ilieisei Niiiu- AlKFimlls- k Luüiiillil. Do. derjag 27 Juni 1907. 51ste Jaargang No. 4268. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. NGrEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. BureauIGHAGBW, iLaan. e 4. Interc. Tdephoon No. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3,60. Afzonderlijke nummers 5 Cant. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. Bij post Rz. C. Meurs Pz. P. Vasthouden van Eenden. Buitenlandscli Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. SGHAGER CODIAIUT. Dit nummer bestaat uit tioie bladen. GEMEENTE SCIIAGEN. Bekendmakingen. POLI T I E. Gevonden voorwerpen1 zilveren medaillon met kinderportret. Candidatenlyst en Proces-Verbaal, bedoeld bij artikel 10 der Gemeentewet. Op heden 25 Juni 1907 zyn tusscken des voormiddags negen en des namiddags vier uur bij mij, Burgemeester der Gemeente Schagen (Gemeentelijk kiesdistrict Sclia- gon), ingeleverd do volgende opgaven van candidaten voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad, (alphabe- tisch opgemaakt) liijpost Rz. tl, Meurs Pz. P. Ten vier ure is deze lfcst door mij gesloten. Mitsdien vorklaar ik tot loden van den Gemeenteraad te zyn bonoemd En is hiervan onmiddellijk proces verbaal opgemaakt. Gedaan te Schagen, den 25 Juni 1907. Voor afschrift. De Burgemeester(w.g.) H. J. POT, H. J. POT. Burgemeester. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen aan belanghebbenden in herinnering het bepaalde by art. 49 der algomeene politie-verordening voor dezo ge meente, luidende als volgt Onverminderd de bepalingen van art. 458 van het Wetboek van Strafrecht, mogen eenden, ganzen, zwanen en kippon op eens anders eigendom, zonder toestemming van den daartoe belanghebbende, niet verblijven. Gedurende het tydvak van 1 Juli tot 15 September moeten eenden worden gehokt of opgosloten. Mede wordt beiinnerd aan het bepaalde by art. 50 dier verordening, volgens hetwelk de houders van zich binnen de gemeente Schagen bevindende oenden,ganzen en zwanen verplicht zijn telkens binnen acht dagen nadat zy eenden, ganzen of zwanen hebben aangeschaft, daarvan aangifte te doen bij den Burgemeester. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 21 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. J. POT. De Secretaris ROGGEVEEN. Bekendmaking betreffende voorkoming brandgevaar broeien van hooi. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge de door den Raad dier gemeente vastgestelde regeling betrek kelijk het onderzoek naar de broeiing van hooi enz.: lo. De Gemeente is verdeeld in een Noordelijke en een Zuidelijke hooistokorswyk en de scheidingslijn tus- schen die wijken wordt geacht te zyn getiokken vanaf de brug aan de Lange Snevert door de Hoep over de Markt naar en döor de Heerenstraat, langs de Loet, den Menisweg en het pad loopend langs het fechager Wiel en vandaar langs den dijk liggende aan den Zuidkant van den polder Burghorn tot aan de Gemeehte Sint Ma,ai*ton 2o. Dat voor het loopende jaar tot hooistekers zijn benoemd voor de Noordelijke wijk WILLEM BLELKLR, Noord, wyk A no. 42 en CORNELI8 ^UfNMAN, Noord, wijk A no. 22; voor de Zuidelijke wyk KLAAS GUVEKo, Loet, wijk E no. 54 en CHRISTIAAN SPEETS, Dorpen, wyk D no. 29. I Tevens worden belanghebbenden herinnerd aan de volgende bepalingen der algemeene politie-verordening dezer gemeente: Art. 129. Het is verboden, hooi, stroo of andere licht ontvlam bare stoffen buitenshuis te verzamelen of te bergen op minder dan 10 Meter afstand van den openbaren weg, van eenige, voor het publiek toegankelijk gestelde open plaats van eenig gebouw of getimmerte, tenzij daarvan gescheiden door eene dichte planken schutting ter hoogte van minstens 2 Meter. i Burgemeester en Wethouders kunnen van het hier bepaalde ontheffing