Plaatselijk Nieuws. Binnenlaiidscti Nieuws. ten behoeve van den reinigingsdienst. Onder den indruk van het in vorige zitting genomen raadsbesluit, om wel een paard aan te koopen, is van den man, die tot heden altyd voor den reinigingsdienst een paard in huur be schikbaar had tegen een vrij hoog bedrag, nu een schap pelijk aanbod ingekomen: f800 per jaar voor paard, tuig en beslag. Het paard wordt per weok over 4£ dag en nacht in gebruik gesteld. Besommende dat bij aanschaf fing vaneen eigen paard de kosten zullen zijn per week f 4 voeding, f 1 afschrijving waarde, f 0.50 beslag en f 0.25 voor diversen, meenen B. en W., dat het voor de ge meente voordeeliger zal zijn te huren. De heer Feisser houdt er niet van, als in de vorige vergadering een besluit is genomen, in de volgende dat besluit dan weer in te trekken. De gemeente had toch eerst wel eens do proef kunnen nemen. Het paard zou hel ook nog wel die li dag aan de gascommissie veihuurd I kunnen worden voor kolentransport. Dat is wel heel aardig, zegt de heer Vader hierop, maar de Gascommissie zal dit paardje van den heer Feis- ser niet berij den, want het zou te duur worden. Als de 1 kolen bijv. Maandags aankomen, moet er gelost worden, i dan kan dat niet wachten tot Donderdag en Vrijdag, als Hand Schagen. hot gemeentepaard vrij komt. Eiken dag wachten met Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente lossen kost f 0.60 staangeld; een duur vrachtpaard. Schagen, gehouden op Dinsdag 3 December 1907, des j De heer Asjes meent, dat als het huurpaard 4£ dag ting en Klaas de Vries Ezn., voor Volksonderwijs. Ka merlid Royne en talrijke afdeelingcn van den hond zonden telegrafische sympathiebetuigingen. Na uitbundig toegejuichte redevoeringen vin het Ka merlid Treub en den bondsvoorzitter werd onder don derend applaus de volgende motie aangenomen: „Do vergadering van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, van oordeel, dat het belang van het on derwijs cischt, dal de salarissen der onderwijzers afdoend geregeld worden; dat, waar dit door alle sprekers van verschillende richtingen in de Tweede Kamer wordt er kend, geen redenen van fiiianeieelen aard finale oplos sing mogen verhinderen, spreekt den wcnsch uit, dat de regeering voor zoo dringend volksbelang gelden zal beschikbaar stellen, die voor goede oplossing noodza kelijk geacht worden." Hierna voerden een vierlal sociaal-democraten woord voor de goed bezatte zaal. voormiddags 10 ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer H. J. Pot. Na opening der vergadering werden door den secreta ris, den heer A. C. Roggeveen, de uitvoerige notulen gelezen, welke daarna onveranderd werden goedgekeurd. Door Voorzitter werd nu mededeeling gedaan der volgende ingekomen stukken a. dankbetuiging van den heer J. Keesman Cz. voor de verhooging van zyn salaris als gemeente-opzichter b. idem van den heer Wortel, commies ter secretarie; c. idem van den heer Andriessen, directeur der ge- meer te gasfabriek d. idem Domper c.s., van den gemeente-reinigings dienst en nacht dienst doet, de huurprijs zeer geschikt is en zeker goedkooper, dan wanneer de gemeente als eige naar gaat optreden. De heer Meurs is nu, na de prijsverlaging van den verhuurder, ook vóór huren. Met algemeene stemmen wordt nu het voorstel vau B en W. aangenomen. 