fl. Zondag 28 April '07. 5Ie Jaargang. No. 4251. VIERDE BLAD. Een Mode-Woord. Binnenlandsch Nieuws. STSS? i. Ml i. Rechtbank te Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke StaodL INGEZONDEN. 384ste Staatsloterij. ADVERTENTIÈN. Adolf Bakker te Schagen* Wed. D. Roggeveen Cz., A. Bakker. het leveren van Uitzetter., Veeren en Kapokken Bedden en Naaimachines. Vraag Prijsopgaaf. Weststraat 103, Helder. 'tls opmerkelijk, zooals sommige woorden en uitdrukkingen soms zoo maar in eens het burgerrecht verkrijgen en zóó dikwerf worden gobezigd in zóó onderscheiden zin, dat de beteekenis schier verloren dreigt te gaan. Ik denk hier aan de uitdrukking „in het teeken van". Vóór mij ligt het prospec tus van het nieuwe tijdschrift voor wijsbe geerte, dat aldus aanvangt: „Er is gezegd dat deze Tijd komt te staan in het Teeken der wijsbegeerte." Met den wensch, dat dit waar moge blijken, eindigt het. Onlangs las ik in „de Hervorming" van een wordingsgeschiedenis „staande in het teeken van een bekwameren spoed." Dr. A. H. de Hartog schreef inzjjnboek: „de Heilsfeiten" van den mensch „Hij staat van nature in het teeken der zelfhandhaving en der sterfelijkheid". En Margaretha Meyboom begint haar opstel in de Gids van Februari 1.1. aldus: „Onze eeuw staat in het teeken van Samenwerking". Ieder, die even nadenkt, zal moeten toe geven, dat er in het veelvuldig gebruik dezer uitdrukking gevaar schuilt. Het gevaar nl., dat we haar gaan gebruiken zonder er vol doende bij na te denken. Wilde ik hier een leelijk woord gebruiken, dan zou ik kunnen spreken van een stopwoord. Ik herinner mij zelf deze uitdrukking ook wel te hebben gebezigd, o.a. toen wij leefden „in het teeken van De Ruyter". En toch keur ik het af en hoop ik, dat we spoedig mogen verlost worden van het dwaas-veel vuldig gebruik van wat reeds een „mode woord" is geworden. Anna Paulowna, April 1907. Dr. TOXOPEüS. De moord te Arnhem. Omtrent den j.1. Zondagavond in de Menno van Coehoorn-kazerne te Arnhem gepleegden moord deelt men aan de „N. Arnh. Ct." het volgende mede: De verslagene, zekere S., een jongen van gegoede boerenfamilie uit Eibergen afkom stig en steeds in 't bezit van geld, dat voor een soldaat' een artikel van groote weelde is, stond in zijn omgeving zeer gunstig be kend. H., de dader van den manslag, is een sujet, een beroep kermisreiziger en on gunstig bekend zoowel in de kazerne als in zijn vroegeren burgerstand en dan ook door loopend „gesjochten", zooals hy het wel eens kernachtig uitdrukte. J.1. Zondagavond nu waren S. en H. samen de stad ingegaan en hadden beiden verschillende tapperijen en herbergen bezocht, zoodat het voor de hand ligt dat sterken drank en bier gebruikt was. S., die helder van hoofd bleef, had H. ge- traeteerd en ziende dat deze genoeg kreeg, weigerde hij meer borrels voor hem te betalen, hetgeen H. in 't geheel niet aan stond en die hem dan ook te kennen gaf, als hjj hem geen borrel meer gaf, 's avonds thuis met hem te zullen afrekenen. S. verliet hierop H., ging naar de kazerne, zocht zijn stroozak op en begaf zich ter ruste, na vooraf aan verschillende soldaten zijner compagnie te hebben medegedeeld dat hij ruzie met H. had gehad en dat er heden avond, als deze thuis kwam, nog wel meer twist zou