verleenen. Art. 130. Houders van hooi, stroo en andere licht ontvlambare stoffen zyn verplicht, van ieder ontdekt gevaar van brand, door broeiing of eenige andere oorzaak ontstaan onverwijld kennis te geven aan den Burgemeesteien tevens aan de daartoe vanwege de gemeente aangestelde hooistekers, die steeds tot onderzoek daarvan moeten OP Burgemeester „f van de hooistekers, de bedreigde voorwerpen toratond van de niaats te verwijderen, en verder al datgene aan te wendol wat hun door of vanwege den Burgemeester of de hooistekers wordt bevolen. Art. 131. Het is verboden, aan hout, hooi, strooandere licht ontvlambare stoffen te arbeiden by ontstoken vuur of om hekelhuizen, timmerwinkels, loodsen of plaatsen, waar gemelde stoffen verwerkt of bewaaid woiden, op eenige andere wyze te yorlichten dan door goed gesloten lantaarns, olie- of gaspitten. „„0+>-ofi mot beeh- t Overtreding dezer bepalingen wordt ^straft met hech tenis van ton hoogste zes dagen of geldbo Tot voorkoming van moeilijkheden hebbenden ernstig aangespoord hunne veipl.chtingen nauwgezet na te komen. XÏÏÏSnW-.» voornoemd De Secretaris, ROGGEVEEN. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de firma Trapman en Co., om in het perceel, kadastraal bekend in Sectie C, No. 532 hare drukkerij te mogen uitbreiden, door hen is toegestaan. Schagen, den 24 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. J. POT, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. Tot dusverre blijft het in Zuid Frankrijk nogal rus tig. Het Zuiden is overstroomd met troepen ien zoo doende nog geen verdere uitspattingen. De stemming van de bevolking blijft nog opgewonden. De muitende troepen zijn ook weer tot rede gebracht en hebben hunne kazernes weer opgezocht. De aandacht trekt zeer het bezoek van den hoofd man der beweging van de wijnbouwers Marcelin Al- bert, gebracht aan minister Clemenoeau. i De verdwenen verlosser, bang gevangen genomen te worden, dook eensklaps te Parijs op. Hij kwam Cle menceau vragen een einde te maken aan de bewe ging, die vooral door hem ontketend is. Het schijnt dat berouw hem dreef. Hij zelf had "als zoovelen, die j een volksmenigte in beweging zetten, er weer niet aan ge dacht dat het veel moeilijker is haar tot rede te brengen. Wonderlijk genoeg heeft Marcelin Albert het minis terie van binnenlandsche zaken weer verlaten zonder te .worden gearresteerd. Clemenceau is blijkbaar van oordeel, dat de verlosser zoolang hij in Parijs is geen kwaad doet. Er wordt-echte rmedegedeeld, dat Albert den jraad kreeg zich aan te melden bij de justitie en dat inderdaad zou doen. De Temps heeft hem geïn terviewd. Hij kon over het onderhoud met Clemenceau niets mededeelen, maar verklaarde naar het zuiden te willen gaan. Inderdaad is hij per auto in de richting Montpeliier vertrokken vergezeld door een journalist. De premier weigerde opheldering te geven over dit bezoek. Toch wist men, dat Albert in een geweldige berouwstemming was en dat hij tot den president van den ministerraad zou hebben uitgeroepen: o kon ik weer goedmaken het kwaad dat is aangericht. Terwijl het in de plaatsen waar eerst het verzet het hevigst was kalmer wordt en van het 17e regiment dat muitte slechts 1 man nog ontbreekt, begint de op roerige geest op het platte land zich meer in daden te uiten. Bij Argeliers is een brug vernield. De telegraafverbindingen van Narbonne met Perpig- nan en Montpeliier zijn gestoord door vernielingen in de dorpen gepleegd. De beweging der troepen om Nar bonne doet vermoeden dat de dorpen Argeliers en Miripoix door soldaten zullen worden ingesloten, ter wijl verder alle dorpen binnen een cirkel met een straal van 25 K. M. om Narbonne gelegen militair zullen worden bezet. Op verschillende plaatsen zijn de rails der spoorwegen opgebroken. In