een Boerenmeid, een Boerenknecht, eeii SCHIPPERSKNECHT, Dienstbode, een KNECHT, Smidsleerling, Huishoudster, Hypotheek. in UIAB en SALON. TRAPMAN Co., reclame: s. Aanbevolen Merken Plaatselijk Nieuws. ADVERTENTIEN. t een flink gevorderd Nederland in Beeld, f 1.30. MOOI NEDERLAND, Op Onderzoek. f O 90. 0 60 0.72 0.80 0.99 bij J. R O T G A N S. De moord fe Dwingclo. Omtrent den moord te Dwingelo en wal daaraan vooraf ging, verneemt de „Ass. Ct." nog: Herhaaldelijk werden in de liuurt van de Geeuwen- brug baldadigheden gepleegd. Deze verergerden, doordal de daders der meeste feiten niet werden ontdekt. Om streeks Nieuwjaar van dit jaar is er herrie geweest bij den kastelein Krol aan de Geeuwenbrug, gemeente Diever. leunis Schieving bedreigde Krol, waarop vrouw Krol, om haar man le ontzetten, 'leunis een kom ko kend water in liet gezicht smeet, zoodat diens geziciil nog al gebrand weid. Krol verbood daarop alle Schie vings zijn huis. Dat was dezen niet naar den zin en zij gaven aan hun ontevredenheid uiting, vooral wan neer andere jongens in de herberg van Krol waren. Zij wilden binnengelaten worden, wat echter niet gebeur de. Hij herhaling werd des nachts bij Krol met stec- nen op de vensters gegooid. Bij het huis van Krol is Zondagavond 24 Novem ber 1.1. eene groote herrie geweest, een gevecht, waar bij vele revolverschoten zijn gelost. Toen is een schot gevallen, waardoor Tennis Schievings in de borst werd geraakt. P. Barels, de later vermoorde en anderen, beweerden, dat het schot boven uit het huis van Krol is gelost, anderen dat het buiten is gelost. I - [ij Do Schieving's hebben zich daarna laten ontvallen, dat zij met het huisgezin Krol wel zouden afrekenen. In hoeverre dit alles verband houdt met den moord aanslag zal nog nader moeten blijken, maar een feit is, dat er plannen zijn gesmeed om de Schievings te „betrekken." De thans in hechtenis zich bevindende personen zijn eenige avonden voor den moordaanslag met geweer en karabijn van W. T. bij de woning der Schievings geweest, maar hebben hun voornemen niet tot uitvoering gebracht, omdat de Schieving's naar bed waren en zij leunis niet konden zien. De hond der Schieving's sloeg aan, waardoor de bewoners verna men, dat er volk bij huis was. Donderdagsavonds 5 December is het plan ten uit voer gebracht omstreeks te 7 uren. Wj. on T. droe)- gen ieder een geladen wapen. A. S. bleef achter. W. schoot eerst door de ruiten naar binnen, door welk schot do wed. Schieving en G. Schieving gewond wer den. W. stond aan den linkerkant van 't huis. ,T. aan den rechterkant. T. loste een schot bijna onmid dellijk 1 a 2 'seconden, na het eerste, door het andere raam. P. Barels, die na het eerste schot van schrik was opgesprongen, ontving een gedeelte van de lading in de zijde, de longen en het hart, tengevolge waarvan hij dadelijk overleed. Teunis Schieving en Hendrikje Schieving weiden verwond, Teunis ernstig aan een der armen. Ware Barels blijven zitlen waar hij zat, dan was hij naar alle waarschijnlijkheid niet geraakt. In het hart van Barels werden later kleine hagels gevonden, maar er is ook met zoogenaamde loopers geschoten, een bewijs, dat de geweren met verschillende lading waren geladen. Ook zegt men, dat twee scho ten uit het dubbelloops geweer door T. gelijktijdig zijn gelost. De familie Schieving staat, zooals reeds gemeld is, zeer ongunstig bekend. Teunis is, wanneer hij een borrel gebruikt heeft, zeer lastig en zeer vechtlustig. Kenschetsend is, dat