Donderdag 21 November 1907. 51ste Jaargang. No. 4310, Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A l)V ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. 1NUEZ0NDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau JLaasi, Ï5 4. loterc. Telephoon No. 2». UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3 60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD VERTEN TIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meerö ct. Groote letters worden Daar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. SGHAGER AUëioëed Nigsws- COURANT. Almititit- k Liilliullil D.t nummer bestaat uit twee bladen GEMEENTE SCIIAGEN. Nnjanrspaardcinnnrkt. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gewone najaarsveemarkt (veulenmarkt) zal gehouden worden op Donderdag, den 28sten November 1907. Schagen, den 19den November 1907. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, H. J. POT. De Secrelaris, KOGGE VEEN. o— Marktpolitie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat bij gelegenheid der Veulenmarkt op Donderdag den 28sten November a.s. de aangevoerde paarden en veulens van het marktterrein moeten zijn weggevoerd vóór des namiddags 4 uur. Overtreding van het vorenstaande is strafbaar met eene boete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 19den November 1907. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Vergunning tappers. De Burgemeester der gemeente Schagen Gezien art. 10 van de politieverordening dezer gemeente, verleent vergunning aan de tappers om bij gelegenheid der Veulenmarkt op Donderdag den 28sten November a.s. muziek te laten maken, danspartijen te doen plaatshebben en te tappen tot des nachts één uur. Schagen, don 19den November 1907. De Burgemeester, H. J. POT. „De Post". Den 17den vergaderde in het gewone lokaal „De Posthoorn" alhier de afdeeling Schagen van den Bond „De Post." Een twintigtal leden en gasten woonden de vergadering bij, die geopend en geleid werd door den voorzitter den heer C. Schut. Nadat de opening had plaats gehad en het Bondslied was gezongen, verkreeg de heer H. J. van Stapele van Rotterdam het woord ter behandeling van zijn onderwerp„De taak der vakveree- niging van Ambtenaren." Gaarne begon spreker had hij gehoor gegeven aan het verzoek van het be stuur der Schager afdeeling om op deze vergadering eens een woord te komen spreken. Vooral het onder werp „vakvereeniging" achtte hij zoo noodig, dat eens wat uitgebreid in de kleinere afdeelingsn werd behan deld. Het bewustzijn der ambtenaren en andere arbeiders, dat ze zich tot eene organisatie moeten vereenigen bewijst, dat er algemeen gevoeld wordt, dat er door organisatie iets goeds kan verkregen worden. Zonder strijd gaat zulks natuurlijk niet. Daarom is elke vak organisatie een strijdorganisatie. Ambtenaarsvereenigingen noemde spreker ook arbeidersvereenigingen, omdat ook die vereenigingen bestaan uit menschen, die niet door het bezit van kapitaal, maar door het aanwenden van eigen arbeidskracht alleen in hun onderhoud moeten, voorzien. Arbeidersvereenigingen en ambtenaarsvereenigingen hebben dus veel punten met elkaar gemeen. In de eerste plaats het kardinale punt: altijd betere voor waarden te bedingen, waaronder de arbeidskracht ge geven wordt. De taak van beide soort vereenigingen is in hoofd zaak de arbeidsvoorwaarden zoo goed mogelijk te doen zijn. Men moet zijn arbeidskracht zoo duur mogelijk verkoopen en daarbij zorgen, dat slijtage door korter arbeidsduur enz. zoo lang en zoo veel mogelijk voor komen worde. Dit doel trachte men te bereiken langs wettel ijken weg. Vooral voor ambtenaarsvereenigingen is de wet telijke weg natuurlijk dè aangewezene. Met andere ar beidersvereenigingen maakt dit soms wel eens ver schil. De ambtenaarsvereenigingen hebben er echter voor te