Lodène wordt de onder-prefectuur belegerd dooi de menigte. In Narbonne zelf is het weer kalyi, zoodat de win kels en café's weer geopend zijn, terwijl ook uit Mont peliier van geen incidenten wordt gewaagd. Over den toestand in Portugal hebben wij reeds het een en ander meegedeeld. De laatste dagenkomen er berichten die er op wijzen, dat het daar geducht spookt. De minister-president Joao Franco, die de Kamer ontbonden heeft en de dictatuur instelde, had een reis gemaakt van Lissabon naar Oporto. In verschillende bijeenkomsten op verschillende plaatsen wilde hij rede voeringen jiouden, om zijn optreden ie rechtvaardi gen. Hij werd daarin belet door het rumoer, dat hem het spreken verhinderde. Herhaaldelijk moest hij be schermd worden door de politie en de troepen. Zaterdag kwam Franco in Lissabon lerug. En ook daar was de ontvangst zeer rumoerig. Een dichte me nigte had zich verzameld voor het station, en begroette den minister met den kreet: „Weg met den dictator!" Met de sabel en met het geweer moest voor den minister een weg worden gebaand; een gevecht dat uren duurde en waarbij vrij: wat bloed vloeide, moest wor den geleverd op het stationsplein. De berichten uit Lissabon waren Zaterdag in ver band hiermede, zeer ernstig. .De koning bevond zich aan boord van den kruiser Amelia. Het huis van den minister-president werd door troepen bewaakt. De op winding in de hoofdstad en in de provinciesteden was groot. Maar Joao Franco is voornemens in geen en kel opzicht toe te geven, en zijn aangevangen werk voort te zetten. De grondwettige waarborgen zijn opgeheven. De perswet is geschorst. De prefecten zijn gemach tigd, het verschijnen van dagbladen te beletten. De censuur wordt met krachtige hand toegepast. Bij de gevoerde gevechten zijn 2 personen gedood en veertig gewond. Den dag van de begrafenis der slachtoffers was er algemeen rouw in Oporto. De bladen kwamen met dikke zwarte randen uit. De vlaggen hingen halfstoks en rouwfloers was voo rde ramen. Dien dag werd er weer op het volk geschoten. Volgens een laatst ingekomen telegram moet de rust hersteld zijn. Ontploffing. Zaterdagavond werden de bewoners van een gedeelte der Langehaven te Schiedam opgeschrikt door een hevigen Icnal. Al spoedig bleek, dat in het koffiehuis van den heer L. Jegen (die er boven woonl) en gedreven wordein de door II. van der Kamp, eene ontploffing had plaats gehad. Toen de politie spoedig ter plaatse was, werd aller eerst tic eigenaar Jegen, die bewusteloos in de ge lagkamer lag, er uitgedragen en in een naastgelegen woning gebracht, waar hem spoedig geneeskundige hulp werd verleend. Gelukkig bleek hij geen letsel te heb ben bekomen; ook de overige in de zaal aanwezigen kwamen er met den schrik af. Bij het onderzoek bleek, dat een gedeelte muur was weggeslagen, de ruiten alle verbrijzeld, een houten schot vernield, terwijl er van den inventaris ook niet veel terecht komt. Vermoedelijk had er een gasontploffing plaals ge had; de hoofdkraan en de leiding daarbij waren ech ter iin orde. Men had namelijk een nieuwen vloer 'n de gelagkamer gelegd en nu wordt vermoed, dat men daarbij in een der buizen, welke door de kast loopt, een gaatje heeft geslagen met een spijker, en liet gas zich in die kast had opgehoopt, zoodat er deze ont ploffing op volgde, zonder echter brand te veroorza: ken, toen de kast aan het toestroomende gas geen weerstand meer kon bieden. Ver van liuis. Men meldt uit Werkendam: 't Was 's morgens 'vroeg/reeds zeer druk bij de aan legplaats van de stoombooten der reederij Fop Smit. Honderden verdrongen er zich en het middelpunt werd gevormd door een twintigtal mannen. Waarom zij de algemeene belangstelling wekten? Zij vertrokken bin nen enkele minuten naar Antwerpen om vandaar de groote reis te