op Kerstmis verleden jaar, toen er een Kerstboom in de kerk te Dwingeloo geweest was en men T. Schieving ontdekte, er dadelijk geroe pen werd: Schieving is er ook! De bedoeling was, te waarschuwen en als vermoeden uit te spreken, dat er nu 's avonds wel wat gebeuren zou. Maar de po litie was ook op haar hoede en er geschiedde (niets. Zooals we gemeld hebben, zijn Wi. T. en L. W. in hechtenis gehouden. Andere personen, die als verdacht of ten verhoor naar Assen gebracht werden, zijn vrij gelaten. Beide verdachten staan gunstig bekend. T. is reeds 7 jaren knecht bij Krol, wias er als kind in huis. T. is nog nooit met de politie in^aanraking ge weest; W. is vroeger veroordeeld geweest. T. zat al tijd bij Krol in de achterkeuken, hij hield zich buiten ruzie. Een stranding bij Westkapelle. Zaterdagmorgen bemerkte de kustwachter te West kapelle dat op de Rassen nabij de lichtboei een drie mast zeilschip was gestrand^ Oogenblikkelijk werd om hul]) gevraagd te Vlissingen en de reddingsboot aldaar gereed gemaakt om zee te kiezen. Nadat de reddingsboot Koning Willem III" gerui- men tijd bij het wrak van den op de Rassen gestran- den Engelschen driemastschoener Doris had vertoefd, moest deze boot onverrichter zake naar hier terug- keeren, omdat de zee te hoog stond en het wrak niet te naderen was. Men had toen geen zekerheid of nog menschen op het wrak waren, doch men vermoedde, dat dit wel het geval was. Daarom werd besloten dat zoodra de wind wat ging liggen, men opnieuw zou trachten hulp te bieden. Inmiddels nam de Arnemuid- sche visscher Schroever het koene besluit om te trachten met zijn hoogaarts, verder bemand met zijn vijf zoons, de schipbreukelingen indien zij nog aan boord waren te redden. Daarom zeilde hij Zater dagmiddag de haven uit, doch het mocht hem wegens de nog woeste zee niet gelukken, het wrak te naderen. De reddingsboot is ook nog Zaterdagavond der waarts vertrokken, doch de pogingen tot redding ble ven tevergeefs. Des avonds laat, met hoog water, ging de dap,.e:e visseherman Schroevers zijn pogingen om hulp te bieden, herhalen. Zijn ranke vaartuig was de speelbal van de nog steeds woeste golven en het mocht hem helaas niet gelukken bij het wrak te komen. Hij gaf het evenwel, trots zijn schier hopelooze pogingen, niet op, zoo mogelijk de in nood verkeerende schipbreu kelingen uit hun levensgevaarlijke positie te verlossen; j want intusschen was het zoo goed als zeker geworden dat nog schepelingen aan boord waren. Eindelijk na don strijd tegen de woedende elementen, maar steeds I onverschrokken le hebben voortgezet, zagen de dap- I pere visscherlui hun heldendaden beloond en slaag- den zij er in, drie der opvarenden te redden. Toen i was echter nog een man aan boord en deze ikon, met het oog op eigen levensbehoud, niet door de vis- scheis worden gered. Toch moest natuurlijk alles in het werk worden gesteld om ook dezen schipbreukeling uit zijn hachelijke positie te verdossen; daarom werd nogmaals naar hier geseind om de reddingsboot De Koning Willem 111' is op dit bericht Zondag morgen wederom naar het wrak gegaan en ge- lukkig kon men ook dezen laatsten schipbreukeling j behouden in de boot brengen. Toen de blazerschuit van schipper Schroevers Zondagmorgen met drie der schipbreukelingen alhier aankwam, werden deze eerst door den dapperen redder naar zijn woning gevoerd en later door tusschenkomst van het Engelsche con sulaat van droge kleederen enz. voorzien. De door de reddingsboot hier aan