Halfwas «f gevorderd Leerling Predikbeurten. Zondag 12 Januari 1908» Marktberichten. INGEZONDEN. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. AdverteatiêB. S. Wijker-de Boer. Cornelis Bakker, Dankbetuiging. Marine, bracht een laatst saluut namens de vele makkers van den heer Schouten. Toen speelde de Harmonie het Adieu, allen defileerden langs het graf, brachten hun adieu aan den afgestorven vriend ou weg i3 Schouten uit onze rlagelyksche sleur en beslommering maar niet weg uit ons leven, niet weg uit onze herinnering en ons herdenken hy biyft voor Schaden een man, aan wien wy allen met groote erkentelijkheid zullen biyven denken. Hy ruste in vrede I Ondersteuningsfonds. Door de onderwijzers en onderwyzeres aan de Gemeenteschool albier is over 1907 aan vrywillige bijdragen f 10.80 aan het ondersteuningsfonds van den Bonci van Nederl. Onderwyzers bijgedragen. Pensioen. De heer F. Gielen, onderwyzer aan de R. K. school alhier, beeft tegen 1 April pensioen aangevraagd. De beer G. was eerst 8 jaar onderwyzer te Rotterdam, waarna hy 36 jaar in onze gemeente doorbracht. Ijskelder. Onze afdeeling van „het Witte Kruis" heeft van de vorst gebruik gemaakt, om den yskelder met flinke blokken ys te vullen. Jlarkt-aanvoer in 1907. In het jaar 1907 werden op onze weekmarkt o. m. de volgende aanvoeren aangebracht: Paarden422, veulens 105, totaal 527 stuks. Runderen 374 stieren, 3258 gelde koeien, 2413 vette koeien, 2296 kalfkoeien, 833 vaarzen, 114 pinken, 916 graskalveren, 2965 nuchtere kalveren, totaal 13169 stuks. Schapen170 rammen, magere schapen 1768, vette schapen 14506, overhouders 19393, lammeren 9380, totaal 46217 stuks. Varkens710 magere varkens, 2157 vette varkens 3828 biggen, totaal 6695 stuks. Concert-Tuin. Zondagavond gaf de heer J. C. Tuin, solo-violist te Haarlem, met medewerking van de heeren Carel Philippeau, tenor te Haarlem en H. Wilhelmus, pianist te Bloemendaal, een concert in de concertzaal van den heer J. Vader Az. Goed geteld, waren we daar - publiek, concertgevers, de kellner en de verslaggever,—met nog geen veertig in getal. Treurig en ontmoedigend maar begrüpeiyk. Onbekendheid der concertgevers - ys onvoldoende bekendmaking enz., dit waren redenen te over om de leege zaal te waarborgen. Heel veel hebben de afwezigen ditmaal niet gemist: het gehalte van het geschonkene was maar even boven het middelmatige. De violist niet onverdiensteiyk maar mat, niet meesleepend, niet steeds zuiver. De pianist met veel aplomp— vaardige techniek veel gevoel. we bedoelen evenwel van eigenwaarde. De zanger tenor een tenor geweest missch ien. Met de pauze naar huis 1 Schatter Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 5 stapels kaas, waarvan 5 stapels kleine kaas, hoogste prys f 27.—, 0 stapels commissie f 0 stapels middelbare f Aan gewicht 3028 K.G. NEDERLANDS! II HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Herman. Zuid-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Met, St. Maartensbrug. Doop. Idem, 's av. 6.30 uur, Ds. Met, Burgerbrug. Noord-Zype, geen dienst. Idem, 15 Jan., 's av. 6.30 uur, Ds. Engeikes, Schagerb. Kol hom, voorm. 9.30 uur, Ds. Engeikes. Valkoog, Ds. Tinbolt. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Scholte. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Idem, 15 Jan., 's av. 7 uur, Ds. Van Loon. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. De Boer. Harenkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. Damsté, Kerkeb. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Noord-Zype, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., Oudesluis. Wieringen, Ds. Onnes, Hippolytushoef. Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Barsingerhorn, v.m. 10 uur, Ds. Kooiman, Barsjngerh. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN ten behoeve van de Nedcrlaiidsch Hervormde Kerk: Donderdag 9 Jan., 's av. 7.30 uur, Bybellezing. Zondag 12 Jan., voorm. 10 uur, J. L. van Grasstek. Alkmaar, 6 Januari 1907. 3 Koeien en ossen f230.- a280.-, 28 vette kalveren f 40.— a 125.- per Ned. P. f 0.80 a 1.—, 18 nuch tere idem f 8.— a 20.— 268 vette schapen f 20. - a 34.—, 375 vette varkens f 0.38 a 0.48 per P., 7 magere idem f 14.a f 17.—. Purmerend, 7 Januari. Aangevoerd 204 runderen, waaronder 144 vötte, 62 a 75oont per kilo, prijsh. matig. 60 melke-en gelde-f 130 a 240 per stuk, prjjsh. m. 4 stieren, 58 vette kalveren 80 a 100 ct. por kilo, handel matig, 154 nuchtere id. f 11.— a 23.— per stuk, handel matig, 14 paarden, 1527 scha pen f 25.— al34.—prijsh. stug,450overhouders f 18. a 26, prysh, stug, 395 vette varkens 45 a 49 cent per kilo, handel matig, 26 magere dito f 12 - a 16.— per stuk handel stug, 163 biggen f 4.— a f 8.— per stuk, st 62 ganzen f 2.90 a 3.15, 26 zwanen f5. a 6.— 20 mand appelen fl.50 a 2.—, - md. pe en f0. - aO. Kaas. Kleine f30. -, middelb. f 29.-, 0 Goud- che f a aangev. 63 stapels, handel vlup. 10Ó1 K.G. boter f 1.30 a 1.40, k'peieron f6.— a 5.75 0 kalkoenen fo Geachte Red.1 Wil me s.v.p. eenige plaatsruimte in uw blad afstaan, om iet8 te zeggen ter aanbeveling van een goede zaak. By voorbaat m'n dank voor de betoonde gastvrijheid. De goede zaak, door my bedoeld, is de „Gezinsver pleging" in de Classis Alkmaar. Eigenlijk schijnt me aanbeveling haast overbodig, aangezien ze zich in deze omgeving reeds honderden vrienden heeft gemaakt. Warme belangstelling werd hier reeds gewekt by hare geboorte; met vreugde werd de groei er van gadege slagen en als ik me niet bedrieg zullen velen er iets toe willen bijdragen haar tot volle ontwikkeling te brengen. Van verschillende zijden is in die richting reeds gewerkt. Deze hield zich bezig met leden te werven, gene zamelde giften in, anderen weer gaven op andere wyze hunne krachten ten beste tot steuD dezer zoo schoone en nuttige zaak. Dezer dagen werd door de heeren Ds. Van Meurs, Eecen en Kroon te Oudkarspel 't initiatief genomen voor ten uitvoering in onze gemeente ten bate der „Gezins verpleging." Door zich de medewerking te verzekeren van het Symphonie-gezelschap „Sempre Crescendo" en der Dames-Gymnastiekvoreeniging te Oudkarspel, als mede van het Gemengde- en het Kinderkoor alhier onder leiding van den heer Stieltjes, zyn genoemde heeren gelukkig geslaagd in de samenstelling van een zeer af wisselend en naar het ons toeschijnt veel belovend programma. Dames-leden van „Ons Genoegen" alhier, zullen Hugowaard's ingezetenen lijsten ter inteekening aanbieden, opdat op een behoorlijk bezoek zal kunnen worden gerekend en de uitvoering inderdaad de „Gezins verpleging" ten goede zal komen. Dat velen onzer inge zetenen door inteekening blyk mogen geven, mede wat te gevoelen voor het schoone doel der „Gezinsverpleging." S. BRUGMAN. Heer Hugowaard, Jan. 1908. vrouw, zyne twee kinderen en zyn inboedel op een kar van Peiskretscham naar Mikulscbütz, in Silezië. Toen men in Mikulscbütz, aankwam en de kinderen van de kar tilde, waren deze allebei doodgevroren. Te Kassei is de dertigjarige dochter van een dominee ongelukkig aan haar einde gekomen. Op Oudejaars avond, m-t klokslag twaalf, liep zy in een wanhoops- b6vlieging door