ffit cast ^üBerkmati, feit cast Werkman, Pi. een Huishoudster, ee» Werkman, een Smidsknecht, een Dienst bode, Schippersknecht, een Kaasmake f Zij, die eenigszins met de boterberei- lasmaiwÉBfiit bekwame TimmerMen, Boerenwagen, WOONHUIS, I. EEN VAST WERKMAN, H. H. Renteniers! ADVEBTENTIEN. Gevraagd, met 1 Mei of eerder door JOH. GOVERS, Behagen. Gevraagd, tegen 1 Mei go d kunnende melken, bij P. HOOIJ, Puigeweg, Oudesluis Gevraagd, tegen 1 Mei o f eerder bij A. REN8, Hchagerwaard. Door omstandigheden biedt ziob Gevraagd: met Mei of eerder, hg A. HOVENIER, Laagzjjde, Behagen. Gevraagd, om 1 April in dienst te treden in de fabriek Nieuw Leven te Koegras, Helder, bjj A. NOORDEN. Br biedt zich aan: om terstond in dienst te treden, P. G. Br. fr lett. R, bur. van dit blad Terstond gevraagd: aankomende Gevraagd; een Boerenknecht of Werkman, om dadelijk of l Mei as in dienst te treden goed kunnende melken, bij boven de 16 jaar, te vervoegen bij K* K BAKKER Pz„ Middenweg, Heer BROUWER, Kaasfabriek te Hem, gem. Hugo waard. Venbuizen. Gevraagd: Gevraagd, tegen 1 Mei a.s j j i re 'rist beneden 20 iaar. goed kunnende ploegen en m.lkeu Jd„,; T woning met 100 roeden tuingrond beschikbaar. - Adres; A. 8TRIJBIS, Oude Niedorp Gevraagd: t zij voor boeren- of burgerbetrek- king.-Franco brieven lett. W, Boekhan- oud ongeveer 17 jaar, bij A. BEERS, del H. SCHOUTEN Ac., Warmenhuiien, Behagen. tegen 1 Mei aanstaande, in de Kaasta- bekend zijn, genieten de voorkeur, briek te Kolhorn. Inlichtingen te ver krijgen en brieven in te zenden vóór 21 Maart aan den Heer P. KOOIJ Jbz.^ aan de Kreil, gemeente Wieringerwaard' Gevraagd: Terstond gevraagd: of eeil flinke Jongen, bekend met Boerenwerk, bij J. 8M1T, i o -L- Mr. Timmerman, Koegras, gem. Den Helder. compleet, billijke prijs. Te zien en te bevragen bij J. 8PKET8, Schilder, Wieringerwaard. Te k o o p, te AlkmaarEen lief zeer gerieflijk ingericht, vrij uitzicht, alles keurig net geschilderd en behangen, ge schikt voor niet te groot gezin. Koopsom Helder. Voor DUIT3CHLAND gevraagd, om met April in dienst te treden Loon 35 mark per maand met kost en inwoning. Adres Jb SC HUI JT, Dampf k aser ei zeer billijk. Br. fr." JAC. G. MEIJER Bienen, post Millingen, Duitschland. Hz., Metiosgraoht 19, Alkmaar. heid. Eene plaatsvervangster was opgetreden in mej. Riekertnan van Amsterdam, zoodat slechts een 14 dagen do school eene leerkracht tekort heeft gehad. De krankzinnig P. Franssen was uit het gesticht ont slagen (hoewel ni"t als hersteldi, en opgenomen waren voor gemeenterekening in Meerenberg de Wed. P. Zan der en te Zutphen A. C. Groenleer, verlat n huisvrouw van J. Cornelissen. De besrooting voor 1908 de verordening tot heffing van leg-s, van rechten ingevolge bouw toestemmingen en van rechten voor huwelijksvoltrekkingen, waren door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Na deze mede leelingen zegt Voorzitter, dat de heeren allen een overzicht hebben thuis gekregen van het ver bruik van biandstoffsn over 3 jaren aan de 3 gemeente schol* n en daaruit blijkt, dat het een belangrijk verschil oplevert aan de verschillende scholen. De heer v. Gorkom (school I) had noodig per lokaal gemidd. per jaar f 29 62, de heer Lunshof (school II) f 12.21 en de beer Raap (school III) f 21.96. Die cijfers geven geen geheel