AUeïeei NiGiis- Donderdag 27 Februari 1908 52ste Jaargang. No. 4338 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Intsrc. Telephoon No. 20. Uitgevers s TRAPWIAW Go< EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. COURANT. AdïertGitie- LnttiiiHil Dit blad verschijnt tweemaal per week: Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIES in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte betekend. Dit nummer beat nat ui' twee hlaien Burgerbrng. Alhier worden pogingen aangewend om een stoom- zuivelfabriek op te richten. Een commissie van drie personen, bestaande uit de heerer» \V. Gutker, D. Boon tjes en C. Smit, is benoemd ter bezichtinging van zui velfabrieken in de omstreken van Hoorn. Afgaande op het succes der besprekingen in de verschillende verga deringen, tot bovengenoemd doel belegd, is de waar schijnlijkheid van de oprichting eener stoom-zuivelfabriek alhier zeer groot. Zijdewind. Zondagavond gaf de Rederijkerskamers „Ons Genoegen" te Waarland een uitvoering in het lokaal van den heer Bruin, alhier. Het programma vermeldde: 1. Broeder haat. Drama in drie bedrijven door Cesar de Cock en 2. Czaar Peter de Groote in Zaandam, blijspel in twee bedrijven naar het Pranscb, door F. L. Inplaats van het laatste werd echter door onvoorziene omstandighe den gegeven het kluchtspel in één bedrijf: „Men kan geen boer wijs maken, hoe een soldaat aan den kost komt". Hoewel de zaal goed bezet was, viel tal spoe dig op te merken, dat het een groot deel van 't publiek meer om het „bal na", dan om de uitvoering te doen was. Voor de leden van „Ons Genoegen", die steeds zooveel mogelijk hun best doen om te geven wat zij kunnen, zij 't dan ook dat aan hun spel wel eens wat ontbreekt, is zulks niet zeer animeerend. Winkel. Door de afdeeling Winkel van de Noord Hollandscbe vereeniging „het Witte Kruis", is een verzoek aan den Raad ingediend, om het tonnenstelsel voor gemeente rekening te willen overnemen. Winkel. Door het overlijden van den heer D. Breebaart Kzn., is vacant gekomen de betrekking van Secretaris van de Banne Winkel. Dirkshorn. In geen jaren heeft een storm hier zco te keer go- gaan als die van Zaterdagavond. Den heelen dag was het al ruw weer geweest en tegen den avond begon het hoe langer hoe harder te waaien, totdat tegen een uur of zeven de storm in al zijn woede losbrak. Van verscheidene huizen werden de schoorsteenen afgewor pen, daken werden geheel van pannen beroofd, molen roeden afgerukt, hoornen ontworteld, personen te^en den grond geslagen; de bestuurder van een hondenwagen werd van zijn rijtuig geworpen, een rijtuig, waarmee de veearts zou worden weggebracht, onderstboven gekeerd. Gelukkig heeft men hier geen rnemchenlevens te betreuren, doch wel hebben hier en daar kippen, die met hok en al werden opgenomen en in 't water terecht kwamen, het leven er bij inschoten. Rietdekkers, timmerlieden en metselaars hebben nu ineens druk werk gekregen om de geleden schade te herstellen. W inkel. Wij vernemen, dat de heer J. Koomen Hz. het voor nemen heeft opgevat om te bedanken als Directeur der Kaasvereeniging. Winkel. De storm van Zaterdagavond heeft deze streek ge ducht geteisterd en op verschillende plaatsen groote schade aangericht, o.a. van het weeshuis 2 schoorstee nen gewaaid, van den korenmolen 1 wiek benevens een gedeelte van een in aanbouw zijnd motorlokaal, van een windmolen te Lutjewinkel de kap, van twee woninkjes een gevel ingewaaid, van het tramhuis ;e Lutjewinkel alle ramen, enz., te veel om alles op te noemen, wijl het getal beschadigde daken en ruiten legio is. Burgerbrug. Zondagavond gaf een kinderkoor, onder leiding van den heer v. d. Ploeg, eene uitvoering in de zaal van den heer Biersteker alhier. Nadat een achttal liederen ge zongen waren, voerden de zangers en zangeresjes op de operette „Asschepoetster." De keurige costumeering was van den heer De Graauw te Helder. Een talrijk publiek