ZoneUg 5 Mei 1907. 51ste Jsatrgaag Mo. 4253 bureau8€MA©BSKI, &aan, l> 4. ïnt^rc. Telepboon Ko. 20. Uitgevers s TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Buitenlandsch Nieuws. BinneuSandscb Nieuws. SCHA 61118- k LllllllTllil Pit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADV ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs por jaar f 8..Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cant. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen GEMEENTE SCHAGEV. Aangifte van Verhuizing binnen de Gemeente. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aangifte ter Secretarie bij verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in her innering het bepaalde bjj art. 5 van de politie-verordening dezer gemeente, luidende als volgt: „Ingeval van verhuizing binnen de ge meente, zal daarvan binnen acht dagen be- hooren te worden kennis gegeven ter Secre tarie der gemeente, te weten voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin; voor afzonderlyk levende personen door hen zelf; voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te zamen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen." Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, den 23 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Burgemeester en Wethouders van Scha gen gelet op art. 264 der Gemeentewet, brengen ter kennis van belanghebbonden, dat het door Heeren Gedeputeerde Staten op den 24 April 1907 goedgekeurde primi tief kohier van den hoofdelyken omslag dezer gemeente, dienst 1907, gedurende vyf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen bin nen 3 maanden na den dag der uitreiking van het aanslagbiljet, bjj den Raad, op on gezegeld papier, worden ingebracht. Schagen, den 1 Mei 1907. De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Schagen, op Dinsdag den 7 Mei 1907, des voormiddags te 10 uren. Punten van behandeling zijn 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeenteverslag, verslag gasfabriek over 1906 en dat bedoeld bij art. 52 der Woningwet. 3. Vaststelling suppletoire begrooting, dienst 1907. 4. Voorstel tot overnamo der brug bij de Noordersteeg. 5. Voorstel tot het houden der kermis en tot tijdelijke onttrekking van het marktterrein aan den openbaren dienst. 6. Geldleening gasfabriek. 7. Vergoeding voor plaatsing van meerdere lantaarns. 8. Aanleg eener straat. 9. Adres Winkeliersvereeniging. 10. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1907. 11. Verzoekschriften om afschrijving van plaatselijke directe belasting, en het geen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 1 Mei 1907. De Burgemeester, H. J. POT. Alles heeft deze week met groote oplet tendheid gekeken naar Duitschland. Daar heeft piinSjVon Bülow, do rijkskan selier, een redo gehouden. De positie van Duitschland op het wereldtooneel is van dien aard, dat, als Von Bülow een redevoering houdt en daarin behandelt vraagstukken van algemeenen politieken aard, dat dan in alle landen de kopstukken met groote aan dacht luisteren. Ditmaal heeft Von Bülow mot groote dui delijkheid en vrijmoedigheid de verklaring opgelegd, dat Duitschland geen deel zal nemen op de Vredes-conferentie aan de beraadslagingen over het ont wapenings-vraag- stuk. Von Bülow begon met Duitschland's oorlogstoerusting te verdedigen. „Duitschland kan niet onder een druk geplaatst worden, ook niet onder een zedelijken. Om onze rust naar buiten toe te beveiligen, zy'n wy tot nog toe te werk gegaan, naar het beginsel dat wij ten oorlog uitgerust moeten zijn, en dat beginsel heeft de proef doorstaan. On danks allen wrok dien men in de wereld heimelijk tegen het Duitsche volk koestert, is Duitschland sedert de oprichting van het rük door niemand aangevallen. Ik voeg er dadelijk bij, dat wij ook niemand hebben aangevallenwij hebben onze militaire kracht nooit misbruikt en zuilen dat ook in de toekomst niet doon. (Levendige toejuichingen). Niet alleen technisch, maar