Alllldl NitllS- AlKflElllfr k LllllllVllll. Zoniag 28 April 1907. 51slc Jaargang No. 4251. Pit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVBRTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INitEZONDFN STUKKEN één dag vroeger Interc. Telpphoon Mo, 20. UitgeversTRAPMAN Co. Piijs per jaar f 3,—. Franco psr post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADV jSrtl EN TIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. akingen. Nabetrachting. Binneolandseh Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. SCHA UT. Hareanliaan, O 4. Dit nummer bestaat uit vier bladen. GEMEENTE ekendm SCHAGEN. Politie. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlich tingen te bekomen omtrent een op de week markt achtergebleven kip. Verzoekschriften ter bekoming van Jacht- en Vischakteu. Burgemeester en Wethouders van Schagen noodigen belanghebbenden nogmaals uit, bovengenoemde verzoekschriften zooveel mogelijk vóór den 30 April a.s. ter secretarie in te dienen. Schagen, den 27 April 1907. De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Aangifte van Verhuizing binnen de Gemeente. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aangifte ter Secretarie by verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in her innering het bepaalde by art. 5 van de politie-verordening dezer gemeente, luidende als volgt „Ingeval van verhuizing binnen de ge meente, zal daarvan binnen acht dagen be- hooren te worden kennis gegeven ter Secre tarie der gemeente, te weten voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin; voor afzonderlijk levende personen door hen zelf voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te zamen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen." Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, den 23 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. De crisis is voorbij. Het Kabinet-De Mees ter hervatte zyn taak, en de Kamer zette zich weder tot den arbeid. Er is niets veranderd, zou men zeggen, sinds de Eerste Kamer de gevaarlijke malligheid beging, minister Staal's begrooting te verwerpen. De heer Staal ging heen, maar de man die hem vervangt, zal werken in zijne richting. Alles bleef dus by het oude O zeker, van rechts zal men er gretig naar streven het aldus voor te stellen, en zoo men al van een verandering zal willen spreken, dan zal het zijn, dat het ministerie verzwakt is, dat de oppositie nu in zake het blijvend gedeelte krijgt, wat het van den aanvang af heeft verlangd. Wy zullen hierop niet ingaanin de Kamer zelve is de bewering afdoende weer legd. En ook al ware zy juist, dan zou die verandering onbeteekenend zyn by de grootere, welke wy op het oog hebben. Wy bedoelen het licht, waarin door deze crisis de „christelijke" coalitie is komen te staan. Ziedaar het resultaat, dat wy met dank baarheid van deze overigens betreurens waardige crisis aanvaarden: de volstrekte onhoudbaarheid der legende van de éénheid en ondeelbaarheid van het verband der rechtsche partyen. Hoe men zich voortaan ook zal inspannen om den goedgeloovigen kiezer den indruk te geven, als zou er hartelijke overeenstemming z(jn aan gene zy'de van den politieken Rubicon, het zal geringe moeite kosten aan te toonen, dat met zulk beweren een valsch spel wordt gespeeld. Er heerscht dan ook een blijkbare ma laise by de „christelijke" hoeren. Meer nog: er spreekt uit den toon van sommige bla den der rechterzijde zulk een wrevel en wrok, dat de door de crisis geleden neder laag er nog te scherper door wordt gemar keerd. En het kind van de rekening is de eens zoo machtige leider Dr. Kuyper. In dit; geval een gewichtig symptoom; want men vergete niet, dat het Dr. Kuyper is geweest, die een verbond van zoo tegen strijdige elementen wist in het leven te roepen, en dat al de eigenaardige, vaak niet benijdenswaardige gaven van zyn bijzondere persoonlijkheid telkens weer noodig bleken om met zóó verschillend span den wagen der coalitie op den weg te houden. Dat op zoo duidelijke wy'ze de leider