Alpicci Nisms- Zonnestofjes. Donderdag 6 Juni 1907. 51ste Jsutrgaag No. 4202 Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij iniending tot. 's morgens 9 ure, worden ADV ERTENTIEN in het eorstuitkomend nummer geplaatst N iSZONDSM STUK.KEN één dag vroeger. In tere. Telepbwon No. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD V SRTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meerö ct. Groote letters worden Daar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Nationale Militie» Candidatenlijst en Proces-verbaal, FEUILLETON. STEMMING Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Binnenlandsch Nieuws. SGHA6ER COURANT. AÜUllltll- k LslIllSflill. BüureaiiEt&asi, I> 4. Dit nummer bestaat uit twee bladen. GEMEENTE SCHAGEN. VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en WelUoutieis der Gemeente Schagen brengen be langhebbenden in berinnering, dit alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjsar 1S06, mju - of op den lsatsten Jnni aanstaarde, bij de bestnren en ambte naren, die het aangaat, moeten spn ingediend. Alle op dien termjjn niet.ingediende vorderingen worden voor VERJAARD en VERNIE TIGD gehonden. Voorts worden belanghebbenden veriocht niet den uitersten termijn af ta wachten, maar de indiening der bewjjsstnkken rooveel mogelijk te bespoedigen. Schagen, den 1 Jnni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. Buigemeester en Wethouders der gemeente Schagen maken bekend, dat het onderzoek van alle in aeie Gemeente gevestigde verlofgan gers der Militie te land zal worden gebonden in het lokaal ,Ceres' aldaar, op Vrijdag den 14 Jnni aanstaande, des voormiddags te halttien nren. Aan dat onderzoek behoeft niet te worden deelgenomen door; a. verlofganger», die in het loopende jaar vóór vermelden dag nit anderen hoofde dan krachtens art. 124 of art 131 der Militie- wet 1901 (Staatsblad No. 212 van 1901) d.i. voor straf onder de wapenen zjjn geweest b. verlofgangers, die bestemd zijn om in het loopende jaar krachtens art. 108, art. 109 of art. 111 van genoemde wet onder de wapenen te worden geroepen c. verlofgangers, die krachtens de derde zinsnede van srt. 123 dier wet, van het bijwonen van het onderzotk zijn vrijgesteld d. verlcfgangera, aan wie krachtens artikel 99 van het Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad No. 230) is vai'gnnd het onderzoek in November of December van het loopende jaar te ondergaan e. de verlofgangers, die bestemd zijn om op 1 Augustus van het loopende jaar eeaen verlengden mililiediensttyd bij de landweer te volbrengen f. de adspirant-militie-cfficieren, en g. de verlofganger» van de Exploitatie-Compagnie der Spoorweg, afleeling van bet Regiment Genietroepen. Vooita wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbe palingen dat de verzofganger hij dit onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrnatiagstnkken, hem bjj zija vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zjjn verlotpas dat een arrest van twee of zes dagen, te ondergaan in de naastby- gelegen provoost of het naastbijzijnde huis van bewaring, door den Militie-Commissaris kan worden opgelegd aan den verlofganger le. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt; 2e. die, daarby verschenen zjjnde, zonder geldige reden niet voor zien is van de hierboven vermelde voorwerpen 3e. wiens kleeding- of uitrustingstukken bjj het onderzoek niet in voldoende» staat worden bevonden 4e. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander be- hoorende, als de zjjne vertoont; dat de manschappen der militie te land worden geacht ondar de wapenen te zjja niet alleen gedurende den tjjd, dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer zjj in nniform tjjn gekleed, zoodat zjj, die ongeregeldheden plegen, of zich aan straibare feiten ichuldig maken, hetzjj bjj het gaan naar de plaats voor het onder zoek bestemd, hetzjj gedurende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake zullen worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krjjgsvolk te lande. De verlofganger, die by herhaling kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zjjne vertoont, wordt in werkelyken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden ge, honden. De dunr van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping tot werkelijken dienst, wordt als deserteur behandeld. Nog worden de verlofgangers uitdrukkelijk opmerkzaam gemaakt, dat het niet-ontvangen eener bjjzondere kennisgeving hen niet ont heft van hnnne verplichting tot deelneming aan het onderzok, maar dat deze openbare kennisgeving EENIG en ALLEEN als be« wjja geldt, dat de verlofganger behoorlyk is opgeroepen terwjjl ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, daar van moet bljjken door overlegging van eene gezegelde en gelegali- see de geneetkundige verklaring. Geldt bet verlofgangers, zan wie wegens onvermogen eene ongezegelde ve;klaring is afgegeven, dan kan deze aldns, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeente secretarie wo den ingeleverd. Betreft het verlofgangers, aan wie in verband met een vorig onderzoek als hier bedoeld, door denzelf den geneeskundige reeds eene verklaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliaeerde verklaring worden volstaan. Schagen, den 1 Jnni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemees e', H. J. FOT. De Secretaris, ROGGEVEEN O— Ter-visic-ligging opgaven van Candidaten. De Bu-gemeesier der Gemeente Schagen maakt bekend dat de hij hem ingeleverde opgaven van candidaien voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van twee plaataen in de Provinciale Staten van Noord-Holland, evenals hel door hem opge maakte proces-verbaal van sluiting der candidatenljjst, ter Gemeente secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zjjn. Schagen, den 6 Jnni 1907. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. bedoeld bjj artikel 8, 6de lid, der Provinciale wet. Op hedeo 4 Jnni 1907 zijn, tnsschen des voormiddags negen en drs namiddags vier uur, bjj mij, Burgemeester der Gemeente Schagen (kiesdistrict Schagen), ingeleverd de volgende opgaven van candidaien voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten van Noord-Holland: MERZ, J. REZELMANCzr D. TRAPMAN, P. TER BURG, P. WONDER Az.. P. Schagen. Anna Panlowna. Schagen Noord Scharwoude. Heer Hugowaard. AANTEEKENINGEN Op de opgave van candidaten no. 3 komt als onilertoekenaar voor F. Dams te Harenkarspel, welke niet voor komt op de kiezerslijst der gemeente Harenkarspel als kiezer voor de Provinciale Staten. Op de opgave van candidaten no. 4 komen als onderteekenaars voor A- D. Sleutel en J. E. Os, beiden te Wieviogerwaard, welke niet voorkomen op de kiezerslijst voor die gemeente als kiezer voor de Provinciale Staten. Ten vier ure is deze ljjst door mij gesloten; En is hiervan onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt. Gedaan te Schagen den 4 Jnni 1907. H. J. POT, ROMAN van OTTO VAN LEITGEB. 43. Ach, wat kroop die trein toch langzaam het station binnenZieDaar staat B3rnwart op het perron Goeden dag! Goeden dag! Op reis?... Aha, iiu eindelijk Nu stond de trein en Biirnwart kwam naar hem toe. „Wat ziet ge er fraai uit!" zeide hij, monsterde Paul en lachte hartelijk. En Paul vroeg: „Ik ben lang weg geweest en weet van geen enkele ziel iets, omdat ik eiken dag meende terug te zullen keeren. Weet gij misschien hoe ne met mijne bloedverwanten gaat, en Idinore „Hoe? Weet gij dan niets?" zeide Barnwart gejaagd. „Kom even mode, spoedig. Slechts een paar woorden, want mijn trein vertrekt zoo dadulyk ÏWart vertelde hem in het kort dat Elinore's proces was afgeloopen, dat zij nu werkelijk vnj was llij gunde het haar van harte. Maar nu moest Jnj instappen adieuvoort ging het. Paul verliet het station, zoo vlug hij kon, en sprong in een