ook zedolijk zijn onze toerustingen een goed werktuig des vredes gebleken. Niemand kan ons kwalijk .nemen, dat wü dit werktuig in stand wilton houden. Wij willen niet moer in een toe stand komen als die waarvan men zong Was ist des Deutschen Vaterland? Nu heeft men mij van vele zijden den raad gegeven dat wij, om den oorlogszuchtigen schijn te vermijden, maar deel moesten nemen aan een beraadslaging over het ontwapenings- vraagstuk, daar er toch niets meer voor den dag zullen komen dan algemeen frasen. Ik geloof niet dat wij met zulk een taktiek een betere bescherming tegen onrechtvaardige verdachtmakingen van onze vredesliefde, een oprechter erkenning van de moeilijkheid van onze aardrijkskundige ligging bereikt zouden hebben. Daarvoor hebben wij al te vee! onrechtvaardige en opzettelijke verdacht makingen van onze vredelievende bedoelin gen beleefd. (Instemming.) Het loek m(j juister, verstandiger en ook waardiger, om openlijk te zeggen, dat wij aan een naar onze overtuiging, zoo niet bedenkelijke, dan toch onpractische gedachtenwisseling niet deel kunnen nemen. Wjj denken er echter niet aan, deze onze opvatting aan andoren te willen opdringen, en als bij de beraadslaging over de ontwapening iets praktisch te voor schijn komt, dan zullen wy nauwgezet over wegen, of het aan de bescherming van onzen vrede, of het aan onze nationale belangen, of het aan onze bijzondere omstandigheden beantwoordt. Ik stel met voldoening en dankbaarheid vast, dat de gezichtspunten, die ik zooeven ontwikkeld heb, in hoofdzaak met de verklaringen van de vertegenwoordi gers van alle burgerpartijen overeenstemmen. Steunende op die eensgezindheid, zal Duitsch land op de Haagsche Conferentie door zy'n houding bewijzen, dat wij alle denkbeelden, die geschikt zijn om den vrede, de bescha ving en de menschelykheid practisch te be vorderen, oprecht steunen." Over de samenkomst tusschen Eduard VII en Victor Emmanuel te Gaöta liep Bülow luchtig heen. Men moest geen zenuwach tigheid aan den dag leggen, die weinig in druk maakt en geen teeken van zelfbewuste kracht is. "Van Rapallo en zijne samen- spreking met Tittoni repte de rijkskanselier merkwaardigerwijs met geen woord. Hy schy'nt echter tegenwoordig het Italiaansche standpunt te naderen, daar hy zeide, dat „vriendschappelijke betrekkingen tusschen Italië en Engeland niet alleen met de ver houding tot het Drievoudig Verbond ver- eenigbaar zyn, maar dat zy' op zichzelf nuttig en gewenscht zijn." De verhouding tusschen Duitschland en Engeland noemde de spreker zonder strijd vragen, die de vriendschappelijke pogingen welke door alle bezadigde elementen in beide landen gesteund worden, zouden kun nen storen. Büiow's toon over Frankryk klonk iets warmer. In Marokko, herhaalde hy, had Duitschland niets anders te zoeken dan economische belangen. Hy zag dus geen nieuwe reden tot verstoring van Duitschland's betrekkingen met Frankrijk, maar hoopte veeleer op geleidelijke terzijde stelling van het wantrouwen tusschen Franschen en Duitschers. Afspraken tus schen Engeland en Rusland over Aziatische kwesties raken geen Duitsche belangen. In het slot van zyn rede klonk een ernstiger toon„Dat wy' door moeilijkhe den en gevaren omringd zijn, weet niemand heter dan ik. Zy zyn, ten gevolge van onze aardrijkskundige ligging, onze vaste begeleiders. Om ze te boven te komen, is kalmte en zelfbewustzijn en vertrouwen in de kracht van het volk noodig Laten wy trachten, onze positie in de wereld door samentrekking van alle krachten in het Meningitis. Te Hekendorp nabij Oudewater heeft zich by' een 11-jarigen jongen een geval van me ningitis cerobrospinalis met doodelyken afloop voorgedaan. (Msb.) Door de Arrondissements-rechtbank te Alkmaar is, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Den Helder, opgemaakt de navolgende alphabetische lyst van aanbeve ling mr. J. C. baron Creutz, mr. J. J. Neuman de Loos, mr. J. T. Sluis, griffiers by de kantongerechten te Geldermalsen, Alphon en Middelburg. („St.