7\ Zondag 29 December 1907. 51ste Jaargang. No. 4321 KERSTE' BLAD. INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. ,-05^ A1ÏT, AOEfliitii- LlidbiivlliL Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, woeden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. IVGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Sioreaos aCJH AfJKilf, In tere. Telephoos No. 20. Uitqp»v9P8 TRAPMAN Co. 4. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60 Afzonderlijke nummers 5 Cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen Anna Paulowna, 27 Dec. 1907. Mijnheer de Redacteur! Voor onderstaande regelen verzoeken wy u beleefd plaatsing. Ondor dankzegging, namens het bestuur der gym nastiekvereniging T. O. K. I. D. O., K. VOLDER. In uwe courant van 18 December jl. komt een bericht voor, inhoudende dat onze gymnastiek-vereeniging T. O. K. I. D. O. met dames-afdeeling Kenau Hasselaar is ontbonden; dit bericht berust op zuivere fantasie van uw correspondent, want het is geheel onwaar. De ver- eeniging bestaat uit 17 leden en worden door haar nog steeds met de dames afdeeling op vaste en geregelde tijden de repetities gehouden. Wij raden uw bericht gever, die u dit nieuwtje deed toekomen, in gemoede aan, om in het vervolg wat j uister informatiën te nemen voor en aleer hij dergelijken onzin in uw blad doet plaatsen. Wij stellen er prijs op mede tedeelen, dat dit bericht niet kwam van onzen gewonen correspondent. De Red. Het programma bestond uit1. Offers, tooneelspel in 5 bedrijven door N. J. C. Schermerhorn en 2. Onder- handsche verkoop, oorspronkelijk blijspel met zang in een bedrijf door M. J. Gillissen. Het lokaal was beide avonden flink bezet met toehoorders. "Met zeer veel genoegen werden beide stukken aange hoord. De spelers waren uil stekend voor hunne rollen geschikt en de kamer heeft weder getoond nog over zeer goede krachten te kunnen boschikken. Hoogwoud. Op den len Kerstdag werd de ochtend-godsdienstoefe ning in de Ned. Ilerv. Kerk opgeluisterd door het zang koor „Ons Genoegen" onder leiding van den heer A. Rooker. Gezongen werden de volgende nummers1. Comt, verwondert u hier menschen2. Ontwaakt, loopt her- 1 ders dezen nacht; 3. Herders hy is geboren en 4. Nu zyt wellekome, Jesu lieven Heer. Deze liederen man deed het volgende verhaal. Den 16 November was Eenige bouwgronden van den polder die voor drie fty met vier zijner kameraden in de Golf van Biskaye jaren werden verpacht, brachten f 503.— op. \V leringen. Tot notabel by de Ned. Herv. Kerk van Hippolytus- hoef c.a. werd j.1. Zondag na afloop der morgengods dienst-oefening herbenoemd de heer P. Kaan Czdie deze herbenoeming aannam. Rotkoorts. Do veehouder B. in de gemeente Lemsterland verloor in een pair dagen 4 zyner beste koeien aan eeno kort stondige ziekte. Bij-, onderzoek op do calavers bleek, dat in de ingewanden en andere edele deelen een ver rottingsproces heerschte. Volgens den deskundige had men hier te doen met rotkoorts. Een gedeelte dor in gewanden is voor een nauwkeurig onderzoek opgezon den naar een laboratorium. Op liet kantje af. Men meldt uit Enschedé: Door het direct handelend optreden van den chef der firma N. I. Menko aan de fabriek in de Brinkstraat is een ernstig ongeluk voorkomen. Hjj wist namelijk nog tijdig de toevoerbuis naar den ketel te sluiten, toen deze geopend was tot toelating van water in den ketel die, zonder dat het was opgemerkt, leeg was gestookt en zich dientengevolge in min of meer glooienden toestand hevond. Het springen van den ketel werd daardoor voorkomen. De ketel en de kanalen daarin zyn echter zoodanig verbo gen en getrokken, dat de herstelling hiervan eenige weken zal duren. Overreden. Uit 's-Bosch schryft men aan „Het Volk" van Don derdag Hedenmiddag, ongeveer 2 uur, geraakte het zoontje van den sigarenmaker M. uit de St. Eloystraat