Zondag 8 Maart 1908 52ste Jaargang. No. 4341 Bureau SCHAGER, Laan D 4. lnterc. Telephoon No. 20. Uitgevers: TR1PN1AN 0©= FIERSTE BLAD. INGEZONDEN. Binnenlandse!) Nieuws. 1 SCHAGER AImec» Nienis- COURANT. Adïencntie- Lulliivllil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit vier bladen. Niedorp. De jury uit de heeren G. Kooiman, Oudkarspel, J. Dirkmaat, Noord-Seharwoude en J. Zyp te Noord- Scharwoude. Onderlinge Varkcnsverzekerins-Maafscliappjj. In de week van 1 Maart 1908 tot 7 Maart 1908 stand der marktprijzen van de varkens als Der droefheid uitkomst. Wanneer de stoet gaat langs het pad, Waarlangs het brengt geheel den schat Van een jong menschenleven, Dan treurt het hart In diepe smart, Dan weent het oog, Ziet niet omhoog Wie kan dan uitkomst geven? Dat kan geen mensch. Hij kan aileen Het leed verzachten en 't geween Gaan trachten te bedaren. Hij spreekt zijn woord, En aangehoord, Kan dan het hart In diepe smart Daaruit soms kracht vergaren. De uitkomst geeft alleen ons God, Die ons verzoent weer met ons lot, Wanneer wij naar Hem hooren. Hij nam het pand, En naar het land Der zaligheid, Zijn kind bereid, Bracht Hij, wion wij verloren. Die troost geeft goed geloof ons steeds Bij al de smart, bij al het leeds, Dat sterven ons doet Hjden. Kweekt het dan aan Dan kunt gij gaan Bemoedigd voort, Waar d' uitkomst gloort En weerzien doet verblijden. Wieringen. MOMZ. was de volgt: 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 50 50 n Zeugen f 8.- a f 12.—. K.G. f 0.40 a f 0.-. 75 0.42 per K.G. 75 jj 100 0.46 100 125 0.48 125 150 0.49 150 175 0.51 0.45 Voorjaarswerk. Te St. Pancras zijn de tuinders bij wat goed weer, al druk aan het planten op stuk zetten in de broeibak ken. Dit uitdunnen bevordert ten zeerste den groei van de planten. Winkel. Op het verzoek van den heer J. Moeijes om vergun ning tot den verkoop van sterken drank in het koffie huis „de Zwaan", is door Gedeputeerde Staten afwijzend beschikt. Aanbesteding Winkel. Van de door den Bouwkundige J. H. B. Butbfer go- houden aanbesteding van het bouwen van een arbei derswoning voor rekening van Mej. de Wed. Jb. Pluister te Winkel, is de uitslag als volgt. K. Bakker, Winkel f1525; W. de Heer, N.-Niedorp f1509; Wed. Olie, N.-Niedorp f1493; D. Brugman, Win kel f1492 en J. Timmerman, N.-Niedorp f1423. Gegund aan den heer D. Brugman te Winkel voor f1492. Winkel. Den 1 Maart iJ. is de cursus voor her hal in gsond er- wijs geëindigd. De deelname is gering geweest, slechts 4 leerlingen hadden zich aangemeld en daar allen te Lutjewinkel woonden, behoefde het onderwijs alleen aan die school te worden gegeven. Wij willen hopen, dat de poging van „Volksonderwijs" om meerdere deelname voor genoemd nuttig onderwijs te verkrijgen, moge gelukken, en dat bij een volgenden cursus een groot aantal leerlingen er van mag profl- teeren. Mislukte bijeenkomst. Donderdagavond zou vanwege de Coöperatieve ver- bruiksvereeniging „Vooruit" aan denLangedijk, te St. Pancras een lezing worden gehouden door den heer H. J. J. Eichelsheim van Amsterdam. Het bestuur moest tot zijn leedwezen mededeelen, dat de spreker door ziekte verhinderd was te verschijnen. Het onderwerp „Waarom Coöperatie?" bleef dus onbe sproken. Suikerbieten. De suikerbieten-contracten worden in Hollands Noor den als volgt afgesloten Op gehalte van 14 p.Ct. met 10 cent voor elkVioP Ct. boven dat gehalte 9V4 gld. per 1000 K.G.; met een vrij I gehalte 10i/4 gld. Verleden jaar werd op gehalte afgesloten voor 8V2 gld. Aan de Kreil. Voor rekening van den heer S. Hartman, wordt aan de Kreil eene slagerij gebouwd. De heer C. de Graaf te i Moerbeek is met het werk belast. Scbagerwaard. Tot watermolenaars in den polder Schagerwaard zijn benoemd de heeren S. Brommer,Zijpe en P. van Buuren, Callantsoog. Rectificatie. Ons wordt gevraagd, mede te deelen, dat voor den bouw van een boerenwoning te Nieuwe Niedorp, voori rekening randen'hêür ¥^u^VA^tèfda"m,nïetdoor 1 verleentn. 