Burgerlijke Stan.l. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Kool ziek (en. Door het vele optreden van ziekten in de kool, voor- namelijk de draaiharten, worden er te St. Pancras al andere cultures beproefd. Zoo nemen dit jaar enkele bouwers een proef met schorseneeren, waaivan enkele j akkers zijn bezet, die zeer goed staan. Ue lederindustrie in de Langstraat. Nog nooit is het zoo slap geweest in de schoen- en lederindustrie als thans, schrijft men uit Waalwijk aan het „D. v. N.-B". Waar het naar heen moet weet men niet. De vorige week kregen bij een firma ongeveer 40 werklieden gedaan en gisteren by een andere weer 7. Wat de toekomst zal brengen, men weet bet niet, maar donker ziet men de toekomst tegemoet. Velen trekken naar Duitschland, Amerika en elders om daar te trach ten in hun onderhoud te voorzien. Ongeluk. Te Graauw (Zeeuwsch-Vlaanderen) zouden de knechts van den landbouwer Buyse een oude revolver schoon maken en ze daama beproeven. Toen de jongste knecht het vuurwapen aan een anderen overhandigde, klonk op eens een schot en het veertienjarig zoontje van den landbouwer viel neder met een kogel in de borst. Bij geneeskundig onderzoek bleek, dat de kogel gelukkig de inwedige organen niet gekwetst had. De jongen is naar Middelburg vervoerd, alwaar men zal trachten den kogel te verwijderen. In een vergadering van den gemeenteraad op Maan dag a.s. te 10 uur zal de nieuwbenoemde burgemeoster van Anna Paulowna, de heer Wydenes Spaans, worden geïnstalleerd. In Amsterdam zijn de verkiezingen voor den ge meenteraad achter den rug, met den volgenden u tslag: de Vooruitgang-liberalen winnen 2 zetels, verliezen er 1de vrijzinnig-democraten verliezen 4 en winnen 1 de Katholieken winnen 1 en verliezen 1de anti-revolu- tionnairen verliezen 1 en de sociaal-democraten winnen 3 zetels. De Raad bestaat dus thans uit: 18 liberalen, 4 vrijzinnig-democraten, 5 katholieken, 5 christelyk-historischen, 6 anti-revolutionnairen, 6 sociaal democraten en 1 wilde. In de vergadering van den Raad der gemeente St. Pancras werd ondermeer den heer P. J. Plaatsman, onderwijzer aan de Openbare Lagere school, eervol ont slag verleend tegen 1 Augustus. Er werd mede besloten dat er een oproeping zal wor den gedaan voor een nieuwen onderwijzer, tegen zoo mo gelijk 1 Augustns. De gemeenterekening werd aangeboden, welke door de leden van den Raad zal worden onderzocht. De leden D. Kloosterboer en A. Nobel werden in de Commissie benoemd voor een gemengde Commissie van kerkbestuur en gemeenteraad, voor het herstellen van kerk en toren. De gemeenteveldwachter die als zoodanig ontslag had aangevraagd, vroeg aan den Raad ontslag als gemeente bode, hetwelk hem werd verleend. Er werd besloten den opnieuw te benoemen veldwach ter een salaris toe te kennen met emolumenten groot 1400. Wieringen. J.l. Donderdag werd door B. en W. dezer gemeente aanbesteed -. het schoonmaken van de scholen; de school te Hip- polytushoef werd aangenomen door D. Lont Jz. voor f 32.50, die te Westerland door W. Wit voorf 19.— de levering van 320 kub. M. grint aangenomen door D. Lont Jbz. voor f 2.24 per kub. M. het rijden van de grint van af Den Oever aangenomen door S. Lont voor f0.91 per kub. M. het ry'den van de grint van af de Haukes aangenomen dooi J. Huijbers vooi f0.75 per kub. M.; het lossen van de grint aangenomen door J. Doves voor f 0.60 per kub. M. te Den Oever en f0.45 per kub. M. te Haukes. Bij het overgangsexamen van de 3e naar de 4e klasse der Hoogere Burgerschool te Alkmaar, den8sten Juli j.l. gehouden, is Nan Pool Dz., leerling dier school en woonachtig te N.