zuiveren maatstaf, er zijn wel enkele redenen tot verschil, maar het loopt toch al te veel uiteen. Voorzitter noemt verschillende mogelijke om standigheden op, die echter nu eens ten voordeele, dan w-er ter nadeele van de eene of andere school pleiten. Voorzitter zegt, het overzicht ook aan de schoolhoofden Ie hebben toegezonden, met aandrang om met deze uit komsten terdege rekening te houden. Den heer Van Gorkom die het groote verschil moest beamen, maar geen bepaalde opheldering kon geven, heeft Voorzitter aanbevolen zijne zorgen aan deze zaak te wijden en bij den heer Lunshof te rade gaan die bezit het geheim van goedkoop stoken. De heer Bakker gelooft dat de nieuwe kachels bepaald groote koleiiverslinders zijn. Voorzitter toont echter met de cijfers aan, dat er aan alle scholen een vrijwel gelijkmatige stijging ieder jaar valt te constateeren, wat wel een gevolg zal zijn van de prijsverbooging der brandstoffen, en er blijkt hieruit niet, dat de kachels van den heer Van Gorkom meer verbruiken dan de andere. Voorzitter heeft dit onderzoek ingesteld, omdat de Commissie van onder zoek der Gemeenterekening aanmerking maakte op de verschillen van de verschillende brandstoffen-nota's, en dat den heer Van Gorkom toen niet aangenaam was maar dat Voorz. 's onderzoek daarin geen wijziging brengt, kan hij niet helpen. Voorzitter is van plan, op deze zaak zijn aandacht gevestigd te houden. De Voorzitter deelt nu mede, dat de bevolking is gestegen van 3292 tot 3319dat de heer L. C. Sipman zyne benoeming tot lid der Commissie wering School- vorz heeft aangenomen, doch de heer J. Schrieken heeft bedankt; dat deze Commissie tot haren Voorzitter en Secretaris heeft herbenoemd de heeren Jb. Waiboer en K. L. van Gorkom; dat ontvangen zyn de verslagen dezer genoemde Commissie, van de Schoolcommissie en van de Gezondheidscommissie. Het laatste verslag wordt niet gelezen. Uit het eerste blijkt, dat lö'.üpersonen wegens overtreding der Leer plichtwet waren opgeroepen en slechts 2 daaraan hadden voldaan, zoodat aan 14 eene waarschuwing werd gericht. De Comm. licht hierbij in> dat gewoonlijk aan de beide ouders eene oproeping wordt gezonden. Werkzaamheden voor of ten bate der ouders waren in hoofdzaak de reden van het schoolverzuim. De Comm. bejammert de niet- verschyning der ouders; zoodat zij tegen de onverschiligen moest optreden. In verband hiermede, acht zy eene snellere behandeling noodig en zwasflËere straffen voor de overtreders. De Commissie van toezicht op het onderwijs memoreert verschillende punten, in 1907 aan de orde geweest. Ifare indrukken over het onderwijs waren gunstig. Aan school I waren 212 leerlingen, aan school II 187 en aan school III 63. Op de in dit verslag aangevoerde punten „Handwerk-onderwys" en „vrij kwartiertje" geeft de Voorz. eene toelichting. Het Dag. Bestuur is van oordeel dat het geven van handwerk onderwijs buiten de schooltijden wel wat moeilijk is. Spr. merkt op, dat toen de Voorz. met Dr. Toxopeüs, den Voorzitter der Schoolcommissie, sprak over de mogelijkheid om het godsdienstonderwijs na 3 uur te geven, deze heer daartegen het bezwaar had dat de kinderen dan zoo laat thuis kwamen. Doch dit bezwaar geldt toch evengoed Voor de meisjes voor het handwerken. Bij het Dag. Bestuur bestaat echter het toekomstplan