een Me Di HARDRIJDEN in Kaasmakersknecht CONCEKT, een Huishoudster, Notaris Backx Z W A NE N, Notaris Backx Bouwterrein met Hindernissen, te Barsingerhorn. Verificatie-vergadering. te Nieuwe Niedorp, Landbonwkaik in tersehilMe soorten. V. F. STOEL iZOOS. Alkmaar. te Nieuwe Niedorp, Tot Inboedel behoorende Goederen, een Boerenmeisje, ADVKRTENTIEN. Getrouwd: C. LANGE en M. VRIES, Winkel, 26 Dec. 1907. P. 8. VRIES en G. 8PAANS, Winkel, 29 Dec. 1907, die, mede namens wederzijdsche Fa- miliën, hunnen hartelijken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Alida Johanna Pool, Hf den werden wij ten zeerste getroffen door het afsterven onzer innig geliefde Dochter en Zuster ANNA, na een smartelijk lijden van 15 weken, in den hoopvollen leeftijd van 13 jaar en 2 maanden. Hatr diepbedroefde Ouders, M v. twuijver. N v twuijver-Kuiper. St Msarten, Dec. 1907 gevraagd, om 2 Febr. in dienst te treden, bij P. 8KVENHUIJ8EN, Barsingerhorn Gevraagd: ook instaat te bedienen, bij A. BI SR, Café Het Vosje", Marktplaats, Beha gen. GRASLAND, Bouw- en Grasland, IJs en weder dienende, op Woensdag 1 Jan. '08, op Zondag 5 Jan. 1908, op Dinsdag 14 Jao. 08, een best span bij G 8LOTEMAKER, Schagerwaard. op Woensdag 15 Jan. '08, Prijs f 1.en f L90. TRAPMAN Co., Laan, Schagen. Het Geïllustreerd Zondagsblad verschijnt elke week in 8 10 pagina s met tal van illustratiën en belangwekkender tekst m n Men verzuiijie niet bovenstaand inteekenbiljet in te vullen. Men abon n eert zich op het Geillustre ird zondagsblap bu dem uitgever van dit blad: wenscht^d'oor66" geJukki8 Nieuwjaar Veroordeeld wegens moord. Voor de Haagsche rechtbank had zich Maandag te rantwoorden A. S., een 22-jarig verver, beklaagd op den l/en September j.1., te Zoeterwoudo, opzettelijk J. E. A., een meisje met wien hij omgang had, met een revolver te hebben doodgeschoten, door haar het wapen met scherp geladen, tegen den linkerslaap te drukken en af te schieten. Volgens de deskundigen, de drs. J. Boeke en J. P. L. Hulst, met de sectie van het lijk belast, is de dood van het meisje een gevolg geweest van het schot. Gelijk men zich herinneren zal, werd op den 17den September des morgens om kwart over zes. in een laantje onder de gemeente Zoeterwoude door den brigadier der rijksveldwacht P. V. het lijk van het meisje gevonden tn daarnaast, zittende de bekl. bloedende uit den mond en met bloed aan de handen. In een der zakken van den jongen man, bevond zich een revolver met 5 leege hulzen. Nadat het getuigenverhoor, dat niets bijzonders op leverde, was afgeloopen werd de bekl. gehoord. Deze verklaarde dat hij hoewel hij gehuwd was en drie kinderen had, liefde had opgevat voor J. E. A. Na eenigen tijd met haar omgang te hebben gehad, waar door de liefde was aangewakkerd, had het meisje hem geschreven, dat er een einde moest komen aan hun verhouding, waarop hij geantwoord had, dat hij te veel van haar hield en dat, als zij scheiden moesten zij van de wereld moest, daar hij zonder haar niet meer leven kon en den dood verkoos boven het leven. Hij had daarop bij een geweermaker te Leiden een revolver gekocht met G kogel- en 6 hagelpntronen voorgevende dat lu-i wapen bestemd was voor zijn zwager om ratten te schieten. Daarop had hij het meisje verzocht des avonds aan de Vliet te komen hetgeen zij gedaan had Daar waren zij samen in het gras gaan