komen. Ook was 't algemeen be kend, dat al de soldaten, behalve de ver slagene, vrees voor H. koesterden, zoodat diens thuiskomst met eenige spanning werd afgewacht. Omstreeks 10J uur verscheen H. op de chambre en begaf hij zich zonder een woord te spreken naar het nachtleger van S. trok zijne bajonet en bracht den slapende hiermede een steek toe. S., die hierdoor wakker werd, trachtte op te staan om zich te verdedigen, doch deze eerste stoot met de bajonet was vermoedelijk zoo goed geraakt, dat hij niet bij machte was dit te doen, want S. rolde tusschen twee kribben, in het zoogenaamde straatje op den vloer. H. stelde zich thans voor S. en bracht zyn slachtoffer nog eenige verwondingen met de bajonet toe, daarbij de vol ontzetting toe ziende soldaten met hetzelfde lot bedrei gende als een hunner het durfde wagen hem te na te komen, zoodat niemand hulp dorst bieden. Een hunner echter nam een zware houten bank, slingerde die H. tegen zijn lichaam, waardoor hjj kwam te vallen en konden z\j hem vervolgens overweldigen, vasthouden en in verzekerde bewaring stellen. De zwaar gewonde S. werd opge nomen, op zijn leger gelegd, doch het bleek dat hjj reeds opgehouden had te leven. Een tragisch einde. Mevrouw Buse, in wier woning te Ren- kum in den nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken en een groote hoeveelheid tafelzilver gestolen, heeft zich in den afge- loopen nacht van het leven beroofd. Toen het dienstpersoneel haar vond, kon zij nog slechts enkele woorden stamelen. De bij zonder geheimzinnige omstandigheden, waaronder de diefstal met braak plaats had, hielden haar voortdurend in hoogst zenuwachtigen toestand. De justitie heeft het huis verzegeld. Op de voordracht voor onderwijzeres te Haringhuizen zijn geplaatst de dames J. de Vries te Harmeien, G. Bakker te Alkmaar en A. Hoitingh te Kuinre. Kras. Alle gemeenteraadsleden kunnen de Ge meentewet nog niet 1 In Friesland verzocht een raadslid als zoodanig aan B. en W. eervol ontslag 1 B. en W. verklaarden zich incompetent en zonden het verzoek terug. Strenge maatregelen. Een landbouwer te Mheer-Banholt, die vee had vervoerd binnen de kring, die Z üfniuv was verklaard, hoorde Donder- Maastricht tle ™rbenriTOrkl«in8 Cat v«e ten bedrage van f 367.A) tegen zien She? f «n anjer «uw te Mashtèn"iastöl gelegd,Zde verbeurdverklaring déze koelerb "«waarde van f 720, tegen zich hoorde eischen. Landbouwtentoonstelling te Hoorn. Het bestuur der afdeeling Hoorn van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw had aan het gemeentebestuur van Hoorn het verzoek gericht om steun, indien de alge meens vergadering en de daaraan verbonden tentoonstelling in 1908 te Hoorn zullen wor den gehouden. Daartoe worden krachtige pogingen aan gewend. De commissie van voorbereiding heeft reeds veel medewerking ondervonden. Ook de gemeente Hoorn blijft niet achter. In de dezer dagen gehouden gemeenteraads zitting stelden B. en W. voor a. aan de afdeeling Hoorn van de H. M. van Landbouw een subsidie te verleenen van f2000; b. deel te nemen aan het waarborgfonds voor een bedrag van f500; c. voor eventueel te houden feesten een subsid'- te verleenen van f1000; en d. voor onvoorziene behoeften oen krediet te verleenen van f500, dus totaal een subsidie