Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Groenteveilingen, hiermee en kan alleen dan met de inrichting meegaan, als het register is een verzamelstaat van verschillende ingeschreven koeien der fokvereenigingen. De heer Nobel geeft in overweging, alleen in beginsel de vraag te beantwoorden, of een centraal fokregister wenschelyk is. Deze vraag wordt met 9 tegen 8 stemmen en 1 stem blanco bevestigend beantwoord. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren P. Stapel Sz. te Berkhout, G. Nobel te Lutjewinkel en W. C. Duin te Wogmeer. Hierna worden goedgekeurd de rekening der commissie van den coöperatieven aankoop en die van den penning meester. Hierna werd namens het bestuur, door den heer Kaan van Wieringerwaard ingeleid het geven van oor merken aan erkende kalveren en ingeschreven koeien. Aan de afdeeling Wieringerwaard wordt verzocht een proef te nemen met het aangegeven merk en op de volgende algemeene vergadering met oen bepaald voor stel te komen. Indien de proef niet gelukt, zullen de gemaakte kosten door den Bond worden gerestitueerd. Als laatste punt van de agenda kwam nu in behan deling de begrooting over 1908. Deze werd ongewijzigd goedgekeurd. By de rondvraag teekent de heer Wydenes van Twisk protest aan tegen een tijdens de vergadering gebezigde uitlating door den heer Visser, als zouden de belangen van den landbouw meer behartigd worden door den niet-boer, dan door den boer-boer. De talrijke vereeni- gingen van landbouwers en ook de Veefokvereenigingen, opgericht op initiatief van boeren^ stellen den heer Visser in het ongelijk. Niets meer aan de orde zijnde, wordt hierna de ver gadering gesloten. H. Ct. Wieringen. Op Woensdag den 12 Februari a.s. zal door B. en W. dezer gemeente publiek worden aanbesteed het leveren der schoolbehoeften, als boeken, leien enz. enz. en het leveren der benoodigdheden voor de nuttige handwerken, voor de drie O. L. scholen. Wieringen. Naar wy van bevriende zijde vernemen, zal door de bewoners van Oosterland en omstreken by het hoofdbe stuur der posteryen worden verzocht om de vestiging van een hulppostkantoor aldaar. Er wordt groote behoefte aan gevoeld. Ook zal men trachten verandering te ver krijgen in de postverzending, daar deze thans allertreu rigst is. Brieven, welke men des namiddags na 6 uur post, verlaten niet eerder dan den-volgenden dag onge veer des namiddags 3 uur het eiland, dus zyn circa 22 uur onderweg. Post men Zaterdagavond de brieven, dan verlaten deze pas Maandagmorgen, ongeveer 6 uur, het eiland, dus zyn ongeveer 34 uur onderweg. En dat alles op een afstand gerekend van den Oever tot de Hau- keshaven, welke ongeveer IJ uur gaans is. Men kan dus begrypen, dat deze regeling een enorme vertraging met zich brengt voor handeldryvenden en neringdoenden. Wieringen. Ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers op Terschelling, zal op Zondag 9 Februari 1908, des avonds 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef door ongeveer 100 leerlingen der zangscholen van den heerC. Rykeboer, eene openbare uitvoering worden gegeven. De entrée is bepaald op 25 cent. Smedenbond De afdeeling Hoorn van den Smedenbond stelt pogin gen in het werk te Hoorn een Smidscursus tevesiigen. De heeren F. M. de Leur veearts te Hoorn enA. Kruyt, ook verbonden aan den cursus te Schagen en gediplo meerd hoefsmid te Beemster, zyn aangezocht om zich met de leiding