alhier, terwijl het zich naar de kerk begaf, onder een locomo tief der Meyerysche tram, die in woeste vaart van het station naar de remise reed. De ongelukkige was let ter! yk verpletterd. Daar het meermalen voorvalt, dat zoo ruw wordt gereden op dezen druk beganen weg, ware het te wen- schen, dat door de bovoegde autoriteiten hieraan paal en perk werd gesteld, te meer, daar men het waar schuwen door middel van de bel nog al eens vérgeet. Soms kan men by het vervoeren der locomotieven naar de remise, jongens van ongeveer 16-jarigen leeftyd als bestuurder zien optreden. Zindelijk. HuisheerU wenscht zeker een woning met bad kamer ParvenuOch, wy hebben geen badkamer noodig. Wy gaan ieder jaar naar een badplaats. Overleden. Toen de tram Heerenveen—Drachton Woensdag 's middags 5 uur te Gorredyk aankwam, vond menden post-conducteur Hielkema bewusteloos tusschen de pakketten liggen. Zoo spoedig mogelyk, werd hjj naar Heeronveen en per brancard naar zyn woning vervoerd, waar hjj door een geneeskundige werd behan deld, doch reeds 's avonds 10 uur overleed. De over ledene stond bekend als een verdienstelijk ambtenaar. Diefstallen. Men meldt uit Amsterdam Het inbrekersgilde heeft ook op de Kerstdagen niet gerust. Toen in den nacht van Woensdag op Donderdag omstreeks 2 uur de familie Van der Plaats, Over toom 402, thuis kwam, vond zij alle kamers in de grootste wanorde. De inhoud van verschillend© kasten lag over den grond verspreid. Behalve eenige zilveren en gouden voorwerpen bleek slechts f9 gestolen, daar de heer Van der Plaats zijn contanten goed verstopt had. De inbrekers bleken aan de achterzijde over de schutting te zyn binnengedrongen. In den tweeden Kerstnacht is in de Van Breestraat ingebroken. Daar werd ongeveer f150 vermist. Hoogwoud. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer Joh. Wagomaker alhier vergunning verleerd voor den ver koop van sterken drank in het klein in zyn huis staande in het Zuidend no. 26 alhier, zoodat het maximum voor deze gemeente weder bereikt is. Hoogwoud. Het onderzoek naar militaire bekwaamheid en licha melijk geoefendheid zal voor deze gemeente te Den Helder plaats hebben op Woensdag den 15 Januari a.s. in het fort Erfprins. Hoogwoud. De gewone Nieuwjaarscollecte voor de armen der Ned. Herv. Kerk heeft dit jaar opgebracht een som van f 140.-. Aartswoud. Zondag- en Woensdagavond gaf de rederijkerskamer „de Hoop" in het lokaal van den heer C. Keyzer haar eerste uitvoering in dit seizoen. getuigden van de uitstekende leiding van den directeur, der Oye, voorzitter van Op den avond van den 2en Kerstdag werden de kin- Generaal, deren der Zondagsschool verblijd door een geschenk en i eenige lekkernijen. De predikant der gemeente vertolde aan het talrijk opgekomen gehoor eene schoone kerst vertelling, terwijl de kinderen der Zondagsschool onder leiding van Mej. l)e Boer en den heer P. Pranger, by den prachtig versierden kerstboom aardige liederen zongen. Xoordsclinrwoude. Tot lid van den gemeenteraad is gekozen de heer J. Duin (lib.) met 186 stommen. De heer P. Zilt, candi- daat der Katholieken en anti-revolutionnairen, verkreeg 98 stemmen. Zuidscliarwoude. Alhier zyn in de laatste 3 weken geen nieuwe ge vallen van typhus meer geconstateerd. In nog slechts eenige huisgezinnen wordt dezo ziekte nog aangetroffen. Men mag den toestand dan ook zeer bevredigend noe men. Wordt nu aan de plaatselijke politieverordening inzake het gebruik van slootwater flink de hand ge houden, dan kan men voorloopig weer gerust zyo. BarMiigerhorii. By de Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Keik zijn op den eersten Kerstdag door het zangkoor „Caecilia" ten gehoore gebracht de 3 Kerstliederen van J. Röntgen „Komt hier bezoecken", „Ontwaakt" en „Herders, hy is geboren" en de bekende Hymne van Silcher„Alles, wat adem heeft, love den Heer!" Het