zitten zij met haar hoofd in zijn arm. Zonder een woord te wisselen had hij de met zes kogels geladen revolver uil zijn zak gehaald, het wapen tegen het hoofd van het meisje gezet en afgedrukt. Het meisje had pven getrild, doch was dadelijk dood. Daarop had hij, bekl.. de revolver in den mond gezet en afgedrukt, waarop hij hevig was gaan bloeden en bewusteloos was ge worden. Tegen den morgen was hij weer bijgekomen en zag het meisje dood naast hem liggen. Zóó werd hij door den brigadier der rijksveldwacht gevonden. Wegens moord vorderde het O. M. de veroordeeling van den bekl. tot twaalf jaren gevangenisstraf. Dat gebeurt nog al eens. rijdugmorgen werd te Arnhem, een 75-jarige dame uit Deventer, die daar bij familie logeerde newuste- loos te bed gevonden, tengevolge van het ontsnappen van gas uit de leiding. Hoewel alle pogingen in het werk werden gesteld het bewustzijn weer op te wekken mocht dit niet gelukken. Zaterdag is zij overleden. Brand. Te Den Helder woedde Zaterdagavond een vrij ern stige brand in de galanteriezaak De Allemansgading, van den heer Vrieslander, in de Breewaterstraat. Dooi de vorst werd het blusschingswerk zeer vertraagd, maar niettemin had men met stralen van de waterleiding het vuur spoedig bedwongen. Brand- en waterschade, die belangrijk zijn, zijn door verzekering gedekt. Ze gappen als raven. Uit Amsterdam meldt men Het politierapport vermeldt weder een 5-tal inbraken mot diefstal. Zoo werd in de Kuiperstraat in twee verschillende peroeelen ingebroken. In het eene werd uit een brandkast f80 gestolen en in het andere werd niets vermist. Daarentegen nam de politie bij ver schillende goud- en zilverkashouders alhier een partij gouden voorwerpen in beslag, te Hilversum ontvreemd. De dief werd door de kashouders herkend. Onze afgetreden .Ministers Van een drietal der Ministers, van ons tegenwoordig cabinet, dat aan de Koningin zijn ontslag heeft aange boden, schrijft het Hbld. het volgende Mr. Theodoor Herman de Meester, de samensteller in elk geval het hoofd van het afgetreden Ka binet, is 5fi jaren oud; in 1851 werd hij te Harderwijk geboren; hij promoveerde in 1875 en werd hetzelfde jaar reeds aangesteld als adjunct-commies van de prov. griffie in Overijsel. In 1885 volgde zijn benoeming als secretaris van de gem. Groningen; in 1892 verhuisde hij naar de residentie om op te treden als administrateur der generale thesaurie bij het departement van finan cien; in 1898 werd hij vice-president van den Raad van indië. In 1905, toen hij hier te lande met verlof was, en juist op het punt stond naar Indië terug te keeren, werd hij uitgenoodigd als kabinetsformateur op te tre den. Hij koos voor zijn deel de portefeuille van finan ciën. In tegenstelling met dr. Kuvper, die den titel voerde van Minister-president, was de heer De Meester slechts lijdelijk voorzitter van den ministerraad. Kenmerkende eigenschapvoorzichtigheid en wijs be leid, blijkende uit de bekende heffing van 10 opcen ten op vermogens- en bedrijfsbelasting, toen hij een te groote stijging in uitgaven verwachtte. Bij de Staal-crisis kenmerkte zich zijn optreden door kordaatheid. Van het samenstel van maatregelen door hem voor gesteld, om 's rijks middelen duurzaam te versterken, ten einde het Kabinet in de gelegenheid te stellen, zijn sociale wetten tot stand te brengen, is door hel ontijdig