Laatste Oproeping Boerenmeid, P.G., f en 1 Dr. A. TL) YL, IJ-B. BAKKER, Bloemist. een Graskalf, Smidsknecht Ha verstroo, hoek EMMASTRAAT, bij J. 61ERTEKER, Bargerbrug- J H. KINSBERGEN, Marktberichten. Predikbeurten. Zondag 10 November 1907* RECLAMES. ADVERTENTIEN. J. Schermer, Gerrit Krap Jz. f Neeltje Keetman J om contanten, op Zondag 17 November, Na afloop BAL. voor een vaste betrek- KWfiftój „ZÉfiBTOSf king ad vut tien qulden per week met een drie- GfOeneweg, Scflfigen. - maandelijksche afreke- Be]eefd aanbeveIend voor het aanleggen van Tuinen en Boomgaarden. Oudekerkstraat, Helder. ning van het meer ver diende loon. Albert van Hartevelt u. Elisabeth Boersen A. GILTJES en Kinderen 2) B. VAN HARTEVELD. Vermist, Oog-, Oor-, Neus- en Keelarts, te Alkmaar, bij de Kneppelbrug. twee a drie wagens Den Heer Jb. Kuiper1 te OUDKARSPEL. 'Te huur gevraagd: oi gedeelte, in de gemeente WINKEL. Br. fr. lett. Z, bur. 8chager Cou rant. Hoofdgracht 28, Helder, is iederen Donderdag morgen te Schagen te consulteeren bij de firma Wed. J. HEDDES van 8%-W\2 uur. Een wereld-bende. Een internationale bende schijnt tegenwoordig de trei nen onveilig te maken. De justitie heeft gegronde reden te vermoeden, dat door een aantal zakkenrollers van vreemde nationaliteit de expres- en luxe-treinen in het bijzonder onveilig worden gemaakt. In dit vermoeden werd zij versterkt toen gisterenavond een heer te Rel- terdam aangekomen, tot de ontdekking kwam, dat hem tussehen Parijs en Rotterdam zijn portefeuille, inhou dende 6 biljetten van 1000 frs. en 3 van 500 frs., ont futseld waren. De heer vervoegde zich onmiddellijk na de ontdekking aan het bureau van politie te Rot terdam, van waar nog hedennacht naai' Amsterdam een telegrafisch bericht werd gezonden. Van de drie zakkenrollers wordt het volgende signalement gegeven: tussehen de 40 en 50 jaar; een van hen is tamelijk groot en draagt een roodachtige, opgestreken snor, heeft een mager aangezicht en draagt bruine kleeding; de tweede is klein en heeft een dik hoofd, draagt een zwartepnor; van den iderde kan geen signalement'worden gegeven. Walther-Richter. Naar wij vernemen is de uitbreker-inbreker Walther van de uitspraak der Alkmaarsche Rechtbank, waar bij hij voor dezelfde persoon verklaard werd als Rich ter, in hooger beroep gekomen. Inmiddels heeft de Duilsche regeering zijn uitlevering gevraagd wegens ge pleegde diets tallen in Straatsburg. Hen merkwaardige kip. Bij Th. Klumpers te Hof van Delft is een kip, die geregeld 's morgens vraagt binnen gelaten te worden, dan 2 trappen hoog. loopt, om vervolgens in de wieg van het dochtertje des huizes een ei te leggen. Wan neer zij baar plicht heeft gedaan, komt zij weer naar beneden en vraagt om buiten te worden gelaten. Ge durende 8 weken is zij op "die wijze al bezig en ruim 50 eieren zijn al door htaar in de wieg gelegd. Delft, Ct. Arroiulisseinents-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. George Frcderik Dir P., Alkmaar, verzetzaak, mis handeling, f 7 boete, subs. 7 d. h. Willem Johannes P., te Amsterdam, gedetineerd in het (huis van bewaring te Alkmaar, diefstal van een fiets, 1 jaar gevangenisstraf overeenkomstig den eisch van het O. Al. Johannes Leonardus V., Zijpe gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, alsvoren, 3 maanden gevan genisstraf geëischt. Jan Francis van der V., Zuidscharwoude, vernieling f 5 boete, subsidiair 4 d. h. Adriaan S., Alkmaar, mishandeling f 10 boete, sub sidiair 7 dagen hechtenis. Cornelia Maria M., Grootebroek, diefstal, f8 boete, subsidiair 4 dagen hgchtenis. Mozes C., Amsterdam, mishandeling, vrijgesproken. Och, Zoo! Verscheidene antirevolutionnaire bladen doen erg ver ontwaardigd, zegt Het Volk, over het feit, dat de re geering di'. Kuyper op zijn zeventigsten verjaardag niet bevorderd heeft in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Nu vond echter in ander© bladen het gerucht zijn weg, dat de regeering wel van plan was dr. Küy- pers borst te tooien, maar dat dit voornemen is af gestuit op een weigering van de Koningin om er