EERSTE BLAD. Buitenlandse)! Nieuws. Zondag: 24 November 1907. olste .laargang. No. 431! Dit blad verschijnt tweemaal por weekWoensdag- en Zaferdagavo 11 d. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AI. V <iR 1'ENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bure&a: ®€KA©Kflï, JLaam, I® 4. latere. Têiephooa $o. 20. Uitgsvsps TRAPMAN' Co Beksndmsikirigett. Binneiilandsch Nieuws. «ROT AimttitiE- k Lailliivllai Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.26 iedere regel meerö ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer heMaat uit vier bladen GEMEENTE SCIIAGEN. 0— Najaarspaardenmarkt. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen tor kennis van belanghebbenden, dat de gewone najaarsveemarkt (veulemnarkt) zal gehouden worden op Donderdag, den 28sten November 1907. Schagen, den 19den November 1907. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, H. J. POT. De Secrelaris, ROGGEVEEN. o— Marktpolitic. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat bij gelegenheid der Veulenmarkt op Donderdag den 28sten November a.s. de aangevoerde paarden en veulens van het marktterrein moeten zijn weggevoerd vóór des namiddags 4 uur. Overtreding van het vorenstaande is strafbaar met eene boete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 19den November 1907. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, Oude Niedorp. Dinsdag 19 Novomber j.1. vergaderde de IJsclub O. Niedorp on Omstreken, ten lokaio van don heer A. Mijts aan het Verlaat, 14 van de 66 leden present, De heer C. Rompt opent als voorzitter de vergadering. Daarna lezing en vervolgens onveranderde goedkeuring der no tulen van den secrolaris-penningmeester den hoer M. naar de algemeene vergadering. De Voorzitter, de lieer Spaans, dankt den heer Nobel voor zijn rapport. Volgen nog eenige beschouwingen over het vóór en tegen dor inrichting van dezo tentoon stelling. Daarna wordt aan de orde gesteld verkiezing vaneen paar bestuursleden, wegens de periodieke aftreding van Kooiman. Deze doet rekening en verantwoording over de heeren Spaans (Voorz) en P. Koopman. H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Vergunning tappers. De Burgemeester der gemeente Schagen Gezien art. 10 van de politieverordening dezer gemeente, verleent vergunning aan de tappers om bij gelegenheid der Veulenmarkt op Donderdag den 28sten November a.s. muziek te laten maken, danspartijen te doen plaatshebben en te tappen tot des nachts één uur. Schagen, den 19den November 1907.. De Burgemeester, H. J. POT. Ds. G. VV. DIeteliers. De heer ds. G. W. Melchors, de voormalige socialis tische afgovaardigde, die na zijn aftreden als Kamerlid een particuliere betrekking te Alkmaar aanvaardde, heeft zich weder als predikant beroepbaar gesteld. (N. Ct.) Vergeetachtige passagiers. De H. IJ. S. M. houdt in den loop van de volgende week veiling van voorwerpen gedurende 'tjaar 1906 in de treinen achtergelaten en waar geen navraag naar is gedaan. Op de lijsten komen voor niet minder dan 2000 para- pluies, 500 wandelstokken, kleeren, photographietoestel- len, gouden en zilveren horloges, overschoenen enz. Hoe vergeetachtig zijn toch de menschen op reis St. Pancras. Bjj den hr.Jb. Nol ontstond Woensdagavond door het om vallen van een lampje een begin van brand. Door het flink optreden der buren, welke spoedig de noodige em mers water aanvoerden, was dit brandje spoedig gebluscht. Anna Paulowna. Omtrent den verbouw van zaaizaden in den Anna Paulownapolder deelt men ons hot volgende mede Spinazie was zeer bevredigend. De gemiddelde op brengst was 40C0 pond tegen 10 gld. per 100 pond. •Ongeveer 40 bunder was er mede bezaaid. Penenzaad was zeer verschillend. Zaad van fabrieks- penen geldt 16} gld. per 100 K.G. Goede stukken kun nen ongeveer 400 gld. besommen. Oostindische kers leverde een goed beschot. De prijs kan eerst later worden genoemd. 