3 MA is volstrekt niet zoo'n groote inhoud Potvcrtering. Woensdagavond werd in het lokaal van den heer W. Swarthof te St. Maartensbrug eene potvertering op gericht, met aanvankelijk 20 leden. Het Bestuur werd als volgt samengesteldW. den Hartog, voorzitter, P. Veuger, secretaris en W. Swart hof, penningmeester. „Het Witte Krui»" tc Nieuwe Niedorp. Vergadering van de afdeeling Nieuwe Niedorp van „Het Witte Kruis", gehouden Vrijdag j.1., by den heer C. Kooiman. Voorz. de heer H. Huizenga, Vice-Voorz., die de vergadering opent, betreurende, dat er van de 300 leden niet meer (er zijn er slechts 10) zijn opgekomen. Spreker deelt vervolgens mede, dat de afdeeling Amsterdam aan hare zusterafdeeling N. Niedorp eone circulaire zond ter aanbeveling van hare candidaten voor Hoofdbestuurslid. O.a. is de heer W. C. Visser candidaat gesteld door de afdeeling Amsterdam. De secretaris, de heer P. Haringhuizen Jr., leest nu eerst even de notulen, die onveranderd worden vastge steld. De vergadering bespreekt nu de candidaatstelling voor lid van 't Hoofdbestuur. Na eenige deliberatie worden de candidaten van Amsterdam overgenomen n.1. de heeren Mr. H. J. C. van Tienen, W. D. Haitsma Mulier. burgemeester van Spaarn- dam, en W. C. Visser te N.-Niedorp. Deze candidaten zullen door de afdeeling per circulaire bij de Zusterafdeelingen worden aanbevolen. Vei der wordt gelezen een van 'tDagel. bestuur van N.-Niedorp ingekomen antwoord op een verzoek tot na dere regeling van den vacantietijd, welk antwoord luidt als volgt: Naar aanleiding van uw bij ons College ingekomen verzoek tot vervroeging der schutvacantie hebben wij de eer u mee te deelen dat deze voortaan zal invallen na het eindigen van den schooltijd op Zaterdag voor den 3den Zondag in Augustus, om te eindigen na het eindi gen van den Schutkermis, alzoo durende 14 dagen, be nevens daaropvolgende kermisdagen. In dank voor kennisgeving geaccepteerd. Rondvraag niets. Daarna sluiting. Raadsvergadering te Hoogwoud. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op Donderdag 5 Maart 1908, voorm. 9j uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer J. Breebaart Dz. Afwezig de heer Koojj. Opening der vergadering, waarna voorlezing der notulen, die onveranderd worden gearresteerd. Eenige mededeelingen volgen a. De schoolpleinen zijn thans van nieuw grint voor zien; b. Voor C. Rik, te Aartswoud, wonende in eene woning, die onbewoonbaar veiklaard is geworden, is eene andere woning gehuurd, die vermoedelijk 60 cent huur per week zal kosten; c. van Gedeputeerde Staten is goedgekeurd terug ontvangen het besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven van een bedrag, groot f6 25, aan de wed. T. Leek, thans huisvrouw van A. Steur te Heer Hugo waard; d. goedgekeurd door Ged. Staten het bosluit tot de kasleeniig; e. voor kennisgeving door Ged. Staten aangenomen het reglement van orde; f. schrijven van de te Hoorn gezetelde Gezondheids commissie, naar aanleiding van het schrijven van den Raad om advies in zake den toestand van de woning van J. Burger, staande aan den Mienakker. Deze woning is naar het oordeel der Gezondheids commissie nog zeer goed door verbeter.ng in bewoon baren staat te brengen. Al is ze beneden don straatweg gelegen, toch is ze nog vrij wat boven den waterspiegel met haren gror d- slag. Ruim is de woning niet woonvertrek 20.19 MA maar het middel is voor den Raad daar, om het betrekken