5. Voorstel tot verwijdering van hoornen langs de Gedempte Laansloot. B. en W. adviseeren in verband met het advies van den inspectour der Heide Maatschappij, die aanbe-, veelt van de aan de zijde van de Laan zich bevindende boqmen om den ar.der er een uit te rooien de geheele rij, uie op het midden van de verbreede straat daar nu staat, weg te nemen, tot op 5 na, die langs het water en het begin van het gedempte terrein staan. Dan kry- idem van jnffr. Atema, voor het beschikbaar stel- gen we daar een mooi ruim terrein en aan ruime i -t l i Y i_ 1 1. Ci- n-AAi. rrt 11 *«lr f TÏTAf»AV> Ar\ len van een der lokalen van het schoolgebouw, voor het door haar te geven handwerk-onderwys f. besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goed keuring der rekening 1906, sluitende in ontvangst f82271.98, uitgaaf f77831.41en als batig saldo f 4447.561. Volgde nu de behandeling der punten van de agenda, alg 2. Voorstel van B. en W. tot machtiging tot ver pachting van de marktgelden en tot aanbesteding van het vervoer van de kaas. Zonder discussie met algemeene stemmen aangenomen. 3. Voorstel B. en W. tot nadere regeling van de be looning van kaasdragers en wegers. Voorz. licht toe dat wegens den geringen aanvoer ter kaasmarkt alhier, het wenschelyk wordt geacht de belooning van kaasdragers en wegers te regelen en vast te stellen op f0.12 per 100 K.G. aangevoerde kaas; van 1 Nov.-l Mei aan te stellen 4 kaasdragers en 1 weger, van 1 Mei—1 Nov. 8 dragers en 1 weger. Gerekend tegen een jaarlykschen pleinen heeft onze gemeente voor marktwezen en Kermis nog wel behoefte. De heer Buis, die het met zyne medeleden van het college B, en W. in deze lang niet eens was, haast zich dan ook een lans te breken voor het blijven bestaan der thans bestaande boomen, dfe zoo goed beschutting kunnen geven tegen de zon. Ook de heer Roggeveen wil de boomen daar laten; we doen immers al ons best, het groen in onze ge meente aan te kweeken en te behoudenwaarom hier nu zoo'n ieege ruimte makqn Want dat die boomen daar nu in den weg zouden staan, wil er by' den heer Roggeveen nu niet zoo direct in. De heer Meurs meent ook, dat als we nu het advies van de Heide Maatschappij eerst een jaar volgen, dan kunnen we eens zien hoe het worden wil. Ik ben voor rooien, zegt de heer Vader, daar staan Teeds boomen in de tuintjes der huizen van de bewoners aan die zijde der Laan. Stel nu dat die sloot daar nooit aanvoer van 500.000 K G. zou dat pl.m. f600 per jaar was geweest, zou men er dan nu wel boomen hebben aan de gemeente kosten. Thans heeft hot gekost f897.gaan planten? Voor de zon? Voor welko zon, die om Op de vraag van den heer C. Asjes of B. en W. deze 10 uur 's morgens al achtei de huizen is Neen, B. en regeling voorstellen in overleg met de thans actief zijndo j W. wilden daar nu juist eens een mooi plein maken, kaasdragers en wegers, deelt Voorz. mede, dat eenige Die laag boomen, die er nu staat, is een allergaartje. jaren geleden door die dragers een dergelijk voorstel I Niets geen moois aan. Die uiterste vijf, voor het perceel was gedaan. Voorloopig had de gemeente Stiet op den Trapman en Co., die kunnen met het oog op het ge- ouden voet gaande gehouden, doch nu meenden B. en W. tot nadere regeling te kunnen en moeten overgaan. Gelijk het nu staat met vast geld van fl.60 per persoon en per marktdag, bleek dit in de wintermaanden eene veel te ruime bezoldiging te zijn, daar de dragers uur hun werk af kunnen. In de winter-cam- deelte water ook, daar blijven. Maar de rest weg er mee. En dan, zoo gaat de heer Vader voort, langs de hekjes der tuinen een rij mooie lindeboomen. In de eerste plaats wordt de straat daar dan zeer door verfraaid en ten tweede krijgt men de noodige ruimte om op het in een pagne hebben de menschen zoo goed als niets te doen,, ruime terrein kramen en kermistenten te plaatsen, wat weten ze met hun tijd geen raad en wekt deze toestand j toch uit geldelijk oogpunt voor de gemeente nog niet - J:- J1-~'onverschillig is. Bovendien, door de plemping van het nieuwe deel gaan al die oude boomen daar toch binnen korten tijd dood. En stel nu, dat het eens werke lijk niet mocht bevallen, welnu, dan kan men later een rij mooie, nieuwe boomen planten; dit allergaartje staat er toch recht leelijk. De heer Buis kan geen bekooren krijgen in het snik heete pleintje en wil de boomen er laten,die in de laat ste jaren door de verbeterde