AllClltl Bitlfi- AlmrieiliE- LmIImiIM Zo idag 23 Juni 1907. 51ste Jaargang No. 4267 EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Vasthouden van Eenden. Buiteiilandsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. mT m r m SGHAGEB CBUKANT. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. NGEZONDFN STUKKEN één dag vroeger. M.irt>üu s •CHAG158Ï, Laan, I? 4 Intcrc. Ttlephooa Ho. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meerö cN Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit vier bladen C K M KI. X T1SC'HAGIIX. i» o L I T 1 K. Tegon betaling der kosten i s by het Gemeentebestuur terug te bekomen eon postduif met 2 ringen aan de pooten gemerkt X 815 en N. U. IIP 06 V 3804. Tor Secretario worden inlichtingen verzocht omtrent een vermiste kist, blauw geschilderd, inhoudende 24 kop boter. —o VERGADERING van den Raad der gemeente Schagon, op Dinsdag 25 Juni 1907, des namiddags te 7$ uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Kwyting uit. den post van onvoorziene uitgaven dionst 1906. 3. Af- en overschrijving dienst 1906. 4. Adressen betreffende verkoop van gemeente-eigen dom. 5. Verzoeken om afschrijving Hoofdelykon Omslag en Belasting op do bonden. Schagen, 19 Juni 1907. De Burgemeester: H. J. POT. o— Burgomeesfer en Wethouders van Schagen brengen aan belanghebbendën in herinnering bot bepaalde bij art. 49 dor algemeene politie-verordening voor deze ge meente, luidende als volgt Onverminderd de bepal ngen van art. 458 van het Wetboek van Strafrecht, mogen eenden, ganzen, zwanen en kippen op eens anders eigendom, zonder toestemming van den daartoe belanghebbende, niet verblijven. Gedurondo bot tijdvak van 1 Juli tot 15 September moeten eenden worden gebokt of opgesloten. Mede wordt herinnerd aan bet bepaalde by art. 50 dier verordening, volgens hei welk do houders van zich binnen de gemeente Schagon bevindende eenden,ganzen en zwanen verplicht zijn telkens binnen aclit dagen nadat zjj eenden, ganzen of zwanen bobben aangeschaft, daarvan aangifte te doen bij den Burgemeester. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hocgste 6 dagen. Schagen, 21 Juni 1907. Burgomoestor en Wothoü Iers voornoemd H. J. POT. De Secretaris ROGGEVEEN. Bekendmaking betreffende voorkoming brandgevaar broeien van hooi. Burgennestor en Wethouders van Schagon brengen ter konnis van belanghebbenden, dat ingevolge de dooi den Raad dier gemeente vastgestelde regeling betrek kelijk het onderzoek naar do broeiing van hooi enz.: lo. De Gemeente is verdeeld in oen Noordelijke en een Zuidelijke hooistokorswijk en de scheidingslijn tus schen die wijken wordt geacht te zijn getrokken vanaf do brug aan de Lango Snevert door de Hoep over de Markt naar en door de Heeronstraat, langs de Loet, den Menisweg en bet pad loopend langs bet Schager Wiel en vandaar langs den dijk liggende aan den Zuidkant van don polder Burghorn tot aan de Gemeente Sint Maarten 2o. Dat voor het loopende jaar tot hooistekors zijn benoemd voor de Noordelijke wijk WILLEM BLEEKER, Noord, wjjk A no. 42 en CORNELIS TUINMAN, Noord, wijk A no. 22; voorde Zuidelijke wyk KLAAS GOVERS, Loet, wyk E no. 54 en CHRISTIAAN SPEETS, Dorpen, wyk D no. 29. Tevens worden belanghebbenden horinnerd aan de volgende bepalingen dor algemeene politio-verordening dezer gomeente: Art. 129. Het is verboden, hooi, stroo of andere licht ontvlam bare stoffen buitenshuis te verzamelen of te bergen op minder dan 10 Meter afstand van den openbaren weg, van eenige, voor het publiek toegankelijk gestelde open plaats, van eenlg gebouw of getimmerte, tenzij daarvan gescheiden door eene dichte planken schutting ter hoogte van minstens 2 Meter. Burgemeester en Wethouders kunnon van het bier bepaalde ontheffing verleenen. Art. 130. Houders van hooi, stroo en andere licht ontvlambare stoffen zy'n verplicht, van ieder ontdekt