den nu vry'en Zaterdag op te heffen en daarvoor een vrijen Donderdag in de plaats te stellen, En dan dezen Donderdag te bestemmen voor het godsdienst- en liandwerken-onderwijs. Dit zou zijn groote voordeden hebben, alsgeen stoornis in het onderwijs als de leerlingen voor handwerken of catechi satie moeten verwisselen eene gewenschte onderbreking van de week, en niet laat thuiskomen. Maar dit is nog toekomstmuziek. „Het vrije kwartiertje" is ingevoerd aan de school bij den heer Raap; aan de andere scholen geschiedt dit bij het opmaken van het nieuwe leerplan. Nu komt in behandeling de nieuwe verordening op de Salarissen der Ouderwijzers. In concept hebben alle ht-eren de verordening thuis gekregen. De Vooizitter spreekt een „enkel woordje" als toe lichting. In 't laatst van 't vorige jaar is een wetje aange nomen, waarby de minimum-salarissen werden ver anderd en dat voorschrijft, dat alle gemeentebesturen des lands verplicht zijn in den loop van 1908 hunne verordeningen te herzien. Ons Dag. Bestuur heeft ge m ei d, daarmede niet te lang te mooten wachten en werd daartoe nog aangedreven door 2 ter zake ingeko men adressen, n.1. van de afd elingen Behagen van het N. O. G. er van den B v. N. O., en van de afdeeling A. P. van het N O. Gbeiden vragende, de hoogere Rijksbijdrage te besteden aan de verbetering der sala rissen, in overeenstemming met de bedoeling der wet. Voorzitter zegt, dat er nogal eenige verwarring is over wat de wet bepaalt. Geregeld worden de minima- jaarwedden, en dan verder zegt art. 48, dat de Gemeen ten oen bijdrage ontvangen van het Rijk in de kosten van het L. O Nu is 't voor 't Rijk de vraag geweest: welken vorm? Naar aant d scholen? naar aantal drage in de kosten van het L. O., niét bijdrage aan de salarissen. Dit neemt niet weg, dat B. en W. geoordeeld hebben dat 't gewenscht was de gekregen verhooging te bestedon aan de salarissen. Wij doen dit hierom, omdat onze gemeente niet zoo gunstig ligt. Bij dezelfde salarissen zal van twee gemeenten die, welke het gunstigt ligt, de beste leerkrachten trekken en behouden. Met de onder wijzers is 't nu eenmaal een kwestie van vraag en aanbod, dat is onvermijdelijk. En daarom hebben wij gemeend, nu 't geen kosten medebrengt, de salarissen te verhoogen. En tevens is getracht regelmaat aan te brengen. Tot nog toe was 't zóó, dat een hulponderwijzer hier had f 50.— boven 't minimum. Minimum was f 500, wy gaven f 550. 't Gevolg was, dat we een steeds wisselend personeel hadden. Nu zijn by de wet de minima der hulponderwijzers verhoogd als volgt500, 600, 675, 750 en 825 gulden. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor telkens f 75 boven die minima te geven, dus 575,675,750,825 en 900 gulden. Voor de Hoofden van Scholen waren voorheen de wete- minima 750, 800, 850, 900 en 950 gulden. Toen telden alleen de dienstjaren als hoofd. Bij de nieuwe regeling tellen voor de periodieke verhoogingen alle dienstjaren, dus ook die doorgebracht ais hulponderwijzer, onver schillig bij het openbaar of bij het bizonder onderwijs. Thans heeft de gemeente voor de Hoofden de volgende regeling: 5 jaar f1000, 5—10 f1050,10en meer f1100, daar bleef het bijdat begon dus f250 boven't minimum en eindigde slechts met f150 daarboven. In de nieuwe regeling stellen B. en W. voor te geven in