der de zaken is gehouden, kan geweest met de toedracht der zaken. Ja, „de Rotterdammer", het orgaan van prof. Fabius, drukt het zeer juist uit: dr. Kuyper is by de kabinetscrisis „en bagatelle" behandeld. Is het wonder, dat deze antire- volutionnaire Don Quichot alarm blaast en er met ernst op wijst, hoe slecht het feitelijk mot zijn party is gesteld. Waarlijk, er is reden te over voor zyn klacht. Dat er zelfs antirevolutionnaire bladen zyn, die niet meer met energie protes teeren tegen den vaccinedwang, waarover prof. Fabius verontwaardigd is, kan slechts als één der voorbeelden gelden van de door hem erkende verslapping, welke de coalitie voor de antirevolutionnaire party mede brengt. Men verkeert niet ongestraft in het gezelschap van menschen die, als de Room- schen, in de vaccinatie geen kwaad zien. Het euvel zit dieper: het zit in de coalitie zelf, en prof. Fabius is schrander genoeg om te erkennen, dat zy reeds eenigermate de gelegenheid beneemt om voor sommige speciüek-antirevolutionnaire beginselen te ijveren, en dat zy talrijke opofferingen kost. Wat verdragen kon worden, zoolang althans by de antirevolutionnaire partij de leiding van de coalitie berustte. Zoo schynt het niet meer te zijn. De heer Lohman trad als leider op in de Kamer, en de heer Kuyper bleef geheel onkundig van wat onder elkander en met de Kroon werd besproken. De heer Kuyper, die toch de leider is der antirevolutionnaire party. Ons kan dit alles niet verbazen. Van meet af aan is er van links voor gewaar schuwd, dat de antirevolutionnaire party zich op den duur in de coalitie niet op de eerste plaats zou kunnen handhaven, dat de groote concessies van haar zouden moeten komen. Men wist in het antirevolutionnaire kamp zoo goed als elders, dat de katho lieke politiek, hier als overal, is een Real- politik, en dat de Lohman-groep voor demo cratische wetgeving niet zoo gemakkelijk zou zyn te vinden. Van dr. Kuyper en de zynen moesten de groote beginseloffers komen, die alleen de coalitie in stand zou den kunnen houden. Ze zijn gekomen, die offers, ware heca tomben van beginselen. De oude demo cratische plunje is weggeworpen, met deer niswaardige beslistheid. En deze niet alleen; ook de calvinistische ballast ging overboord. Geen Zondagsheiliging, geen afschaffing der loterij, geen wegneming van den vaccinedwang. Dit alles, om tenslotte, waar het een zoo ernstige zaak geldt als het verloop eerier kabinetscrisis, zich naar den tweeden rang te zien teruggedrongen. Er is ontevredenheid in de antirevo lutionnaire party, ontevredenheid aan den rechtervleugel zoo goed als aan den linker. Van beide zijden wordt; de vraag gesteld, of het wenschelyk ware dat de party zelve zich doet hooren. Prof. Fabius acht het tyd voor „ons antirevolutionnaire volk", om te bedenken of deze dingen zoo moeten bly'ven, tenzy een kloek, principieel optre den van het Centraal-Comité de party uit deze „moerassigheden" kan redden. En anderzijds worden stemmen gehoord, die niet meer tevredan zyn met den vierjaar- ljjkschen deputatendag, maar ieder jaar een samenspreking der vertrouwensmannen uit de party begeeren. In „moerassigheden" steekt de antirevo lutionnaire party. Maar zy niet alleen. Ook de coalitie, en door haar heel ons politiek leven. De onzalige antithese-politiek is het, die ons in het moeras heeft gebracht, en er is inderdaad een kloeke, principiéele daad noodig van de party van dr. Kuyper, wil zy niet de eerste zyn die in den drassigen bodem wegzinkt. Of die kloeke daad spoedig zal geschieden, mag betwijfeld worden. Vooralsnog zyn wy er reeds tevreden mede, dat zich in de krin gen der coalitie zelve steeds meer begint baan te breken een verlangen naar meer vrijheid van beweging, een besef van de on houdbaarheid van den bestaanden toestand. Maar hoe langzaam nog werkt dit proces Transvaalsche Boeren er onder te houden, en nu het tegenovergestelde. Er komt uit Londen een belangrijk bericht, een bericht dat toont, hoezeer de toestanden in den laatsten tyd zyn veranderd. Er