raadsel opgelost Het zonderlinge, dat in de onderscheidingen door den Duitschen Keizer verleend, de aandacht heeit getrok ken, vindt - naar wordt medegedeeld zyne verklaring ineen weglating. Wel is aan den Bur gemeester van Amsterdam, evenals aan don Commis saris der Koningin in Zeeland, mr. Dyckmeester, en aan den chef van het Protocol by hot Departement van Buitenlandsche Zaken, baron Van Hogendorp, do Kroonorde 2de klasse verleend, maar, wat verzuimd W6rd tevens mede te deelen, „met de Ster", dus een hoogere rang, dezelfde welke na 's Keizers bezoek in 1891 aan den toenmaligen burgemeester, mr. Van Tien hoven, werd geschonken. De orde van den Rooden Adelaar 2de klasse (zonder de Ster), die o.a. aan den waarnemenden burgemeester, mr. Heemskerk, ten deel viel, is oen decoratie van lagere orde dan de Kroonorde 2de klasse met de ster. Gebrek aan onderwijzers. By het bjjzonder onderwjjs in Friesland komt ook gebrek aan hulppersoneel, óók aan onderwijzeressen. Ofschoon een salaris van f 100 boven het wetteljjk minimum aan kleine scholen wordt uitgeloofd, krijgt men geen sollicitanten. De staking te Krommenie. Aan de fabriek der vennootschap Verwer wordt rus tig doorgewerkt, terwyl by het aan- en uitgaan der verschillende fabrieken niets bijzonders voorvalt. Een zestal rijksveldwachters zyn weer naar hunne standplaatsen vertrokken. Nekkramp. Een zesjarige meisje te Weerdinge is door de zoo gevreesde nekkramp aangetast en overleden. Korte Kerstvreugde, hy een bevigen storm over booid geslagen en met zeer veel moeite door een Spaansch visschersvaartuig gered en op den Spaanschen bodem gebracht te Figo. Door bemiddeling van een aldaai woonachtigen Hollander was hy geholpen naar Oporto en vandaar door bemid deling van den Nederlandschen consul mot de stoomboot van de Hamburg—Amerikalyn naar Boulogne gebracht. Van Boulogne deed hjj de reis naar Antwetpen door bemiddeling van den Belgischen consul en voorts werd hij met behulp der Antwerpsche politie naar Roozen- daal vervoerd. Van daar ging hy weder met behulp der politie naar Arnhem. Door de hulp van het arm bestuur is hjj eindelijk naar Zevenbergen geholpen. De Crisis. H. M. de Koningin heeft Vrijdagmiddag ten Paleize een oudorhoud gehad met baron Schimmelpenninck van do Eerste Kamer der Staten- Kerstmaal. Het Logor des Heils te Amsterdam, had, evenals vorige jaren, op Tweeden Kerstdag in het Paleis voor Volksvlijt oen maaltijd aangericht voor de allerarmsten. By huisbezoek waren daarvoor 2000 kaarten uitgedeeld. Do toeloop was echter zóó groot, dat eenige hondercen. niet van een kaart voorzien, wisten binnen te dringen, zoodat ongeveer 2400 nooddruftigen, onder wie vele kinderen, gespijzigd werden met hutspot van snij boonen en worst, een sinaasappel en een kerstbrood. Woens dagavond 10 uur was men reeds begonnen met de toe bereiding van dezen reuzenmaütyd, waarvoor niet min der dan 38 mud aardappelen. 600 pör.d snyboonen en 2200 worsten van li ons noodig waren. Do maaliyd werd geopend met gebed, waarna een zangkoor van 225 kindoren en 50 volwassenen kerst liederen zingen. Droevig Kerstfeest. Schipper P. Kooiman, van het rynschip „Bosch en Rijnvaart III" te Rotterdam ging Woensdag met zyn knecht P. van der Meer en zijn 4-jarig zoontje Pieter naar den wal om inkoopen te doen. Te 6 uur keerden zij met een vlieger naar het schip terug, dat op stroom aan boei 8 aldaar ligt. De knecht stond voor in de roeiboot met het kind op den arm, om dit aan de moe der, die naar man en kind stond uit te kijken, over te reiken. Reeds stak do moeder de armen naar haar knaapje uit, toen de knecht, door den schok, dien hy kreeg door het stooten van den vlieger tegen het ryn schip, zijn evenwicht verloor en met het jongetje in de Maas viel. Zwemmende hiold hy zichzelf en het kind eenigen tyd boven water, maar hy werd daarop door een