alle gevallen f 150 boven de minima, dus als volgt: 1000,1050,1100,1150 en 1200 gulden, zoodat het maximum voor een school hoofd flOO stijgt, 't Lijkt vreemd, zegt Voorzitter, dat wij de f 1000 aanvang zoo laten, maar men vergete niet dat nu alle dienstjaren medetellen, dus we krijgen wel nimmer een hoofd voor flÜOO, omdat een onderwijzer voor zijn 23e jaar geen schoolhoofd kan zijnbijgevolg vangt in deze nieuwe regeling de verhooging vanzelf aan. We krijgen nu de vaste regeling, dat alle hulponder wijzers f75 boven de minima ontvangen en de hoofden f150. Als wij dit aldus doen, dan besteden wij alle Rijks- gelden plus f 10 en hebben daarbij nog gelegenheid gehad voor het herhalingsonderwijs de belooning der Hoofden te verhoogen van f 0.60 op f 0.70 per uur. Na dit „enkel woordje" van toelichting volgt artikels- gewjjze behandeling der verordening. De heer Van Mullem vraagt, of, als het Rijk de bevoegdheid neemt om over eenige jaren weer het minimum te verhoogen, wjj dan ook moeten verhoogen. Voorzitter meent, dat dit dan weer een zorg is voor later, maar acht het een goede politiek, boven de minima te blijven. En geschiedt dat, wel, 't geeft ons toch niet meer kosten. De heer De Graafvraagt nog opheldering over de regeling der Schoolhoofden. LJit het antwoord van Voor zitter blijkt, dat door de nieuwe regeling de heer Van Gorkom f 100 meer krijgt, Lunshof f 150 en Raap f 100. Van de hulponderwijzers krijgen de dames Den Hartog, Van Os, Zelvelder en Atema f 25 meer, de heeren Wijckman f 26, De Boer f 150, Visser f 125, De Jong f 76. Nog blijkt uit de lezing der verordening, dat voor hoofdacte f 100 meer wordt gegevenvoor verplichte hoofdacte f200. De heer Stammes komt terug op het motief van den Voorzitter, n.1. dat door hooger tractement, op eene afgelegen plaats waarschijnlijk betere krachten zijn te krijgen. Kan dat nu geen aanleiding geven tot opjaging der tractementen, als meerdere gemeenten dit idéé zijn toegedaan Voorzitter geeft toe, dat hiervoor eenige kans kon zijn, maar de neiging der meeste menschen om de hand op den zak te houden, hoedt ons voor die mogelijkheid. in welke schoolwijk, zoodaDig dat we een overzicht ?ef:re1f!ric\ - hadden wat in de eerste 6 jaren te wachten is aan schoolgaande kinderen en hoeveel voor elke school. We hadden vernomen dat bij den heer Lunshof er van 't jaar 21 afgingen, doch 41 bijkwamen, welke verbazende stijging, indien dit zoo doorging, een onhoudbaren toe stand zou scheppen. Maar uit het onderzoek blijkt dat in de komende 6 jaren de cijfers van afgaan en bijkomen respectievelijk zijn: bjj den heer Lunshof25 - 38,34 35, 44 - 84, 33—33, 37—33 en 39 —43, dus totaal 212 af en 216 bij, blijft dus vrijwel constantbij den heer v. Gorkom 21—41, 21—23, 27- 34,34—34,40—30,44 - 30, dus de eerste paar jaren winst, dan stilstand en ten slotte achteruitgang, totaal 187 af en 192 bjjbjj den heer Raap: 10-16, 5-12, 13-14, 13-12, 14-10, 8 11, of 63 af en 74 bij. Aan deze school echter kunnen we tot 90 kinderen klimmen eer er een leerkracht bij moet. Nu bestaat er aan school II het bezwaar, dat de Raad voor school I verkeerd achtte. Aan I kwam eenöe onder wijzer by en dat heeft succes gebracht, doch dat mist men aan Breezand. Hier redt men 't niet zonder scholen van 2 klassen en heeft b.v. De Jong 60 