Grootste Magazijnen te ALKMAAR en Boerenknecht, De Groentenveiling wezis)besloten totcan- ikto Hooi een Maaimachine en een Schudder, 20 KORTING °P a*'e no8' voorhanden zijnde Zomermantels. De korting valt uitsluitend op de overgebleven Zomermantels, NIET op Stof- en Regenmantels. Bouwterrein, Vos-K et Kaasmakers Kaasborden. BIGGEN, te Anna Paulowna Eerste Kamer. RECLAMES. EENIGE WOORDEN van een inwoner van Alkmaar. ADVERTENTIÉN. MARIA JANRETJE, J A C O B, P. Amels Wz., Gerrit de Beurs, DEGELIJKE PERSONEN gevraagd, 86H Boerenmeid eeniging te Noord-Zijpe (de Voorzitter was af- begint voortaan 's mid dags om 3 uur. didaten voor den Ge meenteraad te stellen de Heeren S. KLAVER. De Kiezers worden j verzocht, hunne stem men uit te brengen op genoemde Heeren. J. LEVENDIG, DIRKSnOItlV. - Aardappel- en öroentenveiling te Annn Paulowna Vriidas 6 Juli. De prijzen waren als volgt aardappelen, groote, f 1.70 a f 2.20; kleine f 0.80 10 bloemkool lsle soort f 9.50 a f 12.—, 2de soo a f f in - bloemkool ïsie soort i a.uu a i iz.—zae soort it-'a f 8.50 per 100 stuks; wortelen f3.- per 100 Lr chalotten f 1— per 100 bosaarbeziön f 5.50 per ino'mandjes; peulen f 1.50 per 100 pond; sla fl.— per nn krop méirapen f 2.60 per 100 bos. Winkel, 3 Juli 1907. Groote muizen f 1.95 a f 2.—, kleine muizen f 1.— a f 1 15 per 35 K.G.aardbeien 5J a 6 cent per mandje; eieren f 3.15.per 100. 5 Juli 1907. Groote muizen f 2.— a 2.05, kleine muizen f 1.20 a f i 40 pet 35 K.G.aardbeien 5 a 6 cent per mandje kruisbessen cent per pond eieren f3.— per 100; boter f 0.50 per Pon(lkaas f 0.80 per stuk. „Nieuw Leven", station Noord-Se herwende. 3 Juli. Aangevoerd 980 zak aardappelen. Groote muizen f 2.05 a f 2.30, drielingen f 1.— a f 2,—. kleine f 0.30 a f 0.60, gladblaadjes f2.15 a f2.25 ronde f 1.75 a f 2.25 per 35 K.G. 4 Juli. Aangevoerd 336 zak aardappelen. Groote muizen f 2.20 a f 2.40, drielingen f 1.60 a f2.— kleine f 0.60 a f 0.90, gladblaadjes f 2.— a f2.30, ronde f 2.- a f 2.10 per 85 K.G. 5 Juli. Aangevoerd 1014 zak aardappelen. Groote muizen f 2.10 a f 2.25, drielingen f 1.40af 1.90, kleine f 0.70 a f 1.10, gladblaadjes f 2.10 a f 2.25, ronde f 2.- a f 2.10 per 35 K.G. Broek op Langendijk, 6 Juli 1907. Aardappelen, gladblaadjes, f 1.05 a f 1.40, muizen f 1.— a f 1.20, kleine f 0.50 a f 0.65 per 17£ K.G; wor telen f 2.20 a f 3.50 por 100 bos; bloemkool 1ste soort f U.75. 2de soort f 7.— per 100. ittedeniblik, 4 Juli 1907. Opperdoezer groote ronde f 2.30 a f 2.90, Oppex-doezer kleine ronde f 1.20 a f 1.40, groote muizen f 2.05 a f 2.20, kleine muizen f 1.40 a f 1.60, blauwe f 2.— a f 2.25 per J H.L. Aanvoer 3810 manden of zakken. 5 Juli 1907. ro',do f L9° a f Opperdoezer f 2 10 klom a/ U0' groote mu'zeu f 1-85 a f Tu?U,zen f L4° a f L50> blauwe f 1.85 a i AIO per i H.L. Aanvoer 3860 manden of zakken. De nieuwe Hcmbrug. De nieuwe Hembrug zal, indien alles loopt gelijk men zich heeft voorgesteld en tegenspoed is wel niet meer te verwachten heden Zaterdag door de Holland- i scne IJzeren Spoorwegmaatschappij in gebruik worden genomen. In den afgeloopen nacht zou de aansluiting van het nieuwe baangedeelte aan de bestaande baan tot stand worden gebracht, zoodat Zaterdagochtend de eerste trein naar het Noorden reeds over de nieuwe brug kon rijden. Aan het hulppost- en telegraafkantoor te St. Maarten werd gedurende de maand Juni ingelegd in de Rijkspostspaarbank in 49 inlagen een som van f 857.50; terugbetaald werd in ïl aanvragen een som van f 313.96. Verhandeld werden 31 telegrammen. Er was een kentering gekomen in de meeningen ten opzichte der kansen van het arbeids-contract in Eerste Kamer. Het voorloopig verslag was zoo fel mogelijk geweest. Na alles wat gebeurd is echter, na de rede van den heer Regout, die wel veel bezwaren had, maar verklaarde vóór te zullen stemmen; na de adviezen van „Standaard" en „Tijd", die beiden voor aanneming zijn, is er alle hoop, dat het arbeidscontract in behouden haven zal aankomen, al moet het ook vele klippen in de Eerste Kamer passeeren. Intusschen, geheel