toe mede te werken. Vermoedelijk zullen de antirevolution naire klagers nu wel gauw muisstil worden. Valsche „Briefjes". Hoe voorzichtig men moet zijn met het in ontvangst nemen van bankbiljetten, bleek weer aan het U. D. „Ons werd een bankbiljet van f 40 vertoond, dat wij zeker op het eerste gezicht voor echt zouden hebben aangezien, zoo er ons niet bij was gezegd, dat bet valsch was. En zelfs schoon wij dit wisten, konden wij nog niet dadelijk de kenmerken der yalschheid gewaar worden. Bij vergelijking echter met een echt biljet bleek het volgende: De zwarte opdruk, blijkbaar langs photographischen weg gereproduceerd, was op het val sche biljet iets donkerder, iets bruiner, en iets minder scherp, dan op het echte. „Duidelijker is het tweede kenteeken: de groene on derdruk is op het valsche biljet onduidelijk. Op het echte biljet staat het wit der ornamentiek duidelijk tegen het groen ;:op het valsche was de groene fond vrij wazig ineengeloopen. Derde kenmerk: het water merk ontbreekt op het valsche bilejt. Vierde en duide lijkste kenmerkde achterzijde van het valsche biljet is groenachtig, die van het echte biljet schoon wit. „Het valsche biljet vertoonde de sporen van ver moedelijk reeds vrij lang in omloop te zijn geweest; en dit ware geen Wonder, want wie niet scherp toekijkt, neemt zulk een biljet argeloos aan." Hen onhoudbare maatregel. „Het Volk" schrijft: Naar wjj vernemen, is aan de miliciens hier ter stede, die slechts 872 maand behoefden te dienen en 28 No vember met groot verlof zouden gaan, dezer dagen mede gedeeld, dat hun diensttijd tot 12 maanden verlengd was. Hoe diep deze willekeurige maatr egel in bet leven dier jongelui insnijdt, kan men zich voorstellen. Door aanplakking vanwege den bataljonscommandant was hun in de kazerne reeds medegedeeld, dat zij 28 Novem ber vrij waren. Natuurlijk hebben zij zich daarop tegen dien tijd van een burgerbetrekking voorzien en thans zouden zij plotseling die eenmaal aangegane overeen-1 komst weder moeten verbreken. Daar komt dit bijDoor loting pleegt uitgemaakt te worden, wie der miliciens 8V2 maand, wie 12 maanden zullen dienen. Daarbij '8 dan echter nummerverwisse ling noodig en aan hen, die 12 maanden dienen, wordt dan f 25 uitgekeerd uit gelden door de 81/2-maanders bijeengebracht. Dat geld is door de 12-maanders geind en natuurlijk in de meeste gevallen reeds verteerd. De 872'maanders zijn dus hun geld kwijt en moeten niet temin nu 12 maanden dienen. Het is duidelijk, dat deze maatregel niet maar zonder meer genomen kan worden. Is de minister van Oorlog niet bereid het besluit tot verlenging van den diensttijd weder in te trekken, dan zal toch in ieder geval ge vergd moeten worden, dat de betrokken miliciens zoo wel voor het verlies der nu nutteloos uitgegeven num- merverwisselaars-gelden, als voor het verlies hunner be trekkingen, uit 's Lands kas schadeloos gesteld worden. Het bezoek van Keizer Wilhelm uitgesteld. Dinsdag is te 's-Gravenhage een telegram van onzen gezant te Berlijn ontvangen, waarbij bericht wordt, dat het den Duitschen keizer door onvoorziene omstandig heden onmogelijk is het voorgenomen bezoek aan H. M. hier le lande te brengen. De Berlijnsche correspondent van de N. Crt. seint Naar ik zooeven van goed ingelichte zijde vernam, vindt het Keizerlijk bezoek aan Amsterdam op den 18en dezer niet plaats, maar wordt het korten tijd uitgesteld. Sedert Maandag is Hertogin Adelheid von Glücksburg, de bruid van Prins August Wilhelm, die bjj de Keizer lijke familie logeert, door de waterpokken aangetast. Daar de Keizerlijke ouders vreesden, dat Prinses Victoria Louise, die dagelijks met de jonge Hertogin omging, ook de waterpokken zal krijgen, zal de Keizerin Haar gemaal niet naar Engeland vergezellen. Hoofdzakelijk wordt het bezoek aan Amsterdam uit gesteld, omdat Hunne Majesteiten gezamenlijk H. M. Koningin Wilhelmina wilden bezoeken en dit thans niet mogelijk zal kunnen zijn gedurende de weken,dat de Prinses door de waterpokken kan worden aangetast. In overeenstemming met bovenstaand telegram seint Reuter nog het volgende: De bruid van prins August Wilhelm is in het Stads- slot alhier door de windpokken aangetast en de genees- heeren vreezen, dat de ziekte verder zou kunnen wor den verbreid. Onder deze omstandigheden heeft de Keizerin tot haar leedwezen het voornemen om mede naar Engeland te gaan, moeten opgeven. De Keizer zal zijn reis volgens het vastgestelde plan uitvoeren en daarna op raad van zijn geneesheeren tot bestrijding van een nog altijd voortdurende katharre een paar weken incognito op het eiland Wight doorbrengen. Studentenjool. 