woonde de uitvoering bij. Burgerbrug. Mej. Reichelberg, tijdelijk benoemd als onderwijzeres alhier, zal eerst 9 Maart aldaar in functie treden. Op het verhoogde tractement van onderwijzer te Zijpe heeft zich na herhaalde oproeping tot nog toe niemand aan gemeld. Petten. Tijdens den hevigen storm woei Zaterdagavond de kapberg en schuur van mej. de wed. Kossen omver. De schade is aanzienlijk. Petten. Tot diaken bjj de Ned. Herv. Gem. is benoemd de heer P. Heslinga aldaar. Kolborn. Voor de vacante betrekking van watermolenaar inden Groetpolder hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. Kol hor u. Herkozen tot Hoofdingelanden van den polder Waard en Groet de heeren A. J. T. Geertsema te Barsingerhorn en E. van der Oudermeulen te Apeldoorn. Hoogwoud. Voor plaatsing op de nieuwe kiezerslijst voor het jaar 1908/1909 hebben zich aangegeven 10 belastingkiezers, 4 spaarbankkiezers, 3 huurkiezers en 19 loonkiezers of inwonende zoons. llarenkarspel. Zaterdagavond gedurende den storm ia over een deel der gemeente Harenkarspel een windhoos heengevaren, die op haar weg heel wat verwoesting heeft aangericht. Zondagmorgen althans zag men tal van afgewaaide schoorsteenen, van pannen ontbloot» daken, of waar deze met riet gedekt waren, heele gaten daarin. Ook waren hier en elders vensterruiten verbrijzeld, terwijl zelfs een schuitje uit het water opgelicht en een eind verder op den wal neergesmakt werd gevonden. Lutjewinkel. Aan Mej. de Wed. Keesman is een belooning van f 10 toe gekend vanwege de gemeente voor het 25 jaar vervullen van de betrekking van schoonmaakster van de school te Lutjewinkei. Zuid Scharwoude. Dezer dagen vergaderde de afdeeling Zuid-Scharwoude \;au de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereniging daii den Langedjjk en omstreken, ter bespreking van dbkele landbouwzaken. Er waren 35 leden tegenwoordig. Ten eerste werd meegedeeld, dat de inkomsten der rattenverdelgingscommissie f 491.45 hadden bedragen, met een batig slot van f 45.90. Besloten werd weer op denzelfden voet voort te gaan, door n.1. 10 ct. per rat te blijven uitkeoren en ter bestrijding van de kosten, 2 cent per snees te heffen en subsidie te vragen aan polder- en gemeentebestuur. Medegedeeld werd verder, dat de prijzen der coöpera tief aangekochte kunstmeststoffen hadden bedragen: Guano f 8 20, Kalk f 1.—, Chilisalpeter f 13.55, Patent kali f 6.—, Chloor-kali f 9 60, Zwavelzure Ammoniak f 15 45 en Superphosphaat f 2.55. Deze prijzen geldon voor levering tot Alkmaar, zoodat het wat hooger komt, eer de meststoffen ter b. paalde plaatse zullen zijn. De levering geschiedt tusschen 2 en 9 Mei. Daar deze heel wat drukte meebrengt, voegde men aan de tegenwoor dige commissie nog 3 leden bjj, om zoodoende de werkzaamheden wat te verdoelen. Met het oog op de te houden Algemeene Vergadering werd een 13tal afgevaardigden gekozen; behalve het uit 7 personen bestaande bestuur, werden daarvoor aangewezen, de heerenJ. Berkhout, KL Zeeman, T. Kostelijk Tz., P. Kooij, C. de Boer Kz. en A. Kout. By het behandelen van den Beschrijvingsbrief voorde Alg. Verg. verklaarde men zich meest voor het preadvies van het Hoofdbestuur. Aileen was men van andere meening met betrekking tot het voorstel Schoorldam, dat de Broeker namiddagveiling werd vervroegd en gebracht van 5 of 4 uur. De afdeeling Zuid-Scharwoude wilde om de Noordelijke bouwers tegemoet te komen, de opening op 3 uur gesteld zien, en zo om 4 uur een uur schorsen, wanneer de markt te St. Pancras kan worden gehouden, terwijl om 5 uur weer te Broek kon worden geveild. Met betrekking tot de zet kool regeling besloot men op denzelf jen voet van het vorige jaar voort te gaan. Een gospecifleerde teekening za! aan het aa: plakboid worden bevestigd, opdat ieder bouwer gemakkelijk te weten kome, aan welke bepalingen hij zich te houden heeft. By de „tractementsregeling" word besloten, de ver goeding van den secretaris