te belasten. Noord-Scharwoude. Uitslag der verkooping op 29 Januari ten overstaan van notaris P. J. C. van Toornenburgh te Alkmaar: Huis met erf en grond in het Waarland gem. Harenkar spel, groot 3.10 aren. Kooper de heer K. Kuiper in het Waarland voor f715. Wieringen. Naar wy vernemen zyn de laatste winteruitvoeringen der muziekvereeniging „Harmonie" bepaald op 15 en 16 Februari a.s. in de concertzaal „Concordia". Behalve de muzieknummers zal nog ten tooneele worden gebracht, „Jeanne, de vrouw van den Diamantslijper", oorspron kelijk drama in vyf bedrijven door H. de Laan. Onderlinge Varkens verzekering-Maatschappij. In de week van 26 Januari 1908 tot 1 Februari 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 50 K.G. Heer Hngowaard. De uitvoering ten bate der Gezinsverpleging op 28 dezer is uitnemend geslaagd. Een zeer talryk publiek was opgekomen, trots het buitengewoon slechte weer. Het aan afwisseling rijke programma werd afgewerkt op een wijze, welke tot groote voldoening mocht leiden. Het publiek toonde zijn tevredenheid door hartelijk applaus. Een prettige, gezellige stemming heersehte tot het einde toe. De verschillende corporaties, t.w. „Sempre Crescendo" en „Hygiëa" van Oudkarspel, „Ons Genoegen" en het „Kinderkoor" te Heer Hugowaard hebben het publiek een aangenamen avond bezorgd. Zeer in den smaak ook vielen de voordrachten, ten beste gegeven door Ds. Van Meursenden heer K. Kroon Wz., respectievelijk.„Een advertentieblad" en „De onbeschaafde Neger." De zuivere baten dezer opvoering bedroegen f 139.825, inderdaad een niet onwelkome stijving der kas van de Gezinsverpleging. Nadat het programma was afgewerkt en enkele woorden van dank waren gewisseld, werd door Ds. Scholten als Hoofdbestuurder meegedeeld, dat Hugo waard met Veenhuizen, Oterleek, Oudorp en den Lange- dyk voortaan één kring zou vormen, waarin twee zus ters werkzaam zullen zyn. Tevens was door het H. B. bepaald, dat leden by betaling van minstens f 1 contri butie per jaaf gratis de hulp zullen kunnen inroepen der verpleegsters. Het laat zich aanzien, dat door dezen maatregel het ledental aanmerkelijk zal stygen. Voorjaarswerkznamheden De tuinders te St. Pankras zyn na het ontdooien van den grond, al weer druk aan het leggen en bezaaien van broeibakken, voor de voorjaarskoolplanten. Winkel. Voor de loting der Nationale Militie, lichting 1909, hebben zich 14 jongelieden aangegeven. Winkel. Ter gemeente-secretarie is aangifte gedaan van het vinden van een gouden broche op den Westfriéébhen dyk. Winkel. In deze gemeente is weer een geval van vermoedelijk mond- en klauwzeer aangegeven door den landbouwer C. Kistemaker. Hoogwoud. In deze gemeente zjjn in de maand Januari 23 jonge lingen ingeschreven voor de Nat. Militie der lichting 1909. Winkel. In de algemeene vergadering van de Vrijwillige Brand weer werden tot officieren herbenoemd de heeren L.Groe- newoud, J. van Zoonen, L. Bejjneveld, J. Slooves Az. en H. Dekker. Veenhuizen. Woensdag, 12 Febr. a. s, des avonds om zeven uur zal het oud-lid der Tweede Kamer, de heer G. W. Melchers, hier een preekbeurt vervullen. Aartswoud. Dinsdagmiddag j.1. bracht een schoorsteenbrand ten huize van der\,heer G. Moeijes een tijdlang het dorp Aartswoud in rep en roer. Door den feilen wind had het erg kunnen worden, maar met vereende krachten werd de brand spoedig gebluscht. Oudkarspel. Naar ons werd medegedeeld, is