toe te staan van f 4000. Na een korte bespreking, waarbij de heer H. Schottéo de Vries zich tegen de subsidie verklaarde, is het voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen. Voor andere gemeenten, om een voorbeeld aan te nemen! Enkhtiizen. Op de Woensdag alhier gehouden voorjaars- markt werden 71 runderen aangevoerd. Men besteedde voor gelde koeien f160 a f250, melkkoeien f J80 a f240, pinken f80 a f160 per stuk. Handel matig. Xog geen einde. Men meldt uit Zaandam: Nog steeds neemt de verzakking van een gedeelte van den nieuwen spoordijk Amster damZaandam geen einde. Bijna dagelijks kan men ervaren, dat de bodem op een be paalde plek slap en drassig blijft en het gestorte zand blijft opslorpen. In een der nachten dezer week constateerde men zelfs weder een zakking van ruim 35 duim. Levend begraven. Men meldt uit Heerlen Woensdagmorgen is een mijnwerker op de mijn „Gouley" door 't instorten van een galei jj levend begraven. Aanstonds zetten de kameraden van den verongelukte zich aan het werk om hem te redden. Tot Woensdagavond echter bleven hun pogingen vruchteloos. Men hoopt den begravene nog levend te kunnen bevrijden. Kranig. Woensdag haalde te Middelburg de acte van onderwijzer zekere heer P., die eenige weken geleden nog timmermansknecht was. In zijn vrije uren nam hij les en bereidde hij zich voor het examen voor. Land houw vergadering. Vergadering van de Afdeeling Schagen van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, op Woensdag 24 April 1907 in Cérès. Voorzitter de heer C. Nobel. Na opening der vergadering leest de voor zitter een brief van. den heer G. Muijs secretaris, dat hij verhinderd was de ver- j gadeiing bij te wonen, en waarin hij tevens te kennen gaf, als secretaris te bedanken. Verschillende stukken waren ingekomen, die geen aanleiding gaven tot bespreking. Op de aanvraag van de afdeeling Wieringen om subsidie voor de tentoonstelling daar, werd afwijzend beschikt, daar onze afdeeling geen enkele tentoonstelling steunt. Het punt: verloting, n.1. om prijzen te verloten om het komen der leden op de vergaderingen wat te bevorderen, werd tot een volgende vergadering aangehouden. De heer C. Kooy te Harenkarspel brengt een uitstekend verslag uit van de algemeene vergadering te Beverwijk, en de heer J. de Veer eveneens van den hier gehouden Smidscursus. Daarna komt in bespreking de aanleg van proefvelden, wat tot eindresultaat heeft, dat een proef zal worden gehouden met 't brengen van ier over grasland op verschil lende tijdstippen. Er heerscht onder de land bouwers verschil van opinie over 't brengen van ier over 't land in den herst, öf in het voorjaar. Sommigen beweren, dat 't in 't voor jaar de voorkeur verdient en dan zijn de kosten van het bewaren der ier goed be steed. Anderen zeggen dat het in het najaar beter is en dan zou 't bewaren van de ier ondoelmatig zijn. Dit uit te maken, is het doel van de proef. Algemeen kan men zich hiermee vereenigen. Daar het moeilijk is een nieuwen secretaris voor do afdeeling te krijgen, zal op de vol gende vergadering worden voorgesteld het salaris tot f30.