van f 10 op f 15 brengen en ook den penningmeester f 5 toe te staan. Een voorstel om ook de bijdrage aan den penning meester der ratten vei delgingscommissie te verhocgen, werd tot een volgende vergadering aangehouden. In de vorige vergadering was een voorstel gedaan om de witte aardappelmanden coöperatief aan te koopen De secretaris had in verband hiermee prjjso gave en monsters gevraagd bij een fabrikant te Amersfoort. De prijs was f 0.36. Besloten werd alle manden coöperatief aan te koopen en dan eerst monsters en prijsopgave te vragen aan verschillende bekende adressen, opdat ieder voor de levering in aanmerking kan komen. Nog werd besloten inlichtingen te vragen over w-er- king en prijs eener aardappelbesproeimachine, om dan op de volgende vergadering met definitieve voorstellen omtrent aankoop te komen. Raadsvergadering Wicriiigcu, gehouden op Zaterdag 22 Februari 1908, des voormiddags 9£ uur. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter, den heer Cavaljé, Burgemeester, worden de notulen der vorige vergade ring door den secretaris, den heer Bruul, gelezen en on veranderd goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat de suppletoire begrooting en de staat van af- en overschrijvingen, betreffende den schoolbouw te Westerland goedgekeurd van Ged. Staten zijn terugontvangen. Namens B. en W. wordt door den Voorzitter ter tafel gebracht de voordracht voor onderwijzer aan de O. L. school te Westerland, welke luidt als volgt: 1. G. Stel te Amsterdam. 2. D. Koppedraijer te Clinge. 3. J. Zeeveii te Utrecht. De heer Koops merkt op, dat hij no. 1 der voordracht den heer Stel, heel goed kent De heer Kuut zegt: wij hebben nog niet gestemd, dus verklaart U dit wat nader. De heer KoopsJa, maar dat gaat slecht zoo hier in 't openbaar. Voorzitter stelt dienaangaande voor, de vergadering te schorsen en in geheime zitting over te gaan, waartoe wordt besloten. Na opening wordt tot stemming overgaan en met al gemeene stemmen no. 2 der voordracht, de heer D. Koppendraijer te Clinge, benoemd. RondvraagDe heer Kuut merkt op, dat hij uit de notulen heeft vernomen, dat er een voorstel is gedaan tot 'tafsteken van de bermen van den weg. Hij vraagt nu echter, wanneer dit geschieden moet. Wordt dit gauw gedaan, dan mag men er met de verhuring wel rekening mee houden, want de huurders zouden hier dan schade van hebben. Het beste zou zjjn hiermee te wachten tot na den hooitijd. Voorzitter zegt, dat hij het dan zoolang zal laten wachten. De heer Hermans deelt mee, dat de landbouwer de heer S. Koorn, bü hem is geweest met klachten over de schoolkinderen t9 Oosterland, die over de schutting bij het schoolplein klimmen en dan op zijn erf eieren weg halen uit de hooischelf en nog andere verkeerde dingen doen, hetgeen voor h9m zeer hinderlijk is. Dienaangaande stelt de heer Hei mans voor hierin te voorzien en zegt dat indertijd bij het verkrijgen van het bouwterrein afgesproken was, om de schutting zoo hoog mogelijk te maken, dat Koorn geen last van de kinderen zou hebben. Voorzitter zegt den heer Hormans toe, dat dit zal ge schieden. Niemand moer het woord verlangende,sluit Voorzitter de vergadering. Moord. Omtrent een vermoedelijken moord te Beesd (Geld.) meldt men Op den Stationsweg van Beesd werd het lijk gevon den van G. de B., echtgenoote van H. R., aldaar, met wien zij eonige jaren gescheiden leefde. In het achter hoofd had ze een diepe wonde, waarin, zooals men verder bericht, gedeeltelijk het afgebroken mes zat. Het andere gedeelte vond men in de nabijheid van hot lijk De man is gevankelijk te Tiel binnengebracht. De eersfe fulpen in bloei. Onder 's-Gravenzando staan de eerste tulpen in bloei. Een vroegp lente duaj (/tVad.") Jubileum Machinist. Den 8ston Maart Loopt de heer C. Voorman te Zuid- Scharwoude den dag te herdenken, waarop hij 40 jaar waikzaam zal zijn als machinist bjj den polder Geestmer- Ambacht. Geslaagd. Mej. Van