-Nicdorp, geslaagd. Is de tegenwoordige weersgesteldheid voor hooi-en landbouwers niet gunstig, voor de groenteteelt aan den Langedijk is ze dit wel. De bouwers alhier kunnen geen beter weer verlangen. Zij varen er dan ook wel by. De geplante kool heeft niet den minsten last meer van aardvlooien of ander ongedierte en de planten was sen daardoor flink op. De opbrengst laat z.ch uitstekend aanzien. Uien en wortelen houden zich best, terwijl de opbrengst der aardappelen valt te roemen. Vanwege de Naamlooze Landbouw- en Handels- vereeniging aan den Langedijk en Omstreken worden proeven genomen tegen de zoogevreesde draaihartigheid in de kool te St. Pancras en tegen „het vallen" en „de kanker" op velden te Noord- en Zuid Scharwoude. Aan de Regeering wordt een subsidie aangevraagd ter be strijding der kosten. De afdeeling Heer llugowaard en önistr. van den Bond van Ned. Ond. heeft besloten op den beschrijvings brief voor de a.s. Alg. Verg. een voorstel te plaatsen, waarin het Hoofdbestuur wordt opgedragen de Regeering te willen verzoeken de Wet op 'tL. Onderwijs te wijzi- gen in dien zin, dat schoolvergaderingen worden ver plichtend gesteld. Als afgevaardigden naar de vergadering te-Alkmaar werden gekozen Mej. A. Kuiper te Oudkarspel en de heer S. Brugman te Heer Hugowaard. Tot tweeden secretaris werd gekozen de heer J. C- Kotvis te Noord-Scharwoude. Voor lid van 't Hoofdbestuur verkreeg de heer Van Mever van Zaandam 11, de heer Weykamp te Baarn 1 en Arentzen te Naarden 1 stem. zullen hebben 8 landbouwers en 8 handelaars, die bui ten dit zestal een voorz. zullen kiezen, bleef dus ge handhaafd. De overige artt. nog 3 in getal, werden zon der verdere discussie aanvaard. Hierna kwam aan de orde de instiuctie voor de Be taalmeesters. Deze werd spoedig afgehandeld. Verder werd bepaald, dat de handelaars steeds voorzien moeten zyn van contracten en deze voor eigen rekening zullen moeten aanschaffen, terwijl de voreenigingon zullen zorgen voor de reglementen. By de rondvraag werd door de handelaars nog eens weer art. 7 op 't tapijt gebracht en word de opmerking gemaakt, dat de afgevaardigden van „Koophandel" dit art. niet hadden aanvaard, zoodat oen beslissing zal moeten worden genomen in een ledenverg., wat ook geldt voor „Groentencultuur." De voorz. sloot de verg., hopende dat algemeene aan vaarding van contract en reglement mogen leiden tot zuiverder handelstoestanden. Voor de tentoonstelling te Mannheim, welke daar op 13, 14 en 15 Juli zal worden gehouden, is aan den Langedijk en Omstreken een mooie collectie groenten verzameld en daarheen verzonden. Gecombineerde vergadering. Den lOden dezer vergaderden te Zuid-Scharwoude wederom afgevaardigden der verschillende landbouw- vereenigingen in deze omgeving met afgevaardigden van „Koophandel", ter behandeling van de concepten voor koop- en verkoopcontract en een reglement in verband met algemeene invoering van verkoop op contract by den onderhandschen handel. Over het contract werd weinig debat gevoerd, zoodat door den Voorz. tamelyk spoedig kon worden geconsta- steerd, dat dit door de vergadering was aanvaard. De artt. 1 tot 4 van het reglement passeerden mede tamelyk vlug den hamer des Voorz., doch art. 5 onder ging eenige wyziging. Volgens de nieuwe redactie worden niet alleen de landbouwers verplicht alleen op contract te verkoopen, doch ook de handelaars zullen niet dan op contract mogen koopen. Nadat art. 6 zonder stemming was aangenomen, kwam art. 7, handelende over de boete en de voldoening daar van aan de orde en hierby ontstond een tamelyk warm debat. De handelaars wenschten gehandhaafd de be paling,dat de