-Ct."] De vrijzinnige kiesvereeniging Baarde- radeel heeft besloten aan hare afgevaardig den ter vergadering van de centrale liberale kiesvereeniging, welke gehouden zal worden op 8 Mei a.s. te Franekor, op te dragen het daarheen te leiden dat door haar te stellen candidaten voor de a.s. verkiezing van leden der Provinciale Staten in het district Fra- neker, zoo oonigszins mogelijk, bij de perio dieke aftreding van het Eerste Kamer-lid Van Mouten, dezen afgevaardigde, wegens diens stem over de begrooting van Oorlog van minister Staal in de Eerste Kamer, niet helpen herkiezen. De S. D. A. I*. en de Prov. Staten-vcrkiezingen. Het partijbestuur der S. D. A. P. heeft een manifest voor de Statenverkiezingen tot de Party gericht, waarin in 't algemeen ge adviseerd wordt, met eigen candidaten uit te komen. Indien dat ergens beslist onmogelijk is, moet overleg met het P. B. plaats vinden. In geen geval mag zonder dat overleg een der andere partyen worden gesteund. Onthouding is desnoods toegelaten, waar wegens de politieke verhoudingen, de strijd minder fel is. Bjj de herstemmingen zal in districten, waar eigen candidaten uitvielen, de houding door het P. B. worden bepaald. Ongelukken. Terwyl de voerman van den heer Van Eerden, stoenfabrikant te Markclo, aldaar met twee wagens klei over den weg reed, klom het vijfjarig zoontje van den gemeente veldwachter K. onopgemerkt op don dissel boom van den achtersten wagen. Het ventje viel er af en werd door den zwaren wagen ovei verhooging toegestaan; anderen zyn een jaarloon overeengekomen. Er is weinig in de boerderijen te doen: schoffelen en wieden door vrouwen, die nu echter ook stakon. Enkele mannen waren nog zonder werk. Nader schrijft mon ons uit deze streken In byna elk dorp in het Oosten der pro vincie Groningen bestaat eene organisatie van veldarboiders. Den vorlgen zomer be stond er te Moeden eene veldarbeidersver- eeniging, welke een loonstrijd met de land bouwers aanbond. Het koren stond overrijp op het veld, zoodat de arbeiders al hun eischen ingewilligd kregen. Evenals toen te Meeden, is nu in verschil lende dorpen een loonstrijd ontstaan. Het gaat om een betrekkelijk klein bedrag, want de arbeiders vragen 25 cent, de vrouwen 20 cent verhooging per dag. Vele landbouwers zouden wel bereid zyn de gevraagde verhoo ging toe te staan, doch zij begrijpen, dat straks, in den tyd van zichten en oogsten, opnieuw verhooging van loon zal worden ge vraagd later waarschijnlijk nog eens weer. Hier en daar is de gevraagde verhooging reeds toegestaan; o.a. te Stads Nieuwe Pol der en door sommige landbouwers te Nieuw- Beerta en teOostwolde. Andere landbouwers hebben eene regeling van het loon mot hunne arbeiders getroffen voor het geheele jaar, o.a. te Oostwoldo. Gestaakt wordt thans door alle arbeiders te Finsterwoldete Beerta wordt alleen gewerkt by landbouwers, die de gevraagde verhooging toestondente Nieuw-Scheemda staken alleen de aangeslo ten arbeiders. Over hoeveel dorpen de beweging zich zal uitstrekken, is nog niet bekend. In de bij eenkomsten worden de arbeiders door de voormannen aangemaand kalm op te treden en zich te onthouden van het gebruik van sterken drank. Ook de dienstboden in verschillende dor pen denken aan staken, doch zy zullen daarmee niet kunnen beginnen vóór het dienstjaar ten einde is; anders toch zouden zij haar volle jaarloon verbeuren. Van de vaste arbeiders, die staken, zy n er, die nu gedaan hebben gekregenaau anderen is een bedenktijd van twee dagen toegestaan; gaan ze 3 Mei niet weder aan den arbeid, dan zijn zy ontslagen. Landbouwers, die geen knechts houden, moeten verschillende noodzakelijke werkzaamheden, als veevoede ren, mest uit don stal ryden, enz., nu zelf verrichten; de vaste arbeiders deden dit anders. Gistermorgen hebbon omstreeks 60 arbei- reden. In een naburige boerderij binnenge dragen, bleek het kind reeds overleden te zyn. In