zou n.1. sprake zyn van de oprichting van een Boerenleger, dat den dienst in Zuid-Afrika zou vervullen. Bepaalde regelingen schijnen nog wel niet ontworpen te zyn, maar dat een dergelijk denkbeeld reeds in vollen ernst kan worden overwogen, geeft wel duidelijk blyk, hoezeer men in Engeland van de oprechtheid en loyauteit der Boeren overtuigd is. Dat is anders dan in de dagen van Chamberlain en Milner. I Blijkbaar staan de plannen tot oprichting van een nationale legermacht der Boeren in verband met een algemeene regeling der militaire verdediging van het Britscho rijk. I De legerontwerpen van Minister Haldane werden door het Engelsche Lagerhuis aan genomen; de minister deelde by de verde diging van zijne ontwerpen meae, dat de koloniale eerste-ministers eenparig van oor deel zyn, dat de door hem voorgestelde organisatie der territoriale legermacht zeer goed ten voorbeeld kon strekken en dat zy voornemens zyn, van dit voorbeeld dan ook gebruik te maken bij de organisatie van de strijdmacht in hun eigen landen. Zoo zou de verdediging in het geheele rijk op dezelfde leest zyn geschoeid, hetgeen de veiligheid slechts te krachtiger zou kunnen verzekeren. Zooals gezegd, definitieve plannen omtrent de oprichting van territoriale legers in de koloniën en in het bijzonder in Zuid-Afrika, zyn ter koloniale conferente nog niet ter tafel gebracht. Het eerst is de verdediging van het ryk ter zee besproken en ten aan zien hiervan is door lord Tweedmouth het denkbeeld ontwikkeld een denkbeeld dat door verschillende koloniën werd voorge staan om niet meer als tot dusver de koloniën zekere bijdragen voor de algemeene marine-uitgaven te doen betalen, maar elke kolonie haar eigen vloot te geven. Lord Tweedmouth, die daarby tevens ter sprake bracht de voorziening der koloniën van munitie door het moederland, deed nog geen bepaalde voorstellen, omdat de koloniale ministers van oordeel waren het denkbeeld eerst in bjj zondert leden te moeten bestu- deeren. Ook uit hetgeen nu ten aanzien van het vraagstuk der verdediging schynt te zullen worden voorgesteld, blijkt, even als uit plannen tot instelling eener Imperial conference, van een Rijksdag zou men kun nen zeggen, dat men meer en meer er op aanstuurt, van hot Britsche ryk een soort Bondsstaat te maken, een ryk samengesteld uit gelijkwaardige deelen. De eerste stappen tot deze modernisee ring van het Britsche ryk worden nu althans gedaan en zoo mag men zeker de tegenwoordige conferentie der koloniale premiers als een gewichtig merkteeken in de geschiedenis van het Britsche wereldrijk beschouwen. tig was geweest aan den bankdiefstal te By de j.1. Dinsdag te Waarlund ten Moskou. Hy werd langen ty d geknuppeld en j huize van den heer A. v. Ophem gehouden verkooping van landerijen alhier, toebehooren- de aan mej. de wed. By waard, door notaris Gottmer, werden weder hooge prijzen besteed, tot zelfs van 63 a 65 gulden per snees. Het geheele bedrijfje, bestaande uit huis en 3.45.70 H.A. land, gedeeltelijk inpolder Waarland, gedeeltelijk in polder Slootgaard gelegen, bracht op de som van f 7938. Eigenaars werden de heeren D. Groothuizen, J. Bakker, A. v. 't Hoog, C. Zut, Beers, A. Jut Jbz. en J. Molenaar. met ver worging bedreigd, tot hij alles bekende. Een ander werd eerst geknuppeld, en daarna met ijzeren staven bewerkt. Ten slotte legde men hem op den grond en wreef zijne wondon met suiker in. Anderen werden „gemasseerd", d. w. z. men sloeg hen ten bloede en wreef daarna hun wonden met zout in. Een gevangene werd op een bank gelegd en op zyn borst een plank, waarop twee agenten van politie wipten tot zyn ruggegraat gebroken was. Toen schoot men hem dood Genoeg bijzonderheden om aan te toonen, hoe treurig de- toestanden in dit groote ryk zijn. In Spanje is er weer een wisseling ge weest van ministerie. Er was een liberaal kabinet, nu is er weer een conservatief. Daarby wisselde eveneens de Kamermeerderheid. Het is de gewoonte, dat de regeering by de verkiezingen de overwinning behaalt. In de meeste