aanvaarden naar Shangai, waar zij de groote rivierwerken zouden helpen uitvoeren, toegewe zen aan de llollandsche inschrijvers. Het zijn meest vaders van gezinnen, clie vrouw en kinderen achter lieten om minstens 2i/2 jaar van huis te gaan in het Verre Oosten en daar den kost te verdienen voor hen en de hunnen. Zoo gaat het hier vaak. Toen het hoofd der eerste openbare school deze week eens naging waar de ver antwoordelijke vaders van de leerplichtige schoolkin deren nu eigenlijk te vinden waren, bleek het, dat zij voor ruim 35 pet. elders waren; in Nederland te Helder, Texel, Callantsoog. Delfzijl, Vollenhove, Zwolle, Blokzijl, 's-Gravenzande, Iloek van Holland enz. enz., maar verder ook te Petersburg, Kroonstad, Randers (Denemarken), Kopenhagen, Ismailia, Port Said, Rosario Buenos-Ayres (Z.-Amerika) elc. etc. Moede rontvangt geregeld wekelijks een flink bedrag door middel van de l aannemers, vader leeft van het overblijvende in het verre land en bij tusschenpoozen komt het hoofd des gezins thuis, soms na één, twee maanden, soms na twee, drie jaar om allen eens weer te zien, om een paar weken uit te rusten en dan weer naa rden vreemde te vertrekken en den strijd om het bestaan te strijden met nieuwen, frisschen moed! 'tEischt zeker moed om zoover van huis en gezin den kost te gaan verdie nen, maar h'et geeit goed geld ook. Over enkele da gen bijv. vertrekt een vader naar Shangai, die hvee dochters en 'n zoon meeneemt en die 's weeks daar f 195 minstens zal besommen. Moeder blijft met de overige kinderen thuis. De dochters zullen op het werk voor vader en anderen, ook de aannemers, voor een Holland- sche keuken zorgen! Aanvaring. Vóór sloopershanden het verder onmogelijk zullen maken, is Maandagavond de oude Hembrug nog weer eens iaangevaren; nu door een Engelsch stoomschip van Amsterdam naar IJmuiden. De aanvaring had plaats om 6.45. Ten gevolge hiervan bleef het schip in de remming vastzitten, waardoor de treinenloop ongeveer 15 jninuten werd gestoord. De schade is niet "groot. Gemeenteraad Zij pc. By de Dinsdag gehouden verkiezing voor 4 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding der hee- renG. C. Hulst, H. G. T. Mann, G. de Wit en Jb. Ka ter, zyn 6 candidaten gestold, n.1. de 4 aftredenden benevens de heeren IJ. Best te Schagerbrug en J. Schuit te Burgerbrug. Gemeenteraad Hoogwoud. Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn gesteld de drie aftredende leden, n.1. de heeren P. Kooy, C. Schilder en W. Vyn, zoodat deze zyn herkozen. Gemeenteraad Winkel. By de Dinsdag gehouden verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad zyn candidaat gesteld de heeren J. Breebaart Kzn. (aftr.), J. Breebaart Jzn., J. Koomen Hzn. (aftr.) en J. F. Koorn. De stemming zal plaats hebben 9 Juli a.s. Gemeenteraad Barsingcrliorn. Bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad van Barsingerhorn zyn tot candidaat gesteld, de heeren P. Kistemaker, C. Spaans Hz. (aftr.), en P. do Zeeuw (aftr.). De stemming is bepaald op Dinsdag 2 Juli a.s. Gemeenteraad Haren karspel. Alhier zyn Dinsdag tot candidaten gesteld voor twee leden van den Raad, de heerenW. Keesom (aftr.), J. Krabman en J. Weel. De stemming heeft plaats op 3 Juli a.s. Gemeenteraad Sint Maarten. Dinsdag zyn alhier tot candidaten gesteld voor twee leden van den Raad, de heeren: G. Jonker Pz., W. W. Schermerhorn, G. Schoorl (aftr.) en K. Slot Kz. (aftr.). De stemming heeft plaats op 3 Juli a.s. Gemeenteraad lieer llugowaard. Voor de verkiezing van drie leden voor den Gemeen teraad, periodiek aftredend de hjerenJ. Plevier, P. van Ryn on W. van Slooten, zyn ingeleverd 2 lysten, met de namen van de candidaten: C. Appel, Jb. Plevier, P. van Ryn, J. Schilder en W. van Slooten. Evenals yorige jaren werd ook nu weer door den