lenstl J. H. SCHENE Schagen. J. H. SCHENE. Nikkelwaren, Lederware n, Porselein, Lu xe-artikelen. R. DE MOEL, Uitgebreide keuze in Heerencostuums Extra aanbieding Groote Opruiming van ZOMERMANTELS. Heeren—Kinderkleeding. J. B. KEET. een Boerenknecht, 4. VEETER, Betonwerken. soliéijzeren m rieten ffip, Dotjes opgemaakt, wi i n mus. N. V. „Het Landbouw huis", Golden Thee, Golden Rollii', van Dames- en hinderhoeden, Kinderpakjes, Heeren- en Joigeheerei-Coifiiuni, I*. van den Brul. L. Seijneveld. Winkel. Dronkenschap bestaat niet meer. J. WONDER Pz. Groote keuze Luiermandsartikelen. Plaatselijk Nieuws. ADVERTENTIEN. alle soorten levert tegen scherp concurreerende prijzen SOLIDE GOEDEREN. CONCURREERENDE PRIJZEN. Specialiteit in- Gebruik deze soorten. Geen betere besparing. Goed en de Goedkoopste in gebruik. Hoogzijde E 7, SCHAGEN. in zwart en fantasie. Bericht de ontvangst der R. DE MOEL. Zondags niet gesloten. ALKMAAR, Zaadmarkt 79. - BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING en verder alle M o d e-a rtikelen, zooals Kan ten Kragen, Ceintuurs, prachtige Bladgalons, zwart en gekleurd zijden Stoffen, Knoopen, Dames-Naaisters, doet Uw voordeel. Ruime keuze. Hoogzijde, Schagen. Lage prijzen. Lagezijde - Schagen. NIEUWSTE STALEN voor Kleeding op maat. Cb. H. Th. SCHMALZ. m;A/^ W^T%T 17 I?f 17 Concert Harmonie. Zondagavond geeft de Harmonie haar 2e Zomerconcert in „den tuin". Op het programma komen de volgende nommers voor 1. Berliner Luft, Marsch, Paul Lincke2. Flora-Ouver ture, Joh. Adam; B. „Petit Tonkinoise", Schottisch, V. Scotto et Christiné; 4. Potpourri de 1'Opérette: Lischen et Fiitzohen, Jac. Oifenbach; 6. Rosenfest, Ouverture, F. Hoffmann; 6. Tief im Böhmerwald, Walzerlied, Th. W. Erner; 7. Blumenwalzer, Carl Faust; 8. Souvenir de Speenhoff9. Finale: Potpourri, L. A. S. De nommers 3 en 6 genieten hunne eerste uitvoering. Raadsvergadering Schagen. Vergadering van den Rand der gemeente Schagen, op Dinsdag 3 September 1907, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer H. J. Pot. Secretaris de heer A. C. Roggeveen. Tegenwoordig de raadsledenC. Asjes, P. Buis Jz., W. Roggeveen Cz., D. Smit en W. Vader. Onmiddellijk na opening der vergadering worden de herkozen raadsleden, de heeren C. Bijpost en P. Meurs ter vergadering toegelaten, ten einde de b\j de wet vereischte eeden in handen van den Voorzitter af te leggen. Na de eeds-aflegging, wenscht de Voorzitter de heeren Bijpost en Meurs geluk met hunne herbenoeming en spreekt het vertrouwen uit, dat zij ook bjj voort during de belangen onzer gemeente zullen blijven be hartigen. Daarna nemen ook deze heeren zitting. Nog deelt Voorzitter mede, dat de heer Feisser schriftelijk had medegedeeld, om persoonlijke redenen alsnog de raadszitting niet te kunnen bijwonen. Hierna werden door den Secretaris, den heer A. C. Roggeveen, de notulen der vorige vergadering gelezen, waarna deze door den Raad werden goedgekeurd. Ingekomen waren o.m.Bericht van den Commis saris der Koningin, dat aan den Burgemeester, den heer Pot, een verlof was toegestaan van 5 Sept. tot 5 Oct. e.k.van Ged. St. goedgekeurd terug de Suppletoire Begrooting der gemeente, dienstjaar 1907' Beide voor kennisgeving aangenomen. Mede waren ingekomenvan de Paaschtentoonstel- lingsvereeniging een aanvrage om do gebruikelijke sub sidie f100 voor het volgend jaar; van de Bouwvereen. te Schagen idem ad f 125 omtrent welke beide subsidiën werd voorgesteld en bepaald, ze te behandelen bü de vaststelling der Begrooting. Volgde nu de mededeeling van een adres, hetwelk pas gisteren aan B. en W. was toegezonden, waarom dit niet op de convocatie vermeld stond. Het adres was van het Departement Alkmaar der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, berichtende den vanwege die afd. in 1008 te houden wedstrijd met tentoonstelling van door Handwerkslieden vervaardigde voorwerpen. Ter bestrijding van de kosten van dien wedstrijd was eene berekening van onkosten ad f 2000.