Groenteveilingen. Plaatselijk Nieuws. P r edikbeurten. Zondag 8 December 3307» Marktberichten. Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. ten tijd hiervan iets komt. De heer v. Muilen echter wéét er niets van, hij bemoeit er zich niet mee, doch gelooft niet, dat er iets van zal komen. Voorzitter meent, dat het ook nog anders kan. B.v. hreng naar Breezand zooveel mogelijk kinderen, als we daar met bijbouwen gereed zijn; er zijn dédr dan 0 lokalen en er komt dan plaats. De school aan <lc Kleinesluis wordt daardoor ontlast en dan hier niet bouwen. Dat is de goedkoopste oplossing, is voorloo- pig voldoende en ze staat geen verdere verbetering in den weg. De heer Ehrmann geeft de voorkeur aan 6 lokalen voor beide scholen en geeft ook in overweging «een gymnastieklokaal bij te bouwen. Als wc aan 'l bou wen zijn. dan liever twee lokalen er bij, dan later weer aan den gang te moeten. De heer Stammes acht het voor vele kinderen beter, dal zij naar Breezand overgaan. Hoe staat het met het bouwterrein 1vraagt hij. Dit is er voldoende. De heer Rezelman vraagt nog, of er aan Breezand geen ruimte te winnen is door een anderen ingang lot de lokalen te maken. Voorzitter heeft nu ongeveer het oordeel der verga dering yernomen en vraagt toestemming om met eten heer Dekker den toestand op te nemen en een plan op i e maken. .V gemeen goedgevonden. VERORDENING HOOFDELIJKE OMSLAG. Voorzittei brengt in bespr k ïg een nieuwe verorde ning op de heffing van den K lofdelijken Omslag vol gens progressie; 'I is nu nogoen voorloopige bespreking om den geest van den Raad te vernemen, dus etn defi nitieve beslissing wordt niet genomen. Voorzitter geeft eon zeer uitvoerige en heldere uiteen zetting van de ontworpen nieuwe regeling naar progres sieven grondslag, en hoe die werkt. Wij zullen zeer beknopt de hoofdzaak weergeven. T h a 11 s wordt hier van alle inkomens groot en klein, een gelijk lied rag afgetrokken voor noodzakelijk levens onderhoud (f300) en hel overblijvend belastbaar inko men gelijk aangeslagen, b.v. van alle 2Vü pet. Bij progressie wordt ook afgetrokken van alle inkomens 1300 voor levensonderhoud en f30 voor elk kind, maar dan zijn verder de aanslagen van het over blijvende belastbaar inkomen niet gelijk. Het percentage klimt gelijkmatig op. Bijvoorbeeld: f25 belastbaar inkomen 1 f75 in komen, van de le f25 1 en van f50 IJ f125 inkomen, le f25 1 f50 IJ f50 IJ enzoovoort. Op de voorgestelde regeling, door Voorzitter nu be handeld, is de opklimming der toenemingen zóó gesteld, dat het bjj de wet toegestane maximum van 4 be reikt wordt bij inkomens van f4800 en f4900. Hoogere inkomens blijft 4 Indien de Raad een dusdanige belastingregeling in beginsel goedvindt, dus om den Hoofdeljjken Omslag hier progressief te maken, dan zal spr. aan de heeren een volledige verordening ter bestudeering thuis zenden, 't Voorstel is dan, om den Hoofdeljjken Omslag te be palen op een maximum van f7000, evenals nu. Als grondslag te nemen het geschat zuiver jaarlijksch inkomen. Je kunt ook opgave vorderen, dat wordt hier en daar gedaan, maar met bedroevend resultaat, Het geschat inkomen te verminderen met f 300 voor noodzakelijk levenson brhoud en f30 voor elk inwonend kind beneden 15 jaar en voor inwonende kinderen en bloedverwanten boven 15 jaar, die niet zelf in hun on derhoud kunnen voorzien ter oorzake van ziels- en lichaamsgebreken. Van het inkomen, verkregen uit arbeid, mag eerst 25 worden afgetrokken; van dat uit kapitaal