Kaasmakersknecht bij d. SCHOEI Ie WiikeL prima Speculaas, BREUKBANDEN, Dienstbode L. Beijneveld. Winkel. V. F. STOEL t Imi ilhuir. i\7nr> rmui?! w Groenteveilingen. Tweede Kamer. RECLAMES. Het onderwerp van alle gesprek ken te Alkmaar. Adverteetië e. Pieter Roggeveen Lz., Jannetje Struijf, J. Boot f M. de Lange C. Wit Wz. T. Korver. Op Zondag 27 Oct. '07 Ringfi etsen om contanten, aanvang 2 uur namiddags Vanaf heden verkrijgbaar K. DEKKER, ook zonder veer. KALKFABRIEKEN, 8TOOMTRA8MOLEN, 8TEENKOOPERIJ. Handel in Bouwmaterialen, I IM IM. VTIOV\ll. MILITIE, gehouden te Heer Hugowaard, Maandag j.1. Gemeente lieer Hugowaard. 31 Lotelingen. J. Appelman 19 K. Bakker, L.G. 18 J. Beers, L.G. 11 J. Boekestein 31 P. de Boer 29 W. Borst 5 J. Bruin 22 G. Buren 25 J. Commandeur 4 P. van Dam 8 J. Danenberg 21 C. Hartenberg 13 C. Heynis 2 F. Hittema 27 A. Hoogeboom, L.G. 1 N. Hooiboer 15 W. Knip J. Komen J. Kruger G. van Langen J. Molenaar, L.G. C. Nap, L.G. K. Oudeman, L.G. A. Oudhuis, L.G. A. Prins S. Smit, L.G. J. Strengman J. Weel A. de Wit, Brd. P. Zuurbier, L.G. J. A. Zijp, L.G. Gemeente ilensbroek. 7 Lotelingen. G. Appelman, Brd. 6 D. Nierop J. Dekker, L.G. 5 J. Stammes A. Insing, Brd. 4 S. de Wit, Brd. D. Kort 1 Gemeente Obdam. 12 Lotelingen. C. Appelman, L.G. N. Blauw P. Feld, L.G. W. Jonker F. Konijn, Brd. C. Leegwater Gemeente St. Pankras. 9 Lotelingen. 3 D. Koning 6 C. Kooy, L.G. 5 P. Moeijes, L.G. 1 J. Oudes 7 17 16 14 3 12 26 7 20 24 23 10 9 30 6 28 7 K. Leek 6 4 J. Luken 1 10 C. Mok 5 8 W. Munster 9 3 F. Ruiter 11 2 J. Wester 12 Ch. Booü, L.G. K. Bruin J. Groen N. Ploogland, L.G. J. Kloosterboer Gemeente Broek op Langeiidjjk. 20 Lotelingen. Jan Bak 12 A. Dekker, Brd. 9 Joost Bak 8 P. Dirkmaat 6 Klaas Bak, Brd. 3 C. Glas, L.G. 19 H. Balder 5 C. de Groot, L.G. 20 J. Blokker 13 J. Huibers, L.G. 10 Jacob Blom, L.G. 11 J. Kamp 15 Jacob Blom 2 J. Kostelyk 16 A. de Boer 14 J. Pasterkamp 7 J. de Boer 4 A. Pielkenrood 1 D. Bruin 17 J. Vroegop 18 Gemeente Noord-Scharwoude. 12 Lotelingen. H. P. G. Bekker 7 A. Komen, L.G. 2 C. Evers, L.G. 4 B. van Loenen 5 K. Hemke 12 K. Stam, Brd. 10 P. Horio 11 N. Trompetter, L.G. 1 J. Hes 3 W. de Vet, Brd. 6 C. Keppel, L.G. 8 L. Zeeman 9 maling gaf alle reden tot tevredenheid, zoowel wat be treft de waterverplaatsing, als het steenkolenverbruik. Zuid-Scharwoude. De vorige week zijn bij den Burgemeester weer acht nieuwe gevallen van typhus aangegeven, dus 3 meer dan in de daaraan voorafgaande week. Nog steeds breidt de ziekte zich uit en heden nog is het slootwater met petroleum en carbolineum ver ontreinigd, om te voorkomen dat de menschen er ge bruik van zullen maken. Bij bekkenslag is vandaag nog eens den menschen bekend gemaakt, hoe gevaarlijk het is slootwater te gebruiken en op het verkeerde gewezen van het wegwerpen van allerlei zaken in de vaart. Een luchtballon. Ruim 2 uur werd Maandagmiddag boven de gemeente Utrecht een luchtballon opgemerkt. Het gevaarte zweef de zoo laag, dat men het by wijze van spreken bijna met de hand kon grijpen. De hoogte zal niet meer dan eenige honderden meters geweest zijn. Op straat was or natuurlijk heel wat belangstelling voor deze niet alledaagsche gebeurtenis. Alle hoofden maakten een kwart draai op den ruggewervel en aller blikken richt ten zich naar boven. De ballon hing zoo laag en ging met