- gemaakt en daar deze wedstrijd en tentoonstelling ook geacht j werden te zjjn in het belang der om Alkmaar liggende gemeenten, werd ingeroepen de medewerking der omliggende gemeenten, in den vorm van geldelijke bijdragen. Conform advies van B. en W. werd dit adres voor kennisgeving aangenomen. Volgens het advies der Commissie tot onderzoek der gemeente-rekening dienst 1906, werd die aldus vastgesteld en goedgekeurd. Van heeren Regenten van het Gereformeerd Weeshuis, alhier, was aangeboden den eigendom der Regentenstraat aan de Gemeente over te dragen, tegen een bedrag door den Raad vast te stellen. Overeenkomstig advies van B. en W. besloot de Raad erkennende de wenschelijkheid dat die straat tot publieken verkeersweg werd bestemd, en wetende dat de rioleering in die straat aangelegd was overeen komstig de bouw-verord., alsmede op prijs stellende het zeer billijke aanbod, aan bedoeld College te betalen f 1.— voor de overname, onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht zullen worden gedragen door opgemeld college. Van den heer J. C. de Vries was ingekomen het ver zoek om ontheffing van het bepaalde bij art. 14 der verordening op het bouwea in deze gemeente. Adressant wenscht zijn stal aan de Heerenstraat te doen ver bouwen in een winkelhuis, waardoor de straat aldaar zeer zou worden verfraaid; maar hjj daarin verhinderd zou worden, indien art. 14 der verord. op deze door adr. voorgenomen verbouwing werd van toepassing verklaard; daar dit art. voorschrijft bfj bouw van een nieuw perceel Vs van het te bebouwen oppervlak onbe bouwd te moeten laten. De thans bebouwd zijnde opper vlakte is 9 X 5-18 M. Adressant wil een winkelhuis bouwen groot 7 X 5.18 M. waardoor het onbebouwde deel 2 X 5.18 M. zal zijndus nog geen 13/4M2. minder dan dit art. het zou eischen. Voorz. deelt in verband met deze verbouwing mede, dat er ten deze om inlichtingen was gevraagd zoowel aan den Inspecteur als bij de Gezondheidscommissie. De Inspecteur hield zich aan art. 14 en beschouwde verbouwing als een nieuw-bouw en meende met betrekking tot de eischen voor de Volksgezondheid af wijzend te moeten beschikken. De Gezondheidscommissie daarentegen kan zich geheel vereenigen met het verzoek van adressant en adviseerde juist de aangevraagde vrijstelling wel te verleenen, als zijnde deze verbouwing zeer m het belang van de verfraaiing der Heerenstraat en ook gelet op art. 27 der Gezondheidswet, dit geen bezwaar daartoe opleverende. B. en W. waren het geheel eens met de Gezondheids commissie en adviseerden tot inwilliging van dit verzoek. Bij de bespreking over het in te nemen standpunt in deze kwestie, merkt de heer Meurs op, dat hier van nieuwbouw geen sprake was; en dat als de heer De Vries dat wil, hij slechts eerst één muur behoeft te ver nieuwen volgens zijn voorgenomen plan en daarna de restant te verbouwen naar zijn bij den raad ingediende teekening. Maar het is niet noodig tot zulk een hulp middel zjjn toevlucht te nemen. Art. 14 bepaalt niets ten opzichte van verbouwing van een