verkre gen, niet. Voorzitter gaf voorbeelden van een inkomen van f2000: lo. alles uit kapitaal verkregen, aftrek f300 voor levensonderhoud, belastbaar f1700; 2o. f1400 uit kapitaal verkregen en f600 uit arbeid, aftrek 25 van f 600 en f 300 levensonderhoud blijft belastbaar f1550; 3o. alles uit arbeid verkregen, af 25 en f 300 blijft belastbaar f1200. Voorzitter betoogt l et billijke van deze regeling, n.1. kapitaal vertegenwoordigt reeds verkregen welstandvalt de arbeidskracht weg, dan is alles heen. Ten slotte vraagt spr. te mogen hooren, of de verga dering vóór progressie is. Dit beginsel brengt mede verlichting der lagere inkomens en verzwaring der grootere. Is de meerderheid er niet voor, dan behoe ven er geen verdere stappen te worden gedaan, zoo ja, dan kunnen de heeren spoedig een uitgewerkt plan thuis Verwachten. Geen der heeren heeft na de voortreffelijke rede des Voorzitters iets te vragen. Diens succes op dit be langrijke voorstel, dat een geheele verandering brengt in de plaatselijke belastingheffing, is volkomen. Alle hoeren verklaren zich vóór het beginsel van progressie. Voorzitter- licht nog toe, dat in zijn ontwerp zoo ver is gegaan als de wet toelaat. Wel kunnen we sneller komen tot het hoogste pet., maar de commissie voor aanslag, met welke voorzitter had beraadslaagd, achtte dit niet gewenscht. Als er bedenkingen zijn vraagt spr. deze thans te berde te brengen. Geen der heeren verlangt het woord en daarmede is goedgevonden, dat in de Volgende vergadering een nieuwe verordening op den Hoofdelijken Omslag als door Voor zitter voorgesteld en toegelicht, in behandeling zal ko men. De heer Ehrmann verlaat thans de vergadering. Naar aanleiding van het nieuwe reglement op het Armbestuur, stelt Voorzitter voor, het college geheel nieuw te benoemen. Hij heeft de tegenwoordige Arm voogden gepolst en allen zijn wederom bereid de func tie le aanvaarden. Besloten wordt, de benoeming bij acclamatie te doen geschieden. Uit de volgende lijst van aanbeveling wordt nu tel kens de eerstgenoemde verkozen geacht W|ijk| I C. v. d. Linde, P v. Stipriaan; wijk II. A. Kos, Alb. Tiel; wijk III H. Koster, D. Langedijk,wijk IV. P. Koster, Jm. Blaauboer; wijk V T v. IJzen- doorn, P. Keppel; wijk VI J. Bakker, C. Blom; wijk VII. L. C. Sipman, J. Tijsen; wijk VIII R. Dekker, J. Sieuwerts; wijk IX. G. R Waiboer J Blaauboer; wijk X. J. Groot, M. Kooij; wijk XI. Jb. Waiboer, Jn. Bakker; wijk XII. L. Metzelaar, Jb. Stammes. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolver zuim worden benoemd de heerenJb. Bakker, K. L. v. Gorlcom, K. A. Kaan, A. Kos, S. Portegijs, N. Raap, Jb. Waiboer en J. Terburg. Op de aanbevelingslijst stonden mede de heeren: C. Blom, A. de Boer, M. Kooij, L. C. Sipman, D. Lange- dijk, Mej. Atema, C. Kómen en R. Blankevoort. Het 9e lid, de heer Lunshof, is nog niet aan de beurt van aftreding. Rondvraag. De heer Van Mullem vestigt de aan dacht op den ellendigen toestand, waarin de leunin gen verkeeren aan den spooi^vegovergang aan de Mo lenvaart. De Holl. Spoor bemoeit er zich maar weinig mee. Voorzitter belooft een onderzoek. Hierna sluiting der vergadering met dankzegging voor de groote bereidwilligheid der hoeren en de aangename samenwerking. Wieringen. J.1. Maandagavond vergaderde de IJsclub Wieringen, ten huize van den heer A. de Haan. Aanwezig waren 20 leden. Voorzitter de heer P. Kaan Cz. Na opening, lezing notulen door dor Secretaris, den heer D. Oden, welke onveranderd werdei goedgekeu 1. Hierna werd door de commissie, belast met het onderzoek naar landerijen, geschikt om ingericht te woróm voor eon ijsbaan, rap- oort uitgebracht. Twee po; ct Jon in de Stroeërkoog, van de heeren N. J. Mulder en P. Wiegman Azwerden hiervoor het geschiktst geacht. Na vorschilknde toe lichtingen werd het voorstel der commissie, om ie per ceel van den beer P. Wiegman Az. te huren tegbn een prijs van f 15.