't Is nu, zoo meldt het N. v! d. D., de tijd der inaugu ratie van nieuwe leden der studenten-disputen te Am sterdam. Buitenaf bemerkt men er niet veel van, maar toch gebeurt er nog al wat. Reeds twee nachten, ver telt het blad verder, gingen verschillende gezelschappen, niettegenstaande het vrij gure weder, een watertochtje maken. Met rijtuigen, waarin de nieuwelingen geblind doekt zitten, gingen zij naar een gereedliggend stoom bootje, waarmede zij allereerst naar het Tolhuis over het IJ voeren. Daar werden in een kelder van het gebouw de geblinddoekte nieuwelingen toegesproken en voorts eenige ceremoniën gemaakt. Een der gezelschappen maakte daarna zelfs een groo- ten watertocht via Purmerend, Alkinaardermeer en de Zaan, en op dien tocht werden de rustige bewoners opgeschrikt door een ongewoon lawaai. In het stille Purmerend kwam door het nachtelijk rumoer de veld wachter met een revolver toesnellen; de jongelui sloe gen allen op de vlucht, maar één werd toch ingerekend. De anderen, daarover niet gesticht, gingen allen luid protesteerende mede naar het politiebureau. Nadat daar hunne namen opgeschreven waren, zetten zij hun watertochtje voort, en 't was al lang dag toen zjj ver moeid en toch in de vroolijkste stemming van hun nachtelijke expeditie in de studiestad aankwamen. De plechtigheid der inauguratie was voltrokken. Een lotingsquaestie. Bij <Lè op 21 October j.1. te Gorinchem gehouden loting voor de nationale militie, werd opgeroepen Wil- lem van Deursen, en toen daarop niemand verscheen, werd door den burgemeester een nummer (17) getrok ken. Later bleek, dat in het lotingslokaal nog aanwezig was, Hendricus van Deursen, die ook reeds (tegen woordig was tijdens het afroepen van den naam Wil lem van Deursen, maar zich toen niet aanmeldde, omdat het niet zijn naam was, die afgeroepen werd, en 2e. dat de naam Hendrikus van Deursen niet op de alphabetische naamlijst voorkwam, doch wel op het inschrijvingsregister, en de .naam Willem van Deursen door een fout op de lijst stond en moest zijn Hendri kus. Op grond van een en ander brachten de loteling H. van Deursen en anderen bezwaren in bij Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, voor welk college Maandag de zaak werd behandeld. Het bleek, dat de militie-commissaris tot ongegrond- verklaring van het bezwaar heeft geadviseerd, op grond, dat de loting op regelmatige wijze en in goede volg orde, volgens de alphabetische naamlijst heeft plaats i gehad, terwijl die lijst behoorlijk is afgekondigd |en daartegen geen bezwaren zijn ingebracht. De rapporteur over deze zaak, de heer J. Krap, vereenigde zich met dat advies, onder opmerking, dat later zal moeten worden uitgemaakt, of Hendrikus van Deursen dezelfde persoon is, als op die alphabetische lijst bedoeld met Willem van Deursen. De beslissing van Gedeputeerde Staten volgt later. Dure Logé. Sedert eenige dagen was een Duitscher gelogeerd bij den veekoopman S. G. te Egmond aan Zee. Hij gaf voor een erfenis te moeten innen. Gisteren is hij uit gegaan en niet weergekeerd. Zijn gastheer miste twee bankjes van f60, een gouden halsketting en een fiets, zoodat de politie den vriendelijken logé zoekende js. Door de tram gedood. Wederom heeft met de Ooster-stoomtram een ern stig ongeluk plaats gehad. De 90-jarige R. te Elst(gem. Rhenen), die door de locomotief werd aangereden, is aan do gevolgen overleden. Waarschijnlijk heeft de oude man de tram niet hooren aankomen. Dit is nu binnen een 5-tal weken het derde slachtoffer. Het