waken, dat de rechten hunner leden als staatsbur gers niet verkort worden. Aan de staatsburgerlijke rech ten van ambtenaars wil men anders wel eens tornen. Lees de verslagen maar van den Amsterdamschen ge meenteraad riep spreker en van de laatste handelingen der Tweede Kamer. Er moet ernstig naar getracht worden onze ambtenaars-vakorganisaties gelijk berechtigd te laten blijven als vele andere vakorga nisaties. Het tegenwoordig ministerie draagt de vak organisatie gelukkig een goed hart toe. Overleg wordt er al gepleegd bij onderscheidene zaken van dienst door de autoriteiten met vertegenwoordigers der amb- tenaars-vakvereenigingen. Zoo moet het ook gaan en zoo moet het ook blijven. Op de laatste algemeene vergadering van de vereenigiiig „De Post" was een ambtenaar vanwege den Directeur-Generaal aanwezig ten einde hanteekening te houden van het wenschen en willen van dien Bond. De vakbond dient er verder naar te streven de kloof tusschen hoog en laag in hetzelfde vak van dienst zooveel mogelijk te overbruggen. Men moet van de laagste rangen op kunnen klimmen tot de hoogste op gemakkelijker wijze dan tegenwoordig. Er is in deze echter al veel gedaan. Wat vroeger onmogelijk was te Jiereikcn voor den lageren postambtenaar kan nu wel door hem bereikt worden. Ook dient de vakbond (e waken voor te grooten aanvoer van arbeiders in hetzelfde dienstvak en voor tal van zaken meer, ,die de belangen van zijn leden en hunne gezinnen raken. Spreker noemde korter werktijd weduwen- en eigen pensioen rechtspositie, enz. Voor het bereiken van al deze zaken achtte de lieer van Stapele het voeren van belangcn-politiek voor den bond niet af te keu- jen. Partij-politiek vond in hem een beslist vijand. j Voor partij-politiek is geen plaats in onze ambtcnaars- 1 vereeniging, meende spreker, die moet geweerd wor den. De zaak der kleine afdeelingen is de groot", die 1 de actie voeren, na goed over de zaken gedacht ,1e hebben, te steunen. De kleine afdeelingen moeten de groote vooral niet te gauw wantrouwen of ze voor schreeuwers uitschelden. Oordeel alleen als ge gehoord en gedacht hebt. Dan zult ge ook inzien, dal in de groote afdeelingen juist het werk gebeurt, dat allen ten goede komt. De kleine afdeelingen moeten in de eerste plaats ook zorgen leden te winnen en door het trouw lezen van vak- en andere bladen belang stelling op te wekken voor de groote vragen van den dag. Aan het einde zijner boeiende voordracht bepleitte spreker nog sterk de verandering van art. 1 der Bonds- I statuten, die nu het voeren den weg staan. Het wordt echter wel gedaan, i dat is oneerlijk meende spreker. Hij hield van den I open weg bewandelen en verklaarde zich daarom sterk I voor verandering van bedoeld artikel. Het hoofdbe stuur is dit met spreker niet eens. Over artikel 1 weidde de heer v. Stapele na zijn rede nog breed uit, toen een der aanwezigen bij liet debat op deze zaak terug kwam. Onder luid applaus dankte de heer Schut spreker voor zijne leerrijke woor- den, die hij ieder ter behartiging aanbeval. Den lieer I v. Stapele, die met den sneltrein moest vertrekken en daarom bij het begin van de vergadering direct het I woord verkreeg, werd bij zijn vertrek het Bondslied ten afscheid toegezongen. I Alsnu vingen de gewone werkzaamheden der .ver gadering aan. De heer Melker las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, de heer Struijf deed rekening en verantwoording, ook geheel ten genoegen der vergadering. Uit die rekening bleek, dat de afdeeling ongeveer f 200 op de spaarbank heeft gedeponeerd, zijnde jdit zoo goed als het geheele batig saldo. Aan den ver trokken penningmeester, den heer J. Smit, zal als blijk van waardeering vanwege de afdeeling een fraai inktstel ter bezichtiging in de vergadering aanwezig wor den