— te verhoogen, en een wets wijziging aan de orde worden gesteld, waarbij het secretaris- en penningmeesterschap in één band gebracht zal worden. Op de con vocatie voor die vergadering, die 24 Mei zal plaats hebben, zal een oproeping voor sol licitanten worden geplaatst. Goedgekeurd wordt door de vergadering, dat dit jaar door de afdeeling niet gevraagd zal werden om de zoogenaamde groote ten- toonst lling. Hierna sluiting. Weer een zwartje. President Roosevelt heeft alweer groote verontwaardiging gewekt door de benoeming van een neger uit Zuid-Carolina, Tyler ge naamd tot ambtenaar bij het departement van marine te Washington. Toen de heer Tyler Maandag zijn ambt aanvaardde, ver zochten allen, mannen zoowel als vrouwen, hun overplaatsing, omdat ze niet wenschten dienst te doén onder een neger. Toen hier van mededeeling werd gedaan aan president Roosevelt, weigerde hy beslist de benoeming van den kleurling ongedaan te maken. Een sprinkhanenplaag. Ook Zuidwest-Afrika wordt geteisterd door een sprinkhanenplaag. Een grondeige naar te Outio trachtte een tuin van ongeveer een morgen oppervlakte te beschermendoor het graven van een sloot of greppel van ruim een meter breedte en diepte, en stak vuur aan op den bodem. De sprinkhanen trokken aan, vulden den greppel, doofden het vuur en overstroomden den tuin, alles vernielend. Uit den greppel werden 80 cente naars sprinkhanen geschept die tot voedsel dienden voor de varkens. Sinds 1871 heeft men zoo'n sprinkhanenjaar niet gehad. Een trein omlaag gestort. Een trein, samengesteld uit een locomotief en 10 wagons met koopgoederen geladen, is van een 30 voet hoog viaduct op de daar- onder gelegen straat gevallen, by het station Werneth, te Oldham, Londen. De trein liep een tamelyk style helling op, toen hy plotseling begon terug te loopen. ondanks alle pogingen van den machinist om de remmen aan te zetten. Een ontspo ring volgde, en de zware trein, welke met geweld tegen de borstwering van het viaduct botste, vernielde het metselwerk en sloeg dertig voet lager te pletter. Door een buitengewoon toeval bevond zich iuist op dat oogenblik geen voetganger noch rijtuig onder het viaduct, en blyft het onge val beperkt tot materieele schade, daar de machinist tydig van zyn locomotief had kunnen springen. .lieer dan 400 jaar in eén huis. Het buitengoed „EÖ11 House", naby Stoke Gabriel in Devonshire, wordt sinds de 15de eeuw bewoond door het geslacht Churchward. Telkens ging het van vader op zoon over, vierhonderd jaar lang, zonder een enkele onderbreking. De tegenwoordige eigenaar, de heer Frederik Churchward, heeft den 422en verjaardag van het bezit van „Hill House" door zyn familie, herdacht door de plaatsing van een raam van gekleurd glas in de kerk te Stoke Gabriel. Een bergstorting in Tiroi. Yan de Zuidelijke helling van den Alwej- wistock, deel uitmakend van den Lechtaler- keten, is een rotsgevaarte naar beneden ge komen, dat 80.000 vierk. meter weidegrond met aarde overdekte. Men schat de rots massa op een volume van een millioen kub. meter. De bewoners, die het gevaar zagen naderen, vluchtten, maar er werd geen huis of hut vernield van het dorp Nasserein aan den Arlberg. Rockefeller's aalmoezenier. Geld beteekent g6en geluk; en als John Rockefeller een nieuw spreekwoord wilde bedenken, kon hy er zelfs van maken: „Veel geld maakt ongelukkig". De Amerikaansche millionnair is waarlijk te beklagen om zyn