m Zondag 18 Augustus 1907. oiste Jaargang No. 4283 Hit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A iV ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Winreao•flHAOlSW, JLaan, O 4. Interc. Telephoon Ho. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meerö ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Hoogwoud: Binnenlandsch Nieuws. Selioorldiiiii: LAURMAN.0ldlger Gemengd Nieuws. Alüim Ni in is- di m Murttsiii- k tiiiiiifiiM DU nummer bestaat uit drie bladen De NATIONALE Levensverzekeringbank te Rotter dam is opgericht in 1863 en heeft in de 44 jaar van haal" bestaan het vertrouwen verworven van tienduizenden EJM EENTE SCIIAU EN. -(o>- Kijkskcuring Dekhengsten. Burgemeester en Weihouders van SCHAGEN; Brengen ter algemeene kennis lo. dat de gewone Rijks-najaarskeuringen van tot dek king (bestemde hengsten, voor zooveel deze provincie betreft, zullen gehouden worden te Schagen, op 10 October a.s. des voormiddags en hiertoe zullen wor den .toegelaten alle hengsten, die tenminste 2V2 jaar oud zijn; 2o. dat de eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, verplicht is daarvan tenminste drie weken vóór de keuring vrachtvrij cene schriftelijke en onderteekende aangifte te zenden aan den Secretaris der provinciale regelingscommissie, den heer W. TEENGS te Alkmaar,) met opgave van a. naam en woonplaats van den eigenaar en hou der; b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere ken- teekenen van den hengst, benevens, indien deze in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknum mer; c. zoo mogelijk afstamming van den hengst, zoowel van vaders- als moederszijde, en naam en woonplaats van vden fokker; 3o. dat een Ji engst, na bovenvermelden termijn aan gegeven, van de keuring is uitgesloten, tenzij de Com missie geen bezwaar tegen toelating heeft en de eige naar of houder vóór den dag der keuring eene som van tien jgulden bij voornoemden Secretaris stort; 4o. dat inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvraag van eigenaars of houders van hengsten door den Secretaris der regelingscommissie voornoemd, zullen worden ver strekt. Schagen, den IC Augustus 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Eindelijk is er nog een zeer groot voordeel, nl. dat bjj overvoering van de markt op bepaalde dagen de opzich ter volstrekt niet gedwongen is tot verkoopen, maar kalmpjes aan wacht op een betere markt op een der volgende dagen, daar hjj zijn wagons op het stations emplacement laat staan en zijn beestjes op tijd voer en water verstrekt. En zoo snellen wekelijks vele „kippenhötels" van uit de veraf gelegen en dun bevolkte streken, waar het land goedkoop en de kippen talrijk zijn, naar de groote in- dustrieele en handelscentra als Now-York, Chicago, Bos ton, Buffalo, Minneapolis, Denver, St. Louis, enz., enz. en voorzien de markten van levend, gezond en fleurig uitziend gevogelte; zoo brengen deze treinen produ centen en consumenten tot eikaar met enkel als tusschen- persoon den poelier, die zjjn dieren aan de wagons koopt en in eigen wagens naar markt of winkel brengt, of den commissionnair, die hetzelfde doet en 5 pet. com missie rekent. Dagen, waarop enorme omzetten in gevogelte plaats hebben, zijn die vóór de Christelijke en de Joodsche feestdagende Joden vooral koopen zeer veel levend gevogelte. Zoo kwamen er verleden jaar enkel in de stad New- York aan 1389 open en 2065 gesloten wagons met ge vogelte. De NATIONALE heeft een verzekerd kapitaal van 40 millioen en een vermogen van 141/2 millioon. Zij geeft aan de verzekerden do grootst mogelijke zekerheid. Y ertegen woo rdiger ROOKER. der Nationale A. Pluimvee-teelt. Het weekblad „Do Veldbode" wijdt een geïllustreerd artikel aan de ontwikkeling der pluimvee-teelt in de Voreonigde Staten en aan de verbetering