 30 gld. per ankertje a contant. De ankertjes moeten minstens 60 pond visch bevatten. Voorzeker een prijs, welke al jaren niet is uitbetaald. Met dank voor de plaatsing, Het bestuur der Coöp. Ver. „Eensgezindheid." Geachte Redacteur! Tot het verleden behooren weer de Provin ciale Stierenkeuringen, by welke gelegenheid op verschillende voorkeuringsplaatsen aan een zestigtal stieren, door het toekennen van eene kleine premie, de vrijheid wordt gegeven op een centrale keuringsplaats te verschijnen, ter mededinging naar verhoogde premiën voor zooverre oen daarvoor beschikbaar aantal. Of deze premiën alle naar recht zyn toegekend, wil ik aan de algemeene beschou wing overlaten. In overeenstemming met deze beschouwing kan er nog op gewezen worden, dat op enkele plaatsen weinig, zelfs geen premiën,met den besten wil niet, konden worden toegekend. Het is zeer te be treuren, dat de belangstelling der veefokkers nog in algemeenen zin, te gering is te noemen en soms gelijken tred houdt met een zekeren onwil of onkunde aan voldoende veekennis, zoolang men niet inziet, dat de rundveefok kerij een zeer belangrijke bron van inkomsten bij het landbouwbedrijf kan zijn, maar ook veelzijdige kennis van het rund by den fokker eischt, zoolang zal de vooruitgang op dit gebied langzaam zyn te bespeuren. Dit is wel een eenigszins scherp oordeel en geeft behoudens eenige uitzonderingen geen hoogen dunk van het. algemeene peil der rundveefokkery in onze provincie. Ik moet zeggen het valt soms bitter tegen. In verband met de nu plaats gehad heb bende premiekeuringon is weer gebleken, dat door alle fokkers nog niet het volle ver trouwen aan de jury wordt toegekend. Nu, dat onder zulke omstandigheden de rundveefokkerij niet vlugger vooruitgaat, zal zeer zeker de weidenkenden niet ver wonderen. Er is niets, wat aan den bloei eener zaak meer schade doet, dan onderling wantrou wen. Het ware wel te wenschen, dat men zich op dat punt eens flink herzag. "Wat denkt men door het koesteren van wantrou wen te bereiken Als de leden eener jury hun plicht doen en voor hun taak berekend kunnen worden ge acht, dan verdienen zy het vertrouwen en hebben daarop eenig recht. Verdienen zy het vertrouwen niet, dan sture men ze zonder veel geraas naar huis en vorvange ze voor betere. Lastor en verdachtmaking dienen tot niets en zetten maar kwaad bloed. Moedig de feiten bespreken, zonder aanzien des persoonsman en paard noe- j men, zonder onnoodige scherpheiddat zyn j de middelen om tot het betere te komen. Laat men daartoe algemeen samenwerken en afkeerig zyn van verkeerde middelen, i Daarmede bereikt men niets. Dit zal zeer zeker ten nutte komen aan den algemeenen 1 bloei van onze rundveefokkery. Met dank voor de verleende plaatsruimte P. SCHENK Dz., lid der Prov. Jury. Wieringerwaard, April 1907. Broek op Langendijk. Dinsdag werd besteed voor roode kool f 4, a f 15, gele f 3, a f 12, witte f 1, a f 3, Uien f 0.60 a f 0.80 p. 50 K.G. Wielingen. Naar wy vernemen zal op Vrijdag 10 Mei a.s. stemming worden gehouden in 't lokaal van den heer D. Lont te Hippolytus- hoef voor 3 Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen, wegens periodiek aftreden der heeren G. Keizer, C. Maars en C. Kooyman. Worden Haarlem en Omstreken om dezen tyd veel bezocht om de bloeiende bloemenvelden te bezichtigen, ook St. Pancras heeft zyn tulpenvelden, welke zeker dezen Zondag alle in vollen bloei zullen staan. Jubileum. Op 1 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zyn, dat de heer P. Keesman te Barsingerhorn by de Vereenigde Doopsgezinde kerken van