gezonden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental thans tot 32 is gestegen en dat der donateurs tot 11. Tijdens de vergadering traden nog 2 gasten als leden toe. Van het stuiversfonds werden 25 uilkeeringen ge daan in het afgeloopcn jaar. De heeren C. Schut en C. Melker werden als be stuursleden herkozen. Besloten werd den laden December een propagan- da-vergadering te beleggen te A. Pauiowna. Niets meer aan de orde zijnde, sloot voorzitter de vergadering. Eutcrpc. Onder leiding van den heer G. H. Hulsman, gaf het Mannenkoor Euterpe Zondagavond het eerste winter- concert in de concertzaal van den heer J. Vader Az. Een zestal nummers werden door het koor gezongen. „Het Jagerkoor" uit De Gelofte van Smits, dat reeds meermalen een nummer op het programma van Euterpe is geweest, klonk frisch en flinkeveneens werd het laatste nummer „De Zweedsche Lucifersmarsch" van Joh. Wagenaar, loffelijk gezongen. Dit is mooie opge wekte, geestige muziek en Euterpe was in de weergave daarvan niet ongelukkig. De heer Hulsman dirigeerde zeer ambitieus. Dit concert werd gegeven met medewerking van den heer Sam. Swaap, solo-violist van het conservatorium te Amsterdam. De belofte gedaan over het optreden van den nog zoo jon gen man, waren zeer groot, en was dus de verwachting hoog gespannen. Maar gelukkig is die verwachting nog zeer, zeer verre overtroffen. De heer Swaap heeft een enorm succes behaald! Hjj sleepte zyn gehoor ganschelyk mede mot de vertolking van het 9de viool-concert van Bériot en de Mazurka van Mlynarsky, en hij wist allen onder de bekoring te brengen van zijn twee romances, van Wieniawsky en Svendsen, die hy in werkelyken zin zyn instrument deed zingen. De heer Swaap speelt met een verbluffende zekerheid en gemak, met dictie, hartstochtelijk, forsch en breed en met veel kleur en teekening. Zyn spel heeft iets aparts, iets eigenaardigs aantrekkelijks, dat meesleept en be koort, tot luisteren en tot bewonderen dwingt. Het was een ware verrukking naar hem te luisteren. Euterpe heeft dan ook haar kunst! ie venden leden een groot genot verschaft met hun dezen violist te leeren kennen. De heer A. Kooger van Alkmaar zorgde voor de begeleiding en dat op een wijze, die niet weinig bijdroeg tot het behaalde succes. De heer Kooger toonde zich ook ditmaal een pianist met groote talenten. Als steeds by Euterpe, volgde tot slot een gezellig bal, dat tot vroeg in den morgen duurde. Uit naam van i eenige jonge dames, brengen wij den leider van dat bal hartelijk dank voor de uitnemende wy'ze, waarop alles wist te arrangeeren. liet zachte weder. By Mej. de Wed. N. te Schagen prijkten eenige dagen te Zuid-Scharwoude zal namelijk op den avond van dien dag eene uitvoering geven van het tooneelstuk „Met den handschoen getrouwd." Zy, die gewoon zyn de tooneel- verslagen in een of ander dagblad te volgen, zullen we ten, dat dit stuk langen tyd een waar successtuk van de Rotterdameche tooneelisten is geweest en altijd volle zalen heeft getrokken. De bekende naam van Cicero te Zd.-Scharwoude en de groote roep, die er van het te spelen stuk uitgaat, zullen ook zeker voor Kerstmis a.s. den heer Yader wel een overvolle zaal bezorgen. Waar deze zich telkens inspant iets nieuws te bren gen, dient het publiek dit ook wol met eene flinke opkomst te beloonen. Volksoefcningcn. Zondag 17 November j.1. werden te Alkmaar gehouden - de wedstrijden in de volksoefeningen, bedoeld in het van bclangen-pohtiek in koninklijk besluit van 1 April 1902 Stbd. no. 48 (vier- chter wol gedaan, maar i maanders). Deze wedstrijden, uitgaande van het Nederiandsch Gymnastiekverbond, stonden onder leiding van de hee ren Jb. Roggeveen alhier, lid van het Gewestelijk Be stuur en J. Ploeger, lid der Technische Commissie. Er namen 26 jongelui aan dezen wedstrijd deel. Een diploma mot dasspeld