der Goes te Noord Scharwoude is geslaagd voor het examen in de nuttige handwerken. Oudkarspel. Tot opzichter der Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel, waarvoor zich 4 sollicitanten hadden aangemeld, is be noemd de heer A. Timmerman aldaar. De storm te Nieuwe Xiedorp. Do berichten omtrent storm ongelukken kunnen nog worden aangevuld met 't volgende (zie 2e blad): De schoorsteen op de hoeve „De Stompekamp" aan den Wateringskant waaide met groote kracht der ele menten door dak en al heen, zoodanig dat hij (op zijn kop) op den dorsch te land kwam. De schoorsteen van de boerderij van den heer W. C. Visser (kom dorp) waaide er ook af. Barsingerhorn. In vele gezinnen hier op het dorp heerscht influenza onder de ouderen, nadat in de laatste dagen opmerkelijk veel schoolkinderen wegens ongesteldheid zijn thuis geweest. Evenals eene buitengewone bijeenkomst van D.O.G. is ook de op aanstaanden Zondag bepaalde zanguitvoe ring van „Caecili.i" uitgesteld moeten worden. Winkel. Op de vergadering van Volksonderwijs, die Maandag 2 Maart, des avonds 7 uur, by A. Wit gehouden wordt, moet ook een besluit worden genomen omtrent de wijze, waarop de schoolfeesten dezen zomer zuilen worden ingericht. Heer (Iugowaard. By de publi ke vurkooping van het bedrijf van der heer C. Heyuis aan het Noordeinde van den Middelweg alhier, werd do heer C. Langedyk te Noord Scharwoude kooper voor do som van 1 11686. Hot bedrijf be-taat uit een boeren en werkmanswoning, koolschuur, erven, boomgaard en bouw- en weiland, alles ter grootte van bijna H.A. Een schenking. j Door den heer P. Frans Jr., te Warmenhuizen, werd aan de Ned. Herv. gemeente en de diaconie aldaai respectievelijk f5000 en f3000 veimaakt. Lastig geval Onder dit opschrift moakt Do Vaderlander de volgen de opmerkingen Het aanblijven van den heer Wentholt, als suinis- ter van marine, in het nieuwe kabinet, brengt twee •Kamerleden van de anti-revolutionnaire partij in eene weinig benijdbare positie, en wel ds heeren Duymaer van Twist en De Waal Malefijt. De heer Duymaer van Twist verklaarde zich niet gerust over het beleid van dezen minister, en nadat de bezwaren van dien afgevaardigde door den Minister waren weerlegd, be tuigde de iieer van Twist, „dat hij door dit antwoord niet alleen niet bevredigd, maar nog ongeruster was geworden. En ook de heer De Waal Malefijt bleef er bij, „dat hij over het beleid van don Minister al lerminst gerust was." De heer Duymaer van Twist noemd ehern daarenboven nog iemand, die de zaken op de lang© baan wil schuiven, en do heer De Waal Malefijt sprak aldus: „Wanneer ik moest qualificee- ren de richting, die het beleid van dezen Minister neemt, dan zou ik willen zeggende Minister is voornemens de zaken gaande te houden voor een anderhalf jaar. En daarmede is het uit. Dat is de indruk, dien ik uit de stukken en uit zijne rede van daar straks Jicb ontvangen. Als wij ondeugend wilden zijn, zouden wij vragen, of juist daarom, omdat hij do zaken voor een ander half jaar gaande wilde houden, de heer Heemskerk den heer Wentholt heeft gecontinueerd. Maar wij doen dat niet, slechts verklarende, dat wij benieuwd zijn naar de redevoeringen van die heide geachte afgevaardigden, als op liet eind van dit jaar de Marinebegrooting weer in de Tweede Kamer pan de orde komt. Zullen zij dan van ongerust gerust zijn geworden, omdat de heer Wentholt te midden .van eene andere tafelronde zetelt, oi zullen zij bij de alge meen© beschouwingen den Kabinetsformateur te lijf gaan, dat hij een zooveel onrustwekkend Minister behield? Het is een lastig geval. Post- en Telegraafambtenaren. Eenigen lijd geleden word door den Minister Kraus een wetsontwerp ingediend tot salaris verbetering van een groot aantal post- en telegraafambtenaren. Velen meenen, datd it nu zal worden ingetrokken. Naar Het \ad. echter verneemt, zal het ontwerp waar schijnlijk wel niet worden ingetrokken, maar bij nota