gerust zijn we niet; de Eerste Kamer bestaat uit een clubje menschen, die, voor het meerendeel althans, zeer tevreden zijn met het bestaande; die niet kennen of negeeren wat er broeit onder de massa wien de geesten verderven willen, slaan zij met blindheid of die beschikken over een zekere dosis... vrijmoedigheid, zullen we maar zeggen, welke hun doet zeggenwij hebben de macht, en we maken er gebruik van. De verkiezingen voor de Provinciale Staten hebben een goed deel van de verantwoordelijkheid der heeren in de verwerping der oorlogsbegrooting, van hunne schouders afgewenteld; aan die verkiezingen ontleenen zij heel wat durf voor de critiek over het arbeidscontract. Dus, al hebben we goede hoop dat dit wetsontwerp zal worden aangenomen, zekerheid is er volstrekt niet. Den heer 't Hooft, die de leiding nam bij de aanvech ting der oorlogsbegrooting van Minister Staal, is die positie zoo goed bevallen, dat hij ook thans weer als zoodanig optreedt bij zijn critiek over het arbeidscon tract. Deze heer slaat een zeer hoogen toon aan, maar ziet er toch volstrekt niet tegen op, te speculeeren op de kerkelijkheid der Katholieken, om hen tot verwerping over te halen, nadat hij er eerst het Evangelie met de haren had bijgesleept, >m zijn anti-rev. partijgenooten van de noodzakelijkheid der verwerping te overtuigen. De heer Regout had de leer verkondigd Laat ons het kwade doen, opdat het goede er uit voortkome. Zulk handelen zou in strijd zijn met het Evangelie! Een groote fout, de grondfout, is, naar de heer 'tHooft meent,de algemeenheid van het ontwerp: men wil allen onder één hoedje vangen, dienstboden, arbei ders, kantoorbedienden, enz., enz. De minister in zijn rede verklaarde der Kamer, dat, waar het hier gold een contract, uitstekend algemeene regelen konden gegeven worden, maar dat juist deze wet ook afzonderlijke regelen heeft getroffen voor de verschillende categorieën. Van die „grondfout" bleef dus niet veel over. Ook niet van de fout, dat de priesters er onder vallen. Is het geoorloofd, vraagt de heer 't Hooft, dat de Staat zich beweegt op het terrein van de Kerk kan dat geduld worden? De Minister verzekerde dat, naar zijne meening, de priesters niet onder de wet vallenmaar mocht het zoo zijn, dan vielen zy daar altijd reeds onder en komen zo niet in mindere positie. Die klinkklank van dikke woorden dat hier de wet een fatale misgreep deed, die doorvreet als de kanker, verliest dus wel iets van zijne welluidonheid. Ook vond deze spr. de uitbreiding der competentie van den kantonrechter verderfelijk. In de afgeloopen jaren werden 44 procent der vonnissen van den kanton rechter vernietigd en dat terwijl de vorderingen kunnen loopen om tonnen gouds. Hier kreeg de heer 't Hooft van den heer Sickenga, die kantonrechter is, den wind van voren. In 1904, alzoo getuigde deze, zijn van de 140.000 vonnissen der kanton rechters, slechts 430 vernietigd, dat is maar 3 per mille. Men moest dit ontwerp niet zoo opblazen als zoo vreeselijk gecompliceerd; het is een zeer goede wet,die in de Tweede Kamer met bijna algemeene stemmen is aan genomen, na te zijn voorbereid door een man als prof. Drucker, aldus ging de heer Sickenga voort. Al die beweging lijkt hem een storm in een glas water. Dit korte woordje zal niet laten indruk te maken. De minister hield een zeer knappe rede. Bedaard en rustig, niettegenstaande de vele interrupties van de heeren v. Houten en 'f Hooft en de soms vrij lompe van den heer v. d. Biesen, ging hij de motieven der sprekers na en wist ze op ieder punt met argumenten en met veel tact te weerleggen. Veel nieuws gaf Z.E. niet, maar de vorm was nieuw en met overtuiging en groote zaakkennis werd gesproken. De heer 't Hooft had als zijn meening uitgesproken, dat die uitbreiding der kantonrechterlyke bevoegdheid, hier niet verdedigd zou zijn geworden, als het ontwerp was ingediend door 's ministers voorganger. Daarin ver gist zich de heer 't Hooft, merkte de minister op; ik heb juist in dat Hoofdstuk geen woord gewijzigd. Een