door 'n groot gezin tegen te gaan. Watervoorziening is onvoldoende, da's waar. Maar daarin zou voldoende worden tegemoetgekomen, wan neer men een regenbak aanbrengt, groot 3 MJ. en rondom de woning aan alle hare zijden goten worden gelegd, die met den regenbak iu verbinding zijn. Ook zou een afgesloten privaat noodig zijn, van 'n beweegbaar raam voorzien. Het Dagelijksch Bestuur zou, als er ontheffing kan worden verleend ten aanzien van de wel wat aanzien lijke grootte van den regenbak, die is voorgeschreven, daar wel vóór zijn. Te meer, daar er (vlak aan de breede ringvaart,) werk- water in de ruimte voorhanden is. Meerendeels is de Raad het met dit inzicht eens. De heer Hartog echter tevens Lid der Gezondheids commissie is er tegen om zulk eene ontheffing te 3 MS. is volstrekt de heeren gebr. Boekei en Mej. Wed. K. Olie gezamen lijk is ingeschreven. De opgaaf der laatste bedroeg f294o. voor 'n regenbak, dat ten opzichte daarvan ontheffing hem wenschelijk zou voorkomen. Enfln, als er naar 't oordeel van B. en W. voldoende werkwater is, zou de bak toch wel even kleiner kun- verder wordt het aan B. en W. over- nen worden is heer Hazelhoff, Hoofd der school in do ingekomen een verzoek om verlof voor maanden, om tot herstel van gezondheid Heer llngowaard. uoll De uitslag der verkooping ten overstaan van Notaris gejaten. L. top te Borgen was, dat het perceel onverkocht is yan den gebleven. Kerkelaan, Hoogwoud. Op de Tentoonstelling van het hout- en marmerwerk zijn de volgende bekroningen toegekend. Notenhout, le prijs S. Root, Spanbroek, 2e prijs K. Bak ker, Winkel; Grenenhout, le prijs, D. Root, Spanbroek, 2e prijs, P. de Graaf, ZijpeEschdoom. le prijs K, Bak ker, Winkel, 2e prijs S. Rood, Spanbroek; Eikenhout, le prijs W. Speets, Hoogwoud, 2e prijs S. Rood, Span broek; Djattihout. le prijs, P. de Graaf, Zijpe, 2e prijs S. Rood, Spanbroek; Wit marmer le en2eprijsS.Rood, SPDebregel'ing8comni>s8ie bestond uit de heeren W. Speets geven, om te bevorderen, dat de kinderen zooveel moge Hoogwoud, J. Rood, Spanbroek en Li. Rezelman, Nieuwe ljjk hetzelfde onderwijs blijven genieten. den tijd van 2 elders te vertoeven. In een bijgevoegd geneeskundig advibs is de verkla ring vervat, dat een paar maanden verlof zeer in 't be lang van 't herstel van den heer Hazelhoff geacht kun nen worden. Toegestaan. In overleg met den Schoolopziener is de gang van het onderwys geregeld. De heer Haibertsma, onderwij zer aan de betrokken school, zal tijdelijk als Hoofd fungeeren en wat langer dan gewoonlijk onderwijs Men heeft gemeend voor die 2 maanden feitelijk j is het maar U/2 maand, want de Paaschvacantie komt er nog tusschen geen tijdeljjken onderwijzer te moeten 1 aanstellen. Dit wordt goedgevonden. Gratificatie aan den heer Halbertsma zal later \yorden geregeld. Volgen eenige verslagen over het afgeloopen herha- lingsonderwijs, wintercursus 1907/'08. Kerkelaan van de 10 jongens, die Mei j.1. de school verlieten, waren er 9, die den cursus volgden. Eén verliet den cursuseen paar anderon volgden dien alleen in November en December. Er kon gezegd worden, dat het bezoek van het herhalingsonderwijs zeer getrouw was en het onderwijs vruchtbaar was. WeereOnderwijs werd aan 28 leerlin gen verstrekt. Schoolbezoek zeer getrouw De heer Van Wijk (H. der S.) en diens dochter verstrek ten het onderwijs. AartswoudHoofd der School de heer H. van Ree; zeven leerlingen namen aanvan kelijk deel. Een verdween er heel spoedig. Later ging er nóg een weg. De overigen kwamen niet getrouw. LangereisHoofd de heer M. de Jong4 jongens namen deel. Ze hadden echter weinig lust en 't onderwijs werd dan ook volstrekt niet getrouw gevolgd. Bij de vroegere