snoeiwijze er in uiterlijk toch op zijn vooruitgegaan. Somtijds redeneeren we er zelfs over om boomen op de markt te zetten en waarom ze nu daar wegnemen Op de markt, zegt de heer Vader, gaat het niet om het mooi, maar om schaduw te krijgen voor het vee; maar op de Laan komt geen vee. Als de boomen er niet stonden, erkent de heer Bij- post, zouden we ze er ook niet zetten. Maar laten we het nu maar eerst eens probeeren zooals de Heide-Mij. het wil. Stemmen; stemmen; uitslag: staking: vier voor: de heerenAsjes, Feisser, Vader en Smit; tegen de oprui ming, de heerenBypost, Meurs, Roggeveen en Buis. Tot nader order dus. Nu gaan we over tot nummer 6 van de agenda zegt Voorz. O neen, zegt de heer Bij post; nu wil ik eerst nog eens van B. en W. weten of die genegen zyn bij de hekjes een mooie ry' boomen te laten plaatsen. Wel zeker, zegt Voorz., als de bewoners dier percee- len genegen zyn hun half vermolmde boomen op te ruimen. En volgens voorstel van den heer By'post worden B. en W. gemachtigd te onderzoeken wat in deze met wederzydsch overleg is te bereiken. 6. Voorstel tot plaatsing van een lantaarn op de Ge dempte Laan. B. en W. wilden ook al in verband tot hun vorig voorstel tot verlichting van het gedachte mooie plein, tegen het hek voor de scheiding der perceelen der heeren Roggeveen, een echt mooie lantaarn plaatsen met 2-pits gas-hang-gloeilicht. Waarom die lantaarn niet aan de wegzijde, tegen het perceel van den hoer Tates byv.? anders geraakt ze achter de boomen. Misschien is het nog beter, die lan taarn te plaatsen in de ry der boomen op de plaats van zoo'n uitgerooida, merkt de heer Roggeveen op. Do heer Buis meent dat een 1-pits wel toe kan. Het idéé, lichtte de heer Vader in van een boog lamp met hang-gas-gloeilicht, is van den heer Andriessen, onzen gasdirecteur. Zoo'n lantaarn is ook geplaatst by ontevredenheid by zoovelen die den indruk bekomen, dat die 8 menschen voor een half uurtje werk veel te royaal worden beloond. Gaat nu de bezoldiging in verhouding tot het verwerkte iantal kilo's dan is dat billijk en regelmatig. En in den zomertijd maken die menschen dan toch nog een loon van f4 per markttyd, wat zeker toch ook wel goed bezoldigd mag heeten. De heer W. Roggeveen meent dat de door B. en W. voorgestelde regeling in de praktijk niet zal kunnen vol doen; want in de maanden van weinigen aanvoer zal dan het loon per persoon dalen tot f 0.50, wat wel eens tot gemor aanleidirg zou kunnen geven. Spr. is voor het stelsel van vast loon fl.50. Voor de gemeente is het verschil niet zoo van beteekenis. De heer Feisser meent, dat byjnkrimping van perso neel, tegen een vast geld van f 1.50 het de gemeente per jaar f 540 zal kosten, dus nog beneden de geraamde f 600 en acht vast loon 'ook beter. Het stelsel van vast loon by gemeente-werklieden acht spr. toch het verkies- lykst. De heer P. Buis merkt op, dat in den beginne f 1.— per dag werd betaald, maar in de eerste jaren nam de aanvoer toe en werd het loon gebracht op f 1.50. Doch nu is het van het standpunt der gemeente wenschelyk de bezoldiging per kilo te bepalen. In Alkmaar wordt ook per kilo betaald. Neemt de aanvoer nog meer hier af, dan wordt het by vastgesteld loon voor de gemeente een schadepost. De heer W. Vader is ook niet voor de door B. enW. gestelde regeling, omdat hy' ook voorziet, dat in de praktijk dit leiden zal tot onaangenaamheden. In de wintermaanden toch zal het loon gering zyn, bijv. wan neer er zoo'n dag een 2400 kilo kaas wordt aangevoerd 24 x 12 f2.88 voor 5 personen dat zal dan niet meevallen, terwyl men vergeet dat men zomers zulk buitengewoon hoog loon er mede verdient. De verge lijking met Alkmaar wil spr. niet hier bijbrengen, want zelfs in de slapste marktdagen is door de groote hoe veelheid kaas welke daar wordt aangevoerd, het dag loon daar toch nog zeer hoog. De heer By'post geeft aan