kinde ren, en volgend jaar een 70. Het Dag. Bestuur acht 't niet gewenscht dit zoo te bestendigen en waar wij aan school I en III den toe stand kunnen behouden, wilden ze aan II een lokaal aan bouwen. Als de Raad hiertoe in beginsel kan beslui ten, zullen B. en W. in overleg treden met de Hoofden om een leerplan te maken voor 5 klassige scholen en dan toelating van leerlingen om de 14$ maand. Dit heeft wel bezwaren wegens ontstaande groote leeftijds verschillen, maar we moeten ons maar niet afvragen hoe we het 't liefst zouden hebben, maar hoe we het 't best kunnen regelen, en dan gelooft Voorzitter 5-klas- sige scholen de beste oplossing. De heer Dekker, opzichter, heeft de voorgenomen aanbouw in teekening gebracht. Deze wordt den Raad getoond. B. en W. hebben ook nog overwogen het idéé van den heer Bakker of het bouwen van eene 4e school geen oplossing zou brengen. Met de kaart der Gemeente voor zich, wisten BI en W. echter niet een plaats aan te wijzen om te bouwen, zóó dat deze nieuwe school Breezand en Kleinesluis voldoende zou ontlasten. Waar B. en W. meenden met 1 lokaal bij te bouwen, een gezonder toestand te scheppen, daar moeten we toch niet overgaan tot 't bouwen van een vierde school met alle daaraan verbonden groote kosten van bouw, personeel en leermiddelen enz. De heer v. Mullem vraagt naar aanleiding van de teekening, of er genoegzame gelegenheid is om de school te verlaten in geval van nood, als brand b.v. Dit vraagt hij in verband met wat we kortgeleden hebben gelezen over een ramp. Aangetoond wordt, dat hiervoor afdoende gelegenheid Tot Dagelijks opzichter over het werk aan de Kooij wordt benoemd de heer J. A. Vonk te Zandvoort, D eheer Dekker is eigenlijk de opzichter, maar aan gezien deze door zijn ambt niet dagelijks op het werk aanwezig kan zijn, en er toch dagelijksch opzicht noodig is, had de heer Dekker iemand gezocht en gevonden in den heer Vonk. Op diens vraag Licht de voorzitter den heer De Graaf in, dat deze dagelijksche opzichter door de gemeente wordt betaald, maar dit wordt verrekend met het op- zichtersloon van den heer Dekker. De heer v. Mullem informeert, nog, hoeveel dit loon bedraagt. Voorzitter kan dit niet zeggen, dat weet hij niet. Die heer v. Mullem wil gaarne kwesties voorko men als met het postkantoor, waarna voorzitter meent, dat we den heer Dekker voldoende kennen om te verwachten, dat hij de billijkheid zal betrachten, ter wijl het Dag. Bestuur er naar zal streven, dat de op- zichterskosten binnen zekere perken blijven. Nu komt aan de orde de benoeming der stembureaux. Hiervoor worden bij acclamatie benoemd district I de heeren: C. Wijdenes Spaans, voorz. (ambtshalve), C. R. Waiboer, G. Volder, G. H. Geerligs (4e lid, tevens plaatsverv.), L. Metzelaar en Jb. Stammes (plaatsver vangers), district II (indezelfde volgorde als I) de hee ren D. C. Rezelman, A. de Graat G. v. Mullem, De Mazure, Jb. Bakker en K. F. Ehrmann. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op f318, n.L 46 hondein, i f2 en 226 f 1. De heer De Graaf merkt op, dat vele honden van f 1 belasting toch losloopen, waarop de voorzitter ant woordt, dat daar niets tegen te doen is, wijl de politieverordening niet klopt op de ver ordening der hondenbelasting, en dat bij de a.s. her ziening der politieverordening in dit bezwaar zal wor den voorzien. Aan den heer J. v. iN'eck, wordt wegens vertrek f 0.621/2 afschrijving van den hoofdelijken omslag verleend. Goedgekeurd wordt om eenige posten, tezamen f 100.23 te -betalen uit onvoorziene uitgaven. Bij voorzitter is ingekomen een verzoek van den heer De Mazure als voogd over de "kinderen van wij len H. Lelie, om eenige ondersteuning voo rdeze kin deren. Op 's voorzitters verzoek licht de heer De Ma zure dit uitvoerig toe en blijkt, dat voor Antoon Le lie (18 jaar) door den heer Creutzberg (voogd) een patroon is gevonden te Krommenie, waar de jongen in betrekking kan komen. Hij heeft echter geen andere kleeren, dan die hij aan zijn lijf draagt, en zóó kan hij daar toch niet heen gezonden worden. De heer De Mazure vraagt dus eenige toelage om den jongen wat kleeren te verstrekken en om de kosten te vergoe den die de heer Creutzberg heeft gemaakt voor ver schillende reizen enz. Na eenige bespreking blijkt de Raad niet ongene- o -grOJyrigwiix, is en er geen gevaar bestaat als de onderwijzers in gen, eenige ondersteuning te verleenen, (hoewel van geval van nood het hoofd erbij houden. oordeel, dat de jongen zichzelf dient te bedruipen) om De heer Waiboer merkt op, dat alleen nog de deuren hem aan eenige kleeren te helpen en den heer Creutz- ,ar Kinnan nnannnnn. ....1111 1 naar binnen opengaan; die zullen omgehangen worden. De heer Metzelaar heeft gelezen van plannen tot op richting eener bijzondere school. Wordt deze uitbreiding dan niet overbodig? De Voorzitter heeft er niets bepaalds over gehoord. Wel is er een spreker over geweest, en wel eens meer is er over gemompeld, maar misschien weten andere heeren er meer van. De heer Van Mullem gelooft niet dat de zaak vordert. De heer De Graaf licht in, dat de dubbeltjes de hoofd zaak is, althans van Gereformeerde zijde. Maar van Katholieke zijde weet spr., dat 'tvan de stemming van 2 gegoede geloofsgenooten in de gemeente afhangt, dan komt er een Katholieke school. Maar hij kan er aan toevoegen, dat die twee er voorloopig niet voor te vin den waren. De heer Ehrmann vindt, dat we 't daar maar niet op mogen laten afgaan en wachten. Dit meent Voorzitter ook: hadden we nu eenige zekerheid, dan was 'twat nn/l„rn 1j; De heer De Graaf meent nog, dat voor f25 meer, we i .„h™ m„„r y r.- niet meer sollicitanten zullen krijgen, al verhoogt dan met te' gelooft spr., dat we desondanks i— 6 metste veel kinderen in Breezand blyven zitten, omdat wel eenigszins de kans. Voorzitter gaf dan ook graag meer om die kans te verhoogen, indien de gemeentekas 't kon lijden. De heer v. Mullem zegt dat is gebleken, dat onderwijzers voor den Polder voorliefde hebben. Doch op de vraag van Voorzitter, of een der heeren bezwaar heeft tegen artikel I, of een ander voorstel heeft, blijken allen de voorgestelde regeling goed te keuren. De overige artikelen, regelende den diensttijdwan neer de verhoogingen ingaan; vrije woning Hoofden en bijdrage huishuur gehuwde onderwijzers (f50); herha lingsonderwijs (70 en 60 cent per uur); verlof bij ziekte opkomen onder de wapenen, bevalling van gehuwde onderwijzeressenenz. enzworden alle zonder veel dis cussie onveranderd goedgekeurd. Art. 4 bepaalt dat de Hoofden vrije woning hebben of vergoeding daarvoor van f150. Voorzitter zegt hierbij dat al onze