provinciën werden dan ook alleen tninisteriëele candidaten gesteld en slechts in enkele deelen van het land, waar van de regeering onafhankelijke partijen krachtig kunnen optreden, werd de verkie zingsstrijd, doch daar dan ook dikwijls uiterst fel, gevoerd. Maar hoe komt een ministerie, dat toch steeds in ,de Kamer een meerderheid heeft, dan toch ten val Een zeer gerechtvaardigde vraag, maar de beantwoording is gemakkelijk. De minis- teriëele crisissen in Spanje zyn in den regel het gevolg van oneenigheid in de regeerings- meerderheid zelf. Dit bleek nog duidelijk uit de geschiedenis van het laatste liberale kabinet, dat door zijn ontwerp op het recht van vereeniging, dat tegen de steeds toe nemende machtsuitbreiding der congrega tiën was gericht, scheuring onder de liberalen bracht. Men trachtte nog wel de liberale regeeringsmeerderheid bijeen te houden, maar tevergeefs en de conservatieven moesten het bewind overnemen. Op de gebruikelijke wijze hebben deze thans na ontbinding der Cortez een meerderheid verworven en het kabinet Maura kan nu regeeren totdat er weer eens verschil van meening komt tusschen de conservatieve leiders. Menigmaal is reeds gewezen op de folteringen, die gevangenen in Rusland moesten ondergaan. In de Doema heeft nu de afgevaardigde Pergamont een ver slag voorgelezen van eene commissie, welks juistheid Makarof, de adjunct van den mi nister, moest erkennen. In dat verslag wordt gezeg;d: Met de tuchtigingsexpedities in de Oost- zee-pro vincies begonnen ook de folteringen van gevangenen, om bekentenissen aan hen te ontlokken, die voldoende zouden zyn om hun den kogel te geven. Te Riga werd voor de uitvoering van de martelingen een com missie gevormd, bestaande uit den adjunct van den chef der politieke politie, verschei dene commissarissen van politie, en agenten. De vertegenwoordiger van het O. M. en hot bestuur van de gendarmerie hadden die commissie bijzondere lastgevingen voor haar werk verstrekten de gouverneur had haar het recht gegeven, politieke gevangenen zonder vorm van pioces te dooien. De administra tieve overheid, het O. M. en de kolonel van de gendarmerie waren bekend met de mar- Aanbesteding der kaasfabriek te Moer beek gem. Nieuwe Niednrp. Inschrijvers: door, en hoe tracht men zichzelf nog te telingen en folteringen, waaraan degovange blinddoekon om niet te moeten erkennen, dat het middel, van onze zy'de aangewezen om uit het moeras te geraken, het eenig juiste is. Wy weten welk dit middel ishet is de oplossing van het kiesrechtvraagstuk, het is, als voorbereiding daarvan, de her ziening der Grondwet. Ook deze crisis leerde wederom, hoe noodig het moet ge acht worden, daarvoor te werken en te strijden. Er valt nog heel wat tegonstand te overwinnen. Maar er komt schot in. De crisis, die thans achter ons ligt, is voor talloozen een waarschuwing en een vinger wijzing geweest. De crisis heeft zaad uit gestrooid, dat vrucht kan dragen in gebo gen halm. Aan ons dan de taak, oin den wasdom te bevorderen en steeds nieuwe akkers te zoeken voor propagandisfiscben arbeid. Straks komen de gewichtige Statenver kiezingen, gewichtig niet slechts in Zuid- Holland, maar in heel het land. Laat ons zorgen, dat de aanstaande Juni-stryd een nadrukkelijke bevestiging zy van het von- veld. V. D. coalitie buiten niet zonder groote beteekenis worden geacht.- over de'antith'ese-nolitiok se. En dat dit geschied is, staat nu wel vast. j nl®> m 1JUj over ü0 antittiese pomieK ge Niet slechts, dat door de „Standaard" flater °P flater is begaan in zy'ne mededeelingen, beweringen en ontkenningen over het ver- 'oop dor crisis, maar onomwonden is het geschrijf v'an Dr. Kuyper's orgaan door ver- schillende sprekers van rechts gedesavoueerd. Trouwens, tenslotte heeft „de Stan daard" moeten erkennen onbekend te zyn nen werden onderworpen. Een commissaris van politie wierp een gevangene op den grond en sprong daarna zoo lang op zyn borst rond tot al zijne ribben gebroken waren. Hy leed vreeselyk en kon verscheiden dagen geen voedsel