lliïiiistifr imWrnM. Zonnestofjes. Donderdag 28 Mei 1907. 51ste J aar ga ag No. 4258 Pit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. dSiireanidiAÖM, liaan, O 4. Rraterc. Telephuon No. 20, UttgsvarsTRAPMAN Ca. Prijs por jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVBRTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meerö ct. Groote 'etters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. INGEZONDEN. Buitenlandscli Nieuws. Bmneelandsch Nieuws. SGHAEER AIiekei Kioiws- DRAAIT Dit nummer bestaat uit twee lladen. L. S. Dat nu reeds een half jaar ongeveer in onze Her vormde gemeente bestaat een Kerkelijk Zangkoor mag als algemeen bekend worden verondersteld. Ook, dat het zich meer dan eens op verdienstelijke wijze heeft doen hooren in ons kerkgebouw. Maar niet, dat we eer lang op Zondag 2 Juni van dit zangkoor hebben te wachten eene uitvoering; nu niet in onze kerk, maar in „Veerburg". Daarom waag ik het als adviseerend lid van het be stuur een enkel woord te schrijven ter toelichting en aanbeveling. Dit laatste is inderdaad wel noodig. Ons zangkoor is nog weinig bekendhet heeft zich tot dusverre alleen in de kerk doen hooren door het zingen van specifiek godsdienstige, wil men Christelijke liederen. Thans slaat het de vleugels breeder uit en gaat het zingen buiten de kerk, evenwel enkel om practische redenen. Laat dus niemand eenigen aanstoot hieraan nemen ook ik had ons koor liever in de kerk gehoord, maai de argumenten, die daartegen konden worden ingebracht, waren werkelijk van overwegend belang. By de keuze der te zingen liederen is men ook ruimer te werk gegaan, hoewel toch alleen stichtelijke liederen zullen worden gezongen. Ook hiertegen zal niemand met reden oenig bezwaar kunnen inbrengen. Niemand mag dus op grond van de aanstaande uit voering in „Veerburg" aan ons koor het recht op den naam „kerkelijk" ontzeggen. De uitvoering op 2 Juni zal werkelijk blijken te zijn eene uitvoering van gewijde muziek, alleen te genieten en te waardeeren in eene gewijde stemming. En nu tenslotte nog dit Het bestuur heeft besloten den Polder te verdoelen in wijken, die door verschillende personen zullen worden bewerkt. Zij zijn in 'tbezit van toegangskaartenen van eene lijst voor de namen van ben, die de uitvoering wenschen te bezoeken. Dat hun aantal groot zij De entrée is opzettelijk niet te hoog gesteld (50 cent.) Moge het zangkoor zich kunnen verheugen in de waar deering van een talrijk en dankbaar publiek. Waar het zy'ne beste krachten inspant, daar heeft het zulks zeker verdiend. TOXOPEüS. Pastorie, Anna Paulowna, Mei 1907. N.B. Volgens art 9 van ons reglement hebben de kunstlievende leden toegang met ééne dame. In Rusland woelt het nog maar steeds. Daarvan is de jongste aanslag op den Tsaar weer een duidelijk be wijs. Deze samenzwering was gericht tegen den Czaar, grootvorst Nicolaas en minister Stolypin. De samen zweerders hadden zeer ver strekkende plannen gemaakt. Eerst zou een kozak van de lijfwacht beproeven den Tsaar met een dolk te dooden. Voor het geval, dat dit niet mocht gelukken, zouden andere kozakken van de lijfwacht in het keizerlijk paleis binnendringen en oen dynamietaanslag beproeven! Bovendien hadden de sa menzweerders maatregelen getroffen, om den keizer lijken trein tusschen Tsarskoje Selo en Peterhof in de lucht te laten vliegen. Uit do bijzonderheden, welke de politie te weten is gekomen, blijkt dat het hier een komplot gegolden heeft van een hoogst gevaarlijke strekkin r. In de Doema is deze aanslag ook het onderwerp van bespreking geweest. In antwoord op een door de rechterzijde ingediende interpellatie, vragende of de geruchten van een samen, zwering tegon het leven van den Tsaar op waaiheid berustten en of de minister van binnenlandsche zaken daaromtrent, bijzonderheden kan mededeelen, verklaarde minister-president Stolypin: „In Februari 