Groenteveilingen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Zondag 15 September 1907* Plaatselijk Nieuws. wind Nntófeeslen ie Oudkarspel. Onoauxs het prachtige weder was de kermis te Zijde- 't Was of 't zoimetje met vriendel ijken glans zijne wind (8-10 Sept.) dit jaar niet, wat zü anders in den instemming wou betuigen niet het grootsche voornemen, regel is Een der oorzaken daarvan was zéker, dat het bet V5-jarig beslaan van het Departement Oudkarspel bezoek van uit Waarland, dat nu zijn eigen jaarfeest der Maatschappij tot Nut van t Algemeen recht feestelijk heeft niet meer zoo druk is als vroeger. Ook ontbraken lü" vieren. Jong en oud, arm en rijk, in honderdtallen spellen en tooneeluitvoering. Toch was er, vooral voor stroomden zij samen; aan^ belangstelling van de zijde plaa'selyke harddraverijvereeniging een harddraverij ge- den der feestcommissie welkom eu bracht een \,oord houden van paarden onder den man. Daarvoor waron van dank aan allen, die aan de voorbereiding hadden 21 paarden ingeschreven. Na harden kamp werd de medegewerkt, inzonderheid aan hel Gemeentebestuur eerste prijs behaald door J. Witte Blokhuizen, de tweede van Oudkarspel dat van wanne belangstelling in door J. v. d. Oord te Moerbeek, de derde A. Bakker te de Nutsfeesten zoo ruimschoots had blijk gege- Alkmaar. De Landbouwoptocht, samengesteld uit verschillende gemeenten, welko 25 September, den tweeden dag van de Alkmaarsche tentoonstelling, zal worden gehouden, belooft bij gunstig weer good to zullen slagen. Verschil lende commissieleden hebben reeds toezegging gedaan, dat uit hunne gemeenten met één of meer versierde wa gens aan den optocht zal worden deelgenomen. Ook is er al toezegging van een vijftal harmonie- en fanfare corpsen, dat ze den optocht zullen medemaken. Te Broek op Lnugciidyk zal Vrijdag 13 September een voorkeuring worden gehouden van de verschillende groenten voor de algoineeno inzending op de aanstaande Haagsche tentoonstelling, 's Middags twee uur zullen van verschillende plaatsen aan den Langedyk en Omstre ken do groenten en Mond- en Klauwzeer. Aangiften vair mond- en klauwzeor zijn gedaan door de heftren P. Timmerman en D. Stammes, Groctowal en W. de Graaf, het Wad. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding van het krooznn en riet- snijden ten behoeve van den polder en de banne Schaden was als volgt: Neskaag J. Boekei 69 gld., Hoogland«poldor P. Breed 48 gld. Nut. Onder leiding van zijn nieuwer, voorzitter Ds. Heiman meld ons Departement van „Het Nut" Maandag eené uitengewone vergadering. Het gold eene bespreking van vemui ftrinaAM r>:,* i„ xt..*n :sen aan den LangeüyK en omstre- van vergaderingen met dames. Bij de Nutsuitvoeri. gèn v. overschillende koolsoorten worden zooals die in de laatste inr*n 1-7™» u' Blokhuizen, de eerste troostprijs door Jac. Wit te Zijde- ven. Spreker beslool zijn rede met den wenscli, dat ue aangevoerd, om ze voor de verzending naar den Haag de voorsteller nog een naar inmnriJm,, Wons wind en de tweede troostprijs door H. Keesom te Haren- bloemen en planten in den prachtig aangelegden lust- g6reed te maken. bijeenkomsten te organiseeron lange-pypen- troostprijs door H. Keesom te Haren- bloemen en planten 111 aen pracnug aangeieguon uisi- gereed karspel. De prijzen bestonden in een span tuigen, een tuin de profetie mochten zijn van een schoon, onver- hoofdstel met nikkelen bit, een reisdeken, een barometer getelijk leest. en een portretalbum met stander. Daarna werd de