de tierende, zingende menigte naar de Karlsaue en den oever van de toegevroren Fulda. Om zich te verdrinken, sprong zy in een byt. Maar zy bleef tus8chen de schotsen hangen, zoodat het hoofd en schouders boven het water uitstaken. In die houding bevroor zy, terwijl de Nieuwjaarsklokken luidden en het vuurwerk pofte en knetterde. Zaterdag heeft men haar Iyk pas gevonden het moest met bijlen losgehouwen, worden. Een treinaanval. In den nacht op Zaterdag heeft een bende van om streeks vijftig roevers by het station Karjasy van den Transkaukasischen spoorweg op een posttrein een ver- metelen aanslag gedaan, die echter zyn doel niet be reikte. De roovers hadden een gedeelte van de rails opgebroken. De posttre n, die 2,000,000 roebels vervoerde, werd voorafgegaan door één met een militaire wacht. Deze laatste ontspoorde, en zever, soldaten werden daarby gewond. De andere militairen openden geweervuur op de roovers, die hun antwoord niet schuldig bleven, maar, merkende dat zy hun doel gemist hadden de post trein was namelyk op het hooren van 't rumoer niet verder gereden, een goed heenkomen zochten. Des ochtends vond men op een naburige spoorbrug een helsche machine, geweerpatronen en verbandmiddelen, welke de roovers vermoedelijk in den steek hadden gelaten op hun nachtelijke vlucht. Van een gevaarlgk beroep. De visschersvloot van de Fransche plaats 8t. Pierre- Miquelon, die in den regel de wateren van New Found- iand bevischt, heeft een ongelukkig jaar achter den rug. Zy verloor 10 schepen en 250 man. Een van de oor zaken wordt gezocht in het misdadig uitsturen van onzeewaardige schepen. Genoemde vloot had in het jaar 1900 een nog grooter verlies te boeken toen ze 22 vaartuigen mot 298 man verloor, als gevolg van hevige orkanen. Behalve stormen, is het ys een gevreesde vijand. De schepen komen dikwijls met ijsbergen in aanvtring of worden door ysschollen ingesloten en ver nield. Daarby komt dat de g:oote atlantische passagiers booten menig visscherman het leven benemen. Die booten welke van Canadeesche havens komen of er heen gaan, moeten het visscherygebied kruisen. Het groote verlies aan menschenlevens verklaart zich daar door, dat de visschers die by het gebruik van sleepnet ten in open booten moeten dry ven, in den nevel dikwerf van hunne hoofdschepen afdreven en door stoomers werden overvaren. Ellende. Te New-York heerscht groote ellende; het aantal werkloozen is daar buitengewoon aanzienlijk. In de volkswijken in het oosten is thans een staking uitge broken onder de „huurders". D. w. z. bonderden weige ren daar hun huishuur te betalen, die, zooals ook elders kan worden waargenomen, betrekkelykerwys gesproken voor de armere klassen veel hooger is dan voor de meer gegoede. Papoeasche zindelijkheid. Wy Nederlanders hebben in het buitenland den naam van het zindelykste volk der aarde te zyn wat de zindelijkheid op onze huizen en straten betreft wel te verstaan. Men zal dan ook vreemd opkijken by het lezen van de volgende regelen (aan het dagboek van een explorateur op N. Guinea, gelyk het Bat. Nbl. dit geeft, ontleend) waarin verhaald wordt, hoe Papoea's aan een troepje Nederlandsche onderzoekers een lesje gaven in de zindelykheid. Hoe „vuil", zoo lezen wy, ook de eerste indruk is, die de Papoea maakt, de grond, de bodem in z'n huizen en kampongs is zindelijk. Al het vuil wordt opgeveegd en weggebracht of verbrand. Beschamend voor ons was het, toen we na in een verlaten kampong gebivakeerd te hebben en 's morgens in de haast weer opgetrokken te-zyn, eenige dagen later in de kampong