bestaand perceel. Het zou ook al te dwaas zijn, door zulk een tegenwer kende bepaling te beletten, dat iemand een oud ver- j vallen gebouw, zou kunnen veranderen in een nieuw, een beter. Ook de heer W. Roggeveen betwist hier het aanwezig zijn van nieuw-bouw en Spr. zou hel zeer betreuren als art. 14 zoo kon worden uitgelegd als de Inspecteur dit nu deed. Dan was het meer dan tijd, ten spoedigste onze bouw-verordening te herzien, teneinde te voorkomen dat de burgerij beletsel zou ondervinden in het verbe teren of vernieuwen harer gebouwen. Spr. vindt het ongerijmd deze verbouwing te willen verbieden. De heer W. Vader merkt op dat nieuw-bouw beslist uitgesloten is. Er staat reeds een gebouw; er wordt dus vernieuwd, verbeterd. Hier is derhalve niet een nieuw-bouwterrein of een onbebouwd terrein dat nu als bouwterrein wordt gebruikt. De heer C. Bijpost komt op tegen de bewering van den Inspecteur als zou deze verbouwing niet kunnen worden toegestaan met betrekking tot de Volks gezondheid. Aan de voorzijde van het perceel is de openbare straat, aan de achterzijde de groote tuin van den heer C. Broersma: waarlijk toch lucht en licht genoeg. Te meer, ongerijmd vindt spr. deze tegenwer king, omdat, indien de tuin van den heer Broersma, het eigendom was van den heer De Vries, dit bezwaar dan niet eens geopperd kon worden. Met algemeens stemmen wordt dan ook volgens advies van B. en W., door den raad het verzoek van den heer J. C. de Vries toegestaan. De ingekomen verzoeken tot jaar afschrijving van Hondenbelasting ten behoeve der adressanten, de heeren C. Nobel en S. Stins, worden ingewilligd. De drie reclames op den H. Omslag zouden in comité worden behandeld. Bij de nu volgende rondvraag vroeg de heer C. Asjes, of het al of niet lang geleden was, dat de brandspuiten waren beproefd? De Wethouder, de heer P. Buis Jz. lichtte in, dat ongeveer 3 maanden geleden nog een brandspuit-beproe ving had plaats gehad, bij het onderzoek naar de draagkracht der nieuwe pomp. De spuiten waren toen beproefd op de Gedempte Gracht en op de Laan. De heer C. Bijpost maakte B. en W. attent op den onhoudbaren toestand van de vervuilde sloot achter de Spoorlaan, achter de perceelen der h.h. Beers, Komen, enz. Voorz. doet toezegging van onderzoek daarvan, en merkt op, dat die sloot éénmaal per jaar wordt ge schouwd en dat verder de aanwonenden in hun eigen belang voor het zuiver-houden van dat slootje moesten zorgen. Toch zullen B. en W. hiernaar nog een onder zoek instellen. Hierna ging de Raad in Comité, ter behandeling van de reclames op den H. Omslag. -£• Onder den trein. Een jeugdig kellner van het buffet aan het station van de Holl. IJ. Spoorweg-maatschappij te 's-Graven- hage, die van een reiziger geld moest ontvangen en daartoe den reeds in beweging zijnden trein naliep, viel en kwam tusschen de treeplank beklemd, ten gevolge waarvan hem twee voeten werden afgereden. Leeljjke lucht. In een tram te Breda zat een fraai-aangedane dame naast een boertje. Toen de wagen een scheikundig la boratorium naderde, waaruit gewoonlijk een zeer on aangename geur van zwavelwaterstof naar buitenkwam, bracht de dame bij voorbaat een klein fleschje met kristallen aan den neus. Spoedig stroomde de leelijke lucht inderdaad de tram binnen. De boer keek even rond toen zei hij, luid genoeg om door alle passagiers verstaan te worden: Juf, zou-de asteblieft de kurk weer op dat fleschke willen zetten? B. C. Een hoos. Men meldt uit Schiedam: Maandagmiddag circa half vijf teisterde een