zulk een bedaard gangetje vooruit, dat men al zeer nauwkeurig alle bijzonderheden kon waarnemen. Het ankertouw sleepte diep naar beneden. Met een verre kijker waren de kleuren van de Belgische vlag waar te nemen. Maar de twee figuren, die zich in de mand op hielden, kon men met het bloote oog duidelijk onder scheiden. De ballon, die zich in noordelijke richting voortbewoog, daalde meer en meer en bevond zich ten slotte zelfs zoo laag, dat men zich genoodzaakt zag ballast uit te werpen. Waar de zandregen terecht ge komen is, moet nog uitgemaakt worden. In de richting van Blauwkapel ging het verder en daar achter onder Groenekan had eindelijk de daling zonder eenig ongeval plaats in tegenwoordigheid van vele nieuwsgierigen, die zich op weg begeven hadden. Nadat men het gas had laten ontsnappen, werden de toebereidselen gemaakt voor de reis naar hier. De heeren aëronauten hebben hun toevlucht gezocht in het hotel des Pays Bas te Utrecht. Den volgenden dag zijn zy na eenigszins bekomen te zyn van de vermoeienissen van de reis, die aangevangen is in Antwerpen, de stad gaan bezichtigen. Naar wy vernemen, zyn het de kapitein Clement en de luitenant Michelet van het Belgische leger. (U. D.) - Winkel, 21 Oct. 1907. Slaboonen f af per 1000 sts. Aardappelen f 0.55 a f 1.— per 35 K.G. Bloemkool f a f per 100. Peren f 0.90 a f 2.75 per mand. Snyboonen f—af— Uien f 0.60 a f 1.15 per baal. Appelen f 0.65 a f2.40 p. mand. Nep f 0.65 a f 1.25 per baal. Bieten f 0.85 a f 0.90. No ten f 0.20 a f 0.25 per 100. Broek op l.angeudyk. Dinsdag werd besteed voor: Gemeente Zuid-Scharwoude. 20 Lotelingen. C. Berkhouwer, L.G. D. Blom, L.G. G. J. Böttger, Brd. F. Evers A. Goudsblom J. Horio C. Keizer D. Kist, Brd. J. Kos T. Kostelyk Zijdewind. Ter gelegenheid 20 C. Kramer 9 Jacob Kramer 14 C. Lievendag, Brd. 13 C. Pluister, L.G. 18 J. Rol, Brd. 6 P. J. Schuffelen 15 J. Snyders 12 C. Stam 10 J. Stuurman, L.G. 17 H. B. v.d. Vliet, L.G. 7 4 5 3 2 16 1 8 19 11 Aardappelen graafjes ronde Wortelen Bloemkool, 1ste soort, 2de Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Rammenas f 0.50 a f 0.60 per 17è K.G. - 0.45 - 0.50 -1.10 -1.90 100 bos. f 0.80 a f 1.80 per 100 stuks. - 0.50 a f 1.50 Milieiensbond. A.s. Zondag wordt te Amsterdam een vergadering gehouden van afgevaardigden van alle afdeelingen van den Milieiensbond in Noord-Holland, ter bespreking van de te voeren actie, vooral voor de afschaffing van de derde herhalingsoefening. Binnenkort zullen in ver- schillende dorpen in Noord-Holland openbare vergaderin- gen worden gehouden. Noord-Scharwoude. Zondagnacht, omstreeks half 12 is in het woonhuis van den heer C. van der Abeele brand uitgebroken, i waardoor ook het aangrenzende huis byna geheel ver nield werd. De brand moet ontstaan zyn by het aan- steken van een lampje. Veel huisraad is verbrand. Verzekering dekt de schade. I Polder verkiezingen. Maandag had te Schoorl eene verkiezing plaats voor j Hoofdingeland van de Hondsbossche en Duinen tot i Petten, zulks in de plaats van den heer A. J. Peeck te Schoorl, die tot Hoogheemraad is benoemd. Gekozen j werd de heer Jb. Swaan Sr. te Bergen. Dinsdag werd voor het 4e district herkozen de heer Mr. Kraakman te Alkmaar. I By de eerste verkiezing maakten twee vrouwen van haar kiesrecht gebruik. Zuidscharwoude. i Vrijdagavond werd een