champagne rond gediend, het mu- Bjj de op Dinsdag gehouden ringstekerij op fietsen ziekgezelschap Sempre Crescendo, deed hel Wilhelmus waren de prijswinnersJ. v. d. Oord, W. Bruin, J. hooren en hel talrijk opgekomen publiek werd nu in Wynkor en B. Lampen. Prijzen en premiën bestonden de gelegenheid gesteld, den lusttuin en de daarin ten- in contanten. toongestelde medailles voor de Maandag- en W oensdag avond le houden v oordfach ten-weds tr ij den, le bewon deren. Sempre Crescendo kweet zich uitmuntend van Ken igeu burg. gelegenheid van de kermis te Eenigonbui| Gem de€d onvermoeid haar besl, de vele toe- St. Maarten, gaf de zangvereemging DeBurcht aldaar ecn vroolijke opgewekte stemming le Maandag 9 September een welgeslaagde uitvoering in b I O het lokaal van den heer Nottelman, voor oen goed be- j Dü^smuziek) draaimoien, luchtscheepvaart, enz. liiel- zette zaal. ,lm,u den de feestvierenden tol een behoorlijk uur bijeen Hoewel verschillende nieuwe a Tor •ifwi-Ueliril en zo° verliep deze sehoone dag op recht gezellige de vereeniging de zangnummers goed. Ier afwisseling v i werden gegeven: „De verzegelde Burgemeester", blijspel in drie bedrijven en „Het Consigne is snorken", blijspel in één bedrijf. Beiden werden vlug en uitstekend afge speeld en vielen zeer in den smaak van het publiek. Vooral het laatste bracht de lachspieren in beweging. Uit het voorgedragene bleek, dat de rollen goed waren bestudeerd, waardoor beide stukken tot hun recht kwamen. Een gezellig bal, dat tot vroeg in den mprgen duurde, besloot dezen avond. Sint Pancras. Een 30-tal leden van een „Deutsch Landwirtschaft Gesellschaft" zal tijdens de aanstaande tentoonstelling in Den Haag door ons land eene rondreis maken, waar- ioe ook behoort een bezoek aan de Langedijker kool- streek Voor deze reis zal het gezelschap Vrijdag 13 dezer te Alkmaar aankomen, om Zaterdagmorgen te 6 uur per rijtuig naar Broek op Langendyk te gaan, alwaar ten eerste de groentenafslag zal worden bezichtigd. Te acht uur ongeveer zal per motorschuit een reisje in het Ambacht worden gemaakt door de verschillende koolakkers, om te elf uur te Koedijk aan wal te stappen, waar de rijtuigen weer klaar zullen staan om naar Alkmaar te vertrekken. Van Alkmaar gaat het 12.45 weer per stoomtram de Schermer en 'Beemster in. Het gezelschap zal worden geleid door de heeren Mansholt en Hazeloop, terwijl ze te Broek op Langendijk zullen worden ontvangen door de heeren A. Nobel en S. Zeeman, voorzitter en secretaris van de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Om streken." Nu pas 1 Ongelooflijk, haast, het bericht in de „N. Rott. Ct." dat er te Rotterdam nu reeds een valsch stuiverstukje (nieuw model) aangehouden is. Wat zou daarop te verdienen vallen? Lood vergiftiging. Door dén Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zijn aan de besturen van ziekenfondsen en aan de Kamers van Arbeid inlichtingen gevraagd omtrent aan hen bekende gevallen van loodvergiftiging bij schil ders. Tabak. De tabaksoogst in het Z. O. deel der provincie Utrecht is in vollen gang, en hoewel men slechts een half gewas voorspelde, heeft de plant zich in den laatsten tijd zóó krachtig ontwikkeld, dat men algemeen zeer tevreden is. Met het oog op de steeds stijgende tabaksprijzen, heeft men al het beschikbare land voor de tabaksteelt bestemd en nu reeds loopen de kooplieden de plan ters af om zaken te doen. Broek op Langendyk. Dinsdag werd besteed voor Aardappelen graafjes ronde muizen kleine Wortelen Bloemkool, 1ste soort, 2de Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Zilveruien Nep (kleine uien) Uien Slaboonen Rammenas Bieten fO.00 a f 0.75 per 17$ K.G. -0.40 -0.50 -0.