van het land, behoo- rende aan den heer P. Kroon Az. alhier, een partijtje gele kool gestolen. De politie doet onderzoek. „Hercules" Oudkarspel. In de Woensdag j.1. door bovengenoemde vereeniging gehouden vergadering, werden de datums der tweede jaarlyksche uitvoering vastgesteld op Zondag 1 en Dinsdag 3 Maart. Voorts werd o.m. besloten, Koninklijke Goedkeuring op het reglement aan te vragen. Hooi-Proefveld te Hoogwoud. Monsters hooi van de proefvelden by den heer Jb. Waiboer Az. alhier, zijn onderzocht aan het Rijks Land bouw Proefstation te Hoorn. Van 't onbemeste perceel I, 'tmet superphosphaat en patentkali bemeste II, en 't met super, patentkali en chili bemeste perceel III, waren de cijfers Inbreker gearresteerd. Men seint uit Rotterdam aan het »Nieuws Door de recherche alhier is gisterochtend in zy woning gearresteerd de koperslager L. T. van de l., die herkend is als de persoon, welke dezer dagen ver schillende kostbare gouden voorwerpen te koop aanbood, afkomstig van een belangrijken diefstal van gouden-en zilveren voorwerpen en effecten, in het laatst van LL gepleegd bij mevrouw Hooykaas op den Oost-Zeedyk. De arrestatie was lang niet gemakkelijk. Van de L. weigerde zich over te geven. De politie brak toen de woning open 9n boeide den koperslager, die vervolgens onder grooten toeloop van nieuwsgierigen naar het politiebureau gebracht werd Er werden in de woning geen voorwerpen van waarde gevonden, wel eene groote hoeveelheid inbrekerswerk- tuiger. Zuid-Scharwoude. Alhier wilde de smid B. onderzoeken, of zich in den ontwikkelaar van het gastoestel, waarmee zyn werk plaats wordt verlicht, nog gas bevond. Hy gebruikte daartoe een brandenden lucifer. een hevigen knal, die tot op een eind afstands werd gehoord, een gedeelte van het toestel uit elkaar. Ge lukkig werd niemand gekwetsten bleef het by materieeie schade. Hoe voorzichtig men toch by dergelyke dingen moet zyn 1 St. Maarten. Aan het Hulppostkantoor werd gedurende de maand Januari ingelegd voor de Rijkspostspaarbank in 41 in lagen de som van f 1653.22J, terugbetaald werd in 16 aanvragen f 1452.98. Gevaarlijke oesters. Naar het U. D. verneemt, zyn er in de laatste weken te Utrecht eenige ernstige gevallen van febns typhoïdea (typhus) voorgekomen, die niet zonder grond schynen te moeten worden toegeschreven aan het gebruik van oesters. By onderzoek is aan het licht gekomen, dat de eerste gevallen van typhus zyn voorgekomen bij hen, die heb ben aangezoten aan een feestmaal aldaar; zoo zijn per sonen, elders woonachtig, doch die deelnamen aan deze partij, eveneens door die ziekte aangetast, wat heeft aangetoond dat het gebruik van die oesters de oorzaak van de besmetting is geweest. Naar het blad nader van bevoegde zijde verneemt, wordt de zaak nader onderzocht; ook zijn door de ge zondheidscommissie maatregelen genomen, waardoor de verdere verspreiding zal worden tegengegaan. De laatste veertien dagen werden geen nieuwe geval len geconstateerd. Bnrgemeester Reiger. De burgemeester van Utrecht is Vrijdagmorgen over leden. Bernardus Reiger werd in 1845 te Groningen geboren. Eerst voor den militairen stand opgeleid, nam hy als le luitenant ontslag en vestigde zich te Utrecht als industrieel. In 1877 werd hy lid van den Raad, in 1885 wethou der, en in 1891 burgemeester, welk ambt hy 16 jaar lang waarnam. Wat burgemeester Reiger voor Utrecht is geweest, is van algemeene