vergadering gehouden van het aldaar bestaande Ziekenfonds „Helpt Elkander", dat 269 leden telt. i Een groot deel van den avond werd gewyd aan de besprekingen van wat het fonds te doen staat in ver band met den alhier heerschenden typhus. Algemeen werd er geklaagd over de verregaande onzindelijkheid van het slootwater; alles en nog wat wordt er in geworpen. Vooral legde men den vinger op wat er al met sloot water gebeurthet wordt gebruikt als drinkwater voor de koeien; voor het reinigen van allerhande vaatwerk; voor het koken der leverworst, waarvoor de slagers het „water" gebruiken voor het zwabberen van de ovens der bakkerijen met dweilen, die uren lang in het vieze water hangen voor het schuren en reinigen van bakkers- en slagerswerkplaatsen. Men besloot dienaangaande een adres aan den gemeenteraad te richten om te verzoeken, in de plaatselijke politieverordening bepalingen te willen j opnemen, waarbij bet verboden is het slootwater voor genoemde doeleinden te gebruiken. Dit besluit wordt j met algemeene stemmen genomen. Aangezien de afdee- ling Zuidscharwoude der Naamlooze Landbouwvereeni- ging aan den Langedyk reeds pogingen in het werk stelt ter voorkoming van de verontreiniging van het slootwater, zal „Helpt Elkander" alleen wijzen op het verkeerde van de doeleinden, waartoe het slootwater 1 gebruikt wordt. Mocht onverhoopt de gemeenteraad niet ingaan op het adres, dan zal getracht worden dit doel te bereiken door zich in verbinding te stellen met de andere zieken fondsen aan den Langedyk en met het bestuur van de afdeeling van „Het Witte Kruis," Nog werd rekening en verantwoording gedaan van den stand der financiën. In 't geheel was ontvangen f 1438.77 en uitgegeven f 1324.19, zoodat er een batig slot was van f 114.58, met een totaal in kas van f 842.95. Als voorzitter werd met bijna algemeene stemmen geko zen de heer K. Zeeman. van de najaarskermis te Zijdewind, gem. Oude Niedorp, werd den 20 October j.1. eene uit voering gegeven door de Rederijkerskamer uit het Waarland, gem. Harenkarspel, in de herberg van den heer P. Bruin te Zijdewind. Eerst werd opgevoerd: jFernand de Speler", een tooneelspel in 2 bedrijven van A. E. Nieuwmeier. Het stuk, hoewel wat verouderd reeds, werd werkelijk niet onverdienstelijk weergegeven. Hy die de titelrol ver vulde, benevens zijn zoon Octavio en Armand de zee kapitein, leverden heel goed spel. Trouwens, de andere heeren (dames traden niet op) deden ook hun best en er mag worden gezegd, dat men de rollen met ernst had bestudeerd. De costumes waren ook op verdienste lijke wijze verzorgd, terwijl men zich zonder tooneel- kapper met het grimeeren er ook nogal door heeft weten te slaan. Het nastukje „Professor Droomstede of de vijf niet by elkaar", een kluchtspelletje, eveneens in twee bedrij ven, voldeed ook wel en bracht dikwijls uitbundige vroolykheid en hartelijk gelach teweeg. Jammer, dat tijdens de dansparty later, in Bruin's kolfbaan herhaaldelijk getracht werd te vechten, wat echter door drie politiemannen gelukkig nagenoeg werd verhinderd. Toen stelden de heeren vechters zich bui ten schadeloos en hielden voor de eenige kraam een kloppartij van belang. Heer Hugowaard. De vernieuwing en uitbreiding van ons stoomgemaal is zoover gevorderd, dat reeds de proefmaling kon plaats hebben. Zooals men weei, zyn door den heer Suiver twee nieuwe centrifugaalpompen aangebracht. Deproef- - 2.80 a - 5.25 - 2.