personeel heeft echter geen schuld aan deze ongevallen. Vergiftigd ster-anijs. In Steenwijk en omstreken zijn in de laatste weken verscheidene ernstige vergiftigingsgevallen voorgekomen ten gevolge van het gebruik van zoogenaamd ster anijs, waarschijnlijk echter grootendeels uit vruchten van Illicium Religiosum bestaande. Deze waren ge- 1 kocht bij een drogist te Steenwijk, die ze van eene Rotterdamsche firma betrokken had. Voor zoover bekend is, zijn alle slacht- offers hersteld, behalve een, die in zijn hevige benauwd- heden zijn tong ernstig verwond heeft. De meeste ge vallen werden niet als vergiftiging herkend, zoodat de mogelijkheid van een ongunstigeren afloop niet uit gesloten is. t Zou het. geen aanbeveling verdienen, dit gevaarlijke zoo veelvuldig gebruikt wordende volksmiddel op te némen in de Pharmacopoea? vraagt de heer P. van der Wielen in het Pharm. Weekblad. Een monster van het vervalschte steranijs, bleek voor ruim de helft uit vergiftigd steranijs te bestaan. Voor het Herhalingsonderwijs teN.-Scharwonde heb ben zich aangemeld 13 jongens en slechts drie meisjes. Het onderwijs wordt gegeven door den heer W. Dorsman, hoofd der school, en door mej. C. Wouda, onderwijzeres, deze laatste voor de nuttige handwerken. Purmerend, 5 November. Aangevoerd 466 runderen, waaronder 387 vette, 62 a 74 cent per kilo, prijsh. mati g, 79 melke-en gelde-f 130 a 260 per stuk, prh. m. 5 stieren, 92 vette kalveren 70 a 90 ct. per kilo, handel matig 158 nuchtere id. f 11.— a 25.— per stuk, handel vlug, 24 paarden, 1905 scha pen f 25.— a 36.50, prijsh. matig, 645 overhouders f 18.— a 25, prijsh. matig, 353 vette varkens 43 a 47 cent per kilo, handel stug, 37 magere dito f 16.— a 23.50 per stuk handel stug, 388 biggen f 4.— a 8.— per stuk, 508 ganzen f 2.75 a 3.25, 114 zwanen f 4.75 a5.75 700 mand appelen fl.50 a 4, 700 mand peren f 1.25 a 5. Kaas. Kleine f31.50, middelb. f 29.50, 0 Goud- sche f a aangev. 143 stapels, handel 1036 K.G. boter f 1.40 a 1.50, kipeieren f 7.25 a 7.75 eendeieren f 0.— a f0.— per 100. Alkmaar, 4 November 1907. 0 Koeien en ossen f 0.—a 0.—, 75 vettekalveren f 40.— a 115.-, per Ned. P. f 0.85 a 0.98 8 nuch tere idem f 8.— a 20.—, 602 vette schapen f 20.— a 34.25, 238 vette varkens f 0.36 a 0.48 pot P., 7 magere idem f 14.— a f 16.—. Alkmaar, 4 .\ov. 1907. Vee. Op de groote veemarkt werden heden aangevoerd 4469 Runderen, Handel stug. Prijzen hoog. Iloorn, 2 November 1907. mud Tarwe f 8.75 a 10.per mud Gerst 6.25 a 6.50 Haver 4.— a 4.50 Groene Erwten 12.— a 15.— Witte .- a -.— Grauwe 18. a 21.— Vale 11.- a 17.- Br. Boonen 12.50 a 15.— Witte a Paarde a Mosterdzaad 18.25 a Karwyzaad 21.50 a VEE, BOTER enz. 10 stuks Paarden f 80.— a 250.—p. st. Veulens a 78 Koeien 170.— a 225. - 53 Schapen 18.— a 26.— Lammeren a 2 Kalveren 11.— a 17.— Varkens -.- a -.- Geiten -.- a -.- 105 Biggen 7.— a 13.— Kipeieren 6.25 a 6.50p.l00 1725 kop Boter 0.675a 0.725p.kop Handel matig. NKDKRLAND8CH HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Herman. Callantsoog, geen dienst. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Kolhorn, geen dienst. Zuid-Zijpe, v.m. 9.30 u., Burgerbrug. (Doop.) Winkel, Ds. Scholte. Harenkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. Damsté, Dirksh. Idem, 13 Nov., nam. 7 uur, Ds. Damsté, Dirkshorn. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Veenhuizen, nam. 1.30 uur, Ds. Visser van Hoogwoud. Sint Maarten, Ds. Tinholt. Valkoog, 13 Nov., Ds. Groeneveld. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn c.a., v.m. 10 u., Ds. Kooiman, Barsingerh. Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Noord- en Zuid-Zijpe, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., Burgervlotbrug. Wieringen, Ds. Onnes, Stroe. (Avondmaal.) LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN: 's avonds 6.30 uur, inleiding van den heer J. L. Gras- stek, Candidaat tot den H. D., tot zijn werk te Schagen en Omstreken, door Ds. Vinke te Alkmaar. —o— li et is slechts een paar Kilometers van hier verwijderd, dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en de straat, mogelijk kent gij ook den heer Jan Kempe, Breedelaan D 132 te Heiloo, die ons het volgende schrijft Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijnen moeten lijden onder in den rug en in de lendenen. Het was, alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield. Ik waB smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn, vooral het bukken viel mij moeilijk. Bij de minste bewoging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen om consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor gens meer vermoeid op, dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was af wisselend. Ik leed aan rheumathiek, in één woord, ik was er ellendig aan toe. Ik had niet de minste hoop op herstel, na al de medicijnen en geneesmiddelen, die vergeefs gebleken waren, en mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen Ik kan niet zeggen, hoe verwonderd en verheugd ik was, toen ik bij de inname hiervan dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de stramheid verdwenen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga tbans nog eenigen tjjd voort met Uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop U binnen korten tijd mijn algeheele genezing te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar en kan Uw geneesmiddel met vertrouwen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme Rheumatiek spruit voort uit het urine zuur, dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. losters Rugpijn Nieren Pillen lossen di. urine zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, de zelfde die de heer Kempe gehad heeft Wjj waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozon. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader ;n den ouderdom van bijna 62 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen. Kolhorn, 3 Nov. 1907. jcb s Den 16 November a.s. hopen onze geliefde Ouders »D hunne 25-jarige Echtvereeniging te 3) herdenken- j) Hunne dankbare Kinderen, Behuwdkinderen en Kleinkind. Strook, Kolhorn, Nov. '07. 1 De ondergeteekenden betuigen hierme6 j hunnen hartelijken dank aan Familie en Buren, voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, tijdens de ziekte en bij het overigden van hunne Moeder ondervonden. Ook geldt die dank onze Buren J. KRUIT en Echtgenoote, en J. BLAAUDOER en Echtgenoote, voor hunne hulp, in die dagen betoond. Ook onqen dank aan den WelEdelen Heer Dr. J. C. PETERS, voor zijne hartelijke toewijding en hulp, gedurende hare ziekte betoond, en tenslotte onzen dank aan H.H. Dragers, voor de laatste eer, de overledene bewezen. D. DE LEEUW. G. DE LEEUW-Spiesdüjk. Koegras, Callantsoog, 2 Nov. 1907; Gevraagd, tegen Kerstmis UUUtJlUUUU, goed kunnende koken en de geheele wasch behandelen, bij P. STADT, te Wieringerwaard. na.-f des nain IJ uur. Voorloopig adres Nog aan te melden Achter-Hoofdgracht 74 te Helder, 's avonds tnsschen 6 en 8 uur Den 9 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- (js ouders en te Wieringen, hunne 45-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Iluune dankbare kinderen, Behuwd- en kleinkinderen, W. GILTJES-van Hartbveld. Heer Hugowaard, Oct. 1907. gevraagd, tegen hoog loon, niet melken.om met Kerstmis in dienst te treden, bij A. SCHENK Dz Barsingerhorn. Wordt gevraagd, om met Kerstmis iu dienst te tredenEen bij de Wed. G. VISSER, Koegras, Cadantsoog Zaterdag j.1. gemerkt drie knippen rechtervoorpoot en rood aan den staart. Inlichtingen worden i verzocht door R. ZWAAN, Sint Maarten of P. WIT, Valkoog. gevraagd. Br. fr. lett. 8, Bureau dezer Courant. bij C. NIEUWLAND, Burgerbrug. i« verhuisd van de LANGE- 8TRAAT naar Te koop: bij J. BERG, Sint Maarten. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat de Acetyleenverlich- tirjgr, door UEd. in 1906 in onze tent geplaatst, in alle opzichten uitstekend voldoet. Wij kunnen uw toestel ten zeerste aan ieder aanbevelen. Amsterdam. Te koop: een partij Adres Gebr. SMIT, Koegras, Helder.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3