63 Jaar lang op bed. Te Drouwen (Dr.) overleed hedon een 75-jarige onge huwde vrouw, die 63 jaren dag en nacht in een bed stede had doorgebracht. Op 12-jarigen leeftijd had zij bij de mazelen haar gezichtsvermogen verloren en daarom deze zonderlinge leefwijze aangenomen. Onder water. De landerijen op het eiland Marken staan door het zeewater, dat ten gevolge van den harden wind over de dijken kwam, onder water, zoodat de boeren genood zaakt waren hun vee te stallen. Molens of een water machine bezit Marken niet en dus kan die toestand weer van langen duur zijn, daar het water eerst door dedrio spuisluisjes wegstroomt als de zee ver beneden gewoon peil staat. Gedood. Aan den Stoutjesdijk onder de gemeente Mynsheeren 1907; nagezien en in orde bevonden zijnde door de hee ren G. leefhebber en J. Bood word gerapporteerd dat het batig slot f 139,97} bedroeg. In plaats van den hoer C. Rempt (niet herkiesbaar) werd tot bestuurslid de heer A. Mijts benoemd. Nog werd besloten, ijs en weder dienende, a.s. winter een wedstrijd voor kinderen te houden. Regeling wordt aan het bestuur overgelaten. Hierna sluiting. In eene verder gehouden bestuursvergadering werden benoemd de hoerenT. Rootjes tot voorzitter, A. Won der Pz., tot afgovaardigde naar dn algemoene vergade ring van den IJ. H. N. die op 8 Dec. a.s. te Schagen zal worden gehouden, en P. Schaap tot zyn plaatsver vanger. j Ziiid-Scharwoudc. De heoron C. Boon, J. Slot, K. Kliffen Tz. en P. Berkhout zyn herkozen als leden van het kiescollege der Hervormde Gemeente alhior. Znid-Scharwoude. Alhier is procesverbaal opgemaakt tegen een vrouw, die slootwater voor het reinigen van vaatwerk gebruikte. 1 j Re Wcere. i Donderdagavond hield de vereeniging „Nut en Genoe gen" een harer gewone bijeonkomston met dames, bij den heer W. Kooiman. De beer G. Nobel hield een lezing. De heeren W. i Fijnheer, C. Nobel en J. Nobel voorden 6en blijspelletje j op, terwijl hot verdere van den avond aangevuld werd met bijdragen van mej. A. Boekei en do heeren C. Strijker, W. Fijnheer, J. Nobel, G. Kuiper, C. Koorn en j K. Boekei. Voor allen, die hebben bijgedragen dezen avond weer zoo goed te doen slagen, hebben we een woord van waardeering, maar in het bijzonder brengen we een woord van hulde aan mej. A. Boekel. Moge haar voorbeeld navolging vinden by andere dames. Naar de Koningin. Inzake de bepaling in de verordening voor de sala rissen der onderwijzers te Sint-Maarten, betreffende inhouding van salaris bij opkomen voor de Nationale Miiitio, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, zal hot Hoofdbestuur van den Bond v. Nederl. Onderwijzers in hooger beroep gaan by de Koningin. Jnbilecrendc polders. In de eerste helft dezer eeuw kunnen vele polders in ons Noord-PIolland boven het IJ hun SOOjarig be staan vieren. In dit jaar b.v. do Wogmeer, drooggelegd in 1607. De Wieringerwaard volgde in 1610, de Beem- ster in 1612, de Purmer in 1621, de Wormer in 1625, de Heer Hugowaard in 1651, de Schermer in 1635. Jammer, dat het 300-jarig bestaan van do Zij po, droog gelegd in 1597, zoo onopgemerkt is voorbijgegaan. Hot is niet te wenschen, dat dit met al de genoemde polders het geval zal wezen. Een plicht van het nageslacht is, de groote daden van het voorgeslacht, vooral waar het zulke werken des vredes geldt, op passende wijze to herdenken. Dat prikkelt tot navolging in geiyke daden voor het heden en de toekomst. Wieringcn. De hulptelephoonkantoren Hippolytushoef on Den Oever zyn met ingang van 19 en 21 Nov. j.1. voor het algemeen verkeer opengesteld, zoodat thans drie van De heeren J. Stammes en G. Nobel worden benoemd. By de rondvraag stelt de heer Breebaart de vraag, of hot geld voor het Weekblad, kostende 70 cent, wel goed is besteed? 