— -0.- •0-— -0. -1.50 -2.40 100 bos. f 4.50 a f 8.50 per 100 stuks. - 2.a f 3.50 5.— a - 7.50 - 2.— a. - 4.50 per 100 stuks. -4 a - 5.50 n 4.a - 5.50 - 0.— a - 0.— per 50 K.G. - 2.20 a - 3.10 - 1.20 a 1.60 - 0.50 a - 0.54 per 1000. - 0.- a - 0.— - 0.— a - 0.- Anna Paulowna, 9 Se; t Aardappelen, groote, 77 zak, f 1.— a f 0.—, kleine 28 zak, f 0.40 a f 0.50 per zak. Bloemkool le soort f 6125a f 0.—, 2de soort f 0.— a f 0.— per 100 stuks. Roode kool stuks f 0.— a f 0.— per 100. Slaboonen 37800 stuks f 0.40 a f 0.55 per 1000. Worte len f 0.— a f 0.—-, Andijvie f 0.— a f 0.— per 100 bos. Tuinboonen, f0.— a f0.- per 1000. Rapen f0.— Komkommers f 5.— a f 0.— per 100. Peren f 0.— a 0. -. Snijboonen, 19900 stuks, f 1.— a f 1.70 per 1000. 2 mand appelen f 0.80 a f 1.60. eiling van „Ons Belang". Maandag 9 Sept. Af ovoerd 5000 stuks kool. Root >ol, 1ste soort f 3.25 a f 3.75 per 100 stuks. 2de - 2.40 a 3.— Winkel, 9 Sept. 1907. Bloemkool f 0.— a f0.— per 100. Snijboonen f 1.50 a 1.80, Slaboonen f 0.45 a f 0.50 per 1000. Komkom mers f8.— a f4.— per 100. Uien f 0.60 a f0.— per baal. Peren f 0.85 a f 3.80 per mand. Kaas f 0.— per stuk. Boter f 0.— per pond. Appelen f 0.60 a f 2.10 p. mand. Pruimen f 0.25 a f 0.40 per 100. Nieuw Leven", station Noord-Scharwonde, 7 Sept. "l907. baal zilveruien, 34 baal gewone nep. baal uien. 4800 stuks kool. Zilvernep 1ste soort f 0.— a f 0.—, 2de soort f 0.— a f 0.—, drielingen f 0.- af 0.—, gewonen >pf 2.80af 3.10 per 50 K.G. Roode kool, lste soort, f 3.25 a f 3.75, 2de soort f2.80 a f3.—. Gele kool f5.- af5.50 per 100. Ge wone uien f 1.10 a f 1.60 per 50 K.G. 9 Sept. baal zilveruien, 53 baal gewone nep, 3800 stuks kool. wijze. Maandagavond had ten lokale van den heer Biick- mann de voordrachtenwedstrijd plaats. Aangezien deze Woensdagavond wordt voortgezel, zullen we daaromtrent voorloopig niet in bijzonderheden treden. Ongetwijfeld is het voor velen een genotvolle avond geweesl. Het Nut kan over den afloop tevreden, zijn. Een gezellig bal besloot de feestvreugde. Dinsdagmiddag werd op het schoolplein een kinderfeest gehouden met wedstrijden in houtjesrapen, balloopen en louwspringen voor meisjes, zakloopen, tonkruipen en touwtrekken voor jongens. De uitslag was als volgt: Houtjesrapen: 1. N. Nap, 2. A. Bood, 3. Gr. Maasen, 4. M. Wijker, 5. M. Zut. Balloopen: 1. Tr. Schagen, 2. Gr. Kos, 3. A. Buur, 4. K. Hart, 5. R. v. Dort Touwspringen1. A. Maakal, 2. M. Kossen, 3. G. Kooij, 4. I). Stam, 5. I. v. Zalinge. Zakloopen: 1. D. Raven, 2. W. Tauber, 3. J. Pran ger, 4. Weeland. Tonkruipen: 1. Hs. Tauber, 2. G. Hart, 3. D. Schuit, 4. C. Beers. Touwtrekken: 1. L. Kalverdijk, 2. Jan. Marsman, 3. P. Smit, 4. A. Schuit. Een woord van lof en hulde aan de voorbereiders van dit kinderfeest en inzonderheid aan de leden der regelingscommissie voor hun moeilijken, veelomvatlen- den arbeid. De gulle, blijde lach op het gelaat van jongens en meisjes, de schitterende oogen, de blos op hunne wan gen, zuilen den heeren commissieleden een welverdiende belooning zijn geweest. Alkmaar. De hoofdprijs in de Alkmaarsche Paardenverloting n.1. een rijtuig met twee paarden en tuigen, aange kocht voor f 1425, is gewonnen door den heer N. v. Leeuwen te Eenigenburg. Eigenaardig is, dal deze zelf één der paarden voor de verloting had verkocht Ten