andere roeiboot overvaren en verdween in de diepte. In zinkenden staat liet hij voor de oogen der moeder het kind los, dat in de diepto verdween en verdronk Hyzelf werd, boven water komende, door een paar roeiers met moeite gered en aan boord van de „Bosch en Rijn vaart" gebracht. Het lykje van den 4-jarigen Pieter is nog niet gevonden. N.R.Ct. Een Inlandscli vorst iu Nederland. De Sultan van Assahan zal dezen zomer een bezoek brengen aan ons land. Hy zal daartoe scheep gaan op de boot van de maatschappij Nederland, die op 11 Mei a.s. van Sabang vertrekt, vergezeld van zyn broeders in haren directeur, den heer Wernecke van Den Helder" Bandhara en Tengkoe Moesa, benevens eenige een flinken steun. Bijgestaan door «Miioo niiQttor,tQv.' Heer Hugowaard. Vele kinderen hadden zich den 2den Kerstavond naar de Ned. Herv. Kerk begeven, om het Kerstfeest te vieren. Waar geen plaatsje in het gebouw onbezet bleef kan men opmaken dat ook ouderen vol belangstelling waren. De schitterend verlichte, ryk versierde Kerstboom trok allen aandacht. Nog meer de prachtigè geschen ken, waarmede de opgetogen jeugd het kerkgebouw verliet. Een woord van dank komt toe aan allen, inzonder heid aan de zangvereeniging „Ons Genoegen", die er het hunne toe bijdroegen om hot schoone feest te doen slagen. Een brutaal stukje. Dinsdag hield voor het kantoor en de fabriek der fir ma Blooker waar dezer dagen door het „Trio is in gebroken een rijtuig stil met drie als heer gekleede lieden van verdacht type. Het gezelschap scheen een weinig aangeschoten, en zingend en lachend werd naar het personeel voor de ramen gewuifd, 't Leek, of de „heeren" den boel eens lekkor kwamen uitlachen. Toen da fabrieksdeur openging, reed het rijtuig in snellen draf naar de stad. De politie werd dadelijk gewaarschuwd, opgrond van 't vermoeden met het inbrekerstrio te doen te hebben, dat in brooddronkenheid of mogelijke dronkenschap zulk een gewaagd en brutaal spel speelde. Gezocht wordt nu naar den koetsier van het vrachtje. - Winkel. Door Burgemeester en Wethouders is aan J. Moejes alhier verlof verleend voor den verkoop van alcohol houdenden drank anderen dan sterken drank, voor de kolfbaan van het café "De Zwaan". - Winkel. Het examen ter verkrijging van militaire getuig schriften voor jongelieden uit deze gemeente, die aan het voorbereidend militair onderricht hebben deelge nomen, zal worden gehouden in de Infanterie-kazerne fort Erfprins te Helder op 16 Jan. 1908 v. m. 93/4 uur. Baldadigheid. Vrijdag hielden (zie 2e blad) de werklieden der firma Robert van der Nahmer, bukskinfa^rikantén te Stratum, eeno vergadering met hunne hoofd- en bondsbesturen, ten einde den toestand te bespreken. Na afloop hiervan werd eene conferentie met de pa troons gehouden. Deze leidde evenwel tot geon resultaat. Wei werden eenige vermoedens uitgesproken en eenige namen genoemd, doch alles was zoo vaag, dat hierop volstrekt niet mocht worden gebouwd. Intusschen zet de politie hare nasporingen voort, doch deze heeft tot nog toe geen houvast. De firma v. d. Nahmer houdt hare fabriek daarom voorloopig nog gesloten en neemt eene afwachtende houding aan. Het Zand, Op Zondag 26 December (2en Kerstdag) hadden wy het genoegen de Harmonie Kunstzin van Koegias te hooren in de zaal van den heer P. Ruis. De jonge ver- eeniging toonde, dat er flink was gestudeerd en vindt is dezelfde, die in 1904 samen met den Tengkoe Tengkoe volgelingen. Laatstgenoemde reeds hier te lande vertoefde Besar, den troonopvolger. Sultan Mohammed Hoesin Sjah is in 1853 zyn oom als vorst van Assahan opgevolgd. In handen van den heer G. H. Scherer, den toenmaligen resident ter Oostkust van Sumatra, logde hy den eed af op een akte van be vestiging, welke .later onder resident Michielsen, op 15 Maart 1890, nog werd aangevuld met verschillende be palingen. In d6n jongsten