var. wijziging- op sommige punten herziening ondergaan. Ovcrstooind Men seint uit Hoek van Holland: Hedenmorgen rapporteerde de loods van een binnen- komende boot, dat hij in den mond van den Water weg om huip hoorde roepen. De stoomreddingbootcn en een sleepboot zijn op 'dat bericht uitgegaan en vonden eenh oofdkussen en een paar riemen drijvende. Naar men van zalmdrijvers, die hier visschen, verneemt, wordt een zalmvlet van Pernis vermist, bemand met vader en zoon. Naar alle waarschijnlijkheid is-deze vlet overstoomd en zijn de ongelukkigen verdronken. Op het lijk, dat Zondagavond hier aanspoelde, werd nog aan een der vingers een platte gouden ring ge vonden waarin stond 750. Arroiidissements-Itrcbtbauk te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Arie D„ "West-Graftdijk, geen aangifte gedaan van een dienstbode, voor de belasting 1907, f 15 boete of 3 dagen hechtenis. üavid S., Alkmaar, niet naar waarheid invullen van het biljet voor de personeeie belasting f25 boete of 5 dagen hechtenis. Jan K., Alkmaar, niet terugzenden van zijn beschrij- 1 vingsbiljet voor de belasting, f 10 boete of 2 dagen hechtenis. Moord of Ongeluk. Aan de N. R. Ct. wordt uit Vught geseind: Maandagavond is P. vermoord; het lijk is cpde tramrails gelegd; het hoofd was van den romp gescheiden De daders zijn (onbekend. En in dezelfde krant het bericht dat Zondagavond de tram van Voorburg naar Vught door eenige likkc- broers met ledige Jeneverflesschen is gebombardeerd, een groote trajaruit werd verbrijzeld, doch gelukkig niemand werd verwond. „De mensche zijn goei Roomsch in Broabant, weet de!" Aan de Tel. meldt men: Een nader gehouden sectie op het lijk van den land bouwersknecht H., van Rixtel, die Zondagavond j.1. in de gemeente Den Dungen door de stoomtram van Den Bosch naar Eindhoven een extra-tram, die de be zoekers van een te 's-Hertogenbosch gegeven concert naar Eindhoven en tusschengelegen plaatsen terugbracht werd overreden en gedood, heeft aan het licht ge bracht, dat de op dat lijk gevonden wonden niet door misdadige hand, maar door de stoomtram zijn ver oorzaakt. Verder moet het wel vaststaan, dat dronken schap hier weer een ongeluk heeft mogelijk gemaakt. Geen turf. In de veenkolonie Haulervvijk (Fr.) is in menig ge zin gebrek aanturf. Er is verleden herfst zoo veel verscheept, dat er geen voorraad meer is. Andersom. Men schrijft uit Zeeuwsch-VIaanderen O. D., d.d. 22 dezer Gedurende vele jaren werden uit deze streken (we kelijks ten groot aantal varkens frauduleus naar Bel gië gevoerd, in den laatsten tijd zijn de bordjes ver hangen. Nu smokkelt men varkens voornamelijk biggen uit België naar Nederland. Voor eenigen tijd werden onder Philippine een honderdtal biggen door Nederlandsche ambtenaren aangehouden en voor een viertal weken te Sas van Gent, waarbij I. P. gevangen werd genomen en naar Middelburg vervoerd. Donder dag had onder Sas van Gent weer een nieuwe (aan slag plaats, waarbij twee karren met 19 biggen werden in beslag genomen en een der geleiders werd gearresteerd. Gisteren werd< onder Zuiddorp© een zending jonge varkens aangeslagen. Door dit alles zullen de smok kelaars wel tot de overtuiging komen, dat het heel wat gemakkelijker gaat varkens van Nederland naar België te smokkelen dan van België naar Nederland. Een Moeder!! De politie te Amsterdam heeft een 12-jarig knaapje aangehouden, dat zich aan tal van diefstallen schul dig maakte. Het bleek dat hij dit in samenwerking met zijn moeder deed. Dit kwam uit bij een huiszoeking. Toen de rechercheurs ten huize van de „moeder" kwa men, vonden zij daar een vrouw en een ziek meisje, maar van den voorraad gestolen stukjes zeep, kammen, huishoudelijke artikelen enz. geen spoor. „Wilt u de kleine even verbedden," vroeg de oudste der recher cheurs, zoo droogjes weg. Etm t oen de vrouw zich hef tig daartegen verzette, d©ed hij het zelf met zijn col lega. Toen bleek dat zich onder