einde van het Kabinet niets gekomen. Wat de heer De Meester als ex-excellentie gaat doen? Is er voor iemand van zijn financieelc capaciteiten niet weer een plaats in den Raad van Indië te vinden? Mr. P. Rink is even oud; werd in 1851 te Tiel gebo ren; promoveerde in 1874 en vestigde zich als goed burger "in zijn geboortestad, in welker vroedschap hij zich spoedig een zetel verwierf. Later werd iiij benoemd tot lid van de Provinciale Staten; in 1891 koos Aruhem liem als lid voor de Tweede Kamer. Was een van de voormannen der Lib. Unie, bewerkte als zoodanig het bekende kiesrechtrapport met mrs. Patijn en De Kan ter. Als bekwaam pleitbezorger voor het blanco-artikel werd hem de portefeuille van Binnenl. Zaken toever trouwd, en reeds bij zijn eerste optreden in de Eerste Kamer verdedigde hij het standpunt van het Kabinet in zake het kiesrecht met de hem eigen scherpzinnig heid en slagsaardigheid. Rekend is de rede, waarmee hij de commissie voor de Grondwetsherziening instal leerde en waarin hij die commissie formeel volledig vr. heid liet, inderdaad haar een wel omschreven prograri san werkzaamheden voorlegde. Als tegenstander van de Drankwet, vooral san de verscherping dier wet door dr. Kuvper, svist hij nog kort vóór de thans ingetreden crisis een verzachting dezer wet tot stand te brengen, om aan „zetbazen de uitoefening der „Vergunning" mogelijk te maken. Het Onderwijzers-Salariswetie, mede kort te voren door hem in 'veilige haven gebracht, werd door de belanghebbenden als een onvoldoende tege moetkoming beschouwd. Zijn begrooting svist hij, of schoon de oppositie hem fel bestookte, op handige svijze te verdedigen, zoodat hij bijna geen échec \op het parlementair slagveld te boeken had. Zal mr. Rink ambteloos burger ssrorden? Zijn sverk^ kracht en leeftijd zouden het niet doen denken. En svellicht zal de Tielsche balie hem sveer in haar mid den kunnen begroeten. Mr. E. O. van Raai te, niet minder als scherpzin nig jurist bekend, promoveerde in 1861 te Leiden, ves tigde zich te Rotterdam als advocaat, werd in 1873 rijks advocaat. Verschillende jaren svas hij wethouder van financiën van die gemeente. Onder zijn svelhouderschap werd een inkomstenbelasting tot stand gebracht. Tn 1897 werd hij lid der Tss-eede Kamer, hij sloot zich in 1901 aan bij de toen ontstane Vrijzinnig-Democratische Partij. Aan zijn initiatief als Kamerlid was te danken de wijzi- ging in de regeling van het getuigenseihoor in bur gerlijke zaken, om aldus het ideaal s-an „snel en goed koop recht" een stapje naderbij te helpen komen. Verleden jaar ontkwam de Minister als door een wonder aan de kogels, door oen krankzinnige op hem afgeschoten. Mr. Van Raalte zien wij natuurlijk sveer naar Rot terdam verhuizen? Ook daar dan sveer een aanwinst Ivoor de balie. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, in den ouderdom van ruim 77 jaren, onze geliefde Zuster, Tanteen Aanbehuwd-tante, Mevrouw Wed. van den Heer Ph. DE HEER. Namens de Familie, A. LANGHREIS C. Th. POOL Behagen, 30 Dec. 1907. Algemeene kennisgeving. Te huur, voor een jaar, bij inschrij ving, ruim 3 Hectaren en ongeveer 1 Hectare te Nieuwe Niedorp, aan het Paadje, voor heen in gebruik bij J. DIJKMAN. Briefjes met afzonderlijke opgave voor huur van beide stukken en van de bor gen, in te leveren vóór Woensdag 8 Januari 1908, bij een der bestuurders van de Doopsgezinde Gemeente te Nieuwe Niedorp. 