rata ïereeoipff, m j. joiaz, Aanbesteding. f1500 -f2000 PUDDING Ue Gi •acieuse int Bloeduiiddel. Brood-, Kook- en «korij, G II A T 1 S Oprechte Haarlemmerolie Schager Courant Anpstc (Motte Böttger-geb, Cordes, Leerling «1 gevorderil Leerling TH0MS0ITC nieuw kwartaal. TE HUUR: J H. B. BUTHFER, flokkentouw. LAIDB0ÜVTEI6IVII6. Prijs in netten band i 1.60, Ir. p. post 11,71 Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Zondag 15 September 1907a DEN HELDER en SCHAGEN Advertentiën. JA.N DIRK KLARE Jzn. en Jacoba Dekker, Henderika Zalm, Dankbetuiging. opgericht 1887. fkoM &IPPENTE DOEK IEG0EH 2.500 EYEREN worden wel nage maakt, maar niet verbeterd. Weet gij het uitbreken en ge deeltelijk vernieuwen, gedeeltelijk verleggen van 862 M2. straat weg. BLOEMBOLLEN. 15cl per pakje J.Schipper te Purmerend. TRAPMAN Co., voor Kaasmakers personeel in Kaasfabrieken te HOORN, Dorschzeilen, Hokkenzeilen, Droogzeilen, Zaadzakken. Karwijbalen. L. Be ij ne veld, Winkel. ontvangen zij, die zich heden op de abonneeren, tot I Oc- tober de Courant. De verzameling bevat 47 wetten en besluiten. TRAPMAN S; Co., riTirrr Hij begreep, dat verzet niet zou baten en ging in een stoel zitten in een hoek. Hij kreeg een man naast zich, de twee bedienden gingen bij de deur staan - de tweede deur in de kamer was afgedraaid en jhr. v. B. zette zich op een schrijfbureau vlak voor den heer Al., steeds dreigende met de1 revolver. „Zoo, nu ma- ken we t op Amerikaansche manier af, werd ge zegd. ilij kreeg nu een heel zondenregister te hooren van l wandaden, oedreven tegen de schilderes mej. S. Hirsch- mann, welke haar zeer compromitteerden. Zij volgde hem overal, doordat hij haar onder hypnose had. Hij was een echte Don Juan. Verleden jaar had zich ook 1 nog een meisje om hem verdronken. Ja, hij was nog veel gemeener, want hij probeerde zijn eigen vrouw te vergiftigen. Daar hadden de aanwezigen de bewij zen van m handen. Dat alles werd hem gezegd op de alleronbeschoftsle manier, doorspekt met allerlei grove beleedigingen. Zoo werd o.a. door een vriend den koopman v. <d. Ch., gezegd: „geef dien smeerlap een glas vuil water met groene zeep." t VVas onderhand voor M. tijd geworden om naar het kurhaus te gaan, doch men wilde hem niet laten gaan. 'I Was zijn schuld, dat juffrouw S. H. hem overal na liep en na reisde, werd hem voor de voeten ge gooid. Toen werd een stuk papier voor hem neer gelegd en geëischt, dat hij schriftelijk en onderteekend dit zou verklaren en ook dat zij nooit op hem verliefd was geweest. Verder eischte de broetr van de schil deres. die om 8 uur ook in het huis was gekomen dat M. op zegel en onder eede zou beloven, dat juf frouw H. te allen tijde en zoo dikwijls als ze zelf wilde, bij M. in huis zou mogen verkeeren, zoo lang nis tiaar goeddacht en als de vier aanwezigen wilden. Ook bij Vl.'s familie Al. weigerde kalmweg dit moois te teekenen, waarop weer met de revolver werd gedreigd. Al. heeft een aanklacht ingediend wegens wederrech telijke vrijheidsberooving, het veroorzaken van licha melijk letsel, bedreiging tegen het leven en afdreiging. Wat de kwestie met mejuffrouw' S. H. betreft, ver telde de heer nog, dal deze hem al jaren lang had achtervolgt. „Geen stap kan ik doen, of dit mensch is vlak achter me. Als ik naar Berlijn ga, reist ze met mij mee; waar ik speel is zij." Dit laatste beeft Af. ook aan de politie medegedeeld, Naar wij van die zijde vernamen, maakte S. H. het den heer M. lastig, waar hij ook ging, op straat, in de tram, .overal. (Ze beweerde door