landbouwvereenigingen zouden instaan voor de voldoening der boeten, welke den landbouwers zullen worden opgelegd, terwyl de vereenigingen niet verder meenden te kunnen en te mogen gaan dan op zich te nemen al het mogelyke te doen voor de voldoening der boeten harer leden. Een eindeloos debat had tot resultaat, dat over dit art. moest worden gestemd. Hiervan was de uitslag, dat de landbouwers stemden vóór, de handelaars tegen het gewyzigde art. 7. De Voorz. en met hem an leren, gaven er hunne ver bazing over te kennen, dat „Koophandel" door afstem ming van dit art. feitelyk do geheele zaak onmogelijk maakte. De afgevaardigden der landbouwvereenigingen spraken als hun oordeel uit, dat <Je zaak hierop niet mocht afstuiten on doorgevoerd diende te worden, al moest het dan ook zyn buiten medewerking van „Koophandel". Een voorstel van het H. B. der „Naamlooze" om de boete hoogstens 50 der schade te doen zyn, werd na eenige discussie aangenomen. Dit geschiedde tevens met een voorstel om in de comm., belast met het toezicht op de naleving der contracten, 4 landbouwers en 3 handelaars zitting te doen hebben. De bepaling, dat in deze comm. zitting Gemeente *üpe- Ingeschreven van 5—10 Juli 190/. GeborenMa'artje, d. v. Jan Veuger en Grietje Rente naar. GetrouwdDirk Jonker, 27 jr., landbouwer te Oud- carspel en Christina Bossen, 27 jr., zonder beroep té Zype. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschr. van 5—12 Juli. GeborenGeene. OndertrouwdJan Keyzer en Aafje Dissol. GetrouwdHendrik van Doorn en Neeltje IJzendoorn. j OverledenGeene. i De heer W. van der Wal alhier is bevorderd van de 4e naar de 5e klasse van de Handelsschool Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus) te Amsterdam. Hoog bezoek. De minister van Oorlog Ridder van Rappard, bracht heden als particulier persoon een bezoek aan Schagen. Z.Ex. is in het hotel Vredelust afgestapt. Itouwen maar. Door de hoeren Zydewind en Kramer zal in de Hoep een derde Burger woonhuis worden gebouwd. Dit zal weder in den trant van de beide andere huizen worden gebouwd. Voor de Hoep alweer eene aardige verfraaiing. Veefonds. Ons Marktfonds verzekerde in het 2e kwartaal 514 runderen, waarvan 2 geheel en 5 gedeeltelijk werden afge keurd. I)e ontvangsten bedroegen f 836.13$, de uitgaven f708.60, zoodat dit kwartaal met een saldo van f 127.53' sloot. Aardappelziekte. Hier en daar vertoonen zich ook in onze gemeente weder verschijnselen van aardappelziekte. Wy zagen onder muizen en graafjes knollen, die reeds sterk a ;n- getast waren. Om de laatste soorten zooveel mogelijk tegen de ziekte te vrijwaren is eene spoedige besproeiing zeer gewenscht. Turn feest. Onze gemeente zal op 25 Augustus de turners en de de dames beoefenaarsters van de gymnastiek in Hol lands Noorden-, in eene openluchtuitvoering zien optre den. Ten einde dit feest zooveel mogelijk luister by te zetten, heeft de vereeniging „Lycurgus" alhier beslo ten, de Harmoniekapel tot medewerking uit te noodigen. Ook hoopt „Lycurgus" den by stand eener feestcommissie te verkrijgen, waarmee dan de noodige voorbereiding zal worden gemaakt. Er bestaat kans, dat ongeveer 150 dames en heeren aan de uitvoering deel zullen nemen. Arbeidscontract. Nu het arbeidscontract door de Eerste Kamer is aangenomen en dus eerlang ingevoerd zal worden, is het voor patroons en werklieden zeker van het grootste belang, om zich op de hoogte van die wet te stellen. Eene wetsstudie stuit by den gewonen burger evenwol veelal op groote moeilijkheden; voor een goed begrip is meestal voor- en toelichting noodig. Dit heeft de Tim- merliedenvereeniging in