huurrijtuig. Naar Wter's huis! Daar zat hij nu en hü zag niets van den weg en voelde alleen het onstuimig kloppen van zijn hart. liet was hem nu, alsof een nieuw leven zich aan hem voordeed. Eindelijk brak dan toch de dag aandie dag, welke hem zou bren gen het geluk: waarnaar hij zijn geheele leven zoo yurig had verlangd, welk geluk hem eerst na zoo vele ja ter verkiezing van twee leden van de Provinciale Staten. De Bn'gemeesier her Gemeente Schagen brengt ter openbare kennis, dat op Donderdag, den 13 Jnni aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags vijf nren, de stemming zal geschieden ter ver vulling van twee plaatsen in de Provinciale 8taten van Noord-Ho'. land voor het kiesdistrict Schagen, waar'.oe deze Gemeente behoort. De candidaten, in alphabetiscbe volgorde, zijn MERZ J. REZELMAN Cz. D. TRAPMAN P. VERBURG P. WONDER Az. P. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wet boek van Straf echt, luidende: Hij die O) zettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wetielyk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, word', gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR*. Schagen, den 5 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. 0CO Bepaling steiutijd artt. 57 en 58 der Kieswet. De Burgemeester der Gemeente Schagen herinnert personen, bij wis, en bestuurders van bjjzondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leafijji van vjjf-en twintig jaren hebben bereik', in dienstbetrekking zjjn dat zjj, volgens art. 57 der Kieswet, verplicht zjjn te zorgen voor zoover niet bij algemeenen maatregel van beatnnr vijjstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot eene te honden stemming of herstemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende nren, tnsschen acht nren des voormiddags en vijf ure» des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat ejj volgens art. 58 van genoemde wet, voor zoover arbeid, wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidelokaal en zoo er meerdere lokalen zjjn, in I het grootste of wel in meer dan één aibaidslckaa), gedurende twee j werklagen voor, en op den tot stemming bepaalden lijd op eene zichtbare wijze ia opgehangen eene door hen of van hunnentwege Onderteekende ljjat, de twee achtereenvolgende uren, bovei bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewjjze of voor allen geeameoljjk dat, volgens art. 164 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschrif en wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vyf en zeventig gulden. De aigemeene maatregel van bestunr, bovengenoemd, is gegeven bjj Kon. beslnit van 24 Mei 1901 (St.bl. No. 108) en luidt als volgt Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in art. 67 der Kieswet bedoel de personen en bestuurders van bjjzondere instellingen en céder' nemirgen ten aanzien van bjj hen in dienstbetrekking zjjnde personen, welke uit hoefde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tnsschen de in vermeld artikel genoemde tjjdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende nren vertoeven in dc gemeente, op welker kiezelslijs; sjj voorkomen. Artikel 2. Vrjjstelling ala omschreven in het voorgaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien ran bij hen in dienstbetrekking zjjnde personen alsmede aan personen en be stuurders an bjjzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienst beu ekkng zijnde ziekenverplegers. Schagen, den 6 Jnni 1907. De Burgemeester voornoemd: H. J. POT. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen» brengen ier openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de fi ma Trapman en Co. te Schagen, om vergnnning tot uitbreiding van hare drukkerjj, in perceel Liaii, wijk D. No. 4, kadastraal bekend in Sectie C, No. 532. Op Zaterdag, den 16 Juni 1907, des vooimiddegs te 11 u-en, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoo wel de verzoeker, als zjj, die bezwaren hebban, knnnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tjjdstip, op de Secretarie der Gemeeote kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. SchsgeD, den 1 Jnni 1907. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd H. J POT. Bnrgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. ren van strijd zou te beurt vallen! Hij: wilde er zijn hand nu naar uitstrekken, hij had er toch zoo lang op gewacht! gewacht, alleen op dat, op niets anders, zijn leven lang! In den namiddag was er bezoek bij Sturz. De kring, welke heden hier bij de thee was samengekomen, was niet groot. Maar een kleine kring van vrienden was hier bijeen, die elkaar altijd iets hebben mede te dee- len. Eenigen van de weinigen, wier vriendschap had geduurd ook na het aftreden van den minister. Eigen lijk was men niet bijeen gekomen Ier eere van mevrouw v Wieke. Het gerucht liep namelijk, dat zij; van plan was, de stad metterwoon te verlaten. Heim zat te mid den de rdames gelijk een sultan in zijn harem. Hier waren: de vrouw van den kamerheer, dan Ali Senk- bach, de vrouw van den staatsraad, de dichteres Ange lus von Brand en Quirine Sturz. Juist had men Jane Simonsen's huwelijk besproken. Het jonge paar maakte nu zijn huwelijksreis. Over dit huwelijk was overigens zeer veel te vertellenzee-r-r-r veel! Dat Jane Simonsen haar wil had doorgezet, ver wonderde niemand, daar algemeen bekend was hoe hare ouders haar ten zeerste lief hadden en steeds zich beijverden het geluk en het levensgenot van haar kind te behartigen en te bevorderen. De wijze men- schen, de lui, die overal verstand van hebben en ge woon zijn de daden hunner medemensehen te cri- tiseeren 1die lui vonden dat die ouders kun kind verwenden. (Mevrouw von Wieke gebruikte zelfs het gepeperde woord apenliefde.) Algemeen was men ei over verbaasd, dat aan Evelaar deze geniale speculatie was geluktimmers, die „seherpkijkers" wisten be slist, dat het hem alleen om de aanzienlijke huwelijks gift was te doen geweest. Mijnheer von Heim had lierin ook een vrij groot woord. Hij wist toch dat Eve- I laar kort voor zijn huwelijk nog getracht had van hem ;en belangrijk bedrag te leenen en dat zij daarover met elkaar woorden hadden gekregen en dat zij ten i slotte niet als vrienden geseheiden warenuit welke om- Eeh tuin op het dak. In „Onze Tuinen" komt naar aanleiding van een prijsvraag door dat blad uitgeschreven, een photo met beschrijving voor van een tuin op het dak van het huis van den heer B. Augustijn, O. Z. Voorburgwal 59, te Amsterdam. De ruimte, waarover men beschikt, was 110 vierk. M. en het resultaat mag verrassend genoemd worden. Het dak is gedekt met zwaar zink en heeft een af schot van ongeveer 22 c.M. met vier loozingen. Het zink hec-ft een opstand van ongeveer 15 c.M., waarover dan weer het voetlood hangt. Aan de buitenzijden van het dak zijn deels de muren opgetrokken tot ongeveer IJ M. hoogte, deels is het afgeschoten met hekwerk en rietmatten, terwijl op de kroonlijst een rustiek hek staat. De paden zy'n afgebakend door opstanden van cement ijzer (gewapend beton) ter dikte van 3 c.M. met een hoogte van ruim 40 c.M. Tusschen de buitenzijden van het dak en de cementranden ligt nu de aarde; doch de ondervinding heeft geleerd, dat mon aan de buitenzijden, waar het voetlood over den zinken opstand hangt, eenige ruimte moet laten, aangezien het vocht daartusschen opzuigt en zich dan over den opstand stort, waardoor men lekkage krijgt. Dit nu is verkregen door planken in schuine richting tegen de wanden te plaatsen en door middel van gas- pijpen het overtollige water af te voeren. Tot verderen afvoer van het water zy'n onder in den cementen rand op afstanden van 50 c.M. gaatjes gemaakt, zoodat het overtollige water op die wijze zy'n weg vindt naar de loozingen of naar de voetpaden, doch deze laatste heb ik alle weer mot omgekeerde houten gootjes (twee latten