werden uitgereikt, aanJ. J. Mann te Alkmaar, E. v. d. Horst te Schagen, J. Helder to Oude Niedorp, F. Meichior te Schagen, D. J. de Vries te Alkmaar, P. de Boer te Barsingerhorn, K. Roggeveen te Schagen, H. Maaser te Oudkarspel, A. Peetoom te St. Maarten, J. Wils te Alkmaar, N. Ter- maat dito, en H. J. v. Eyk dito. Alleen een diploma verwierven: G. A. D. Wierenga te Alkmaar, G. Hartman to Beverwijk, A. Ootjers te Noord-Scharwoude, P. de Geus en P. Bodegraven te Zuid-Scharwoude. Winkel. Maandagavond hield het departement Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zyn eersten Nuts- avond in dit seizoen en met recht kan gezegd worden, dat deze avond recht gezellig is doorgebracht. Weken te voren was het reeds bekend, dat de heer Bergman uit Beverwijk, oud-hoofd der openbare school dezor gemeente, eere-lid van het Departement, dezen avond zou optraden voor zyn vroegere dorpsgenooton, en met verlangen had menig lid het oogenblik verbeid, waarop zy den beminden onderwijzer van hen zelf of hunne kinderen zouden hooren, want bemind was en is hy nog in het algemeen als mensch en door donuts- leden in het bizonder, om zyn aangename en boeiende manier van voordragen. 't Was een oogepblik van stilte, toen de Voorzitter het optreden van den heer Bergman aankondigde, een verlangen naar hetgeen men zou hooren, eerst een woord van dank voor de welkomstwoorden van den Voorzitter, een woord van zich thuis gevoelen onder oude vrienden, en toen, met vaste stem kondigde hy zyn gekozen nummer „Rust na Strijd" aan. Rust na stryd, hè, hedenavond was het hoofdnummer des heeren Bergman, geen humor, maar ernst en dramatisch, diepe ernst, mooi uitgedrukt, menigeen tot tranen roerend en een zucht van verlichting werd geslaakt, toen hy eindigde, zoolang had de spanning geduurd. In den verderen loop van den avond werden nog enkele humoristische nummertjes door hem voorgedragen, welke de aanwe zigen deden schudden van lachen. We mogen echter, waar we de aanwezigheid en het talent van den heer Bregman zeer op prijs stellen en waardeeren,niet nalaten,ook een woord van lof en tevens van verdienste te spreken over de andere dames en heeren, die geheel belangeloos het hunne er toe hebben bijge dragen, om dezen avond "zoo gezellig mogelijk te doen zyn. Ónder hen zien we ook een bekend spreker van het Departement, die menigon avond de aanwezigen door zijn voordracht wist te boeien, 't is do heer Kin ij ver, die ook weer zeer goed tot zyn recht kwam in „de blinde Koning" met voor- en tusschenspel door den heer Egmond, die de geheele muzikale leiding op zich had genomen. Zoo worden door genoemden heer Egmond mot de dames Egmond (zijn beide dochters) eenige muzieknummertjes ten gehoore gebracht, die zeer in den smaak der aanwezigen vielen. Eveneens de zang nummertjes door de dames Lange en nog een voordracht van den heer Rezelman. Het geheel had een aangenaam verloop en na een gezellig samenzijn tot laat in den avond, keerde ieder tevreden huiswaarts. Toch kunnen we niet nalaten, hier tot onze spijt aan toe to moetein voegen dat er, behalve de aanwezi gen, nog zoovele andere leden hadden kunnen zijn, en we willen een woord van aanmoediging tot hen richten, om toch de nutsavonden te bezoeken, teneinde de moeite Naar men verneemt, moet de jongen een hoogst zenuwachtige natuur hebben; er zyn soms oogenblik- ken, dat de zenuwen hem geheel de baas zyn. Winterhanden. Togen winterhanden zoo lezen wy in „Meleschott" is geen afdoend middel op te geven. Allereerst moet de lyder zyn goneesheer vragen of hy bloedarmoede heeft; als hy dezen z(jn handen toont, behoeft zelfs niets gevraagd te worden, en lel. de geneesheer hier natuur lijk ook ongevraagd op. Er is dan groote kans, dat met do eventueele bloedarmoede ook de winterhanden verdwijnen. Om de winterhanden zooveel mogelyk te voorkomen moet men lo. Na het wasschen zyn handen zoo goed mogelijk drogen. 