behoeve der algemeene armen, schonk de eerste- prijswinner f 25. Arrondisseinents Rechtbank (e Alkmaar. Uitspraken van heden. Arie K., Wilhelm Friedrich F., Dirk P., Paulus Anto- nius de M., Alkmaar, mishandeling, Ns. 1, 2 en 3 ieder f 12 boete, subs. 12 dagen hecht, No. 4 vrij gesproken. Cornelis K., Blokker, mishandeling, f 12 boele, subs. 12 d. h. en betalen van f9.50 voor schadevergoeding. Luit S., Klaas S., Klaas D., Graft, overtreding art. 181 W. v. S., ontslagen van rechtsvervolging. Cornelis W., Alkmaar, valsche aangifte, 11 dagen ge vangenisstraf. Antonius G., Pleer Hugowaard, beleediging van een Rijksveldwachter, 14 dagen gevangenisstraf. Dominicus -Adrianus D.. Hoorn, beleediging van een politie-agent, f 8 boete, subs. 8 dagen hechtenis. Cornelis K., Akersloot, beleediging van een veldwach ter, 1 week gevangenisstraf. Geerlje N., echtgenoote van Cornelis van den B., Barsingerhorn, gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, diefstal 3 maal gepleegd, 2 maanden ge vangenisstraf. Jan L., zonder vaste woonplaats, gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, b'edelarij, 1 week hech tenis. x Nationale en Internationale Landbouwtentoonstelling te 's Gravenhage. A.s. Zaterdag heeft in het Zuivelgebouw de derde boterkeuring plaats. Van deze boterkeuring, waarvoor niet minder dan 410 monsters zijn ingezonden, is veel werk gemaakt. Onder de Internationale rubriek voor de ongezouten boter dingen 170 fabrieken mede, w.o. uit Belgie, Duitschland, Oostenrijk, Denemarken en Frankrijk. Er heerscht groote spanning in den lande, wien bij deze keuring de eerste prijs zal ten deel vallen,, daar dit de gouden medaille is, uitgeloofd door H. M. de Ko ningin. Voor de ringrijderij van paren uit de verschillende provinciën in kostuum is druk ingeschreven. Deze ring rijderij zal vooral voor de thans in Den Haag aanwe zige vreemdelingen een interessant nummer zijn. Van de Koninklijke medailles zijn, voor de rubriek zuivel beschikbaar gesteld 1 gouden medaille van Hare Majesteit de Koningin voor de internationale boterkeuring; 1 zilveren medaille van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen voor de nationale boterkeuring; 1 zilveren me daille van Hare Majesteit de Koningin-Moeder voor Gouda-kaas, en 1 zilveren medaille voor de Edam mer-kaas. Verder wordt bericht, dat aan de inzenders, die in het nationaal gedeelte een diploma en gouden of verguld medaille verwerven, gelegenheid zal gegeven worden, onder nader vast te stellen voorwaarden, hun boter aan het publiek te verkoopen (in kiosken of op an dere wijze). Voor kaas is hetzelfde bepaald. Midden in de afdeeling boter en kaas is een verkoop-gelegen heid gemaakt, waar voor het publiek beschuitjes met de bekroonde boter en kaas, benevens een glas melk verkrijgbaar zullen zijn tegen zéér matigen prijs. De leden van het zuivelcongres hebben vrijen toegang tot de tentoonstelling. Een droevig ongeval, j had gistermorgen op de spoorbaan tusschen Woerden De nieuwe Stuiver. Omtrent het voorkomen van afwijkingen in dikie, grootte en zwaarte tusschen verschillende nieuwe stui vers geeft hel U. D. de volgende ophelderingen De muntstukken, vervaardigd van de z.g. niet-edele metalen, worden afgeleverd in zakken van 500 stuks, waarvan het gewicht 1 s tuk mag schelende zak mag derhalve 1 stuk te licht of wel té zwaar zijn. De stof, waarvan de munten worden gemaakt, is te goedkoop, om zóóveel zorg aan de afwerking der stukken te be steden, dat allen dezelfde