1907 heeft de Petersburgsche veiligheidspolitie bericht ontvangen dat een vereeniging was gevormd, welke ten doel had een reeks terroristische aanslagen te volvoeren. Den 13en April zijn 28 leden van deze vereeniging in hechtenis genomen. Het onderzoek heeft tot dusver aan het licht gebracht dat velen dier personen zich hebben aangoslo- j ten bjj de revolutionnaire socialisten, om een aanslag te I plegen op het leven van den Tsaar en gewelddadigheden te plegen tegen de grootvorsten Nicolaas, Nicolaas Nico- j lajevitsj en den minister-president Stolypin. „De leden der vereeniging hebben beproefd het kei zerlijk paleis binnen te dringen, doch zijn daarin niet geslaagd." 1 Na deze mededeeüng van den heer Stolypin nam de Doema met algemeene stemmende volgende motie aan: „Vervuld van levendige vreugde over de gelukkige redding van den Tsaar uit het gevaar dat hem bedreigde en vol diepe verontwaarding over den misdadigen aan slag, gaat de Doema over tot de orde van den dag." Nadat de toejuichingen waren verstomd craden de socialisten en de leden der arbeiderspartij, die van de zitting waren weggebleven, do zaal binnen. Het. congres dor Octobristen betuigde in de vergade ring van gisteren den Tsaar zijn trouw en sprak zy'n verontwaardiging uit over den beraamden maar geluk kig verijdelden aanslag. Dit besluit gaf aanleiding tot een groote vaderlands lievende betooging in de vergadering; het volksli.d werd gezongen. De vergadering nam verder een motie aan, waarin diepe verontwaardiging wordt uitgesproken over de staatkundige moorden en waarin het congres betreurt dat tot dusver de Doema daarvoor geen woorï van afkeuring heeft gevonden. Polen is ook nog steeds het middenpunt der geweld plegingen, rooverijon en moordpartijen in Rusland. Vrijdagmorgen om tien uur deed een bende terroristen een aanval op het bureau van den Weichsel-spoorweg te Warschau. Twee soldaten, met de bewaking belast, werden gedood en vier anderen gewond, waarna de roovers zich meester maakten van een zak, 10,000 roebel bevittende en natuurlijk ongedeerd en ongehinderd ont wamen. Toch bleven de soldaten niet werkeloos. Z ^antwoordden het vuur der roovers en doodden twee r .ischen, die zich juist op het bureau bevonden, terwijl bovendien nog vijf andere onschuldigen gewond werden. Te Lodz viel een bende terroristen een postwagen aan, die door Kozakken begeleid werd. Een der Kozakken werd gedood en een andere, alsmede twee postbeambten zy'n gewond, waarna de aanvallers zich met een bedrag van 2Ü00 roebel uit de voeten maakten. Na dezen biu- talen diefstal deed een afdeeling Kozakken een inval in de weverij van de firma Kultner, die nabij het tooneel van den diefstal gelogen is, en opende daar het vuur op de werklieden en de bedienden van het kantoor. Vijf tien menschen werden gedood en meer dan dertig gewond. Omtrent deze schandelijke beschieting wordt nog ge meld, dat er 21 personen bü om het leven kwamen, onder welke de directeur en drie boekhouders, terwijl er 40 gewond werden. De fabriek werd afgebroken; toen vond men nog 7 lijken in plassen bloed op den vloer. Het ziekenhuis van het Roode Kruis werd door een oproerige menigte belegerd. In een groote verga dering werd besloten de afgevaardigden van de Doema van do feiten, door de militairen bedreven, in kennis te stellen. Portugal is een klein land, fiat op het wereldtooneel een ondergeschikte rol speelt, vandaar dan ook dat er in deze rubriek weinig over dit land gezegd wordt. De binnenlandsche toestand is evenwel nu van dien aard, dat wy er ons mee bezig zullen houden. In dit land bestaat een parlementair- stelsel naar Engelsch voorbeeld, de progressisten en regeneradoren (liberalen en conservatieven) wisselden elkaar af in de regeeripg en ajleen in gevallen van hevige beroering werd het parlementaire stelsel opgeschort, zoo bijv. bij het conflict met Engeland in 