Schagen, Wieringerwaard en Barsingerhorn de betrekking van koster aanvaardde. Winkel. Het Nutsdepartement zal aanstaanden Maandag 29 April vergaderen, des avonds half acht, by den heer A. Wit. In die ver gadering zal worden uitgebracht het verslag van de Spaarbank over 1906, en zullen worden besproken de punten voor de algemeene vergadering. Voorts moeten worden verkozen twee bestuursleden in de vacaturen van de heeren E. Kluyver en E. Wind deze laatste ver trokken en afgevaardigden ter algemeene vergadering. De aardappelbesprociïng tegen de bekende ziekte begint ook te Sint Pancras meer ingang te vinden. De vorige twee in deze richting by verschillende velden tegenover onbesproeide een m9er-op- brengst van 70 tot 120 K.G. per snees; dit was nog wel in een jaar, dat de ziekte weinig optrad. Het plan bestaat nu dit jaar meer alge meen tot besproeien over te gaan. Moord Ie Audijk. Dinsdag 23 April j.1. diende voor de rechtbank te Alkmaar de zaak van Ente Zwan en Vrouwtje Dekker. Den eerste werd ten laste gelegd dat hy te Andyk in don laten avond van 31 December 1906 opzettelyk en met voor bedachten rade Johannes Berkhout van het leven heeft beroofd, door opzettelyk, nadat hy reeds te voren en voornamelijk op dien dag ten ongeveer vyf uur des namiddags, het voornemen had opgevat, om Johannes Berk hout te dooden, door hom met een graaf op het hoofd te slaan, althans om Johannes Berkhout te dooden, en na de vorming van dit voornemen voor hem beklaagde een tijd perk van kalm overleg en nadenken had bestaan, omstreeks half tien des namiddags, ter uitvoering van zyn opgevat voornemen, Johannes Berkhout, een of meermalen met ten graaf op het hoofd te slaan, zoodanig, dat dit voorwerp met het scherp diens schedel trof en kliefde en hem daardoor zoodanig in het hoofd te verwonden, dat de dood binnen zeer korten tyd intrad. Aan Vrouwtje Dekker wordt ton laste gelegd dat zy te Andyk, althans in hot Arron dissement Alkmaar, althans in Nederland, opzettelyk, terwy'1 zy kennis droeg van het, in de maanden October, November Decem ber 1906 by Ente Zwan bestaand voornemen om haren echtgenoot Johannes Berkhout door moord om het leven te brengen, welk voornemen in den laten avond van 31 De cember 1906 tot uitvoering is gekomon, doordat Zwan J. Berkhout door middel van slagen met een graaf heeft vermoord, in genoemde moorden en speciaal op 31 De cember 1906, op een tijdstip, waarop het plogen van het door E. Zwan voorgenomen misdryf nog kon voorkomen worden, heeft nagelaten van dit voornemerftydig voldoende kennis te geven, hetzy aan de ambtenaren der Justitie of politie, hetzy aan J. Berkhout zeiven dat zy in «Jon nacht van 31 December 1906 op 1 Januari 1907, nadat Ente Zwan haren echtgenoot Johannes Berkhout door slagen met een graaf door „moord" om het leven had gebracht, met het oogmerk, om dit mis dryf te bedekken en do nasporing te beletten of te bemoeilijken, de graaf, waarmede dit misdryf was gepleegd van het door den moord er aanklevend bloed heeft gereinigd. De eisch tegen Ente Zwan was 14 jaar gevangenisstraf, tegen de vrouw werd 8 maanden geöischt. De laatste penny. De vorige week stierf op hot Loo het laatste van het zestal ponny's dat wijlen Koning Willem III in 1885 aan zijne dochter ten geschenke gaf. Ook dit is in het Ko ninklijk Park begraven. De antirevolutioniiairc verkiezingskas. „Land en Volk" laat in haar nummer van 15 April 1.1. licht schijnen over de groote sommen gelds, die dr. Kuyper tot zyne be schikking had voor 't voeren van zyne ver kiezingscampagnes. Het blad moldt daar over het volgende „By 't