geld! Dagelijks neemt zyn reusachtig vermogen toe, en al zyn pogingen, om het kwyt te raken, mis lukken, trots millioenengiften en -stichtingen. Omdat hjj dit zelf tot zjjn jammer reeds lang inzag, richtte hjj indertijd een bureau van uitgaven op, aan welks hoofd een be kend advokaat uit Brooklyn stonddit kan toor trachtte volgens wetenschappelijke be ginselen Rockefeller's vermogen klein te krijgen. Doch de poging leed schipbreuk hy werd zelfs ryker. Nu heeft de ryke man een nieuw plan in uitvoering genomen. Een oude schoolvriend van hem, reverent Aked uit Liverpool, is naar de Ver. Staten ontboden, met de op dracht, langs nuttigen en practischen weg Rockefeller's vermogen tenminste tegen aan was te beveiligen. En de geestelijke is reeds dadelijk geluk kiger geweest dan de rechtsgeleerde, aange zien hy, sedert hy zyn arbeid heeft ter hand genomen, 400 millioen heeft weten uit te geven. Het grootste bedrag hiervan ging aan de hoogeschool van Chicago, welke 71 millioen dollar ontving. Wanneer rev. Aked ook na Rockefeller's dood zyn aalmoezenier blyft, wordt hy onge twijfeld na Roosevelt de belangrijkste per soonlijkheid in de Ver. Staten. Want de ryke man zelf is niet jong meer en zijn ge zondheid niet van dien aard, dat men hem nog eeh lang leven zou toedenken. Hy heeft daarom zijn maatregelen zóó ge troffen, dat zyn erfgenamen, in de eerste plaats zyn zoon, niet al zyn geldzorgen zul len hebben over te nemenwant een bedrag van 1200 millioen dollar heeft Rockefeller reeds aan zijn nalatenschap onttrokken. Die moeten dus nog verdeeld worden 2500 Menschen op een schip. De „Celtic" van de White Star Line is Zaterdag uit Southampton vertrokken met 1596 passagiers voor Amerika aan boord, en te Cherbourg kwamen er nog 582 by, zoodat bemanning en passagiers samen ruim 2500 koppen telden. richt, alsof ik lid van bet armbestuur cc zyneerstens waar by gewaagt vn op de vingers tikken er tweedons in bet antwoord dat de armbestnurs raadlsleden zouden hebbei kunnen gever, wanneer doo* my tydig en volledig verslag was gedaan wat ik n.1. cou hebben moeten doen." i De heer De Zaeuw we t toch, altkani bebcort te weten uit welke ptrsoren ge zegd bestuur bestaat „Zegt hy. dat ik meer heb gedaan den my was opgedragen, om met de bewuste personen de zaak te bespreken," wat niet overeenkomstig de waerbeid is. Er is my verzocht, met de bewuste juffrouw te spreken, daaraan heb ik voldaan en ver slag uitgebracht aan de leden des arm bestnurs Daarop is een ander particulier verzoek gevolgd, wat direct buiten het armbestuur omging en by de overbrenging van dat verzoek heb ik myne zienswijze kenbaar gemaakt, doch reken ik my in geen ge val daarvan aan iemand, hetzy hy naast of boven my staat, verantwoording schuldig. Verder haalt de heer De Zeeuw aan tusscben twee komma's „de Hoogachting mynerzyds van het armbestuur," waar ik schreef „welke personen ik hoogacht,"d.w i ik meen personen te kunnen en te mogen hoogachten, zonder hunne zienswijze te deelen. Ik had kunnen zorgen, dat de heele zaak met een sisser afliep, maar waarom, vraag ik, brengt de heer De Zeeuw een zaak in den gemeenteiaad ter sprake, welke daar niet tehuis behoort Myns inziens had het, indien hy eene andere gelegen heid had gezocht in 't geheel