een onbewaakt oogenblik viel het 3 jarig bolders uit Beerta de arbeiders die te Nieu w- dochtertje van den spekslager C. A. te Am- j Beerta werkten, van de landbouwers terug gehaald. Die arbeiders zjjn voornemens sterdam, Woensdag in een pot kokend vet en werd daaruit eenige oogenblikken later met brandwonden overladen gehaald. Toen geneeskundige hulp kwam opdagen, bleek het kind reeds te zyn overleden. Relletjes te Rotterdam. Honderden verzamelden zich Donderdag namiddag tegen tweeën voor en in de nabijheid van den hoofdingang van de Beurs te Rotterdam, met de bedoeling den graanfactor, den heer W. Prins, eene minder gewenschte „ovatie" te brengen. Op de Beurs was de commissaris van politie, en huiten was een sterke politie macht met de noodige inspecteurs byeen. Het wachten der op relletjes beluste menigte werd niet beloond. Want de heer Prins verliet aan de achterzijde het Beurs gebouw en wandelde heel kalmpjes, door een paar politiemannen vergezeld, naar zyn binnenland te beschermen en, als het noo- dig mocht zyn, eensgezind te verdedigen." j Uet uiteendryven der menigte op het Waar als 'tware een wereldbelangstelling Beursplein, zoowel door bereden politie als bestaat voor een redevoering als deze, is het&gellt011 te voet, onder de onmiddellijke geen wonder, dat de pers in alle landen zich daarover zeer druk maakt. Over 't algemeen wordt de redevoering nogal gunstig ontvan gen. De Engelsche bladen, hoewel betreu rend dat Yon Bülow Engeland's ontwapings- voorstel niet wil steunen, verklaren zich met den verzoenenden toon der rede zeer ingeno- men.Ook deParijsche pers oordeelt niet ongun stig, en geeft ook van haar kant de verzeke ring dat een loyale afwikkeling van zaken gewenscht wordt. Al met al kan Von Bülow tevreden zijn. 1 Mei is voor Parys steeds een critieke dag. Dan zyn veler gemoederen nogal op gewonden en dat wil nogal eens aanleiding geven tot opstootjes en relletjes. Ernstige wanordelijkheden hebben niet plaats gehad. Gedurende den geheelen dag was h«t nogal rustig. Tegen den avond eerst begon het. Ook toen schijnen het niet zoozeer werkelijke volks opstootjes geweest te zyn, als weldaden van enkelingen, van opgewonden individuen. Uitgezonderd wellicht de ongeregeldheden bij het uitgaan van de Arbeidsbeurs: toen moet het tot een botsing met de politie ge komen zyn, die het volk moest uiteendrijven. Het zal ook wel by die gelegenhoid zyn ge weest, dat de talrijke inhechtenisnemingen plaats hadden. De telegrammen spreken van 700. Het ergste was wel hot geval met een Rus, Law geheeten, die boven op een omnibus gezeten vyf revolverschoten loste op de troe pen op de Place de la République. De man werd in hechtenis genomen, maar de menigte wilde hem lynchen. De dader werd zoo toegetakeld, dat hy bezweken is aan de wonden, die de menigte hem heeft toegebracht. Ook uit de Provincie blijven de berichten overal rust melden. bevelen van den politiecommissaris, ging met geen moeilijkheden gepaard. Wel ble ven nieuwsgierigen nog eenigen tyd hier en daar groepjes vormen, maar dat was ook al. (N. R. Ct.) Schipbreuk „Bei-lin". Men bericht, dat Lloyds zyn zilveren reddingspenning toegekend heeft aan Gerritsens, Jansen, Jan van Rees, Martin Sperling en hotel Klaas Ree, de beroemde redders. Dat is een groote onderscheiding, want in de 70 jaar dat de penning bestaat, hebben slechts 114 dapperen hem gekregen. Lloyds wilde de penningen niet overstu ren, maar vaardigde den heer J. Franklin— Adams af om ze aan de vier mannen te overhandigen. Dat is thans gebeurd ten kantoro van de firma Hudig en Veder, Lloyds' agenten te Rotterdam. Daar waren echter alleen Van Rees en Sperling, want Jansen moest, bij dit stormweer, met de reddingsboot aan den Hoek op zyn post zijn, en Ree ligt in Eudokia, waar hij een operatie heeft ondergaan. De heer Franklin—Adams sprak de twee mannen hartelijk toe en gewaagde nog eens van de bewondering, die hun moedig werk in Engeland had gevonden. Hy