een flinke Boerenmeid, een R.-K.Dienstbode, een flinke Bi Flinke Boerenmeid ZIT- 81 SI,MM, Kost en Inwoning Kapitalen tot elk bedrag Snees Voerüieten, 40 een Dienstbode, een Wanneer #ij Dagmeisje. een Dienstbode, Jn. K Ai R E L Kj Amerikaansche Bliksluiting gaat Sint Maarten. tOH.A. LAND, versche Schelvisch. j roggeveen Czn., een florissante ZAAK V/UIPTOIi 1/1 I," mgen Gemengd Nieuws. ADVERTENTIËN. fi Terstond gevraagd W i n keli i n00lt ,08> voorkomt uitrafelen, Jn. KARMELK, Winkel. Markt, Schagen. Gemeubileerde met vrije Kamer waar™ J'|2 Hl BOUWLAND, Batig saldo dienst 1906 f Huur landerijen Erfpachten 40 opc. gebouwde eigendommen 10 opc. ongeb. 30 opc. personeele belasting Hoofd. Omslag Hondenbelasting Belasting vermake lijkheden n Vergunningsrecht Leges Havengeld Begrafenisrechten Schoolgelden Opbrengst haard- asch enz. Opbrengst verkoop oude materialen enz. Boeten plaatse lijke belastin- Teruggave van het Rjjk in zake Militie Ontvangsten. Vergoeding on 714.42} derwijs f 2479.- Vergoeding her 3. - halingsonder wijs 1037.76 Uitkeering van 888.26 het Rijk art. 1 Wet van 24 1073.13} Mei 1897 3600.— Idem art. 10 192.— Andere ontvang sten (toevallige 69.- baten) 287.50 Vergoeding be- 42.— stelloon tele 154.- grammen 152.- Bydrage Dr. Th. 401. - W. Besker dokterswon. 125.- Bydrage Arm bestuur kos ten armen 1.— praktijk 6245.— 131.40 2198.33} 337.50 4.18} 25.- 100.- 600.- Totaal f 20862.50 1.- Jaarwedde Burge meester Jaarwedde Wet houders Jaarwedde Secre taris Jaarwedde Ontvan ger Presentiegelden Raadsleden Jaarwedde bodeen ambtenaar ter Secretarie Reiskosten Kosten verwarming raadhuis Bureaubehoeften Secretarie Onderhoud raad huis Onderhoud meu belen raadhuis Registers Burg. Stand Kadaster Bevolkingsregister Kiesverrichtingen Omroeper Staatsblad en an dere bladen Zegels voor regis ters enz. Boekwerken voor 't archief Advertentiën Vergaderkosten Jaarwedde Ambte naren v. d. Burg. Stand Jaarwedde Ontvan ger havengeld Aandeel kwade posten directe be lastingen Jaarwedde Haven meester Vergoeding voor het innen van opc. directe be lasting Belooning schat ters vergunning- recht Jaarwedde opzich ter en klokop- winders J aarwedde mole naar Deel landen Jaarwedde dood gravers Onderhoud torens enz. Daggelden losse werklieden Onderhoud plei nen Onderhoud riolen Onderhoud haven Diephouden slooten Onderh. uurwerken Onderhoud begraaf plaatsen Onderhoud lande rijen Onderhoud urinoirs Onderhoud beplan ting Grondlasten Polderlasten Jaarwedde veld wachters Jaarwedde hooiste- kers Belooning brand- spuitlieden Kleeding veld wachters 1.- Uitgaven. Onderhoud hooi- f 600.— stekersgereed schappen f 30.— 100.— Onderhoud brand spuiten 75.— 750.— Onderhoud lan taarns en ver- 250.— dere kosten van verlichting 550.— 100.— Kosten assisten tie politie 25.— Kosten dood- 3C0.— schouw en 35.— vaccinatie 100.— Ophalen haard- 60.— asch 500.— Belooning keur- 225.— meester vee 1.— Kosten besmett. 50.— ziekten 10.— Bijdrage gezond- 30.— heidscommissie,, 66.795 Kosten woning- 65.wet 1, 1.— Jaarwedden on- 1.— derwjjzers 7350.— 200.— Vergoeding huis- 25.— huur 150.— Kosten herha- 30.— lingsonderwijs 289.80 Onderhoud scho- 60.— len en onder wij zerswonin- 25.— gen 500.— 25.— Onderhoud school- 50.— meubelen 200.— Leermiddelen enz., 500.— Verwarming en 150.— schoonhouden van scholen 600.