akkerbouwer, den heer A. Nobel te St. I'ancras, met zyn arbeiders oen reisje gemaakt, waarby zooveel mogelijk het aangename aan het nuttige werd gepaard. Dezen keer werd van Alkmaar per sneltrein geryst naar Enkhuizen, om met de boot de reis te vervolgen naar Stavoren en vervolgens per trein Friesland in tot Koudum-Molkwerum. Deze streek met hare hooi- en weilanden en groote boerderyen was weer iets nieuws voor deze akkerbouwende menschen. Op de terugreis werd Enkhuizen doorgewandeld en de kermis be zichtigd, waarna de reis door die streek werd vervolgd met een wandeling tot de groentemarkt te Bovenkarspel. Hierna weer per spoor tot Hoorn en na eene omwande ling aldaar, per trein weer terug naar St. Pancras, waar elk te half elf in den avond weer in zyn woning kwam. Zoo'n jaarlyksch uitstapje wordt door de arbeiders ten zeersto gewaardeerd. Broek op Lnngcudyk. 1 Heden werd besteed voor: aardappelen gladblaadjes fl.— a f 1.30, muizen f 1.35 a f 1.65, kleine f0.45af0.65 per 17$ K.G., wortelen f2.10 a f3.60 per 100 bos. Geljjk reelit voor beide handen. Een sociale onrechtvaardigheid is 't niet, maar een onrechtvaardigheid is 't en blyft 't, dat de mensch, die twee handen heeft van gelyken bouw en gelyk samen stel, de eene alle eer en onderscheiding doet genieten, haar alle voorrechten gunt en de andere slechts zoo af en toe eens te hulp roept wanneer do bevoorrechte het moeilyk alleen af kan. Wat wordt den mensch in zyn jonge jaron zwaarder aangerekend dan linkschheid in den letterlijken zin. Waardoor wordt de moederweelde ernstiger getroffen, de vadervreugde dieper geschokt dan door het gemis aan onderscheidingsvermogen by beider trotsche glorie ten aanzien van het mooie en het leely- ke handje 't Is de hevigste zonde tegen den goeden vorm, 't is in strijd met den toon, wanneer het menschje in dop het verschil tusschen goed en kwaad nog niet blykt te kennen. De gevolgen van die onrechtmatige voortrekking van rechts boven links, blijven niet uit. Door de onvoldoende oefening van de linkerhand, zyn we op later leeftyd veel „linkschor" dan noodig is, dan het geval zou wezen wanneer Etëide handen gelijkmatig geoefend en ontwikkeld waren. Ware het nu nog een loutere onrechtvaardigheid zon der meer, dan zou men er misschien in berusten, om do traditie van zooveel eeuwen niet te verstoren, maar de gevolgen van de verwaarloozing der linkerhand, zijn werkelijk ernstig. Nu is er in Engeland, waar men practisch is en handelt wanneer praten niet baat, een vereeniging gevormd, welker doel en streven is de ge lijkmatige ontwikkeling der beide handen, der linker zoowel als der rechterhand, ten grondslag te nemen voor een opvoedingsstolsel. Om te beginnen, heeft de veree niging schriften laten maken, waarvan de bladzijden beurtelings met de rechter- en met de linkerhand be schreven mooten worden. Het eigenaardige is, dat het met de linkei hand door pasbeginnende leerlingen geschre vene volstrekt niet minder is dan het met de rechter, hand geschrevene. Het schrift aan beide zyden is steil- niet schuin. Dr. Noble Smith wyst op verschillende voordeeien der „tweezijdigheid", in de eerste plaats een betere houding by de kinderen, ter verkrijging waarvan by zoogenaam de rechusche kinderen heel wat moeite moet worden gedaan. By tweezijdige kinderen zal niet alleen het lichaam, maar zullen ook de hersenen en alle andere levenscentra meer gelijkmatig ontwikkeld worden. Zelfs is hy van oordeel, dat lichamelijke misvormingen door de tweezijdigheid niet alleen voorkomen kunnen worden (in hoogere mate zolfs dan door lichaamsbeweging), maar dat de reeds ontstane misvormingen er door verbeterd worden tevens. (Hbld.) Gemeenteraadsverkiezing' Anna Paulowna. Zaterdag 22 Juni vergaderde de vereeniging „Door den heer G. Borst te Anna