- a - 3.25 - 1 80 a - 2.90 1.80 a - 3. 1.25 a - 1.70 per 50 K.G. - 0.90 a - 1.10 - 5.— a - 0.— 1000 Per wagon witte kool 10.000 K.G. f 36. „Nieuw Leven", station Noord-Scharwoode/19 Oct. Gewone uienf 0.80a f 1.— p.50 K.G.gewon >nepf 1.— a f 1.30 per 50 K.G. Roode kool, 1ste soort, f 2.80 a f 3.—, 2de soort f2.— a f 2.70. Gele kool f2.70 a f3.— per 100, 2de soort f 1.90 a f2.50. Witte kool f a f 2de soort f 2.60 af—.— per 100. i 21 Oct. Gewone uien f 0.90 afl.— p.50 K.G. gewone nep f 1.40 a f 1.50 per 50 K.G., roode kool, 1ste soort, f 2.90 af3.— 2de soort f2.50 a f2.80. Gele kool f 2.90 a f3.— p. 100, 2de soort f 2.20 a f 2.70. Witte kool f 2.80 a f 3.—, 2de soort f 2.10 a f 2.70. 22 Oct. Gewone uien f 0.85 a f 0.95 p. 50 K.G. Gewone nep f 1.10 a f 1.25. Roode kool le soort f 2.90 a f 8.—,1 2de soort f 2.— a f 2.50. Gele kool f 2.70 a f 3.—, 2de s. f 2.10 a f 2.60 per 100. Witte kool, 1ste soort, f 2.50 a f 2.75, 2de soort f 1.80 a f 2.30. Veiling van „Ons Belang". Woensdag 21 Oct. Aangevoerd 6000 stuks kool. Roode kool, 1ste soort f 3.— a f 2de - 1.10 a - Gele 1ste - 3.— a 2de - 1.20 a - Gewone nep f 1.75. Uien f 1.10 per 50 K.G. Witte kool per spoorwagen f 38.—. Dorp Noord-Scharwoude. 21 Oct. Reuzenbloemkool le srt. f4.— a f6.—,2e f 0.50 afl.—. Bloemkool fO.— a f0.—Nep f 1.70af0.—.Uien f 0.— a f 0.—. Drielingen f 0.— a f 0. Roode kool f 2.— a f3.50. Witte kool f2.a f3.—Gele kool f 2.—a f3.— Aanvoer stuks. 22 Oct. Bloemkool le srt.f 0.— a f 0.—, Reuzenbloemkool le s. f 3.— a f 5.—, 2e f 0.50 a f 0.80. Gele kool f 2.— a f 8.—. Roode kool f2.— a f3.25. Nep f 1.50 a fO.—UienfO.— a fO.Witte kool f2.— a f2.80. Aanvoer stuks. 23 Oct. Bloemkool le srt. fO.—a f 0.—,Reuzenbloemkool les. f3 af 5— ,2e f0.50 a f 0.80. Witte kool f 1.50 a f2.80. Nep fO.— a fO.—Uien 0.— a 0.—. Roode Kool fl.50 a f3.—. Gele kool f 2.— a f 2.50. Aanvoer stuks. Onder den blooten hemel. Sedert Zaterdag kampeert te Wageningen weer een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en 8 kinderen, in de open lucht. Per deurwaarder is het gezin op straat gezet, nadat gedurende meer dan 30 weken verzuimd was huur te betalen. Geen enkele huiseigenaar toont zich bereid aan deze menschen een woning te verhuren, terwyl ook van andere zyde geen hulp wordt geboden. Ouderdomsverzekering. By de Tweede Kamer is thans ingekomen het wets ontwerp tot wettelyke verplichting van werklieden om zich en hunne weduwen te verzekeren tegen geldelijke gevolgen van ouderdom. 3.50 per 100 stuks. 2-90 3.25 2.90 'Dinsdag, 22 October 1907. In Zuid Limburg is sedert lang de aanwezigheid van steenkolen geconstateerd. We hebben zelfs teen mijnwet van 1810. Het heeft echter 'zeer lang geduurd voor men overging tot exploitatie. Daaraan was voor een groot deel schuld de afwezigheid van kennis van de mijn bouw. Intusschen men is gaan 'exploiteeren. In de buurt van Heerlen en Kerkrade zijn eenige duizenden Hec taren in exploitatie, gedeeltelijkdoor den Staat, gedeeltelijk door particulieren. De vraag doet zich nu voor en hierover viel heden de discussie in de KamerHoe zullen we verder doen, concessies verleenen aan particulieren of de geheele exploitatie in handen van den Staat geven? Reeds zijn ruim 6000 H A. in handen van particulie ren, terwijl