dikte, grootte of zwaarte hebben. Vandaar dat het gewicht van een zak stuivers een kleine afwijking mag vertoonen. Dat het eene munt stuk ietwat zwaarder is dan het andere, of wel ten opzichle van de maal cenig verschil oplevert, is hoe genaamd niets bijzonders; hetzelfde kan men consta- teeren bij centen en 2V2-eentstukken. Winkel. Aanvankelijk was de termijn voor de sollicitatie voor onderwijzeres aan de o 1. school te Winkel bepaald tot I 1 September, doch werd later verlengd tot 7 September, waardoor het getal sollicitanten nu 18 bedraagt. - W inkel. De jongelieden, die- zich te Nieuwe Niedorp hebben i aangemeld voor deelneming aan het voorbereidend mili tair onderricht, zullen vermoedelijk in de gelegenheid worden gesteld dit onderwijs te ontvangen in Winkel. Ringen iu de ooren. De volks meening luidt, dat het dragen van oorringen geneeskrachtig zou werken op oogziekten en klierach tigheid en het gunstigen invloed zou hebben op het landen krijgen der kinderen. Deze meening heeft nooit een schijn van wetenschappelijke bevestiging gevonden, nooit heeft een onbevangen, wetenschappelijk waarne mer eenigen invloed van hel dragen van oorringen kunnen constateeren. Om gezondheidsredenen behoeven de ouders dus geen gaatjes in de ooren der kinde ren té doen prikken. Veel meer moesten zij er voor zichtig mede zijn. Gaatjes in de ooren prikken is geen werk van bakers, noch van goudsmeden, maar van den chirurg, die weet hoe hij zijn handen, instrumenten en het oor moet behandelen om met zekerheid hel ontstaan van ettering, wondroos, doorscheuren van het lelletje enz. te voorkomen. Moleschot. Kermis Scliagerbrug. Voor de op Dinsdag, 3den kermisdag, te houden Volks spelen te Schagerbrug is f61 bijeengebracht. Door deze flinke bijdragen is de commissie in de gelegenheid ge steld, goede en degelijke prijzen aan te koopen. De wedloop met hindernissen voor jongens van 12—16 jaar is in twee klassen verdeeld, en weljongens van 12—14 en jongens van 14—16 jaar. De deelneming is uitsluitend opengesteld voor inwoners van Zype. een vijfden Nutsavond een'bekond'"jfmkor kunnen' o°> treden. liet meerendeel dor aanwezigen bracht tegen deze uitbreiding van gezellig genot zulke ernstige'be zwaren ni het midden, dat het voorstel werd ingetrokken Eenstemmig was men het erovor eens, dat liet 100-jarig bestaan op 17 Januari 1908 luisterrijk herdacht moest worden. Weldra zal eene speciale feestcommissie ia het leven worden geroepen, die een programma zal ont werpen. Politie. Ter Secretarie worden inlichtingen verzocht omtrent een ivoren broche in den vorm van een kruis en 5loten der Zij per verloting. Gemeente Hchagen. Ingeschroven van 9—11 Sept. 1907. GeborenJacob, z. v. Roelof de Liefde en Gjjsberta Geertruida Oortgijson. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Alkmaar, 9 September 1907. 24 Koeien en ossen f 180.—a 280.—95 vette kalveren f 40.— a 110.—, per Ned. P. f 0.80 a 0.90 46 nuch tere idem f 8.— a 20.—, 1037 vette schapen f 20. a 31.—, 192 vette varkens f 0.48 a 0.52 pc: P., 41 magere idem f 16.— a f 20.—. Purinerend, 10 September. Aangevoerd 656 runderen, waaronder 513 vette, 62 a 76 cent per kilo, prijsh. stug, 143 melke-en gelde-f 130 a 260 per stuk, prh. st. 50 stieren, 175 vette kalveren 65 a 85 ct. per kilo, handel matig 240 nuchtere id. f 10.— a 23.— per stuk, handel matig, 34 paarden, 2855 scha pen f 23.- a 32.—, pry'sh. stug, 720 lammeren f 14.— a 23, prijsh. stug, 386 vette varkens 46 a 50 cent per kilo, handel matig, 68 magere dito f 18.