— 25.— Belooningen en eereblijken 1.— Bijdrage Kerk- 40-— straat Kolhorn, tevens toegang 20.— school 15.— Jaarw. Secretaris Commissie we ring schoolver- 75.zuim 10.— Vergaderkosten van deze com- 11.— missie 25.— Jaarw. dokter 1550.— Geneesmiddelen 1.— 200.— Krankzinnigen 185.— Renten geldlee- 25.— ningen 178.— Aflossing 450.— 190.— Premie verzeke ring veldwach- 200.- ter 32.14 Kosten loting 5.— 15.— Kosten begelei ding miliciens 5.— 40.— Kosten ijk 6.— 50.— Kosten vlag uit- 225.— steken 30.— 40.— Kosten brand- 25.— verzekering 60.— Kosten telefoon- 300.— kantoren 335.— Ambachtsschool 100.— Alkmaar 25.— 40.— Huishoudschool Alkmaar 10.— 30.— Ligger der We- 140.— gen 25.— 300.— Premie Ongeval lenwet 25.— 620.— Onvoorziene uit gaven 748.765 50.- 200.- 100.- Totaal f 20862.50 Naar aanleiding van een paar opmerkingen, die de commissie tegenover Voorzitter had gemaakt, deelt deze mede, dat B. en W. wel bereid zijn iemand te belasten met het maken van een plan met begrooting voor een steiger aan de haven te Kolhorn. Zy hadden hiervoor op 't oog den heer Swagerman van Bovenkarspel. En ten tweede, dat B. en W. zullen informeeren naar de kosten van paaltjes van beton op de begraafplaats (in stede van de houten paaltjes), en in hoeverre beton- paaltjes aanbevelenswaardig zijn. Te meer zijn B. en W. dit van plan, omdat langzamerhand blijkt dat het noodzakelijk wordt voor de „eigen graven" nog een gedeelte af te palen. Hierna worden vastgesteld: suppletoir Kohier Hoofd. Omslag op f58.70 en idem Hondenbelasting f 10.50, en vervolgens worden met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzeressen voor het herhalingsonderwijs in nuttige handwerken de dames Mej. Van Albada te Barsinger- horn en Mej. Kant te Haringhuizen. Hierna rondvraag en sluiting. Het Arbeidsleger te Nieuwe Niedorp. Alhier werd den 19den October eene rede gehouden door den commandant van het Arbeidsleger in Oost- Indië, den heer Nijland, die tijdelijk in Nederland ver toeft. Hij trad op ten }ocale van iden heer C. Kooiman, waar de heer S. van Vliet (uit de kolonie te Nieuwe Niedoip) als leider dei- vrij talrijk bezochte vergade ring een openingswoord deed hooren, daarin o.a. wij zende op de omstandigheid, idat (het Arbeidsleger eenigs- zins op het zoo bekende leger des heils gelijkt, echter met uitzondering van den godsdienst. De verdere inrichting ervan uit te leggen lag echter meer op den weg van den spreker, weshalve de heer Van Vliet aan hem 'het woord verleende. De heer Nijland verheugde zich, ?n zoo'n dorpje nog een vrij groot publiek te 'mogen .begroeten en kondigde als zijn onderweip aan: „De Broederschap in het Ar beidsleger," er tevens bijvoegende, dat het niet zijne bedoeling was, de meening van andere richtingen te bestrijden. De heer Nijland redeneerde zoo: de S. D. A. P., de gewone anarchisten, de communisten, vrije communisten, enz. ik beschouw al die richtingen als rivieren, uitkomende in den grooten oceaan: het socia lisme. Wij zullen daarom niet gaan beweren, dat ons riviertje (het Arbeidsleger genaamd om bij deze beeldspraak te blijven) alléén den oceaan zal berei ken. Ook apdere richtingen kunnen dat wel. Onder broederschap versta ik algemeene broederschap zonder aanzien van godsdienst, ras, geslacht, kleur, enz. De pogingen om tot