bekendheid. Onder zijn doortastend bestuur ging de oude Bisschops stad met reuzenschreden vooruit. De deelneming bij zyn heengaan is dan ook algemeen In donker. Hot dorp Bennekom heeft naar de „Arnh. Ct." meldt Woensdagavond een uur in volslagen duister nis gezeten. Alle straatlantaarns en zoo goed als alle winkelhuizen zijn aangesloten aan de gasleiding, die in October j.1. geopend werd. Tegen 6 uur des avonds begonnen plotseling de gaslampen te verflauwen, om weldra geheel uit te gaan. De huiskamer, de winkels, de straten en wegen waren plotseling in diepe duisternis gehuld. De menscöen kwamen naar buiten om de oor zaak te vernemen, maar niemand wist de oplossing f6.75, kleinere f4.— a f5.50. D. W. kool lste srt. f3.75 a f 4.—, ^de srt. f3.— a f 3.50, kleine f 2.— a f 2 50 per 100 stuks. Dorp Noord-Scharwoude. 29 Jan. Roede kool f6.— a f7.—, kleinere f4 Gele kool f7.- a f8.-, kleinere 5.- j D. W. kool f3.— a f4.-, kleinere f2—. Uien f 1.—. 5— 6— 2.50. Post-radicaal. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. Roggeveen Jz., klerk by de posterijen te Amsterdam heeft het post- radicaal gehaald. Rundveefokvereeniging. De algemeene vergadering van de hier gevestigde Rundveefokvereeniging werd door 14 leden bijgewoond. Uit het jaarverslag stippen wy het volgende aan: De vereeniging telt thans 19 leden, waarvan 1 lid - - geen veehouder is. Van deze leden lieten er 6 geen Eensklaps sprongjnet i kO0jen controleeren. In het fokregister werden 32 koeien ingeschreven. In het geheel werden er 54 koeien gecon troleerd. In de plaats van den heer K. Blaauboer, die niet herkiesbaar was, werd door de afdeeling de heor C. Kooij gekozen als bestuurslid van den Bond van fokvereenigingen. Tot bestuursleden der vereeniging werden gekozen de heerenA. Brak en P. Stammes, en zulks in de plaats van de heeren K. Wit en K. Borst beiden niet herkiesbaar. Als voorzitter werd opnieuw gekozen de heer K. Blaauboer. DaardeheerJ.de Veer Jr. als secretaris penningmeester en stamboekliouder had bedankt, werd tot die functies de heer Jb. Stammes Dz. gekozen. Op voorstel van den secretaris werd met alge meene stemmen besloten, dat de leden verplicht zullen zyn ruim ty8 van hun aantal koeien, die ze melken, te laten controleeren. Bouwen. Door den heer J. Kossen, timmerman te Barsingerhorn, zal voor rekening van den heer J. Bestevaar in de Regentenstraat alhier eene burgerwoning worden ge bouwd. Verkoop huizen. Het huis op de Loet, laatst bewoond door den heer Piccardt, by publieke verkooping gemynd door den heer P. Meurs voor f1975, (niet gegund), is uit de hand ver kocht aan den heer Snel te Alkmaar voor f2300. Het huis bewoond door den heer S. Koning op het Noord, toebehoorende aan den heer J. Struyf te Lage- dyk, is in eigendom overgogaan van den bewoner. Marktbericht. De handel in vette schapen staat stil. De voorraad is op. Straks bepaalt de uitvoer zich tot vette overhou- ders, doch dat houdt nog even aan. Vette koeien waren prijshoudend stug. De beste quiliteit besomde 38 cent gewogen aan vier bouten. Naar wy gewaar konden worden verkreeg de heer K. Jonker met f 300 den hoogsten prijs. Vette varkens waren iets lager in prijs. Met een verschil van 1/2 tot 1 cent waren er echter wel koopers te vinden, zoodat de vry belangrijke aan voer geheel werd geplaatst. In den verderen aanvoer kwamen geen verschillen van beteekenis. Vacature Kantonrechter. Door de arrondissements-rechtbank te Alkmaar is, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Scha- gon, opgemaakt de navolgende alphabetische lyst van aanbeveling mr. P. van der Eist, mr. S. Meihuizen, mr. P. I. du Pui, griffiers by de kantongerechten te Schagen, Oirschot en Den Helder. („St.