nein gehypnoti seerd te zijn. Zijn stem zei haar dan (M. was dan heeiemaal niet in haar nabijheid; dat ze om 2 uur op de 'Pier, achter het Oranjehotel e.d. moest zijn. Steeds ging ze daarheen en vertelde aan suppoosten en anderen, dat M. haar had getelefoneerd om 2 uur daar op hem te wachten; dat ze samen hadden afge sproken. Al. wist dan van niets. Zelfs moet hij op raad van een zenuwarts geprobeerd hebben haar on der hypnose te krijgen om haar te gebieden, voortaan die dingen en dat achtervolgen na te laten. Dit is mislukt Zelfs toen Al. in Petersburg concer teerde, volgde mej. H. hem. Eveneens te Hamburg. Enkele bijzonderheden over trouwringen. Hel juiste tijdstip, waarop het gebruik ontstond om bij verloving of huwelijk elkander een ring ten ge schenke te geven, is niet gemakkelijk te bepalen. Som migen beweren, dat het van romeinschen oorsprong was. Juvenalis deelt althans mede, bij het begin van het christelijke tijdperk, dat „een man zijn liefste drie ringen aan den vinger stak, een van goud en twee van zilver, bijeen gevoegd door twee elkander vasthouden de handen, de fede(die men ook nog wel aan meer moderne exemplaren vindt). Het is niet na te gaan, op welken tijd de trouw ringen in Engeland in de mode kwamen. In het Sak sische tijdperk wordt slechts eenmaal van een trouw ring gesproken. In zijn vertaling van het Polychro- nicum verhaalt Trevisa van een jongen Romein onder de regeering van Eduard den Belijder, die op den dag van zijn huwelijk al spelend zijn trouwring aan den vinger van een Venusbeeld stak, en hem er niet weer af kon krijgen, hoeveel moeite hij ook deed. Later wordt er in oude balladen gesproken over het gebruik van „bindende ringen" en juist die eigenschap van een gouden ring, n.1. dat hij verbindt, heeft den ring gemaakt tot een liefdegave. In enkele oude trouwringen vindt men den naam der bruid gegraveerd. Verscheidene jaren geleden was er slechts voor korten tijd, in het South Kensington Afuseum te Londen een zeer merkwaardige, oude schaketring tentoongesteld, fraai geëmailleerd, en met een robijn erin. .Wanneer deze ring geopend werd, kwamen ert wee holten te zien, waarvan één de af beelding van een kind borg met het Latijnsche bij schrift „Quod Deus conjunxit homo non separat." Deze ring was afkomstig uit de zestiende eeuw. Een andere, een zegelring, waarin een wieg gegraveerd was, ver- loonde het motto: „Aly wille there. In een ring van ftaliaanschen oorsprong, uit de vijftiende eeuw, waren kwamen er twee holten te zien, waarvan éénde af- tarina, Nicola." Het laatst schijnt cle trouwring in gebruik te zijn gekomen bij de joden. Zij verkozen dien liefst in on- gewonen vorm, en met filigraanwerk en email ver sierd. Rondom oude joodsche ringen vindt men dik wijls de woorden „Afazul tob," de Hebreeuwsche uit drukking voor „Veel geluk". In de meeste landen dragen man en vrouw bei den een trouwring; in Engeland alleen weduwnaars, en wel den )ring, dien zij van den vinger hunner overleden vrouw genomen hebben. liet spoorwegongeluk bij Strausberg. De Duitsche politie is thans met haar nasporingen gekomen lot de zekerheid dat het spoorwegongeluk bij Strausberg geweten moet worden aan een complot van drie lieden. Eenigszins verrassend klinkt het, wanneer de politie met verklaarbaren trots daaraan toevoegt, dat twee van de verdachten zich reeds in arrest be vinden. Het zijn de 26-jarige Otto Gabler uit Charlotten- burg en de 32jarige schoenmaker Otto Feistner .uit Strausberg. Aleer en meer treedt voorts liet vermoe den