het voorstel van den heer Buis verreweg de voorkeur; hy vindt het ook ongehoord dat voor J uur werk fl.50 wordt uitbetaald. Voorz. wy'st er op, dat de aanleiding tot deze regeling juist is om het onregelmatige dat in de tegenwoordige bezoldiging is gelegen, weg te nemen. Is er werk, dan moet er ook verdienste zynmaar de verdienste moet niet even hoog zijn, ook als er zoogoed als niets te doen is. Maar spr. herinnert ook nogmaals aan het optreden der kaasdragers zei ventoen die in het 2de jaar meen- het waterhuis H. IJ. S. een magnifiek licht een zee den met een dergelijke loonregeling er wel by te varen, van licht. En of het nu een 1- of een 2-lamps is, de kwamen ze er mede voor den dag; doch nu acht spr. gemeente betaalt per lantaarnlicht toch maar f 21.—, het plicht voor de belangen der gemeente op te komen dat kost dus geen cent meer aan de gemeente, en de betaling evenredig te stellen aan het werk. Het voorstel B. en W. wordt nu gesplitst en bij stem' De heer Meurs zag geen ongerijmdheid in de thans geldende betaling van f 1.50 per dag, daar die menschen op marktdag geen ander werk toch kunnen aannemen, omdat ze zich voor de kaasmarkt beschikbaar moeten blyven stellen. 1 Voorz. antwoordt hierop dat dit niet zoo gaat; het is spr. toch gebleken dat tegenwoordig bijv. de kaas dragers om 12 uren komen en om 1 uur ziet men dan alleen den kaasvervoerder, terwyl de kaasberries hier en ming blykt: dat het le deel, een lantaarn te plaatsen daar op het nieuwe deel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Het 2e deel, de lantaarn te plaatsen by het hek voor het perceel van den heer CL Roggeveen Cz., wordt aan genomen met 5 stemmen, die der heerenMeurs, By'post, Vader, Smit en Asjes. Tegen waren de heeren: Rogge veen, Feisser en Buis. 7. Door den heer P. Loopuit van Schiedam was een daar op straat zijn blijven staan. Op de vraag: wanneer schrijven gezonden aan den Raad, houdende verzoek van die weggeruimd werden, ontving spr. ten antwoord: o,gemeentewege een crediet van f 300 toe te staan voor straks, als de dragers naar hun werk (hier is de vorming van het door adressant op f 1500 geraamd bedot ld werk bij een ander) gaan, dan zullen ze meteen waarborgfonds tot bekostiging van een onderzoek en wel even die berries oppakken 1 samenstelling van een tramplan Schagen—Koegras— Zóó gaat het 1 Helder. De heer Feisser meent dat tegen de vaste bezoldiging De heer Feiser vraagt, waarom hier van Schagen f800 van f 1.50 de werklieden wel hun bezoldiging als een jaarlyksche kunnen beschouwen. Al diegenen die een jaarlyksch inkomen hebben, hebben in hun werk wel eens drukke en slappe maanden. Ah, zegt Voorz., maar dan moet u allen gemeente werklieden een vast salaris gaan geven- Zooals by den Reinigingsdienst, zegt de heer Vader. Zouden we nu maar niet de debatten sluiten en gaan stemmen? vraagt de heer Buis. Het voorstel B en W. wordt nu gosplitst en wel lste deelde bezoldiging wordt gesteld op 12 ct. per 100 kilo, vóór: de heeren: Bypost, Asjes en Buis; tegen de heeren: Meurs, Roggeveen, Feisser, Vader en Smit. De bezoldiging bl ij ft dus op f 1.50 per marktdag. 2de deel' van 1 Nov.—1 Mei zullen worden aangesteld 4 dragers en 1 weger; van 1 Mei—1 Nov. 8 dragers en 1 weger. Allen voor. 4. Voorstel B. en W. tot niet-aankoop van een paard verlangd wordt, tegenover van de Zijpe f 150 en dat volgens een verslag van den Zijper raad adressant zyne Commissiekosten raamde op f 1100 en volgens dit schrij ven op f 1500, Maar afgescheiden hiervan was de heer Feisser evenals de heer Meurs voor adhaesie betuiging aan dit plan en dus niet te vinden voor het advies van B. en W., die dit adres maar blauw-blauw wilden laten. Ook de heer Roggeveen voelde er veel voor, dat de raad sympathie met dit plan te kennen gaf. Schagen moet door een tramnet omgeven worden als een spin door zijn web morkt de heer