schoolhoofden vrije woning hebben, maar wel heeft zich de vraag voorgedaan, of in buitengewone gevallen (b.v. brand) de Hoofden een woning voor f150 zouden krijgen en of het ook gewenscht zou zijn 't ge noemde bedrag te verhoogen. Na korte bespreking wordt geoordeeld, 't zoo te laten. Art. 18 bepaalt, dat de verordening 1 Jan. 1908 in werking treedt. Do heer De Graaf wil 1 Jan. 1909, dan had de gemeente ook nog een voordeeltje. Doch de Voorzitter zegt, dat Ged. Staten een circulaire hebben gezonden, dat 1 Jan. 1908 de verordening in werking moet treden, daar anders de goedkeuring wordt ont houden. Hierna wordt met algemeene stemmen de verorde- 1 de Katholieken over den geheelen polder verspreid wo nen en die kinderen dan verdeeld zijn over alle 3 scholen. De heer Metzelaar legt er zich dan bij neer, als er niets van bekend is. De heer De Graaf oppert het idéé, dat het Gemeen tebestuur met de Katholieken voeling houdt, om iets bepaalds te weten te komen. Voorzitter gelooft niet, dat we er veel van gewaar zullen worden, dat blijft wel entre-nous. Hij vindt het wel jammer, dat er zooiets wroet en wurmt in de Ge meente, maar meent toch dat de toestand zóó luide om verbetering roept, dat we tot den aanbouw moe ten overgaan. Bleek later, dat het vijfde lokaal over bodig werd en alle kinderen in 4 klassen konden wor den ondergebracht, dan is toch dat 5e wel te gebruiken en kan de 5e onderwijzer op wachtgeld gesteld wor den. berg zijne gemaakte kosten in het belang van iden jongen te vergoeden. Besloten wordt, een crediet te openen van hoogstens 35 gulden. Die heer De Mazure betuigt hiervoor zijnen dank en hoopt, dat de jongen het waardig mag blijken le zijn. Daarna deelt de voorzitter mede, Broederszden besteller bij zich gehad te hebben, die den dienst moeilijk meer kon doen, maar het voorstel deed, dat de Gemeente hem geldelijk wat zou steunen en dan het tarief wat verlagen om concurrentie te weren dan kon Br. wel in zijn onderhoud voorzien. Voorzitter deed belofte dit te onderzoeken, maar pas is hij daarmede bezig of er komt van Broedersz een adres precies andersom. Dit adres komt hierop neer, dat Broedersz den dienst niet meer kan verrichten, doordat hij slecht ter been is, en van den Raad een toelage vraagt van 2 jaar tractement, daarmede zal hij dan op andere wijze in zijn behoeften voorzien. Voorz. zegt, dat de jaarwedde f85 bedraagt, dus jve zijn er voor f170 af. Maar het Dag. Bestuur meende, dat Br. voldoende jaarwedde heeft genoten als bestel ler en stelt voor afwijzend te beschikken. Allen voor. Voor een huis van den heer Kaan bij het Polderhuis wordt de rooilijn bepaald. Een reclame Hoofd/ Omslag zal in comité worden behandeld. Rondvraag: De heer Van Mullem heeft het over eene verleende vergunning. Voorzitter licht in, dat op elk getal van 250 inwoners eene vergunning mag bestaan. We hadden er hier 12 de bevolking bedroeg over de 3000, dus er was gelegenheid voor een nieuwe vergunning erbij. Dit moet voorzitter dat verplicht hem de Wet aan de bor- jui- - xUUX1 UV UVI den publiceeren, en zoodoende heeft Jonker van Bree ™fdt h6t V<K>rl?