wal gebrachte schepeling werd eveneens, na eerst in een café wat op verhaal te zijn gekomen, van kleederen enz. voorzien. Het past zeker wel openlijk hulde en dank te bren gen aan schipper Schroevers en zijn zoons. Zij hebben zich waardige evenknieën betoond van de Sperlings en verdere bekende redders van de „Berlin"-ramp. Nader meldt men nog: Het is gebleken, dat alleen de kok is verdronken. Hij schijnt uit wanhoop overboord te zijn gesprongen. Door schipper Schroevers werden geredde kapitein, stuurman en een matroos. De reddingsboot pikte een matroos op, die uit den mast was gesprongen toen hij als het ware zeker was van (zijn redding. De (Schipbreukelingen zijn te Vlissingen ppgenomen in het hotel De Wijnberg. De uitgestane ontberingen ten spijt maken de ge redden het over het algemeen goed. Alleen hun voe ten 'zijn erg gezwollen. Het schip is totaal als verloren te beschouwen. Ware het niet, dat de wind Zaterdag tegen den avond eenigszins was gaan liggen, dan zouden de schipbreu kelingen zeker allen om het leven zijn gekomen. Zwarte regen. Te Klundert is Vrijdagochtend een eigenaardig ver schijnsel waargenomen. Het regenwater, dat uit de zeer laag hangende wolken viel, was niet helder, maar be vatte een zwarte stof, die wel asch geleek. In de straat- goten, in dakgoten, in regentonnen, ja zelfs op de straatsteenen, was dat zeer goed waar te nemen. De duisternis tijdens de bui was zoo groot, dat verschil leden werkzaamheden in woningen, scholen, enz. niet konden doorgaan. Moord te Hotterdnm. Zaterdagavond heeft in koelen bloede een man, de 43-jarige in Rotterdam zeer bekende gewezen drogist van den Binnenweg aldaar J. C. Halmans do Jongh, zyn 20-jarigon stiefzoon C. B. Boerendronk door een revol verschot vermoord. Omstreeks zeven uur Zaterdag avond zagen bewoners van de Jacob Catsstraat aldaar, nabjj de Wiekstraat, een jongmensch van omstreeks 20 jaren en een man van 40 jarigen leeftijd, als werk man gekleed, samen loopen. Plotseling zag men den jongen man vallen, terwijl zyn metgezel, zonder daarvan nota te nemen, langzaam doorliep en verdween na eerst nog eens omgekeken te hebben. De burgers, die dit zagen en daarvan getuigenis aflegden, liepen op den geval lene toe, maar konden taal noch teeken uit hem krygen, waarom zy hem dadelijk naar den nabijgelegen politie post in de Wiekstraat aldaar droegen. Daar bleek, dat het jongemensch een kogelwond had aan de rechterzijde van het hoofd achter het oor en een lichte verwonding aan het voorhoofd, door den val, dien hy op de straat deed, veroorzaakt. De politie liet twee doktoren komen, die slechts den dood van het jongemensch konden constateeren. Na onderzoek der politie bleek dat de vermoorde de 20- jarige C. B. Boerendronk was, als kantoorbediende werkzaam by de groote meubel-firma Allan Co. op den Oudendijk aldaar en inwonende by zyn moeder in de Eerste Pynackerstraat no. 99, dicht by de plaats waar haar zoon werd vermoord. Sedert 10 jaren is zy voor de tweede maal gehuwd met J. C. Halmans de Jongh, een man van 43 jaar, vroeger drogist, in den laatsten tyd nu en dan los graancontroleur en veel werkloos. Den 15 Ocfober j.1. verliet zy haar man, om met haar zoon te gaan inwo nen by haar moeder, de weduwe Lahr, in de Eerste 1 Pynackerstraat no. 99. Die zoon, de vermoorde jonge ling, is haar eonigst kind uit haar eerste huwelijk, terwijl zy uit haar tweede geen kinderen heeft. Zij verliet haar man, die van hot begin van zyn huwelijk i met haar, een