Holl. Noorden ook ingezien. Zy heeft zich daarom tot den heer D. de Klerk, afgevaar digde ter 2e Kamer voor Rotterdam, gewend, om in eene openbare vergadering eene uiteenzetting van ge noemd contract te geven. Als plaats dezer vergadering is Schagen aangewezen. Marktbericht. De aanvoer van vette koeien noemt weer geregeld toe, een bewijs dat het weidevee klaar begint te komen. Was heden de markt al niet zoo wild als die van 4 Juli, toch stemden de prijzen tot tevredenheid. Wanneer voor le kwaliteit om en by de 40 cent wordt betaald, gaat het nogal. Dat er goede kwaliteit aan de markt was, blijkt uit de prijzen. Zoo kreeg de heer J. L. T. G. van Wieringwaard 340 gld., de heer P. S. van Warmen- huizen verkocht er eene voor 320 gld. Beiden waren voor Amsterdam. Kalfkoeien blijven prijshoudend vast. Voor versche koeien is een goede prijs te bedingen. In schapen kwam geen verandering. De hoogste pryshaler van verleden week, kwam ook nu weer het hoogst uit. Blijven de tegenwoordige prijzen bestaan, dan is deze weidery dit jaar weer goed loonend. Yette varkens gingen weer graag van de hand. Ook nu weer ging de hoofdaanvoer naar de stad. Boter bleef gelijk aan vorige markten, eieren gaan iets vooruit, wat met het oog op andere markten wel volgen moest. Met gunstig gevolg is door Jb. Leguit en H. Glas tra alhier toelatingsexamen afgelegd voor de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam. Schagen, 11 Juli 1907. 7 Paarden 12 Stieren 6 Gelde Koeien (mag.) 58 Yette Koeien 20 Kalfkoeien 2 Vaarzen 30 Nuchtere Kalveren 390 Schapen (vette) 100 Lammeren 40 Varkens (vette p. K.P. 5 Idem (magere) 40 Biggen 25 Konijnen 50 Kippen 900 Kilgr. Boter 200 Kaas 5000 Kipeieren per 100 200 Eendeieren f 80.— a 150.— 120.- a 240.- 160.— a 200. 180.- a 340.- 180.- a 240.- 100.- a 140.- 9.- a 21.- 25.— a 34.— 12.- a 16.- -.44 a -.46 14.— a 15.- 7.- a 11.- —.76 a 1.25 —.75 a 1.25 a 1- a 1.10 -.70 a -.80 3.- a 3.50 3.65 a -.- Hoorn, 11 Juli. Aangevoerd 246 stapels kaas, wegende 87794 K.G. Kleine 30.50, Commissio f 29.— a Alkmaar, 12 Juli. Aangev. mudden. Tarwe f 7.75 a 0.— Haver 4.65 a 4.90 Groene erwten 12.— a Vale 8.— a - Paardeboonen 0.— a 0. - Bruine Boonen 10.— a Witte 16.— a Citroen 14.— a Kaas. Aangevoerd 380 Stapels, wegende 200.000 K.G. FabriekskaasKleine f 28.50, Comm. f 0.—. Middelb. f 0. Boerenkaas: Kleine f32, Comm. f29, Middelb. f30. Alkmaar, 13 Juli 1907. 1 Paard f 100.— a 13 Koeien 160.— a 260.— 32 Magere Schapen 16.— a 25.— 25 Nuchtere Kalveren 10.— a 22.— 35 Magere Varkens 15.— a 19.— 40 Lammeren 10.— a 17.— 184 Biggen 7.— a 9]— Kipeieren per 100 3.50 a 4.— Kop Boter 0.50 a 0.60 Wat kunstenaars verdienen in Amerika. Nog een veertigtal jaren geleden was Amerika vooi de kunstenaars onbekend terrein, en de kunsttournées van tegenwoordig behoorden toen nog tol de onmo- k iïaar tegenwoordig is Amerika voor de kunste naars, althans voor de grooten, een land van betotte. De tenor Caruso bijvoorbeeld verdient 111 Amerika on geveer een millioen mark per seizoen. Chaliapui, de Russische bas, die op het oogenblik, dank zij den le" Parijs gegeven Russischen concerten, slerk. 