— a 28.- per stuk handel stug, 377 biggen f 6.— a 10.— per stuk, stug, ganzen f a zwanen f 600 mand appelen f 1.50 a 4.—,1600 mand peren f2. -ïi 5.-. Kaas. 180 Kleine f28.50, 1 middelb. f 26.50, 3 com missie f 25.50 a aangev. 184 stapels, handel1 900 K.G. boter f 1.20 a 1.30, kipeieren f 4.10 a 4.65 eendeieren f 0.— a f0.— per 100. Een station opgelicht en verschoven. De Antwerpsche correspondent der N. R. Ct. schrijft De prüzen Van" bet Dett-kegelrWe» Inientanten. Handel met België. Men schrijft van de Belgische grenzen aan de N. Rott. Ct. Ondanks het tamelijk hevig heerschen van het mond en klauwzeer in de provinciën Holland en Utrecht, wordt in de laatste dagen een levendige handel in slachtvee en varkens gedreven met België. Niet al leen gaan heele wagons vee en vleesch langs de grens- kantoren uit ons land naar België, ook de frauduleuze invoer van vee is zoo sterk toegenomen, dat er van Belgische zijde al de aandacht op gevestigd wordt. Vroeger kon zich geen enkel geval van mond- en klauwzeer in ons land voordoen, of alle Belgische grens- kantoren werden gesloten voor den invoer van Neder- landsch vee en thans nu duizenden runderen aange tast zijn, is de handel eer toe- dan afgenomen; een bewijs, dat het mond- en klauwzeer weinig belemme rend meer werkt op den buitenlandschen veehandel. In de laatste helft der vorige maand werden bijv. in de slachthuizen van Brussel, Antwerpen, Gent, Luik en Brugge geslacht 1815 Nederlandsche runderen, ter wijl gedurende den meesten tijd van het jaar onze- invoer van slachtvee in België 8 a 900 runderen in dè 14 dagen bedraagt. Een wagon met slachtvee werd te Esschen afgekeurd en naar ons land teruggezonden, omdat er zich één koe onder bevond,, die, volgens den Belgischen veearts met de keuring belast, aan Amerika gebruikelijk is, wordt het heele gebouw onder schoord met houten balken, dan langzaam opgeschroefd en ten slotte verschoven 30 M. verder schuin achteruit op de plaats die daartoe gereedgemaakt is. Men moet tot 2 M. gaan. De totale verschuiving zal vermoedelijk Donderdag a.s. gebeuren. De onkosten voor heel de curieuze onderneming zul len 95.000 francs beloopende oprichting heeft 125.000 francs gekost. Een proces. Op niet onaardige wijze heeft een Parysch schilderijen handelaar reclame weten te maken voor een schilderij. Hy had in Bordeaux van een aanzienlijke familie een beslist echt doek gekocht voor 10.000 francs. Toen het doek geleverd was begon hy een proces, bewerend dat hem een onechte schilderij was gezonden. De verkoopers waren niet weinig verbaasd. By het proces bleek uit het oordeel van deskundigen natuurlijk de echtheid, en de belangstelling nu voor het doek gewekt, was zoo groot dat de liefhebbers er om vochten en het doek 80.000 francs opbracht. Aanslag op den spoorweg. Zooals reeds in ons vorig nummer is meegedeeld, is het spoorwegongeluk bij Strauszberg aan kwaadw illig- hcid toe te schrijven. Na nauwkeurig onderzoek is bij het terrein van het mond- en klauwzeer leed. Van de 1815 Nederlandsche sPp?rw e8onëe'uk een schroefsleulel gevonden, waaraan, Zilvernep lste soort f 0.— a f 0.- 2de soort f 0.— aen Gouda plaats. Vanal de machine van een stilstaanden f 0.—, drielingen f 0.— a f 0. -gewone nep f 2.20 a trein wordt een groot stuk uitgebrand steenkool wegge- f 2d50' per 50 K.G., roode kool, lste soort, f 3.50 a f 3.75,worpen, dat met kracht tegen een ruit van con wa- 2de soort f2.80 a f3.25. Gele kool f 5.— a f6.