1890, bjj de militaire" revo lutie in 1891 en nadat in 1893 het IfWh aijn betalingen had gestaakt. Verleden jaar ?ag men iets dergelijks, toen de Koning weigerde dgn toenmaligen premier Ribeiro te machtigen de Cortes te sluiten wat de minister-president noodig achtte in verband met de onrustbarende toeneming in invloed van de republikeinsche partij. Toen werd Ivao belast met de kabinetsformatie. Door liberale hervor mingen wilde hij de toenemende ontevredenheid binnen de perken houden. Dat hij de kabinetsformatie aanvaardde, baarde opzien, omdat daardoor een nieuwe partij aan het roer kwam, want Franco had zich v-an Ribeiro losge maakt en een nieuwe party gesticht, die, nog niet heel talrijk, een bloc vormde met de oude progressistenpartij. Het kabinet kwam alleen voort uit Franco-isten, daar de leider van het andere deel der „liberale concentratie", de progressist Luciano de Castro, evenals zijn partijgenoot een portefeuille weigerde. Onder deze omstandigheden vermocht Franco weinig te doen; de wetten, die echter in het Staatsblad ver schenen, vonden algemeene instemming by de produc tieve elementen in Portugal. Onlangs kwam het tot een crisis, wederom weigorden de leiders der oude progressisten-party de hun aangebo den portefeuilles te aanvaarden. Franco reconstrueerde het kabinet uit de mannen van zyn eigen groep en kreeg van den Koning, zonder dat de progressisten daarvan j wisten, machtiging het parlement te ontbinden, zonder j raadpleging van den Kroonraad, wiens toestemming steeds werd gevraagd, en zonder dat de datum der nieuwe verkiezingen werd vastgesteld. In het ontbin- dingsbesluit werd zonder omhaal gezegd, dat de regee ring haar hervormingsplannen langs den weg van een dictatuur zou doorzetten. Dat dit de uitwerking had van een knuppel in een hoenderhok geworpen, spreekt wel vanzelf. De progres sisten hebben terstond alles wat hun bond met de Franco-isten doorgesneden, in de niet regeeringsgezinde pers stak een storm op en zelfs monarchistische bladen grypen den Koning op heftige wjjze aan. De premier, Franco, wordt gekenschetst als een ener giek, koelbloedig, eerlijk man, wiens doel inderdaad is een einde te maken aan misstanden. De middelen die hy aanwendt, zyn echter weinig minder erg dan de mis standen, die hy bestrijdt, en in elk geval speelt hij een gevaarlijk spel. FEUILLETON. ROMAN van OTTO VAN hRITOEB- 41. XXX. De lucht was grauw en zwaar bewolkt en het scheen alsof de zon niet meer er door zou dringen. Vervelende regendagen. Verregend loof jn tujnen eij (apen. In het huis van wijlen den hanfie|sraad Winter was liet zeldzaam stil, Een vreemdeling zou het huis voor on bewoond hebben aangezien. Slechts af en toe gingen de beide dames een weinig rijden, in gesloten coupé, of mevrouw von Hauszman ging alleen. Dan had zij af en toe bij de Simonsens een kort bezoek gebracht of bij Paul's ouders, die nu in fie stad woonden. Op den dag dat Elinore aan tante Qoralie gezegd had, wat er op til was, werd de kalmte dezer oudjes ver jaagd De barones was er door getroffen, alspf mep haar een slag tegen het hoofd had gegeven. En hoe eerlijk de barones ook was, zij kon zich toch ook niet losmaken van een groote nieuwsgierigheid- Zij wilde het zijn, die Paul dit nieuws mededeelde. Zou het denkbaar zijn, dat Elinore hem eerder dan hun daarover gesproken had 1 Toen de gelegenheid zich voordeed, sloeg zij haar zoon oplettend gade. „Ik wist het reeds zeide hij na eene pauze, een Weinig aarzelend, omdat het niet de zuivere waarheid was. Die weinige woorden kostten hem moeite. Hij had voor het oogenblik een gevoel, als moest hij ter stond verhoeden, dat Elinore's aangelegenheden een on derwerp van discours zouden worden. Niets zou on- verdragelijker geweest zijn! Was het eene veirassing, Welk tijdstip zij gekozen hadden, hun besluit le ver- Wezenlijken, - wat beteekeudc dit alles