1U des namiddags 2 uur. HET BESTUUR. te geven door 't Harmoniegezelschap T- o- 3st- x- x)- o- te Barsingerhorn, met medewerking van den Heer VAN DER LEE van Den Helder, in 't lokaal van den Heer P. Scheringa Entree 50 Cent Aanvang 7 uur. De verificatie-vergadering in het fail lissement van HARTOG VELLEMAN, winkelier, wonende te SCHAGEN zal worden gehouden op Woensdag 5 Februari 1908, des voormiddags 11 */4 uur, in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar, terwijl de schuldvorderingen bij ocdergeteekende moeten worden ingediend vóór 18 Januari a.s. De Curator, COHEN 8TUART Gevraagd: bij P. WARTENHOR8T te Petten, zal publiek verkoopen, des avonds 6 uur, in het Koffiehuis „de Roode Eenhoorn" den sedert jaren met succes gedreven met WOONHUIS, 2 SCHUREN en ERF te Nieuwe Niedorp, aan de Hoogzijde, groot 4 Aren, 15 Centiaren, stalen MOTORVRACHTBOOT „De Voorwaarts", groot 211/2 fon, met toe- behooren, en stalen LICHTER8CHUIT „De jonge Jacob", groot 19 '/4 ton. Bchoorende tot de nalatenschap van Mej. de Wed. JONKER-geb. steen. Dadelijk te aanvaarden. Te koop: Jl>. Galis en Echtgenoote Winkel, 1 Januari 1908 p.f. !H? II te koop gevraagd, door T. BLOM, Nes, Schagen. zal publiek verkoopen, des voormiddags 9 uur, in de herberg „de Roode Eenhoorn" Goud en Zilverwerk, Handwagens, Krui wagens, Schoppen, Manden, Slede en verder Gereedschap, benevens de dan voorradige Steenkolen, Turf en Hout. Broeder bij biljetten. Behoorende tot de nalatenschap van Mej. de Wed. JONKER-geb steen. Daags te voren te bezichtigen. G. Snip en Echtgenoote. Schagen, 1 Jan 1908. pi. Compliment van den dag. Gebr. Van Nuland, Manufacturen. Anna Paulowna, 1 Jan 1908. T. Vader en Echtgenoote. Schilder. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. W. Mul. A. Mul - Visser. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. K. Stapel en Zoon Coiffeurs. Winkel, 1 Januari 1908 p.f. Het compliment van den Dag aan mijne begunstigers, vrienden en bekenden in 1908. K. Engel, Handel in Scheeps- en Visscherijartikelen. Touwwerk voor den Landbouw, enz. Soliedste adres voor gemaakte zijden fuiken in alle kwaliteit en grootte. Kolhorn, 1 ffanuari 1908. L. Kaper D. Kaper—Groenveld. Kolhorn, 1 Januari 1908 p.f. J. Potgieser en Echtgenoote. Graft, 1 Jan. 1908. p.f. J. Schermerhorn, C. M. Schermerhorn—Kieft. St. Maarten, 1 Jan. 1908. p.f. J. Langedjjk. G. Langelijk—Van Zoonen. Anna Paulowna, 1 Jan. 1908. p.f. Wed. T. La n tred ijk—Bruineman. Anna Paulowna, 1 Jan. 1908. p.f. A. Bier en Echtgenoote. Café ,'t Vosje". Schagen, Markt, 1 Jan 1908. p.f. VOORRADIG bij Er wordt gevraagd: 15 of 16 jaar oud, liefst kunnende mel ken of het willende leeren, bij Wed. W. BOS, Ht. Maartensbrug. 0,0,0,0,0,0, o.o^.o.c.o, *,0|o|0,o|0|o,„i0i..y.. te koop aangeboden, gelegen in het midden der gemeente Oudkarspel, aan de Westzijde der straat, alsook een oud Huis voor afbraak. Brieven aan her Bureau van dit Blad onder No. 17. D* onder gelee kende wtmjuJti geregeld t» oni vangen lui tegen dm pryi alt aan hel hoofd non dal klad vermeld WOONPLAATS NAAM Nieuwjaarsgroet aan Familie, Vriendenen Bekenden van P. Breed Cz. en Echtgenoote. Prot. Weeshuis, Wormerveer, 1 Jan '08. Wed. B. Visscher, in Kruidenierswaren. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. De beste wenschen voor 1908 van II. Kaper Lz. en Echtgenoote. Kolhorn, 1 Jan 1908. B. Otsen en Echtgenoote. Kolhorn, 1 Jan 1908. p.f. Aan onze Begunstigers veel heil en zegen. J. Hoep Wi, Timmerman en Echtgenoote. Anna Paulowna, Koningsweg, 1 Jan '08. 't Compliment van den Dag. H. van Keulen en Echtgenoote. Oudesluis, 1 Januari 1908. M. Gielens en Zoon, wenschen hun vrienden en begunstigers veel Heil en Zegen. Schagen, 1 Januari 1908. De beste wenschen voor 1908. Schipper J. Kant en Echtgenoote. Dirkshorn, 1 Januari 1908, Veel geluk in 'tNieuwejaar toegewenscht aan mijne begunstigers en vrienden van Bar singerhorn en Omstreken. D. Keesman. Weere, Winkel, 1 Januari 1908. Uitspanning „De Zwarte Os", Dijk, Alkmaar. A. Bas en Echtgenoote wenschen hun geachten begunstigers, vrien den en buren een gelukkig jaar toe. 1 Januari 1908. Veel Heil en Zegen aan al mijne klanten, vrienden en familie in het Nieuwe jaar. P. Kossen A. Kossen—Schouten. Harenkarspel, Kalverdyk, 1 Januari 1908. Mijne beste wenschen aan familie, vrienden en bekenden. M. 1'. Vethmau, La Paz Bolivia (Zuid-Amerika). 1 Januari 1908. Veel heil en zegen aan familie, vrienden en begunstigers, A. Wiggers en Echtgenoote. Anna Paulowna, 1 Jan. 1908. p.f. T. Sehultemaker. Anna Paulowna, 1 Jan. 1908. p.f. Een voorspoedig Nieuwjaar toegewenscht aan begunstigers en vrienden, Jb. Stins, Vleeschhouwer. Anna Paulowna, 1 Jan. 1908. p.f. C. Grin en Echtgenoote. Wieringen, 1 Jan 1908. p.f. Wed. J. Wigbout Jz. en Zoon. Wieringen, 1 Jan 1908. p'f. D. Lont Dz. en Echtgenoote. Hötel. Wieringen, 1 Jan 1908. p.f. M. Jb. Mostert, Gem.-Ontv. Wieringen, 1 Jan 1908. p.f. Aan familie, vrienden en begunstigers, veel heil en zegen toegewenscht door N. Wageiuaker en Echtgenoote. Hipp., Wieringen, 1 Jan 1908. Een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers, D. Lont Jz. en Echtgenoote, Metselaar. Wieringen, 1 Jan 1908. Bij de intrede van het nieuwe jaar wenschen wjj familie, vrienden, kennissen en begunstigers heil en zegen. S. de Vries Cz. en Echtgenoote. Haukes, Wieringen, 1 Jan 1908. Jb. Mostert Sz. en Echtgenoote. Wieringeii, 1 Jan. 1908. p.f. Compliment van den Dag. J. Zwart en Echtgenoote. Vlas- en Korenbeurs. Anna Paulowna, 1 Jan 1908. p.f. P. Stadt en Familie. Wieringerwaard, 1 Jan 1908. p.f. De ondergeteekenden wenschen hun geachten vrienden en begunstigers een geluk kig Nieuwjaar. G. Molenaar en Echtgenoote. St. Maartensvlotbrug, 1 Jan 1908. D. Wit, Scfiilder en Behanger. Schagen, 1 Jan 1908. pi. Th. Roep en Echtgenoote. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. KoUm», i id SSt^- toege- F. B. II. Schene, Tailleur. Schagen, 1 Jan 1908 p.f. Wed. K Den<js en Familie. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. J. Winkel. C. Winkel—Trapman. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. Jb. Schrijver, Vrachtrijder Dirkshorn-St. Maarten-Schagen. 1 Jan 1908. p.f. Corn. Kos Pz. en Familie. A.dam, Damrak 18, 1 Jan 1908. p.f. B. de Boer en Echtgenoote. Zaandam, Otterspad 5, 1 Jan 1908. p.f. P. Trapman. A. C. Trapman—de Wit. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. K. Kerk meer. N. Kerkmeer—Nieman. Schagen, 1 Jan 1908. p.f. A. van Twuijver en Echtgenoote. Lotendebitant. Schagen, 1 Jan 1908. pi. Compliment van den Dag, D. Beers Gz., beurtschipper. Kolhorn, 1 Januari 1908

Schager Courant | 1908 | | pagina 3