— per jaar, aangenomen. Do heer N. J. Poel werd belast met hot maken van oen bestek der voor het doel uit te voeren werken. Tot opzichters werden benoemd de hoeren A. de Haan eri N. J. Poel. Door den heer C. de Wit werd nog de aandacht geves tigd op het perceeltje land, genaamd Piet Willems Weel, doch dit werd te smal geacht. Voorzitter gaf in overweging het reglement te herzien. Met algemeene stemmen aangenomen. De heer O. Bosker stolde voor, voor het reglement de Koninklijke goedkeuring aan te vragen, hetgeen werd aangenomen. Tot commissieleden voor de wijziging van het regle ment werden gekozen de heeren W. Bruul, O. Bosker, N. J". Poel en P. Kreijger. Hierna sloot voorzitter de vergadering. Wieringen. Dc. onderlinge vee- en paardenvel-zekering maat.pij. „Helpt Elkander" heeft in het afgeloopen halfjaar door overlijden enz. slechts de waarde van een koe uit te koeren. De hiervoor te heffen premie is bepaald op f 0.35 per f 100 verzekerd kapitaal. Wieringen. Naai1 wij vernemen, zijn de eerste uitvoeringen van do zangvereeniging „Excelsior" te Den Oever bepaald op Zaterdag 14 en 21 Dec. a.s. in het lokaal van den heer Al. Tijsen. Behalve de zangnummertjes zal ten tooneele worden gebracht, een dramatische schets in één bedrijf van J. C. do Vos getileld „Alles voor Aioe der" en „Een noodlottig.' dag," 'dramatische nonsens in 2 bedrijven van F. Alaerland. OiHlestnis. Maandagmorgen komt vroeg bjj het krieken van den dag de heer A. F. achter zyn woning. Hjj ziet weldra dat een partijtjo brandhout dwars over het looppad is gelegd. Nu was do nieuwsgierigheid opgewekt en een onderzoek volgde. Er was volk in het boetje geweest, maar vermist werd er t ets. Toen naar het kippenhok en de hennetjes waren ook present, plus evenwel een pet. Vermoedelijk was er toch een liefhebber van kippen in het hoenderhok geweest, die eensklaps voor het een of ander de vlucht had moeten nemen en zijn pet in der haast had achtergelaten. Den nachtelijken bezoeker wordt meegedeeld, dat de pet door hem kan worden teruggehaaldZou ie durven? Boeren. past op je kippen 1 Oude Niedorp. De heeren A. Koelemojj en C. Keesman zijn met algemeene stemmen herkozen tot Notabelen der Ned. Herv. Gemeente. lieer Ilugowaard. Het Kerstfeest zal ditmaal bfj de Herv. Gem. alhier worden opgeluisterd met oen kerstboom in het kerk gebouw. Hierbij zal door het gemengde zangkoor onder loiding van den heer Stieltjes worden gezongen. Onder leiding van den heer Brugman zullen door de jongere catechisanten eenige liederen gezongen worden. Polderverkiezing. Aanstaanden Zaterdag 7 December zal ten huize van den heer H. de Vries te Nieuwe Niedorp van tien tot i twaalf uur verkiezing worden gehouden van een molen- meester van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe I Niedorp. Aftredend is de heer P. Koopman. Wieringen. Tot leden van het kiescollege der Herv. Kerk van Oosterland c.a. werden jl. Zondag herkozen de heeren S. J. Koorn, J. P. Bakker en Jacobus Bakker. Wieringer Visschers en de Ongevallenwet. De Zuiderzee-visschers alhier hebben de verblijdende