'tSchijnt hem toe, dat het niet zoo heel dikwijls ter hand wordt genomen. De hoer W. C. Visser dacht vroeger ook zoo, doch vindt, dat thans het weekblad verbeterd en meer lezens waardig wordt. Spreker zou nog niot voor afschaffing zyn, waarovor de heer Breebaart dacht, maar wil liever afwachten wat er komt. De heer Breebaart zou liever de voorkeur goven aan iets, waarin alles werd ondergebracht wat van de af- deoling uitgaat. De heer G. Nobel zegt dat er in de Vereeniging van oud-leerlingen der Rijks Landbouwwinterschool een idéé is, om zich aan to sluiten tot een Bond en dan uit te geven een eigen orgaan, 't Is alles nog wel niet klaar, maar het zal wel klaar komen. Alvorens tot sluiting over te gaan, brengt de Voorz. dank aan de scheidende bestuursleden. Onderlinge Varkcnsvorzekcring-Maatschappij. In do week van 14 November 1907 tot 21 November 1907 was do stand der marktprijzen van de varkens als volgt: 7 tot 9-woeksche biggen f 5.— a f 8. Varkens van tot rr Zeugen Alkmaar, 25 50 75 100 125 150 20 Nov. 50 75 160 125 150 175 Kilogram - 0.40 - 0.40 - 0.42 - 0.43 - 0.46 - 0.47 - 0.40 per K.G. Op de zoogenaamde Schei markt waron aangovoerd 956 Runderen. De prijzen waren hoog, handel gedrukt. Het beerschende mond en klauwzeer veroorzaakte een geringen aanvoer. Een jubileum. Met 1 Januari a.s. zal het 25 jaar zyn, dat door mej. do Wed. Keesman uit de Weere.de school te Lutjewin kel wordt schoongehouden. Ze is voornemens op dien datum hare verdere werkzaamheden aan genoemde school te staken. Rectificatie. In het bericht over don Noordermarktbond in het nummer dezer courant -van j.1. Donderdag gelieve de lezer te lezen, waar vermeld staat: „uitgesloten Oud karspelen Harenkarspel": ingesloten of inbegrepen enz. Kolhorn. Woensdagavond j.1. vergaderde onder presidium van Dr. Beeker het departement der M. tot Nut van 't Algomeen. Van den heer E. Kluijver te Winkel was een schrij ven ontvangen, waarbij hij een spreekbeurt voor oeno vergadering met introductie aannam, liefst omstreeks half Januari. Tot inkorting van 't aantal Nutsavonden werd niet overgegaan, daar hiervoor reglementswijziging noodig was. Daar de bibliothecaris niet ter vergadering was, werd besloten zyn oordeel in te winnen vóór tot aanvulling der bibliotheok over te gaan. Half Februari zal de volksavond gehouden worden. deze kantoren \oor den interlocalen telephoondienst zyn 200 mogelijk zal hy worden opgeluisterd door lichtbee ingericht en geopend. Wieringcn. Naar wy vernemen, heeft het bestuur van „Het Witte Kruis" besloten, aan alle ingezetenen van 't eiland, die nog geen lid der afdeeling zyn, een circulaire to zenden, om hen aan to sporen lid der afdeeling to worden. Het is to hopen, dat allen aan deze uitnoodiging gehoor zuilen goven. Wieringcn. Woensdagavond zyn door de afdeeling der Holl. Maatschappij van Landbouw de geldprijzen uitgereikt der op de tentoonstelling behaalde bekroningen. Van do prijzen der verloting is niets onafgehaald gebleven. Wieringcn. Het in dit voorjaar in de Holdersche haven door een stoomboot aangevaren Noordzoeschip van de ervon D. Bakker alhior, waarvan na aanvaring niets meer ontdekt is, terwylde bemanning gered was, is thans in diezelfde haven op den bodem terug gevonden. Men zal trachten het weder vlot to brengen. Wonder dat men na zooveel zoeken dit niet eerder heeft ontdekt. Nieuwe Niedorp. Donderdag 21 November 1907 vergaderde ter lokale van den hoer H. de Vries, de afdeeling Waard on Groet der Holiandsche Maatschappij van Landbouw, onder voorzitterschap van den heer Jb. Spaans van Winkel, die