op den voorgrond, dat het plan van de misdadigers was, den ontspoorden trein leeg te rooven. Gabler is een zoon uit nette familie, die van zijn moeder reisgeld naar Hamburg had gekregen om daar als kolentremmer dienst te nemen. lnplaats daarvan verdronk hij het geld, zoodat hij wel op middelen verdacht moest zijn, zich van nieuw geld te voorzien. Gebleken is ook dat Gabler niet de man was die te Strausberg bij een smid den schroe- vensleutel bestelde. Naar dezen wordt door de po litie thans nog gezocht. Onthoofd door de lift. Donderdag heeft op de conservenfabriek Ungemach, te Schilligheim, bij Straatsburg, een ontzettend onge luk plaats gehad. Een jong meisje van 14 jaar, Elise Ruch, was te dicht bij een lift gekomen, waardoor heur haren in een der hijschkabels verward raakten. Terwijl zij zich tracht te te bevrijden, kwam de liftkooi omlaag, en drukte het hc^ofd van de ongelukkige tegen den vloer. Bij het verder zakken van de kooi werd het meisje let terlijk onthoofd. Dat is gemeen. Uit Halle in Duitschland komt het vreemde bericht, van een onbegrijpelijk laffe en lage daad, door een paar mijnwerkers in de nabijheid van die stad gepleegd. Zij wierpen een flesch met carbid, waarop water ge goten was, onder een aantal spelende kinderen. Door de ontploffing, die volgde, werden tien kinderen meer of minder ernstig gewond. Wal de aanleiding hiertoe was, is nog niet bekend. Gemeente Behagen. Ingeschreven van 11—14 Sept. 1907. GeborenAnna, d. v. Jacob de Boer en Maartje Wit. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 6—13 September. Geboren en OndertrouwdGeene. Getrouwd Jan Hopman en Trijntje Smit. OverledenJannetje Hoep, 1 maand, z. v. Jan Hoep en Adriana Maria Jonker. Jacobus de Yos, 51 jaar, echtgenoot van Maartje Bachman. P O L I T I E. Ter Secretarie worden inlichtingen verzocht omtrent de volgende verloren loten der Zijper verlotingNo. 5941, 5934, 5992, 2590, 5937, 4445 en 4499. NEDERLANDS* II HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Roodhuijzen, Em. Pred. te Zaltbommel. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. De Boer. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur,Ds. Bosch. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Waar onze Buren te Den Helder be lang in stellen, interesseert ook ons wat meer is, bet heeft waarde voor ons, wanneer het een verklaring is gelijk de volgende, die ons nieuws geeft, dat heil zaam voor menigeen hier ter plaatse zal zijn. Mej. de Wed. Verschoor, wonende Gravenstraat 21 te Den Helder, meldt ons Sedert geruimen tijd ben ik onop houdelijk lijdende geweest aan vreeselgke stekende pijn in de zijden. De pijn werd nog erger, wanneer ik veel liep of lang rechtop stond. Men zeide mij, dat, dit ontstond uit een nieraandoening. Gedurig kreeg ik plotseling duizelingen, waarbij mij alles voor de oogen draaide. Eén keer ben ik zelfs hierdoor van de trappen gevallen. Zonder de minste aanleiding bekwam ik zweetingen, die door rillingen en huiverirgen gevolgd werden. Mijn urine was onnatuurlijk dik en liet veel bezinksel na. Ik was bang, dat zich nog meer com plicaties zouden voordoen en de gedachte dat ik niet zou genezen, maakte mij zeer mismoedig. Toen ik overal zulke gunstige berichten omtrent Foster s RugPIP Nieren Pillen boorde, liet ik dadelijk een doosje halen, die ik nauwkeurig volgens de gebruiksaanwijzing mnam. Ik ben zeer dankbaar voor Uw voortreffe lijke pillen, welke mg in acht dagen radicaal hebben genezen en die ik gaarne aan eventuëele lijders zal aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wgze, die goeddunkt. De bovenstaande verklaring, zoo een voudig en oprech', bewijst ons het doe.- treffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is oen zeker middo voer alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste ken- teekenen, als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een kouden aandrang van bloed in de nieren, of blaasont steking, enz. - en al de ziekten, daaruit voortvloeiende, zooals suikerziekte, water zucht, verlies van eiwitstoffen, onrein heden in het bloed, enz. - Vermgd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de kiemen doodt, welke zich voordoen. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen gee dezelfde die de Mej. Verschoor gehad beeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. 7e zijn te Schagen verkrijgbaar bg den beer J Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.- voor zes doozen. Ondertrouwd: PIETER DE VRIES en ANNA MEURS. Oegstgeest,13 geptember 1907. Katwijk, Huwelijksvoltrekking 27 September. Ondertrouwd: TRIJNTJE DE VRIES Abd. Rijperkerk,) j3 September 1907. Oudesluis, Huwelijksvoltrekking 28 Sept. d. a. v. Ondertrouwd: P. P. J. J. BOTTELIER en E, M. HALLIE. IJmuiden, ]3 g f 1907> Zaandam, r Heden overleed onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder in den ouderdom van ruim 80 jaar. J. H. BöTTGER. B. H. BöTTGER. W. Th. A- BöTTGER- Ecoma Verstege. Wieringerwaard, 12 8ept, '07. Heden oreileed, tot diepe droef heid van mij en wederzij dsche Familie, na een langdurig, dooh geduldig lijden, onze geliefde Eehfgenoote, Moeder, Doch ter en Zuster in den ouderdom van 3C jaar, mij na latende één kindje, nog te jong het zware verlies te beseffen. Mede namens Familie, C. PAPPEN. Dordrecht, Tulpstraat 19,10 Sept. '07. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Weduwe van J AN KOK, in den ouder dom van ruim 87 jaren. Namens de Familie, M. DEUGD-Kok. W. DEUGD. Weere, Winkel, 12 September 1907. De ondergoteekenden betuigen hunnen oprechten en welgemeenden dank aan allen, die zoovele blijken van belangstel ling hebben betoond bij hun 50-jarig Huwelijk. JAN DEUTEKOM en Echtgenoote. Schagen, Sept. 1907. Hiermede betuigen wij onzen o p- reohten dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Vijf-en-twintig- jarig huwelijksfeest ondervonden. Uit aller naam, A. KOSSEN. Barsingerhorn, Sept. 1907. gevraagd, bij D. NIEROPBrood- en Koekbakker te Warmenbuizon. O Landbouwers, die als lid wenschen toe te treden, vervoegen zioh tot den Adm. O. tvÓOlJ te Harenkarspel. Nog enkele dagen bestaat er gelegen heid tot het inleveren van de bsstdktsavt voar lijnkoeken, HET BESTUUR. ONOPHOUDEND Zelfs gedurende de guurste winterkouden per jaar voor 10 kippen Onbeduidende uitgave BESCHRIJVIMC Schraan P.-J. VAN AKEN 7, Kort. Noordstraat te ANTWERPEN. Belgi. door ons gemaakt, ïW~ Zij worden door ons 'fp elite diepee ireleverd, onder garantie. Dat gij behalve een heer lijke ijspudding ook IJS kunt maken zonder ijsmachine, voor 30 et. totaal, voor acht personen, door slechts te koopen EEN pakje A A A Door het Bestuur van den polder CALLANTSOOG zal worden aanbesteed Aanwijs door den Dijkgraaf, den 21 Sept. e.k., des voorm. 10 uur, in de Groote Keeten Biljetten franco in te leveren bij den Dijkgraaf, tot uiterlijk den 28 Sept. e.k. Het Bestuur voornoemd, H. KRUISVELD, Dijkgraaf. De volgende 500 prachtige Haarlemmer Bloem bollen voor den tuin franco thuis voor 5.50. 20 Hyacinthen; 30 Tulpen; 30 Parkiet Tulpen; 20 Cro.