ruim 14000 voor den Staat bij de wet van 1901, gereserveerd blijft. Er blijft nog een terrein van ruim 7000 H.A. over, geëxploreerd, d. w. z. onderzocht en steenkoolhoudend bevonden door particulieren. Zal nu de Staat ook deze 7000 H.A. voor zich behou den of billijkheidshalve en ingevolge Ide bepalingen dei- wet van 1810, die nog jvigeert aan de exploranten con cessie verleenen Dat is de question bruiante. De heer v. KOL oordeelt en o.i. zeer terecht, dat de Staat hier geen verdere concessies (mag uitgeven. Hij somt daarvoor goede redenen op. 1. De voordeelen die uit de staatsbezittingen gehaald kunnen worden, behooren aan de gemeenschap ten goede te komen. 2. Waar steenkool broodnoodig is houdt de staats exploitatie verband met onze economische onafhanke lijkheid. 3. Technisch en economisch kan de staatsexploitatie een model zijn. 4. Bij particuliere exploitatie worden we overstroomd door vreemdelingen van minder allooi. 5. Staatsexploitatie waarborgt goede loonen en betere zorg voor den arbeider; werkstakingen worden vermeden. 6. Aan particulieren wordt de gelegenheid benomen zich aan te sluiten bij de reuzentrusts, die de prijzen opdrijven, groote winsten maken ten koste der verbrui kers en werklieden. 7. Gunstbetoon bij het verleenen van concessies en het gezwendel in aandeelen wordt voorkomen. De heer v. Kol stelt daarom een motie voor, waarin hij de wenschelijkheid van Staatsexploitatie als regel uitspreekt en verklaart dat er thans geen reden bestaat tot het verleenen van concessies. Ook de heer NOLENS verklaart zich tegen het ver leenen van concessies. Hij is van oordeel dat de Staat voorlaan zelf moet exploreeren ten fdan moet beoordeelen of hij zelf zal exploiteeren of dit aan anderen moet overlaten. Dit doet men in Duitschland ook en daar heeft men ervaring op dat gebied. Hij wijst er voorts op, dat in 1901 het geheele Limburgsche mijnveld voor Staatsexploitatie werd gereserveerd en niets meer aan particulieren zou worden afgestaan op grond, dat de Staat in buitengewone omstandigheden de beschikking over de grondstoffen wil hebben. De heer Nolens beseft overigens wel dat er bezwaren verbonden zijn aan Staatsexploitatie als daar zijn: ge brek aan goed werkvolk, personeel; (le groote sommen, diet och stellig, billijkheidshalve aan de exploranten zullen gegeven moeten worden. Doch al die bezwaren mogen niet opwegen, tegen de voordeelen der Staatsexploitatie. Tot diezelfde conclusie komt ook de heer RUYSCH DE BEERENBROUCK, ook een Limburgsch afgevaar digde hoewel deze veel voelt voor het particulier ini tiatief. Hij somt de voordeelen en de nadeelen op; de nadeelen zijn groot. De aandeelhouders wonen bijna allen in het buitenland, terwijl de gemeenten over stroomd worden met arbeiders, die weinig in de lasten bijdragen, maar dwingen tot zeer groote uitgaven. De gemeenten Heerlen en Kerkrade zijn daar om het te Bewijzen. Daarentegen is de heer v. CUTTERS, lid der mijncom- missie, een geheel andere meening toegedaan. Het blijkt, dat hij en de iMINISTER VAN LANDBOUW hier gelijk denken. Beiden oordeelen, dat de wet van 1810 het „particulier initiatief" tot grondgedachte had. Er zijn dan ook verscheidene particulieren aan het exploreeren gegaan, natuurlijk met de bedoeling later concessie te krijgen. Indien men thans geen concessies meer wil verleenen, dan