daar te lande van de spoorwegwagens voor de verzonding van duiven, kippen, eenden, ganzon en kalkoenen. Het blad schrijft: Er is in „De Veldbode" meermalen op gewezen, dat kippen, uit Italië en Rusland naar ons land verzonden, niet gezond kunnen aankomen, op elkaar gepakt als ze de lange reis moeten maken in benauwde, muffe wagons. Zijn er enkele ziek, dan breidt de ziekte zich snel uit, waar aJle toozicht ontbreekt en de besmetting dus vrij sPel heeft. Wat we op die wijze in ons land krijgen, heeft menige kippenhouder tot zijn schade ondervonden. En ook de Amerikanen weten daarvan mee te praten, want uit hun wagons kwamen wel eens meer doode of halfdoode dieren, dan gezonde en levende. Maar zij hebben nu toch ook een prachtige oplossing gevonden. De „Live Poultry Transportation Company" heeft op 't oogenblik weer 100 nieuwe open wagons in bestelling, waarvan er nu reeds 500loopenen binnen do twee jaren in de Vereenigde Staten zeker meer dan duizend zullen zijn (het vervoer van lovende hoendors in gewone wagons bedraagt nu jaarlijks meer dan 10.000 wagonladingen). In zoo'n open wagon gaan met alle gemak 2000 a 2400 levende ganzen of 1200 a 1500 Amerikaansche kalkoenen of 4600 a 6000 kippen (bij warm weer minder dan wanneer het koel is). De prijs van een dergeiijken wagon is 3250 gulden. Hij telt 8 verdiepingen en is meestal geladen met ver schillende soorten van gevogelte. De vracht bedraagt per wagon voor 1—100 E. mijlen (een myl is 1609 M.) f25, 100 150 mijlen f35. 150 tot 200 mijlen f41.25 enz. Een wagon van S:-n Francisco in Californië aan de Oostkust naar New-York aan de Westkust van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, een afstand van 3245 E. Mijl of 5217 K.M., kost aan vracht f175. Is hy geladen met 5000 kippen, dan bedraagt de vracht dus drie en een halve cent per kip, en waar wij hier den grootst denkbaren afstand namen, daar mogen wij wel zeggen bü goed georganiseerde spoorwegverbindingen j bestaan geen afstanden meer, want deze, als voorbeeld genomen afstand is ruim 22 maal zoo groot als die tusschen Maastricht en Amsterdam 1 Nu nog een woord over de groote voordeelen van deze open wagons en hun inrichting. Vooreerst zijn de dieren in open hokken en verliezen zij niot aan gewicht, integendeel, want zij kunnen zich vrij be wegen, worden gevoederd door den den trein vergezel lenden opzichter uit den graanvoorraad onder inden wagen en van water voorzien met behulp van een waterleiding, die uitgaat van een reservoir, welke wordt volgepompt op de stations, waar ook de locomotief water inneemt. Een ventilator in eiken wagon zorgt voor vereche lucht binnenin, terwijl een gordijn aan beide zijden kan neergelaten worden om de dieren tegen sneeuw, regen, zonneschijn enz. te beschermen. Een tweede voordeel is, dat geen emballage behoeft te worden teruggezonden; de verzender laadt zijn die ren in en neemt zijn kratten, kisten, hokken of der gel. weor terstond mee naar huis, wat een aanzienlijke besparing geeft aan vracht, terwyl de wagon op de terugreis schoongemaakt en ontsmet wordt. Hagelslag. Uit het Brabantsche dorpje Son komt een nood kreet. De bevolking van die gemeente is totaal geruïneerd, doordien een geweldige hagelslag al de te velde staan de gewassen meedoogenloos heeft vernield. Geen ak ker bleef gespaard voor het verwoestende element. De nijvere landbouwers zijn nu voor het grootste deel tot armoede en broodsgebrek gedoemd, wanneer niet menschlievende handen hun worden toegestoken. Het bestuur van den Boerenbond aldaar heeft zich thans tot een comité gevormd, om in dezen nood te voor zien. De veldarbetders in liet Oldainbt. Voor de arbeiders op de zware gronden alhier ziet het er verre van rooskleurig uit. De dagloonen zijn wel wat verhoogd, doch vele losse arbeiSers zijn