tegenover die pene zekerheidzij wordt vrij zij wordt vrij In deze dagen zag Elinore slechts weinig mpn&ehen. Paul en Simonsen kwamen meermajep etikele keeren ook mijnheer Birkholz. Zij allen hadden allerlei za kelijks te bespreken, er- was veel en ernstigs, en men had cr njej ovér- to klagen, dat Elinore de afwikkeling ver traagde. Zij was zeer opmerkzaam, vooral ook in ge sprekken, welke zij met Paul had. Daarbij hjelpen en versterkten zij elkander. En zij wisten hei van elkander zonder dat ook maar één epkel wóórd het verried. Een enkele maal was Jar»e Simonsen bij haar geweest. Meer dan vpoeger ontwaarde Elinore, hoe zeer in levenservaring zij verschilden. Men kon Jane benijden en zich toch over haar bezorgd maken. Zopzeer was het nog eene vraag, hoe zij het leven zou' kiezen en wat zij er zich van wplde laten maken. Mevrouw von Stahjhof 'kwam ook dikwijls en maakte op Elinpre steeds een hoogst gunstigep indruk. Eén- of tweemaal had Barnwart per briefje laten vragen of zij hem wilde ontvangen. Buiten dezen kwam er eigen lijk geen bezoek. Er wérden wel kaartjes afgegeven, maar men gewende er zich nu aan, Elincyo fie'rgcns meer te zien. Zij vernam, dat h,et garüoht van hare echtscheiding steeds meer or\ npaor' doordrong. In den eersten tijd na dep dood van haar vader vond men het 'een natuurlijk verlangen, dat zij' afgezonderd \\ilde blijven. Hoe 'meer het jaar verstreek, hoe, korter pn donkerdei- zijne dagen werden, c^es, te zeldzamer werd voor haar de gedachte: njisscb^en kan men in een enkel mensch, fie menschheid verliezen Kerstnacht was voorbijWied was ni\ onbewoond. Misschien was het de juiste, tijd, nu eens daarheen te gaan, Zij had het zjeh reeds lang voorgenomen. Maar ten slotte besloot zij toch, thuis te blijven. Het was 's avonds laat. Buiten was het stormachtig, koud weder. Het vuur in den haard brandde lustig. Zij schreef aan Paul en verzocht hem op Wied een en ander in arde te brengen. Nadat het korte briefje geschreven was,, bleef zij nog langen tijd bij tafel zitten, in gedachten verzonken. Ledenvergadering van de Ciroentenverceniging „Winkel" Aanwezig zyn 22 leden. De vergadering wordt door den heer J. Koomen Hz. geopend. De notulen van de vorige ledenvergadering worden door den secretaris, den heer L. Koelman, gelezen en onveranderd vastgesteld. Er wordt besloten, het marktgebouw ook weder dit jaar te verhuren voor berging van landbouwproducten en gereedschappen en van ry tuigen. Aan het bestuur wordt weder de opdracht verleend om de afslagmarkten te regelen. Het bedrag van het marktgeid blijft bepaald op 3 van opgehouden waren zal geen marktgeid worden ge heven, terwyl weder de gelegenheid voor hen, die niet persoonlijk de markt kunnen bezoeken, wordt openge steld om hunne waren te doen leveren aan de kooplie den tegen vergoeding van één procent der koopsom. Het salaris van den marktmeester en van den afslager keurmeester wordt voor ieder hunner vastgesteld op f procent van de marktqpbrengst. Wegens hef bedanken door den heer L. Koelman als marktmeester zal eene oproeping van sollicitanten wor- dejj gedaan. De heer D. Slooves wordt herkozen als afslager-keurmeester en verklaarde die benoeming aan te nemen. Thans volgen de verslagen van de commissie tot naziening van de rekeningen van den penningmeester en van den marktmeester, bestaande uit de heeren W. Amels Jz., L. Beyneveld en J. Nwi). Namens hen deelt de heor Beijneveld mede, dat door den heer J. Dekker, als penningmeester, in 1906 is ont vangen f 3524§,i en uitgegeven f 331.44, zoodat hy in kas heeft een saldo van f 20.74j, en dat in datzelfde jaar op de aihiagmarkt is verkocht voor f 9539.52J, tegen f '8409.89J in 1905, en dat het saido-marktgeld, aan het einde der markt in feas, aan den penningmeester is afgedragen. De commissie stelt voor do rekeningen goed te keuren en de rendanten te déchargeeren, Aldus