de vergadering opende, waarna de notulen werden gelezen door den Secretaris, den heer K. Boekel. Zo werden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde wordt gesteld: do aanbieding van een souvenir aan den scheidenden Secretaris van de Holl. den en aangevuld door voordrachten van leden. Kolhorn. Onder voorzitterschap van den heer K. Breebaart Dz. vergaderde Donderdag j.1. de vereeniging „Denk en Doe". Van de zangveroenigmg was oen schrijven ingekomen met het voorstel de uitvoering op Kersttijd a.s uit te stellen, daar de vereeniging weinig publiek verwacht, nu er op dien avond twee uitvoeringen op het dorp worden gegeven. De vergadering kon met dit voorstel niet meegaan, zoodat de uitvoering by den heer Rempt op don eersten Kerstavond door gaat. Van „Liefdadigheid" te Barsingerhorn was bericht ontvangen, dat zij gaarne voor 't schoolfeestfonds te Kolhorn zou optfeden. Liefst in 't laatst van Januari Duilschiaiul en Engeland. begrijpen, dat nu het officiëele bezoek wordt hierin vanwege de afdeeling voor f 10 bij te dragen Ingekomen a. een schrijven vanuit Utrecht van do Nederlandsche Heidemaatschappij, mededeelende, dat op land is door den stoomtram van den Hoekschenwaard j ^y. van Landbouw, den heer Korteweg. ^Goedgevonden een oude doove man uit Heinonoord, genaamd Cornelis Lem, by het oversteken van den weg overreden en gedood. Roodvonk te Culeniborg. Te Culemborg kwamen van 4 Nov. lot 20 Nov. 219 gevallen van roodvonk voor, dat is 2.6 procent van de bevolking. Hieronder zyn 52 sterfgevallen, zijnde 24 procent van het aantal patiënten. Naar wij vernemen, zal de gezondheidscommissie nog deze week vergaderen, om do horopening dei scholen te bospreken. Deze zijn reeds met formaline ontsmet. Winkel. Aanstaanden Dinsdagavond zal op verzoek van de af deeling „Winkel" van de S. D. A. P.. pator Van den Brink eene lezing houden in een der lokalen van den Leer C. Kieft. Wieringerwaard. TT Vrijdagavond hield Dr. L. C. Kersbergen van Haarlem een heel nuttige, belangrijke en tevensi begrijptly*n Ie- tuberculose en hare bestrijding. Een fl:nk Het is te begrijpen, dat nu van den Duitschen Keizer aan Engeland achter den rug is en er vele vriendelijke en hartelijke woorden zijn gewisseld, dat de indruk daarvan ook op de open bare meening merkbaar is. De openbare meening in Engeland heeft zooveel in nig vertrouwen in een hetere verstandhouding tusschen de beide landen, dat zelfs de Times, het fel anti- Duitsche cityblad, er door wordt medegesleept. Het blad prijst de groote oprechtheid van den kei zer, die zijn meening nooit hult in een wolk van frasen; en het ziet daarin een goed teeken voor ds verstandhouding tusschen Engeland en Duitschland. Op rechtheid toch is het eenige middel om die verstandhou ding te verbeteren. De Times moet erkennen, dat er veel verbeterd is, en geeft toe, dat elk verschil van de Algemeene vergadering dior Maatschappij te 's-Hage gevoelen verdwijnen moet tusschen twee volken, die on 20 September j.1. gehouden, besloten is met ingang een gemeenschappelijke beschavingstaak hebben, van 1 November '07 by dezo Maatschappij eene nieuwe! Wet is deze ommekeer in de meemng van de IV afdeeling HandolsinJichtingen voor kleinere houtsor- mes niet ge heel onvoorwaardelijk, en gaat het blad teeringon" in te stellon. n°g ecns het zondenregister van Duitschland na; het Hot doel dezer afdeoling is het tot olkaar brengen herhaalt nog eens, dat Duilschland's politiek vaak den van koopors en verkoopers vau allerlei houtsorteeringen indruk maakte, dat het om voordeden te verkrijgen, alsorwtenriis; boonen&tokken. enz. enz. u"* De heer K. Breebaart Jz beveelt deze Maatschappij aan, op grond van do ervaringen die hy betreffende haar heeft opgedaan. b. Een