aardige, soms scherpe woordenwisseling ontstond over dit punt tusschen den heer 't Hooft en den minister, die dezen kalm liet interrompeeren en zeer slagvaardig riposteerdehet voordeel was beslist aan 's ministers zijde. Op het einde zijner rede getuigde Z.E., dat dit ontwerp niet zijn werk was en dat hij dus vrij er tegenover stond, het intusschen zeer in het belang der natie achtende, wanneer dit ontwerp werd aangenomen, waartoe hij de Kamer in gemoede den raad gaf. We krijgen nog replieken. KöST Langestraat 98. VAN MANTELS STOFFEN. OPRUIMING MateisI OPRUIMING! Mejuffrouw Molenaar te Alkmaar heeft iets te zeggen betreffende Foster's Zalf, het bekende middel tegen huidziekten, zooals aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. Mej. T. Molenaar, wonende Schapen- steeg B 8 te Alkmaar, meldt ons „Twee jaren lang heb ik veel te lij den gehad van droge aambeien, welke nu en dan bloedend waren. Ik kan U moei lijk den last en pijn beschrijven, die ik hierdoor heb moeten doorstaan. Doch vooral de onuitstaanbare jeaking was verschrikkelijk. Ik verklaar hierbij gaarne dat Uw Foster's Zalf mij nitstekend ge holpen heeft tegen deze onaangenamo kwaal, want in den tijd van een paar dagen was ik hier geheel van bevrgd. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. De huid is een der middelen, waar door dc onzuiverheden uit het gestel af gevoerd worden, doch zij is onderhevig aan speciale ongesteldheden, waardoor die afvoering geheel of gedeeltelijk be lemmerd wordt. Onder deze ongesteld heden noemen wij aambeien, huiduitslag, roos, dauwworm, kliergezwellen, enz. Foster's Zalf is een speciaal middel voor alle ongesteldheden der huid. Ze wordt gebruikt en hare groote waarde is be- wozen in duizenden gevallen. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mej Molenaar gehad heeft. Wg waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze is te Schagen verkrijgbaar bg den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.—voor zes doozen. Geboren: dochter van R. S. BOERSMA en H. BOERSMA-DE Waal. Schagen, 6 Juli 1907. Getrouwd: PIETER KOOMEN Tz. en TRIJNTJE SCHOORL Cd., die tevens dank betuigen voor de be wijzen van belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. Winkel, 3 Juli 1907 Bftr8iDj[örfl0rDj Heden overleed zacht en kalm mijn eenige Broeder in den ouderdom van bijna 43 jaar. JAN PRINS. Nieuwe Niedorp, 5 Juli 1907. Heden overleed zacht en kalm, na een Langdurig dooh geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 68 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, A. WIT, Wed. P. AMELS. Moerbeek, Gem N. Niedorp, 2 Juli 07. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, V ader, Behuwd- en Groot vader, de Heer in den ouderdom van bijna 69 jaar. Uit aller naam, Wed. G. DE BEURS— Ramkema. Helder, 4 Juli 1907. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Geen PUDDING is smakelijker en voed zamer dan de THOMSON'S. In de Gemeenten BAR8INGERHORN, NIEUWE NIEDORP, DIRKSHORN en SINT MAARTEN worden die genegen zijn voor een Levensver zekering werkzaam te zijn. Inlichtingen te bekomen bij J. A. v. KETEL,Roggeveenstraat (Laan),Schagen. Wordt gevraagd. HbgwJg KieSVer- bij C. SCHAGEN, Oudesluis (Grootsloot). J 611 UIH Te koop; gelegen aan de Schagerbrug, mooie stand. Te bevragen bij W. NIEMAN, Keins- merbrng. Te koop: een makke, flink loopende of Zwartbonte, bij Jb. SMIT, winkelier, Dirkshorn. G. C. HULST, I. G. TI. II. Dezer dagen mocht ondergeteekende het genoegen hebben, alhier 25 jaar Korenmolenaar te zijn geweest. Mijn geachten begunstigers) mijn inni- gen dank voor de gunst, in al die jaren ondervonden. Beleefd aanbevelend, Kolhorn, Juli 1907. Gevraagd: bij Mej. J. BOONTJES, Markt, Schagen. gevraagd, aan de Kaasfabriek teSt. Maartensbrug. Zich te vervoegen bij W. 8WARTHOF te St. Maartensbrug, tot en met 20 Juli a.s. Te koop: bij T' RAMPEN, Callantsoog. Te koop; een prachtige toom bij JoH.NUIJ,Stoomweg, Anna Paulowna. Het beste adres voor NAPPEN- en GATENBORDEN is

Schager Courant | 1907 | | pagina 3