dezer dagen plaats gehad hebbend faillissement van den heer Bijvoet te Bloe- mendaal, gevolgd door dat van eene juffrouw Westmeier te Amsterdam, eene vrouw van avontuurlijken aanleg en beiden katholiek, is 't uitgekomen, dat deze vrouw eene aanzienlijke som geld, die in de dui zenden liep, aan dr. Kuyper heeft gegeven en dat deze is aangenomen ook." De heer C. Boekei te Wieringerwaard heeft met goed gevolg vergelijkend examen jaren zyn akkerbouwers proeven genomen en wel met gunstige resultaten. I gedaan voor de betrekking van klerk by de Het vorige jaar kreeg men van besproeide Rijkspostspaarbank Van bevoegde zyde ontvingen wy om trent den stand der gewassen in de bouw- polders van Hollands Noorden het volgende De buitenlandsche tarwe-soorten staan over 't algemeen middelmatig. Vooral de Eugelsche soorten, als Victoria, Wilhelmina en Essex, laten veel te wenschen over. Enkele stukken zyn reeds omgeploegd, anderen staat dit weldra te wachten. Het is weer de ritnaald of koperworm, die het gewas ondermijnt. De Zeeuwsche tarwe, verhard tegen het klimaat, houdt zich beter. Gerst en haver zyn goed opgekomen. Zy staan er gezond en krachtig voor. Ditzelfde kan ook van erwten en boonen gezegd worden. De karwy heeft van de langdurige droogte geleden. Daardoor heeft ook „het gebit" invloed op haren groei gekregen. Regen en mild weer kunnen even wel veel goed maken. Ook voor andere zaden is beter weer zeer gewenscht. Zondag 21 April gaf de Rederijkers kamer „Philotechnie" van Wieringerwaard eene uitvoering in „Veerburg" te Anna Paulowna. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedryven door W. G. van Nouhuys „In kleinen kring". De inhoud van dit tooneelspel bevat geen pakkende scènes, verwekt geen spanning by het publiek, maar geeft het gelykvloersche plattelands leven met het „zoek je zelf" als parool in al zyne kleinheid weer. De hoofdpersoon is een intrigant, wiens intrige, wat gehalte betreft,tegenoverdo muitziende menschen op haar plaatsis en, gebaseerd op eigenbelang met succes kan aangewend worden, maar verwondering wekt tot onbegrijpelijk wordens toe, als zulk eene niet-kernachtige maar eenvoudige opporvlakkige politiek-ook een ontwikkeld man als een predikant kan verschalken, zy het dan ook dat hier even eens eigenbelang een stut moest wezen. Al dat intrigeeren, nu eens met eene uit komst, waarover men zich vroolyk maakte, dan weder met eenige bedoeling, waarvan men het welslagen verfoeide, deed door eenzelvigheid goene snaren trillen en liet een publiek, dat dagelijks om zich heen dit spel als werkelijkheid ziet, dat alle karakters, daar uitgebeeld, met den vinger in zyn omgeving kan aanwijzen, vry koud; alleen zoo nu en dan, en vooral in het laatste bedrijf, als de pendant van al dat klein-steedsche gedoe optrad in haar stryd tegen zelfzucht, bekrompenheid en list, werden de aanwezigen warm. Over 't algemeen word goed gespeold en Philotechnie toonde het stuk wel bestu deerd te hebben en krachten te bezitten, waar van enkele de grens van het dilettantis me overschrijden. Een prachtig tooneeltje kwam voor in het 3e bedrijf tusschen Eva en Louise, wier gemoeds-uitbeolding niets te wenschen over liet ook in het laatste bedrijf vond Eva gelegenheid, haar talent tot zyn recht te doen komon. De hoofdrol was in goede handen, maar zonder goed spel dier dames kan men zich de uitvoering niet denken; op hare schouders rustte veel. Het zou ons te vor voeren, indien we alle optredenden de revue wilden laten passeeren en daarom besluiten we, met dank aan de rederijkers kamer voor het genot, dat ze den aanwezi