schrijven van den Minister van Landbouw, Ny verheid en Handel, waarin naar aanleiding van oon paar aangeboden adressen, wordt meege deeld, dat door hem zal worden bevorderd, dat ten behoeve van do te Winkel en to Nieuwe Niedorp opge richte land- en tuinbouw-wintercursussen over het bezette'zaal1 "utetenie °moit "aïle ^ndacht'°'naa7'dever! wjnterhalfjaar l907-'08 eene rijkssubsidie wordt verleend handeling die door tal vau sprekende lichtbeelden,door van f653.10; daaivan is vooi Winkel bestemd f3(9 en xlen heer Geesink van Zwolle voorgesteld, verduidelijktvoor Nieuwe Niedorp f344.10. •jverd. zelfs het gevaar voor een oorlog deed ontstaan. Maar dat het blad thans den toestand beter inziet, is een waarborg, dat het in de toekomst met meer kalmte en beter inzicht over de Duitsche staatkunde zal spreken. De Voss. Ztg., die herhaaldelijk tegen da Times-be- schouwingen over Duitschland moest opkomen, zegt: gaarne alles wat van die zijde gezegd werd te willen vergeten, als de uitvallen tegen het Duitsche volk en de Duitsche staatkunde ophouden, en de Times den stroom volgt, die thans aan de overzijde van het Ka naal merkbaar is. Over het geheel is die strooming vriendschappelijk en waardeerend, cn wordt in de nauwe vriendschap den wereldvrede gezien. De ervaring, dat Duitschland evenmin als de keizer dien vrede wil verstoren, mo-et in Engeland aangroeien tot een krachtige overtuiging, opdat die beide landen naast en met elkander kun nen leven en werken, zonder door oorlogsgedachten te worden afgeleid van hun taak. Dat is ook de indruk, dien de keizer heeft gekre gen in Engeland, en dien hij na het einde van zijn bezoek nog eens heeft willen uitspreken. Een offi- cieuse verklaring, uit de onmiddellijke omgeving van den keizer afkomstig, zegt: „De keizer wenscht van harte, dat het algemeen be kend zal worden, hoezeer hij en de keizerin geroerd zijn door de hartelijke ontvangst van de zijde der koninklijke tamilie. Zij hebben van den aanvang iaf gevoeld, dat de koning er naar gestreefd had, die ont vangst zoo schitterend, maar tevens zoo hartelijk mo gelijk te maken, en dit is den koning en der koningin volkomen gelukt. De keizerlijke familie heeft zich kos telijk vermaakt. Beiden gevoelen zich beter, na hun bezoek aan Engeland, en de herinneringen, die zij uit Windsor medenemen, zullen onvergetelijk blijven. „En wat de ontvangst van de zijde van het En- gelsche volk in Portsmouth, Windsor en Londen be treft, en overal elders, waar de keizer en de keizerin met dat volk in aanraking kwamen, hebben zij er varen, dat de begroeting hartelijk en volkomen op recht was. Dit is door de keizerlijke familie met groote bevrediging opgemerkt. Na den plechtigan tocht door de straten van Londen zeide de keizer: „Ik kwam zoo dicht langs de rijen der menschen, die zich bij honderdduizenden in de straten hadden opgesteld, dat ik hen duidelijk in de oogen kon zien. En aan de uitdrukking hunner gezichten zag ik, dat hun hartelijke begroeting niet kunstmatig, maar door en (joor oprecht was. Dat heeft ons diep geroerd en mij met groote voldoening vervuld. De keizerin en ik nemen de aangenaamste herinneringen mede uit Wind sor e,n uit Engeland, en wij zullen die nooit verge ten." We willen hopen, dat het zoo blijft, de mensch- heid in 't algemeen en de burgers der beide rijken in het bijzonder kunnen er niet anders dan wèl bjj varen. Portugal. Een paar weken geleden hebben we melding gemaak' van het interview van den koning van Portugal en president Franco. Daaruit was te lezen, dat de politieke toestand reeds zooveel verbeterd was, dat er voor strubbelingen geen nood was. De laatste berichten richting. Er schijnt toch in Portugal groote ontstemming te heerschen over den