tijding ontvangen van de Rijks-verzekeringsbank, dat allen in de Ongevallenwet zijn opgenomen. Minder aan genaam was de mededeeling, dat zij de premie moeten betalen van af 1 Februari 1903. IJsclub in de Moerbeek. In de Moerbeek is een ijsclub opgericht, waarvan tot bestuursleden gekozen zijn de heeren J. de Vries, voor zitter, A. v. d. Oord, Secretaris, A. Winkel, penning meester en D. Appel en K. de Moor, bestuursleden. Bij de club hebben zich 26 personen aangesloten. St. Maarten. Wegens vacature D. Brommer, werd tot notabel der Ned. Herv. Gem. gekozen de heer G. Bruin Pz. St. Maarten. Maandag 2 Dec. j.1. had alhier een verkiezing plaats van leden van het Bestuur der Banne. Herkozen werden: als voorzitter de heer W. W. Schermerhorn en als hoofdingeland de heer K. Slot Kz., terwijl voor de vacature hoofdingeland gekozen werd de heer D. Scher merhorn. Winkel. Door den heer J. Korff te Lutjewinkel, is aan Burge- i meester en Wethouders vergunning gevraagd voor den verkoop van sterken drank in 't klein in zijn bierhuis, i Winkel. Moj. T. Zult, tijdelijk onderwijzeres te Winkel, is tengevolge van het in functie treden van mej. M. de Wit, die definitief is benoemd, als zoodanig ontslagen. Winkel. Door het muziekgezelschap „Winkels Harmonie" is j Zondagavond in de kolfbaan van den heer Kieft zijne eerste uitvoering van dezen winter gegeven, onder leiding van den directeur, den heer A. Egmond. De 1 muzieknummers werden afgewisseld door enkele voor- j drachten. Er was veel publiek. Haringbuizen. Zondagavond gaf het muziekgezelschap „De Eendracht" van Kolhorn, een uitvoering te Haringhuizen. Jammer, dat niet meer bezoekers aanwezig waren, want het tooneelstukje„Het Parelsnoer" werd door de meesten van het gezelschap heel goed gespeeld. Ook sommige muzieknummers werden goed uitgevoerd. Tot heel laat duurde het bal. Er was lust om te blijven, wat meestal na een goede uitvoering 't geval is. Mocht „De Eendracht" hier weer optreden, dan hopen wij, voor een volle zaal. Oudesluis. De Rederijkerskamer „Door Inspanning Uitspanning", gaf Zondagavond haar aangekondigde uitvoering. Het lokaal van den heer C. Slikker Kz. was goed bezet. Opgevoerd werd het drama „Galeotto" en tot slot het blijspel „Ik ben niet bang, maar Het was lang geen gemakkelijk iets, wat de Kamer op zich had genomen. „Galeotto" is een stuk, dat ver bazend zware eischen stelt. En toch, de Kamer heeft alle eer van haar werk, de rollen waren in goede handen en werden uitstekend weergegeven; Ernesto, die de hoofdrol vervult, verdient alle hulde. Om het nastukje werd hartelijk gelachen, de beste getuigenis die gegeven kan worden. Deze avond was voor „Door Inspanning Uitspanning" een recht succes. Bal na. Nieuwe Niedorp. Uitslag van de op 2 December 1907, ten overstaan van Not. Backx, te Nieuwe Niedorp gehouden openbare verkooping: 2 Woningen onder één dak in t Veld groot 50 aren. Kooper Cornelis Volkers te Alkmaar voor f 1646.-—1 perceel bouwland in 4 perceelen tezamen groot 1.13.40 H.A. Koopers werden: perc. 1, A. Bakker te O.-Niedorp voor f297; perc. 2, J. Dekker te O.