ge bruiken, waarna hij doodgeschoten werd. Een ander werd zoo lang op de kuiten geslagen, tot al het vleesch van het been was gescheurd. Een derde werd de bekente nis, die men van hem verlangde, letteilyk met kaoetsjoek-knuppels „uit den rug ge slagen". De gevangenen die onder de folte ringen niet bezweken, maar wier wonden niet konden genezen of blijvende sporen achterlieten, werden 's nachts in de buurt van de gevangenis doodgeschoten. Een ander gevangene werd door twee kozakken aan handen en voeten vastgehouden en met kaoetsjoek-knuppels zoo lang afgerost, tot de grond met bloed gedrenkt was. Om bekentenissen te ontlokken, werden gevangen vrouwen de nagels van de vingers en de teenen getrokken, de haren met bosjes uit gerukt, de beenderen van armen en beenen stuk geslagen. Dit alles geschiedde onder toezicht en met medewerking van de politie. Een onderwijzer werd gemarteld, opdat hy zou bekennen, dat hy in het gouvernement Mohilef een politiebeambte vermoord had. Toen bleek, dat hy onmogelijk do moorde- i naar kon zyn, werd hy naar de gevangenis i teruggevoerd en na een maand weer voor M. de Vries, Heerhugo waard, f 8000. P. Roos, Noord-Scharwoude, 7388.— A. Groot, Heer Hugowaard, 7372.— D. Gelder, Ondcarspel, 7350.— Jb. Smit, Noordscharwoude, 7300. A. Sleutel, Dirkshorn, 7245.— Jn. Levendig, Dirkshorn, 7200.— E. Zeeman, Langedyk, 7000.— W. Nieman, Zype, 6998.— J. v. Zalingen, Oudcarspel, 6975.— K. Deen, Grootebroek, 6900.50 V. Deen, Hoorn, 6900.— Gebr. Schouten, Hoorn, 6817.— D. Kay en J. Keizer, Lutjewinkel, 6700.— C. de Graaf, Moerbeek, 6680.85 M. Groen, Zype, 6660.— Jb. Kossen, Barsingerhorn 6550. P. Voorman, Schagen, 6460.— Na afloop der besteding gegund aan den Jb. Kossen te Barsingerhorn voor f 6350.— Het metselwerk zal worden verricht, door den heer M. A. Kroone te Schagen. Kun allcrbrutaalstc diefstal is te Valkenswaard (N.-B.) gepleegd. Uit den stal van den heer J. de Wit aldaar zyn twee paarden en een rijtuig met toebehoo- ren ontvreemd. De politie verkreeg de zekerheid, dat de dieven met hun buit over de Belgische grenzen getrokken zyn. Brook op Laiigendijk. Vrijdag werd besteed voorroode kool f 4, a f 15, gele f 3, a f 13.50, witte f 1, a f 2.50, uien f 0.55 a f 0.75 p. 50 K.G. Onderscheidingen. De Koningin heeft aan mevrouw Nóorde- wier—Reddingius en aan den heer W. Mengelberg de eeremedail'e voor kunst en wetenschap in zilver van de Huisorde van Oranje toegekend. In het Alkmaarsclie raadsverslag (zie 3e blad) is verzuimd op te nemen, dat tot onderwijzeres aan de 4e gem.-sohool werd benoemd mej. Boyenga te Heer Hugo Het leggen van ongeveer 1000 M. paar- depad van gewapend beton in den AimA Pa u low nu pol der is gegund aan den heer J. ter Burg aldaar voor fl.25 den strekkenden meter. Wie nu een mooi bed tulpen in onze naaste omgeving wil zien, ga naar War- ineiihuizen Tiiitjcnhorn Dirkshorn of Valkoog. Daar staan nu de vroege soorten in vollen bloei. Ook in andere deelen van Geestmer-Ambacht legt men zich met succes op de bollenteelt toe. Het Ambacht belooft in de toekomst een concurrent van Kenne- merland te worden. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. der Maatsch. tot N. v. 't Alg. op 22 Mei a.s. zyn door het Departement Burgerhrug be noemd de h.h. v. d. Ploeg en v. Baïen— Blanken en tot plaatsvervangers de h.h. K. Bos Jr. en G. Smit. Harenkarspei (Waarland). De heer M. Laan, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd aan de tweede bur gerschool te Hoorn. Wieriiigen. De bal van het dochtertje van den visscher N. J. Scheltus was onder het spelen opeen kapberg (een plaats waar men gedroogd zee gras onder bewaart) geraakt. Zij klom er boven op om den bal weg te halen, liet zich weer naar beneden zakken en had het onge luk daarby haar been te breken, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De Kaagpolder, ingesloten door de Westfrieschendyk, den flemmerweg,den Kog geboezem,de Bansioot en den Wadweg, groot 552.40.41 H.A., wordt bemalen door twee vijzelmolens, staande aande Kreil en by het dorp Barsingerhorn. De polder heeft een laagpeil 2,23 en 2,08 M.