Donderdag Augustus 1907. 51ste Jaargang jNo. 4278 Pit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- an Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. fSeareasa$CHA.QSSjW, liaan, 0 4. Interc. Telephooo No. 20. Ultgevsps TRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer5f'ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Nationale Militie. Buitenlandsch Nieuws. FEUILLETON. O O li» PIET. Plaatselijk Nieuws. SGHAGE Niims- DI1NT. Aiwititlt- Liiiisiillal. Dit nummer bestaat uii twee bladen. GEMEENTE SCHAGEX. -(o)- Burgemoester on Wethouders dor Gemeente Schagen Gezien art. 219, 2de alinea der Wet tot regeling van de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der Ge meentebesturen, brengen ter kennisso van de ingezete nen, dat de rekening dezer Gemeente over het afgeloo- pon dienstjaar 1906 ter Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd van af heden tot en met den 12en Augustus 1907 van des voormiddags tien tot des namiddags twee ure, en hetzij in druk, hetzjj in afschrift, tegen betaling dor kosten algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. Schagen, den 30 Juli 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. (o)— Oproeping van Verlofgangers in werkelijken dienst. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat de in deze Gemeente gevestigde verlofgangers, wier namen hieronder zijn vermeld, bij deze, ieder tegen het achter zijnen naam aangegeven tijdstip, krachtens art. 111 der Militiewet 1901, in werkelijken dienst worden opge roepen NONNEKES JOHANNES ELIZA, 12 Augustus 1907, lichting 1900, 3e Reg. Inf., 2e bat., 4e Comp., Middelburg; TH IE JOHAN DiEDERICH, 26 Augustus 1907, lich ting 1903, 8e Reg. Inf., 3e bat, 3e Comp., Arnhem. STEEN DIRK, 5 Augustus 1907, lichting 1903, le Reg. Veld-A., 2e bat., Utrecht. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dragen, dat zij zich, iodor op den voor hem aangegoven dag, in uniform gekleed en voorzien van hun verlofpas (zak boekje), alsmede van al de bij hun vertrek met groot verlof medegenomen voorwerpen van kleeding en uitrusting, by hun korps aanmelden, en wel dos namiddags vóór vier uur (de milicien-telegrafisten vóór een uur), cf, indien dit met het oog op den duur der reis niet mogelijk is, zoo spoedig doenlijk daarna. Zy, die binnen het Rijk woonplaats hebben, bohoeven hun reis niet eerder aan te vangen dan op den dag voor de op komst bepaald. Het is in het algemeen wenschelyk, dat do opgeroo- penen zich op don laatsten dag vóór hun vertrek naar het korps, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, ter Gemeentesecretarie aanmelden, voorzien van hun zak boekje, ten einde zoo noodig in hot bezit te worden gesteld van de vereischte vervoerbewyzen en de passage- biljetten en tot het desgowenscht in ontvangst nemen van daggeld, een on ander voor zooveel zy daarop recht hebben, en tevens om, zoo zy die gewenscht achten, inlichtingen to bokomen aangaande de reis. De verlofgangers echter, voor de laatste maai met groot-verlof vertrokken na 15 Maart 1904, die alleen per spoor- of tramweg moeten reizen en in wier zak boekje aanwezig is oen op wit papier gedrukt en met rooden inkt ingevuld vervoerbewys, behoeven zich niet ter Gemeentesecretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station van vortrek en stel len aldaar hun zakboekje ter hand aan den stations beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen beiast. Do verlofgangers behooren er op indachtig te zyn, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewys, aangezien deze strook hun ge durende de reis moet dienen ais plaatsbewijs. Verlofgangers, die, hoewel hun reis aanvangende per spoor- of tramweg, een gedeelte van het traject moeten afleggen per stoomboot of die op hunne reis van één of moer veren moeten gebruik maken, moeten zich steeds naar de Gemeentesecretarie begeven tot het in ontvangst nemen van de vereischte vervoerbewyzen en passagebiljetten. Het is noodig zich ten minste een half uur voor het vertrek van den trein of tram aan het station te be vinden. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten ver hinderen, moot hiervan zoodra doenlijk door overlegging van eene op gezegeld papier geschreven en gelegaliseer de geneeskundige verklaring ter Gemeentesecretarie blijken. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onver mogen eene ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeentesecretarie worden ingeleverd. Betreft het ver lofgangers, aan wie, in verband met eene vorige oproe ping in workelyken dienst, door denzelfden genees kundige reeds eene verklaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogonden met eene ongezegeldo en niet-gelegalisoerde verklaring worden volstaan. Na hun herstel vervoegen zy zich onverwijld hij hun korps. Hy, die zonder geldige reden niet voldoet aan dezo oproeping, wordt, na daartoe verstrekte machtiging van den Minister van Oorlog, als deserteur afgevoerd. Ily, die zonder geldige loden zich te laat by het korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig. Het niet ontvangen eener bijzondere oproeping ontheft een verlofganger geenszins van zyne verplichting tot I opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare ken nisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat hy behoor lijk is opgeroepen. Don veil ofgangers, die, opgrond van kostwinnerschap, vermeenen in do-termen te verkeeren tot het erlangen van ontheffing van bovenbedoelden werkelijken dienst, wordt in hun belang aangeraden daartoe spoedig aan de Koningin het verzoek te doen. Dat verzoek kan op ongezogeld papier worden geschreven en moet recht streeks aan Hare Majesteit worden gezonden. Frankee ring is niet noodig. Op gelijke wyze moet worden gehandeld met aanvragen hetzij om ontheffing, hotzy om eon goldigo vergoeding. Wenscht men echter alleen voor eene geldelijke vergoeding in aanmerking te komen, dan kan deze by ongezegeld en ongefrankeerd verzoek schrift aan den Minister van Oorlog worden gevraagd. Overigens wordt ten deze verwezen naar de afzonder- lyko publicatie betrekkelijk „Kostwinners", en kunnen zoo noodig nadere inlichtingen mondeling worden govraagd ter Gemeentesecretarie, eiken werkdag tus schen 10 en 12 uur voormiddags. Schagen, den 24sten Juli 1907. De Burgemooster voornoemd, H. J. POT. Door geheel Frankrijk hebben Zmdag de verkiezingen plaats gehad voor do Algemoene Raden, Provinciale Staten zeggen wy. Alles is nog ai ordelijk afgeloopen Op enkele plaatsen eon paar onbeteekenende opstootjes, zie daar ai. Belangrijker is, dat in de wyndistricten niemand roe ping gevoelde tot vechten en ook geen stakingslust alio kiezers aangreep. Het is al teekenend genoeg, dat over 't geheel genomen slechts 10 van de kiezers opkwamen. Do strooibiljetten van de leiders der wynbeweglng heb ben dus heel wat uitgewerkt. Daarin stond n.m. de dringende raad, zich te onthouden, daar waar candidaten gest-td waren, die de politiek van Clemenceau goed keurden. Men zal gecontroleerd wordenmet deze be dreiging eindigden de politiseerende wijnboeren hun manifest. Op vele plaatsen vatte men de negatieve actie zoo op, dat men ook weigerde zitting te nemen in de stembu- reaux. Op oon groot aantal plaatsen konden doswege de verkiezingen heelemaal niet plaats hebben. Dit was o.a. het geval in het eerste kanton van Montpellier. Ook te Narbonne was de kiezersstaking „absoluut", zóoals de berichten in de Fransche bladen het noemen. To Perpignan trok Bourrat zyn candidatuur in voor Ferroul, die gekozen werd. De uitslag, voor zoover die bekend is, is voor