niet gesist. En, vraag ik, waar een armbestuur rekenplicbtig is aan het gemeentebestuur, of het conform is te achten dat leden v»n laatstgemelde corporatie er op aan dringen, dat het armbestuur, met voorbygaan van wetteJyke voorschriften, gelden beschik baar stelt voor doeleinden, waaromtrent het niet ten volle overtuigd is van de noodzakelijkheid Ten einde nu niet weder te vervallen in een vloed ven woorden, wil ik het gaarne bierby laten en teeken, dankend voor de opname, Uw dr., C BOL. Barsingerhorn, April 1907. Pr$ma tm t 46. Gemeente Zflpe. Ingeschreven van 19—24 April 1907. GeborenAfra Wilhelmina Josepha, d. v. Johannes Arnoldus Rohde en Maartje Schou ten. Trijntje, d. v. Johannes Sneekes en Aafje Stroet. OndertrouwdWillem Pieter van Gij ten- beek, j.m., landbouwer, 24 jr., te Anna Paulowna, en Petronella Buik, j.d., zonder beroep, 21 jr., te Zype. Adrianus Bergsma, j.m., timmerman, 22 jr., te Zype, onlangs te Egmond-Binnen, en Aafje Hoogvorst, j.d., zonder beroep, 21 jr., te Zype. Jan Schoorl, j.m., arbeider, 22 jr., en Anna Buisman, j.d., zonder beroep, 21 jr., beiden te Zype. GetrouwdWilhelmus Gerardus Jozeph Meulman, j.m., commies bjj de Holl. Spoor weg Maatschappij; 32 jr., te Alkmaar, en Catharina Geertruida Maria Blauw, j.d., zonder beroep, 27 jr., te Zype. Daniël Jim- mink, j.m., landman, 30 jr., te Wieringer- waard, en Trijntje Brommer, j.d., zonder beroep, 23 jr., te Zijpe. Nicolaas Raatgers, j.m., arbeider, 24 jr., en Jobanna Heddes, j.d., zonder beroep, 26 jr., beiden te Zype. Jacob Kooyman, j.m., verver, 35 jr., en Grietje Boekei, j.d., zonder beroep, 24 jr., beiden te Zype. Hendrik Jonker, j.m., tim merman, 23 jr., te Zype, onlangs te's-Graven- hage, en Maartje Spaans, j.d., zonder beroep, 20 jr., te Haarlemmermeer. Cornelis Rampen, j.m., timmerman, 23 jr., te Bergen, en Deun tje Langerveld, j.d., zonder beroep, 23 jr., te Zype. Klaas Jongert,j.m., adsistent-zuivel- consulent, 26 jr., te 's Gravenbage, onlangs te Sybecarspel, en Catharina Maria Öosterman, j.d., zonder beroep, 28 jr., te Zype. Overleden: Maartje Brommer, 64 jr., wed. van Jan Keete. Neeltje Koog, 67 jr., eeht- genoote van Pieter Portegys. Aan De Klocinenveltlen. diegenen, welke verleden jaar het genieten willen van de pracht, welke de bloemenvelden thans weder te aanschou wen geven, wordt in herinnering gebracht, dat a.s. Zondag 28 April en volgende dagen de tulpenvelden in vollen bloei zullen staan en een bezoek aan Uitgeest op die dagen zeer aan te bevelen is. Het Bestuur der afd. Uitgeest „Alg. V. v. BI. C." Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik nog eens eenige plaatsruimte verzoeken in Uw blad De heer De Zeeuw brengt onder de aandacht, dat iemand die eene fout heeft begaan en zich daarvan wil vrypleiten, zoo licht vervalt in het zoeken naar omwegen. Of ik my daaraan heb schuldig gemaakt, laat ik gaarne aan ieders oordeel over; doch ik beweer, dat iemand, die zich heelt voorgesteld iets ten uitvoer te brengen en niet voldoende medewerking onderviudt, zoo licht geneigd is tot meer of minder gepaste middelen zyn toevlucht te nemen, in de overtuiging dat het doel de midde len heiligt en dat er op de beweringen van den heer De Zeeuw nog al iets valt aan te merken, o.a. „wyst hy op de