regeling, zoo wil het den heer De Jong voorkomen, leer- 1 den de leerlingen beter dan bij de thans bestaande regeling, i Voorzitter is aan het einde van de verslagen. Opwek- 1 kend kan de inhoud ervan juist niet heeten. Voorzitter uit dan ook de verzuchting, dat de l verslagen niet veel gunstigs geven, j 't Is om er zijn spijt over uit te drukken maar vei der kan men ook al niet gaan. De ouders moeten het zelf maar weten. Men staakt de weinig bemoedigende bespreking over 't herhalingsonderwijs en stapt over op een ander onder werp het gomeenteverslag, dat door Voorzitter wordt gelezen en door den Raad voor kennisgeving aangeno men. Volgt het beredeneerd verslag over wat voor de volkshuisvesting is verricht Niet minder dan 15 personen te Aartswoud .zijn aangeschreven tot verbetering van woningen. 1 woning is onbewoonbaarverklaard afgebroken, aan den Mien akker. Voor kennisgeving aangenomen. Vogt hot punt: Jaarwedden onderwijspersoneel. Voor zitter brengt nu ter kennisse van den Raad de vol gende verordening tot regeling van de jaarwedden en verder© belooningen voor de onderwijzers aan de open bare lagere scholen in de gemeente Hoogwoud. De jaarwedden van de onderwijzers aan de scholen in de Kerkelaan, te Aartswoud en in de Weere ju deze gemeente worden bepaald als volgt: Hoofden der scholen met minder dan 5 dienstjaren f 900met 510 dienstjaren f 950; met 1015 dienstjaren f1000; met 15—20 dienstjaren f1050; met 20 en meer dienstjaren f 1100met 25 en meer, doch minder dan 35 dienstjaren als Hoofd eener school in deze gemeente f 1200met 35 en meer dienstjaren als Hooid eener school in deze gemeente f 1400. De onderwijzers, die hst Hoofd de rschool bijstaan: met minder da.nl 5 dienstjaren f 000met 5—10 dienst jaren f650; met 1015 dienstjaren f700; met 1520 dienstjaren f 775mot '20 en meer dienstjaren f 850. Als diensttijd komt in aanmerking de tijd voor en na de invoering dezer verordening doorgebracht in dienst zoowel aan openbare als aan bijzondere lagere scho len als hoofd en als onderwijzer van bijstand, zoomede diensten, bewezen volgens art. 33 der lageronderwijswet en volgens het laatste lid van art. 22 der wet van 13 Aug. 1857 Staatsbl. no. 103. De jaarwedde bedraagt voor elk der onderwijzers die het Hoofd der school bijstaan en den rang van. Hoofdonderwijzer bezitten, f 100 meer. De hoofden genieten behalve -jaarwedde, vrije woning, zoo mogelijk met tuin. Ingeval een hoofd geen vrije woning kan verschaft worden, ontvangt hij vergoeding voor huishuur van f250 per jaar. Elk der mannelijke onderwijzers, die het Hoofd der school bijstaan, geniet indien hij den 'leeftijd van 28 j. heeft bereikt en hetzij gehuwd is, hetzij als weduw naar inwonende minderjarige kinderen heeft, een tege moetkoming in de huishuur van f 100 per jaar. Indien de aanspraak op verhooging der jaarwedden ontstaat na den eersten dag eener kalendermaand, treedi zoodanige verhooging eerst in, na den eersten dag der daaropvolgende maand. Onderwijzers, aan wie overeenkomstig voorstel van hun geneesheer verlof wegens ziekte wordt toegestaan, behouden hun volle jaarwedde gedurende 6 maanden. Blijkt na het verstrijken dier 6 maanden uit een rap port van den geneesheer, dat de onderwijzer nog niet m staat is zijn werkzaamheden te hervatten, dan wordt gedurende de volgende 6 inaanden van het verlof van de jaarwedde tot hoogstens de helft ingehouden, hetgeen ten behoeve van zijnen plaatsvervanger als bezoldiging door de gemeente moet worden uitgekeerd. Onderwijzers, die ingevolge de Müitiewet 1901 of krachtens de Landweerwet onder de wapenen of in werkelijken dienst zijn, behouden hunne jaarwedde. Wordt aan een onderwijzer buiten de gevallen als