gevaar van brand, door broeiing of eenige andere oorzaak ontstaan, onverwijld kennis te geven aan den Burgomeester, en tevens aan de daartoe \anwege de gemeente aangestelde hooistekers, die steeds tot onderzoek daarvan moeten worden toegelaten. Zy zyti verplicht, op last van den Burgemeester of van de hooistekers, de bedreigde voorwerpen terstond van de plaats te verwijderen, en verder al datgene aan te wenden, wat hun door of vanwege don Burgemeester of do hooistekers wordt bevolen. Art. 131. Hot is verboden, aan hout, hooi, stroo of andere licht ontvlambaro stoffen te arbeiden by ontstoken vuur; of oii hekolhuizen, timmerwfnkels, loodsen of plaatson, waar gomelde stoffen verwerkt of bewaard worden, op oenigo andere wijze te yorlichten dan door goed gesloten lantaarns, olie- of gaspitten. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met heen- tenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste f25.—. Tot voorkoming van moeilijkheden worden belang hebbenden ernstig aangespoord hunno verpl chtingen nauwgezet na te komen. Schagen, den 19 Juni 1907. Burgemeester on Wethouders voornoemd H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— De politieke gemoederen worden danig verontrust door een nieuw Drievoudig Verbond. Er is een verbond gesloten tusschen Spanje, Engeland en Frankrijk. De opinie is hu, dat dit verbond gericht is tegen Duitschland's belangen, vooral met het oog op Ma rokko. Officieel heet dit bondgenootschap ontworpen I opdat de toestand in de Middellandsche Zee en den j Mlantischen Oceaan blijve zooals die is. i De Neue freie Presse, een blad, dat voor Oostenrijk met zeker Igezag mag spreken, zegt van het nieuwe Drievoudige Verbond: De sluiting van zulk een verdrag vooronderstelt wantrouwen en is geen goed klinkend voorspel op een vredesbijeenkomst. Werkzamer dan alle scheidsrechterlijke instellingen is het vertrouwen, en te Londen, Parijs en Madrid wordt een overeenkomst ge troffen, die, daar zij als verdedigende maatregel wordt voorgesteld, door de openbare meening van de drie lan den niet anders kan uitgelegd worden dan dat Duitsch- land, Italië en de Vereenigde Staten geen vertrouwen verdienen; noch Duitschland noch Italië denkt eraan, de Canarische Eilanden of de Balearen te bezetten, en wat de Vereenigde Staten betreft, is er ook geen aan leiding om aan te nemen dat zij Spanje plotseling denken aan te vallen. Indien deze nieuwe waarborgverdragen alleen bevat ten, wat bekend wordt gemaakt, dan zijn zij op de Engelsche, zoo gemakkelijke legende van Duitschland's onverzadelijkcn yeroveringslust opgebouwd cn moeten haar helpen verspreiden. Zij zullen Duitschland echter niet beletten, om zich te bewegen. Gelooven de Fran- sche diplomaten dan in ernst dat Duitschland in de Middellandsche Zee dacht te vechten'? Indien Frank rijk zijn verkeer met Corsica, Algerië en Tunis door het verdrag beveiligd wil hebben, dan kan slechts een MiddelIandsche-Zee-mogendheid, namelijk Italië, als vij and verwacht worden en Italië is alleen de vijand, in dien Frankrijk liet of zeil aanvalt öf wanneer het als bondgenoot van het door Frankrijk aangevallen Duitsch land zijn bondsplicht heeft te vervullen. Het verdrag is als defensief verdrag ten minste overbodig. Daar echter dit werk een beteekenis moet hebben, kan 't slechts deze zijn, dat 't, ingeval van een geschil over belangen in de Middellandsche Zee of den Atlan- tischen Oceaan bij voorbaat het overwicht voor <le drie Furopeesche westersche mogendheden moet ver zekeren. Zoodoende is eigenlijk ook het verdrag van Algcciras alleen nog van den goeden wil van deze drie, of juiste rvan Engeland en Frankrijk, afhanke lijk gemaakt. Wanneer uit het onzekere gebouw van het Marokkaansche rijk nog meer steenen vallen, kun nen zeer moeilijke vraagstukken rijzen, en dan zullen Engeland, .Frankrijk en Spanje onder