terugkeerende er de bewoners aan troffen Alles was netjes opgeruimd en men wees ons op een grooten hoop vuil, alsof men, zacht verwijtend, zeggen wilde: dat is van jelui. Omkeer in de temperatuur. De keer, die in de temperatuur is gekomen, is in sommige streken van westelijk Duitschland zeer scherp geweest. Te Kassei vroor het Zaterdag 18 graden, maar Maandag was het ettelijke graden, in Wilhelmshöhe zelfs 16 graden boven het vriespunt. De bladen brengen nog allerlei berichten over vorst en ys en de daardoor gemaakte slachtoffers. De vorige week hebben zich in Belgié meer dan 20 plotselinge sterfgevallen voorgedaan, die men op rekening der koude stelt. Schip gezonken. BREST, 6 Jan. De stoomketels van het Argentynsche schip „Imparatrice de Para" sprongen in volle zee, by Ouessanthet schip zonk. De bemanning, 11 man sterk, is gered. Doodgevroren. Men meldt uit Oostbuig: Een der Belgische douanen van de brigade te Sint Laureyns is mede het slachtoffer geworden van het barre winterweer van j.1. Zaterdagnacht. Op dienst zijnde heeft de man zoodanig van de koude geleden, dac hy by zyn thuiskomst is overleden. totaal 15. Vertrokken naar elders 63 mannen, 40 vrou wen, totaal 103. Bevolking op 31 December 1907 676 mannen, 570 vrouwen, totaal 1146. Levenloos aangegeven zyn 2 vrouwen. 4 Huwelijken werden gesloten, 3 tusschen jonkmans en jongedochters en 1 tusschen weduwnaar en weduwe. Overzicht van den loop der bevolking in de Gemeente Harenkarspel in 1907. Op 1 'Januari 1907 1268 mannen, 1159 vrou wen, totaal 2427. Geboren 61 mannen, 47 vrouwen, totaal 108 en ingekomen 70 mannen, 55 vrouwen, totaal 125, samen 131 mannen, 102 vrouwen, totaal 233. In het geheel 1399 mannen, 1261 vrouwen, totaal 2660. Overleden 29 mannen, 18 vrouwen, totaal 47 en vertrok ken 58 mannen, 57 vrouwen, totaal 115, samen 87 man nen, 75 vrouwen, totaal 162. Bevolking op 31 December 1907: 1312 mannen, 1186 vrouwen, totaal 2498. Getal huwelyken 15. Levenloos aangegeven 1. Gemeente Callantsoog. Ingeschreven van 1—31 Dec. 1907. Geboren: Jan, z. v. Cornelis Hartog en Margaretha Hoep. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. OverledenArie Matthys, oud 4 maanden, z. v. Arie Thomasz en Trijntje Koene. Vroeg. heer K. Wit op Tolke zyn reeds lammeren By den te zien. Suikerbieten. Van bevoegde zyde deelt men ons omtrent de uit komsten van den suikerbietenbouw in de zeepolders van Hollands Noorden het volgende mede: De opbrengst bedroeg in den polder Anna Paulowna van 30 tot 34000 K.G. per H.A. met een gehalte van 15 tot 16 suiker. In den polder Waard en Groet was de uitslag iets beter. Hier teelde men van 33 tot 37000 K.G. met een Alles door de koude. Een veldarbeider verhuisde verleden week, met zyne Parjjscli Oproer. De Parijzenaars houden er van zelf hun boontjes te doppen. Petities, ingezonden stukken, klachtenboek, gekheid. D'r óp slaan, ruiten stuk, 'n blauw pog dat helpt. Niet eerst vragen, dadelijk doen. De kranten doen daaraan mee. Na het gevalletje in 't „Gymnase," waar de kleine draagster van (een reuzenhoed, met groot gerucht werd weggehoond, open de „Comoedia," het Theaterblad, een wedstrijd. Een gouden medaille, St. George met den dameshoed lei- op, uit te reiken na afloop van hel tooneelsei^oön aan dengene, die achter 'n tooneelverduisteraarster ge zeten, het meeste kabaal zou hebben gemaakt, met gunstig gevolg. Géén gekheid, de prijs is op het jre- daetiebureau te kijk. Er wordt druk naar gedongen 'n Paar dagen geleden heeft men dit gemoderni seerde lynch-systeem toegepast op de Wester-Spooi- wegmaatschappij. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zyn inlichtingen te bekomen, omtrent een gevonden paar glacé handschoenen. Gemeente Scbagen. Ingeschreven van 5 -8 Januari 1908. Geboren Hendrinus Godefriedus Leonardus, zoon van Jacobus Pool en van Antje Koning. Gemeente Nieuwe Niedorp. Ingeschreven gedurende de maand December 1907. GeborenCornelis, zoon van Jan Lodder en Anna Maria Goed. Elizabeth, dochter van Cornelis Beerepoot en Antje Veldman. Liefje, dochter van Cornelis Butter en Maartje Helder. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden: Hendericus Kramer, zoontje van Jan Ba rend Kramer en van Antje Kiezeling, IJ jaar. Aallye Steen, weduwe van Jan Jonker, 62 jaar. Gemeente Oude Niedprp. Ingeschreven gedurende de maand December 1907. Geboren Klazina Cornelia, dochter van Germent Liefhebber en Maartje Best. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenGrietje Appel, weduwe van K. Kreeft, eerder van K. Koster, oud 85 jaren. Theodorus Johan- nes, zoon van Simon Vlaar en Adriana Koppes, oud 6 maanden. Loop der bevolking in 1907 der Gemeente Oude Niedorp. Bevolking op 31 December 1906: 577 mannen, 558 vrouwen, totaal 1135. Geboren 11 mannen, 14 vrouwen, totaal 25. Ingekomen van elders 60 mannen, 44 vrou wen, totaal 104. Overleden 9 mannen, 6 vrouwen, gehalte van 15 tot 16.4 Gecontracteerd werd tegen f8.50 per 1000 K.G. vcor 14 pCt. suiker. Daar in den laatsten tyd voor de suiker hooger pry- zen worden besteed, kunnen voor de komende cultuur hooger pry zen worden verwacht. IJswedstrijd 'f Zand. Maandag j.1. werd er aan 'tZand eene hardrijderij op schaatsen gehouden, waaraan door 26 personen werd deelgenomen. De lste prys, f50, werd gewonnen door den heer P. Koorn van Winkel, de 2de prijs f30 door den heer W. Klaver te Callantsoog, 3de prijs f20 door den heer St. de Wit te 'tZand en de 4de prys f10 door den heer Petrus Tuin te 'tZand. Van deze pry zen moest f90 worden afgedragen voor de algemeene armen, waarvoor wel een woord van dank voegt aan het Bestuur der IJsclub en aan de burgerij voor baren steun. Zeventien menschen in zee gedreven. Men seint uit Harderwijk aan het „Utr. Dbl." Zeventien menschen zyn op het ijs, dat losgeraakt is, afgedreven. De menschen behoorden tot den armen visschersstand. Zy waren Maandagmorgen over het ijs een elndweegs zee ingegaan om spiering te vangen, wat hier in deze maand veel wordt gedaan. Het ijs liet los en op schollen dre ven de menschen weg. De firma Bunte stelde haar kotter, gemerkt H. K. 36, beschikbaar voor de redding; het vaartuig had zeer veel moeite om door het ijs" te komen, de schotsen omringden de boot voortdurend. Na inspannenden arbeid mocht het gelukken de 15 menschen te bereiken, die behouden aan wal werden gebracht. De kotter voer toen opnieuw uit, om nog twee a drie anderen te gaan zoeken, die de eerste maal niet konden worden bereikt. Nader seint men,dat schip en menschen terecht zyn. Nog juist bijtijds. Maandagmorgen waren tweeMarkers aan het spieringen, toen het ijs, waarop zy zaten, in beweging kwam en ongeveer honderd meter wegdreef. Op het wuiven met jassen op stokken en hulpgeschreeuw begaven zes Uit- dammers, een boot over het ijs schuivende, zich daar heen en slaagden erin de Markers uit hun gevaarlijken toestand te redden. Van een goed slag. Onder dit opschrift vertelt het Haart. Dbl.: Hijh ad zich bij de commissie om werk aangemeld, een jonge man, die zonder liep Om ondersteuning was het hem niet te doen, hij meende, dat de commissie aan werk zou kunnen hel pen. Toen kreeg