Feisser op. Maar betalen moet je het, merkt de heer Asjes open als die dan denkt aan de f 40.000, die we straks moe ten betalen aan Noorder- en Wieringertram, dan wilde spr. eerst wel eens weten, wat voor voordeel er voor Schagen wel zitten zal op zoo'n tramwegje Callantsoog KoegrasHelder, als men weet, dat de bewoners dier streken toch al in boot en trekschuit ruimschoots ver voermiddelen hebben naar Den Helder. Ja, juist zegt de heer Meurs naar Den Helder, maar niet naar Schagen en dat moest juist de tram geven. Bovendien, men kan toch wel beginnen met een onderzoek ze zyn heusch nog niet dadelyk aan tram men toe de andere trammen hebben ook elk wel een 20 jaar noodig gehad, voor ze liepen. Spr. is voor elke tramverbinding, als gevende voor deel voor de plaats en wil dus dit voorloopig onderzoek steunen en niet eorst de kat uit den boom kyken. Als we dat allemaal beginnen te doen, komt er nooit iets tot stand. Maar laten we f 150 geven. De heer Bypost meent dat f 100 best toe kan. Als dit verzoek een 4 of 5 jaar later was ingekomen zou de heer Vader er mee kunnen instemmen. Maar nu heeft hy ook het oog gericht op de f 40000 die opgebracht moeten worden. Zoo'n gloeiende haast is er nu toch niet by' dat Heldersche lyntje. Als by' B. en W. toch 't idéé voorzit, merkt de heer Meurs op, dat er voor de gemeente toch wel voordeel in zit dan ook niet wachten, maar dan een onder zoek hoe eer hoe beter, anders beleven we het niet eens. Met 5 tegen 3 wordt nu besloten het plan van den heer Loopuit te subsidieëren. Vóór de heerenBypost, Meurs, Feisser, Roggeveen en Smit. Tegen de heeren: Asjes, Vader en Buis. Maar hoeveel vraagt Voorz. Het voorstel Meurs, ad f 150, viel met één stem voor, I die van den voorsteller. Daarop werd het voorstel van den heer Bypost, om f 100 te geven, aangenomen met op één na (die van den heer Asjes) algemeene stemmen. I En tot afgevaardigde naar de bij eenkomsten van dat Comité werd gekozen de heer W. Vader na 3e stem ming; het geluks-wyzertje schommelde tusschen de 1 heeren Pot, Vader en Buis. Welverdiend was nu het uurtje pauze voor de lunch. Bij de hervatting van den Raad, werd gelezen als no. 8 van de agenda, een adres van den heer P. Raat en eenige mede-ingezetenen hoofdzakelijk wonende Molenstraat, Hoep en Nieuwe-Laagzyde luidende als volgt Aan den Raad der Gemeente Schagen, Geven met verscliuldigden eerbied-te kennen, onder geteekenden, allen handeldrijvende burgers der gemeente Schagen, en wonende beoosten de Laan; dat zy tot hun leedwezen hebben kennis genomen van het door U genomen besluit inzake doortrekking Landbouwstraat (raadszitting 15 Oct. j.1.) dat zy' dat besluit zeer in stry'd achten met de belan gen van een groot deel der handeldrijvende burgerij dat door het doortrekken van de Landbouwstraat 37 der handeldrijvende burgerij minder van het groote verkeer van het hart der plaats naar en van het station zouden kunnen profiteeren dat daardoor groote schade wordt berokkend aan hunne bedrijven, en waardevermindering hunner perceelen daar van het gevolg zou zijn dat een betere verkeersweg, zooals door Burgemeester en Wethouders gewenscht werd geacht, reeds wordt verkregen door het besluit tot demping van de gracht langs de Nieuwe Laagzyde; dat door deze demping een zeer geschikte verkeersweg wordt verkregen, waardoor de nieuw ontworpene, die tot nadeel zou strekken van een zoo groot deel der bur gerij, geheel overbodig mag worden geacht; dat aan bouwterrein in de gemeente geen behoefte bestaat, wyl de nieuw-aangelegde Uegentenstraat nog slechts voor een zeer klein gedeelte bebouwd is, en het land van den heer Roggeveen daartoe nog veel gelegen heid biedt; dat ook de Regeutenstraat in de behoefte aan beter verkeer voor dat gedeelte onzer gemeente volkomen voorziet dat de bloei onzer gemeente niet afhangt van een nieuwen verkeersweg, doch van