ieenheid fte Iraken, zullen falen, zoo lang de broederschap er niet is; deze toch is naar mijne meening het belangrijkste fundament van ons strevenLiefde kweeken in de harten der mensohen door woord en daad en langs den weg van liefde en vrede tot betere verhouding komen. Echter dient nauw keurig te worden toegezien, wie in het arbeidsleger toetreden. Ook is leiding, flink bestuur, een hoog noodzakelijke factor. Rekening moet er worden gehouden met de tegenwoordige Maatschappij en het Arbeidsleger is een brug om tot betere toestanden te geraken. Onder de middelen om tot broederschap te komen, behoort in de eerste plaats: liefde tot mensch en dier; 2. onthouding van alcoholische dranken; 3. naleving van het vegetarisme, om geen dieren te dooden; 4. streven naar reiner leven; 5. zelfopoffering ter wille van anderen, enz. Ook eene beschouwing over het gehalte dei' broeders in het Arbeidsleger werd door spreker gegeven, die mededeeling deed, dat reeds sinds 3 maanden in Holland door hem en de zijnen werd gewerkt om propaganda te maken voor hunne idééën. In Amsterdam is thans een afdeeling gevestigd. Sprake is er van om in Den Haag, alsook te Rotterdam eene afdeeling te stichten. In 't buitenland, bijv. in Duitschland en Zwitserland zijn ook al eandidaten. 't Was reeds ver in iden avond, toen pauze werd gehouden. Daarna werden door spreker nog mededee- lingen 'gedaan over het werk ïn Java en hoe hij er wel een 10-tal jaren over had nagedacht en ook voor had gespaard, vóór er mede 'te beginnen. Echter is daar in Java niet veel gedaan. Gebrek aan leiders viel daar op te merken en spreker oordeelde dan ook in Holland meer te kunnen doen. De heer 'S. van Vliet sloot, met dank aan den spre ker, ten slotte de bijeenkomst. Nieuwe Texelsclie Boot. J.l. 'Zaterdagavond werd in het hotel „Texel" eene zeer druk bezochte vergadering gehouden van aandeel houders in de Nieuwe Texelsche Stoombootonderneming welke vergadering ten doel had, de statuten vast te stellen en een Raad van Beheer aan te wijzen. De ontw.-stat. werden goedgekeurd. De naam der Vennoot schap, die voo rden tijd 'van 25 jaar wordt aangegaan, zal zijn: Texels eigen stoombootonderneming. Het kapitaal zal hoogstens f 100.000 bedragen, verdeeld in aandee- len op naam van f 25, splitsbaar in onder-aandeelen van f 5, met dien verstande, dat !na de vaststelling der sta tuten geen gesplitste aandeelen meer (worden uitgegeven. Voorts is bepaald, dat niemand meer dan 40 aandee len mag bezitten, en dat vóór ,1 Jan. 1916 alle aandeelen geplaatst moeten zijn. De Vennootschap zal worden bestuurd door een Raad van Beheer, bestaande uit 5 leden, die voor 3 jaar zitting zullen nemen, en uit wier midden een voorzitter, vice-voorzitter en secre taris worden benoemd. Een raad van advies, bestaande uit 7 leden, indien mogelijk van ieder dorp één, zal het Bestuur ter zijde staan. Ieder aandeelhouder, of houder van een onder aandeel heeft recht, één stern uit te brengen. 