111 de mode komt, is voor tien voorstellingen 5 10.000 gul den per voorstelling geëngageerd. En Melba zingt 111 Amerika niet onder de 50U0 gulden per avond. V\ ij zullen nog eenige Ainerikaansche honoraria, die de kunstenaars binnen geen lijd lot den millionnairs- stand verheffen, laten volgen. Calvé verdiende tijdens eene driemaandsche tournée 250.000 gulden. De ge broeders De Reszké kregen ieder 5000 gulden per avond. Van Dyek werd» niet 2400 gulden betaald Sarah Bernhardt heeft het vorig seizoen van haar tournée door Noord- en Zuid-Amerika een ronde mil lioen fr. als souvenir meegebracht, terwijl Réjane met 350.000 francs thuiskwam. Coqüelin kreeg in Ameri ka 5000 gulden per avond, Duse verdiende gemiddeld 3000 gulden per voorstelling. De instrumentalisten weten hunne salarissen ook aar dig van nulletjes le voorzien. Zoo maakte Paderewski met eene Amerikaansche tournée 'n half millioen gul den, de componisten Mascagni en Puccini ontvingen als 'dirigenten 5000 gulden per dag, de violist Jacques Thibaud verdiende m vier maanden 150.000 gulden. Kubelik „maakte" in drie maanden hetzelfde somme tje. Een orkaan in Kcntucky. De stad Louisville in Kentucky is Dinsdagavond be zocht door een orkaan, waardoor drie menschen gedood en velen gewond werden. Paarden en muilezels von den bij tientallen hun dood, ettelijke huizen werden geheel vernield. Ongeluk in een gieterij in Amerika. Te Philadelphia is gisteren een groote gieterij inge stort. Een veertigtal werklieden zijn er bij om het leven gekomen; reeds zijn 15 lijken gevonden, liet Juliweer in 't buitenland. In Zwitserland, het doel van veler streven, die zich moeten spenen van reisjes naar China, Amerika of Zuid-Afrika, verjaagt het weer alle toeristen van de Alpen naar de dalen. Zondag en Maandag heeft het, naar uil Genève gemeld wordt, onafgebroken geregend, Maandagavond begon het te sneeuwen en de „Santis" draagt nu 25 centimeter sneeuw, de „Pilatus" 30 cen timeter, de „Mont Blanc" 40 centimeter. Aan Alpen beklimming wordt weinig gedaan; de gidsen klagen steen en been, maar 111 de dalen profiteert men er van, daar de hotels vol reizigers zijn, die al maar wachten op den zomer van 1907. In Midden- en Zuid-Duitschland wisselen zware re gens af met stormen ais ware men in November. In het slotpark Schönbusch bij Aschaffenberg werden een duizendtal boomen ontworteld, tot een waarde van 150.000 mark. Te Moffat in Engeland heeft het Dinsdagmiddag zwaar gehageld en de jongens, die geen ernst kennen en overal een pretje van maken, gingen maar weer aan 't „hagelballen". Blinde voetballers. Een voetbalelftal, dat wel nergens ter wereld zijn gelijke vindt, is gevormd uit de verpleegden van de staatsblindeninrichting te Louisville in Kentuckey. Drie der spelers zien heel slecht, de acht overigen zijn ge heel blind. De onderwijzers der inrichting, die van meening zijn, dat met de geestelijke opvoeding dei- door de natuur zoo vreeselijk misdeelden, de lichame lijke moet samen gaan, zijn reeds lang bezig door de invoering van spelen invloed te oefenen op het zelf vertrouwen en de vlugheid van denken en handelen der jongelieden. Eerst werden er wedloopen gehou den over den korten afstand, daarna ging men over tot springen, touwtrekken en touwklimmen. Zoo kwam men allengs verder, de jongelui kregen een grootere zekerheid in bewegen en nu werden er proeven geno men met het voetbalspel volgens eenigszins gewijzig de regels. Aan het blindeninstituut te Overbrook in Pennsyl- vanië munten de leerlingen uit in springen, discus werpen en hardloopen. Deze laatste lichaamsoefening stelt lichamelijk en geestelijk aan de blinden de hoog ste eischen, de meeste inspanning gaat met deze sport samen. Langzaam-aan moet de noodige zekerheid, het vereisehte zelfvertrouwen verworven worden, maar de resultaten voor den gemoedstoestand zijn dan ook van den meest verblijdenden aard. Ontploffing. Te Cetta St. Angelo naby Terano in Italië heeft een verschikkelyke ontploffing plaats gehad in een vuurwerk fabriek van de firma Baiocchi. De eigenaar met zyn gezin en eenige werklieden, zyn onder de puinhoopen der fabriek