tyd zijn de politieke contrac ten met de verschillende vorsten ter Oostku--t van Su matra aan een herziening onderworpen. De meesten hebben zich tegen die wijzigingen verzet en al onder teekenden zij na eenige tegenstribbelingen het verscherpte contract, ze deden het niet dan met zeker voorbehoud van rechten en onder protest. De Sultan van Deli heeft in verband hiermede nog niet lang geleden gehoor ge- Zekere De R. uit Velp was als milicien ingedeeld als zo0bt blJ den Oou verne ur-Generaal te Bui ten zorg. loteling van de gemeente Rhenen by het 8e regiment D0 ™1S van don Vorst i?f yarniznAn t.« Dnftshnrc Be militaire dienstdezelfde quaestle in betrekking worden gebracht. De hoopt door een audiëntie by Hare Majesteit de Infanterie in garnizoen te Doesburg. De militaire dienst kon hem evenwel niet bekoren, hij wilde vrij wezen 1 sultan „„i,,;;™„ en niet aan een en dezelfde plaats gebonden zyn. Om j Koningin herstel van zy g yg vry te zyn, deserteerde hy en na zyn uniformpakje by een uitdrager tegen een burgerplunje verruild te hebben, ging hy op marsch naar het groote Duitschland. Aldaar begon hy een nieuw leven, het viel hem*evenwel tegen en onze vrye man daalde af in de kolenmijnen, aldaar gevoelde hy dat hy nog niet vry was en zag hy zich gedwongen hard te werken om het leven te behouden. Doch Kerstmis breekt aan. Ook hy' wil van de Kerst- I vreugde genieten, hy snakt naar zijn vadeiland, maar nog meer naar zyne ouders, broers en zusters. De snel trein brengt hem met zyn makkers, de zoogenaamde Hollandsche moffen, naar Arnhem. Wat zag hy evenwel verbaasd op toen hy bij de aan komst van den trein twee veldwachters van zyn dorp ontwaarde. Ze moeten my hebben, dacht hij, doch dat zal niet gebeuren. Nauwelijks staat de trein stil of onze vrye man vlucht over de rails uit het station. De politie krygt lucht van zyn vlucht en in de stilte van den Kerstnacht vatten de twee dienaren post by de woning der ouders van den zich vry wanenden man. Als de dageraad komt en het Kerstmis is geworden, treden zy de woning binnen en vatten den deserteur. In den morgen van den eersten Kerstdag werd hy naar de Willemskazerne te Arnhem gebracht en nu zucht onze vrye man in een cel om na de Kerstdagen voor den krijgsraad gebracht te worden. misplaatst vertrouwen. Een man op zijn doorreis naar Engeland gaf aan een onbekende te Zevenaar 3 bankbiljetten van 50 roebel om die voor hem te wisselen. De onbekende kwam niet terug en heeft zich met het geld uit de voeten gemaakt. Armoede. Wegens verregaande ellende en armoede, hebben, vol gens Het Vaderland, Maandag de bewoners van een huis in do Hemsterhuisstraat te's-Gravenhage, wegens gebrek aan voedsel, hun hond geslacht en opgegeten. Een schipbreukeling? Een 23-jarige matroos kwam Donderdag de hulp der Arnhemsche politie inroepen, om voortgeholpen te wor den naar zyne te Zevenbergen woonachtige zuster. De Onder do Delische vorsten is de Assahan een der meest vooruitstrevende, hetgeen reeds blijkt uit het feit, dat hy zyn zonen een Europeesche opvoeding deed ge ven. Hy is thans ongeveer 47 jaar, man van flink en innemend uiterlijk, die de Nederlandsche taal zuiver spreekt. Sultan Mohammed zal ongeveer een half jaar afwezig blyven. Uit Nederland zal hij teruggaan door Turkije en Syrië, ter bedevaart gaan naar de hsilige plaatsen Medina en Meksca, om vervolgens over Djeddah naar zyn residentie Tandjong Balei terug te koeren. Voorzichtigheid geraden. Men schryft uit Rotterdam Eenigen tijd geleden verscheen in de Rotterdamsche bladen een advertentie, vragende 20.000 arbeiders voor Canada. Met de heerschende werkloosheid schreven natuurlijk velen erop, en die kregen dezer dagen een contract ter teokening thuis met een toelichting. Werd in de advertentie de duur van het werk (spoorwegaan leg) 8 jaar genoemd, uit het contract blijkt, dat men