handelingen, welke ik zon hebben ver 61 2761 5805 7616 10414 11183 16870 18268 167 768 341 667 448 263 916 816 168 769 398 696 492 319 926 461 204 805 482 702 603 85~> 939 616 308 882 483 717 620 876 971 619 327 886 499 725 680 886 16001 624 887 900 631 766 684 889 22 566 888 928 572 822 626 404 89 579 839 969 626 827 648 486 96 618 889 986 686 847 761 498 97 623 619 3013 709 886 848 629 111 644 640 59 710 938 862 687 143 696 691 70 784 8008 11008 607 162 712 604 73 789 108 18 629 210 757 628 78 799 106 21 793 266 816 640 110 828 142 44 726 283 829 704 113 871 249 89 743 884 836 882 164 917 365 97 760 381 920 844 179 996 385 112 840 426 978 863 208 6002 405 145 841 485 19037 924 216 65 460 207 873 444 60 966 289 58 477 224 14015 447 118 «63 484 69 586 390 44 454 140 986 497 79 612 444 65 478 208 1021 642 172 626 447 130 596 206 76 673 177 709 469 196 540 249 76 770 213 722 481 192 725 256 79 847 247 771 580 241 787 266 162 8! 8 826 823 706 249 796 274 166 4048 424 907 772 246 829 288 161 66 481 917 814 278 860 293 173 34 451 961 872 847 867 316 174 «3 610 9023 956 860 876 843 229 111 589 76 12087 364 17001 603 284 116 638 98 43 886 34 524 368 129 676 168 76 463 86 527 891 168 707 190 77 517 87 650 418 169 720 249 86 602 91 551 464 241 880 354 99 608 152 600 498 251 928 887 163 672 202 609 525 284 930 429 202 707 203 647 638 313 961 439 293 770 247 66] 636 316 982 601 852 797 264 670 598 368 990 607 366 799 276 796 860 881 991 624 873 826 866 848 816 416 993 617 419 835 400 20041 846 427 996 662 485 876 421 84 860 474 7047 688 530 912 486 112 895 484 49 767 656 968 446 201 942 499 129 878 688 15067 469 211 986 604 198 907 630 88 498 408 2070 816 206 962 710 166 608 783 118 827 276 964 732 283 668 761 806 864 889 10076 826 811 630 894 368 988 348 108 872 322 747 970 886 982 886 182 897 354 868 449 6128 445 136 931 879 869 488 182 498 166 978 422 894 588 212 653 174 •77 469 928 641 228 568 224 13081 «79 966 648 269 566 838 99 780 978 768 281 588 897 182 761 18047 8de KLAS8E, - 2de TREKKING. HOOGE PRIJZEN, f 1006 2881, 8566. f 400: 14304. f 2001069 4980, 18830. f 100: 2588, 6837, 9192. Prjjzen Tan f 46. 17 2628 4870 7265 10089 12524 16684 17992 23 6S4 872 269 69 540 695 18066 43 728 877 277 96 660 718 68 44 781 935 321 122 669 785 157 179 749 966 887 170 692 787 290 230 794 6004 656 172 608 783 808 247 364 36 814 192 611 885 309 267 874 71 829 214 701 840 326 300 920 84 890 282 786 865 388 859 927 116 935 265 789 876 403 896 961 160 984 315 856 890 415 418 979 214 8016 346 961 910 483 418 985 220 72 865 13083 916 606 426 993 284 75 401 144 928 706 473 3006 884 209 511 197 960 797 608 106 864 220 693 285 16014 877 641 136 372 228 788 260 61 981 683 147 396 229 735 281 71 19076 778 164 414 804 738 384 138 117 792 176 418 316 745 488 146 162 858 181 420 325 746 609 816 201 873 207 460 334 800 680 826 224 880 256 502 385 808 679 360 253 901 406 621 390 928 588 408 462 902 461 629 401 988 648 627 582 996 601 767 408 992 733 666 670 1009 624 807 409 11033 762 627 678 160 648 889 444 46 780 630 650 177 562 901 449 102 854 687 694 i 208 576 977 468 122 866 704 711 232 681 983 474 124 887 707 738 801 686 6074 668 154 981 786 899 341 671 100 787 227 995 844 928 348 706 117 802 243 14074 866 990 861 