gen heeft verschaft, waaraan zeker ieder den wensch wil toevoegen, haaf een volgend seizoen weder te mogen zien optreden. Philotechnie heeft succes met deze uitvooring gehad. Het winkelhuis met erf aan de St. Maartensbrug, eigendom van den heer Jn. Constant aldaar, en op 23 April j.1. ten over staan van notaris Vrijburg in veiling ge bracht, is verkocht aan den heer H. Veuger Gz., aldaar voor f2360. Dienstweigeraar. Een jongmensch te Haarlem, die by de loting in 1905 'n twijfelnummer getrokken hoeft, en dus eerst in Maart van dit jaar is opgeroepen, weigert onder de wapenen te komen. ROMAN van OTTO VAN LEITGEB. S6. o Maar Paul antwoordde op de vragen van Elinore langzaam„Ocb, Elinore, dryf het niet te verIk heb mij moeite gegeven, je den gevraagden dienst te bewijzen. jToe- vallig was het tevergeefsNu zou ik je wel willen verzoeken, dat wy er niet meer over spreken en dat ge mij laat heengaan „Goed, gij kunt gaan, wanneer ge wilt, antwoordde zy, „En dan zult ge hierover nadenken. Ik mag echter eischen, dat ge over niets anders denkt, dan over wat go van mnzelve hebt vernomen. Ja, dat eisch ik van je. Ik geloof, dat wy elkaar zeer goed hebben leeren kennen, sedert wij zoo druk met elkaar omgaan 1 Ik tenminste heb jou zoo goed leeren kennen, dat ik in uwe oogen, op uw gelaat kan lezen. Ik weet, dat ge reeds lang hebt begrepen, hoe het met mjj staat ziet jet Steljenueens voor, dat iemand zich tot een vrouw aan getrokken gevoeltdat hy zelfs verraadt, dat hy dit weet. En hg stelt alles in het Werk, om hare vriendschap te winnen. Neem aan, dat hy genoeg geest en verstand bezit, misschien heeft hy ook nog wel te roemen op een paar eigenschappen, die eene vrouw kunnen boeien. Omdat gy weet, hoe het frtaat, zal het je wel niet moeiljjk vallen, je zulk een vrouwenhart voor te stellen. Niet waar? Je bent er immers volkomen van overtuigd, dat zulk een ontnuchterd vrouwenhart onfeilbaar den eerste dan beste ten prooi moet vallen Ben je zoo ver gekomen Ge schijnt zoo beslist in uw oordeelt Jy kent my zoo goed, dat je weet, dat zulk eene vrouweziel de myno is Paul's hart werd geweldig in de klem gezet. Hy hoorde en voelde wal, welko aanklacht zy hem voor de voeten wierp Een aanklacht zoo zwaar, dat zyn hart niet in staat was in dit oogenblik zyn volkomen zelfbeheersching te bewaren, dat het als voor een stormaanval terugweek en eerst een oogenblik van rust noodig had om zich te bezinnen. Hy beheerschte zich en zeide„Lieve Elinore, ik bid je alleen om een weinig toegeefl jkheid, Dit alles is zoo onverwacht, zoo verward. Laat mg een weinig tyd I Ik voel, dat wy beiden er goed aan zullen doen, wanneer wy er nu niet meer over spreken. Heb ik daar wel eenig rechttoe? By zaken, als welke ge me nu zegt, heb ik niet eens het recht je aan te hooren Een kleine pauze ontstond. „Goed, Paul 1" antwoordde zy toen, iets kalmer. „Ik zie we', dat wy op dit oogen blik elkaar niet goed begrijpen. Niet eens het rechtd«t begryp ik nu juist niet 1 Laat dat je toch niet terughouden, Paul. Ik dank u." Nog lang daarna zat Elinore onbeweeg lijk by haar schrijftafel. Zonderlinge ge dachten doorkruisten haar brein, Het gaat boven den aard en de krachten van den mensch, blindelings te vertrouwen. Wellicht is het aan geen enkel menschenhart tebeurt gevallen, onbeperkt te vertrouwen misschien is de gedachte „onbeperkt ver trouwen" niets meer dan een waan, een droom, een luchtkasteel. Wat? Maar .dat is toch niet mogelijk, niet mogelijk 1 Het was toch niet mogelijk, dat zy Paul verloren had. Zy sprong op, liep raar het venster en wierp het open. Dit