bedolven. Het gebouw is geheel vernield. Gedurende den geheelen nacht hebben de ontploffingen voortgeduurd. De verschrikte bevolking bloef al dien tyd in de straten. Het huis Baiocchi was zeer bekend en vervaardigde vuurwerk voor geheel Italië. Hoe iiicii in Rusland reist. Iemand, die in Rusland 15000 kilometer per spoor heeft gereisd en dus wel over ervaring beschikt, ver telt eenige aardige histories, welke hij heeft beleefd. Eens drong hij krachtig op een plaatsje in de tweede klasse aan. tien aantal conducteurs en wisselwaehters hadden met hun heele familie, ook tantes en nichtjes, met een kaartje derde klasse plaats genomen in de tweede klasse. De reiziger kroeg een goed plaatsje. Maar niet zoodra had hij een conducteur een fooi ge geven of er werd door dezen een andere reiziger in den coupé gebracht en met groote voorkomendheid be handeld. De conducteur kreeg een groote fooi de reiziger had namelijk geen kaartje. Ofschoon Rusland grondwettig geregeerd wordt, maken nog altijd vele reizigers, zoodra de conducteur de kaartjes komt knip pen een geheimzinnig teeken, terwijl zij den conduc teur de gebalde vuist toesteken, welker inhoud deze in zijn zak laten glijden. Niet altijd echter wordt dit zaakje zoo in het geheim behandeld. Tusschen Warschau en Moskou was de schrijver erbij, dal er ruzie ontstond tusschen een koopvrouw en den conducteur, die 10 kopeken meer wilde hebben, dan de vrouw wenschte te geven. De conducteur verklaarde, dat hij nooit voor min der dan de helft van den prijs kon laten reizen, daar zijn collega's anders zouden denken, dat hij een deel van het geld zelf had gehouden. Op enkele trajecten beslaat er een vast tarief voor reizigers zonder kaar tje. E11 het moet wel voorkomen dat een conducteur in de nabijheid van het loket gaat staan en den reizi gers, die een kaartje willen koopen, een wenk geeft, dat zij zonder kaartje kunnen reizen. Er zijn reizigers, die zich er op beroemen, dat ze nog nooit met een spoorkaartje gereisd hebben. Wil zoo iemand in den trein niet betalen, dan wordt hij op het eerst volgende slation er uitgezet, nadat de hoofdconduc teur, die in werkelijkheid het grootste deel van het „verdiende" geld krijgt, heeft gezegd, dat het schande pen dan de conducteurs voor de „hazen - Zon Jen de menschen, die zonder kaartje reizen I biljet voor hun beschermelingen. Op deze wijze worde* aan den Slaat en aan particuliere maatschappijen mi, lioenen ontvreemd. En waar de bevolking aan bedr0t, gewoon geraakt is, wordt ook het zedelijk gevoel ver stompt. Jj De jongeheeren J. Sieswerda en G. Heinstinau beiden leerlingen van don heer B. Sieswerda, Hoofd van school No. 1 te Nieuwe Nledorp, z\in geslaagd by het toelatings-examen voor de Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Gemeenteraadsvergadering Sint Maarten, Vergadering van den Raad der gemeente Sl. Maar- ten gehouden op heden. Zaterdag 13 Juli 1907, dcs morgens Ie 10i/j uur. Aanwezig alle leden. 1 vacature. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester. Bij de opening der vergadering zegt de voorzitter- alvorens de notulen 1e lezen, wil ik eerst de hee ren Schoorl en Slot feliciteeren met hunne herver kiezing lot lid van den raad. Het doet mij genoe gen dat de meerderheid der kiezers u wederom een zetel heeft waardig gekeurd en u weer hunne belan gen heefl willen toevertrouwen. Hierna volgt de lezing van de notulen van twee vergaderingen, die onveranderd worden goedgekeurd De laatste kasverifieatiegaf een ontvangst aan van f 14434.801/2, een uitgaaf van f 12001.22, zoodat in kas was en moest zijn f 2433.58Vï- Van de heeren G. v. Bodegraven