de regee- ringspartyen niet ongunstig. De republikeinen en radi calen hebben zelfs belangrijke winst behaald, ten koste van de conservatieven. Thans zyn 1441 uitslagen bekend. Gekozen zyn 239 conservatieven, 188 progressiston, 835 republikeinen, 36 socialistener moeten 143 herstemmingen plaats hebben. De conservatieven winnen 35 zotels en verliezen 56, de progressisten winnen 30 en verliezen 79, de republi keinen winnen 115 en verliezen 50, de socialisten winnen 9 en verliezen 3. Allengs komt er eenige vaste vorm in de berichten aangaande do aanstaande samenkomst tusschen den Ta» MAX DREYER. 14. Pieter keek jhem vlak in het gezicht; Ewald hield den blik niet uit. Toch was Pieter het er met met zich zeiven over eens, wat hij in diens blik had te le zen: zelfbewustzijn of slavernij. Ook onze kleine staarde in deze oogen maar met een gevoel alsof zij een heilige voor zich zog, in wiens blik niets lag dan waarheid en wiens geest klaarheid was. Nu goed -als ge zelf wilt dan zal hier ook tusschen kerk en schilderkunst een verwantschap moe ten worden gekweekt. IIoc menig geestelijke is met een groot schilder geweest. Ge weet toch dat iemand de schilderkunst de lievelingszuster der theologie heelt genoemd?" "Nu,ZmR is daar evenwel niets van bekend, maar daarom kan deze of gene dat we eens gezegc hebben. Oom Piet onderdrukte een schelmsch gelach, dat hij ons jeugdig jabroertje er zoo in had laten vliegen Cn Deze vraSm Tèlcnwel niet te loochenen en is "diep geworteld. Godsdienst en schilderkunst zijn staiSiooten. Godsdienst is in zijn eenvoudigste» vorm 'ImL-l-unst 1,1 den beginne was het beeld moest men eigenlijk zeggen. Het oer-becld, waarvan liet leven een afdruk is, met al zijne gelijkenis. Hij had gaarne aan zijn gedachten en beschouwingen over dit onderwerp den vrijen loop gegund maar hij kon in Ewald's oogen niet de vereischte uitdrukking t van instemming vinden. „Is de bengel niet alleen mooi, maar is hij: ook dom?" vroeg hij zichzelven af. Of deed hij den jongen toch onrecht en al- i leen daarom, omdat de kleine met zoo onverholen j toewijding zich meegesleept gevoelde door zijne schoon- iheid?! Hij sprong op en rekte zich eens ferm uit. Wat ging het hem ook aan! Mocht zij nog zoo sterk in i hem opgaan ais zij wilde. Wat bekommerde hij zich om dien groenen jongen? Wat bekommerde hij zich eigenlijk ook om die twee! Kinderen van vreem de menschen Van uit de verte weerklonk dof gerommel cn schoot een bliksemflits. God zij dank! Nu was er dan een bres geschoten in de ellendige gedruktheid, die den heelen dag hem had geketend. En met opgewektheid zag hij liet onweder naderen. De beide jonge menschen waren naast elkaar blij ven zitten. Eerst zwijgend, later volgde er pen woord, nog schuchter en bedeesd, maar spoedig volgden er meerdere en ten slotte was het kinderlijk gesprek in vollen gang. Hat beviel oom Piet nu wel weer in den jongen, dat hij er geen aanstellerij op na hield, dat hij een voudig was in zijne uitdrukkingen, met do kleine ook eenvoudig en hartelijk redeneerde cn openlijk toonde, dat hij er zeer veel behagen in schiep, zoo met haar te kunnen praten. Er was iets onbedorvens in Ewald, wat oom Piet zeer goed herkende, en langzamerhand begon hij ook weer genoegen te krijgen in liet doen en laten dier twee. De jongen sprak nu over zijn vader op eenvoudi- gen, kinderlijken toon en uit zijne woorden bleek on verholen, met welk eene liefde hij aan hem hing en hoe hij ook leed onder diens gemoedskwellingen. Daarom vergaf Pieter den jongen ook weer al het andere. Hij geloofde nu zelfs, dat hij in zijne vervloekte grofheid den jongen groot onrecht Tsaar en Keizer Willn-lm nadat telkens weer van Ber lyn uit gemeld was, dat er nog niets vaststond, dat de onderhandelingen tusschen Berlyn en Petersburg nog