de Staten die het verdrag van Algeciras geteckend hebben, hun wil kunnen doorzetten. Het is eender als in Oost-Azië, waar nu Engeland, Frankrijk cn Japan bij elke gele genheid samen zullen oprukken. Onmogelijk kan het algemeene gevoel van rust erbij gebaat zijn, wanneer in vraagstukken die voor alle handeldrijvende staten van belang zijn, bij voorbaat een meerderheid is geschapen, waartegen de anderen feitelijk onmachtig zijn. Duitschland is alleen daarom het meest getroffen, omdat Engeland en Frankrijk, het niet alleen als den sterken oeconomisehen, maar ook als een politiek tegenstander beschouwen. Spanje is F.ngelands en Frankrijk's schildknaap geworden. Duitschland moet schaakmat gezet worden en eraan denken, dat Italië het, in geval van een botsing, niet zou mogen wagen het ter zee bij te springen. Dat noemt men een nieuwen waarborg voor den .vrede. Daarom moet men zich weer afvragen, hoe het dwe pen met een beperking de roorlogstocrustingen met dc vermeerdering ,van de gewapende ententes te rijmen valt. De Duitsche pers bl ijft over het algemeen nogal kalm, zij beweert zoolang het Bondgenootschap Duitsche be langen met rust laat, kan de overeenkomst Duitsch land koud laten. Zooals onze lezers zien, de spelers op ihet groote schaakbord verliezen elkaar geen moment uit het-oog en zijn steeds bezig door den een of anderen zet een voordeelfje te behalen. We kunnen ons nu wel weer prepareeren op een antwoord van Duitschland. Troebelen in Frankrijk. In het Zuiden van Frankrijk blijft het spectakel over de zoogenaamde wijncrisis is en de wetten om de ver- valschingen tegen te gaan voortduren. Der egeering overtuigd dat overreding niet meer baatte, heeft eindelijk gezegd: tot hiertoe en niet verder. De maatregelen die de regeering nam, waren: „Instelling van een gerechtelijk onderzoek tegen de leden van het comité van Argeliers, wegens ophitsing tot oproer; gerechtelijke vervolging van de wijnverval- schers; .vervolging van een aantal burgemeesters, we gens gemeenschappelijk optreden met het doel de plaats der centrale regeering in te nemen. Overplaatsing van eenige regimenten uit het zuiden naar andere ptre- ken.' Het begin was het gevangennemen van de leiders der beweging, wat nogal aanleiding gaf tot eenige op stootjes en groote aanstellerij van de heeren. Fr zijn anders ook een paar zeer te betreuren dingen gebeurd. Te Narbonne bijv. kwam Dinsdagochtend de mare van de aankomst van troepen, de stormklok werd ge luid 'cn de bevolking liep te hoop, omdat zij vreesde, dat de afgetreden burgemeester Ferroul zou worden gearresteerd. Van een in aanbouw zijnd huis werden ijzeren balken gehaald en een bar- rikadc opgeworpen, die men wild eversterken met straat steenen en stoelen en tafels uit een koffiehuis, waar Ferroul zelf zich bevond. Deze gelastte, dat men- ter stond daarmee zou ophouden en den boel afbreken, omdat hij niet tot tien jaar tuchthuisstraf iwenschle veroordeeid te worden! Toen niet dadelijk aan zijn bevel werd voldaan, drcigd chij zichzelf ter beschikking van de justitie tc zullen stellen en begon zelf met het afbreken; weldra was de straat toen weer vrij. Wat liet zenden van troepen betreft, was hij de regcering dankbaar dat zij hem zooveel eer bewees! Vier gevangenen Ferroul en drie andere leden van het comité werden overgebracht naar een extra- Irein, die aan een klein station in de nabijheid van Narbonne gereed stond. Het rijtuig, waarin de burge meester plaats moest nemen, werd geëscorteerd door 150 ruiters. De militaire wagens, waarin de andere leden van het comité van Argeliers werden overgebracht naar Jen extra-trein, moesten ccn grooten omweg maken, daar oen brug in brand was gestoken. De gevangenen werden per trein naar Monlpellicr vervoerd, waar hun aankomst zonder incident plaats: had. hebben en de officieren door de menigte met gefluit en Later