mislukte, vreagdelooze ontnuchterde leven had haar toch iets gegeven en zy gevoelde nu, dat dit iets in diepe stilte steeds grootor en rijker was geworden, en nu was geworden het onontbeerlijke. Eén mensch tenminste, dat wist zy, be greep baar, wss haar toegedaan, had haar lief. Het weinige gevoel van eigenwaarde, dat haar nog was overgebleven, scheen haar slechts staande te hebbsn gehouden, omdat hy haar zoo terzijde gestaan had. Omdat het voor haar eene buitengewone geruststelling was geweest, te weten dat deze trouwe bondgenoot bestond. Ea ver, ver boven het alledaagsche stak hy uit door zyn reinheid, door zyn geestkracht en eenvoud. Zy had goen woorden noo dig om zich dat duidelijk te maken. Dsze erkentenis deed haar hart hoop koesteren. Misschien was het haar plicht geweest, deze zekerheid, waarmede zjj zyn vartrou wen meende te bezitten, niet mot trots en geprikkelde norschheid om de uitlegging van een woord, te beloonon. Misschien had zy beter gedaan met hem vast te houden en hem te smeeken, hem te bewegen, haar aan te hooren. In enkele minuten had by dan alles geweten, en zou haar zonderlinge houding, zyn ziol niet verward hebben. Of Of I En toch zou het waar kunnen zyn I Toch, Hij rekent zich tot de „vrije socialisten" en meent op dien grond weigerachtig te moeten blijven, aan zijn plichten te voldoen. Reeds heeft hy, na opgemaakt procesver baal, een dagvaarding gekregep, om voor den kantonrechter te verschijnen, doch hy heeft te kennen gegeven, ook op deze uit- noodiging niet te reageeren en evenzoo te doen met alle andere die komen zullen. Hy zal dus wol met geweld ingedeeld moeten worden. Naar wy vernemen zal de heer H. Meyering Evangelist-Godsdienstonder wijzer alhier, Zondag a.s., des avonds 6 ure, in t lokaal Bethel (Hoep) een afscheids woord spreken, om Maandag te vertrekken naar Prinsenhage, waar hy 1 Mei zal geïn stalleerd worden als Directeur der Villa Wilhelmina, het herstellingsoord voor drank zuchtigen der Nederlandsche Vereeniging tot Chr. verzorging van Drankzuchtigen. De heer Meyering heeft ruim drie jaren als vaste godsdienstonderwijzer hier gewerkt doch heeft ruim tien jaar in onderscheiden plaatsen van Noord-Holland met den Bijbel wagen en lichtbeelden-samenkomsten onze omgeving gediend. By andere markten vergeleken, staat de eicreninarkt alhier vaak zeer laag'. Dat scheelt meestal een halven cent, soms nog meer, per stuk. Over een jaar maakt dit een aardig sommetje. De aanvoer bedraagt tegenwoordig van 12 tot 15 duizend por week; die als leverantie tegen een vaste middonmarkt des Donderdags aankomen, zonder de markt te bereiken, zeker wel van 15 tot 20 duizend. Om zoo mogelijk in de pry'zen verbetering te brengen, worden er thans pogingen aangewend, om alhier eene wekelyksche eieren veiling te vostigen. Een flink lokaal met het noodige terrein zyn reeds beschikbaar. Op de algemeene vergadering der Scliager ILirddravcijj-Voreeniging „West- Friesland", die Vrydag a.s. zal plaats bob ben, zullen de volgende punten behandeld worden Ingekomen stukken. Notulen. Jaarverslag. Rekening en Verantwoording; benoeming commissie tot het nazien der rekening. Ver kiezing van 3 bestuursleden; periodiek af tredende bestuursloden zyn de heerer.C. Asjes, J. de Veer en H. Feisser. Mededeeling van het bestuur, betreffende de dit jaar te houden harddraverij. Wereld reiziger. Zondag vertoefde in onze gemeente de heer Albert Brochart, een Franschman, die aan genomen heeft te voet een reis door Europa te doen. Die reis loopt langs een aangewezen weg van 30184 kilometers en moet in 3 jaar voleindigd