moet de wet van 1810 eerst gewijzigd worden. De Staat meende dat in Limburg slechts 19000 H.A. mijnveld was; de particulieren hebben echter aan getoond, dat op meerdere plaatsen kolen aanwezig zijn. Om alle mijnvelden te exploiteeren zouden 120000 arbeiders noodig zijn, terwijl wij Slechts over 5000 be schikken. Dus, concludeert de heer v. CITTERS: Staatsexploi tatie is in strijd met den geest der wet, met de billijk heid en met het Staatsbelang. Met deze uitlegging van den geest der wet kan de heer LELY, vroegere minister van Waterstaat, die veel met (deze zaak te maken heeft gehad, zich niet vereenigen. Hij verklaart de Regeering volkomen vrij, ingevolge de wet, om al of niet concessies te verleenen. Ook op de billijkheid mag men zich niet beroepen omdat volko men vrijheid van handelen bij het tot-stand-komen der wet is voorbehouden. Ook de wet van 1904 heeft slechts willen aangeven deze stelling: Indien de regeering concessies wil (verleenen mag de wet haar geen bezwaren in den weg leggen. De Staat heeft 14000 H.A. gereserveerd. Dit is voldoende. Toch wil spr. zonder voldoende ervaring hiet aandringen op het verleenen van concessies evenmin als op staatsex- Eloitatie. De ervaring zal ons beter moeten leeren. HÖ eeft bezwaar tegen de motie v. KOL, omdat die zich uitspreekt voor uitsluitend Staatsexploitatie; maar in dien de heer v. KOL (uitspreektIthans geen particuliere concessies, en i n dien geest zijn motie wijzigt, kan de heer Lely meegaan. De heer v. Kol gaf panden wenk'gehoor, waarschijnlijk van oordcel dat tijd gewonnen voel gewonnen is en wijzigde zijn motie nu aldus: De Kamer van oordeel, dat er thans geen reden bestaat om mijnbouwooncessies aan particulieren uit te geven, 'gaat over tot de orde van den dag. Uit 's ministers bestrijding Van de motie blijkt, dat het heusch zoo'n vaart niet loopt met de bezwaren door den heer v. Kol opgesomd. De Staat blijft de grootste ex ploitant en houdt mitsdien controle over de prijzen; de behandeling der arbeiders maakt een punt van voortdurende zorg der Regeering uit; de vergelijking met Duitschland gaat niet op, waar dit land bijna alles uit handen heeft gegeven, terwijl wij nog steeds beschikken en blijven beschikken over de uitgebreidste terreinen. De minister was o.i. niet zoo krachtig in zijn ar gumentatie als hij anders pleegt te zijn en de steun, dien hij daarbij ontving van onverdacht reactionnaire zijde der h.h. LOHMAN die zich klemde aan de heer lijkheden van het „particulier initiatief," en nu zich ineens onbevoegd verklaarde om met kennis van zaken te oordeelen, v. BYLANDT, v. DOORN, komt ons daarbij verdacht voor. De Kamer vereenigde zich ditmaal dan ook niet met zijn advies en nam de motie v. Kol aan met 34 tegen 23 stemmen. Vóór: al wat vooruitstrevend denkt. Tegen: het conservatisme op een enkele uitzonde ring na. Woensdag voortzetting. Wij beschouwen de inwoners van Alkmaar zoo te zeggen als onze buren en wat voor hen belangrijk is, zal ons eveneens intereseeeren Het volgende wordt thans aldaar drnk besproken De heer W. van Koot, Compagnie- straat te Alkmaar, deelt ons mede Ik kan me het oogenblik niet her inneren, dat ik niet leed aan hevige pjjn in den rug en de lendenen, waarschijnlijk het gevolg eener nierziekte, waarmede ik reeds vele jaren opgesoheept was. Te vens had ik al dien tijd