werd het in Narbonne minder rustig. Een latei- bericht zegt, dat nu tienduizend soldaten de stad bezet hebben, en de officieren door de menigte met gefluit en gejoel .begroet worden. De winkels, werkplaatsen en banken zijn ten teeken van rouw gesloten. Er hadden ook al ongeregeldheden plaats. Zoo probeerde een troep betoogers, grootendeels boeren uit de omstreken, door middel van petroleum een deur van de onder-prefectuur in brand te steken. De militairen drongen hen terug, waarop ze trachtten door de tuinen heen zich meester te maken van het gebouw. Slechts met veel moeite slaag den de soldaten er in om de menigte uiteen te drijven. Fr werden eenige schoten gelost en één gendarme ge wond. Later hebben de betoogers op het plein van het ge nieentehuis Guillaume, een agent van den veiligheids dienst, met een groot aantal kogels doorboord, en hem daarna te water gegooid. Een agent bracht hem met moeite op het droge en vervoerde hem naar den po litiepost. De soldaten waren inmiddels uitgerukt om do aanvallers te verjagen; dezen schoten met revol vers, hetgeen de troep beantwoordde. Er zijn een groot aantal gekwetsten, en naar jnen zegt, ook dooden ge vallen. Er zijn nog meer agenten van den veiligheidsdienst ernstig mishandeld. Zij wisten te ontsnappen door de wijk te nemen in de onderprefectuur. Fr wordt gemeld, dat er bij de botsing 4 dooden en 11 gewonden gevallen zijn, waaronder een meisje van 20 jaar. De toestand wordt hoe langer hoe droeviger, de laat ste .berichten wijzen daarop. Te Narbonne heeft het publiek geweten, dat een twaalf tal geheime agenten van den veiligheidsdienst zouden aankomen. Om zich van deze agenten te ontdoen, werd aan alle onbekende personen gevraagd zich 4e legitimeeren. Wie aan dit verzoek niet wilde voldoen, werd onderzocht. Zoo werden de agenten van politie ontdekt en mishandeld. Vier hunner werden bijna gelyncht. Een is zoo goed als stervende; hij vluchtte en toen hij teruggevonden werd aan de menigte ver toond met de vraag: „Moeten wij hem terdood yer- oordeelen Van alle kanten werd geroepen„Ja, gooi hem in het kanaal!" Dit geschiedde; bij zijn pogingen om te zwommen werd de man overstelpt door steenworpen en revolverkogels. Medelijdende mensehen redden den agent, en brachten hem naar het stadhuis, achtervolgd door jle joelende en schreeuwende menigte. Een onderofficier, die mat ean aantal soldaten voor het stadhuis stond, niet wetende wat er gebeurde, gaf dadelijk vuur. Dc soldaten losten ook hunne geweren, en vijftien personen vielen; Vier waren dadelijk dood. Te iMonlpellier zijn 15 personen gewond. Te Perpignan werd het gebouw der prefectuur van vier Zijden te gelijk in brand gestoken. De prefect en zijn gezin moesten uit de prefectuur vluchten, doch konden er later in terugkeeren. Overal loopen betoo gers door de straten, roepende: „Weg met Clemenceau!" Te Montpellier ontstond bij straatbetoogingen Don derdag een ernstig gevecht tusschen da troepen en de betoogers, die op de soldaten schoten. Aan beide zijden vielen gewonden; tot nog toa is de toestand van geen der gekwetsten ernstig. Te Beziers deed de menigte Donderdag een jnval in de kazerne te Agde en zette de soldaten aan, om te d serteeren en zich /bij de bctoogende wijnbouwers aan te sluiten. Ongeveer 30 soldaten verlieten de kazerne, met me deneming van hun geweren en hunne patronen pn gingen naar Beziers, waar zij 's morgens te half ze ven aankwamen. De afdeeling deserteurs bezette hel hoofdplein der stad, waar de geweren aan rotten wer den gezet. Een bijzondere uitgave van het dagblad I.iberté geeft een omstandig verhaal van het oproer in een regi ment soldaten, die uit Beziers waren weggezonden, en I thans ieder met driehonderd scherpe patronen daar heen zijn teruggekeerd. De isoldaten gingen, zonder hun officieren, in vol maakte orde naar Beziers, waar zij hedenmorgen