<>^ ZaDe BakkerCinforineert naar oude schoolbanken, die te Breezand staan. Wat moet daarmede gedaan worden? plan tot aanbouw goedgekeurd en zal het Dagelijksch Bestuur ae zaak verder afwik kelen en met bepaalde voorstellen bij den Raad komen. Natuurlijk vindt ook volle instemming het idéé van voorzitter om voor dezen buitengewonen bouw eene buitengewone bijdrage te vragen aan het Rijk. Verleden jaar is het ons wei niet gelukt, maar voorzitter (wil het in dit geval toch gaarne weder beproeven. Aan den heer Wijchmann wordt eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan school I, tegen 1 Mei a.s. wegens zijne benoeming te Den Helder. Doordat aan school 1 meer dan 200 kinderen zijn, auauvivil Z. Ij 11. j_iiohui YTuiun mol owuimou u» Yoiuiuo- moe( aldaar 1 onderwijzer benoemd worden met ver- ning goedgekt urd, geheel zooals is voorgesteld, wat den pijpte hoofdacte en wordt hiervoor bij acclamatie de heer De Boer benoemd, die ook voorheen reeds idie functie bekleedde. Ingang 1 Jan. 1908. Uit eene aanbeveling, waarop geplaatst zijn de heeren C. List en D. Langedijk, wordt de heer C. List met algemeene stemmen benoemd tot lid der Comm. tot wering van Schoolverzuim. Tot Dagelijkschen opzichter over het werk Voorzitter veel genoegen doet. De heer v. Mullem uit h erbij de meening, dat alles ook zoo goed in orde is, dat de Burgemeester wel een bedankje mag hebben. Volgt nu mededeeling van een voorloopig plan tot aanbouw aan school Breezand. w -rv.v* uvi vYCiü aan de tt naffftliiksch Bestuur heeft zich na de bespreking Begraafplaats wordt benoemd de heer C. Keijzer, amb- n rw-ember vergadering over de school te Breezand tenaar ter Secretane. Deze benoeming geschiedt nadat de nnleditt aehouden met het ontwerpen van eene regeling, voorzitter inlichtte, dat hij over het werk en den per- f geruimen tyd afdoende zou zyn. Het heeft non van den heer keijzer tevreden was en hij jia w 07 VM. wu Jiiuiiü. LO Li\j onderwijzersnaar aantal kinderen? En liet nyx ne onderzocht hoeveel kinderen waren ingeschreveu, dip ;Iyerloop van diens proeftijd den heer Keijzer zou voor- Hij stak dien zyn broertje, dat reeds tot den hals in 't ^„k.-'zon jen vorm bydragevande Rijk aby - nog niet ter school gingen en hun geboortedatum en dragen voor eene definitieve benoeming tot ambtenaar water lag, toe en trok hem daarmee op den wal. Maar men h^ude wel Voorzitter licht in, dat die dienen als reserve, ingeval de andere banken worden geverfd. Verkoopen we ze, dan brengen ze niets op, en dan is het beter (al had voorzitter er wel gaarne een bergplaats voor,) ze ,te behouden. Verder krijgt de heer Bakker toezegging, dat een hekje langs het pad van het bruggetje aan de Benedenbuurt hersteld zal worden. Bij de bespreking blijkt, dat het bruggetje zelf staat op naam van den heer Wilms, maar Wilms zegt, dat het niet van hem is. Nu kunnen B. en W. hem wel aanschrijven tot herstelling der brug, maar eerst moet de ligger der wegen goedgekeurd zijn, dan kan het Dag. Bestuur handelen. De agenda was hiermede afgehandeld en hierna slui ting der vergadering onder dankzegging. Een flink ventje. Te Amstelveen viel Zondagmiddag het vijfjarig zoontje van den arts Oolgaard Snijder in een sloot met vry steilen kant, terwijl alleen een zevenjarig makkertje en zijn even oud broertje er bij waren. Deze laatste had de tegenwoordigheid van geest, om een plank te zoeken. TIH Ai3 riü aan een DOATTTirTin tt Te koop: een geheel nieuwe v:ili:l- *•-

Schager Courant | 1908 | | pagina 7