'Ontbinding der vennootschap of wijziging in het maatschappelijk kapitaal kan alleen plaats hebben, wanneer a/4 der uit gegeven aandeelen ter vergadering zijn vertegenwoor digd, en 2/3 der uitgebrachte stemmen zich er vóór hebben verklaard. Van de behaalde winsten wordt in de eerste plaats 5 pet. van de waarde /der bezittingen afgeschreven, ver volgens 5 pet .van het gestorte kapitaal aan de aandeel houders uitgekeerd. Het overige tot ieen maximum van f 250 dient voor toelage aan directeur, administrateur em personeel. Verder wordt een reservefonds en een pensioenfonds voor het personeel gesticht, terwijl aan de aandeelhouders nog ten hoogste 6 pet. dividend kan worden uitgekeerd. Ingevolge art. 8 werd alsnu overgegaan tot de ver kiezing van 5 bestuursleden, die te zamen den Raad van Beheer zullen vormen. Hiervoor werden gekozen de heeren A. Wagenmaker, II. Haakman, H. Over, H. W. Keesom en P. Drost Az., die allen reeds in het voor- loopig comité zitting hadden. Eenkbrutaal strooptochtje. Men meldt uit Lieshout aan de 's-Hert. Ct. Een brutaal strooptochtje werd j.l. Zondag onderno men door een tiental vreemde gemaskerde mannen met zeven geweren en een paar honden in de heide tusschen Lieshout en Gerven. Het leek een echte drijfjacht. Me nig langoor werd neergeveld. Onze ijverige jachtop ziener was er spoedig bij, doch achtte het veiligheids halve beter op een afstand te blijven, wijl hij tegen zoo'n bende niet opgewassen was. Men tartte hem uit en toonde hem het wild dat ze buit maakten. Terwijl de bewaker van het jachtterrein om versterking uitging, waren de brutale stroopers intusschen noordwaarts af gezakt, waar ze nog lang en ongestoord hun bedrijf konden uitoefenen. Een treffend verzoek. De N. Crt. maakt melding van het volgende adres dat bij den Haagschen Gemeenteraad is ingekomen. Geeft met den mees ten eerbied te kennen, de onder- geteekende L. J. van Nierop, wonende Schedeldoeks- haven no. 65 alhier. 1 Dat naar aanleiding van het besluit van Uwen Raad, waarbij zijn woning onbewoonbaar is verklaard, op 19 October aanstaande die woning door hem moet zijn ontruimd; dat hij in die woning een huurprijs verwoont van één gulden per week en dat hij tot dusverre geen woning tegen zulk een lagen huurprijs heeft kunnen vinden dat hij niet bij machte is een hoogeren huurprijs te te kunnen betalen, omdat hij op zijn vergevorderden leeftijd van 85 jaren niet meer in staat is iets te kun nen verdienen; dat hij geen andere inkomsten heeft dan 'een bedeeling van de R.-K. Gemeente ten bedrage van f 1.80 in de veertien dagen, en dat zijn 83-jarige vrouw overigens door hier en daar nog wat te werken in onzer beide behoeften moet voorzien. Redenen waarom hij Uwen Raad eerbiedig verzoekt de termijn, gesteld om zijn woning te moeten ontrui men, met zes maanden te willen verlengen. Uit Anna Paulowna. Zaterdag 19 October hield het Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene vergadering in Veerburg. Nadat de voorzitter, de heer J. Oostra, de vergadering had geopend werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag werd ihiexna door den secretaris uitgebracht. Het ledental was met 1 vooruit gegaan en bedroeg 37 gewone-, 4 buitengewone leden en 2 eereleden. Voor de propaganda-commissie bleef in dezen nog veel te doen, aangezien er nog genoeg inwoner-s lid van het departement konden worden. De penningmeester, de heer K. F. Ehrmann, deed (rekening en (verantwoording. Aanwezig was f 110.15. Ontvangen was f 112.61 en uitgegeven f 125.58. Op verzoek van den voorzitter werden de bescheiden door de heeren R. Dekker en H- (Kaan .nagezien en bij monde van