hij een kaart tegen Vrijdag 1.1. Hij kwam en kreeg f 2 als vele anderen. Maar vader thuis, wilde daarvan niet weten. „Er zijn 'r, die 't veel meer noodig hebben, brengt dat maar terug En het geld werd aan de commissie teruggebracht, die den jongen man dankte voor deze houding. Het beruchte Trio te Amsterdam. De vierde verdachte van de Amsterdamsche inbrekers- bende, heeft waarschijnlijk de wijk naar Duitschland genomen. Dit moet schrijft het N. v. d. D. geschied zijn kort na de inbraak in het pandjeshuis van Cos man, in den nacht van 1 op 2 December, waar de inbrekers zijn binnengekomen door middel van de aan grenzende woning. In die woning zijn zij afgedaald in een met een luik gedekte opening onder den vloer, waar de hoofdkraan der waterleiding was. Zij kropen door een gat in de afscheidingsmuur, tot onder den vloer van het pandjeshuis, zaagden daarin een ope- niiig om zich doorheen te werken, bemachtigden hun buit - een aantal gouden en zilveren voorwerpen en vertrokken langs denzelfden weg als zij gekomen waren. 't Is nu gebleken, dat deze inbraak het werk een echtverbintenis aangaan (art. 90 B. W.) Niettemin is dit onlangs te 's-Hage gebeurd. Een paartje ,dat eerst door de scheiding wederzijdsch tot het inzicht was gekomen, hoeveel zij aan elkaar misten, besloot het er maar eens op te wagen de heeren op (het stadhuis konden toch onmogelijk alle menschen onthouden! en op een Donderdagmiddag reden zij samen naar de Groenmarkt te 's-Gravenhage ter ondertrouw. Den ambtenaar die hun namen inschreef en aan elk van beiden de gebruikelijke vraag stelde of hij (zij) al eens gehuwd was geweest antwoordden zij van neen; en nie mand merkte iets. Twee weken later werd het burger lijk huwelijk met de gewone ceremoniën voltrokken. Volgens art. 145 B. \Vi kan nu de nietigheid van dit huwelijk worden ingeroepen, hetzij door de echtgenoo- - ten zeiven, hetzij door hun ouders of bloedverwanten in de opgaande linie, hetzij door allen, die daarbij belang hebben, hetzij eindelijk door het openbaar mi nisterie. Waaruit dus volgt dat zoolang dit niet geschiedt de echtverbintenis, hoewel onwettig aangegaan, moei geacht worden te bestaan. Intusschen is uit dit geval gebleken, dat de opgaven van trouwlustigen hier ter stede niet altijd zoo nauw gezet werden gecontroleerd als wel wenschelijk is. Waar schijnlijk zal het gebeurde in dit opzicht nu een les zijn. Antiek. Men meldt Te Bovenkarspel heeft men dezer dagen een eigen aardige kan opgegraven, naar het schijnt een zooge naamd „Baardmannetje," dateerende uit de i4e of 15e eeuw. Op den voorkant en de beide zijden zijn manskop pen geteekend met scherpe gelaatsuitdrukking en for- schen baard. De kan draagt tot opschrift: „Drinct und est gotz nit vergest." (Drinkt en eet, maar vergeet God niet). Het gevondene is opgezonden naar het museum van oudheden te Leiden. Diphteritis. Men meldt uit Goes aan de N. R. Ct. Wegens het veelvuldig voorkomen alhier van diphte ritis bij kinderen, heeft, in overleg met den inspecteur 1 voor de volksgezondheid, dr. Den Houter, de gezond- 1 *-i j- - heidscommissie, zetel Goes, de sluiting der openbare scholen gelast en aan het bestuur der christelijke school alhier, geadviseerd die school eveneens te slui ten. De vacantiën op de openbare scholen alhier, die Maandag zouden eindigen, zijn nu, volgens bekendma king van het gemeentebestuur, voor onbepaalden tijd verlengd. Heden overleed, in den onderdom van rnim 78 jaren, onze geliefde Moeder en Behnwdmoeder, de Weduwe Onder hartelijke dankbetuiging voor de aan haar bewezen