werk loos. Het koren rijpt zóó langzaam aan, dat de eerste gewassen zoo goed als alleen door de vas te arbeiders zijn gezicht en gebonden. Slechts enkele losse kwamen te pas bij de karwij, rogge, gerst, zwarte haver en vroege erwten. Straks als de latere gewassen moeten worden gezicht, zal er nog een drukke tijd komen, doch die tijd duurt maar kort. En na dien drukken tijd zullen velen weer werk loos zijn, want de oogst komt zóó laat binnen, dat het herfstbouwen vlug moet worden afgewerkt. Voor voldoende bewerking van den bouwgrond zal de tijd ontbreken. Aan oververdienen valt voor velen dus niet te den ken. En waarvan moeten dan straks huis- en tuinliuur worden betaald? Vele arbeiders hebben vrij groote tuingronden in huur, doch het ongunstige weder is oorzaak, dat dit jaar van die gronden, waarop meest aardappelen en tuin- boonen worden verbouwd, zeer weinig komt, zoodat het er met de winterprovisie ook slecht voorstaat. Van de boonen komt zoo goed als niets en de aard appelen beloven niet veel; alleen de hokgewassen zijn tamelijk. Armoede kan dus bij velen worden verwacht Noorderstoom tra m Woensdag j.1. vergaderden de ingelanden van den polder Warmenhuizen, om te beraadslagen over de verhoogde bijdragen van f5000 aandeelen kapitaal en f5000 renteloos voorschot voor de Noorderstoomtram. De polder gaf reeds f35000 aandeelen-kapitaal en f35000 renteloos voorschot. Hot bestuur stelt voor de verhoogde bijdragen toe te staan en dus te brengen op f40000 voor aandeelen kapitaal en renteloos voorschot. Na oen korte discussie wordt tot stemming overge gaan en het voorstel aangenomen met 63 tegen 43 stemmen en zijn dus de gevraagde sommen toegestaan Het tragisch ongeluk te Gronsveld. Men meldt uil Gronsveld aan de Maasbode: Eindelijk, na 14 dagen, is er licht gekomen in de duistere zaak te Gronsveld, waar het 8-jarige meisje Anna Nix, een pleegkind der te rgoeder naam en faam bekende familie Houben, op raadselachtige wijze om het leven kwam. De brigade der Kon. marechaussee te Eysden, met zijn commandant, brigadier Thissen, heeft niet gerust, vóór de tragische dood van het meisje tot klaarheid was gebracht, en waarvoor tevens een eer zame familie van een blaam werd gezuiverd, die haar door vele dorpsgenooten werd aangewreven. Aanvankelijk leverde liet onderzoek niet het minste resultaat op. Edoch, nadat nog verschillende personen een verhoor hadden ondergaan, bleek der marechaus see, dat een knaap, de 13-jarige Wynand Dassen die reeds «gearresteerd is die vlak tegenover de fa milie H. woont, op den bewusten dag, na het vallen van het schot, hard van het erf der Houbens was komen loopen. En niettegenstaande de knaap alles ontkende, liet de brigadier niet los, en nam hem dikwerf on der handen. Doch steeds waren D's antwoorden zóó listig, zijn verdediging zóó beslist, zijn ontkennen zóó pertinent, dat zelis een oud politieman in twijfel zou worden gebracht. Maandagmiddag wist de brigadier This sen den knaap evenwel tot bekentenis te brengen, onder voorwaarde van den knaap echter, „dat de brigadier hem niets zou doen." Hij bekende dan, met het meisje, dat alléén thuis was. op straat, waar het kousen zat te breien, gespeeld te hebben. La- Ier gingen beiden naar binnen om met prentenboe ken te spelen. Het oog van den knaap viel toen op een geweer. Hij pakie het op, met den loop naar buiten gekeerd, in welke richting ook het meisje was. Plotseling een hevige knal, het schot gaat af, het meisje valt achterover op den grond. Waar de knaap toen het geweer heeft gelaten (zooals bekend, werd het achter een deur gevonden) weet hij niet. Hij loopt evenwel hard weg en begeeft zich naar een fruitmijn, in de onmiddellijke nabijheid. En gedurende al dien tijd, ruim 14 dagen, verried geen enkele trek, welk geheim de 13-jarige knaap