met oen plankje er over) gedraineerd, waarover dan het grint komt. Uit de photographie bly'kt, dat de planten uitstekend willen groeien en bloeien, ja, zelfs zy'n er een paar standighcid mijnheer von Heim nu het recht meende te kunnen putten, de gebruikelijke geheimhouding voor bij te zien en zich op deze vrijmoedige wijze uit te la ten over zijn gewezen vriend. „Ik heb gehoord," zeide hij, „dat Evelaar voor zijn huwelijk met de grootste moeite zich alleen heeft staan de kunnen houden. Hij zat zoo tot over de ooren in de schulden, dat het geen drie maanden langer had moe ten duren. De bankier Hesselroth moet hem er ,uit geholpen hebbeneen bekend geldman en geslepen za kenman, die zich nu wel door den schoonpapa met rente zal laten betalen." „Ach, Evelaar was altijd een zeer onbeduidend per soon," zeide Ali Senkbach geeuwende. „Behalve zijn buitengewoon glimmende rijlaarzen was e rloch waarlijk niets aan hem!" Men lachte om dit betoog. Alleen mevrouw von Brandau lachte niet mede. Zij had met geen woord aan dit pijnlijk en hatelijk gebabbel deelgenomen en had op het hooren van dit gebabbel een hoogroode kleur gekregen. „Maar toch is het een roman!" zeide Quirine Sturz. „Het leven is de grootste dichter," zeide de vrouw van den staatsraad na een kleine pauze. „Heisas brengt het dergelijken onzin overvloedig tot stand, meer nog dan de meeste hongerige lezer of lezeres verteren kan Alen behoeft maar rond te zien in den allernaasten kring." Er ontstond een algemeen stilzwijgen. Door deze stilte vloog één gemeenschappelijk gevoel na deze woorden had de vrouw van den staatsraad nog iets te zeggen en men wilde haar niet in de redt vallen. Er was tegenwoordig maar ééne zaak, waarop zij kon zinspelen. Aller gedachten maakten eene zwen king in die richting. „Ik denk aan die ongelukkige Elinore Winter," her vatte zij haar betoog. Het was gezegd! Even als de dirigeerstok van den kapelmeester eens klaps allen, orchestleden bezieling en leven toezwaait, had vruchtboomen op, waarvan aan een boom meer dan 50 peren zitten. De rietmatten zy'n aan de noordzijde geplaatst, om van dien schralen wind gevrijwaard te zy'n, en waardoor een mooi luw hoekje om de vrucht boomen ontstaat, terwy'1 een flink zomerhuisje den oostenwind keert. Alles groeit er welig, de rozen zjjn zelfs zoo, dat de meeste kronen der stamrozen met meer dan 20 knoppen pryken. Wil je wel syn, wil je rusten Soekt het niet in vreemde kusten Eygen huys en eygen dack, Dat is vry een groot gemack. Deze spreuk, in een mooi lijstje gevat, leest men, als men boven gekomen, op het punt staat den tuin in te gaan. En dan komt men in 't hartje van Oud- Amsterdam op het dak van een mooi koopmanshuis uit de 17de eeuw te midden van seringen, weigelia's, aucuba's, struik- en stamrozen, twee pereboomen, een appel, een perzik, W. wingerd, fuchsia's, viooltjes, vergeet-my'-niet, wonderboom, agapanthus, enz. Afzonderlijk genoemd moet worden de wilde kastanje, dien men op het middenperk ziet. Als knaap van zeven jaar eelt de eigenaar dien gezaaid en hem vervolgens overal meegenomen, waar hy' zich metterwoon vestigde. Nu eens in een kuip gezet, dan weer in den tuin uitge- plant, zal hy' thans wel de verhevenste standplaats onder de Nederlandsche kastanjeboomen innemen. Als men hier ziet wat gezelligheid, wat tuingenot men kan smaken, zelfs in 't hartje van een wereldstad, betreurt men het, dat er in die richting niet nog oneindig veel meer gedaan wordt. Intusschen „Leerin gen wekken, voorbeelden trekken". Winkel. Het jaarlyksch onderzoek van milicien-verlofgangers uit deze gemeente, en de daaronder ressorteerende overige gemeenten, is bepaald op 12 Juni a.s. Winkel. De stemming en zoo noodig de herstemming voor de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad (periodieke aftreding der heeren J. Koomen Hz. en J. Breebaart Kz.) is bepaald respectievelijk op 9 en 16 Juli a.s. Gedurende de maand Mei is in de Rijkspostspaar bank verbonden aan het postkantoor te Anna Paulowiia, (met de daaronder ressorteerende bijkantoren) ingelegd f9842,975 en terugbetaald f6729.02. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nommer 497. De heer F. Felkers heeft om gezondheidsredenen bedankt als directeur der zangvereeniging „Crescendo" te Anna Paulowna. Voorloopig zal in zyne plaats op treden de heer D. Zon. De Harmonie te Anna Paulowna zal by gunstig weder Zondagmiddag 9 Juni eene vaartocht maken over het Ewyckskanaal naar de Van Ewycksluis. Na aldaar eenige nummers gespeeld te hebben, wordt de terug tocht weder aanvaard. Vrijzinnige Kiesvereeniging le Wieringcrwaard. Ingevolge de oproeping in een advertentie dezer courant van belangstellenden, ter bespreking van de wenschelykheid tot oprichting eener kiesvereeniging in deze gemeente, was ruim een 20-tal personen opgekomen. Op verzoek nam de heer J. P. Backx de leiding op zich, die begon met in herinnering te brengen, waar voor men hier was bijeengekomen en die daarop rond vroeg, wie lid wenschten te worden van de nieuwe vereeniging, waarop byna allen een bevestigend antwoord gaven. Aan de hand van het reglement van Schagen's Kies vereeniging, werden ook hier de Statuten ontworpen. Het doel der vereeniging is le. Het stellen van vrijzinnige candidaten voor de Tweede Kamer; 2e. voor de Provinciale Staten; 3e. voor den Gemeenteraad; 4e. het bevorderen van de belangen der gemeente Wieringerwaard en van hare ingezetenen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. P. Backx, R. D. Kaan, J. E. Vos, H. Limpers, A. Visser, H. Sijbrands en K. Zyp, uit wie door de vergadering tot Voorz. werd gekozen de heer J. P. Backx, die deze functie voorloopig aannam. Aan de orde werd nu gesteld of de kiesvereeniging zich ditmaal reeds zou bemoeien met de verkiezing van leden voor Provinciale Staten. Na eenige discussie werd daartoe besloten en met nagenoeg aigemeene stemmen werd de heer Rezeiman candidaat gesteld. Daarna werd de vergadering gesloten. au het woord der vrouw van den staatsraad nieuwe stof .voor gepraat gebracht. Angelus von Brand knikte zoo heftig met het hoofd, dat liet lorgnet haar daardoor bijna van den neus del. Zij had altijd groote belangstelling gekoesterd voor Elinore Winter. Ja, waarlijk, het leven is een dichter, en elk feijner uitingen verraadt zijn kunst. „Hoe gaat het nu toch met haar?" riep Ali uit. „Wat beklaag ik haar toch van harte I" zeide mevrouw »on Stahlhof. „Overigens met een weinigje men- schenkennis had men van den beginne reeds kunnen zien, dat die twee niet bij elkaar pasten. Een ongelukkige keuze, \van beide zijden, niets anders." Deze opmerking was volgens mevrouw von Wieke veel te t>nbestemd. „U weet dan niets?" wendde zij zich nu tot me vrouw Sturz. ..Nu, ik weet heel wat. Ik denk ook, dat het niet alleen maar een ongelukkige keuze was! Daar was schuld, zeg ik. Zij moet toch, als slot-effe: t, haar man eenvoudig in den steek hebben willen la- en ja, ik ben er zeer goed over ingelicht. Alles was met zorg voorbereid. Zij had zelfs een kamer gehuurd bij een vrouw, die aan studenten kamers ver duurt. Die vrouw moet de weduwe zijn van een vroe- jeren (bediende van haar. Zeer waarschijnlijkwel ten oude vertrouwde!" „Mevrouw von Wieke! riep de vrouw van dm ka merheer nu diep verontwaardigd uit, „hoe kunt u zoo ets toch beweren „Nu!" zeide de vrouw van den Staatsraad bits. Ik •en gewoon te verantwoorden, wat ik zeg. Maar ove- ■igens moet het een publiek geheim zijn, dat zij oude ictrekkingen heeft met een student. Én dan zou liet oen eenmaal zoo ver gekomen zijn." „Bijna onbegrijpelijk!" zeide Ali Senkbach zacht en net zulk een air van eerlijk gemeend, als haar maar mogelijk was. „Wat zegt gij er van, mijnheer von Heim?" vroeg de vrouw van den staatsraad nu met aandrang. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1907 | | pagina 1