loopende waren enz. Alleen werd erkend do waar schijnlijkheid, dat beido vorsten elkaar binnenkort zullen ontmoeten op verlangen van don Tsaar, die, overeen komstig do gebruiken en de vormon, verplicht is's Kei zers bezoek aan de Russische wateren te beantwoorden. Naar do „Post" nu meldt, zal de ontmoeting plaats vindon in de eerste dagen der volgende maand, naby Danzig en heeft de Tsaar er opzettelijk zjjn zeereisnaar do Finsche fjorden voor opgegeven of uitgesteld. Het heet verder, dat de Russische minister van buitenland- sche zaken, Yon Iswolsky, by de samenkomst tegen woordig zal zyn. Het ligt vrij wel voor de hand, dat dan ook de Duitsche rijkskanselier prins Yon Bülow, als de leider der buitenlandsche politiek van Duitsch- land, eveneens van de party zal wezen, al acht men dit te Berlyn dan ook nog niet beslist zeker en al zullen eerst na 's keizers terugkeer uit het Noorden definitieve besluiten genomen en bijzonderheden vastgesteld worden. Over korten tyd zullen wel meer bijzonderheden he kend worden. In Rusland is er tegenwoordig voel roering onder de troepen. Men heeft den maatregel ingevoerd om de brie ven aan do soldaten gezonden of door dezo verzonden, open te maken. Dat heeft zoer veel ontevredenheid verwekt. Zelfs in het Semenof-regiment der lijfwacht, hetwelk zich 18 maanden geledon onderscheidde door zjjn kracht dadig onderdrukken van het oproer to Moskou, waar voor de Tsaar het persoonlijk zyn dank betuigde, zelfs daar is het nu aan 't gisten. Er zijn daar zeven man schappen wegens oproerige gezindheid gevangen genomen en er zyn by een aantal tot dat regiment behoorende militairen revolutionnaire geschriften gevonden. Ook in het Preobrasjenski-regiment van de lijfwacht, waar verleden jaar oproer uitbrak, moet weder ontevreden heid heerschen. Te Tiflis word een luitenant-kolonel door manschap pen van zyn regiment doodschoten. In byna elk regiment, zoo wordt verzekerd, zyn een aantal manschappen, van wie men weet dat zy revolu- tionnair gezind zyn; maar de meesten zyn uitmuntende soldaten, die stipt hun plicht vervullen en nooit wegens iets ter verantwoording geroepen kunnen worden. Er ioopen ook weder geruchton van aanslagen. Volgens do Nowoje Wreinja is er oon nieuw komplot tegen den Minister van Ocrlog, Generaal Roediger, ontdekt. Gelyk wy reeds berichtten, neemt men te Peterhof nieuwe buitengewone maatregelen voor do veiligheid van den Tsaar. De wachten van het paleis en langs de kust zyn versterkt en er wordt streng toezicht gehouden op de machines van het daar liggend Keizeriyk jacht Standaard. Arme, rijke man Kort na den vrede van Portsmouth, die een eind maakte aan den Russisch Japanschen oorlog, moet tusschen den Tsaar en don Mikado een geheim verdrag zijn gesloten, waarvan de tekst alleen aan China werd medegedeeld. De Nat. Ztg. deelt thans omtrent den inhoud van dit verdrag mede dat het den beiden „vrienden en neven", alsmede den leden van hun Huizen de verplichting oplegt, binnen drie jaren na de bekrachtiging, met hun legers of vloten geen deel te nemen aan eenige oorlogs daad binnen het Aziatische werelddeel, noch zelfstandig, noch in veibinding met andere rijken, alvorens zy elkan der wederkeerig 24 uren voor de ondortoekening van het besluit tot oproeping der reserven van hun voor nemen in kennis hebben gesteld. Het verdrag moet geteekend zyn door graaf Witte en markies Ito en is voorzien van de zegels van beide Keizers. Het is ook door do onderteekenaars voor onopzegbaar verklaard. Dit geheim verdrag is, indien het werkelijk bestaat, thans gevolgd door een Japansch-Russisch verdrag, waarvan de tokst bekend gemaakt zal worden. Uit officieuse Fransche bron wordt de inhoud reeds nu kort medegedeeld. Hot verdrag bestaat uit twee deelen, waarvan de diplomatieke overeenkomst