en P. Wit café houders te Valkoog was een adres ingekomen om de kennis aldaar, met hel oog op het gymnastiekfeest, dat 25 Augustus a.s. tc Schagen zou worden gevierd, te houden op 18, 19 en 20 Augustus. B. en \V. stellen voor dil adres in te willigen, waartoe de raad met algemeene stemmen besluit. Voorzitter snoorplan-Nc Woensdag 1 den zijn doo en A. Klerk. alge voorzitter deelt mede, dat de vergadering uc ajs. te uirKsnorn. lot atgevaa den zijn door B. en \V. benoemd de heeren G. Schoor spoorplan-Noordscharwoude zal wor Woensdag 17 Juli gaderir uen fit over het gehouden op te Dirkshorn. Tot afgevaardig- is zonder kaartje té reizen. Daar liet treinpersoneel elk oogenblik met den strafrechter in aanraking kan komen, staat het zedelijk niet zeer hoog en helpt het gaarne tegen een aandeel in de winst dieven en valsche spelers. Men zal vragen of er dan in Rusland geen contróle bestaat. Nergens evenwel wordt juist zooveel gecon troleerd als in Rusland en de controleurs krijgen liooge salarissen. Men behoeft zoon heerschap echter maar eenmaal te zien, 0111 te begrijpen, dat hij niet veel nut stichten kan. Zij worden op hun ronde vergezeld door alle beambten en daar deze zelf spitsboeven zijn, worden de kaartlooze passagiers verborgen. Ten deelé zullen de controleurs ook wel omgekocht zijn door de hoofdconducteurs. Is de controleur eerlijk, dan wordt aan de hoofdconducteurs door de telegrafisten van het station waar de dwarskijker den trein afwacht, zijn aanwezigheid geseind. Aan het voorlaatste station koo- In aansluiting op een adres van de Ambachtsschool te Alkmaar, wordt op voorstel van B. en W met algemeene stemmen besloten een jaarlijksche bijdrage van f 10 te geven. Medegedeeld wordt dat bij de drie reeds in functie zijnde liooistekers zijn benoemd: voor St. Maarten de heer J. Witsen; voov Valkoog de heer G. Bruin; voor Eenigenburg de heer K. Kalf. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden Schoorl en Slot worden door de heeren Dekker en Van Leeuwen nagezien en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating in de zitting van den eersten Dins dag, in September wordt besloten. Medegedeeld wordt, dat de verkiezing van een lid van den Raad, vacature Blom, zal worden gehouden op Dinsdag 30 Juli a.s., de stemming op Dinsdag (i Augustus en de herstemming zoo noodig, op Zater dag 17 Augustus. Als leden der stembureaus zullen iungeeren de hee ren: de Boer en Bruin voor de stemming; de hee ren Slot en Schoorl voor de herstemming. De bur gemeester zal als voorzitter fungeeren, de andere hee ren als plaatsvervangers. Door het overlijden van den heer Blom is er nog een vacature als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. hebben een voordracht opgemaakt bestaande uit de heerenG. Schoorl en J. Dekker Tz. De lieer Schoorl wordt benoemd met 4 stemmen, de heer Dek. ker krijgt 2 stemmen. De benoemde nam de benoe ming aan. Aan de orde is nu de benoeming van een gemeente ontvanger. De raad gaat in comité. Bij heropening wordt meegedeeld, dat er 7 sollicitanten zijn. B. en W. heb ben een aanbeveling opgemaakt luidende: 1. A. P. Blaauw; 2. T. Rens. Met algemeene dus 6 stemmen wordt benoemd de heer A. P. Blaauw. Besloten wordt dat de heer Blaauw dadelijk in functie zal treden als waarnemend ontvanger, tot dat de borgstelling zal zijn geregeld. Deze borgstelling zal gestort moeten worden op het grootboek tot een werkelijke waarde van f 1000. Allen vóór. Tot leden van de commissie tot onderzoek der ge meente-rekening worden benoemd de heeren: Schoorl, Slot, v. Leeuwen en Dekker. De rondvraag levert niets op, zoodat üe