voren bedoeld, een verlof verleend voor langer (dan 14 dagen, dan wordt van de jaarvv. ingehouden het geen ten behoeve van zijne plaatsvervanging als bezol diging door de gemeente moet worden uitbetaald. Aan de gehuwde onderwijzeres, di ehare bevalling tegemqet ziet, wordt gedurende den tijd van haar verlof in verband met die bevalling van hare jaarwedde ingehou den hetgeen ten behoeve der plaatsvervanging van de onderwijzeres als bezoldiging door de gemeente moet worden uitbetaald. Is de onderwijzeres, in het vorig lid bedoeld een maand na hare bevalling volgens het oordeel van den geneesheer nog niet in staat {hare werkzaamheden aan de school te hei-vatten, dan treden de gewone regelen van uitkeering van jaarwedde en ver dere belooning ingeval van verlof bij ziekte in. Bij overlijding heeft betaling plaats tot 6 weken na den dag van overlijden. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden 1 Januari 1908. Voor het onderwijspersoneel in de met N. Niedorp gemeenschappelijke school aan de Langereis, wil de Raad dezelfde regeling treffen en voorstellen aan het gemeen tebestuur te Ni Niedorp. De regeling voor de scholen in Hoogwoud Wordt nu na eenige bespreking vastgesteld. Ook die voor de Langereizcr school, welke regeling aan N. Niedorp zal word 11 gezonden. Volgt punt: Herstelling stoep raadhuis, enz. De verga dering wordt geschorst. Een poosje daarna heropening waarbij we hooren, dat B. en W. eene omschrijving der werkzaamheden hebben laten opmaken. Het bovendek van de stoep zal gedeeltelijk ver nieuwd worden en 6 nieuwe treden worden aangebracht Onder de treden zullen respectabele ijzeren staven van bijna 100 pond elk zwaar en meer dan 3 M. ieder lang, worden gebezigd. Verder zal portland bepleiste ring op het raadhuis op de daartoe aangewezen muur vlakten worden aangebracht met den voegspijker sierlijk in blokken af te deelen. B. en W. stellen voor deze werkzaamheden bij pu blieke inschrijving uit te besteden aan ingezetenen en hetzij in het geheel, hetzij in onderdeelen te gunnetn. Verder wil het Dagelijksch Bestuur een bestek la ten drukken. Allen voor, om publieke besteding te houden. Daarna wordt overeenkomstig voorstel R en W., mej. Bus benoemd tot het geven van herhalingsonder wijs in handwerken. Over de salarisregeling is al eens door B. en W. gesproken; doch dat punt wordt nog in petto gehouden. Ingekomen een verzoek van den heer Korver (aan de Gouw), om zijn zoontje te Aartswoud te laten school gaan. Na eenige bespreking tot wederopzeggings het verzoek toegestaan. De heer Vijn bespreekt de betaling van schoolgeld door den smid Nipshagen en wil het bedrag daarvan (nu 20 cents) op 10 cents zien gebracht. De billijkheid hier van wordt ingezien en het bedrag op 10 cents gesteld voor Nipshagen. Verder hoorde de heer Vijn, dat de smid te Aartswoud wel wat weinig loon geniet voor het bewaren der ka chels van de school. Die man was klagerig tegen Vijn en zei, de zorg voor d© kachels in de Weere bever voor f 1.50 op zich te nemen, dan te Aartswoud (waar er meer pijpen te poetsen zijn) voor f2.50. AL in Aartswoud nu de zorg voor de kachels meer 1 werk eischt dan in de Weere, moet de belooning daar- I naar worden geregeld, vindt de heer Vijn. Voorzitter weet uit het hoofd niet precies het loon, 1 dat de Aartswouder smid nu heeft. De zaak zal ech ter worden nagegaan. De heer Schilder rept van opeenhooping van water, die soms plaats vindt tusschen de perceelen der heeren Wagenmaker en A. Verver. Door rioleering zal getracht worden, daarin te voor zien. De heer Vel zou dat ook bij het perceel van dan heer Zeilemaker nuttig achten. De hoer Koorn wijst op de noodzakelijkheid van her stelling van het