hekel aan haar kind toonde te hebben, I wegens zyn slecht gedrag en het drankmisbruik, waar aan hy zich schuldig maakte. Zjj had in de laatste maanden vermoedelijk brieven ontvangen waarin hy er op zinspeelde zelfmoord te zullen begaan, doch dan anderen te zullen meenemen. Halmans de Jongh, waarnaar gezocht werd, is iets later in een bierhuis aan de Snellemansstraat aldaar, gearresteerd. Op het politiebureau in do Wiekstraat onderzocht, bleek hy niets anders te bezitten dan een geladen revolver die hem reeds by zyne arrestatie in het bier huis ontnomen was. Hy verkeerde ook nu weder onder den invloed van sterken drank en in het wachtlokaal der agenten by het lyk van zyn vermoorden stiefzoon gebracht en daarmede geconfronteerd, gedroeg hjj zich volkomen onverschillig en ontkende pertinent de mooi denaar te zijn. Het signalement van den moordenaar, door burgers die hem met den jongeling zagen loopen, gegeven, komt volkomen met dat van Hal mans De Jongh overeen. In het drukbevolkte noordelijk stadsgedeelte van Rotterdam bracht de moord groote ontsteltenis teweeg. Blijde thuiskomst. De drie matrozen van de „Scheldestroom," die zich wisten te redden door oü het aanvarende Engelsche zeilschip Forfarshire over le springen, zijn, zooals men weet, te Amsterdam aaneekomen. En kort na zijn aan komst aldaar was een hunner. Stoffel Bakker, die met een Groningseh meisje geëngapeerd is, in den trein gaan zitten om nog 's avonds tegenwoordig te kunnen zijn op de bruiloft van de zuster van zijn meisje, die gis teren is getrouw'd. Met aen laatsten trein kwam hij aan. Toen de droeve tijding van den dood door de ia- milie werd vernomen, werd besloten de trouwplannen nog eenigen tijd te verdagen. Doch daar brachten enkele dagen latei' de couranten het bijna niet te gelooven bericht, dat hij behouden was aangebracht in Gravet- sand. De bruiloft kon dus gevierd worden, hij leefde, de vreugde daarover verhoogde het bruiloftsfeest. Eergisterenavond werd dat feest gevierd. De vree- selijke ramp was natuurlijk het onderwerp van hel gesprek. Daar wordt eensklaps de deur geopend en het lachend gezicht van den kranigen, brccdgeschou- derden jongen zeeman komt om de deur kijken en vroolijk klinkt het uit zijn mond: „Goeden avond, ik wou ook wel een beetje mee feestvieren." De conster natie die deze plotselinge inval veroorzaakte is te be grijpen. De treffende scène, die zich voor de oogen van de bruiloftsgasten afspeelde tusschen den reeds veel beweenden zeeman en zijn aanstaande, zullen we niet beschrijven. Lachend en schreiend tegelijk werd hij door haar .ontvangen, en de anderen verheugden zich over hun 'geluk. Prov. Gron. Ct. Th. M. Ketelaar. Naar De Bode meldt is Zondag 8 Dec. j.1. aan den heer Th. M. Ketelaar een huldeblijk aangeboden, voor hetgeen hij heeft gedaan voor den Bond van Neder- landsehe Onderwijzers, waarvan hij 17 jaar secretaris was. Het geschenk bestond in een buffet, een étagère en een pendule met ornamenten. Jacht op ganzen en zwanen. Door broodjagers wordt tegenwoordig in Gaasterland i veel jacht gemaakt op wilde zwanen en ganzen, die talrijk langs onze kust voorkomen. Wegens hunne schuw- I heid zijn deze vogels moeilijk onder schot te krijgen, j toch weet de geoefende jager nu en dan enkele exem- j plaren te treffen, die voor f 1.50f 2 gretig koopers vinden. De ganzen strijken soms in heele troepen op de hou wakkers neer en kunnen dan aan de jonge roggeplantjes veel schade veroorzaken; van de wilde zwanen