-Ct") Grasgewas Polder Schagen. Zaterdag bad de verpachting plaats van het grasge- was, behoorende aan den polder en de banne alhier. De opbrengst bedroeg f489.75, tegen f527.75 in 1907. Komst Landmeter. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter uo •miicuimi, 1naai iiiouiaim wisl ut) upiossnig. j tjennia van de ingezetenen, dat de heer Landmeter van Met kaarsen en vroeger weggeborgen petroleumlampen ^et Kadaster zich on Woensdaa S rot™»" - -J 50 75 n n 0.40 75 100 n n 0.45 100 125 n i) 0.47 125 150 n n 0.48 150 175 n V 0.49 n 0.45 f5.— af 10.—. f 0.38 per K.G. Zeugen Gezinsverpleging. Hoezeer het welslagen der Gezinsverpleging in de classis Alkmaar der Ned. Herv. Kerk tot navolging prikkelt, kan blyken uit het volgende bericht, dat aan het vrijzinnig-godsdienstig weekblad „De Hervorming" werd toegezonden uit de classis Hoorn. Den 20sten Jan. j.1. werd onder voorzitterschap van ds. Knipscheer te Grosthuizen eene vergadering gehou den, waarop de gezinsverpleging ook in deze classis tot stand is gekomen. Door de 55 afgevaardigden van de kerkeraden weid het voorloopig opgestelde reglement goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester, ds. Scholte te Span broek, mocht van vele en groote bijdragen gewagen, terwyl de verwachting werd uitgesproken, dat deze nog zeer vermeerderd zullen worden, daar eenige diaconieën met hare bijdragen wachten tot de afsluiting harer re kening. Den secretaris, ds. Onnekes te Ursem, werd opdracht gegeven nu ook kerkvoogdijen, armbesturen enz. aan te schrijven om hulp en het den kerkeraden toegezonden propaganda-geschriftje aan te -vullen, zoo, dat de herdruk in eenige duizenden exemplaren door de classis kan worden verspreid. Begunstiger kan men worden tegen een minimum bijdrage van fl, terwijl zoonoodig ook Roomschen kunnen worden verpleegd. De verpleging zal plaats hebben door Protestantsche zusters, terwyl alleen Ned. Herv. diaconieën in de classis lid der ver eeniging kunnen zyn. Dr. Stieler te Westwoud sprak reeds op verscheidene plaatsen voor deze zaak en zyn voorbeeld zal door meer sprekers worden gevolgd. Noord-Scharwoude. Pater Jansen van Alkmaar heeft in de oude R.-K. kerk een lezing gehouden over Bijzonder Onderwijs. Als gevolg daarvan is nu definitief besloten binnen korten tijd over te gaan tol het stichten van een R.-K. Zusterschool. Daardoor zullen aan de openbare scholen aan den Langedijk eenige onderwijzers overbodig wor den. Zuid-Scharwoude. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente heeft besloten een Vader en Moeder aan te stellen by de diaconiebewoners. In verband daarmee zal een vleugel worden bijgebouwd als woonhuis voor het te benoemen echtpaar. Het salaris is op f 100 bepaald, boven vrye- woning en kost. Broek op Langendqk. Het bestuur van de IJsclub bestaat uit de heeren S. Wagenaar, Voorzitter, M. Hart, vice-Voorzitter, W. v. d. Molen, Secretaris, D. Kansen, Penningmeester en A. Geluk, J. Dirkmaat en J. Wagenaar JKlz. leden. Het aantal leden bedraagt thans 80, terwyl de minimum contributie op 25 cent is bepaald. Op Zondag worden geen ijsfeesten