de meest belangryko is. Deze bevestigt den status quo in Oost- Azië en legt den nadruk op de hartelijkheid van de tusschen boide ry'ken herstelde betrekkingen. Het tweede deel is van economischen aard en regelt de visschery-rochten in den noordelijken Stillen Oceaan, de handelsrechton in Oost-Azië en de overdracht van enkele spoorwegen aan Japan. Het levert het bewijs dat do vriendschaps-betuigingen in het eerste deel niet maar bloot vooi den varm zyn neergeschreven, maar de uiting zyn van een goeden wil om te vergeten en te ver geven wat beide ry'ken verdeeld heeft gehouden. Het verdrag is een beteekenisvolle aanvulling van de overeenkomsten die Japan met Duitschland en Frankrijk heeft gesloten en vormt met het in voorbereiding zijnde Britsch-Russische verdrag een samenstel van entente's die voor den vrede in Oost-Azië van groot belang zyn. Japan heeft door deze verdragen de handen vry ge- i kregen in Korea en heoft daarvan reeds een ruim go- 1 bruik gemaakt. Het gaat nu gestadig voort, zyn macht daar te bevestigen. Gymnastiek. De heer M. Kroone, de directeur van de Turnclub te Schagerbrug, heeft als zoodanig bedankt. In zyne plaats treedt nu de heer A. J. Melker alhier als leider op. Vroege eieren. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat de heer Yeerman alhier van in dit jaar uitgebroede BuffOrping- ton-kippon nu reeds eieren krijgt. Dat zal opknappen. Naar wy vernemen zal voor rekening van den heer J. C. de Yries in de Heerenstraat een winkelhuis worden gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door don heer J. R. Vlaming. Zoo zal langzamerhand die straat aan zynen naam gaan voldoen. Het Gyinnastiekfecst. Omtrent het Gymnastenfeest op 25 Aug. vernamen we neder, dat de uitvoering plaats zal hebben op het land van den heer A. v. d. Horst, achter de Oostzijde van de Laan gelegen. De onderhandelingen over de mede werking van onze Harmoniekapel zyn afgebroken, we gens het bezwaar van deelname aan don optocht. Het bestuur van „Lycurgus" heoft thans voor hot feest de Helderscbe Kapel „Winnubst," onder leiding van den heer Ter Hall, geëngageerd. Op hot programma zullen, be'aalve series gemeenschappolyke oefeningen,vereenigings- turnen, vry'e- en schooloefeningen aan werktuigen, wedstrijden ook om medailles voorkomen. Raadsvergadering. VERGADERING van don Raad der gemeente behagen, op Dinsdag 30 Juli 1907, des morgens ten 10 uur. Afwezig de heeren H. Feisser met kennisgeving van verhindering, en D. Smit. Voorzitter do heer H. J. Pot, Burgemeester. Na opening der vergadering wordt overgegaan tot het onderzoek van do geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden, do heeren Meurs en Bypost. De heeren: Roggeveen, Asjes en Buis worden met het onderzoek belast. De heeren: Mours en Bypost verlaten de raadszaal en de vergadering wordt voor don tyd van 10 minuten geschorst. Nadat de bei ie heeren weer zyn binnenge komen, wordt meegedeeld, dat de commissie geen aan merkingen heeft op do geloofsbrieven en tot toelating adviseert. Daartoe wordt met algemeene stemmen be sloten. Volgt nu do lezing van de notulen van een drietal zittingen, die onveranderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding der laatste notulen deelt Voorzitter mede, dat aan het verzoek van den heer Meurs ten opzichto van den onderwyzor Roep, door hem is voldaan. Ingekomen zijn van Ged. Staten de goedkeuring van de uitbetalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven en de af- en overschrijvingen. Van de Harddravery-vereeniging West-Friesland was een adres ingekomen om op harddraverij dag, 10 Sep tember of 1 October, een gedeelte van de Gedempte Gracht en de Markt in gebruik te mogen nemen en tevens van gomeentewege op dien dag een vuurwerk af te steken. De heer Roggeveen deelt