luitoostel van den toren te Aartswoud. Rondvraag verder niets opleverende, volgt sluiting onder dankzegging. Paarden Stamboek. Vergadering van de afdeeling Noord-Holland van de vcreeniging Het Nederlandsch Paardenstamboek op Vrij dag 6 Maart 1908 des middags 12 uur in het hotel De Toelast te Alkmaar. Aanwezig 15 leden. Voorzitter de heer J. Breebaart Kz. Na opening der vergadering worden door den heer W. Teengs de zeer uitvoerige notulen gelezen, die on der applaus worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat wederom 3 invoerpremies van f 1000 elk worden beschikbaar gesteld, voor elk deel één. Voorzitter zegt dat hij er over gehoord heeft, (dat door fokkers te Haarlemmermeer een vergadering zou worden belegd, om daar eens te bespreken, dat naar hun idéé de fokkers in het Zuiderdeel te karig werden bedeeld wat premiën betreft. Of die vergadering heeft plaats gehad,, dat weet spr. hiet, maar (hij acht het toch wel* eens goed, mee te deelen, hoe de premiën worden ver deeld. Voor de provinciale subsidies v<^or 3-jarige en oudere hengsten is het3 premies voor het Zuiderdeel, t n 2 voor het Midden en 2 voor het Noorderdeel. Voor de 2-jarige en éénjarige hengsten voor elk deel twee subsidies. Voor de merriën gaat dat in verhouding tot het aantal voor elk deel ingeschrevenen iu hetstamboek. In 1900 waren die getallen voor het Noorderdeel 203, Mid dendeel 126 en Zuiderdeel 341, in 1901 kwamen er bij Noorderdeel 14, Middendeel 7, Zuiderdeel 35; 1902 resp. 5, 6 en 25: 1903 10, 11, 34; 1904 17, 3, 20; 1905 7, 9, 27, 1906 8, 4, 151907 7, 8, 19. Deze cijfers worden nu steeds gevoegd bij die van 1900 en in verhouding daarvan de premies verdeeld. De eindcijfers voor 1907 worden dus 271 Noorderdeel, 171 Middendeel, 516 Zui derdeel. Zooals men ziet, zegt voorzitter, gaat de verdeeling zoo regelmatig mogelijk en komt het Zuiderdeel in geen enkel opzicht te kort. In plaats yan den heer H. Costermans, die steeds ongesteld is, is tot lid der keuringscommissie benoemd de heer A. Welt te Uithuizermeeden. De heer P. Olie had bedankt als lid der keuringscommissie, omdat hij zich als inspecteur der Ned. Harddraverij- ien Reu- vereeniging te veel geïnteresseerd achtte bij een be paald ras. De heer K. Breebaart Jz. brengt verslag uit van de al- gemeene vergadering der vereeniging te Rotterdam. Me degedeeld werdt, dat op die vergadering besloten is tot reorganisatie van het stamboek. De heer Sterling opperde daar de idéé open te stellen bijboeken (om daar in te schrijven zeker ras, als Oldenburg, Anglo Normand enz. Op voorstel van den heer Breebaart werd besloten deze zaak nog wat op te schorten en een commissie te benoemen, die deze kwestie (nog eens onder de oogen zal zien. Het hoofdbestuur had de commissie bereids benoemd en wel de heeren Van Heek, Overijssel, Van Dorst, Zeeland, Nelemans. Noord- Brabant, Nebbens—Sterling, Zuid-Holland en K. Bree baart Jz., Noord-Holland. Er was een vergadering van deze commissie gehou den, waar zij het in hoofdzaak eens was geworden. Zoodra dit geheel het geval was, zou in elk? afdeeling het plan worden voorgelegd en elkeen er over debat- teeren. De heer Breebaart ontvangt dank voor zijn verslag. Tot leden van de commissie tot onderzoek der reke ning over 1907 worden benoemd de heeren A. Bies heuvel, Houtrakpolder, K. de Vries, IJpolder en N. C. iBrandjes, Beverwijk. Voor plaats voor de volgende vergadering wordt aan gewezen Schagen. De begrooting geef; geen aanleiding tot opmerkingen en wordt onveranderd goedgekeurd tot een bedrag van f 1770.241/2 in die der Provinciale subsidie van f 5000. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt.

Schager Courant | 1908 | | pagina 1