Paulowna. Er wa ren 20 leden aanwezig. Na opening door den Voorzitter, den heer G. van Mullem, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna stelde de voorzitter voor, over te gaan tot het stellen .van candidaten. Sommigen willen de attredenden bij acclamatie can didaat stellen; anderen wijzen erop, dat door de kiesver- eeniging „Algemeen Belang" tegenover één der attreden den reeds een candidaat gesteld is en vrees den voor een fiasco. Over het samenstellen van het strooibiljet bij de laatste verkiezing werd ook nog ge sproken. Men vond het onnet, dat daarop het woord „Katholiek" voorkwam. Voor gemeenteraadsleden moest op den godsdienst niet gelet worden. Velen zijn van oordeel, dat men met de andere kiesvereeniging niets te maken heeft en wenschten een groslijst opgemaakt te Izien. Dit geschiedde en daarop kwamen de hee ren Van Mullem, Rezelman, Geerligs, De Graaf, Smits, A. P. Sipman, P. List en Van Haaften. De heeren Sipman en Van Haaften wenschten niet in aanmerking te komen, terwijl de heer List afwezig was. Na eene onderlinge bespreking volgde de candidaat- stelling van alle aftredenden. De heeren Van Mullem en De Graaf namen ide candidatuur aan. Aan de heeren D. C. Rezelman en G. H. Geerligs zou bericht ge zonden .worden. Rij rondvraag werd reglementsherziening besproken en de wenschelijkheid, om bij post 9 eene halte te krij gen. J-Iierna sluiting. Zondag, 23 Juni hield de Liberale Jiiesvereeniging „Algemeen Belang" te Anna Paulowna eene verga dering in „Veerburg". Tegenwoordig waren 12 leden. Door (Ontstentenis van den voorzitter werd de ver gadering geleid door den heer Jn. Blaauboer. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd een schrij ven van den heer Jb. Stammes voorgelezen, >vaarin deze mededeelde voor het lidmaatschap der vereeni ging te bedanken. Hierna werden besprekingen gehouden over 't stel len van eenen candidaat voor lid van den gemeente raad en op de groslijst kwamen de heeren R. Blanke voort, Jn. Blaauboer, A. de Graai en G. van Mullem. De heer R. Rlankevoort bedankte en na besprekingen werd de heer Jn. Blaauboer na gehouden stemming de candidaat. Daar bericht was ontvangen, dat de heer P. List zijne candidatuur aanvaardde, zullen alzoo de candidaten van „Algemeen Belang" zijn de heeren: D. C. Rezelman, G. H. Geerligs, P. List en Jn. Blaauboer. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter de .vergadering. Ten raadhuize te Anna Paulowna zijn Dins dag 25 Juni in het geheel 2 candidaten-lijsten inge leverd ter verkiezing van vier leden voor den gemeen teraad, waarop de volgende namen voorkomen Blaauboer, Jn.; Geerligs, G. H.De Graaf, A.List, P.Van Mullem, G.Rezelman, D. Oudendijk (M-H.) Tot waarnemend secretaris dezer gemeente, èn van het naburige Beets, èn tot waarnemend ontvanger alhier, is benoemd de heer II. J. Calkoen junior, commies ter secretarie van Edam. Treurig Een agent van politie te 's-Hertogenbosch liet zich gisteren door drift vervoeren en nam een jongen, die op de Paradeplaats aldaar speelde en den agenl sarde, zoo onde rhanden, dat hij bewusteloos naar het gast huis moest worden vervoerd. De jongen zal e rliet le ven wel afbrengen, maar de agent zal er zijn betrekking bij inboeten, als het daar bij blijft. Wieringerwanrd. De geduchte herfstbuien in onze Zomermaand wer ken vooral nadeelig op den hooibouw. Gelukkig, dat de karwij zoo laat ix dit jaar; anders zou ook dezo veel te lijden gehad hebben. Een bijzonderheid. Als zoodanig mogen we zegt het Alkm. Dagbl. de ver kiezing van den lieer Uitenbosch als lid van den Raad te A'kmaar beschouwen. Het is ons ten minste niet bekend, dat er in den lande ooit eerder een sociaal democratisch raadslid bij enkele stemming is gekozen.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1