— p. 100. gen van een anderen trein terecht kwam. Dc juist Govvone uien f 1.30 a f 1.45 per 50 K.G. 1 daarbij staande remmer van de Holl. Spoor, P. de 10 Sept. baal zilveruien, 20 baal gewonenep, haal Haan, wonende te Rotterdam, kreeg de scherven van uion, 5055 stuks kool. de ruit op het hoofd; één daarvan drong in de her- Ziïveruien lste soort f 0.— a f 0.—, 2de soort f0.—a senen en veroorzaakte een vreeselijke wond. In hoogst f o,—, drielingen f 0.— a f 0.—. Gewone nep f 2.60 a ernstigen toestand werd de man naar Gouda vervoerd en f 3.20'. Gewone uien f 1.10 a f 1.50 per 60 K.G. Roode- aldaar, na door de militaire arts dr. Coenen voor- kool le soort f3.50 a f4.—, 2de soort f3.— a f3.25. loopig te zijn verbonden, in hét ziekenhuis opgeno men. Een duidelijk adres! Uit een der Geldersche dorpen wordt aan het Centr. een afschrift gestuurd van het adres van een brief, die oj) het postkantoor aldaar als onbestelbaar ge- Gele kool f 4.— a f 6.25 per 100 stuks. Dorp Noord-Scharwonde. 9 Sept .Bloemkoolle srt. f4.50 a f6.00, 2e f2.— af 3.—, Reuzenbloemkool f 4.75 a f 5.75. Roode kool f 3.— a 4.—. Aanvoer 22500 stuks. Hl 10 Sept. Bloemkool lesrt. f6.a f8.2e f 2.50 a f 8.50. deponeerd is geweest. Reuzenbloemkool f 4.50 a f7.—.Roodekool f0.—af0.—. Hel luidt als volgt' Nep f2.50 a f2.90. Aan den Heer S. Kort hals Aanvoer 15500 stuks. a Lik maar aan 't oude vest. 11 Sept. Bloemkool le srt. f7.- a f9.—, 2e 13.— a f4. Een overgeplaatst beambte, wien het in handen kwam Reuzenbloemkool f6.— a f8.50. Roode kool f3.50 a f 4. wist de zaak op te helderen en zond den brief aan' Aanvoer 18000 stuks. den heer S. Korthals, Alkmaar, Oude Vest. runderen waren 513 ossen, 419 stieren, 109 koeien, 408 vaarzen en 366 kalveren. De stieren waren hoofdzakelijk bestemd voor Luik en AntwerpenLuik vroeg bovendien de meeste ossen, Gent de meeste vaarzen. De kalveren gingen bijna alle naar Antwerpen en Luik, slechts 7 naar Brugge, Ant werpen 240, Luik 119. Het aantal geslachte varkens, dat uit ons land langs de grenskantoren naar België ging, was ook zeer aanzienlijk. Het bedroeg, volgens de pan onzen minister van financiën verstrekte gege vens, in de eerste helft van de maand Augustus niet minder dan 19.088 stuks. Te Broek op Langendijk bedraagt het aantal leer lingen der openbare school op 't oogenblik 90, d. i. 1 te weinig voor een vereischte leerkracht volgens de Wet meer. Wordt een derde leerkracht aangesteld, dan ver goedt het Ryk niet f500 zooals gewoonlijk, doch slechts f260. Om den gemeenteraad nu gemakkelijker te doen besluiten toch een leerkracht er bij aan te stellen, besloot de vereeniging „Het belang der Jeugd" aldaar, f 100 in het salaris van een onderwyzer by te dragen, tot wiens oproeping men thans heeft besloten. NEDERLANDSE» HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Roodhuyzen, Em. Pred. te Zaltbommel. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. De Boer. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur,Ds. Bosch. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Zuid-Zype, geen dienst. Noord-Zype, geen dienst. Winkel, voorm., Ds. Damsté. Anna Paulowna, v.m. 9.30 uur, Dr. Toxopeüs. Valkoog, Ds. Tinholt. Veenhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Kanis. Harenkarspel, geen dienst. DDOI'SGEZINBK GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. J. O O gVVDUUCtlj V\ddl ildll, gelijk later bleek, de volgende historie is verbonden. Woensdag, 28 Augustus tegen den avond kwam een onbekende in eene smidse te Strauszberg. Hij