voor 6 maanden wordt aangenomen en als de weersgesteld heid het voortzetten van het werk belemmert, geen loon wordt betaald. Omtrent het levensonderhoud luidt het, dat vele artikelen goedkooper zyn dan hier, behalve kleeding en schooisel. Zeer ongunstig is de volgende zinsnede in het contracl. „De foreman (meestersknecht) of andere beambte be last met den spoorwegbouw, heeft het recht mij ten al len tijde zonder opzegging te ontslaan, indien ik mijnen plicht r,iot vervul". Het Volk. lieer Hugowaard. Als bijzonderheid verdient vermelding dat alhier in den bloementuin van den heer C. Rood een rozenstruik in vollen bloei staat. De plant prijkt met een 25 mooie roode rozen en knoppen en dat met Kerstmis. Heer Hugowaard. De gehouden verpachting van het grasgewas langs dyken en wegen van den polder heeft voor 1908 opge bracht f 7704.50, het vorig jaar was f 7668.- eenige dilettanten uit Den Helder, wisten de opvoerenden van de stamp volle zaal herhaaldelijk blijken van sympathie te ver- werven, en ook wy roepen het muziekcorps een hartelijk tot weêrzions toe. Diefstal uit een militaire brandkast. Men meldt uit 's Gravenhage Naar wy vernemen, is uit de brandkast van het ca- valerie-regiment in de Alexander-kazerne alhier een som van pl.m. f2000 ontvreemd. Alle pogingen, om den da der op te sporen, bleven tot nu toe zonder resultaat. Een mindere, die onder ernstige verdenking slond, heeft zyn alibi weten te bewijzen. Eerst vermoedde men, dat deze diefstal in verband stond met de pogingen, welke dit en het vorig jaar worden aangewend, de cavalerie-kazerne in brand te steken. Thans is men echter van ddze meening terug gekomen en denkt de justitie den dader onder de supe rieuren te moeten zoeken. De nasporingen worden intusschen ijverig voortgezet. Een schoenenfabriek aan de lleiiibrug. Een fabrikant in schoenen, uit de Langstraat,by Waal wijk, heeft het voornemen om aan de Hembrug, tus schen den ouden en nieuwen spoordijk, een schoenen fabriek met arbeiderswoningen te bouwen. Deze fabriek zou in hoofdzaak militair schoeisel fabriceeren en om die reden subsidie van Rijkswege ontvangen. (Tyd.) Noord-Zype. Naar men uit goede bion verneemt, bestaat by enkele veehouders in de N.-Zype, het plan, om tot de oprichting eener controle vereeniging te komen. Burgcrbrug. Donderdag 26 December gaf de rederijkerskamer „Eensgezindheid", ter gelegenheid van de opening der nieuw aangelegde acetyleengasverlichting, eene openbare uitvoering, Biersteker. De zaal Goochelaar' blijspel in in de keurig verlichte zaal van den heer was goed bezet. Opgevoerd werden„De drama in vier bedrijven en „Altijd Thuis" één bedrijf. De vertolking kan over het algemeen goed genoemd worden, al waren erook kleine aanmerkingen te maken. Intusschen mag hier mot alle recht beweerd worden „Eensgezindheid", ga onder goede leiding met nog meer opgewektheid en degelyken stu- dielust voort en ge zyt op weg om plaats to kunnen nemen in de ry van goede kamers! -- Dirkshorn. Woensdag (len Kerstdag) jl. gaf hel fanfarecorps „Onder Ons" alhier, onder directie van den heer K. Kos, zyn aangokondigde uitvoering in het lokaal van don heer Th. IJff. De zaal was tot in alle hoekjes bezet, trouwens over slecht bezoek heeft „Onder Ons" nimmer te klagen. Het programma bestond uit een zestal nummers, uitge voerd door het fanfarecorps. Deze werden achtereen volgens goed afgespeeld. Daarna werden drie nummers op verdienstelijke wyzo gegeven door hot Symphonie- orehest: bestaande uit piano, 2 violen, cornet a piston en contra-bas, uitgevoerd door do heeren: K. Kos, S. Schut, A. P. Blaauw, A. Kos en niej. A. Kos, en verder nog eenige soli voor piano door den heer A. Kos. de opbrengst I Behalve de muzieknummers, bevatte het programma nog voordrachten, welke door de heeren S. Schut, M.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1