-Niedorp voor f204; perc. 3 en 4, J. Pronk aldaar voor f432. Brand tc Schagerbrug. Dinsdagavond te 6 uur ontstond brand in de groote boerderij van de familie Van Brienen, bewoond dooi den heer J. de Wjt Adz. aan het Buurtje. Het vee werd gered, doch alle meubels zijn verbrand, zoomede het oud en zilver, dat niet was geassureerd, en naar men zegt, ook een duizend gulden aan bankpapier. Van den zoon van den heer De Wiit, die slager js, werden in het perceel bewaard 4 geslachte varkens en dito koe, en ook dit vleesch is verbrand. Bij hetreddingswerk bekwamen de twee zoons des huizes ernstige brandwonden aan de handen. De beien dendo boet is gespaard gebleven, door de krachtige hulp der brandspuit. Oorzaak onbekend. Xuiderzeevissrhcrjj. Zaterdag is er in Eensgezindheid te Amsterdam de jaarvergadering gehouden der vorecniging tot txivordo- i ing van de belangen der Zuiderzcevisscherij." Het voorstel der afdeeling Ewijcksluis, luiden de: „De Vereeniging verleene haren steun aan de com missie t ot produetiofmaking van krabben, door mede aan te dringen bij de bevoegde autoriteiten op verlaging der vervoerloonen van door voornoemde commissie te verzenden goederen," werd goedgekeurd. Daarna was aan de orde het voorstel van de afdee ling Huizen: „De Vereeniging verzette zich tegen gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee." Een afgevaardigde van Wieringen deed uitkomen, dat wanneer de geheele Zuiderzee werd drooggelegd, restitutie of schadeloosstelling van Rijkswege zou wor den verleend. Het droogleggen van Wieringermeer zou een ramp voor de visschers zijn, maar wanneer er toe wordt overgegaan, dan zou ook schadeloosstelling moe ten worden gegeven. Hij zou echter zee zee willen laten. Het voorstel werd goedgekeurd. Een volgend voorstel van Huizen: „De Vereeni ging verzoeke aan de regeering om ook ae schippers, die dit wenschen in de ongevallenwet op te nemen, werd na lange discussie van voor- en tegenstanders, welke laatsten er verzwaring van lasten in zagen, ver worpen met 17 tegen 12 stemmen. Door de afdeeling Spakenburg werden verschil lende voorstellen ingediend. Goedgekeurd werd haar voorstel om versterking le verzoeken van politiemacht op Urk, in den haring en ansjovistijd. Het voorstel derzelfde afdeeling, om zich tot den Mi nister te wenden met het verzoek in den te nemen maatregel van bestuur een zekere grens van uit ide kust tc bepalen, waarbuiten geen staand want imag geplaatst worden, werd verschillend beoordeeld, en de vergadering kan er zich niet mee vereenigen zoo lang de kuil niet was afgeschaft. Goedgekeurd werd het voorstel van Spakenburg om aan de Regeering te verzoeken strenge eontröle te houden op den ansjovishandel. Ditzelfde geschiedde met algemeene stemmen op die van Lemmer na, met het voorstel„De Vereeniging wendde zich tot den gemeenteraad van Amsterdam, met verzoek, de visch, die levend aan de vischhal wordt aangevoerd, eerst te doen afslaan." Vervolgens kwam in bespreking het voorstel „Hoorn" De Vereeniging verzoeke aan de Regeering om aan Hoorn een goede haven te verschaffen. Het werd na discussie aangenomen. Daarna volgde een geduchte discussie over het rap port van Dr. Redeke die langzamerhand het visschen met de kuil wil afschaffen. Verschillende sprekers drongen op spoedige afschaf fing aan. Dr. Redeke handhaafde evenwel zijn stand punt en wilde eerst de Zuiderzeevisscherij roeien en daarna langzamerhand de kuil afschaffen. Winkel, 3 Dec. 1907. Roode kool f 0.75 a f 1.— per 100 st. Witte kool f 1.— a f 3.— per 100. Bieten f 0.90 a f 1.— per 100. Peren f 1.10 a f 1.35 per mand. Appelen f 2.25 a f 2.50. Uien f0.90 a f 1.10 per baal. Boter f0.— af 0.— p. pond. Kaas f 0.— a f 0. - per stuk. Rapen f 0.— a f 0.—. Gele kool f 0.75 a fl.— por 100. Broek op Langendjjk. Dinsdag werd besteed voor: Aardappelen graafjes f0.55 a f0.65 per 17J K.G. ronde -0.45 -0.55 Reuzenbloemkool 6.50 a -10.