712 162 840 288 101 889 20007 864 776 206 876 289 177 890 78 441 781 218 880 336 221 891 104 507 807 286 891 401 825 880 185 767 828 287 893 416 846 17000 190 863 881 302 928 616 365 114 318 937 4007 429 9007 588 456 117 329 998 49 441 87 541 528 206 337 2028 62 466 112 660 626 230 412 35 66 642 120 676 653 268 436 67 67 770 218 908 764 601 495 69 78 777 289 917 778 526 613 120 92 781 299 918 894 532 646 138 186 782 409 919 903 539 568 166 248 880 428 949 916 551 669 237 263 872 663 12144 975 687 676 245 270 873 596 149 978 696 782 255 280 916 646 167 16017 693 848 338 322 920 744 200 88 «29 861 889 425 938 771 239 125 697 886 392 444 995 869 318 134 741 927 394 645 7082 885 868 177 767 949 j 442 569 138 911 888 236 800 969 448 583 140 922 391 308 869 479 «46 178 926 398 316 908 605 763 190 953 414 480 945 532 794 217 10000 416 471 961 611 867 241 16 488 646 969 Ponten 3de klasse, lsta trekking 20314 m. a. 20341. 3de KLASSE, 4de TREKKING. HOOGR PRIJZEN. f 26.000; 20442. f 1500; 8861. t 1000; 3185. f 200; 11867. f 100; 16281. Prjjsen ran f 46. 150 2319 5421 8514 11766 13868 16521 19368 818 939 644 769 827 926 759 652 871 8539 874 868 882 983 906 752 466 4013 6166 989 892 18282 17401 828 617 19 280 9588 12070 16132 823 895 745 178 261 10467 464 186 914 998 879 611 813 567 607 214 946 20876 1834 692 504 723 12182 260 18098 895 344 637 7297 11110 846 476 874 396 866 6008 344 427 878 534 460 417 2486 68 8360 596 714 588 826 568 743 877 497 634 798 826 19302 3i« KLASSE 8de TREKKING HOOGE PRIJZEN, f 2000; 11461. t 1600; 11848. f 1000; 14860, 15867. f400; 7120, 19884. f 100; 8286, 8810, 8807, 10476, 1918*. Ondergeteekende deelt door deze aan hare geachte Cliëntèle mede. dat zij hare zaak in Ijzerwaren en Huis houdelijke artikelen enz., heeft over gedaan aan den heer Onder hariehjite dankzegging vuur de gedurende zoo lange jaren ondervonden begunstiging, beveelt zij haar opvolger ten zeerste in hetzelfde vertrouwen aan Hoogachtend, Laagzijde, Schagen. In aansluiting op bovenstaande mededeeling beveelt Ondergeteekende zich in bovengenoemde zaak beleef delijk aan, welke zaak hij op den zelfden voet zal voortzetten. Tevens verbindt hij daaraan een handel in Rijwielen en Onderdeelen bene vens reparatie-inrichrins:. Door het leveren van soliede artikelen tegen de scherpst concurreerende prijzen ral hij trachten veler gunzt zich waardig te maken. Onder minzame aanbeveling, Laagzijde, Schagen. De ondergeteekende heeft de eer U te berichten, dat hij vanaf heden zijne i£i*a.U: heeft over gedaan aan den Heer P. BRANDS, tevens dank zeggende voor de gunst en het vertrouwen, die hij zoovele jaren van zijne burgers heeft mogen genieten, zijn opvolger bij ieder minzaam aan bevelende. Uw Dienaar, J. KOS9EN. Van Ewijcksluis, (Anna Paulowna), 25 April 1907. Naar aanleiding van bovenstaande advertentie ben ik zoo vrij mg bij de geachte burgerij van de Van Ewjjcksluis en Omstreken aan te bevelen, hopende dezelfde gunst en hetzelfde vertrouwen te mogen ondervinden als mijn voor ganger. Voor nette en prompte bediening zal steeds zorg gedragen worden. Uw Dienaar, P. BRANDS. Van Ewijcksluis, (Auna Paulowna,) 25 April 1907. ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan tot

Schager Courant | 1907 | | pagina 13