industrie-ontwikkeling, welke alleen met goed vaarwater te verkrijgen is; dat ondergeteekenden, met het oog op de uitgaven voor het dempen der Laagzijde-gracht vereischt, en die welke voor beide ontworpen stoomtiammen zullen moeten worden bijgedragen, het niet in het belang van de gemeente achten, een zoo groote som voor de ont worpen straat met bouwterrein op te nemen, welke som toch zeker langen tijd renteloos, tot last der burgerij zou zijn redenen waarom ondergeteekenden U eerbiedig ver zoeken, nog op uw besluit inzake doortrekking Land bouwstraat terug te komen. B. en W. adviseeren, het desbetreffend genomen raads besluit te blyven handhaven. Het is zeer wel.mogelijk dat in den beginne een enkel bewoner dier straten eenige schade mag ondervinden, doch bijzonder belang moet wyken voor algemeen belang. Voorz. merkt op, dat de demping der Nieuwe Laagzyde gracht niet is voorgenomen met het oog op aanvulling verkeersweg, maar ter wille der volksgezondheid. Bovendien behoefte aan bouwterrein kan niet worden ontkend. Het belang van enkelen mag niet in den weg staan aan het alge meen belang; by eiken maatregel van algemeen belang zal er wel een enkele zyn, die daarvan schade onder vindt. In dat adres zegt de heer Feisser wordt zoo gewezen op den verkeersweg, doch met dat scheppen van bouwterrein heb ik meer het oog gehad op een mooie straat, waardoor renteniers uit den omtrek zich zullen aangetrokken gevoelen om in Schagen te komen wonen. Bouwterrein is hier altijd ruim geweest. Maar renteniers willen niet overal wonen; alleen in een mooie straat zullen we kunnen hopen op vestiging van menschen met draagvermogen. De heer Roggeveen heeft vorige maal alleen zyn stem aan dat bouwplan gegeven, omdat de aanbiedings- voorwaarden nu zoo buitengewoon voordeelig voor de gemeente waren. Het is toch niet zeker, dat later weer zulk aannemelijk bod zou zyn te verwachten. Met algemeene stemmen besloot de Raad, de doortrek king der Landbouwstraat te handhaven. 9. Adres van den heer Jb. Stammes en overige be woners aan de Bierkade, waarbij zij aan de Gemeente voorstellen, de brug bij de Bierkade in gemeente eigen dom aan te nemen, daar die brug volgens adressanten een publieke verkeersweg is geworden. O..neen, zegt de heer Meurs dat lijkt er niets op. Die brug is alleen toegang voor de menschen, die een boodschap hebben by die paar gezinnen, die aan de Bier kade wonen. Als dat publiek verkeer heet, dan zou het bruggetje naar het huis van de heeren: De .Pater, ook voor publiek verkeer bestaan, of van Govors, Hartland, Keesman en wie er al niet een bruggetje voor zyn per ceel heeft. By acclamatie wordt dan ook aangenomen hot advies van B. en W., dat de raad het met adressanten niet eens is. 10. Benoeming onderwijzer. Gisteren was reeds proefles gehouden en conform voorschrift was door den Arrond. Schoolopziener in overleg met den heer Deenik, hoofd der school, het navolgende drietal opgemaakt: P. Winkel te Haarlem, J. Strubbe te Zijdewind en P. 'Andringa te Bellingwolde. Met algemeene stemmen werd de heer P. Winkel be noemd, van wien ook reeds informatie was ingewonnen, dat hy bij benoeming de betrekking zou aanvaarden. No. 11. Benoeming leden Commissie van het Riet- •bosch. De aftredende leden, de heeren: Asjes, Bypost en Smit, werden elk met 7 tegen 1 stem herkozen. Zij namen de benoeming ook weder aan. 12. In het suppletoir kohier van de Hondenbelasting 1907 in hoofdsom op f 11.—werden ingedeeld: 4 hondjes le klas en 14 in de 2e klasse. 13. Aan den heer Piccardt, die onlangs deze gemeente metterwoon verliet naar Sneek, werd op verzoek 1/12 H. Omslag terug geboekt. 