— Roode kool - 2.50 a - 4. Gele kool - 2.— a - 3.50 Witte kool - 0.80 a - 1.40 Cien 0.80 a - 0.95 Bieten - 6.50 a - 0.— 1000 Heer Hugowaard, veiling „Ons Belang", 2 De cember. Verhandeld 8000 stuks kool. Roode kool, 1ste soort f 3.25 a f 3.50 per 100 stuks. 2de - 2.75 - 3. kleinere - 1.20 - 2.- Gele 1ste soort - 3.— - 3.25 2de - 2.70 - 2.90 kleinere - 1.10 - 2.20 „Nieuw Leven", station Noord-Scharwoude, 30 Nov. Gewone uienf 1.— af 1.10p.50K.G.gewonenepf0.— afO.— per 50 K.G. Roode kool, lste soort, f 3.50 a f 3.75, 2de soort f3.— a f 3.25, kleinere fl.60 a f2.—. Gele kool f 3.25 a f3.50 per 100, 2de soort f 2.70 a f3.—, kleinere fl.30 a f2.—. Witte kool f 1.50 a f 1.75, 2de soort f 1.— a f 1.25, kleinere f 0.50 a f0.70 per 100. 2 Dec. Uien f 1.— a f 1.10 per 50 K.G. Roode kool, lste st., f 3.50 a f 3.75, 2de s. f 3.— a f 3.25, kleinere f 1.40 a f 2.70. Gele kool, lste s., f 3.25 a f 3.50, 2de s. f 2.70 a f 3.—, kleinere f 1.40 a f2.20. Witte kool, lste s., f 1.75 a f 2.—, 2de s. f 1.25 a f 1.50, kleinere f 0.60 a f 1.—. 3 Dec. Uien f 0.90 a f 1. - per 50 K.G. Roode kool, lste st., f 3 50 a f 3.75, 2de s. f 3.— a f 3.25, kleinere f 1.60 a f 2.40. Gele kool, lste s„ f 3.50 a f 3.75, 2de s. f 3.— a f 3 25, kleinere fl.40 a f2.30. Witte kool, lste s., f 1.50 a f 1.75, 2de s. f 1. - a f 1.25, kleinere f 0.40 a f 0.90. Dorp Noord-Scharwoude. 2 Dec. Ronzenbloemkool lesrt.f 6.— a f9.—, 2e fl.— afO. Bloemkool f0.— a f0.—Nep f0.—af0.—Uien f 0.90 a f 1.—. Drielingen f 0.— a f 0. Roöde kool f2.— a t'4.25. Witte kool fl.— a f 1.80 Gele kool f 2.—a f 3.50. D.W. f3.— a f3.50 Aanvoer stuks. 3 Dec. Bloemkool le srt.fO.a f0.—Reuzenbloemkool le s. f 8.— a f 10, 2e f 1.— a f 0.—Gele kool f2.— a f3.75. Roode kool f2.— a f4.50. Nep f0.— a f0.—Uienfl.— a fl.10. Witte kool f 1.a f2.Aanvoer stuks. D.W. f3.- a f3.75. 4 Dec. Bloemkool le srt. f 0.— a f 0.Reuzenbloemkool le s. f6 af 10 2e f2.—a f 0.—Gele kool f2.- a f4.-. Nep f0.- a f0.— Uien fl.-af 1.10. Roode Kool f2.— a f4 50 Witte kool fl.a f 2.Aanvoer stuks D.W. f2.- a f4.--. Bioscoop. Zaterdag, Zondag en Maandag 14, 15 en 16 dezer zal de bekende bioscoop Schinkel in het N.-H. Koffiehuis alhier haar zeer geroemde voorstellingen geven. Ette lijke nieuwe opnamen zijn den laatsten tijd voor deze bioscoop gedaan. Vreemd. Maandagmorgen stortte bij volkomen windstilte oen stuk van den schoorsteen van het woonhuis, bewoond door den heer Lap, naar beneden. Het schoorsteenbord I is weggeslingerd en tot heden niet teruggevonden. Men I vermoedt, dat zich in den schoorsteen gas had verzameld, j die bjj het aanleggen van de kachel is ontploft. Een andere verklaring is bijna niet denkbaar. Benoeming. Tot Heemraad van de Strijkmolens der Schager Kogge is herkozen de heer W. Kooij alhier. Mazelen. Wegens den storenden invloed, dien de mazelen op het getrouw schoolbezoek hebben uitgeoefend, zal de gewone prijsuitdeeling met Sint Nicolaas aan de „Zusterschool" dit jaar niet doorgaan. Wellicht zal bjj eene latere ge legenheid een prettige dag worden bereid. Notabelen. Tot notabelen van de Ned. Herv. Gem. alhier zijn gekozen de heeren C. Vissr, J. de Veer, J. P. Cats en H. A. baron Collot d'Escury. Tot ouderling werd geko zen de heer D. Stins. Spoorweg Van Ewijcksluis—Behagen. In een nota naar aanleiding van het verslag betrek kelijk het wetsontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot uit 's Rijks schatkist ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van