om 6 uur terugkwamen, met de tamboers en trompetters aan hyt hoofd, onder de toejuichingen der menigte. Zij eischen het vertrek van het regiment, dat hen ver ving; ;dfc bevolking voorziet dc soldalen van levens middelen. Later wordt bericht, dat de muiters weer naar hunne kazerne zijn teruggekeerd en hunne onderwerping heb ben aangeboden. De Fransche Kamer sprak in een molie van ver- trouwen haar goedkeuring uit over het optreden van minister Clemenceau. Wieringer waard. Naar we uit zekere bron vernemen, wenscht de heer R. D. Kaan, die niet ter vergadering tegenwoordig was, in geen geval candidaat te zijn voor de a.s. verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. i Winkel. De heeron Hazeloop en Sprengor, respectievelijk Rykstuinbouwieeraar en adspirant-Rykstuinbouwleeraar, hebben Vrijdagmorgen den proeftuin van vruchtboom en alhier geïnspecteerd. Wij vernamen, dat de aanplant door hen in zeer goeden staat werd bevonden, en dat het alle aanbe veling verdient om de vruchtboomen in struikvorm achter het marktgebouw te gaan bezion. Winkel. Aan don milicien C. Schager, die aanvankelijk 24 Juni a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moest komen, is door den Minister van Oorlog overeenkomstig zy'n verzoek uitstel van opkomst verleend tot 7 October a.s Heer (Ingewaaid. Door het polderbestuur is als 2e Machinist aan het Stoomgemaal op een salaris van f500 met vrye woning benoemd de heer D. van Schagen te Veenhuizen. Op do voordracht waren mede geplaatst de hoeron K. Leeg water en J. Muller te Alkmaar. Heer llugowaard. Voor de oefeningen van het voorbereidend militair onderricht hebben zich aangemeld 39 jongelieden. Heer Htigowaard. Door hot polderbestuur is by publieke aanbesteding, den 19 gehouden, de levering opgedragen van materialen benoodigd in 1907: aan G. A. Conyn en Zn. te Alkmaar eikenhout voor f336 en vurenhout voor f129: aan J. Eecen Gz. to Oudkarspel grenenhout voor f307.30, aan K. Mat te Spaarndam, teer voor f75.40 en aan B. J. Houwing te Edam, spijkers voor f68.70. Heer Hugowaard. Waren de vorige week de oudste leerlingen der vier scholen naar Amsterdam geweest, thans was het feest voor de jongeren. School 3 en 4 brachten 19 Juni 11. een bezoek aan Egmond en Schoorlschool 1 en 2 gingen den volgen den dag naar Egmond, waar men een paar uur aan het strand vertoefde. Vervolgons ging hot naar Bergen. Had men aan het strand reeds genoten, hier schoen aan de pret geen einde te komen. Het beklimmen der duinen en het rollen in hot zand was voor allen even prettig. Om 6 uur werd do terugtocht aanvaard. Ongevoer 8 uur kwam men zonder tegenspoeden thuis. Installatie Burgemeester St. Maarten. Buitengewone vergadering van den Raad der ge meente Sint Maarten, gehouden op Donderdag 20 Juni 1907, dos avonds to half zeven uur. Aanwezig alle leden, 1 vacature. Voorzitter do hoer P. de Boer, Wethouder. Na opening der vergadering wordt eone missivo ge lezen, waarin de hoer A. Klerk, wegens zyne benoeming tot burgemeester der gemeento zijn ontslag vraagt als Ontvanger der gemeente. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. in hunno verga dering hebben besloten, dit ontslag (dadelijk ingaande) op de meest eervolle wijze te verleenen, onder dankzeg ging voor de zoo uitstekende wyze, waarop de heer Klerk dit ambt heeft waargenomen. Allen voor. Er zal dus nu een oproeping voor een nieuwen func- tionnaris moeten plaats hebben. De borgtocht blijft met algemeen goedvinden bepaald op f1000; het salaris op f 225. Was verder ingekomen eon missive van den Commis saris der Koningin, dat by Koninklijk besluit van 4 Juni tot Burgemeester van St. Maarten was benoemd do heer A. Klerk, die de voreischto eeden had afgelegd. Alsnu nam de heer P. do Boer het woord, zeggende Mijnheer de Burgemeoster, heden hebt ge dan in handen van den Commissaris der Koningin de