2o. Handen noch voeten, als ze koud zyn snel sterk verwarmen. 3o. 's Winters geen dunne handschoenen, maar dikke, wollen of gevoerde dragen, zóó, dat ook de polsen goed bodekt zyn. 4o. De handschoenen op straat niet uittrekken, voor al niet als ze te warm zittende overgang is dan te groot. Doe thuis een paar dunnere aan. 5o. Kan men de handen na het wasschen en voor ze geheel droog zyn met glycerine inwrijven (waschbe- weging) en tegelijk de huid daarmede masseeren. Daar na dompelt men ze nog even in het water en droogt ze dan goed af. De glycerine gaat dan wel voor een groot deel van de handen af, maar dat moet ook, anders zou men alles, wat men aanpakt, vet maken. 6o. Kan men by het naar bed gaan de handen insmeren met glycerine en dan, om begrijpelijke reden, handschoenen aandoen. Dit is best voor „springende" handen winterhanden voorkomt men er niet mede. Lotingekwestic. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ge handhaafd de op 21 October j.1. te Gorinchem plaats gehad hebbende loting voor de nationale militie, voor welke loting op de alphabetische naamlijst de naam van den loteJing Hendrikus van Deursen abusieve lijk als Willem van Deursen voorkwam. Daar echter tegen de alphabetische naamlijst geen bezwaren waren ingebracht en by de loting zelve geene onregelmatig heid is gepleegd, is het ingediende bezwaar als niet ter zake dienende beschouwd. Een klooster. Te Westerblokkor zal binnenkort een vrouwenkloos- worden gesticht, voor de zusters van het Goddelijk Kind. Aan het klooster zal verhonden worden eene inrich ting ter verzorging van oude mannen en vrouwen. Bovendien zal door de kloosterlingen eene naai-, brei en bewaarschool worden bediend, terwijl later met het lager onderwijs een begin zal worden gemaakt. Een Zeldzame kip. Te Sciieveningen trekt de aandacht een kip met 4 pooten. Het zeldzame van deze kip ligt hierin, dat, wanneer een paar der pooten vermoeid is, de kip het andere paar gebruikt. De Ilotterdainschc staking opgeheven. In de Maandag gehouden huishoudelijke vergadering van den scheepsbootwerkersbond is de staking opgehe ven verklaard. Tesscl. De heer G. F. Buningh, lichtwachter te Eierland op Tessel, is met ingang van 1 Januari als zoodanig naar Scheveningen overgeplaatst. Tesscl. De uitslag der Vrijdag te Tessel gehouden verkiezing van twee hoofdingelanden voor het Waterschap de 30 Gem. Polders, was als volgt Uitgebracht waren op do heeren K. Roeper 322, Jb. Eelman Az. 200, D. Bruin 179, C. Keyser Sz. 82, A. Wagemaker 36, R. Keyser Cz. 25, H. W. Keesom 20 stemmen en Joh. D. Keyser 1 stem. Gekozen werd de heer Roeper. Hetstemming moet plaats hebben tusschen de heeren: Jb. Eelman Az. en D. Bruin. Nieuwe Niedorp. Zondag j.1. gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" in de zaal van den heer C. Kooiman een uitvoering. Eerst werd opgevoerd „Het Schootsvel", dramaiische episode uit den klassenstrijd door D. Troelstra,ook reeds eenigen tyd geleden door de geheelonthouders-vereeni- ging „De blauwe Vaan" hier opgevoerd. Dit stuk eischt een gansch leger van tooneelisten, wat voor- een dilettantenclub steeds moeilijk is, maar dubbel moeilijk als de Kamer voor de eerste maai optreedt. Het moet evenwel wordenjgozegd dat de nieuwelin gen, w.o. evenwel ook enkele meer-geoefenden, veel die een ander er zich voor getroost oni deze avonden werk van hun taak haddon gemaakt. Men had goed zoo aangenaam mogelijk te maken, te loonen. gestudeerd eu vooral het werk der dames heeft een goe- Een moordaanslag. i den indruk gemaakt. Duidelijker spreken is iets, waarop Een moordaanslag, gepleegd door een achttienjarigen 1 m$?J.z*cïi n'6^ genoeg kan toeleggen, eni wagenmaker, op zyn zeventienjarig