-us; 20 Sciila belgica; 20 Ster van Bethlehem; 30 Narcissen; 50 Scilla Siblrlca; 10 welriekende Jonquillen20 Sneeuwklokjes; 30 grootbloemige Ixia's; 20 Druifjes-Hyacinthen; 20 Ranonkels; 30 Ane monen; 10 Pluim-Hya- cinthen; lOSneeuwroem; 100 Spaansche Pracht- Iris; 30 Alliums. Alle deze 500 dankbare Haarlemmer Bloembol len franco voor 5.50. De helft hiervan, dus 250 Bloembollen, voor 3.franco. 200 schoonste Bloem bollen voor de kamer voor f 4.50 franco. Deze zijn bestemd voor potten, kistjes, glazen enz. voor vervroeging: 20 Pracht-Hyacinthen 10 allervroegste witte Ro- meinsche Hyacinthen 30 heerlijke Tulpen In 10 soorten; 20 Trompet- Narcissen; 10 Tacetten extra voor kweeken op water; 10 welriekende Jonquillen20 Reuzen- Sneeuwklokjes voor potten; 10 Scilla Sibirica; 10 witte Allium; 10 Fritillarïa Kievitsbloem; 10 Sneeuwroein 20 Crocus 10 Winter-Aconiten 10 Freesia. Deze 200 prachtige Bloembollen orn te broeien franco thuis voor 4.50. De helft van dit pakket, dus 100 Bloembollen, voor 2.50 franco. Deze pakketten zijn uit nemend geschikt voor cadeaux, vooral aan relaties in het buitenland. Desgewenscht franco levering naar alle landen. Catalogi in moderne talen gratis. JO i TF.l.KAMP'sTUlNBOUW-IN RICHTING Hofleverancier. Hillegom - Haarlem. direct beschikbaar tegen lste hypotheek, bg D. D. P. WESTENBERG te Haring huizen. Vraag de eenvoudige gebruiks aanwijzing bij uw winkelier- WAXTIIOUW ALLE GOED. KOOPERE NAMAAKSELS Zoowel voor Metselaars alsTimnierlieden ONMISBAAR voor ieder Veehouder is SCHIPPER's Het is het beste genees- en voorbe hoedmiddel tegen alle voorkomende ziekte kiemen bij den Veestapel, waarvan wij dagelijks de bewijzen ontvangen. Men lette er evenwel steeds op, ons fabrikaat te ontvangen, daar alle andere namaak is. Prijs per flesch met gebruiksaanw. f0.60 Verkiijgbaar bij G. DORBECK te Schagen A. DE LEEUW, St. Maartens brug; Wed. C. A. DE WIT, 't Zand. Eenig fabrikant: begint weder met een Bij de Dames bevelen wij ons beleefd aan voor Abonnementen. SCHAGEN. en gedurende de Winterm n a u d e n. Aangifte bij den Zniveloonsnlent Dr. L. T. C. SCHEIJ, schriftelijk, met vermelding van jaar en datum van geboorte i Ter voorkoming van misleiding deel ik U mede, dat de éénige Fabriek van sinds ruim 210 jaren gevestigd is Men wachtte zich voor elke namaak. Reiziger» of Vertegenwoor diger» worden niet uitgezonden. C. DB TMim TILLY. eenige wettige erfgenaam des Uitvinders. Verkrijgbaar bijG. DORBECK P. JONGEJAN Mzn., J. GROOT Tzn. en J. ROTGANS te Schagen. Een onmisbare Vraagbaak voor land en tuinbouwers, ambtenaren cn allen die op eenigerlci wijze in betrekking staan tot den land en tuinbouw. Ondergoteekcnde beveelt zioh evenals vorige jaren weder aan voor het les geven in het Bouwkundig teekenen, in het maken van bestekken, be grootingen en hetgeen verder bij het vak behoort, tegen billijke conditiën Eerstbeginnende leerlingen vijf lessen giatis. Aanvang der lessen 1 Oot. a s. Men gelieve zich véór dien datum aan te geven. Bouwkundige, Winkel. die een Burgerbestaan oplevert, op eersten stand te BEVERWIJK. Inventaris billijk over te nemen. Te bevragen Breestraat 50, Beverwijk. Verzameling van wetten en be- Mluiten betreflende land- en tuin bouw, samengesteld door 6. KOOIMAN, Secretaris der gemeenten Maarssen en Maarsseveen, mede-redacteur van „Het Tijdschrift ter beoefening van Admini stratief recht". In alle Vak- en Dagbladen zeer gunstig beoordeeld en aanbevolen. Verkrijgbaar bij SCHAGEN.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3