dienBten, inzonder heid aan den WelEdel ZeerGeleerden Heer Dr. D. BAX Wieringei-i A. WIJKER. waard. j J. WIJKER. G. KUIJPER-Wijker. H. F. KUIJPER. G. WIJKER-Hart. W. WIJKER. Wieringerwaard, 3 Jan. 1908. is gewi Verl weest van "den jongsten Roos en zekeren Adrianus •kley, een 21 jarigen werkman. Deze is het voort vluchtige vierde lid van de bende, wiens opsporing en aanhouding, eventueel uitlevering, thans door de justitie verzocht wordt. Wieringen. De heer M. Minnes, volontair ter gemeente-secretarie alhier, is te Amsterdam geslaagd voor onderwyzer in de Stenographie, systeem „Groote." Wieringen. Vergadering van do Nederlandsche Schippersvereeni- ging „Schuttevaer", afdeeling „Den Oever", gehouden op i Zaterdag j.1. in 't lokaal van den heer M. Tysen. Aanwezig 25 leden. De waarnemende voorzitter, de heer Ds. A. J. Rein- ders, opende de vergadering en las als secretaris de no tulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werden de volgende voorstellen aangenomen, welke aan de betrokken autoriteiten zullen worden op gezonden a. van den heer C. Verfaille, om op den Robbehoek een gasboei te plaatsen; b. om uitbaggering te verzoeken van de kom en den mond der aanlegplaats te Den Oever, en c aan het ge meentebestuur van Amsterdam te verzoeken om vrij stelling van havengelden voor doorgaande schepen. d. van den heer P. Verfaille om de vuren der vlot bruggen in het Noord-Hollandschkanaal niet te doen ver anderen i e. dat de brugwachters, die zich des nachts op de bruggen bevinden, dit blijken laten door met een wit of rood licht een sein te geven. f. en een kaap of geleidebaken aan te vragen op de voormalige standplaats van den molen de Leeuw by Harlingen, om het Molenrak in te varen Niets meer aan de orde zijnde sloot voorzitter onder dankzegging voor opkomst en medewerking de verga dering. 8pel van de scheiding. Zooals men weet, kunnen twee menschen wier hu welijk wettelijk ontbonden is, niet weer met elkander Alkmaar, Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer in den onderdom van 85 jaar. Uit aller naam, 8. C. BAKKER. Wieringen, 7 Jan. 1908. Voor de vele blijken van toegenegen heid, mij betoond, en de fraaie geschen ken, mij aangeboden op mijn ambtsjn- bileum, den 2en Januari j.1, betuig ik allen, die daartoe hebben bijgedragen, mijn hartelijken dank. Jb. BAKKER. Groetpolder, Winkel, 4 Jan. '08. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overigden van onze geliefde Eohtgenoote en Moeder, betnigen wij onzen hartelijken dank. R. BLOEMENDAAL. P. BLOEMENDAAL. Winkel, 4 Jan. 1908. Ondergeteekenden betnigen bij deze hun welgemeenden dank aan Mejuffrouw N. KLEIN-Everts, voor het redden van hun eenig dochtertje MARIE, dat door 't ijs zakte en verdween, doch door haar flink optreden werd gered. 8. DE VRIES Pz. en Echtgenoote. Stroe op Wieringeo, Jan. 1908. Het is ondergeteekenden een ware be hoefte, hun innigen dank te betuigen aan allen, die belangstelling hebben getoond bij het afsterven hunner geliefde Dochter ANNA, inzonderheid aan de baren, voor hunne onvermoeide hulp en bijstand. Niet minder onzen dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr v. d. VIJVER, Arts te Sint Maartensbrug, voor zijn liefde volle behandeling, aan onze Dochter be toond, en aan den WelEerw. Heer De. J. F. TINHOLT, voor zijne troostvolle woorden, ons toegesproken. Uit aller naam, M. VAN TWUIJVER en Echtgenoote. Stroet, gem. St. Maarten, Jan. 1908. kan direct voor vast geplaatst worden bij G. REZELMAN te Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1908 | | pagina 3