de Van-Ewjjcksluis naar Schagen, heeft de minister van waterstaat de voorwaar den medegedeeld, waarop de Hollandsche IJzeren Spoor weg-Mij. bereid is, de exploitatie van de lijn op zich te nemen. Scliager Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd I 6 stapels kaas, waarvan 6 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 29.50, 0 stapels commissie f 0 stapels I middelbare f Aan gewicht 2554 K.G. Militair bezoek, v, 'ï0^' ,,ho!' houden van tactische oefeningen bezocht ^e„f°Vs 16 Counmandant Van Bel1 va" Den Helder t n. ,erün, onz0 gemeente en oui|/ovinR De hoeren gebruikten den lunch in het hötel Vader. noeren NEDERLANDS!TI IIERVOILMDK GEMEENTE te Schagen, 's av. 6.30 uur, Ds. Herman. Winkel, Ds. Damsté. Veenhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Kanis. Oude Niedorp, n.m. 1.30 uur, (voor kinderen) Ds. Kanis. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Dr. Toxopeiis. Valkoog, Ds. Tinholt. Barsingerhorn, v.m. 9.30 u., Ds. van Loon. Noord-Zijpe, v.m. 9.30 uur, Ds. Groenoveld, Oudesluis (Doop.) Kolhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. De Boor Wieringerwaard, v.m. 9.30, Ds. Herman DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Noord- en Zuid-Zijpe, voorm. 10 uur, Ds. Coin. Vis Jzn., Burgervlotbrug. Purinerend, 3 Deceuioer. Aangevoerd 405 runderen, waaronder 384 vette, 60 a 73 cent per kilo, prijsh. stug, 21 melke-en geldo-f 120 a 250 per stuk, prh. st. 3 stieren, 57 vette kaiveron 75 a 95 ct. per kilo, handel matig 172 nuchtere id. f 10.— a 24.— per stuk, handel matig, 16 paarden, -2028 scha- pen f 23.— a32.1. prijs stug, 1500 overhouders f 18.-- a 24, 1. prijs stug, 274 vette varkens 45 a 49 cent por kilo, handel vlug, 12 magere dito f 16. - a 24.- per stuk handel stug252 biggen f 5. - a 9. - per stuk, st. 681 ganzen f 2.75 a 3.25,192 zwanen f4.75a5.25 50 mand appelen fl.75 a 4.—, 150 mand peren f 1.75 a 4 Kaas. Kleine f32.—, middelb. f 28,50, 0 Goud- sche f a aangev. 100 stapels, handel 1419 K.G. boter f 1.30 a 1.35, kipeieren f 6.50 a 7.5(j Alkmaar, 2 December 1907. 1 Koeien en ossen f255.—a 31 vettekalveren f 40.— a 114.—, per Ned. P. f 0.90 a 1.—, 20 nuch tere idem f 8.— a 24.865 votte schapen f 20. - a 34 50, 359 vette varkens f 0.42 a 0.48 p P,, 22 magere idem f 16.— a f 18.—. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 1—4 Dec. 1907. OverledenKlaas Francis, oud 3 mnd., zoon van Jan Francis en van Miesje Brommer. Gemeente Rarsiiigerliorn. Ingeschreven van 1—30 November 1907. GeborenMaria Petronella, d. v. Simon Spaans en Grietje Gljjnis. Jacoba, d. v. Pieter Stark en Aagje Swierts. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden: Jan Schermer oud 61 jaren, echtgenoot van Maartje Kok. Cornelis Zwart, oud 82 jaren, weduwnaar van Maartje van Stipriaan. Gemeente ZÖP«' Ingeschreven van 27—29 Nov. 1907. Overleden: Jacobus Zijdewind, 59 jr., weduwnaar van Jannetje Bras. Gemeente St. Maarten. Ingeschreven van 1—30 November 1907. GeborenJacob, z. v. Gerrit Dekker en Guurtje Brak. OndertrouwdJacob Boojj, oud 25 jaar, en Maartje van der Steen, oud 23 jaar. GetrouwdJacob Booij en Maartje van der Steen. OverledenDieuwertje Jongejan, oud 19 jaar, d. v. Jan Jongejan (overl.) en Anna Breed. Gemeente Oude Niedorp. Ingeschreven van 1—30 November 1907. Geboren: Maria d. v. Pieter Burgmeijer en Trijntje Dekker. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: (leene. Gemeente Callantsoog. Ingeschreven van 1—30 Nov. 1907. GeborenGeene. Getrouwd: PieteriBrands,"broodbakker, oud 25 jaren, te Anna Paulowna en Elizabeth Johanna Vis, zonder beroep, oud 25 jaar, te Callantsoog. OverledenMeindert de Haan, oud 4 maanden, zoon van Meindert de Haan en Dieuwertje van Twujjver. Gemeente Wieringen. Ingeschreven gedurende de maand November 1907. GeborenDirk Cornelis, z. v. Maarten Kooij en Trijntje Jongkind. Anna Maria, d. v. Luit de Wit en Tryntje Tijsen. Meijert z. v. Jan Koster nn Geertje de Haan. Pieter z.v. Jan de Haan en Dirktje Poel. Guurtje d. v. Martinus Lont en Neeltje Minnes. Pieter z. v. Jan de Vries en Antje Bais. Cornelis Johannes z. v. Simon Numeijer en Antje tor Keurst. Ondertrouwd Jan Bakker Dz. en Trijntje Koorn. Overleden Trijntje 'fakes,1 oud 52 jaar, echtgenoote van Abraham Dovos. Aaltje Vonk, oud 69 jaar, echt genoote van Gerrit Mante. Neeltje Kooij oud 39 jaar, echtgenoote van Jan Wiegman. Provinciale Staten van) Noord-Holland. De naajarszitling van de Staten van 'Noord-Holland werd Dinsdagochtend door mr. G. van Tienhoven, com missaris van H. M. de Koningin, geopend. voorzitter wijdde een woord van hulde aan mr. vyt A. 't Hooft, die om gezondheidsredenen had bedankt. Daarna herdacht de voorzitter de nagedachtenis van den heer P. A. Tak. De leden hoorden deze rede staande aan en betuig den hiermede hunne instemming. Daarna werden onderzocht en goedgekeurd de geloofs brieven van den heer J. A. van Zutphen en mr. .1. W. Losecaat Vermeer, nieuw gekozen leden in Amsler- dam III en Haarlem. Zij legden de geloften af en na men zitting. De voorzitter deelde de Koninklijke goedkeuring mede van tal van besluiten, o.m. van het aangaan icener geldleening van f 225,000 voor Duin en Bosch en stelde toen voor alle aangeboden voorstellen commissoriaal te maken,, hetgeen geschiedde. Ingekomen waren een aantal adressen, welke werden in handen gesteld van Ged. Staten om advies De volgende zitting zal plaats hebben Dinsdag 17 Dec. a.s., le half elf 's ochtends. Alkmaar. In verband met de heerschende werkloosheid en de wenschelijkheid om van gemeentewege zooveel mogelijk dadelijk uitvoering te geven aan voorgenomen publieke werken, wenschen 13. en W. te worden gemachtigd om het aan de gemeente behoorendc weiland tusschen dc Oude- en Nieuwe Hoornsche vaart tot bouwterrein in to /richten. B. en W. hebben hun aanvankelijk voorstel tot het aangaan met het pensioenfonds voor weduwen en wee- ren van Burgerlijke Ambtenaren van eene 4 pél. geld- leemng voor den slachthuisbouw, groot f 230000 tegen den koers van 98i/g, zoodanig gewijzigd, dat thans in wordt gegeven het bedrag dier leening tol til. >000 te verhoogen, deels een gevolg en wel tot een bedrag van f 10000 van te lage ramingen, hetgeen uil een gedetailleerde omschrijving van den directeur der gemeentewerken en dien van yt slachthuis nader blijkt, anderdeels van het voorzien in het vergoeden der rente aan de gemeente van de kapitalen, welke door haar ten laste van het slachthuis, ter betaling van opleveringster mijnen, zijn opgenomen en welke rente rond op f5000 kan worden geschat. In verband met deze wijziging wordt voorgesteld de leening in 74 jaren te doen .-mos sen en wel, te beginnen in 1908 de eerste 10 jaren telkens f3000, de volgende tien jaren f3100, de dan volgende onderscheidenlijk f3200, f3.300. f3400, f 3500; 1978 rosrl°(! m'1 m«L'977daarna gedurende dc j 1978-1980 telkens f3700 en in 1981 (laatste jaar) f* jaren 2900.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2