met zicli draagt. Met niemand heeft hij gesproken over den dader; wei heeft hij met zijn ouders meermalen over het droevig ongeluk van zijn buurmeisje een gesprek ge had. Doch de ouders, brave, fatsoenlijke menschen, vermoedden niet, in de verste verte, dat de zoon er aan idebet was. Hoe zoo'n kereltje, die nog de korte broek draagt, gedurende 14 dagen een rol heeft ge speeld, die menigen beroeps-misdadiger hem niet zou verbeteren, is slechts verklaarbaar uit de diep inge wortelde vrees, die hij bij bekentenis voor straf ge voelde. Dinsdagnacht heeft de jongen in de kazerne te Eijs- den ^doorgebracht. Gisterenmorgen werd hij onder ge leide yan een brigadier en een marechaussee naar Maastricht overgebracht, waar hij gehoord werd door den j-eehtercommissaris mr. Dumoulin. Het- ventje is weer op vrije voeten gesteld. hy Emma gedood heeft met een dolk of met een Turksch mes. Ik heb een deel van haar kleeren verbrandde andere kleeren zy'n in den koffer gevonden. Mijnheer Goold heeft ook bekend den moord te hebben bedreven. De NATIONALE werkt in een glazen huis. Het heele beheer kan door buitenstaanden gecontroleerd worden. De Nationale verschaft meer publiciteit aan haar be drijf dan door de strengste wetgeving wordt geëischt Vertegenwoordiger der Nationale A. OUDHEUSDEN. Prins Hendrik en de geredden van de „Berlin". Prins Hendrik der Nederlanden heeft dezer dagen in het hotel Kaiserhof te Berlijn aan de geredden van de schipbreuk aan den Hoek een gastmaal aangeboden. Komende uit Dobbin, was Z. K. H. in den Kaiserhof afgestapt, waar hij den directeur verzocht voor dien zelfden avond een tafel voor elf personen te reserveeren. Deze waren door den Prins tot een maaltijd uitgenoo- dlgd en Z. K. H. hoopte, dat alles goed in orde zou zijn. Op den bepaalden tijd verschenen de gasten. Eerst nu vernam men, dat het de geredden van de „Berlin" waren. De Prins had zich de adressen zelf verschaft en ook zelf de uitnoodigingon geschreven. Aan tafel heerschte een ongedwongen toon. De vorstelijke gastheer dronk elk zijner gasten toe, vroeg naar hun gezondheidstoestand en gaf aan zyn vreugde uitdrukking, dat, nadat hij de uren van angst en schrik met hen doorleefd had, hij nu ook aan een vroolijke tafel eenige uren met hen mocht doorbrengen Ontploffing in een dynainietlabriek. Dömitz, (Mecklenburg-Schwerin), 15 Aug. In een hier gevestigde dynamietfabriek ontstonden hedenmorgen eenige heftige ontploffingen, waardoor in de stad en in de omgeving een aantal vensterruiten vernield werden. Volgens de tot nog toe ontvangen berichten zijn on geveer 80 personen gewond, en vermoedelijk «enigen gedood. Later wordt bericht Er ip vastgesteld dat bij de ontploffing 7 personen ernstig gewond en 20 licht gewond werden. Een doode is gevonden, 8 personen worden nog vermist. Het gevaar voor het overslaan van den brand op het ilynamietmagazijn schijnt geweken. Over ,deze ontploffing wordt nader nog gemeld De «eerste ontploffing had plaats in het menghuis, waar de voorbereidende werkzaamheden voor de ver vaardiging van ontploffingsmiddelen plaats hebben. Op den eersten slag volgden in korte tusschenpoozen nog drie andere, te 8 uur 30 had onder ontzaglijk geraas de /laatste ontploffing plaats. Daar men vreesde, dat het daarmede nog niet gedaan zoude zijn, werd allen bewoners der stad geraden hunne woningen te ver laten. Gistermiddag te 2 uur stond de geheele fabriek in brand met uitzondering van een aantal magazij nen, waar de dynamiet wordt bewaard. Daar deze echter (afgezonderd liggen, bestond er weinig gevaar, dat ook zij door het vuur aangetast zouden worden, tenzij plotseling de wind uit een anderen hoek mocht gaan waaien. Bijna alle ruiten in de stad en in den omtrek werden door de lucht verbrijzeld, een groot aantal daken werd