wordt besloten. De heeren Amels, Rp$»eveld en Noojj worden herbe noemd als commissieleden voor hot nazien der rekenin gen over 1907; de heeren J. Koomen Hz, en P. Schaap, als bestuursleden. Eene tentoonstelling van vruchten en landbouw-aiti- kelen zal in den loop v^n dit jaar weder worden ge houden. Aan het bestuur wordt een crediet verleend van f 30, Den volgenden middag, vqqv nog de schemering viel, begaf Paul zich op weg naar Wied. Het regende en spceuwde, de wind sneed hem in het gelaat. Maar (lat was hem onverschillig. Hij dacht al leen aan de opdracht in Elinore's brief. Want die riep zoo veie herinneringen in hem wakker. Het was maar de vraag, of hij in het verlaten Wied iemand zou aantreffen, che hem in huis zou kunnen laten? Overigens» fie jager Kaspar was daar nu belast met de bewaking van het huis. Werkelijk ontmoette hij Kaspar, toen hij den hof van Wied betrad. De, jager zette een zeer verbaasd ge zicht, toen hij jp het gure weer iemand zag aankomen en Paul herkende. Het bleeks dat de jager alle sleutels bij zich had'. Hoe vreemd was het, toen Paul daar zoo in de hal slond. Hij rilde. Hij ging de trap op, naar boven. Overal die kille atmosfeer en die onaangenaam aandoende stilte ïoep hij Elinore's zitkamer betrad, ging hij eerst naar het venster en stiet de blinden open. Toen hij zich omkeerde, zag hij, dat alles nog onveranderd was gebleven. Alle meubels stonden nog onveranderd. Hij legde regenmantel en hoed op het wandtafeltjeNa tuurlijk herinnerde hij zich daarhij, dat op dien nood- lottigén namiddag Evelaars brief daar had gelegen. Hij nam nu plaats hij Elinore's schrijftafel en opende de lade. Hij vond haar verzoek toch wel merkwaardig. Het betrof namelijk Evelaar's brieven, welke zij niet had medegenomen, maar hier had laten blijven. Paul zou die nu van hier meenemen en ze vernietigen Niet deze vreemde brieven, die eenmaal voor hem de oorzaak waren geweest van eene onvergetelijke ziels ontroering, vormden nu dat bijzondere en betekenis volle van zijn opdracht. Maar het blijk van oud ver trouwen, fiat daaruit sprak. Altijd i haar leven lang, mocht hij wel zeggen was Elinore gewoon geweest zijne hulp, zijne bereidwilligheid om haar te dienen of te helpen, te beschouwen als iets, dat vanzelf sprak, waaraan niet te twijfelen viel. Toenmaals, op dien dag, hier op dezelfde plaats, om daarmede den aanvoer op de afslagmarkt te bevor deren. Door de verleden jaar aangestelde commissie voor de vruchtenteelt werd by monde van den heer H. Dekker rapport uitgebracht. Wij stellen ons voor op dit uitgebreid en zaakrijk rapport in een volgend nummer terug te komen. Met dank aan penningmeester, rapporteurs en in het byzonder aan den afgetreden marktmeester, wordt d# I vergadering door den Voorzitter gesloten. Midden-Etiropeesclie tijd. De Middenstandsbond wekt alle vereenigingen op om zooveel mogelyk propaganda te maken vóór de aanne ming der voorgestelde wet tot invoering van den Midden-Europeeschen ty'd als de officiéele tydregeling in Nederland. Een koude Mei. Men schrijft uit Maastricht van 20 Mei. Den afgeloopen nacht heeft het zoodanig gevroren, dat vele gewassen en planton er door geleden hebben en «r veol schade is aangericht, voornamelijk aan de aardap pelen. Er werd zelfs van bevoegde zyde medegedeeld, dat op de meeste plaatsen de grond omgeploegd en op nieuw moest bewerkt worden. Pinksteren. Trots het herfstachtige weder der Pinksterdagen zijn toch een vry groot aantal vreemdelingen naar Den Haag gekomen. Op den Tweeden Pinksterdag alleen werden aan het Hollandsche Spoorstation 15.000 retourbiljetten ingenomen. Van Zaterdag vóór Pinksteren tot Dinsdag vertrokken en arriveerden een 80-tal extra-treinen aan dat station. De Haagsche tram heeft gedurende de Pinksterdagen 235,189 personen vervoerd, en wel den len Pinksterdag 92.089 en den 2en 143.100. Paniek in een kerk. Men schrijft uit Volendam d.d. 20 Mei Hedenmorgen had alhier een \oorval plaats, dat ern stige gevolgen had kunnen hebben. Omstreeks half elf, terwijl de R.