huidigen toestand. Immers het blijkt, dat er een neiging bestaat onder staatslieden die tot dusverre aan de zijde der regeering stonden, om naar de repubiikeinsche zijde af te zakken. Zoo heeft bijv. de heer Augusto JosédeCunba, vice-gouv. van de bank van Portugal, dir. van de Polytechnische School, oud-minister en lot voor korten tijd voorzit ter van de pairskamer, tot welk ambt hij benoemd was door den heer Franco in overleg met de progres sisten, zijne partijgenooten, te kennen gegeven, dat hij de monarchie, die zooals duidelijk is gebleken de ab solutistische richting uitgaat, den' rug toekeert en zich aansluit bij de repubiikeinsche partij. Ook de heer Braameamp Freiere, pair van het koninkrijk, zal zich bij genoemde partij aansluiten. En een gedeelte der progressistische partij, dat tot dusverre de uiterst© mo narchistische linkerzijde vormde, heeft beslaten een al gemeene vergadering der partij bijeen te roepen en daar zeer „radicale" voorstellen te doen. De bladen spreken als hunne overtuiging uit, dat daarmede bedoeld is, zich te scharen aan de zijde der republikeinen. De regeering neemt dan ook zeer reactionnaire maat regelen. In den ministerraad werd b.v. besloten ver gaderingen met agitatorische doeleinden te verbieden en ook de pers te kortwieken. Niet alleen mag er geen critiek meer worden geoefend op de maatrege len der regeering, maar ook "is de mededeeling van berichten en geruchten verboden, die misschien na deel zouden kunnen toebrengen aan het crediet van den staat. Het ziet er dus nog verre van vredelievend uit. wijzen evenwel in een andere nog verre vat China. lang geleden dat er van China er dan nog het het Het is reeds een of ander is verteld en was er aan nog net een of ander, dan was het van minder belang, of het wees op niets verontrustends. Nu komt er evenwel een berichf, dat het oog van hen, die eenigszins belang stellen in den algemeenen poli- tieken toestand, dien kant uittrekt. In Midden-China hebben zich den taatsten tijd weer verschijnselen van vreemdelingenhaat voorgedaan, die aanleiding hebben gegeven tot maatregelen van het Duitsche kruiser-eskader voor de bescherming van Duit sche onderdanen. Op de reede van Shanghai zijn vier Duitsche oor logsschepen saamgebracht Bij deze vier schepen zuilen zich nog drie andera voegen, die op dit oogenblik dienst hebben op den Yangtsekiang, wijl de oproerige beweging zich voor namelijk voordoet in de provincies aan die rivier ge legen. Ook andere regeeringen hebben besloten hunne kaders te Sjanghai en op den Yangtsekiang te sterken. Hoewel berichten over den aard der woelingen in Midden-China nog schaars zijn, is toch hel feit, dat de daar aanwezige eskaders zoo belangrijk worden ver sterkt, een aanwijzing, dat men daarvan ernstige ver wachtingen heeft. De ervaringen, in 1900 opgedaan, heb ben dc regeeringen tot voorzichtigheid genoopt. En wellicht zullen, naar te hopen is, tijdige en krach- 'ige maatregelen kunnen medewerken om de beweging e beperken en er het ernstige karakter bijtijds aan te ontnemen. es- ver- De Chineezen zijn in nederende, dat er voor de (uitoefening van het ivieren in handen is landsche kanonneerbooten hoofdzaak boos Chineezen over het ver in is gelegen, dat politietoezicht op hun groo'.e van buitenlanders op buiten- Te Kanton is reeds een groote agitatie op touw gezet en wordt niet door Jan Rap en z'n maat geleid. De beweging vindt steun en leiding bij de plaatse lijke Kamer van Koophandel.. Dit lichaam heeft zich tot den onderkoning gewend met liet verzoek, te Pe- Daarna doet de heer G. Nobel verslag als afgevaardigde tusschen Engeland en Duitschland een waarborg voor king een jaarlijksch subsidie, tot een hoog bedrag te

Schager Courant | 1907 | | pagina 1