Spoorwegongeluk. Dinsdagavond had een ernstig spoorwegongeluk plaats op de lijn Landerneau- Quimper. De sneltrein van Brost kwam den ingang van den tunnel van Plogonnec, op 10 K.M. afstands van Quimper, binnen, toen plotseling de machine ontspoorde onrechts van den weg omsloeg, ook de tender raakte uit het spoor en viel naar beneden in een 20 M. diep ravyn, terwijl ook twee passagierswagens omvielen. Drie beambten en vijf reizigers werden ernstig ge kwetst. De Mij. ter bevordering der pharmacie vergeleek de soliditeit, premies en voorwaarden van zeven der meest bekende Levensverzekering Maatschappijen en gaf na dat onderzoek de voorkeur aan de NATIONALE. Uit llusl;in<l. Rusland is een eigenaardig land met een bevolking die door den aard harer ontwikkeling tot allerlei buiten sporigheden geneigd is. Vooral op godsdienstig gebied is dat waar en velen gevoelen zich aangetrokken om als predikers en profeten op te treden. Dat is evenwel niet zoo onschuldig als het wel lykt en gaat gewoonlijk met tooneelen gepaard, die afschu welijk en wreed zijn. Een voorbeeld is het volgende, dat gebeurde in het dorp Sisoieff provincie Wogileff. Den 29 Juli j.1. verzamelde de landbouwer Michail Koltjewski, die in 'tdorp als de meest kundige gold, de overige dorpelingen 30 man) en verklaarde hun, dat hij zich geroepen gevoelde profeet te wordenhier toe was echter noodig om den in 'tdorp aanwezigen Antichrist te doodeh. De boeren verklaarden zich bereid hem hierin bij te staan en vroegen, dat hij hun den Antichrist zou aanwijzen. Koltjewski bracht hen in 't huis van den moejik Gorbatjewski en wees op diens 2-jarigen zoon, een frisschen, gezonden jongen. De vader gaf hem zyn zoon en het ongelukkige kind werd in 'thuis zelf gedood; eerst geworgd en vervolgens in stukken gesneden. De stukken werden in een mand aan den staart van het paard gebonden, waarop de „profeet" ging zitten; onder 't zingen van gebeden en door een ikona van St. Nicolaas voorafgegaan, trok de optocht, waaraan alle dorpelingen deelnamen, door het dorp, waarop het lijkje aan het uiteinde van het dorp werd begraven. De pro feet beloofde den volgenden dag om 8 uur 's morgens een wonder te zullen verrichten, en toen dit natuurlijk uitbleef, werd hy door de boeren van bedrog beschuldigd en aan de politie uitgeleverd. 30 Deelnemers zijn gear resteerd, daaronder een grijsaard van 102 jaren. Het lijk in den kolfer. Over den moord te Monte Carlo en het wegbrengen van het lijk in een koffer en de arrestatie van het echt paar Goold, waarover we reeds het een en ander hebben meegedeeld, komt nu nader: Mevrouw Goold heeft voor den rechter van instructie bekend wat zij van den moord wist. Zy is er onschul dig aan, maar haar man is de dader. Hij heeft de daad bedreven in een oogenblik van onverklaarbaren waanzin. Ik was op mijn kamer, vertelt mevrouw Goold, toen ik oen angstkreet hoorde on ik liep naar de eetkamer waar het geluid van daan kwam. Daar zag ik het vrouwen- lijk op den grond liggen en mijn man, geheel bedekt met bloed. Ik viel flauw en toen ik weer bijkwam was mijn eerste gedachte, naar het Casino te loopen om alles te vertellen. Maar ik deed het niet, ik wilde mijn man niet aanbrengen. Ik hielp mijn man, het lijk weg te dragen. Ik was dol van angst en ben naar rny'n kamer gegaan en heb niets meer gezien. Toen myn nicht 's avonds thuis kwam, vertelden wy dat haar oom bloed opgegeven had. Den volgenden dag ging my'n nicht naar Roquebrune en waren wy alleen thuis. Goold heeft het lijk toen stukgesneden. Ik heb hem er niet by ge holpen. Hij deed het in de badkamer. Ik geloof dat jnmiddellijk na den eersten slag snelden de arbei ders Weg uit de buurt van de dynamietfabriek. Ve len hunner waren door de rondvliegende stukken glas meer of minder ernstig gewond. Wegens het gevaar voor ide