meisje, heeft Maandag- i sPr^ zulk e.en goede zorg, dat het geheel by avond de geheele Eilandenbuurt te Amsterdam in op- 11101 slagen, schudding gebracht. Jacob van Stek en Cornelia Eggink, waren reeds ge- ruimen tyd met eikander verloofd. Gisteren was Jacob En een daverend applaus was dan ook het gordijn na het einde van het eerste geleden de frambozenstekken nog met bloesems. Men j ziek en gedurende den^dag kwam^Cornelia hem in zyn had toen niet gedacht, dat daar nog vruchten aan zou den komen, maar in de afgeloopen week zyn de rype frambozen door haar geplukt; voorwaar een groote zeldzaamheid in de maand November. Elf sollicitanten. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onder wijzer aan de O. L. S. alhier (vacature-Thie) is elf. Registratie en Domeinen. Het kantoor der Registratie en Domeinen alhier wordt thans waargenomen door den surnumerair, den heer M. W. F. Byerinck te Bergen-op-Zoom, oud-leerling van den vroegeren ontvanger alhier, den heer Ten Bruggen- cate. Beroepen. De heer Ds. van Kluyve te Ossendrecht, vroeger alhier, is beroepen bij de Ned. Herv. gemeente Nieuw-Vosmeer. Eene benoeming. De heer De Carpentier, vroeger werkzaam ter secre tarie alhier, thans als zoodanig te Sliedrecht, is door den Raad aldaar benoemd tot waarnemend ontvanger. Een successtuk. Het is den heer Vader gelukt voor den tweeden Kerst dag weer iets nieuws voor zyn tooneeizaal te engageo- ren. De zoo gunstig bekende rederijkerskamer Cicero woning Krayenhofstraat 39 II meermalen be zoeken. Gisteravond wilde zy nogmaals naar haar „vrijer" gaan kijken, toen onderweg Cornelia hem, tot haar grooto verwondering, zag staan praten met eenige meisjes. Nu hadden beiden elkander de laatste dagen al niet meer geheel vertrouwd, zoodat Jacob, Cornelia aan ziende komen, zich achter de meisjes trachtte te ver bergen. Cornelia keerde daarop naar haar woning terug. Hy haalde haar echter in en vroeg of ze samen nog een eindje de stad in zouden gaan. Het meisje weigerde. „Of het dan nou soms uit was" vervolgde by. Cornelia antwoordde „dat weet ik nog niet" en ging de trap op van haar woning. De jongen haalde op dat oogenblik oen revolver voor den dag en loste een schot op het meisje, dat halver wege op de trap stond. De kogel raakte Cornelia aan den rechterwang, veroorzaakte een schampschot langs het jukbeen en viel vervolgens op de trap. Jacob had het inmiddels op een ioopen gozet, de revolver, met nog eenige patronen geladen bracht hy naar een in de buurt wonenden oom en liep daarna de straat op; hy is later gevat. By het voorloopig verhoor, dat nog denzelfden avond werd afgenomen, bekende Van Stek zyn daad. het loon, toen S stuk viel. Na de pauze volgde nog het blyspelletje „Het Hoedje." Dit liep vlug van stapel en gaf menigmaal aanleiding tot een gullen lach. I Veel bezoekers waren er niet. Gunstig examen. I De heer C. Boekei van Wieringerwaard workzaam by de afdeeling Controle van de H. IJ. S. Mpy., is geslaagd voor het 1ste gedeelte van Commies. XV leringen. 1 Voor de vacature van onderwijzer aan de O. L. School te Oosterland alhier, hebben zich slechts twee sollici tanten aangemeld. Alkmaar, 19 Nov. 1907. Door hot college van curatoren over het Gymnasium zyn, ter benoeming van leeraar in do Scheikunde, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrok van den heer Dr. Raken, aanbevolen de heerenDr. P. C. E. Meerrum Torwogt en I. J. Rinken, doctorandus, beiden tydelyk leeraar in de scheikunde aan doR H.B. Schooi, onderscheidenlijk alhier en te Den Helder. Winkel. Aan den heer C. Peetoom, slager te Winkel, is voor waardelijk vergunning verleend voor do oprichting van een slagerij. Dirksliorn. De Rederijkerskamer „Do Eondracht" alhior gaf Zondagavond liaar eerste uitvoering in dit seizoen, en

Schager Courant | 1907 | | pagina 1