hoos, vergezeld van zware donderslagen en plasregens, deze stad. In het Frankenland, de Oranjestraat, de Plantage en dent uin van den heer C. Dirkzwager werden hoo rnen ontworteld of afgebroken. Een rondgeslingerde boomtop trof den bekenden ouden Broeder Wilhel mus, die als naar gjewoont ein het Frankenland wan delde, aan het hoofd en wierp hem in de sloot. Zijn lijk werd zeer kort na het ongeval gevonden en naar het klooster aan de Nieuwe Haven gebracht. Alkmaar. Zoo heeft dan ook het gevreesde mond- en klauw zeer zijne intrede gedaan in deze gemeente. De vee houder W. B., wonende Egmondermeer, heeft he denmorgen aangifte gedaan van een bij hem door den veearts geconstateerd geval. Dat ziet er niet erg gun stig uit voor de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw. Het zal n.1. wel zeer de vraag worden of hare a.s. Septembertentoonstelling wel zal kunnen door gaan. BREUKBANDEN, ook zonder veer. Gevraagd, om dadelijk in dienst te treden een AdresHulppostkantoor Hoogwoud. Gevraagd: goed kunnende melken, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, bij Wed. HONING, Winkel. Mr. Tiramerman WI1RI! beveelt zich beleefd aan voor het maken van Een monster van het merkwaardige Coza Poe der wordt gratis toege zonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet- Het COZA POEDER be zit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bfj den dronk aard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo noopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van uen verslaafde het hem toe kan dienen, zon der zijn medeweten, en zonder dat het noo dig is dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. liet C'OZA POEDER heeft het huiselijk goluk van duizenden gezinnen hersteld, dui zenden personen van schaamte en oneer gored, en deze peroonen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; hot heeft menig jong persoon op den rech ten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het 1 even van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poe der wordt gewaarborgd volkomen onschade lijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in de volgende depots te SCHAGEN J. ROTGANS; R. REZELMAN Onze depothouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag naar doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. C«A IISTITOTE, .AfsnSSi Wacht u voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Veeren- en Kapok Bedden in alle prijzen. Watten, Wollen en lotton Dekens. HOUTEN EN ENGELSCHE LEDIKANTEN. i. IIOVEMER. SCHAGEN. voor Kleiig oo Iaat. Juist passende ooupe gegarandeerd. Schagen. Uiterst concurreerende, doch vaste Prijzen. Aanbevelend, Heeft voorradig: DOR8CHMACHI- NAS voor hand- eu paa.dekracht, ROSMO LENS, WANMOLENS, PLOEGEN, als Sacks, Eckert en Msvfarthe, EGGEN enz. Verder WASCHMACHINES, houten en ijze ren GR AANSCHOPPEN, MEST- en SLECHT- VORKEN, MELKONTROOMERS en CENTRI FUGES voor Melkonderzoek. AIlos wordt op proef geleverd. Vaste, doeh lage prijzen. - Aanbevelend, N. V. „HET LANDBOUWHUIS", en al wat voor een nieuw Seizoen plaats moet maken. - Aanbevelend, Mej. N. KOÖT-Jongkees. Directeur. Aanbevelend, I. Tl. SCHMALZ, STEEDS VOORRADIG: een prachtige keuze der nieuwste alsmede uit de bekende Magazijnen der Firma Tevens de De eerste Coupeur der Firma is eiken Donderdag aanwezig voor maatnemen en passen. Ook aan huis te ontbieden. Prima Coupe, Afwerking en Fournituren soliede. Uiterst b i 11 ij k e, maar vaste prijzen. Aanbevelend,

Schager Courant | 1907 | | pagina 7