georganiseerd. De Kabinetscrisis. Het Haagsche correspondentiebureau meldt: Wezen de laatstelijk omtrent de crisis medegedeelde berichten op haar spoedige beëindiging, vandaag wordt verzekerd, dat, wegens een heden plotseling opgekomen bezwaar in verband met een medisch advies omtrent de gezondheid van een der voor een portefeuille aange zochte heeren, eenige vertraging in de oplossing der crisis zal ontstaan. opbrengst per H.A. Eiwitten ld. verteerbaar Vetten Ruwvezel Aschbestandd. Water I II III 10750 11350 12150 K.G. K G K.G. 9.0 pet. 10.2 pet. 10.3 pet. 6.4 pet. 7.1 pet. 7.1 pet. 1.6 pet. 1.5 pet. 1.6 pet. 26.3 pet. 28.2 pet. 27.5 pet. 9.1 pet. 9.4 pet. 9.3 pet. 17.6 pet. 18.8 pet. 14.7 pet. Heer Hugowaard. Woensdag 29 dezer vergaderde de afdeeling van „Het Witte Kruis". Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van de afdeeling Heer Hugowaard en omstre ken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, be treffende het rooken door kinderen. Na eenig debat over deze zaak werd besloten, dat aan de ouders in het ge bied der afdeeling een circulaire zal worden gezonden over de nadeelen van het rooken door kinderen. Tevens zal men zich richten tot het Hoofdbestuur van „Het Witte Kruis", ten einde te bewerken, dat over heel Noord- Holland tegen het rooken door kinderen te velde wor de getrokken. Door den heer D. de Boer werd rekening en verant woording gedaan over 1907. Do commissie, bestaande uit de heeren P. Scholten en W. Oudhuis, verklaarde de rekening in orde te hebben bevonden, waarna ze door de vergadering werd goedgekeurd. Uit de rekeningstip pen wo enkele cijfers aan. Aangezien verschillende pos ten beneden de raming waren gebleven, werd ongeveer f 150 meer besteed voor verplegingsmateriaal. De totale ontvangsten beliepen f 570.74V2, de uitgaven f 458.57V2, zoodat over 1907 een batig saldo kon worden geconsta teerd van f 112.17. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdee ling weer nuttig werkzaam was geweest in den afge- loopen jaarkring. Van het materiaal werd 76 maal ge bruik gemaakt, 6 ontsmettingen hadden plaats, terwyl de luchttenten geregeld in gebruik zijn geweest. Het j ledental steeg tot 340. Tngenover een tekort van f 60 over 1906, stond een batig saldo van ruim f 112 over 11907. Geklaagd werd over treurige opkomst bij de gehou den vergaderingen. Spreker hoopt in dit opzicht op beter schap. Hierna kwam aan de orde de verkiezing van bestuursleden. In plaats der aftredende heeren: W. Mo lenaar, Jb. Zuurbier en P. D. van Rhyn (niet herkiesbaar) werden gekozen de heerenD. de Jong te Veenhuizen, P. Scholten en P. Konijn. De heer Scholten, ter verga dering aanwezig, neemt de benoeming aan. Door den heer D. Wester werd by de rondvraag op gemerkt, dat hy zelf en meerdere leden geen convocaat hadden ontvangen. De bode zegt, het convocaat by Wes ter, alsmede bjj Duijn beslist te hebben bezorgd. Voorzitter wijst er op, dat natuurlijk de leden recht hebben op het ontvangen van een convocaat voor elke vergadering. Nog deelt voorzitter mee, dat, indien te Nieuwe Nie- dorp een cursus wordt geopend in verbandsleer, wellicht gelegenheid bestaat, dat leden onzer afdeeling dien cur sus zouden kunnen volgen. Nieuwe Niedorp. Den 298ten Januari j.1. zijn by de verkiezing voor een lid van den raad vacature-de Moor candidaat gesteld de heeren J. B. Wilken en J. Keuken, tusschen wie den llden Februari a.s. stemming