eerst- noemde een gunstig rapport uitgebracht, (dat den voorz. gelegenheid bood, den penningmeester dank te zeg gen voor zijn accuraat beheer. Wat de begrooting be trof, deze werd vastgesteld in ontvangst op f271,76 en in uitgaaf f 192.30. De heer Jb. Bakker bracht ver slag uit over het ziekenfonds. Het ledental was geklom men van 556 tot 561, terwijl de bruto ontvangsten waren geweest f2701,54, welk bedrag na aftrek van bodeloon, den geneesheer was ter hand gesteld. De voorzitter dankte den heer 'Bakker ivoor zijn verslag. De heer Raap vroeg haar aanleiding Idaarvan waarom geen verantwoording werd gedaan. Van alle andere nutsin- stellingen moest dit wel geschieden volgens de wet. De voorz. deelde mede, dat deze thans gevolgde wijze van doen reeds jaren gevolgd was. De leden waren er steeds mede tevreden geweest, al moest ook er kend worden, dat het tegen de statuten streed. Een voorstel van den voorz. om 'de gevolgde wijze van doen goed te keuren, werd aangenomen met 6 stemmen vóó|r, 3 blanco en 1 tegen. De heer van Gorkom had het woord wanbetalers gehoord. Hij wilde weten, als dit niet betalen der contributie (van jhet fonds voortsproot uit armoede, wie dan bij eventueele ziekte van der gelijke inwoners geneeskundige hulp moest vergoeden, aangezien ze zelf dit zeker niet zouden kunnen, indien zelfs de deelneming aan het ziekenfonds hun financieel te zwaar viel. De heer R. Dekker wees er op, dat door de aanne ming van het voorstel de kwestie nu wel van dc Jjaan was, maar dat in eene volgende vergadering zij weder te berde kon gebracht worden door een of ander lid, aangezien de wet verantwoording der gelden van het ziekenfonds eischte. De heer Jb. Bakker herinnert de vergadering, onder welk voorbehoud hij de functie van penningmeester van het ziekenfonds heeft aanvaard, en hij behoudt zich het recht voor, bij wijziging in den tot nu ge volgden gang van zaken, zijn aanblijven in overweging te nemen. Voorz. zeide, dat 'de door den heer van Gor kom bedoelde personen door den dokter als gemeente geneesheer werden behandeld, maar dat |hct aantal wan betalers nooit van beteekenis is geweest. Den heer Dek ker werd' geantwoord dat men met de notulen van deze Vergadering in de hand dezulken te woord kon staan. Uit een dubbeltal ter verkiezing van een di recteur der spaarbank, bestaande uit de heeren A. de Boer en J. K. Kaan Sr. werd met algemeene stemmen eerstgenoemde gekozen. Tot lid van het bestuur der vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek werd uit het dubbeltal J. H. Terburg en C. Rezelman de laatste gekozen met 6 stemmen tegen 4 op den heer Terburg. Tot commissaris van Tiet 'ziekenfonds werd uil do heeren C. J. de Mazure en D. Schenk eerstge noemde gekozen met 6 stemmen tegen 4 op den heer D. Schenk. Hierna deelde de voorzitter mede, dat van het hoofd bestuur f 50 was ontvangen tot aankoop van boeken voor de nutsbibliotheken en dat door de heeren N. Raap, S. de Jong en K. L. van Gorkom bereids eene boekenlijst was opgemaakt en goedgekeurd door het hoofdbestuur was terug ontvangen. Spoedig 'zouden dus 'de inwoners van de nieuwe boeken kunnen profiteeren. Verder werd erop gewezen, dat van wege de Maat schappij een cursus tot opleiding voor leider van open luchtspelen zou in het leven worden geroepen en dat personen, die