heeft de boer geen last. Naar men wil, is de tegenwoordigheid dezer vogels een voorbode van den naderenden len feilen winter. Leeuw. Ct. Sint Maarten. Bij de Zaterdagmorgen alhier gehouden aanbesteding van schoolbehoeften voor de drie scholen in onze ge meente werd door den heer J. v. Leverink te Scha- gerbrug ingeschreven voor f 161.65, door de firma Trap man en Co. te Schagen voor f 154. Aan de laatste gegund. Kegelclub. Den 15den vergaderde alhier de kegelclub St. Christo- phorus. Alle bestuursleden werden als zoodanig herkozen, de heeren J. Merz, voorzitter, J. Overtoom, secretaris, G. Plukker, penningmeester, R. de Moei en J. J. v. Pelt commissarissen. De rekening en verantwoording, die werd goedgekeurd, sloot met een batig saldo van f95. Bond van Ned. Onderwijzers. Door de afd. Schagen v. d. Bond van Nederl. Onder wijzers werd als secretaris herkozen de heer A. Koning alhier. Naar Rusland. J.1. Dinsdag is de bekende premiestier Frans 23 van den heer Groneman te Wieringerwaard van hier ver zonden naar Rotterdam, om vandaar per stoomschip, in gezelschap van nog 2 andere stieren, te vertrekken I naar Libau met bestemming voor Koerland (Rusland). Baad Schagen. Met 7 leden vergaderde heden, Dinsdag 17 December 1907, des morgens ten 10 ure, onze Raad, onder presi- i dium van den Burgemeester, den heer H. J. Pot. De heer Feisser had schriftelijk kennisgeving gezon den, dat hy verhinderd was, deze zitting by te wonen. Door den Secretaris, den heer A. C. Roggeveen, wer den gelezen de notulen der vorige vergadering, welke notulen, gelijk de voorzitter het uitdrukte, om derzelver zaakrijke uitvoerigheid wel een avondzitting hadden kun- 1 nen gedoogen, en onveranderd werden goedgekeurd. Voorts deelde voorzitter mede, dat van Gedeputeerde Staten waren ingekomen a. terugzending goedgekeurde begrooting, dienst 1908 b. terugzending 2 goedgekeurde kohieren 1 supple toir kohier Hoofd. Omslag; 2 suppletoir kohier Honden- belasting. Overeenkomstig punt 2 der agenda deelde voorzitter nu mede den uitslag der op 12 December j.1. gehouden publieke aanbesteding en verpachting van marktgelden (zie vorig no. plaatselijks nieuws.) Onafgedaan waren gebleven: het kaasvervoer en het schrobben der straten. Voor het vervoer van kaas van het marktterrein naar de respectievelijke kaasschuiten was ingeschreven door de heeren O. Dekker tegen 15 cent per 100 Kilo en P. Breed tegen 14 cent per 100 Kilo. Op die inschrijving was door B. en W. niet ingegaan, als zijnde dit cijfer zooveel hooger, dan tot heden was betaald. Voor hoeveel werd het tot heden gedaan vraagt de heer C. Asjes. „Voor 8 cent per 100 Kilo", antwoordt voorzitter. Maar na de aanbesteding is van P. Breed een aanbod ingekomen, waarbij deze zich bereid verklaart, het ver voer te verrichten tegen 12 cent per 100 Kilo. En op die voorwaarden wilden B. en W. wel voorstellen het te gunnen. Zoo was ook niet gegund het schrobben der straten. Door Jongejan was daarvoor ingeschreven tegen f 432 in het geheel, volgens de voorwaarden, in de vorige vergadering vastgestelden door C. Wit tegen f 380, maar deze volgens het oude stratenplan. Blijkbaar had deze dus geen nota genomen van de nieuwe wijziging. Nu meenden B. en W., wetende, dat het schrobben der straten in eigen beheer naar schatting zou kosten f 410, dit werk liever in eigen beheer te moeten houden, want dan geeft dat in de kosten geen noemenswaardig verschil, terwijl, als de gemeente dezen reinigingsdienst in eigen beheer