raad in comité gaat ter behandeling van eenige reclames lloof- delijken Omslag. De heer J. Koomen Jzn. is na oen gunstig examen toegelaten tot de 5e klasse der Hoogere Burgerschool te Alkmaar. Het schoolfeest voor de laagste klassen der school te Burgerbrug zal gehouden worden op Woensdag 17 Juli a.s. en zal bestaan in een tochtje naar Alkmaar en Bergen. Ue oude llciiibriig. Hef sloopen der oude Hembrug vordert reeds goed. Een der vaste gedeelten, het noordelijkste, is reeds weg. Het is met behulp van drie bokken gelicht en in zijn geheel op een vaartuig geladen. Daarop wordt het over zee naar Dordrecht getransporteerd. De brug zelve wordt in drie gedeelten gelicht. Het eerste derde deel is reeds weggenomen. Voor de kleine vaartuigen is het verdwijnen van het noordelijk vaste gedeelte reeds van belang, wijl daardoor de vaarruiinte aan merkelijk is verbreed. Voor de groote vaartuigen komt pas ruimte als de middenpijlers of een der steunpij lers zijn weggeruimd. Het slechte weer. Heel de zakenwereld is slecht te spreken over het weinige zomerweer. Daaruit vloeit voor menigeen scha de voort en als gevolg van die menschen: gemopper. De Telegraaf-eorrespondent heeft zoo eens in Am sterdam rondgekeken en beweert dat de zakenwereld daar groote schade lijdt. Neem bijv. eens het artikel bier en kwast, dat bij warm zomerweer niet alleen in de cafés maar vooral op de terrassen op Rembrandt-plein en Leidseheplein zooveel wordt gedronken. De terrassen, waarvan an ders de bezoekers te middernacht noch niet te ver jagen zijn, blijven onbezet, of slechts schaars zetten er zich avondbezoekers neer. Er wordt niet gedronken en dientengevolge lijden de caféhouders niet alleen ka pitale schade, maar de bierbrouwerijen, welke anders 0111 dezen tijd nauwelijks aan de vraag kunnen voldoen, maken een slechl jaar. Is de concerttuin van „Bellevue" bij warm zomer weer steeds een groote attractie, nu blijft de tuin leeg en we hfhwi»n naimfoliilro t- ;:-~n hoe andere aan den over ijl „„..1 hebben, in vergelijking mei de vette jaren. De aapjeskoetsiers wal minder parlementair aan gelegd vloeken er van, en de stalhouderijen re kenen de schade op duizenden. Watertochtjes enz. maken de Amsterdammers niet. Sloombootondernemingen klagen dus, terwijl het ver voer naar de badplaatsen absoluut onbeduidend is. Dc exploitatie-rekeningen van spoorwegen en trams zul len de duidelijke sporen van dezen kouden zomer dra- gen. De groote hotels, die 't om dezen tijd voorname- u I\1'eemdelingcn moeten hebben, lijden niet veel schade. Dezen komen toch, maar gaan dikwijls spoe weer sieeas een groote attractie, nu blijft c en we behoeven nauwelijks er op te wijzen, zaken, als Paviljoen, Vondelpark, Tolhuis aa kant van het IJ, 't Kalfje niets te doen 11 - .vin, Blaat gauu U1KW1JIS diger weg dan het plan was. Maar merkwaardig was, hetgeen ons een portier van één der grootste Arti- sterdamsche h'ötels mededeelde. „De menschen," zcl hij, „zijn allen, tengevolge van het slechte zomerweer, lastig en prikkelbaar. Wanneer het anders mooi weer is, en de logeergasten worden 's morgens door een mooi zonnetje verwelkomd, zijn ze vroolijk en opge ruimd, prettig gehumeurd en gemakkelijk te bevredi gen. De stemming onder de vreemdelingen, wanneer de zon van alles een mooi schilderij maakt, is een gelukkige. *1 Maar thans, meneer. Lastig en slecht gehumd, zoo als ik ze nog nooit gekend heb. De hoop is steeds op den volgenden dag gevestigd, en die brengt wéér een donkere lucht en wéér regen. Dat maakt ze ontevre den en ze pakken ten slotte maar hun boeltje en rei zen af."

Schager Courant | 1907 | | pagina 2