zware hoofdpijn gepaard met duizelingen. Al het mogelijke was met mij geprobeerd, om mjj te ge nezen van die ziekte, doch ik kwam niet veel verder met alle voorgeschreven medicgnen, Ik was immer zeer vermoeid en lusteloos en wist werkeljjk niet, wat ik moest gaan aanvangen, daar al de aan mjj bestede goede zorSen tevergeefs bleken. Ik waB juist erg ziek, toen men mjj aanraadde de zoo gunstig bekende Foster's Rugpijn Nieren Pillen te pro- beeren en dit was mjjn redding, want na vier dagen bemerkte ik een groote ver lichting; ik ging geregeld verder met Uw pillen en ik ben zeer gelukkig te konnen melden, dat ik twee weken later volkomen hersteld was, en niets meer van de vroegere symptomen mijner ziekte kon bemerken. Ik voel mjj tegenover andere lijders verplicht, publiciteit te geven aan mjjne genezing, want daardoor zullen de oogen van veel personen opengaan. Een welbekend geneesheer verklaarde, dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de ver schijnselen der nierziekte, of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zioh meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het geBtel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zjj, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het missohien te laat. Verzeker U, dat men U de èohte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, de zelfde die de heer Van Koot gehad heeft. Wjj waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voor komt. Ze zyn te Behagen verkrijgbaar bjj den heer J. Rotgans. Toezending ge- sohiedt franco na ontvangst van post wissel k fl.75 voor één, of f 10.—voor zes doozen. biedt zioh aan, ook genegen andere werkzaamheden te verrichten, F.G., 17 jaar oud. Inlichtingen bjj P. HOOG- VOR8T te Nieuwe Niedorp. Heden overleed plotseling onze Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader in den ouderdom van 79 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, Wed. P. ROGGEVEEN-Slikkik. Behagen, 22 Oct. 1907. Heden overleed zaoht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mjjne geliefde Echtgenoote en der Kin deren zorgvolle Moeder in den ouderdom van 80 jaar en 10 maanden, mjj nalatende twee Kinderen, nog te jong om het treurige verlies te beseffen. Haar diepbedroefde Echtgenoot, D. KLEEN. Bohagen, Nes, 22 Oct. 1907. Den 25 October hopen onze ge- liefde Ouders en hunne 12'/2 jarige Echtvereeniging te berdenken. i Hunne dankbare Kinderen, rj) ARIE en DIRK. Sint Maarten, Oct. 1907. Den 28 October hopen onze ge liefde Ouders en hunne 12 t/j-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, WILLEM en LENA. Behagen, Oct, 1907. Voor de vele bewijzen van belang stelling, gedurende de ziekte en bjj het overlijden van haren Echtgenoot onder vonden, brengt ondergeteekende aan al len haren oprechten dank enin't bijzonder aan Ds. 8INNINGHE DAM- STÉ voor zijne troostvolle woorden. N. JONGEJAN-Wed. C. WAAG. Kalverdjjk, October 1907. a 40 CENT DE 5 ONS. Beleefd aanbevelend, Sint Maartensbrug. Voor zeer billijken prijs te koopeen Muziebautoman t met 18 platen, speelt na inwerping van een cent. Heeft gekost f 150.is nog zoo goed als nienw, doch moet weg wegens omstan digheden. Brieven aan J. HOOG ER- WERF, Koningstraat No. 114, Helder. gevraagd, tegen Kerstmis, bij H. GRIN te Oudesluis.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3