beweer de chaffeur te zijn. Zijn automobiel stond buiten het dorp, en hij had voor het uitvoeren van herstellingen een schroefsleutel noodig. Hij verzocht er een voor hem te maken met een opening van drie vingers breed en ter lengte van ongeveer 60 c.M. De sleutel werd gesmeed, met 75 pf. betaald en de kooper verliet het dorp, na nog eenige eetwaren ingeslagen te hebben. In de smederij te Strauszberg is de gevonden schroef sleutel herkend als die, welke daar gemaakt, is. Volgens de beschrijving van de smidsgezellen, was de man tusschen de 23 en 25 jaar oud en sleepte zijn eene voet hein bij het gaan wat na. Van de passagiers, die in den trein waren, werd er een vermist, Kratschutski, directeur van een bank le Koningsbergen. Men had zijn lijk eerst niet in de wrakhoop kunnen ontdekken, maar er werd last gege ven, om alles nog eens goed door te zoeken. Volgens het laatste bericht, heeft men bij het tweede onder zoek overblijfselen gevonden, die van een verkoold lijk afkomstig waren. Eerst goud- en zilverstukken, knoo- pen met den naam van een Koningsbergsche firma en eindelijk een stuk van een schedeldak. Hel slaat dus vast el int Kratschutzki levend verbrand is in den coupé waarin hij geheel alleen zat. Hij is de eenige doode onder de slachtoffers van den treinaanslag. Opnieuw is in Duitschland een poging onldekt oin een treinontsporing te doen plaats hebben, welke poging echter gelukkig verijdeld is. In de nabijheid van het Oost-Pruisische plaatsje Soldau waren 'Zaterdagavond vier zware dwarsliggers en een aantal planken dwars over de rails gelegd. De machinist bemerkte de ver sperring evenwel nog bijtijds en wisl den trein vlak er voor tot stilstand te 'brengen. De daders, naar het schijnt halfvolwassen jongens, die zich in de nabijheid ophielden, werden tersiond vervolgd, maar wisten te ontkomen, zoodal men omtrent de aanleiding tol hun laffe daad geen bijzonderheden te weten komen kon. Rampen. -7..1 a r7- r\ nr\ n i Volgens een telegram uit San Antonio zijn bij een Noord- en Zuid-Zype, voonn. 9.30 uur, Ds. Corn. mijngasontploffing, gevolgd door brand in de Esperan- Vts Jzn., Burgervlotbrug.zas-mijnen in de provincie Coahuile (Mexico) 27 ar- Barsingerhorn, Ds. Kooiman, Barsingerhorn Wieringen, Ds. Onnes, Stroe. LOKAAL „BETIIEL", HOEP, SCHAGEN voorm. 10 uur, Ds. Montyn van Haarlem. Met vertrokken Kevelaar I zas-mijnen in de provincie Coahuile (Mexico) beiders om het leven gekomen en oen groot aantal I gewond. Te New-Market in Engeland geraakte tijdens een l kinematografische voorstelling een staketsel aan den uilgang van het gebouw, in brand. Er ontstond een hevige paniek, waarbij ongeveer driehonderd personen gekwetsl werden; hel gedrang was zóó sterk, dal een aantal menschen tegen dc brandende planken gedrukt den p.ocessietreii. naar Kevelaar op 10September JTm"' waardoor ziJ brandwonden bekwamen, eken van het station alhier 80 personen. vroV.w bet leven bij inschoot Gvör (Hongarije), Een stoommolen, waar 900 arbci- Seliager Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 24 stapels kaas, waarvan 24 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 28.50, 0 stapels commissie f 0 stapel middelbare f—Aan gewicht4.777 K.G. ders werkten, is door brand vernield. De werklieden sprongen uit de verschillende verdiepingen naar beneden in reddingszeileneen groot aantal hunner werd ge wond. Voor zoo#er men op het oogenblik weet, zijn er 8 personen omgekomen.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2