hiervoor lust gevoelden, gratis hieraan deel konden nemen. Wie zich hiervoor geroepen gevoelde, kon zich tot het bestuur van het departement wen den. De heeren Raap. de Boer en de Jong werden onder dankbetuiging voor bewezen diensten ontheven van hunne functie als lid van de commissie voor het Nieu- wenhuizenfonds. De rondvraag leverde niets op. Daar na sluiting. Het monster. De kindermoordenares Ida Schnell wordt nu nog van een zevenden moord op een pasgeboren kind beschuldigd. En te München waar zy twee maal in betrekking is geweest, wordt nog een onderzoek ingesteld, of er daar ook van de door haar opgepaste kinderen overleden zjjn. Zjj maakt een kalmen indruk, placht zeer weinig te spreken, maar kon uitgelaten lachen. Als hare meeste ressen thuis waren, was zy één en al zorg voor de kin deren. Maar zoodra er geen ouderen thuis waren, liet zij de wichten aan hun lot over en ging naar buiten, om kinderachtige spelletjes te doen. Meest was Ida Schnell in dienst by menschen, die overdag op het veld werkten, 's avonds laat thuis kwamen en zich weinig aan de kinderen lieten gelegen liggen. Het laatst kwam zy by een dagloonersgezin tusschen Dachau en Ober- schleissheim in dienst. Men was aanvankelijk zeer te vreden over haar. Spoedig deelden buren echter mee, dat het kindermeisje, zoodra de vrouw naar het veld was, het kind liet schreien en met het andere kind, een ouder meisje, voor het huis ging spelen. Niet zoo dra zag zfj de vrouw naar huis terugkeeren, of zy snelde het huis binnen en hield zich druk met het kind bezig. Dinsdag 18 September merkte de vrouw, dat haar kind zeer onrustig was, toch kon men niet ontdekken wat het scheelde, 's Woensdagsmiddags van het veld thuis komende, vond zij Ida met den hond voor het huis spelen. „Waarom ben je niet bij het kind?" vroeg zy, en zonder een spoor van ontroering antwoordde het meisje: „Ik geloof dat het op sterven ligt. Misschien is het al dood." Het kind leefde nog en scheen op zyn verhaal te komen, toen het de borst kreeg. De moeder ging daarna 's middags weer naar het veld, maar werd spoe dig teruggehaald en vond haar kind, in hevige stuip trekkingen, stervende. Den 21sten September werd het kind begraven. Het had twee blauwe vlekken bij de keel. Een dokter die vreemd vond dat alle kinderen, welke het meisje oppaste, doodgingen, stelde de justitie met zyn vermoedens in kennis en deze liet het lijkje opgra ven, waardoor alles aan het licht kwam. Uit Zwitserland. De zware regens, die de vorige week aan alle Zwit- serscheen Italiaansche meren oeverstroomingen hebben veroorzaakt, zyn Vry'dag gelukkig verminderd, zoodat de waterstand weder gedaald is. Aan het meer van Lugano hadden alle plaatsen watersnood, en evenzoo was het aan het Lago Maggiore, niet enkel te Locarno, maar langs bijna den geheelen over. Te Pallana moest Donderdag aan eenige fabrieken daarom het werk ge staakt worden. Te Luino was de toegang tot het be kende station aan het meer zelf een meertje geworden. Te Arona vreesde men voor het instorten van het sta tion dat er in aanbouw is. De herfst is in die streken, evenals in Spanje en Zuid-Frankrijk, tot dusver ditjaar bijzonder slecht geweest. Overstrooming in Spanje Madrid, 21 Oct. De Koning van Spanje deed gisteren per automobiel een tocht door het ondergeloopen gebied. In de provincie Lorida reed hy over een tijdelijke brug, die instortte, zoodat de koning in het water viel en een nat pak haalde. Catania, 21 Oct. Door geweldige regens is de stad gedeeltelijk overstroomd; op het land is aanzienlijke I schade aangericht. Een hartstochtelijke rookster. 