zal plaats vinden Nieuwe Niedorp. Donderdag 30 Januari 1908 is in eene bestuursvergade ring van „Het Witte Kruis" aideeling Nieuwe Niedorp door deze afdeeling tot haren voorzitter gekozen de heer W. C. Visser, in de plaats van den heer J. v. d. Stok, die periodiek aftredend en niet herkiesbaar was. Zuid Scharwoude. Voor de nationale militie hebben zich 13 personen laten inschrijven. Broek op LaugendQk. Tot voorzitter van de Tuinbouwvereeniging „De Groentecultuur" is gekozen de heer Jb. Kostelijk, oud voorzitter dier vereeniging. trachtte men zich zoo goed mogelijk te helpen. Het ergste was het voor ae Gereformeerde kerk, waar de avonddienst te 6 uur zou beginnen en juist tegen dien tyd de verlichting het begaf. Intusschen was de lan taarnopsteker naar Ede gefietst, van waar de gasfitter dadelijk naar Bennekom kwam. Het bleek, dat degas- ketel, die niet goed in den gashouder past, niet verder wilde zakken, waardoor geen druk meer werd verkre gen om het gas in de busleiding te persen. Er werd toen een directe verbinding aangebracht tusschen de aanvoerbuis van de gasfabriek te Ede en de leiding te Bennekom en na een uur in donker te hebben doorge bracht konden de lampen weder worden ontstoken. Wat de Geref. kerk betreft, toen gebleken was dat de storing een uur duren zou, besloot de predikant den diensteen uur later aan te vangen. Vergeefs werd des avonds nog getracht den gashouder los te maken, daarin mocht men niet slagen. Eerst den volgenden dag is het be letsel uit den weg geruimd. Spoorwegonluk. Donderdagmiddag overkwam aan den trein Parijs— Amsterdam op de Fransch Belgische grens een ongeluk. De t ein, die 's nachts 12.40 uit Parys gaat en 's mid dags om 5.20 in Amsterdam arriveert, wordt in Quévy, het Belgische grensstation, op dood spoor geleid, voor het douane-onderzoek. Kort vóór het station, toen de machinist van den met ontzettende snelheid voortgaanden trein de rem wilde aanzetten, bemerkte hy, dat de rem weigerde. Door den schrik overmeesterd, vergat by noodseinen te geven. De tegenwoordigheid van geest van een wissel wachter, die aan den met ongebreidelde vaart'voortvliegenden trein bemerkte, dat er iets niet in orde was, redde den trein van het te pletter loopen op het stortblok, dat het doode spoor afsloot. Hy haalde den wissel over, waar door de trein doorvloog op het hoofdspoor en eenige honderden meters verder tegen de Belgische locomotief liep, die den trein naar Brussel moest brengen. De schok was verschrikkelijk, alle passagiers werden tegen elkander geworpen, da bagage vloog uit de net ton, de meeste ruiten sloegen aan scherven. Er was dan ook geen passagier, die er zonder builen en blutsen of kleine schrammen was afgekomen. Slechts drie reizigers bekwamen meer ernstige verwondingen. De trein is er zoo goed afgekomen, doordat hy was saamgesteld uit de groote wagens van de Compagnie du Nord, die alle op een versterkt frame zyn gebouwd. De locomotief was er het leeljjkst aan toe; van voren half ingedrukt, kon die her- noch derwaarts. De machinist en stoker van de stilstaande machine, die door den schok een eind verder vloog en zoo de kracht van de botsing nog een weinig brak, sprongen tijdig van hun locomotief af. Er waren" in het Hollandsche gedeelte van den trein maar 6 a 7 passagiers, die er met weinig beteekenende kwetsuren zyn afgekomen. jLJvallVAUUWUl Kadaster zich op Woensdag 5 Februari en volgende dagen tot het opnemen van kadastrale veranderingen in deze gemeente zal bevinden. Schagen, 1 Februari 1908. De Burgemeester, H. J. POT. Doopsgezinde gemeente Barsingerhorn, Zondag 2 Febi., Ds. Kooiman. Kreil, voorm, 10 uur. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 24 31 januari 1908. Geboren Aagje, d.v. Simon Boerman en Geertje Wit. Sophia Teunerina, d.v. Teunis Boer en Sophia Smit. Maria, d.v. Elbert Tysen en Trijntje Lont. Overleden: Comelis Jacobus Vroone, 21 jaar. Jannetje Hoek, 62 jaar, echtgenoote van Jan Jongejan. Gemeente Hoogwoud. Ingeschreven van 16—31 Januari 1908. GeborenJohannes Petrus, z v. Antonius de Jong en Johanna Tuinman, wonende te Spanbroek. Hendrik, z. v. Gerrit Visser en Pietertje Beek. Ondertrouwd: Jan Goed, metselaar, oud 28 jaar wonende alhier en Cornelisje Bellis, zonder beroep oud 22 jaar, wonende te Twisk onlangs te Wognum GetrouwdDirk Huisman, arbeider, oud 35 jaar, wonende alhier en Reinalda Hand, 26 jaar, wonende alhier, onlangs te Avenhorn. Jan Goed metselaar, oud 28 jaar, wonende alhier en Cornelisje Bellis, zonder wonende de Twisk onlangs te beroep oud Wognum. 22 jaar 89 jaar, echtgenoot 170. - a 200— 170.— a 330— 1165.- a 230— Broek Roode kool Gele kool Witte kool Bieten Uien „Nieuw Leven." 29 Jan. op Langeiidjjk. f 3— Sc lu.gea, 30 Januari 1908. 2 Stieren 40 Vette Koeien 9 Kalf koeien 20 Nuchtere Kalveren 200 Overhouders 5 Varkens (magere) 56 Varkens(vettep.K.P. 43 Biggen 150 Konynen 100 Kippen 60 Eenden 450 Kilgr. Boter 200 Kaas 900 Kipeieren per 100 H. Hoorn, 30 Jan. Aangevoerd 36 stapels kaas, wegende 14678 K.G. Kleine 29. -Commissie f 30.50, Middelb. f Fabriekskaas f27.50. 9— a 17.- a 13. - a -.44 a 6.— a —.50 a -.75 a -.80 a 1.30 a -.70 a 4.76 a 21— 24— 16— -.47 12— 1.75 1.75 1— 1.40 -.80 5.25 a f 7.25 per 100 stuks - 3.a 7.75 - 2.a - 4.25 - 8.— a 12.50 1000 - 0.90 a - 1.— 50 K.G. Station Noord-Scharwoude. f0.90 a fl— per 50 K.G. Roode kool, lste srt. a f7—, 2de srt. f5.25 a f6—, kleinere f3.50 a f5—. Gele kool lste srt. f7— a f7.50, 2de srt. f6.50 a f6.75, kleinere f4.50 a f5 50. D. W. kool lpte srt. f4— a f4. 25 2óa «rt f3— a f3.50, kleinere f2— a f2.50 Uien f6.25 a f4.25, 2de srt. per 100 stuks. 30 Jan. Uien f 0.90 a f 1— f 6.26 a f 6.75, 2de s. Alkmaar, 31 Jan, Tarwe Rogge Gerst, chev. Haver Paardeboonen Bruine boonen Witte boonen Citroenboonen Duivenboonen Grauwe erwten Vale erwten Groene erwten Kaas. Aangev. 743 H.L. 7.35 a 6.85 a 6.50 a 3.80 a 7.25 a 6— a 14.a 12— a 7.25 a 17.25 a 11.50 a 13.50 a 8.65 7.25 7— 4.20 7.40 12— 16— 14.60 IB IS— per 50 K.G. Roode kool, f 6.50 a f 6—, kleinere f 5—, Gele kool, lste s., f 7— a f 7.50, 2de s. i e— a f 6.50, kleinere f 4— a f6.50. D.W. kool, lste s., f3.76 a f 4—, 2de s. f 3— a f 3.50, kleinere f 2— a f 2.50 per 100 stuks. 31 Jan lste st. f 8.50 a f 6.a 13.50 a 18.— Kaas. Aangevoerd 146 Stapels, wegende 80.376 K-u- Fabriekskaas ".Kleinef29—,Comm.f .- .Middelb.f Boerenkaas: Kleinef 29—,Comm. f30.50,Middelb.f 31. Alkmaar, 1 Febr. 1907. n Paarden Uien f 0.95 a f 1.05 per 50 K.G. Roode kool lste srt. 6.60 a f 6.75, 2de srt. f 6.50 a f 6.25, kleinere f 3.50 a Gele kool lste srt. f7.25 a f7.50, 2de srt. f6— a 2 Koeien 28 Magere Schapen 32 Nuchtere Kalveren 53 Magere Varkens 128 Biggen Kipeieren per IOC Kop Boter 50. - a 800 - 150— s 230— 18— a 24— 8— a 22— 14.- a 16— 7— a 12— 4.60 a 5— 0.65 a 0.76

Schager Courant | 1908 | | pagina 2