vereischte eeden afgelegd en zyt ge Burgomeester onzer gemeente. Sedert enkele dagen wisten wy reeds van deze benoeming, en dat het dus Hare Majesteit do Koningin had behaagd U tot onzen Burgemeester aan te wijzen. Wat dit aangaat, geloof ik dat de Raad zich met deze benoeming volkomen kan vereenigen. En daar het van daag do dag is, dal U deze betrekking aanvaardt wil ik U daarmee hartolijk gelukwonschen. Burgemeester zyt ge pas heden, als Secretaris reeds jaren aan ons verbonden, en als Secretaris hebben wy U loeren kennen en hoogachten, en daarom mogen we ge looven en vertrouwen, dat U ook in uw nieuwe ambt ie belangen der gemeente zult behartigen op eon wyze, die ons alles goeds van de toekomst mag doen ver wachten. Ik hoop dan ook, dat u vele jaren voor ons als Burgemeester zult mogen werkzaam zijn, tot bed der burgerij en tot genoegi-n van uzelf, en met dezen wonsch bevostig ik u in uw kwaliteit van Burgemeester en doe ik U den ambtsketen om, als teeken van uwe waardig heid. De nieuwbenoemde Burgemeester nam daarop het woord en zeide Mijnheor DE BOER Ik dank U vriendelijk voor de waardoerende woorden zooeven tot my gesproken en wil daaraan gaarne het volgende toevoegen Geachte Raad! Getroffen ben ik tjoor de woorden zooeven door Uwen oudsten Wethouder gesproken, maar nog meer was ik dat, toen do grootste meerderheid Uwer den 19 April j.1. my aanzoebt, te willen solliciteeren naar do betrek king van Burgemoostor dezer gemeente. Waar ik zoo'n blijk van waardeoring on vertrouwen van U ontving, meende ik na rijp beraad niet te mogen nalaten daartoe over te gaan. Ik stel dat op hoogen prijs, eveneens dat het H. M. de Koningin heeft behaagd wederkeerig het vertrouwen dat U mij heeft geschonken, ook op U over te brengen. Ik bedank U daarvoor nogmaals hartelijk, Myne Heeren en ik hoop, waartoe ik myn best zal doen, dat U nimmer berouw zult hebben over hetgeen U hebt gedaan. Mijn streven zal zijn, wat ook uw streven is: zooveel mogelijk door samenwerking datgene voor de gemeente en hare ingezetenen te doen, wat tot bloei en bevorde ring der welvaart daarvan strekt. Wij zullen daar door, ik twyfol niet, wel eens van meening verschillen, doch indien de critiek daaruit voortvloeiend, opbouwend en niet telkens afbrekend is, kan door wrijving van gedachten veel goeds tot stand komen. Ik ben nog jong en daardoor zal ik nog in veel dingen te kort schieten, doch ik hoop en reken op uw onmis- baren steun en dan twijfel ik niet, daar ik de taak van Burgemeester ernstig, doch met waarheidsliefde en humaniteit zal opvatten, zonder aanzien des persoons, tot welken rang of stand of tot welke godsdienstige ge zindheid bohoorende, dat ik de achting der burgerij zal behouden. Ik heb gezegd. De heer De Boer zeide, dat deze woorden bepaald weerklank hadden gevonden in de harten der raadsleden en dat zy allen gaarne zouden samenwerken tot heil van St. Maarten. Hieina volgde algemeene felicitatie. Daarna nam do heer Klerk het presidium ovir. Nadat de heer De Boer dank had gebracht voor den steun, dien by gedurende twee maanden als p aatsver- vangend hoofd der gemeente had ondervonden, werd de openbare vergadering gesloten. Als onderwijzer te West-Boemster is benoemd de heer P. J. Plaatsman thans als zoodanig werkzaam te SI. 1'ancras. Te Broek op Langend ijk en te Noonl-Srliarwoiule werd aan de betaal kantoren aldaar in het seizoen 1906— 1907 voor eon bedrag omgezet groot f 1.705.582.81. Broek op Langeiulijk, 21 Juni 1907. Hoden word besteed voor aardappolen gladblaadjes f 0,95 a f 1.12$, muizen f 1.124 a f 1.85, kloine f 0.12$ a f 0.70, per 17$ K.G., wortelen f 1.50 a f2 60 per 100 bos. Do nieuwbenoemde Burgemeester te Anna I'au- lowiia zal, naar men ons mededeelt, 15 Juli a.s. woidoii geïnstalleerd. Donderdag j.1. is by reeds bcCedigd.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1