14. Vaststelling van de voorwaarden tot aanbesteding van het schrobben der straten, welke aanbesteding zal worden gehouden op 12 Dec. e.k. (Het wekelyksch vegen der straten blijft hier buiten.) Na artikelsgewyzo behandeling met algemeene stem men aangenomen. O.a. werd bepaald 6 maal per jaar zal er gedeeltelijke en 2 maal per jaar een algeheele schrobbing der straten plaats vindon In het traject van bewerking werden ook opgenomen de straat vanaf het perceel van den heer Rotgans tot en met het terrein voor den heer A. Visser tot aan de veelading, als ook de loopstraat naar het station, i Op voorstel van Voorz. wordt, in overleg mot heeren 1 kaashandelaren besloten, in de Kerstweek de Kaasmarkt I te doen vervallen, en in de eerste week van Januari de i kaasmarkt niet op Woensdag, maar op den Donder- dag te doen houden. By de nu volgende rondvraag deed zich niets tot bespreking voor en ging de Raad in comité tot vast stelling van het Suppletoir Kohier van den Hoofdelyken Omslag 1907. A('(lceling Landbouw. Zaterdagavond vergaderde onze afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, in het lokaal van den heer Langenegger. De heer J. de Veer,vice-voorzitter, opende de vergade ring, waarna de lezing en goedkeuring der notulen volgde. Medegedeeld werd dat de afdeeling Waard en Groet haar voorstel tot het stichten van een voorjaars-stieren- markt, verder in behandeling had genomen. De heer A. Brak had zyn benoeming tot lid van het bestuur aangenomen. Van de Smedenvereeniging Hollands Noorderkwartier was een schrijven ingekomen, waarin de steun der afdeeling werd gevraagd voorden te houden smeden- cursus. Zooals gewoon zal de afdeeling in het Hoofd bestuur dezen smedencursus aanbevelen en zal dan door het Hoofdbestuur door bemiddeling der afdeeling de gewone subsidie vau 1100 wel weer worden toege staan. De heer J. de Veer werd aangewezen om de afdeeling in de Commissie van toezicht te vertegen woordigen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de afdee ling Noord-Holland van het Nederlandsch Paardenstam boek (reeds j.1. Maandag te Amsterdam gehouden) werd benoemd de heer J. de Veer. Toen werd overgegaan tot de op het convocatie-biljet aangekondigde reglements-wyziging. Verschillende wijzigingen werden besproken, die iri eeri volgende vergadering volgens het oude reglement in stemming zullen moeten worden gebracht. Daarna niets meer te behandelen, werd de vergadoring gesloten. IJscluh Anna l'nnlowna. Zaterdag 30 November hield de IJsvereeniging „Een dracht maakt Macht" te Anna Paulowna oene vergade ring in Veerburg. Er waren 11 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer Jb. Bakker, die zijn spy't uitdrukte over de geringe opkomst, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna had de behandeling van den beschrijvingsbrief plaats. De door het Hoofdbestuur voorgedragen candidaten voor de diverse functie's werden allen door de vergadering ge accepteerd. Men was echter tegen een insigne, tegen het voorstel der Egmonden, en tegen hetgeen de beer Joh. Merz op de algemeene vergadering zou aanbevolen, nam.vryen toegang of reductie voor bondsleden by festiviteiten. Na mededeeling van den voorzitter, dat tot afgevaardigde en plaatsvervanger waren aangewezen de heeren K. A. Kaan en Jb. Bakker, las de Secretaris zijn jaarverslag voor, waaruit bleek, dat het ledental van 84 was gedaald tot 79, en d.it in het afgeloopen winter-seizoen het ongunstige weder alle plannen den bodem had ingeslagen. Voorzitter dankte voor dit verslag en gaf daarna aan den penningmeester, den heer M. Wissekerke, gelegenheid, rekening'en verantwoording te doen. Uitgegeven was f 162.21 en nog in kas f278.71. De commissie met het nazien belast, en bestaande uit de heeren A. de Boer en S. Speets, bracht by monde van eerstgenoemde een gunstig rapport uit, waarna den penningmeester voor zyn accuraat beheor[dank werd gezegd. Bij de periodieke aftreding van den lieer Wisse kerke werd deze met acclamatie herkozen, terwyl voor de vacature J. Krouwel werd gekozen de beer H. Jonker, die evenals de eerder benoemde, een