houdt, zy het werk kan doen verrichten zoo dikwijls en op de tijdstippen als het noodig is, waar tegenovjr staat, dat men by aanbesteding gebonden is aan de eenmaal in de voorwaarden aangegeven tijden en plaatsen. Dat de inschrijving van Wit een f30 lager schijnt, is niet van waarde, daar deze geen rekening had gehouden met de uitbreiding van het stratenplan en het wel is uit te cyferen, dat indien deze ook voor het nieuwe gedeelte moet inschrijven, zyn hoofdsom dan ook wel evenredig zal stijgen en dat verschil in prijs zal te niet doen. „Toch zou ik" merkt de heer Meurs op „gaaine dit werk nu voor proef willen laten verrichten by aan besteding. We hebben toch al zoovele jaren gezegd, dat we het moesten laten aanbesteden. Zoo'n eersten keer kan dit nu misschien wel niet goedkooper gaan, maar als straks na een jaar uit de proef blijkt, dat het ruimschoots zoo kan en dat er aan dat werk flink ver diend wordt, dan maak ik me sterk, dat we een volgend jaar wel meerdere inschrijvers zullen hebben en billijker inschrijvingssom zullen krygen." „Daarop zou ik wel nader willen antwoorden," zegt Voorz., „maar dat mag ik niet doen in openbare ver gadering." „Tenzij de nog niet bekende beweegredenen invloed zullen oefenenen op mijne meening," zegt de heer vV. Roggeveen, „ben ik het, voor zoover my nu bekend is, met den heer Meurs eens; de rekening van dat straatschrobben is toch volkomen bekend, en de inschrij vers zullen wel uit goede bron geput hebben. Het komt mij ook voor dat zulk een werk veel goedkooper kan geschieden by aanbesteding. Heeft Wit dus niet inge schreven naar de gestelde voorwaarden, dan is diens inschrijving waardeloos; maar dan blyft de andere inschrijving toch nog geldig. Doch „Dan sluit ik de openbare vergadering", zegt Voorz., „en gaan we in comité ter voortzetting der behandeling van dit punt." Na heropening der vergadering wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en W.het, schrobben dei- straten weder in eigen beheer te houden, - welk voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 3. Vóór de heeren: Buis, Asjes, Vader en Smit; tegen de heeren: Bijpost, Roggeveen en Meurs. „En nu het kaasvervoer?" vraagt Voorz. „Wordt de omvang onzer kaasmarkt zoo min, dat er nu al 12 ct. moet worden betaald?" vraagt de heer Meurs. „Het hangt natuurlijk af van den aanvoer," zegt de heer W. Vader. „Blyft de aanvoer 500.000 kilo dan kan het; ook met 450.000 kilo kan het nog rekening velen; maar daalt het tot 400.000 kilo, dan kost het de gemeente geld." „Maar al zou dat nu iets aan de gemeente kosten," merkt de heer W. Roggeveen op, „dan zou ik er toch voor zyn het dit jaar althans af te wachten. In ioder geval zou ik dan er voor zyn, het aanbod van Breed aan te nemen." De heer C. Asjes ziet niet in dat de toevoer ter kaas markt beter zal worden. Dat is wel jammer, maar het is nu eenmaal niet anders. Het voorstel van B. eri W., om op het aanbod van Breed, ad 12 cent per 100 K.G. te vervoeren kaas, in te gaan, wordt nu met algemeene stemmen aangenomen. Bij de nu volgende rondvraag wy'st de heer Meurs er op, dat aan de Laan, aan het einde van het nieuw gedempte deel, het wenschelyk is, dien kant met eenige leuning af te schieten, daar anders by onbekendheid met den weg wel een of ander daar te water kan geraken. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. in hunne laatste zitting reeds besloten hadden op dat gedeelte eene af sluiting te plaatsen, waardoor derhalve in het door den heer Meurs opgemerkte zal worden voorzien. Hierna werd de vergadering voor gesloten verklaard. Eenige inwoners van Hoorn kunnen U zeggen, waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de eene of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Hoorn hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum ta genezen. Zij spreken er over. Lees dit. Mejuffrouw M. Klein, wonende Pie tershof te Hoorn, meldt ons Geruimen tijd ben ik aangedaan gsweest met eene huidziekte, namelijk een hevigen uitslag en jeuking in het aangezicht. M9n was het er niet over eens,wat het eigenlijk was, dooh wkt ik er ook voor gebruikt had, alles was vruchteloos gebleven. Verlich ting bekwam ik slechts, nadat ik Uw Foster's Zalf gebruikt had. Een paar dagen na de eerste aanwending kon ik reeds verzachting bemerken en veertien dagen later was dit onaangename onge mak totaal verdwenen. Uit erkentelijk heid zal ik dan ook niet nalaten Uw geneesmiddel te recommandeeren, wan neer ik iemand mocht ontmoeten, die op eene dergelijke wijze lijdt. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mej. Klein gehad heeft. Wij waarschuwen tegeu namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor- j komt. Ze is te Schagen verkrijgbaar bjj den heer J. Rotgans. Toezending ge- schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of flO.— voor zes doozen. Gevraagd, om met Kersttijd in dienst te treden die gord kan melken, bij D. DE GR^AF te Callantsoog GEVRAAGD, met Kerstmis: een bij D. BAS, Burghorn, Schagen. Gevraagd; Terstond gevraagd: om met 2 Februari of 1 Maart 1908 in dienst te treden, bij K. BROERS, Kaas- febriek, Lutjewinkel. Gevraagd; om met 2 Februari in dienst te treden bij E VEERMAN, Kaasmaker, Winkel, li a bij G. DE LEEUW, Gediplomeerd Hoef- Gevraagd, in een klein gezin, om zoo spoedig moge ijk in dienst te treden een fatsoenlijke P.Guit den netten stand Lei f tijd tus schen 30—50 jaar. Adres R. BLOEMENDAAL, Groet polder, gcm. Winkel. Wordt gevraagd; bjj G. NOOT te Koegras, Helder. smid te Anna Paulowna. Üi gevrsagd, tegen 8 Februari, bij Jb- cCtfRIEKEN, Anna Paulowna Te koop gevraagd: tevens ook geschikt om bij den weg te rijden, niet te oud. Te vervoegen aan het bureau v. d. Blad. gevraagd, om met 2 Februari in dienst te treden, liefst benedon de 18 jsar, vakkennis geen vereischte, bij F. GROOT, Kaasfabriek „De Volharding", Hoobre- derweg, Beemster. Er biedt zich aan: goed bekend met den Motor. Br. fr. lett. P, Bureau van dit Blad. Particulier kapitaal beschikbaar tegen billijke rente. Br fr. lett, ,W, bur. v. cV blad. Pnilttiluitr ELKE DAG geeft een kiekie. Ver zameld uit alle oorden van ons schoone Nederland, versohaffen zij een heel j jaar genot in huis ELKE WEEK geelt een plaatje in kleurendruk. De kiekjes hebben de grootte van een Ansichtkaart en kunnen verza- mold worden in A 1 b u m s, die tevens verkrjjgbaar zijn. EEN SCHAT van de mooiste beelden uit ons Vaderland krijgt men op deze wijze in zijn bezit. Voorradig bij LAAN - SCHAGEN. VAN 3 V't Estéphe Medoc La Roso Ludon Chateau Malliret Pe it Bourgogne Gravès Blanc Hi ut Sauternes Witte Bergerac N iersteiner Rüdesheimer Oude Roode Portwijn Extra oude Roode Portwijn Oude Witte Portwijn Extra oude Witte Portwijn Fine Old Pale 8herry Goede Madeira Msdeira Superior Vermouth di Torino Pon Brli-ardi (per Liter) Prjjzeii netfo k contant. 0 72 1 35 0.99 0.72 1.08 1.08 1 44 1 08 1 80 0.99 0.90 1 44 117 DF.POT TE SCHAGEN

Schager Courant | 1907 | | pagina 7