1 De directeur van het werkhuis te Towcester kreeg dezer dagen een zonderling verzoek van een der aan zyn zorgen toevertrouwden. Een vier-en-tachtig-jarige i vrouw verzocht dringend om een rantsoentje tabak, onder mededeeling dat zy een-en-zeventig jaar lang gerookt had en dat 't haar nu niet mogelijk meer was het zonder haar neuswarmtje te stellenzonder haar pijpje kon zjj eten noch slapen. Hetzy nu, dat de directeur in quaestie zelf rooker is, hetzij dat de man een medelijdend hart heeft en van de meening uitgaat, 1 dat der menschen lust, der menschen leven is hy heeft 1 de ouwe dame haar verzoek niet geweigerd, maar na ry'p overleg met de regenten, die ook al goedhartige menschen schynen te wezen, die een vrouw niets wei- ■j geren kunnen, bepaald, dat haar af en toe wat tabak zal worden verstrekt, natuurlijk by hooge uitzondering. De juffrouw zit sinds by feestelijke gelegenheden en ook wel zonder directe aanleiding, te dampen als een fabrieksschoorsteen en bij elke uitgeputte rookwolk prevelt ze een zegenwensch voor den braven directeur. Gevraagd, met Kerstmis bij E. TIJSEN, Kleiweg, Anna Pau lowna. Gevraagd, tegen Kerstmis goed kunnende melken, hoog loon, bij P. NIEMAN, Limmerschouw, Winkel. Er wordt gevraagd: v. g. g. v., tegen 1 of half November. Loon f 2.per week. Op een goede behan deling kan gerekend worden. Br. onder lett. P, Bureau „Heldersche Courant", Uitg. P. SNEL, Helder. Wordt gevraagd: tegen Kersttijd of eerder, tegen hoog loon (niet kazen of melken). Inlichtingen onder letter C, Bureau van Blad. Terstond gevraagd: gevraagd, op eene bleekerij te Alk maar, direct of met November. Loon f3 per week. Franco brieven onder letter A20, aan LORJÉ's Goedkoopen Boekhan del, Alkmaar Gevraagd: Terstond gevraagd: j goed kunnende melken, bij G. BRUIN, goed kunnende melken, bjj D. ERIKS, RjlPje. 8t. Maarten. Tolke Schagen. mmr GEVRAAGD Een flink Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. loon 12 per week. Adres MANHEIM, Koningstraat 78, Helder. Wordt gevraagd: met Kerstmis bij K. A. KAAN,Veerweg, Anna Paulowna. in een gezin van 4 schoolgaande kin- doroDt Br.' fr. lett. W., Bur. v. d. blad. Daar is DAGELIJKS VER Kil IJGII AA li en is dus veel beter dan omwoelsel. Aanbevelend, met Pension gevraagd in Sohagen. IBrieven met prijsopgaaf, Bnreau v. d. Blad lett. G. Door den nieuwbenoemden Gem.-Veld wachter wor dt in bovengenoemd dorp gezocht. Brieven te zenden vóór den 28sten Ootober aan den Heer A. TIN, Burgervlo tbrug, Zuid-Zijpe. gelegen te Anna Paulowna, zijn voor billijken prijs te koop, bij D. D. P. WESTENBERG, Makelaar te Haring huizen, alwaar beschikbaar zijn als Ie Hypotheek. TE KOOP: in Kruideniers- en Grutterswaren, Fou- rage, Glas- en Aardewerk enz. Rijke broodwinning. Bewijzen voorhanden. Boe ken ter inzage. Fr. Br. onder lett. P, aan het Hulp postkantoor te St. Maarten. (N.H.) Te koop: gelegen aan het N.-H. Kanaal en den harden weg. Te bevragen bij Jn. BIERSTEKER Jz., Burgerbrug.

Schager Courant | 1907 | | pagina 7