ontploffingen was het onmogelijk dicht bij de fabriek te komen, zoodat men voorioopig afzag van het blusschingswerk. Te 2i/a uur 's namiddags werden 8 arbeiders ver mist, het is zeer waarschijnlijk dat zij slachtoffers van de vreeselijke ramp zijn geworden en levenloos liggen onder de puinhoopen. Als zwaargewond werden 20, als licht gekwetst 60 personen aangegeven. Te 1 uur 's namiddags werd door stedelijke omroe pers bekend gemaakt, dat vermoedelijk voorioopig geen gevaar meer te duchten was, den bewoners werd ech ter (de raad gegeven deuren en vensters open te hou den om, voor het geval er toch nog een ontploffing plaats mocht hebben, het gevaar zoo gering mogelijk te doen zijn. Na deze afkondiging begaven honderden inwoners zich weder naar hunne huizen, de winkels in ide stad bleven echter grootendeels gesloten. De (dynamietfabriek lag buiten de stad Dömitz, on geveer 2 K.M. van de kom af. Te 6 uur waren de werkzaamheden begonnen, zoodat dus drie kwartier la ter 1de eerste ontploffing plaats had. Op de fabriek werkten 200 personen, onder welke 20 vrouwen, maar deze laatsten waren bezig in een gedeelte der fabriek, dat door de ontploffing niet heeft geleden. De telegrafistenstaking. Te New-York staken op het oogenblik 5000 telegra fisten. In het geheel bedraagt het getal stakers 15000. De beambten van de dagbladtelegraaf en van de Asso ciated Press staken ook. De lieden van de kabelmaat schappijen bleven voor een groot deel aan den arbeid. Een bericht, langs den Duitsch-Atlantischen kabel overgebracht, zegt, dat door de staking van het perso neel aan de Associated Press de berichtendienst over het gansche binnenland en ook wat betreft het buiten land, is gestaakt. Zooals men weet, worden in de nieuwe wereld de telegraaflijnen door maatschappijen geëxploiteerd, die over 't algemeen eerder tot schikking overgaan dan de staat. Men acht echter de eischen van 't personeel overdreven en daarom blijft voorioopig de oude stand van zaken gehandhaafd. Voor de dagbladen is 't een wedijveren in 't verkrijgen der allernieuwste berichten, ondanks de staking. De „New-York Herald" heeft eenvoudig een groot aantal stakers in dienst genomen, wien ze alle rechten toekent, welke ze eischen. Met behulp der eigen lijnen, die de redactie te New-York met verschillende steden verbindt, kan de courant thans ongestoord het aller laatste nieuws publiceeren. Andere bladen, minder goed uitgerust, behelpen zich met postduiven, luchtballons en auto's. De laatste berichten leeren, dat de staking zich voort durend uitbreidt en dat een spoedig einde van de beweging niet is te voorzien, te meer, daar de stakers be schikken over een weerstandskas van 6.000.000 gulden. Zooals gewoonlijk, is de openbare meening op de hand der beambten tegen de maatschappijen, die doorgaans evenmin hen als het publiek ontzien. Men zoekt nu naar plaatsvervangers en wil een boden- dienst verrichten en de opgegeven telegrammen door de telefoon doen verder zenden. Het heet echter dat ook de telefoonjuffrouwen staakziek worden. Hedenavond was de nieuwsdienst overal in het land onderbroken. Het telegraafverkeer naar binnenland en buitenland is verlamd. De staking kwam, hoewel niet onverwacht, toch nog plotseling. Er schijnt een of ander geheimzinnig toeken te zy'n gegeven en onmiddellijk waren alle toestellen verlaten. De gehoorzaamheid aan het gegeven bevel is merk waardig, waar toch velen tegen hun eigen zin het werk in den steek lieten. Men zag, zoo verhaalt de New- Yorksche correspondent van de „Evening Standard," oude ambtenaren, die in het besef dat zy door het ver laten van hunne plaatsen rechten opgaven, in langduri- gen dienst verkregen door nauwgezetheid en vlijt, met tranen in de oogen de bureaux verlieten. En voor die

Schager Courant | 1907 | | pagina 1