—A. P. By eengroo- ten regenval, gevolgd door windstilte, heeft hy meermalen met te veel water te kampen. Om daarin verbetering aan te brengen, zal het bestuur thans een onderzoek instellen, naar de mogelijkheid, dat de polder door mechanische kracht bemalen wordt. Moordaanslag De kapper D. H. Hogeraats, die zyn zaak aan de Scheepstimmermanslaan te Rotterdam uitoefent, heeft nog een tweede dergelijke zaak aan den Oostzeedyk 286 aldaar, die gedreven wordt onder toezicht zyner echt- genoote, door den bediende P. K. N. Rieff. Deze moet nu om geheel onbe kende redenen een vijftal schoten uit een revolver op zyn patrones hebben afgegeven. Althans zoo verklaarde zy aan het politie bureau aan de Oostpoort, waar zy zich hevig bloedend heen had begeven. Rieff, eveneens daarheen gegaan, beweert evenwel dat de aanslag zou zyn geschied door een inbreker. Hy is intusscben gearresteerd, maar blijft by zyn verklaring, die moeily'k controleer baar is, nu de vrouw en hy maar alleen in huis waren. De vrouw, die door drie scho ten in het hoofd werd getroffen, werd naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is niet zonder gevaar. Dat de verbouw van tulpen te St.-Pan- cras ook al van eenige beteekenis is, bly'kt wel hieruit, dat er daar voor twee snees tulpen van een teelder, door een handelaar al te vergeefs f 1200 is geboden. Als sinds lang heeft er een verzak king plaats van den toren staande op de kerk der Ned. Herv. gemeente te St.-Panera*. Deze toren is eigendom der burgerlijke gemeente. By een onderzoek van een Ryks-architekt is gebleken, dat deze verzakking noodig voorziening vereischt. In een gecombineerde vergadering van den Raad en het Kerkbestuur is nu beslo ten om volgens een door den architekt, den heer W. Scheepers, opgemaakt bestek en teekening, dit werk voor gezamenlijke rekening te doen uitvoeren. Zoo mogelijk zal het werk worden uitbe steed aan een van de ambachtslieden uit de gemeente. waard met 9 stemmen. Op mej. W.Tonneman De afdeeling Anna Paulnwna van de te Hoofddorp waren 8 stemmen uitgebracht, Hollandsche Maatschappij van Landbouw Donderdagochtend, ongeveer 4 uur, hield Vrijdag 16 April eene vergadering in ontdokte men brand in de herberg j Meerburg. Er waren 16 leden aanwezig. „De Hoop" aan de Molenvaart te Anna; De Voorzitter, de heer P. Kaan Dz., ver- Panlowna van den heer Van der Sluis, welkomde de nieuwe leden, waarna de no- Aanstonds werden do bewoners gewekt en tulen werden gelezen en goedgekeurd. In- dit was gelukkig ook, want na korten tyd Kokomen waren: le een schryven van den lag het geheele gebouw in asch. Weinig Directeur van Landbouw, waarin werd mode- werd gered. Ongelukken hadden niet plaats gedeeld, dat een onderzoek werd ingesteld Huis en inboedel waren verzekerd. aangaande de geheime middelen tegen ziekte Alkmaar. 25 April 1907. b" ,V00 0n Paarden waarom de afdeeling De Kantonrechter veroordeelde lieden ITff iiitgrooodigd, indien dei leden desamen- J. II. Eilers te Oegstgeest wegens het onbe- I 01 °0,me middelen wenschten te „Het kan verkeeren", is een woord van Brederode, door dezpn niet ten onrechte ge- bezigd. Eerst deed Engeland alles om de i gebracht, om te bekennen dat hy medeplich- j de dier- en delfstofkundo. voegd uitoefenen der geneeskunst by Grietje Moddor alhier, die lijdende was aan tuberculose, overeenkomstig don eisch van den Ambtenaar van het O. M., tot f 100 geldboete, subsidiair 30 dagen hechtenis. Mej. N. Breebaart te Winkel legdo met gunstig gevolg het aanvullings-cxjmen in weten, zich met een wensch te wenden tot tot de Ryks-serum-inricbting. Gratis zou de samenstelling ervan worden medegedeeld. 2e. Een schrijven van het Centraal-Buroau te Enschedé. 3e. Een werkje met het op schrift: „Wat chili op hooiland doet" en óén ovor mond- en klauwzeer. Alles voor ken nisgeving aangenomen. Voorts deeldo de Voorz. mede, dat opnieuw eene subsidie.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1