functie in het be stuur aanvaardde. Wat aanging de plannen van het bestuur, hierover te spreken werd toevertrouwd aan dert heer M. Wissekerke. Hy' wensebte een eigen ijsbaan voor de leden! Vaak werd met veel kosten eene baan aangelegd en hij vond het verkeerd, dat ieder daarop maar gratis kon rijden. Daarvoor waren de goed onder houden verkeerswegen. Door eene baan,1 uitsluitend voor de leden, geloofde hy, zou het getal leden toenemen en daardoor de kosten van aanleg weder gevonden worden. Dit bestuursvoorstel vond instemming, doch natuurlijk ook bestrijding en ten slotte beslist men, het voor één jaar te probeeren- Verder stelde het bestuur by monde van zyn voorzitter voor, f 50 uit te trekken tot het houden van eene schoonrijderij van jongens en meisjes om prijzen. Algemeen goedgevonden. Bij de rondvraag deelde één der leden mede, dat de nieuwe „IJsclub" in het Breezand met de IJsvereeniging sam m wilde wer ken, hetwelk niet anders dan de zaak ten goede kon komen. Hierna sluiting. Raad der gemeente Zijpe. Vergadering op Dinsdag 3 Der. 1907 Afwezig de heeren: Mann en S Groot Na opening lezing der notulen, welke onder dankzeg ging van den voorz. werden goedgekeurd. loorzitter deelt mede, dat de heer Bongers voor !r i^!rm'ng als onderwijzer heeft bedankt; en dat er alreeds een nieuwe oproeping gedaan is. De voorzitter stelt verder de heeren voor weder een alsTeHoriJf faar h°U<ien deZC,We wijzetevol8en zaPeop£renranCiS' meen'' d3t d" WCl Wat b™r n/i!?° i Vt>°r z^t!or vrees' daar ook voor, doch wij kun nen het probeeren. Met algemeene stemmen aangenomen Hm imT (KreiiScr brengt echter nog in het midden, at hy fhet wenschelyk zou vinden, dat er geen 2 collectanten van de Oudesluis zouden ziin, doch 1 van de Oudesluis en 1 van de Keinsmer- brag en voor de-tweede,wijk, ook.1 van; de Oudesluis en uof Rnigenweg. Het komt spreker ipor, dat dit by het verdeelen der golden beter is. aange zien dan niet alleen de neringdoenden, doch ook een oir i a n de Groote Sloot, of uit dc alreeds genoemde yegen, daarin kan beslissen, welke voor de bedeeljng in aanmerking komen of niet. De voorz. vindt dit wel een goeden maatregel doch vreest er voor, de personen te kunnen krijgen. heer Kreijger zegt, dal hij alreeds met enkele er over heeft gesproken, en geloofi. dat dit wol zal gaan. W ordt aangeboden een suppl. kohier hondenbelasting gesteld Pa^e Van algemeene stemmen ,vast- Nu volgt de benoeming, regent voor het Armbestuur, aftr. de heer K. Schuit. Deli eer Schuit had medegedeeld dat hij door familie omstandigheden niet meer in aanmerking wenschte te komen. Wordt nu met 8 stemmen gekozen de hoer D Brommer die inede op de voordracht stond, evenals de heer A Appel, die 1 stem verwierf Benoeming regent Weeshuis, aftr. de heer J. Marees fz die met algemeene stemmen iverd herbenoemd. Benoeming lid der schoolcommissie aftr. dr. v. d. Vijver, die als zoodanig werd herbenoemd. behandeld*5 6 h°°fd omslag zal in comi'é worden Bij de rondvraag deelt de voorz. mede, dat de tce- Kenmg van het nieuwe raadhuis klaar is. De wijzigin gen, welke noodig waren volgens de bouwverordening, zijn idaai 111 aangebracht, en dan is er nog een kelder aangebracht onder de keuken. De heer Francis, informeert naar de bcgrooling De voorzitter zegt, dat dit alles in verband is met het Deslmt der vorige vergadering en wenscht daarover niet gaaine verder te spreken, met het oog op de aanbe steding. En nu stellen wij voor, om den 17den Dec. aanwijs te doen, en den 21sten d. a. v. aanbesteding te 'houden. Evenals bij al het andere gemeentewerk, vervolgt de voorz., wordt het uitvoeren enz. aan ons overgelaten, wij twijfelen niet. of niet één zal bezwaar óns wul' i<le VtT<lerC behandeling dezer zaak ook aan Nieu meerste r"^W< Word 1 goedgevonden, tiering. 'e verhandelen, sluit de voorz de verga-

Schager Courant | 1907 | | pagina 6