mede, dat de harddraverij met het oog op het intrekken van do veetentoonstelling te 's-Gravenhage, hoogstwaarschijnlijk op 24 September a.s. zal worden gehouden. Met algemeene stemmen wordt het verzoek ingewilligd had aangedaan. En daar hij niet gewoon was zich zeiven te ont zien of te sparen, legde Ir ij zich zei ven de critische vraag, voor of het niet laffe jaloezie was geweest, alias vaderlijke jaloerschheid, wat hem zoo tegen Ewald ge kant had doen zijn. Hoe bespottelijk toch. Hoe ellendig bespottelijkWan neer die twee jonge menschen toch in elkaar beha gen hadden, moest hij zich daarover dan juist niet verheugen? Hij: moest die vriendschap der jeugd juist koeste ren en versterken. Dwaze bromtol, die hij toch was. Was dat niet een wonderschoon beeld, die schoone, jonge menschen, die elkander op den eersten blik be vielen moest dat hem niet terugvoeren naar de dagen van zijn eigen jonge leven zou hij misgun nen aan een ander, wat hij zelf zoo volop had genoten? Was het kostelijkste hier niet op het punt zich te ontwikkelen de jeugdige vriendschap tusschen jon gen en meisje was er heerlijker tijd in heel het leven van den mensch? En mocht daaruit liefde groeien dan niets be mantelen, Pieter! Alles flink in de oogen zien! wanneer die twee later een paar mochten worden nu, aan hem, aan zijn hulp zou het hun dan later niet ontbreken Maar hij .wilde er toch voor zorgen, dat er uit Ewald een ferinen kerel groeide. Hij zou hem wel van de theologie losmaken, in zijn eigen kunst moest hij het tot iets degelijks brengen. De jongen wordt een groot schilder en dan Pieter ouwe Piet! Je bent toch nog steeds dezelfde. Van liet eene uiterste in het andere. Net zoo stel je niet liet minste vertrouwen in den jongen en nu wil je hem het hoogste toebedeelen. Je bent toch eigen lijk 'een dolle kerel. En jou heeft eenmaal iemand, wien jouw onver biddelijkheid een ergernis werd, den „ijzeren" geschol den! IJzeren lieve hemel! Ja, een ijzcr-spliiiler mis schien. Dien eerst de eene pool aantrekt, en wanneer hij verzadigd is van den magnetischen stroom, door diezelfde pool dan wordt losgelaten, waarna hij naai de tegenovergestelde pooi vliegt. Zoo blijft het een dor sten, een vallen, een vliegen. Pieter, de ijzer-splinter de ijzeren splinter de ijzeren Pieter Hij lachte zich zeiven hartelijk uit en lachte om de bliksemflitsen, die nu elkaar sneller opvolgden het dof gerommel van den donder werd steeds krachtiger. Ewald maakte een eind aan zijn bezoek. Ifij had nog een heel eind te ioopen voor hij thuis kon zijn. Natuurlijk! Het jongeheertje was bang voor een paar regendroppelsPieters kwaad humeur speelde hem weer parten. Maar de witte Pieter zegevierde toch in deze worsteling en bij het afscheid riep hij den jongen harte lijk en welgemeend toe, dat hij maar dikwijls moest ko men en dat hij ook eens met Ellen moest gaan wan delen. Met gretigheid nam Ewald dit aanbod aan en 'zoo scheidde men dus in hartelijke vriendschap, XXIII. Het onweder wilde maar niet loskomen, het stond aan den horizon, als bekneld tusschen hemel cn zee. De lucht bleef in stille, roerlooze afwachting; alleen de donder nam in kracht toe. Oom Piet was weder in zich zeiven gekeerd, en Ellen had ook niet veel te vertellen. In de verbeel dingskracht, eigen aan haren jeugdigen leeftijd, ver gezelde zij dengene, die zoo juist van haar was heen gegaan. Zoo trad de avond in. Pieter had na het eten nog een en ander in den tuin te doen. Ellen ging vroeg naar bed. Zij verheugde zich hij voorbaat ïii hare droomen. Toen de duisternis oom hel werk deed staken, ging hij in .de veranda zitten, leunde met het hoofd op de hand en staarde naar de bliksemflitsen, die wijd en zyd het zwerk doorkliefden. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1907 | | pagina 1