-K. kerk stampvol was met kerkgangers ongeveer een 1600 personen geraakte door het spelen met lucifers door kinderen een hooiklamp in brand, waarvoor alarm werd gemaakt. In de kerk werd daarvan iets gehoord, en daar men aan de kerk aan 't verbouwen is en buiten om het kerkgebouw veel ont gravingen hebben plaats gehad, kwam bij velen plotse ling het denkbeeld op, dat de kerk op instorten stond, waardoor een paniek ontstond, daar ieder overhaast de kerk wilde verlaten. De schrik zat er zoo in, dat eenigen zich zelfs ven de gaanderij lieten vallen, wat de ont steltenis nog meer deed toenemen. Het duurde dan ook geruimen ty'd eer de geestelijken de gemoederen tot kalmte hadden gebracht en de kerkelijke plechtigheden weer konden worden voortgezet. Heer Hugo waard. Voor de twee opengevallen betrekkingen van onder wijzeres aan de scholen no. 1 en 2 hebben zich aange meld 15 sollicitanten. Te Anna Paulowna zyn Zaterdag officiéél candi- daat gesteld voor lid van den gemeenteraad, de heeren K. F. Ehrmann en Th. Smits; de stomming zal plaats hebben op Dinsdag 28 Mei. Tram Egtnond—Alkmaar—Bergen. Ondanks het gure regenachtige Pinksterweer zyn ar op de beide feestdagen 5744 personen naar Egmond en 4172 personen naar Bergen vervoeid. Maandag was de toeloop buitengewoon groot, zoodat er voortdurend volgtreinen liepen. In "Egmond aan Zee moest het terrein by bet station zelfs door de politie worden afgezet omdat de „treinveroveraars" te talrijk en t# onrustig werden. (A. Crt.) De leverantie vanpl.m. 80 M5. fijne onderhoudsgrint en 20 H3. grove grint, ten behoeve van den polder Valkkoog, is gegund aan den eenigen inschrijver den heer P. de Boer, schipper te Koedijk, voor de somma van f2.88 per M3.,te leveren aan den wal te Groenveld, terwyl de leverantie van 10 M'. grove puin is opgedra gen aan den heer J. N. Schot te Alkmaar voor fl.60 per M3. Te Anna Paulowna is de Vereeniging „President Steyn", die zich ten doel stelde „oefening in het schie ten", opgeheven en ten-gevolge daarvan werden Zaterdag 18 Mei in het lokaal van den heer Jb. Jonker de rentelooze voorschotten terugbetaald. waren zij bereid geweest, van elkaar afscheid te ne men. Toen was het een heete zomer-middag. Het venster stond wijd open. Daarbuiten heerschten licht en warmte. Argwaan, wantrouwen, teleurstelling hadden zich toen in zijn hart genesteld. Maar zij stond voor hem en keek hem aan. En in haar vasten, gebiedenden blik, in de uitdrukking op haar gelaat en in den trek om haar mond lag die eigenaardige, onwrikbare zeker heid: het kan immers tusschen ons toch niet anders wor den; want wij beiden behooren bij elkander, reeds van vroeger. Zij had toen die brieven voor den dag gehaald. Iiij zou zien en lezen verlangde zij. Eerst zoo weinig lag haar daaraan de eerste brieven hadden haar geamuseerdfater had zij ze niet eens meer geopend hij mocht ze nu nazien. Ach hoe helder stond hem dat alles nu voor den geest! En nu haalde hij de lade geheel uil. Daar lagen nu die brieven, niet netjes daar ingelegd, nuar door elkander geworpen. Hij haalde ze er uil. De moes ten waren niet eens geopend. Zij had dus, als altijd, de waarheid gesproken. Maar hij had toen toch aan haar getwijfeld. Ja, zoo is het geweest! Werkelijk had hij toen aan haar getwij feld. En daarop was die verschrikkelijke nacht geko men, die nacht na den brand in hel woud. En daarna die morgen. Zijn polsen en slapen klopten. Iiij pakte de brieven haastig bijeen en stond op, om heen te gaan. De naargeestige stemming van die vervlogen uren paarde zich nu aan de mismoedige en gedrukte stemming van dezen grauwen, koudon winterdag. Zijn hart was droevig gestemd. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1907 | | pagina 1