zyn. Door poststempels worden de datums en de plaatsen gecontroleerd. Goed afgekomen. Donderdag j.1. vorloor D. P. van Heer Hugowaard een bedrag van 180 gld., zyndo do som, die hy voor eene, aan een ander toebehoorende koe ontvangen had. Geen wonder, dat de man in groote verlegenheid zat. Gelukkig was het taschje gevonden, door D. Oudshoorn, die P. aart het station aantrof en hom het bedrag weder ter hand stelde. Kicsverecniging Schagen. Dinsdagavond vergaderde de Vryzinnig- Domocratische Kiesvoreeniging alhier. In do vacature-Feisser als bestuurslid werd voorzien door de keuze van den heer W. Vader, die de benoeming aannam. De heer P. Cz. Boekei werd tot Voorzitter gekozen. Hierna bracht de heer C. Nobel verslag uit van de algemeene vergadering van den Vryzinnig-Democratischen Bond. Ingekomen was eene aanbeveling voor den dat het boven da kracht van een mensch gaat, volkomen te gelooven, geheel ea al te vertrouwen. Ia haar gemoed zonk iets ineen. Hare gedachten werden neerslachtig. Waarom hoeft man obs er toe opgevoed en obs geleerd, te gelooven aan voltooide eigenschappen in het menschelyk hart, waarom hebben wy namen uitgevonden als vriendschap, vertrouwen, asoad en waarheid namen die misschien toch niet bastaan; want dat, wat wy werkelijk aantreffen, staat verre beneden het begrip, wanneer het slechts dwergen zyn naar manschelyke af metingen, tegenover de reuzen, die deze goddelijke namen dragen Een doffe neerslachtigheid en moedeloos heid overviel haar. Misschien vervliegt eenmaal voor oogen alles, wat ons mooi en edel toescheen. Wat wy hoog hielden, valt achteloos uit onze handen. Wat wy bezaten, blijkt slechts rook te zyn geweest. Want wy zyn bede laars, die goen roovor meer hebben t9 vreezen. Hoofdstuk XXIII. Het was de laatste dag, die men nog esmen op Wied doorbracht. Dea volgenden dag zouden allen vortrekkea. Dezen laatsten dag zou men nog gezamenlijk een uitstapje maken 1 „Wy soupceren in da houtvasterawoning," zeide Gaston. „Wjj gsan door het woud daarheen. Elinore zendt alles vooruit. Dan laten wy ons vandaar met het rijtuig af halen Hg zeide dit niet precies tot Elinore, maar zoo in het s.lgeraeeD, als wondde hy zich met sjju voorstel tot nieaiand afzon derlijk, en toch tot allen. Het gezelschap was in Eliaore's kleine hoekkamer byesn en gebruikte daar de koffi3. Ali Smkbach had zich met Heim op een Turkschen divan teruggetrokken, iu een hoek, die door een grooten palm werd etge- sloten Elinoro zat in een grooten leunstoel en Seakbach zat op een tabouret voor haar. E velaar stond met een albnm by het ven ster en scheen wel niet bij het gezelschap to behooren. Gaston lag als een pascha in zyn stoel en rookte een dikke s:gasr. Ea Ali zou er op gezworen hebben, dat Elinore op Evela&r een verovering had gemaakt, Maar zy g woelde niot da minste afgunst, want zy vond Evelaar nu vrecsalyk onbelangrijk. Toen het weer in den namiddag wat was afgekoeld, begaf man zich op weg. Maar daarbjj ging het Ali volstrekt niet naar den zin, De weg was verbazend stcff'g, In den beginne luchtto zy haar kwaad humeur tegenover haar man. Zij klaagde ar onop houdelijk over, dat Elinore zoo haastig voortliep, „En Evelaar! Moet hij dan ook zoo rennen, Hauazmann Gaston haalde onverschillig de schouders op. Bj een smallsn greppel op eer.e vochtige weide brak zy eensklaps in jammeren uit. „Als ge eens wist, hoo heerlijk het hier is te ryisn!' verzekerde Gistoo. „Ja, ja I Het komt my voor, dat ge voor niets meer oog hebt, dan voor uwe paar den 1" antwoordde zy bits. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1