gaf hun ieder nog een getuigschrift in lijst en een boekje, waarin de namen van hen, die vroe ger al den penning hebben gekregen. Toen het afgeloopen was, begaf de heer Franklin-Adams zich voorloopig tot 19 Mei te staken. Hebben dan de landbouwers niet toegegeven, dan zullen ook alle knechten en meiden staken. De landbouwers hebben vergaderd, doch houdon hun besluit geheim. lieer Hugowaard. Voor de vacante betrekking van onder wijzer te Veenhuizen hebben zich 2 sollici tanten aangemeld. Heer H ugowaard. Do dames B. F. Boijenga, onderwijzeres aan school no. 1 en A. G. Keizer, aan school no. 2, hebbon beiden ontslag aangevraagd uit hare betrekkingen. Heer Hugowaard. Voor machinist aan het Stoomgemaal heb ben zich bjjna 200 sollicitanten aangemeld. Vorstelijk bezoek. Naar het „N. v. d. D." verneemt, zal de Koning van Spanje vermoedelijk dezen zomer een bezoek aan onze Koningin brengen. De Koning, al of niet vergezeld van Zijne Gemalin, zal dan op het Koninklijk paleis cp den Dam te Amsterdam door H. M. ont vangen worden. Het bezoek kan, als hot doorgaat, om streeks Juli verwacht worden. Een kras middel. Een niet ailedaagsche gebeurtenis doet zich te Eindhoven voor. De heer H. Goos- hotelhouder aldaar, Iaat een nieuw bouwen, doch dit is nog niot gereed. I Mei 1 Mei echter eindigde het huurcon tract van het thans nog door dezen heer gedreven wordende hotel „Noord-Brabant," I tegenover het station. Teneinde nu den heer Goossens te dwin gen het hotel te verlaten, zyn namens eigenaren de deuren en vensters uitgebroken, in do hoop dat de Novemberachtige Meidagen het den huurder nu wel zoo lastig zullen maken, dat hij het perceel den rug toekeert. Knecht jesinarkt". Uit Nieuwenhoorn meldt men Heden is alhier de jaarlyksche „knechtjes- markt" gehouden. Hoewel deze niet meer zoo druk bezocht wordt als vroeger, daar de meeste boeren zich vóór 1 Mei van de noodige knechts hebben voorzien, waren er heden nog al wat boeren en knechts aan wezig. Daar de vraag het aanbod overtrof, worden er door de knechts hooge huren be dongen. Zoo werden er bouwknechts ver huurd voor f140 en meer; tweede knechts voor f 110 tot f125, en melkjongens voor f90 a f100. naar Eudokia, waar Klaas Ree zyn beurt kreeg. Jansen zal het zyne lator ontvangen. Vergadering van den Raad der gemeente Wederom is er een lijk aangespoeld, in Winkel, gehouden den 2 Mei 1907, nam. verregaanden staat van ontbinding en deerlijk j 21 uur- gehavend. Tegenwoordig zyn de heeren Nobel, Sloo- ves, Timmerman en Over, benevens de Voor- htaking van vcldarbeiders in Groningen, zitter, de heer J. Koomen Hz., terwy'1 mede Het 1*. v. d. D. meldt: aanzit de heer A. de Ridder van Velson, werkstaking in het Oldambt breidt nieuwbenoemd Gem.-Secretaris in deze De zich uit. Enkele landbouwers te Stadspolder, gemeente. Nieuw-Beerta en Oostwolde hebben de loons-1 Afwezig de heeren: Sloos en Breebaart, de laatste met kennisgeving van verhindering. Nadat de Voorzitter met het gewone wel kom de vergadering heeft geopend, volgt lezing en onveranderde vaststelling der no tulen van de vorige vergadering. Mededeeling wordt gedaan, dat van heeren Ged. Staten goedgekeurd zyn terugontvangen de kohieren van Hoofdelyken Omslag en Hondenbelasting, in totaal aanwijzend» r»sp. een bedrag van f3811.62* en f170.—. Thans wordt overgegaan tol do beSediging van den Gem.-Secretaris. De heer De Ridder legt in handen van den Voorzitter de door de wet vereischte eeden af. Voorz. wenscht hem van harte geluk met zyne nieuwe betrekking en hoopt, dat hemd» kracht worde gegeven om die naar genoegen van allen, zoo wei van den Raad, van B. en W. als van de ingezetenen te bekleeden. Voort» hoopt|by,dat denieuwefunctionaris zyne mede werking zal verleenen aan alles wat het belang der gemeente kan steunen. De heer De Ridder zegt hierna, na dank zegging aar. den Voorz.: „Myne Heeren 1 Het was my' zeer aangenaam do tijding my'ner benoeming als Secretaris dezer ge meente te ontvangen; vooral beschouw ik het als een eer met algemeene stemmen t» zyn benoemd. Ik hoop het vertrouwen, dat U allen in my stelt, steeds waardig te too- nen en beloof de betrekking in alle opzichten naar behooren te vervullen, vertrouwend» daartoe steeds uw aller medewerking t» ontvangen. Hy ontvangt hierna de gelukwenschen der geheele vergadering. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van oen Ambtenaar van den Burgerlijken Stand in do plaats aan nu wijlen den heer J. Knecht. Alle stemmen worden uitgebracht op den heer De Ridder, die alzoo is benoemd en zich de keuze laat welgevallen. Ook nu volgt algemeene felicitatie. De bestaande instructie voor den Gemeente- Secretaris wordt gelezen en daar niemand der leden eenige wijziging noodzakolyk of gewenscht acht, wordt zy onveranderd gelaten. Tot leden van het stembureau voor d» aanstaande verkiezingen van Provinciale Staten en den Gemeenteraad, worden bij eerste stemming benoemd, de heeren: Tim merman en Breebaart; do heer Nobel ver klaart zich bereid eventueel als plaatsver vanger op te treden. De Voorz. zegt, dat de Secretaris geen ge schikte woning heeft kunnen vinden. Daarom is het noodzakelijk een nieuwe woning te bouwen, hetzy zulks voor eigen rekening of voor rekening van anderen geschiedt. Burgomeostor en Wethouders zouden hiervoor gemeente grond beschikbaar willen stellen, door oen terrein gelegen tusschen de naai- en breischool en het Post- en Tele graaf kantoor, in erfpacht af te staan. Algemeen wordt goedgevonden gemelden grond tot wederopzegging toe af te staan tegen een pachtsom van 3 ets de M'. onder beding, dat men zich de goedkeuring van het bouwplan voorbehoudt. Besloten wordt tot het doen van verschil lende af- en overschrijvingen op de begroo ting dienst 1906, tot een totaal bedag van f 854.04*. De meost-overschreden posten zyn Onderhoud en aankoop meubelen raadhuis met f 32.50 wegens aankoop van een brand kast. Onderhoud van gebouwen met f502.28 door buitengewoon onderhoud van Wees huis en Post- en Telegraafkantoor. Jaar wedde veldwachter met f 50 wegens ver hooging van jaarwedde. Jaarwedden der onderwijzers met f 58 wegens tijdelijke waarneming. Renten van geldleeningen met f 70.96 wegens rente van de geldleening voor kasgeld. Goedgekeurd wordt, machtiging te vragen tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting dienst 1906, tot een bedrag van f 350.98. De voornaamste betalingen zyn: aan de onderwijzers wegens tegemoetkoming in de bijdrage voor weduwen- en weezenpensioen f 132.50. Kosten bezoek Commissaris der Koningin f 21.93. Kosten ligger der wegen f 98.45. Subsidie Handenarbeid f 55. Pre mie Rijksverzekeringsbank f 12.95. Lidmaat schap Westfriesche Kanaalvereeniging f 10. Mede wordt vastgesteld een suppletoire begrooting dienst 1906, sluitende in ont vang en uitgaaf met f 4785, noodig voor do geldleening ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld en de verbouwing van het Post- en Telegraafkantoor. Nadat de gebruikelijke rondvraag niets heeft opgeleverd, brengt Voorz. een woord van dank aan den heer Keyzer voor de verleende hulp gedurende den tijd, dat do betrekking van Gem.-Secretaris vacant is geweest, daar deze vergadering toch hoogst waarschijnlijk de laatste zal zyn, die hy bij woont. Hierna sluiting. Vergadering van de Groentenvereeniging „Waarland en Omstreken", gehouden op Dinsdag 30 April, 's avonds ten 7* uur, in het lokaal van den heer T. de Jong aldaar. Do goedbezochte vergadering werd geopend en geleid door den Voorzitter, den heer Plaatsman. Nadat de notulen der vorige bijeenkomst waren gelezen en goedgekeurd en medege deeld was, dat het onderzoek der voor de Voreeniging aangeschafte superphosphaat een gehalte van 14.1 in water oplosbaar phosphorzuur had aange wezen, zoodat aan den gestelden eisch ruim voldaan was, verkreeg de Secretaris, de heer Krabman, het woord, tot het uitbrengen van

Schager Courant | 1907 | | pagina 1