het bed van de kleine een stapelplaats van door den knaap op last van de moeder gestolen voorwerpen bevond. De \touw, wonende in de Rusten burgerstraat, had voor haar kind een instrumentje vervaardigd, dat op de volgende wijze werkte. De jongen had looze jas zakken. In het gat van den zak kwam een touw uit, dat door den jongen naar willekeur op en neer ge trokken kon worden. Aan het einde bevond zich een scherpe vischhaak. Nu bukte onze kleine argeloos even kijkend naar een étalage, liet het haakje zooveel mogelijk zakken, zoodat het greep in het een of andere artikel, dat daarna fluks werd opgehaald en onder de jas verborgen werd. Moeder en kind bevinden zich thans in arrest. De vader van het gezin is niet werk loos, hij verdient ongeveer f 14 per week. Rundvee-Stamboek. De vereen'ging Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek hield Maandag in Krasnapolsky een buitengewone al gemeene vergadering onder presidium van den lieer mr. Wt J. baron van Dedem, die in den aanvang van de vergadering een woord van dankbare hulde wijdde aan de nagedachtenis van zijn voorganger als voor zitter den heer jhr. Rspelaer, die steeds zijn beste krachten voor de behartiging der belangen van de ver eeniging veil had en in wiens geest de vereeniging haar werkzaamheden zal voortzetten. De vergadering hield zich bezig met het vaststel len der begrooting voor 1908, in ontvangsten en uit gaven geraamd op een bedrag van 120.125. Bij den post „uitgave stamboek" in ontvangsten op f 200, in uitgaven op f 700 geraamd, bestreed de afge vaardigde van Zeeland, de heer E. van den Bosch, de noodzakelijkheid van die uitgave, waarvan de kosten door de baten zoo weinig worden gedekt Spr. bleek te prefereeren de gratis uitgifte van provinciale stam- boekjes, welke op de toename van het ledental steeds een gunstigen invloed had. De heer Dorst, eveneens afgevaardigde voor Zee land, verklaarde zich met zijn mede-afgevaardigde niet eens. In de afdeeling had anen namelijk alleen gewenscht dat de thans gedrukte stamboeken aan de afdeelingen tegen verminderden prijs zouden worden verstrekt. Ook de heer baron Collot d'Escury, voorzitter van het Zeeuwsche afdeelingsbestuur, verklaarde, dat de he«r Van den Bosch alleen zijn (persoonlijke meening, niet die van de afdeeling Zeeland had kenbaar gemaakt, ook niet waar hij zich had begeven in kritiek op het da- gelijksch bestuur, dat tot de uitgave van het stam boek had besloten. Na voortgezette discussie' werd verworpen een voor stel van den heer KneppeLhout om de afleveringen van het stamboek ad f 0.20 voor de afdeelingen beschik baar te stellen. Aangenomen werd een voorstel om de afleveringen beschikbaar te stellen voor de afdeelingen na opgaaf van het aantal benoodigde exemplaren, voor den kostenden prijs tot een maximum van f0.20. De begrooting werd na korte bespreking van Log enkele punten goedgekeurd en de noodige machtiging voor eventueele overschrijving werd verleend. De vergadering werd daarna gesloten. IlcddingsdicnM aan den Hoek van Holland. Aan de Noorderpier is men sedert eenigen tijd bezig met het maken van een inrichting voor het redden van schipbreukelingen. Ongeveer 140 meter binnen de pier heeft men een steiger gemaakt, waarop zich een ijzeren stelling ter hoogte van ongeveer 7 meter be vindt. Aan den kop van de pier is juist achter (den vuurtoren een tweede stelling gebouwd, 130 meter van de eerste verwijderd. Tusschen deze stellingen heeft men twee zware kabels gespannen,, waarlangs een ijzeren hangwagen kan loopen, welke ruimte biedt voor on- gev.rir 1 personen. Van den laatsten opstand kan men op den vuurtoren komen. Aan den toren is een om loop gemaakt, vanwaar met vuurpijlen verbinding met een wrak kan worden verkregen. De stoomreddingboot zal, zoo noodig. aan den steiger kunnen meren on haar bemanning kan in den wagen langs ds kabels rm iden vuurtoren gaan. N- CL

Schager Courant | 1908 | | pagina 1